Oorlog in den BalKan LONDEN EN lEEBSON OORLOGSBERICHTEN. OORLOGSJAMMER. Robert Van de Lanotte m Mumnhim OP ZEE. Woonhuizen, Land en üeersnh Voor Hoest, Bronehiet en Influenza Voor Maagpijn, Italiaansche Oorlog WOONHUIZEN Landen en Meerseh ïëïSTT Vereenigde iVijveraars, WISSELAGENT Grondkrediet van België Bloedzuiverende Pillen Nieuwe Oorlogsverklaring. Berlijn, 7 Augustus Volgens de Voss Ztg. - uit Bern verneemt hebben de zelfstandige Onondago-Indianen den oorlog verklaard aan Düilschland. Deze- Indianenstam verblijft vooral in de staten New-York, Pensylvanniëen Michigan. De zaak Malvy. Geneve, 7 Oogst. Met geringe meer derheid verklaarde zich de staatsrecht- bank bevoegd iu de zaak der aanklacht wegens ambtsmisbruik ten laste van Malvy neergelegd. Het Openbaar Minis terie liet de rechtbank vrij, eene veroor deeling tot verbanning of tot verlies der burgerrechten uit te spreken. Parijs, 7 Oogst. De Staatsrechlbank hoeft Malvy verwezen tot 5 jaren ver banning zonder ontzegging der burger lijke eererechten. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 7 Augustus. Uit het groote hoofdkwartier Legergroep van kroonprins Rupprecht van Beieren. Het aantal gevangenen tijdens de gevechten van gister ten noorden der Somme steeg tot 280. Een Engelsche tegen aanval ten zuiden van den straatweg Braye- Corbie zakte vóór onze nieuwe linies ineen. De verkenningsbedrijvigheid was aan beide kanten der Leie en aan de Avre bijzonder levendig. Ten noorwesten van Montdidier kwam een vijandelijke kleinere aanval oncTer vuur niet tot ontwikkeling. Legergroep van den Duitschen kroonprins. In de morgenuren kleinere gevechten aan de Vesle. Ten oosten van Fismes namen wij gevangenen bij een aanval over de Vesle. 's Avonds hevige geschutstrijd, waarop aan beide kanten van Braisne en Bazoches ster kere vijandelijke aanvallen volgden. Zij wer den gedeeltelijk in ons vuur, op enkele pun ten in tegenaanval afgeslagen. Avondbericht. Van het front niets nieuws. Uit Fransche bron PARIJS, 6 Augustus. Officieel Noordelijk van Montdidier zijn onze troe pen vooruitgedrongen naar de Avre, welke zij tusschen Brachcs en Monzel bereikten. Een vijandelijke overval Zuidoostelijk van Montdidier mislukte volledig. Gevangenen bleven in onze handen. Op hot Vesle-front hebben wij onze afdee- lingen aan verscheidene punten op den noorder oever behouden, ondanks de pogin gen van den vijand om hem terug te werpen. Niets te melden op de rest van het front. Avondbericht. Behalve artilleriebe drijvigheid oostelijk van Soissons en aan de Vesle is er op gansch het front niets te melden. Uit Engelsche bron LONDEN, 5 Augustus. Officieel Bij Neuville-Vitasse hebben wij enkele ge vangenen genomen. Het vijandelijk geschut is tegenover La Bassée bedrijvig geweest. Wij hebben onze posten eenigszins voor uit gebracht in het bosch van Pacaut, ten oosten van Robecq. LONDEN, 6 Augustus. Onze tegenaan vallen sloegen een aanvalspoging terug, welke de' vijand deed om een onzer posten noordoostelijk van Merris weg te nemen. Vijandelijke beschieting met gasgranaten noordelijk van Villers-Bretonneux. De vijand deed een hevigen plaatselijken aanval zuidelijk van Morlancourt en beider zijds den straatweg Bray-Corbie. Hij nam onze vooruitgeschoven gravenlinies op een deel van het door ons, in den nacht van 28 Juli gewonnen terrein. Zuidoostelijk van Röbccq schoven wij onze posten op een front van 2000 yard ver der vooruit in den sector van liet Pacaut- bosch Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 7 Augustus. Ambtelijke mededeeling Dit hel