Oorlog In Torkege Oorlog in oen Balkan GORLOGSJAMMER. LHHDEN El IEEHSCH Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, lilt hel DaghoeK eener Jonge vrouw. Bedeeling van suiker Zondagrust. ZAAILANDEN en een perceel meersen ie flaisi Perceel ZAAILAND WOONHUIZEN Landen en Bosschen HUIS en GROND Landen en Meersch Vereenigde [Yij vei-aiM-s,) WISSELAGENT Grondkrediet van Belgii is Bloedzuiverende Pilles wij lien in tegenaanval terug. Tusschen Thllloloy en Canny, ten westen en ten zuid westen van Lassigny. zette de vijand zijn aanvallen tot in den laten avond, ten zuiden van Thilloloy tot vijfmaal toe voort. Van uit liet vak der Matz rukten zwakkere krachten op. Wij sloegen den vijand terug. Herhaal delijk werden zijn aanvallen reeds in ons samengetrokken geschutvuur gestikt. Legergroep van den Duitsch^en kroon prins. Ten noorden en ten oosten van Fismes hadden plaatselijke aanvalsonderne- mingen gevolg en leverden gevangenen op. Gister werden 29 vijandelijke vliegtuigen afgeschoten. Luitenant Udet behaalde zijn 53*, kapitein Berthold zijn 43" en 44% lui tenant vrijheer von Richthofen zijn 39* en 40®, luitenant Könecke zijn 29e, vice-veld- webel Thom zijn 28e, luitenant Laumann zijn 24H. opperluitenant vrijheer von Boe- nigk zijn 21®, de vice-veldwebels Loerr en Mai hun 20* Iuchtzegepraal. Avondbericht. Van de Ancre tot de Avre rustige dag. Tusschen de Avre en de Oise zijn deelsaanvallen van den vijand mislukt. Uit Fransche bron .- PARIJS, 12Augusti. - Officieel. Tus schen de Avre en de Oise is de toestand on veranderd. Binst den nacht artillerievuur in de streek van Marquivillers en Grivillers. Anders niets nieuws. Avondbericht. Tusschen de Avre en de Oise hebben onze troepen het dorp Cury genomen en eenigen vooruitgang gedaan noordelijk van Roye-sur-Matz en Chevin- court. Aan het Vesle-front hebben wij twee he vige aanvallen op onze stellingen op den rechter oever in de streek van Fismes afge slagen. Aan het overige front rust Uit Engelsche bron LONDEN, 12 Augusti. Officieel. :- Wij schoven onze linie vooruit in de nabij heid van den straatweg naar Roye, oostelijk van Fortescourt, en op den Zuider oever der Somme, waarbij wij honderden gevangenen namen. Zuidelijk de Somme bezetteden wij Proyard na een hevig gevecht, in hetwelk de vijand zware verliezen aan gevangenen en dooden had. De strijd duurt voort. Avondbericht. Aan den Britschen rechtervleugel namen de Franschcn Les Lo ges. Wij deden een verderen vooruitstoot in de stellingen Noordelijk den straatweg naar Roye en aan den Noorder oever der Somme en brachten nog gevangenen iir. Een vijande lijke aanval op onze stellingen in den sector van Merris werd afgeslagen. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 13 Augustus. Ambtelijke mededeeling Op het Albaneesch oorlogstooneel niets van belang. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 10 Augustus. Van den geiie- raalstaf Macedoniscli front. Oostelijk de boven- Skoembi verdreven wij een sterke (ifdeeling Fransche infanterie. Noordelijk van Bitolia en aan weerskanten van de oostelijke Cerna was de wederzijdsche vuurbedrijvigheid bijwijlen tamelijk hevig. Zuidelijk het dorp Beehichte beschoot de vijand een onzer militaire hospitalen, dat zichtbaar gekentee- kend was. In de streek van Mogiena en oostelijk de Wardar sloegen wij door vuiy sterke vijandelijke stootst'roepen uiteen, die na artillerievoerbereiding bij onze vooruit geschoven posten zochten te komen. Na een luchtgevecht schoot de Duitsche vice-veldwebel Fizeler een vijandelijk vlieg tuig af, dat brandend neerstortte achter de vijandelijke stellingen oostelijk de Cerna. Hij behaalde daarmede zijn elfde Iucht zegepraal. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 11 Augusti. Palestina-frontIn den verleden nacht ontwikkelde de vijandelijke artillerie levenr dige bedrijvigheid. Verscheidene deelen van ons front en ook de achtergrond lagen onder naverteld door X, naar een beroemd verhaal. (43' Vervolg). Waarlijk alsof zoo iets nog wederom goed te maken is jndien veldslagen niet anders uit te delgen zijn dan door nogmaals veld slagen dan kan dat natuurlijk nooit ophouden. Wij wierpen van zelf zulke ver* troosting als eene wraak op Sadowa, besloten van ons af en verzekerden dat wij geen anderen wensch koesterden, dan den thans bestaanden vrede niet meer verbroken te zien. Dat was ook zoo verzekerde hij ten minste de wensch van Napoleon lil. Niet alleen dat hij voor het oogenblik alleen vrede wenschte hij koesterde het plan de andere machten eene algemeene ontwapening voor te slaan. Gansch Europa scheen alsdan zoo tamelijk zonder zorgen en rustig. Ten minste zag men nergens zwarte punten Toen de zomer in het land getogen was, kozen wij nogmaals voor verblijfplaats een rustig hoekje van Zwitserland. Wij beloofden onze Parijzer vrienden den volgenden winter weder te keeren en vatten vergenoegd, als sterk vuur. In den kustensector werd een vijandelijke verkenningsafdeeling door ons afgewezen. Overdag heerschte rust. Een onzer vliegtuigeskaders wierp 150 bommen op kampen van opstandelingen bij t Tafile en Westelijk van Meran. Zuidelijk van Medina hield de artillerie strijd op 8 en 9 Augustus aan. Ook aan en j kele plaatsen ten aanval aangezette infante rie van den vijand werd voor onze stellingen samengeschoten. Oostfront: Van Maindab naar het Zui den vooruitstootend, sloegen wij in Engel sche soldij staande benden na lange hevige gevechten op Sain Kala terug. De vijandelijke verliezen zijn zwaar. Onder de dooden be vinden zich twee Engelsche officieren. Afrikaansch front. De Italianen ver moeien zich verder te vergeefs om het terug- bezit onzer provincid Tripoli. Hun overvallen uit de door ons nauw ingesloten kustpunten werden vergezeld door een Fransche onder neming aan de grens van Tunis en in Soe dan. Aan onze brave troepen gelukte het tot hiertoe overal den vijand te verslaan. De laatste aanval der Italianen den 10 Juni met verscheidene batallons uit Rome gedaan, mislukte onder sterke bloedige verliezen. Op de overige fronten is de toestand onveranderd. Als gevolg van het artikeltje over de sui- kerbedeeling uit een Brusselsch blad in De Denderbodeovergenomen, wordt ons uit ver schillende gemeenten bericht, zoowel van wege de komiteiten als vanwege de bevolking, dat de hoeveelheid van 750 gr. suiker per maand en per hoofd, geenszins ter beschik king gesteld wordt. Over de zaak weten wij niet meer dan we door het Brusselsch blad vernamen. Daarom geven wij de belanghebbenden den raad in lichtingen te vragen bij het komiteit dat in het Etappengebied het beschikbare suiker verdeelt. Sint Livinusgesticht. Schooljaar 1918-1919. De leergangen worden hernomen den Dijnsdag 20 Augusti 1918, om 8 12 uren 's morgens in het oud lokaal der St-Joris- school, St-Jorisstraat. N. B. De inschrijvingen worden ont vangen te rekenen van heden van 8 tot 9 u. voormiddag in het gesticht der Broeders, Keizerlijke Plaats (ingang langs de Boter- straat. Het Bestuur. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht l) Vrouwelijk 1) Huwelijken J. Van Malderen, werktuigk. met T. De Strooper, zb. E. Alleman, voerman, met W. Germeuil, tw. E. Deghels, kleerm. met C. De Pauw, naaister. C. Hercken- rath, magaz. met J. Podevyn, zijdebew. C. Chavé, stokersg. met I. Speeckaert, naaister. J. Mortier leurder, met M. Ver tongen, lacetbew. H. Callebaut, bediende, met A. Rombaut, zb- S. De Wolf, werkni. met M. Van Keymolen, tw. Overlijdens M. Lawaese, vf. Verheyden, zb 35 j. Arbeidstr. L. Tommeleyn, kantw. 50 j. wonende te Meire M. Poriau, we, Mer- tens, zb. 67 j. Oud.d.m.stw. F. Cleemput, landb. 21 j. Moorselb. M. Beirens, zb. 27 j. won. te Hofstade. L. Vlasschaert, m. De Waegeneer, voerman, 47 j, Wind- molenstr. D. De Rouck, wr, De Graeve, hoven. 79 Leopoldstraat. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 18 Oogst Delbecq, Bisschopstraat. OPENBARE VERKOOPING van goede en TWEE WOONHUIZEN te Erembodegem. vrijgelaten scholieren, onze zomerreis aan Voorgevoelens Die zijn er niet, Parijs zou anders, toen wij op eenen zonnigen namiddag van Maart 1870 wederom daar aanlandden, om mij zulk een blijden indruk niet kunnen maken heb ben. Men weet liet thans wat te dien einde in een zeer kort tijdsverloop derzelfdc stad aan schrikkelijke voorvallen bewaard was maar in mij iloop niet het minste droevige voorgevoel. Wij hadden reeds op voorhand het zelfde kleine paleis gehuurd dat wij het vorige jaar bewoonden. Wanneer wij, om tot onze woning te komen, over de Elyseesche Velden voerden het was juist het uur van het Bosch, ontmoetten wij talrijke oude bekenden en wisselden vrolijke weder- ziensgroeten. Onder andere voer ook de schoone Keizerin in een rijtuig a la Daumont bespannen, ons voorbij en wenkte een groet met de hand toen zij mij herkende. Wat is dit Parijs toch schoon I riep toen Frederik uit, en ik ondervond een gevoel van blijde verwachting wanneer ik op ons verblijf aldaar dacht. Daar wij nu eenmaal het inzicht hadden ook in het vervolg eenige maanden per jaar te Parijs door te brengen, zoo besloten wij ons een klein paleis in de Avenue de l'lm De Notaris OSCAR .TIBBAUT, le Aalst, zal op nagemeklen zitdag in het openbaar verkoo- pen Stad Aalst. Eerste koop. Een perceel land, groot vol gens meting jzjtren 69 cent gelegen wijk Sint- Job op het Lindeveld Tweede koop Een perceel land, groot vol gens meting een hectaar 5 aren 24 cent., gele gen op den Wijngaard. Verdeeld in vijf loten. Derde koop. Een perceel meersch. gelegen op het Hoogveld, aan de Breedestraat, groot 1 hectaar 61 aren 5a cent. Verdeeld in 4 loten. Gemeente Erembodegem. Vierde koop. Een huis en grond, zijnde eene tweewoonst, gestaan en gelegen aan den Brusselschen steenweg, groot 6 aren 50 cent. Vijfde koop Een huis en grond zijnde de herberg genatfmd Het Keizershofgestaan en gelegen aan den Brusselschen steenweir, groot 6 aren ao cent. EENIGE ZITDAG Dijnsdag 10 September 1918, ten 2 ure namiddag ter herberg «Het Paviljoen» bij den heer Emile Van de Mae!«, te Aalst, Grootc Markt. OPENBARE VERKOOPING van een te Baardegem. .De Notarissen TIBBAUT te Aalst, en Nbvh te Gent, zullen namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Baardegem. Een perceel Zaailand, op de Ticheldek- ken, of Meysberg, gekadastreerd sectie E, nummer 29^ met eene grootte van 1 hectare 21 aren go centiaren en volgens meting 1 hectare 18 aren 84 cent. Verdeeld in 4 loten Lot I. 27 aren 56 cent., Land, gelegen langs den westkant. Ingesteld 600 fr. Lot II. 32 aren 36 cent.,Land, daarnevens. Ingesteld 1060 fr. Lot III. 31 aren 07 cent. Land, daam. Ingesteld 600 fr. Lot IV. 27 aren 85 cent., Land daarnevens Ingesteld 300 fr. Tweede en laatste zitdag MAANDAG 26 AUGUSTI 1918, om 10 uren voormiddag ter herberg der kin deren Clamvaert, te Meldert, Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING van te Meldert en Baardegem, door het ambt van Notaris OSCAR TIBBAUT te Aalst. Koop 1. Ingesteld 800 fr. 2. 