Oorlog io oen Balkan sfüilüws. OORLOGSBERICHTEN. OORLOGSJAMMER. Robert Van de Lanotte m mummim Een en ander. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Een nieuw offensief? üli liet DagDoeK eener Jonge Vrouw, Italiaansche Oorlog WOONHUIZEN Vereeni g<le ijveraars. Grondkrediet van België Bloedzuiverende Pielen lijk geworden door de verplichtingen en het ernstige werk dat in den laai sten tijd van de soldaten door den strijd op het inwendige en uitwendige front gevergd werd. Berne, 6 Juli. De briefwisselaar van de Daily Telegraph Archibald Hurt, zegt dat het herbeginnen van een vijandelijk of fensief binnen weinige dagen te verwachten is. Reuter zegt over deze melding dat men de grootste opmerkzaamheid moet wijden op de gewichtigste steunpunten Duinkerken, Kales en Dover, gezien de verdediging der twijfel loos opnieuw bedreigde kanaalhavens van levensbeteekenis is voor Engeland, gelijk vooralle Verbonden machten. Berne, 6 Juli. Uit sterk gecensureerde berichten van de dagbladen uit Genua is te ontleenen dat te Genua Amerikaansche troe- penafdeelingen^ontscheept geworden zijn. De Temps meldt uit Lissabon Gene raal Garcia Rosada is opperbevelhebber der Portugeesche troepen aan het Westerfront benoemd. Rosada begeeft zich naar Engeland om zekere technische vraagstukken te bespre ken, alvorens hij zijn ainbt waarneemt. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 10 Juli. Uit het groote hoofd kwartier Legergroep van kroonprins Rupprecht van Beieren. In het Keminelgebied, aan de Leie en aan de Somme leefde de gevechtsbe drijvigheid in de avonduren op. Nachtelijke verkenningsstooten van den vijand. Legergroep van den Duitschen kroonprins. De Franschman zette zijn hevige deels- aanvallen voort. Zuidwestelijk van Noyon en zuidelijk de Aisne stootte hij menigvuldig met sterke krachten vooruit en zette zich vast in de hofsteden Porte en der Loges. Weste lijk van Antheuil, alsook in de oude Fransche graven noordelijk van Longpont. In de aan sluitende sectors werd hij door vuur afgewe zen. Bij plaatselijke gevolgrijke vooruitstoo- ten westelijk van Chateau-Thierry namen wij gevangenen. Levendige verkenningsbedrijvig heid van den vijand aan weerskanten van Reims Legergroep van hertog Albrecht van Wur- temberg. In de Sundgouw brachten stoots- troepen gevangenen weg uit de Fransche graven noordelijk van Largitsen. Avondbericht. Van de strijdfronten niets nieuws. Uit Fransche bron PARIJS, 9 Juli. Officieel Tusschen Montdidier en de Oise hebben wij dezen morgen om half vier een plaatse lijke onderneming uitgevoerd ten Westen van Antheuil. Op een front van vier kilometer zijn onze troepen, door stormwagens ge steund, in de vijandelijke linies binnenge drongen, hebben de hoeve Porte en de hoeve der Loges genomen en aan enkele punten zoo wat 1700 meter winst bereikt. Een vijan delijke tegenaanval op de hoeve der Loges werd teruggeslagen. Wij hebben onze winst behouden. Het aantal ongewonde, tot hiertoe getelde gevangenen bedraagt 450, waaronder 14 officieren. Zuidelijk de Aisne bleef de artilleriestrijd binst den nacht hevig in de streek der hoeve van Chavigny. Wij hebben aan dit punt nieuwen vooruitgang gedaan en een twintig tal gevangenen genomen, waaronder een officier. Wederzijdsche artilleriebedrijvigheid Wes telijk en Noordelijk van ChSteau-Thierry, bijzonder bij hoogte 204. Onze patroeljes brachten in Champagne gevangenen weg in den sector der Marquises en bij Sounin. Niets te melden op de rest van het front. Avondbericht. Zuidelijk de Aisne mislukte onder ons vuur een vijandelijke aanval op de stellingen, die wij in de