I Oorlog lo Dsn Balkan Oorlog I» Turkege LM EB IUGH OORLOGSJAMMER Robert Van de Lanotte Mismmim Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, 011 hel DapDoeK eener Jonge Vrouw. Zondagrust. Landen en Meersch ZAAILANDEN en een perceel meersen re Halst WOONHUIZEN Perceel ZAAILAND HUIS en GROND Landen en Bosschen Vereen igrie iVijveraars. WISSELAGENT Grondkrediet van Belijië Bloedzuiverende Pillen sedert eenige dagen verwachte, op 18 en 19 Augustus door hevige aanvallen ingeleide herhaalde doorbraakspoging des vijands be gonnen. Na hevigste stijging van het geschut vielen blanke en zwarte Franschen 's mor gens vroeg in diepe gelederen, gesteund door talrijke pantserautos, op een front van 25 kilometers breedte aan zij drongen .op enkele punten in onze voorste linies binnen. Tegen den middag was de eerste aanval des vijands in onze voetvolkgevechtsstellingen aan de linie Carlepont ten Zuiden van Ble- rancourt-Vezaponin-Pommiers gebroken. Een krachtvolle tegenaanval van Duitsche jagers regimenten wierp den voorloopig op de juvignysteliing oprukkenden vijand op Bieuxy terug. Tot in de late avonduren zette de Franschman zijn verbitterde aanvallen voort. Zij zakten op gansch het front in het vuur van ons geschut, gedeeltelijk in onze tegenaanvallen ineen. Dedoorbraakspogingen des vijands zijn, niettegenstaande het niets ontziende aanvoeren van krachten, onder de zwaarste verliezen op den eersten gevechts dag mislukt. Gevechtsvliegers hadden aan het afweren der aanvallen een werkzaam aandeel. Tijdens nachtelijke tochten vielen onze bommen- eskaders den in het aanvalsgebied in nesten geraakten vijand, in dorpen, op spoorwegen en straten gevolgrijk met bommen en ma- chiengeweervuur aan. Avondbericht. In Vlaanderen deels- gevechten Westelijk den Kemmel. Sterke aanvallen der Engelschen, op breed front Noordelijk de Ancre gevoerd in de rich ting van Bapaume, braken onder zware ver liezen ineen. De hernieuwde doorbraakspo ging der Franschen tusschen de Oise en de Aisne is mislukt. Uit Fransche bron PARIJS, 20 Augustus. Officieel Wederzijdsche beschietingen in de streken van Lassigny en van Dreslincourt. Tusschen de Oise en de Aisne hebben wij in den avond het dorp Vassens bezat, ten Noordoosten van Morsain. Een vijandelijke aanval ten Westen van Maisons-de-Champagne heeft geen uitslag bereikt. Overal elders kalme nacht. Vijandelijke vliegtuigen hebben den laat- sten nacht Nancy gebombardeerd. Men meldt zes dooden en een twintigtal gekwetsten onder de burgerlijke bevolking. Avondbericht. Zuidelijk de Avre hebben wij ons na een hardnekkig gevecht meester gemaakt van Beuvraignes. Tijdens onzen vooruitgang van gister tusschen de Matz en de Oise hebben wij 500 gevangenen genomen. Oostelijk de Oise hebben onze troepen dezen morgen de vijandelijke linies aange vallen op een front van ongeveer 25 kim. van de streek van Sailly tot aan de Aisne. Niettegenstaande den weerstand van den vijand, hebben wij op onzen linkervleugel de Zuidelijke randen van het bosch van Ours- camps, de grenzen van Catlepont en van Caisnes bereikt. In het midden hebben wij Lombray en Blénaucourdelle genomen en voet gevat op de hoogvlakte ten Noorden van Vassens. Op onzen rechtervleugel zijn de dorpen Vezaponin,Tartiers, Ouisy-en Almont en Osty-Courtil in ons bezit. Wij hebben op gansch het aanvalsfront een gemiddelden vooruitgang van vier kilo meter gedaan. Uit Engelsche bron LONDEN, 20 Augustus. Officieel In de nabijheid van den straatweg Vieux- Berquin-Outtersteene schoven wij gisteravond onze linie vooruit, waarbij wij 182 gevan genen namen. Wij wezen vier aanvallen tegen onze voorposten Noordelijk van Chilly af en deden een gevolgrijken vooruitstoot tegen een post Westelijk van Braye. Onze patroeljes deden verder vooruitgang tusschen de Lawe en de Leie en bevinden zich thans Oostelijk den straatweg Peradies-Merville Avondbericht. -- Plaatselijke gevechten op beide oevers van de Scarpe. Zuidelijk de rivier wezen wij aanvallen af, gericht tegen posten, welke wij Oostelijk de vroegere linie van den