Dagboek eener Jonge Vrouw. naverteld door X, naar een beroemd verhaal. (42' Vervolg). In Mei 1867 begaven wij ons naar Parijs om de tentoonstelling te bezoeken. Ik had de wereldstad nog niet gezien en werd van haar pracht cn haar leven gansch verblind. Te dien tijde toch bood Parijs het beeld eener vrolijke en vredenszekere heer lijkheid aan. Alle volkeren der wereld hadden zich in het grootsche paleis van het Champ de Mars tot den vredevollen kamp der nijver heid verzameld Hoeveel kunstwerken en nijverheidswonderen waren hier hijeen ge bracht De koningen, vorsten en diplomaten, als gasten rondom het keizerpaar verzameld, konden toch bij al die voorgebrachte hoffe lijkheden en vriendschapbewijzen er niet aan denken weldra met hunne gastheeren doods- geschut te wisselen...? Neen, ik ademde vrijer. Dit verblindende tentoonstellingsfcest scheen mij de waarborg dat eene lange, lange rij van vredevolle jaren begonnen was. Wat mij sterkte in deze opvatting, was de mededeeling die mij gemaakt werd nopens In Albanië, westelijk van Berat, zijn Italiaansche vooruitstooten afgeslagen. In het dal der boven-Dcvoli deden wij verderen vooruitgang. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 5 Augustus. Van den gene- raalstaf Macedonisch front. De vuurbedrijvig- lieid was van weerskanten bijwijlen leven diger op den rechter en linkeroever der boven-Skoembi. Westelijk het Ochrida-meer verstrooiden wij door vuur sterke vijandelijke verkenningsafdeelingen. Tusschen het Ochri- da- en het Prespa-meer, beiderzijds de oostelijke Cerna en zuidelijk van Hoema, bijwijlen levendig wederzijdsch artillerievuur. Oostelijk de Wardar korte overvallen vanwege den vijand. Op het voorterrein oostelijk van Sères verstrooiden wij door vuur verscheidene Grieksche verkenningsafdeelingen. Een vijandelijk vliegtuig werd door ons vuur getroffenen tot landing gedwongen vóór onze stellingen zuidelijk het Doiran-meer. Uit Fransche bron PARIJS, 5 Augustus. - Officieel Macedonië. Artilleriebedrijvigheid aan de Stroema, de Wardar, in de Cernabocht en noordelijk van Monastir. In Albanië hebben de Bulgaren hun aan vallen niet hernieuwd. Britsche vliegers hebben een Bulgaarsch vlieger afgeschoten en de Bulgaarsche kam pen in het Stroema-d'al gebombardeerd. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 7 Augustus Ambtelijke me dedeeling Gevechtsbedrijvigheid van patroeljes. Uit Italiaansche bron ROME, 6 Augustus. Officieel Op de hoogvlakte van Asiago, in de streek van den Grappa en aan den beneden-Piave was de vijandelijke artilleriebedrijvigheid een weinig levendiger. Onze batterijen beant woorden snel en doeltreffend het vijandelijk vuur, bereikten belangrijke vijandelijke pun ten en deden aan den beneden-Piave een munitie-depot in de lucht vliegen. Onze en Engelsche verkenningsafdeelingen hielden op de hoogvlakte van Asiago de vijandelijke linies in spanning. Op de eilanden van den Piave verbeurden verlcenningspatroeljes rijk, door den vijand prijs gegeven oorlogsmate riaal. De weergesteltenissen begunstigden de ondernemingen der vliegtuigen.'Zes vijande lijke vliegtuigen werdén door onze cn de verbonden viiegers neergehaald. Berlijn, 6 Augustus. Verdere 18.000 ton werden door de bedrijvigheid onzer durk- booten in het noordwestelijk operatiegebied in den grond geboord, Washington, 5 Oogst. Een Duitsche duikboot bracht honderd mijlen van de kus ten van Virginia een Amerikaanschen tank- stoomer tot zinken. Dertig overlevenden werden aan land gezet. Madrid, 5 Oogst Men meldt uit Coruna dat de kapitein en 17 man van de door