streek der hoeve van Chavigny veroverd hadden. Het aantal gevangenen, heden in 't verloop van den Aanval Westelijk van Antheuil genomen, bedraagt 530. Bovendien hebben wij een dertigtal machiengeweren bemeesterd. Rustige dag op de rest van het front. naverteld door X, naar een beroemd verhaal. (38* Vervolg). Tante Marie^Frederik en ik waren aan zijne zijde. Een tijd lang schouwde hij met vragenden blik langs alle kanten heen, dan rechtte hij zich half op en beproefde te spre ken. Maar geen woord kon hij uitbrengen en met van smart verkrampt wezen snakte hij naar ademEindelijk stamelde hij Martha Ik viel op mijne knieën voor de bedsponde neer. Vader, lieve, duurbare vader Hij verhief de hand boven mijn hoofd Uw wensch... sprak hij moeielijk sta melend... zij vervuld... Vervloekt... ver vloekt zij de... Verder kon hij niet en uitgeput zonk hij op de kussens neer. Onderwijl was Bresser bijgekomen en gaf op ons aller angstige vragen dit bescheid Eene beroerte heeft uwen armen vader gedood Uit Engelsclte bron LONDEN, 8 Juli. Officieel Verleden nacht schoven de Australische troepen op een front van 3000 yards hun linies beiderzijds de Somme wat vooruit en brachten daarbij verscheidene gevangenen in. Zuidelijk het kanaal van La Bassée bracht een overval van Schotsche troepen ons eenige gevangenen in. In de streek Oostelijk van Hazebroeck drongen de Australische troepen eveneens in de vijandelijke graven binnen en brachten eenige gevangenen weg. Ten gevolge onzer verrichtingen toonde de vijandelijke artillerie zich bedrijvig op beide oevers, evenals Oostelijk van Beaumont- Hamel en in de omgeving van Béthune. Anders niets te melden, behalve eenige plaatselijke ondernemingen, tijdens welke wij eenige gevangen namen. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA,.8 Juli. Van den generaalstaf In het Skoembi dal verstrooiden wij door vuur een Fransche verkenningsafdeeling. In de Cemabocht was de strijdbedrijvigheid van weerskanten bijwijlen heviger. Onzeaanvals- afdeelingen drongen binnen in de vijandelijke graven bij het dorp Makowo en brachten verschillenden wapenbuit weg. Oostelijk van Dobropolje verjoegen wij vijandelijke aan- valsafdeelingen, die onze vooruitgeschoven posten trachten te naderen. Zuidelijk van Hoema was het artillerievuur van weerskanten levendig. Aan de monding der Stroema was de artilleriebedrijvigheid levendiger. Uit Fransche bron .- PARIJS, 8 Juli. Officieel In de streek tusschen Devoli en Tomorica hebben onze troepen hun welslagen volle- digd, wen zij in scherpen strijd gansch de hoogte van Bosnia tusschen Casabeeit en Maligjarperit namen. Het aantal gevangen genomen Bulgaren bedraagt 130. Op onze linkervleugel hebben de met ons samenstrij- dende Italiaansche troepen de hoogten van Cavadevris genomen. Zij zetten hunopmarsch langs den linkeroever der Tomorica voort. De Bulgaarsche infanterie en artillerie be toonden tamelijk groote bedrijvigheid op het Macedonisch front, bijzonder in de Cema bocht, waar vijf stormgroepen beproefden in onze linies binnen te dringen, maar een vol ledige mislukking hadden en ernstige ver liezen leden. Uit Italiaansche bron ROME, 9 Juli. Officieel Onze ir. Albanië, op den linker vleugel na vnurvoorbereiding ingeleide strijd, aan wel ken monitors der Engelsche vloot doeltref fend deelnamen, duurde voort. De infanterie, die van de beneden-Vojusa uit Pungea vooruitging, zuiverde na harden strijd de hoogten tusschen Sevante en Monastere Posani, terwijl de cavalerie zich tusschen de Wester hellingen van Malacastre en de zee op vijandelijke achterhoeden stortte en bij Metali de brug