4200 fr 3. 900 fr. 4. 1400 fr. 5. 6300 fr. 6. 2500 fri 7. 1700 fr. 8. Niet ingesteld. 9. De 4 loten te zamen inge steld 11020 fr. 10 Ingesteld 800 fr. lObis. 1000 fr. 11. 1600 fr. 12. De 8 loten te zamen inge steld 3990 fr. 13. Ingesteld 600 fr. 14 1040 fr. 15. 1080 fr. TWEEDE EN LAATSTE ZITDAG Maandag 26 Augusti 1918 Ten 9 ure voormiddag ter herberg van de kinderen Clauwaert, te Meldert, Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING van TE MELDERT. De Notarissen OSCAR TIBBAUT, te Aalst en JOSEPH MEERT, te Erpe, zullen op na- gemelden zitdag in het openbaar verkoopen Gemeente Meldert. Eenen blok zaailanden en bewerkte en be plante boschgronden, gelegen wijk Huizekens groot volgens meting 12 hectaren 87 aren en 68 centiaren. Verdeeld in 21 koopen volgens meting waarvan het grondplan t'elks inzage berust ten kantore van bovengenoemde No tarissen, alsmede ter nagcmelde herberg Sint Ivo alsvolgt Eerste koop. Een perceel land, groot 51 aren 36 cent. péralrice te bouwen en met dit doel bleven wij den geheelen zomer in de stad. Talrijke zomerverblijven onzer bekenden lagen in de nabijheid, en een of tweemaal per week legden wij 1111 hier, dan daar, een bezoek af. Het was ik herinner het mij in het salon der Prinses Mathilde, op het kasteel St. Gratiëen. Het gezelschap zat, na een déjeuner a la fourcheffe, op de terras, het gezicht naar het park gekeerd. Thans viel het gesprek op de staatkunde. Voor den Spaanschen troon werd een kandidaat ge zocht... Een Prins van Hohenzollern zou de kroon ontvangen. Daar zei iemand Een Hohenzollern Dat zal Frankrijk niet dulden I Het woord sneed mij door de ziel, want wat beteekent toch dit niet dulden Wanneer zulks in den naam van een land gezegd wordt, beteekent dat eenvoudig Oorlog Van nu af zou de Spaansche troonkwestie al meer en meer zich opdringen en luid uitgesproken worden. Het is toch klaar zoo klonk het overal dat Frankrijk dat zóó niet dulden kon indien dus de Hohenzollers daarop voorgaan, dan is het eene eenvoudige uitdaging. DM nu begreep ik niet Overigens was ik zonder zorgen. Wij ontvingen brieven uit Berlijn waarin ons medegedeeld werd, dat men aan het Hof er niet de minste waarde Tweede koop. Een perceel land, groot 35 aren 13 cent. Derde koop. Een perceel land, groot 29 aren 20 cent. Vierde koop Een perceel jongen be planten bosch, groot 46 a. 73 cent. Vijfde koop. Een perceel jongen be planten bosch, groot 93 a. 54 cent. Zesde koop. Een perceel grond, voor tijds sparrenbosch, groot 46 aren 73 cent. Zevende koop. Een perceel grond, voortijds sparrenbosch, groüt 63 a60 cent. Achtste koop. Een perceel jongen be planten bosch, groot 58 a. 93 cent. Negende koop. Een perceel grond, voortijds sparren bosch, groot 51 a. 19 cent. Tiende koop. Een perceel land, groot 91 aren 81 cent. Elfde koop. Een perceel land, groot 65 aren 12 cent. Twaalfde koop. Een perceel land, groot 77 aren 90 cent. Dertiende koop Een perceel land,groot 59 aren 88 centiaren. Veertiende koop. Een perceel bewerk ten grond, groot 26 a. 43 cent. Vijftiende koop. Een perceel bewerkten