een duikboot verzonken Braziliaansche stoomer Mnccio (vroeger Duitsche stoo- mer Santa Onna geland zijn. Twee vlotten met 44 man worden vermist. Den Haag, 7 Oogst, Maasbode meldt dat de Hollandsche zeilschepen Rem- kc en Flevo op hunne reis van Londen naar Rotterdam in den grond geboord zijn. Luchtoorlog Luchtaanval op Midden-Engeland Berlijn, 7 Augustus. In den nacht van 5 op 6 Augustus heeft de zoo dikwijls ge noemde suksesvolle leider onzer luchtaan vallen, fregattenkapifein Strasser, met een onzer luchteskaders wederom de oostelijke kust van midden-Engeland door welgeslaag de bomaanvallen, bijzonder op Boston. Nor wich en de versterkingen aan de Humber zwaar beschadigd. Waarschijnlijk vond hij daarbij met de dappere bemanning van zijn leidersschip den heldendood. Alle overige aan den aanval deelnemende luchtschepen een geliefdkoosd plan van den Franschen Keizerde algemeene ontwapening. Dat was verstaanbaar... dat was een prachtiger ge dacht dan dat eener algemeene vermeerdering van het leger. Wij woonden in het Grand Hotel op den Boulevard des Capucins. Het was meest met Engelschen en Amerikanen gevuld. Oosten rijkers vonden wij slechts weinig. Overigens zochten wij geene betrekkingen mijn rouw was nog niet afgelegd en wij waren niet op gezelliger onderhoud belust. Mijn zoon Rudolf had ik natuurlijk wederom bij mij. Hij was nu acht jaren oud en een wonderbaar verstandig jongentje. Om bij den kleine als huisonderwijzer te dienen, hadden wij eenen jongen Engelschman aanvaard, want de tijd tot leeren was toch al aange broken. Op 1 October 1867 werd ons een dochtertje geboren dat wij Sylvia doopten. Een dochtertje Dat was de vervulling van onzen stillen wonsch De vreugde, die men van eenen zoon geniet, die zou ons immer de kleine Rudolf aanbieden nu kon den wij daarenboven ook die vreugde beleven die zoo een opgroeiend dochtertje hare ouders verschaft. Dat zij een puik sieraad van schoonheid,,van zedigheid en goedheid zou worden, die kleine Sylvia, daaraan twijfelden wij geen oogenblik. zijn niettegenstaande hevige tegenwerking zonder verliezen nog beschadigingen terug gekeerd. Naast zijn uitstekenden gevallen leider hebben aan het sukses bijzonder aan deel de luchtschipbevelhebbers, korvetten- kapitein der reserve Proels, kapitein-luite nanten Zaeschmar, Walther, von Freuden- reich, en Done met hun moedige beman ningen. Londen, G Oogst. Den 5 Oogst, om 9.30 uur 's avonds, naderden vijandelijke luchtschepen de Oost-Engelsche kust. Zij drongen niet diep in het binnenland. Londen, 6 Oogst. Ambtelijk bericht. Vijf luchtschepen poogden in de nacht van den 5 Oogst de kust te overvliegen. Zij werden op zee door luchtstrijdkrachten aangevallen. Een stortte brandend neer op 40 mijlen afstand van de kust, een tweede werd beschadigd. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 4) q Vrouwelijk 5) Huwelijken R. Venneman, onderw. met E. De Bruyn, zb.A. Lemenu, schrijnw. met V. Breyne, zb. A. Bulté, vuurst. met H. Gysbrecht, zb. F. Bauwens, tw. met J. De Wolf, tw. A. Redant, bed. met J. De Gols, kleerm. A. De Waegeneer, voerman metj. Van Renterghem. kleermaakster. Overlijdens F. Dumoulin, ra. Catteau, kleerm. 85 jaar Leopoldstr. M. Mayart, vr. Van Sclnty- lenbergh, zb. 51 jaar, Zonnestraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 11 Oogst Ren neboog, Nieuwstraat. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST en HOFSTEDE TE EREMBODEGEM. De Notaris PAUL EEMAN, te Moorsel, daartoe benoemd bij vonnis der rechtbank van Dendermonde, zal, overeenkomstig de voorschriften der wet van 12 Juni x8i6, openbaarlijk verkoopen EERSTE REEKS STAD AALST. Een W'OONHL'IS met aanhoorigheden en grond, gestaan engelegen in (le Braoant- straat, geteekencl nr 5, gekadastreerd sektie A, nummer 1538, groot 1 aar 20 centiaren. Ingesteld6450 fr. TWEEDE REEKS STAD AALST. Eerste koop. Een WOONHUIS met aanhoorigheden en grond, gestaan en gele gen in de Brabantstraat, nr'13, gekadastreerd sektie A, nrs 1694A en 159413, groot 90 een. Ingesteld3360 fr. Tweede koop. Een WOONHUIS met grond, gestaan en gelegen in de Brabant straat, nr 15, gekadastreerd sektie A, nr 1593, groot 60 centiaren. Ingesteld 1800 Ir. Derde koop. Een perceel LAND, gele gen op Mijlbeek, aan dé Peerdekensstraat of Hoorekensveld, gekadastreerd sektie E, nr 320c, groot 29 aren 50 centiaren. Ingesteld 2370 fr. Vierde koop. Een perceel MEERSCH, gelegen op Mijlbeek, aan de Peerdekens straat, gekadastreerd sektie E, nr 324c, groot 14 aren So centiaren. Ingesteld 500 fr. GEMEENTE EREMBODEGEM. Vijfde koop. Eene behuisde HOFSTE DE met aanhoorigheden en tuin, gestaan en gelegen in de Kleystraat, gekadastreerd sektie A, nrs 3030, 3031, 3032, 3033A en 3035.A, groot 24 aren So centiaren. Ingesteld2000 tr. TWEEDE EN LAATSTE ZITDAG Zaterdag 17 Augustus 1918, om 3 ure namiddag te Aalst, Groote Markt, ter zittingzaal van het Vredegerecht. De koopers zijn verplicht zich te voorzien van trouwboekje of uittreksel uit hunne ge- boor teak t. Hoe ikzuchtig het geluk ons toch maakt Thans Volgde voor ons een tijd, waarin wij alles maar al te zeer vergaten. De schrik beelden van het verleden namen in mijnen geest al meer en meer het voorkomen van een verzwonden, boozen droom aan/ Toch verloor Frederik zijn doel niet uit het oog. Hij stelde zich voor over Oorlog en Vrede een groot werk te schrijven en ver diepte "zich al meer en meer in de studie van het volkenrecht. Den winter na Sylvia's geboorte brachten wij in alle stilte en rust te Weenen over en den volgenden lente reisden wij naar Italië. In den winter van 1869 tot 1870 keerden wij naar Parijs weder en ditmaal stortten wij ons ten volle in de groote wereld. Het was een eenigszins vermoeiend, doch voor eenigen tijd toch recht genotvol leven. Wij hadden om op ons eigen te zijn een prachtige gemeubelde woning. Door onzen gezant bij het Hof der Tuile- riën voorgesteld, waren wij den ganschen winter tegenwoordig op de Maandag ont vangsten bij de Keizerin. Voor ons, Oostenrijkers, werd er te Parijs veel genegenheid betoond. Dikwijls werd er in het gesprek op eene wedervraak voor Sadowa gezinspeeld, en zoo zeker, alsof het onheil ons vóór twee jaren door de Prui sen berokkend, wederom goed gemaakt zou worden 1 (Wordt voortgezet). OPENBARE VERKOOPING van te Meldert en Baardegem, De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op nagemclden zitdag in het openbaar verkoopen Gemeente Meldert. Eerste koop. Een huis en grond, ge staan en gelegen aan de Parijsstraat, groot 1 aar 19 centiaren en gekadastreerd wijk B, nr 331u, met eene grootte van 1 aar 10 een. Tweede koop. Een huis en grond, ge staan en gelegen op het Parijsveld, groot 6 aren 85 centiaren en gekadastreerd wijk B nummer 329a en deel van 330a Derde koop. Een huis en grond, ge staan en gelegen aan de Parijssfraat, groot 1 aar 90 centiaren en gekadastreerd wijk B, nummer 331q en deel van nummer 330a. Vierde koop. Een huis en grond, ge staan en gelegen aan de Kleinè Drieschstraat, op het Querrelsveld, gekadastreerd wijk C, nummer 15Ik, met eene grootte van 4 aren. Vijfde koop. Een perceel land met woonhuis, gelegen op Kokerij en gekada