over de Semiet afsneed. Fiori viel in onze handen. In het middenpunt vielen de door den vijand verdedigde stellingen van Cata Clava en Corosoff in onze handen. Wij veroverden op den top van den Tomor de omstreden hoogte Casa Devris. Onze Engelsche vliegtuigen boden waarde volle hulp in dezen strijd. Het aantal geno men gevangenen beloopt tot 1300. Wij bemeesterden kanonnen, luchtschepen, tal- Iooze machiengeweren en rijken buit. In Macedonië beproefde de vijand in den nacht voor 8 Juli na hevige artillerievoor bereiding twee overvallen in den sector der hoogte 1050, doch werd door ons vuur op de vlucht gejaagd. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 10 Juli. Ambtelijke mede deel ing In het Brenta-dal sloegen onze verzeke ringstroepen een Italiaanschen vooruitstool af. Uit Italiaansche bron ROME, 9 Juli. - Officieel Langsheen gansch het front hadden de gewone artilleriegevechten en patroeljes- Het vreeselijkste is, sprak Tante Marie, nadat wij hem ter aarde besteld hadden, dat hij met eenen vloek op de lippen gestorven is. Laat dat goed zijn, Tante, stelde ik haar gerust. Indien slechts deze vloek van aller, aller lippen kon vallen de vloek over den oorlog dan zou het der mensch- heid grootsten zegen zijn f Dat was de cholera-week van Grumitz In een tijdverloop van zeven dagen negen bewoners van het kasteel ter aarde besteld mijn vader, Lily, Roza, Otto, mijne kamenier Netti, de kokin, de koetsier en twee staljon gens. In hef dorp stierven op dien tijd meer dan tachtig personen. Niet alleen Grumitz wak in de streek zoo bitter beproefd. Wie in de annalen der nabu rige dorpen en kasteelen bladen wil, zal daar nog vele gelijke gevallen van massa's ongeluk vinden. Zóó bij voorbeeld, in de nabijheid van het stadje Horn staat het kasteel Stackern. Van de familie die het bewoonde, zijn tusschen 9 en 13 Augusti 1866. even eens na den terugtocht der Pruisische in kwartiering. vier personen aan de besmetting bezweken. De jongste dochter alleen, Paulina von Engelshofen, bleef van de ziekte ver schoond. Later huwde zij met een Baron, von ondernemingen plaats. Een vijandelijke aanval op Coronone (zuidelijk den Sasso Rosso) werd onmiddellijk afgeslagen. Lloyd George en de Vredeskwestie Den Haag, 6 Juli. Reuter meldt uit Londen Lloyd George richtte in het Ameri- kaansch hoofdkwartier het woord tot de Ame rikaansche troepen en zegde o. a. Duitsch- land kan morgen vrede sluiten met de Ver- eenigde Staten, Frankrijk en Engeland, wanneer Duitschland de voorwaarden aan neemt uitgesproken door Wilson. Maar de keizer en zijne raadgevers hebben daar tot hiertoe niets over gezegd. De Czaar van Rusland niet vermoord. Mon snint uit Moskow 7 Juli De on dervoorzitter van liet uitvoerend koraiteit der Sowjets deelt telegrafisch mede, dat het bericht, aangaande den moord ge pleegd op den voormaligen Czaar, eene openlijke, uitdagende leugen is. De "Ligue des Droits de FHomme- aan Wilson. Berlijn, 8 Juli. Volgens «LePays- eischte de Bond der menschenrechten van Wilson, dat hij daarop zou werken, dat do Entente-regeeringen hunne krijgs- doeloinden zouden openbaai' maken en de verklaring zouden afleggen, dat zij niet tot doel hebben, hunne vrede den overwonnene op te dringen, maar dat zij den vrede uit eigene beweging zullen opstellen ten beste dor menschheid. Frankrijk en Amerika. Frankfort a M., 0 Juli. De gekende Parijzer philosoof Henri Bergson is te Washington aangekomen. Zijn vertrek uit Frankrijk wordt geheim gehouden. Volgens de Excelsior mededeelt is Bergson gelast met de zending, met voorzitter Wilson de zedelijke voor waarden van den