grond, groot 1 heet. 2 a. 84 cent. Zestiende koop. Een perceel bewerkten grond en sparrënbosch, groot 73 a. 76 cent. Zeventiende koop. Een perceel spar renbosch, groot 66 aren 36 cent. Achttiende koop. Een perceel jongen beplanten bosch.groot 59 a. 3 cent. Negentiende koop. Een perceel jongen beplanten bosch,groot 65 a. 58 cent. Twintigste koop. Een perceel jongen beplanten bosch,groot 59 a 85 cent. Een en twintigste koop. Een perceel land groot 41 aren 60 cent. EENIGE ZITDAG Zaterdag 31 Augustus 1918, ten 1 ure namiddag ter herberg In Sint Ivo bij den heer Camille Pilate, te Aalst, Nieuwstraat. OPENBARE VERKOOPING van een te Schoonaerde. I)e Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal namens wien het behoort in het openbaar verkoopen GEMEENTE SCHOONAERDE. Een HULS en GROND gestaan en gelegen op Rimeir, gekadastreerd wijk eenige num mer 929a. met eene grootte van één aar EENIGE ZITDAG Donderdag 29 Augusti 1918, ten een ure namiddag ter herberg Het Koopmanshuis bij den heer Petrus De Winne, te Schoonaerde, Hoek. N. B. De kooper is verzocht t$r verkooping mede te brengen zijn trouwboekje of het extrakt uit zijnen geboorteakt. OPENBARE VERKOOPING van te Cherscamp. Lede, en Haeltert De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op nagemelde zitdagen in het openbaar verkoopen. Gemecute Cherscamp, Berate koop. Een perceel land gelegen op Boevgem, groot volgens titel /7 aren 57 centiaren en gekadastreerd wijk E, nr 480b, met eene grootte van 15 aren. Tweede koop. Een perceel land, gelegen op Tusschenbeek, groot volgens titel 61 aren 50 cent. en gekadastreerd wijk E, nr 504a. Gemeente Lede". Derde koop. Een perceel land, groot 48 aren 47 centiaren, gelegen in de Wan of Groote Kauter, gekadastreerd wijk C, nr342, met eene grootte van 47 aren 30 centiaren. Vierde koop. Een perceel land, groot 53 aren 38 centiaren, gelegen op den Poortendries of Kleinen Kauter, gekadastreerd wijk B, nr 02, niet eene grootte van 52 aren Qemeente Haeltert. Yijtde koop. Een perceel meersch, gelegen aan het Boukensveld, gekadastreerd wijkC. nr742, met eene grootte van 21 aren. Zeailo koop. Een perceel meessch, gelegen aan liet Boukensveld en gekadastreerd wijk C, nr 743 mei eene grootte van 21 aren 80 centiaren. Zevende koop. Een perceeltje land, gelegen op Haesenbroek, groot 5 aren 53 centiaren en geka dastreerd wijk C, nr 739a, met eene grootte van 5 aren 20 centiaren Achate koop. Een perceel land, groot 14 aren 29 centiaren, gelegen op de Groote Haag en geka dastreerd wijk C, nr 1221, met eene grootte van 14 aren 10 centiaren. aan hechtte dat de Spaansche kroon een Hohenzollern toegewezen werd. Des te meer hielden wij ons bezig met het bouwen van ons huis de staatkunde liet ons gerust. Maar langzamerhand begonnen wij toch opmerkzaam te worden. Evenals vóór den storm een licht bladergeritsel door het wond trekt, zoo ritselen ook vóór den oorlog lichtte stemmen door het volk. Wij zullen oorlog krijgen Wij zullen oorlog krijgen 1 Dat weergalmde dof door de Parijzer lucht. Nochtans, zooals wij door de hem naast- staande personen vernamen, wenscht Napo leon III, als voor, het behoud van den vrede, maar in zijne omgeving vinden de meesten dat een oorlog thans onvermijdelijk is. De Fransche gezant Benedetti ontvangt de zending van den Koning van Pruisen te vorderen, dat hij den Prins Leopold van Hohenzollern zou verbieden de Spaansche kroon te aanvaarden.Op dit oogenblik bevond Koning Wilhelm zich in het badstadje Ems. Benedetti begeeft er