streerd wijk A, nr 528 en 529a, met eene grootte van 27 aren. Zesde koop. Een perceel land, gelegen op het Hnwelsveld, gekadastreerd wijk B, nummer 480c, met eene grootte van 25 aren. Zevende koop. Een perceel land, gele gen op het Meirbroekveld, gekadastreerd wijk B, nr 408a, met eene grootte van 16 aren 60 centiaren. Achtste koop. Een perceel meerseh, gelegen op het Huwelsveld, gekadastreerd wijk B, nr 548BIS, met eene grootte van 17 aren 40 cent. Negende koop. Een perceel land, op den Truyenbosch, aan de kasseide van Mel dert naar Moorsel, groot een hektaar 5 aren 45 centiaren en gekadastreerd wijk D, nr 1 10n, met eene grootte van 1 hektaar 6 aren Verdeeld in 4 loten alsvolgt Eerste lot ten noorde, groot 22 aren 94 cent., met eene breedte van 37 meters 20 centimeters ter straat. Tweede lot, daarboven ten weste groot 20 aren 25 cent. Derde lot, van 'toosten naar 't westen, groot 30 aren 66 cent., hebbende eene breedte ter straat van 22 meters. Vierde lot, ten znide, groot 31 aren 60 centiaren, hebbende eene breedte ter straat van 22 meters. Tiende koop. Een perceel land, gele gen op het Querrelsveld, gekadastreerd wijk C, nr 199c, met eeiie grootte van 9 a. 10 c. Tiende koop. Bis. Een perceel land, gelegen op den Hooring, gekadastreerd wijk C, nr 95e, groot 13 aren 50 cent. Gemeente Baardegem. Elfde koop. Een perceel land, gelegen op het Vossenhol, gekadastreerd wijk D, nr 183a, met eene grootte van 30 aren 20 cent. Twaalfde koop. Eenen blok zaailand, gelegen op het Vossenhol, groot 2 hektaren 55 aren 25 cent. en gekadastreerd wijk D, nrs 195 en 196, met eene grootte van twee hektaren 48 aren 60 cent. Verdeeld in 8 loten alsvolgt Eerste lot, ten zuide, groot 32 a. 5 cent. Tweede lot, daarneven, groot 32 aren 12 centiaren. Derde lot, daarneven, groot 33 a. 12 cent. Vierde lot,daarneven, groot 34 a. 30 cent. Vijfde lot,daarneven, groot 32 a. 51 cent. Zesde lot, daarneven, groot 31 a. 42 cent. Zevende lot,daarneven,groot 30 a. 2 cent. Achtste lot, ten noorde, groot 29 a. 71 cent. Dertiende koop. Een perceel land, ge legen op de Wolfspenninck, gekadastreerd wijk E, nr 46e, met eene grootte van 6 aren 40 centiaren. Veertiende koop. Een perceel land, ge legen op de Wolfspenninck, gekadastreerd wijk E, nr 13c, met eene grootte van 16 a. Vijftiende koop. Een perceel land, ge legen op de Wolfspenninck, gekadastreerd wijk E, nr 44, met eene grootte van 27 aren 70 centiaren. EENIGE ZITDAG Maandag 12 Augusti 1918 Ten 9 ure voormiddag ter herberg van de kinderen Clauwaert, te Meldert. Hoogstraat. OPENBARE* VERKOOPING van te Cherscamp, Lede, en Haeltert De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op nagemelde zitdagen in het openbaar verkoopen. Gemeente Cherscamp, Kerste koop. Ken perceel lanrl gelegen op Boeygeni, groot volgens titel 77 aren 57 centiaren en gekadastreerd wijk E, nr 480b, met ocne grootte van 75 aren. Tweede koop. Een perceel land, gelegen op Tussclienheck, groot volgens titel 61 aren 50 cent. en gekadastreerd wijk E, nr 504a. Gemeente Lede. Derde koop. Een perceel land, groot JS aren 47 centiaren, gelegen in de Wan ot Groote Kantor, gekadastreerd wijk C, nr 312, met eene grootte van 47 aren 30 centiaren. Vierde koop. Een perceel land, groot 53 aren 38 centiaren, gelegen op den Poortendries ol' Kleinen Kauter, gekadastreerd wijk B, nr 02, met eene grootte van 52 aren Gemeente Haeltert. Vijlde koop. Een perceel meerseh, gelegen aan liet Bonkensvcld, gekadastreerd wijk C, nr 742, met eene grootte van 21 aren. Zesde koop. Een perceel meessrh, gelegen aan het Bonkensveld en