oorlog (of vredesslui ten) te bespreken. Priesterlijke benoemingen. BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Pastoor te Aaltre, den E. H. Van den Driessche, bestuurder der Broeders van Liefde te Gent, Strop van St-Jozefsparochie te Gent, den E H. Laelens, bestuurder der Broeders van O. L. V. van Lourdes, te Oost akker. Kerk der Theresianen. Solemnele Oktaaf ter eere van de Allerheiligste en Onbevlekte Maagd Maria, des bergs Carmelus, onder den titel van den heiligen Scapulier. Orde der goddelijke diensten Maandag, 15 Juli. Om 2 uren, uitstelling van het Allerheiligste Sakrainent. Te 5 uren, Lof. Dinsdag, 10 Juli. De eerste Mis, te 6 uren met uitstelling van het Allerheiligste. De plechtige Mis om 8 uren. 's Namiddags te 5 uren, Solemneel Lof, Franscii Sermoen door den E. Pater Van Melle S. J. en Te Deum. Zondag, 21 Juli. Te 6 uren de eerste Mis, met uitstelling van het Allerheiligste. De solemnele Mis, om 8 uren. 's Namiddags, te 5 uren, plechtig Lof, Vlaamsch Sermoen door den E. Pater Willibrordus C. en Te Deum. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 2) Vrouwelijk 4) Huwelijken A. Cammaert, schrijnw. met A. De Moor, lacetbew. J. Van Impe, schrijnw- met M. De Goedt, zb. G Merckx, paswerker, met C. Van Cauter, kleerm A. De Reu. schalied. met M. Vinck, zb. F. Van Mal- deren, zb. met A. Van der Eecken, dienstm. Overlijdens G. Dierickx, wed. Langelus, zb. 82 jaar, Oud. d m. stw. M. Van Goethem, wed. De Neef, zb. 63 j. Langestr. F. Brulin, m. Van Geit, voerman. 66 j. St. Camielstr. J. Schokkaert, fabriekw. 27 j. Meirestr. Suttner. en vertelt thans nog sidderend Hoe de cholera week te Stackern doorgebracht werd. Te dien tijde was er mij door al dat lijden, door al dat sterven, zulk eene onverschillige overgeving in den boezem gedaald, dat ik alle oogenblikken verwachtte dat de dood, wiens knokkelige hand over geheel het land en gedurende twee maanden lang uitgestrekt was, ook mij of een mijner liefsten zou komen weghalen. Bij dit alles, en te midden van al dat wee, had ik toch nog zoete oogenblikken. Dat was wanneer ik, leunende tegen de trouwe borst van mijn echtgenoot, mijn leed in zijn mede lijdend hart dorst uitweenen. Hoe zacht, hij dan, niet troostwoorden, maar woorden vol medelijden en liefde tot mij wist te richten... ik voelde mij zoo goed en zoo ver aan het hart... Neen, de wereld is niet zoo slecht, moest ik onwillekeurig in mij zeiven zeggen., de wereld is niet alleen jammer en gruw zaamheid er is ook nog medelijden en liefde in te vinden. En evenals deze gevoelens thans in enkele zielen nedergelegd zijn. zoo zullen zij eens in de gansche menschenfami- lie te voorschijn treden. Ja, de toekomst behoort aan het goede I B. Phlippo, zb. 22 j- Geeraardsb. straat. M. Bursens, breister 21 j. Koolstr. L. Huylebrouck, wr De Cock, vleeschh. 83 jaar, Lange Ridderstr. C. Cooremans, wr Van der Put, zb. 92 j. Denderstr. L Wauters, m. Van Malderen zb. 82 j. Leopoldstraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 14 Juli, M. Delbecq, Bisschopstraat. OPENBARE VERKOOPING van Zaailanden en Bosch te GTJSEGEM en HERDERSEM. De Notarissen TIBBAUT en DE WINDT, beiden te Aalst, zullen namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Gij se gem. Eerste koop. Een behuisd, beschuurd en bestald hofstedeken, met erve en tuin, gestaan en gelegen aan het Dorp, gekadas treerd sectie A, nummers 192 en 193a. met eene gezamentlijke grootte van 3 aren 40 c., palende oost mijnheer Joseph Van Steen-Van der Cruyssen, zuid de Meerschstraat, west mijnheer Petrus De Wilde en noord mijnheer Frans Cleemput-Van Gysegem. Bewoond