zich heen en op 9 Juli wordt hem een verhoor verleend. Welke zal de uitslag zijn Sidderend ver wachtte ik het bericht. Het antwoord des Konings luidde eenvou dig dat hij een meerderjarigen prins niets verbieden kon. Dit antwoord bracht de oorlogspartij in EENIGE ZITDAGEN: A. Voor de goederen gelegen te Cliers camp en Lede. Maandag 19 Augusti 1918 Ten twee ure namiddag ter herberg genaamd De Jager bij den heer Joseph De Clercq. De Saedeleer, te Lede, Boschstraat. B. En voorde goederen gelegen te Haelten Dijnsdag 20 Augusti 1918 Ten twee ure namiddag ter herberg naamd A la Place Impériale bij den heer Frans Van MosSevelde, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EIÏMAN Albert Liénarlstraat, 10, Aalst. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 0/o, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 enz! Uitbetaling van alle koepons. Vreemde i: belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedule enz. Huis ACHILLE EEMAN, Aalst Te bekomen ten fabrieke Hoogevesten- MESTSTOFFEN voor Boomgaar den. Loof en Graanakkers zooals KALI-SUPER en KAINIET (potasch' zout) aan voordeelige prijzen. Men bren ge zakken mede. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van oliii gatiën aan 4 #/0 's jaars. Uitbetaling de: koepons zonder kosten. Leeningen inits hypotheek t..,. baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeninget aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijd?, omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bum! der Maatschappij, te Aalst, Leopold straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst Fr. 1,28 de doos. Deze Pillen,aangezien hunne aangenamer smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spysver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz, gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te ve.xrijgen Remedie voor Eksteroogen 0,50, fandpjjr stillende druppels stillen onmiddelykdi tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razendf tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken teget het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeiei en merrieën Remedie tegen het sno: der kiekens. Zekere remedie voor des cholera der kiekens,. 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. zegepralende vreugde Men wil ons dus het uiterste dwingen De Hohenzollerr willen zich in Spanje vastankeren en dan langs Oosten en Zuiden ons land overvallen Immer luider en onheilvoller weergalmden de onweerstijdingen. Dan, op 12 Juli kom: een bericht dat mij met hooge vreugde ver vult, Prins Leopold weigeTt de hem aange boden kroon om geen oorzaak van eer oorlog te zijn. Nogmaals wordt Benedetti naar Ems ge stuurd, ditmaal om van den Koning van Pruisen te eischen, dat hij liet den prins voor altijd verbood op die kandidatuur terug, le komen. Het wordt 15 Juli. De Koning weigerl den Franschen gezant te ontvangen. 16 Juli. Engeland beproeft den oorlog, te beletten. Te vergeefs Ja, bestonden er scheidsrechters... hoe licht, hoe eenvoudig zou dan zoo een eenvoudige twist geslecht worden. 19 Juli. De Fransche gezant in Berlijn overreikt aan de Pruisische regeering de oorlogsverklaring... Oorlogsverklaring! Deze enkele lettergrepen kan men zeer gelaten uitspreken... doch hij, die op het groene kleed zijner schrijfkamer dit woord op het papier brengt, bedenkt hij wel eens dat hij zijne pen gedoopt heeft in verslindend vuur, in bloedige tranen, in albesmettend gift?... (Wordt voortgezet),

De Denderbode | 1918 | | pagina 2