gekadastreerd wi jk C. nr 743 met eene grootte van 21 aren 80 centiaren. Zevende koop. Een perceeltje land, gelegen op Hacsenbroek, groot 5 aren 53 centiaren en geka dastreerd wijk C, nr 739a, met eene grootte van 5 aren 20 centiaren. Aclistc koop. Een perceel land, groot 14 aren 29 centiaren, gelegen op do Groote Ilaag en geka dastreerd wijk C, nr 1221, met eene grootte van 14 aren 10 centiaren. EENIGE ZITDAGEN: A. Voor de goederen gelegen te Chers camp en Lede. Maandag 19 Augusti 1918 Ten twee ure namiddag ter herberg genaamd De Jager bij den heer Joseph De Clercq- De Saedeleer, te Lede, Boschstraat. B. En voor de goederen gelegen te Haeltert Dijnsdag 20 Augusti 1918 Ten twee ure namiddag ter herberg ge naamd A la Place Impériale bij den heer Frans Van Mossevelde, te Aalst, Keizerlijke Plaats. OI'KNHAlLli VKRKiX van een Perceel ZAAILAND te Baardegem. De Notarissen TIBBAUT te Aalst, en XEVE te Gent, zullen namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Baardegem. Een perceel Zaailand, op de Ticheldek- ken, of Meysberg, gekadastreerd sectie E, nummer 294 met eene grootte van 1 hectare 21 aren 90 centiaren en volgens meting hectare iS aren 84 cent. Verdeeld in 4 loten Lot I. 27 aren 56 cent., Land, gelegen langs den westkant. Lot II. 3*2 aren 36 cent.,Land, daarnevens. Lot III. 31 aren 07 cent. Land, daarn. Lot IV. 27 aren 85 cent., Land daarnevens ENKELE ZITDAG MAANDAG 12 AUGUSTUS 1918, om 10 uren voormiddag ter herberg der kin deren Clauwaert, te Meldert, Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING van een HUIS en GROND te Schoonaerde. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal namens wien het behoort in het openbaar verkoopen GEMEENTESCHOONAERDE. Een HUIS en GROND gestaan en gelegen op Rimeir, gekadastreerd wijk eenige num mer 929a, met eene grootte van één- aar EENIGE ZITDAG Donderdag 29 Augusti 1918, ten een ure namiddag ter herberg Het Koopmanshuis bij den heer Petrus De Winne, te Schoonaerde, Hoek. N. B. De kooper is verzocht ter verkoopir.;; mede te brengen zijn trouwboekje of het extrakt uit zijnen geboorteakt. Verzekering- tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert LicnatTstraat, 10, Aalst. Esplanadestraat. 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels'*»- Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o. Gemeentekrediet 94 14, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepous. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. LANDVETTEN Ach. Eeman, Aalst. Te bekomen ten fabrieke KALI-SUPER geschikt voor Aardappels, Beeten, Klavers, enz. Men brenge zakken mede. (Naamlooze Maatschappij). Uitgaye en vernieuwing van oldi gatiën aan 4 'sjaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksclm afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank loeniugen aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhout! der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold- straat, 9. zijn do BESTE geneesmiddelen voorzelyti van Fr.CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,26 de doos. Deze Pillen,aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz, gebruikt de van Fr.CALLEBAUT. ApothekerOverclck!e Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te vc.'ttrflgen Remedie voor Ekstcroogen 0,50, fandpyn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegei het slecht boter geven dor koeien fr. 1,25 Pakken voor liet bevruchten van kooiei en merrieën Remedie tegen het sno der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 «loos 2 fr. de doos.

De Denderbode | 1918 | | pagina 2