en gebruikt door mijnheer Louis Van der Cruys sen. Tweede kóóp. Eene behuisde Hofstede, zijnde thans eene tweewoonst met erve en land, gestaan en gelegen aan den steenweg van Aalst naar Dendermonde, genaamd Heu velsboom, gekadastreerd sectie A, nummers 351D en 351e, met eene gezamentlijke grootte van 12 aren 10 cent palende oost den vol genden koop, zuid dame wed. Marcel De Clippele-Sonck en het Bureel van Weldadig heid van Gijsegem, west mijnheer Jan Van Hauwermeiren-Daelman en noord den steen weg. Bewoond en gebruikt door de heereu IsidoorVan Melckenbeek en Hector Coen. Derde koop. Een perceel Bouwgrond, gelegen nevens voorgaande koop, gekadas treerd sectie A, nummer 350a, met eene grootte van 11 aren 60 cent., palende oost dame wed. Jan Van Overstraeten-Mertens en mijnheer Jan Van Hauwermeiren-Daelman, zuid dame wed Frans De Kimpe-Bruylandt en dame wed. Marcel De Clippele-Sonck, west koop 2 en noord den steenweg. Ge bruikt door mijnheer Charles De Block. Vierde koop. Een perceel Zaailand, gelegen op het Camphof, gekadastreerd sectie B, nr 112, met eene grootte van 14 aren 40 cent palende oost juffrouw Celina Matthys, zuid mijnheer Frans Coppens-Van Landuyt, west mijnheer Jan Cochez en noord de Meu- lebeek. Gebruikt door mijnheer Charles De Block. Vijfde koop. Een perceel Zaailand, gelegen op het Camphof, genaamd Den Bordeelbosch gekadastreerd sectie B, nummers 96 en 97, met eene grootte van 39 aren 10 cent., palende oost den heer notaris Schelfhout, zuid mijnheer Paul Van Royen- Van Hauwermelren, west de kinderen Jan Wittman en den heer Pieter Boeykens-Van Hauwermeiren en noord de Meulebeke. Ge bruikt door mijnheer Charles De Block. Gemeente Herdersem. Zesde koop. Een perceel Zaailand met waterpoel, gelegen in het Denderland, ge naamd Het Schof, gekadastreerd sectie A, nummers 553a en 554B, met eene gezament lijke grootte van 61 aren 40 cent palende oost het Bureel van Weldadigheid van Her- dersem, zuid mijnheer notaris De Vis, west. dame Frans De Brandt-Muylaert en noord dame wed. Désiré Muylaert. Boomprijs 150 fr. Gebruikt door mijnheer Leo Muylaert. Zevende koop. Een perceel Zaailand en Bosch, gelegen op het Schof of Meeren- berg, gekadastreerd sectie A, nummers 561 en 559a, met eene gezamentlijke grootte van 42 aren 40 cent., palende oost mijnheer Karei Callebaut-Moens, zuid de kinderen Jan Verhelst-De Landtsheer, west de Disgenoot straat en noord juffr. Josephine Moens. Boomprijs 780 fr. Gebruikt door dame wed. Const. Van Geit. Achtste en laatste koop. Een perceel Zaailand, gelegen op het Hekhuis of Ziekhuis- Wij brachten het overige van den Zomer door in de nabijheid van Genève. Het was de overredingskunst van D. Bresser dan toch gelukt ons tot de vlucht uit de besmette omgeving te bewegen. In den beginne we- derstreefde ik zijn bevel, daar ik de graven der mijnen zoo spoedig niet verlaten wou, en daarenboven was ik vervuld van zulk eene onverschilligheid tegenover den dood, dat ik geheel gevoelloos geworden was en elke poging tot vluchten onnuttig hield. Eindelijk toch mocht Bresser zegevieren toen hij mij voorhield dat het als moeder mijne plicht was den kleinen Rudolf zoo goed mogelijk uit het gevaar te ontrukken. Dat wij als toevluchtsoord Zwitserland ver kozen, was tengevolge van Frederiks wensch. Hij wilde in kennis komen met de mannen die het Roode Lruis in leven geroepen hadden en zich ter plaatse zelf over het ver dere doel van het Verbond inlichten. Frederik had zijn ontslag gegeven van den krijgsdienst en voorloopig, tot het voor goed aanvaard was, een half jaar verlof ontvan gen. Ik was nu rijk geworden, zeer rijk. De dood van vader, broeder en zusters had mij in het bezit gesteld van Grumitz en van het geheele vermogen der familie. Wij leefden zeer stil en teruggetrokken in eene kleine viila aan den oever van het meer. kauter, gekadastreerd sectie B, num. 810, met eene grootte van 48 aren, palende oost dame wed. Constant Van Geit-De Smedt, zuid de kinderen Jan Verhelst De Landtsheer, west mijnheer Henri Haems en noord den steenweg naar Aalst. Gebruikt door dame wed. Constant Van Geit. ENKELE ZITDAG DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1918, om 1 ure namiddag ter herberg In den Engel bij den heer Leo Muylaert, te Her- dersem, Dorp. N. B. De koopers worden vriendelijk verzocht hun trouwboekje of het uittreksel van hunnen geboorteakt mede te brengen, en degenen die kunnen genieten van de vermin dering der rechten (Landbouwwet) hunne contributicbiljetten. Verzekering- tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EE MAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. WISSELAGENT Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 0 o. Gemeentekrediet 94 1 4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle kocpons. Vreemde in bclgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedilles enz. LANDVETTEN. - Ach. Eeman. Aalst. Te bekomen ten fabriekc KALI-SUPER geschikt voor Aardappels, Beeten, Klavers, enz. Men brenge zakken mede. (Naamloozo Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 's jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos- baar met dr(jmaandelijksche afkortingen j of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeningen aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de lijds- omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold- straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,28 de doos. Deze Pillen, aangezien hunno aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijs ver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt do van Fr. CALLEBAUT. A polheker, Overdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te ve.-icrpgon Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen chmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegan de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven dei koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën. Remedie tegen hot snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera dor kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Tegen half October verlieten wij Zwitser land. Wij begaven ons terug naar Weenen waar de beslissing over de nalatenschapaan gelegenheden onze tegenwoordighejd vergde. Na de zaken afgehandeld te hebben, stelden wij ons voor naar Prrijs te gaan en ons daar voor langeren tijd neder te zetten. Frederik was zinnens het gedacht van een Vredesver- bond in de maat zijner kracht den weg te vereffenen, en hij meende dat de weldra te openeir Wereldtentoonstelling de beste gele genheid zou bieden om een kongres der Vredesvrienden bijeen te roepen. Het krijghandwerk heb ik nedergelegd, sprak hij, en zelfs heb ik zulks uit eene over tuiging, in den oorlog zelf opgedaan, ver richt. Thans wil ik voor die overtuiging werken. Ik treed in den dienst van het Vredeleger. In der waarheid is het nog maar een gansch klein leger waarvan de soldaten geen ander verweer, geen ander wapen hebben dan het recht en de menschenliefde. Doch alles, wat in het vervolg groot ge worden is, is klein en onmerkbaar begon nen. Van Weenen deed ik eene bedevaart naar Grumitz wiens meesteres ik nu gewor den was. ('t Vervolgt).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2