vijand ingericht hebben. Westelijk van Fampoux rukten wij een klein stuk naverteld door X, naar een beroemd verhaal. (44e Vervolg). Het was dus wegens het zoeken van een Koning voor een openstaanden troon en ten gevolge van eer.e onderhandeling tusschen twee vorsten, dat ditmaal de storm ontketend werd A Berlin A Berlin jubelde men door de straten. Bij ieder schouwburgvertoo- ning moest de eerste zangeres of tooneel- speelster in een Jeanne d'Arckostuum voor het voetlicht treden en onder het zwaaien van het vaandel de Marseillaise zingen Le jour de gloire esl arrivé Gaarne hadden wij Parijs verlaten, maar de weg naar het Oosten was van nu af ver sperd ook het bouwen van ons huis hield ons tegen kortom, wij bleven. Gezelli- gen omgang hadden wij bijna niet meer. AI wat maar weg kon, was uit Parijs gevlucht. Enkel eenige onzer kennissen uit den letter kundigen kring, die nog aanwezig waren, zochten wij dikwijler op. Het was belangrijk voor Frederik de des betreffende aanschou wingen van de uitstekende geesten te leeren kennen. Erwas daar ook een jónge schrijver, die later tot eene ware beroemdheid zou komen, Guy de Maupassant, van wiens uitingen ik er enkele in mijn dagboek aan- vooruit. Wij wonnen ook terrein aan weers kanten de Leie en namen Lepinette. Wij staan ten Oosten van Merville- Wij bezetteden Vierhoek en La Couronne, Noordelijk van Merville. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 20 Augustus. Van den generaal- staf Mecedonisch front In de Cerna-bocht en Zuidelijk van Hoema was het vijandelijk artillerievuur bijwijlen heviger Onze batte rijen schoten bij het dorp Maschadah een vijandelijk munitiekamp in brand. Oostelijk de Wardar was de wederzijdsche vuurbedrij- vigheid, ongerekend korte onderbrekingen, tamelijk levendig. Patroeljegevechten in de vlakte voor de stellingen Noordelijk het Tachino-meer. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 19 Augustus. - Uit het hoofdkwartier Palestina-front. Oostelijk de spoorbaan Ludd Tul-Kerm werd een afdeeling vijande lijke verkenners afgewezen. Een sterken ver kenningstroep van den vijand, die tot aan Merdsch Kessa vooruitgedröngen was, wier pen wij in tegenstoot terug en brachten we groote verliezen toe. Verders enkel weder- zijdsch artillerievuur van geringe sterkte. Aan de overige fronten is de toestand onveranderd. 20 Augustus. Palestina-front In den verloopen nacht viel de Engelschman, na hevige vuurvoorbereiding, onze stellingen in den kustensector aan. De sterke infanterie van den vijand, die onder de vuurbeschutting zijner artillerie tegen onze stellingen vooruit stormde, werd na lang aanhoudend bloedig vechten met bajonet en hMlgranaten geheel afgewezen. Wij behielden overal onze stel lingen. Bij de gevechten heeft het infanterie- regiment 21 zich bijzonder onderscheiden. De verliezen van den vijand zijn zeer hoog. Veel dooden liggen voor onze stellingen Een hernieuwde vijandelijke vooruitstoot tegen Mardsch-Kesve gericht, werd eveneens afgewezen. Overdag wederzijds artillerievuur binnen de gewone maat. Op het overige front niets van beteekenis. In den nacht van 19 tot 20 Augustus werd Konstantinopel door vijandelijke vliegers aangevallen. Er werd geen schade aange richt. Eenige Italiaansche staatsburgers wer den licht gekwetst. Priesterlijke benoemingen BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Onderpastoor te Laarne, den E. H. Crick, leeraar te Lokcren Leeraarte Lokeren, den E. H. Neyt, id. te Ninove te Ledeberg, den E. H. Van den Berge, priester in het Seminarie te Aude- naarde, den E. H. De Weer, id., Surveillant in de Normaalschool te Sint- Nikolaas, den E. H. Bredael, id. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht l) Vrouwelijk i) Huwelijken V. Troch, werkm. met J. Van de Velde b. Q. De Koker, werkm. met L. Van Paemel, tw. Van Mol, leurder met M. Tombeur, tw. J. Van Canter, tw. met S. Linthout, tw. Overlijdens S. Van Belle, vr Moens, z. b. 23 j. Oud d.m.stw. J. De Neef. vr Spitaels, z. b 65 j. Binnenstr. E. Sunou, m. Van Driessche, kaaiw. 62 j. Brusselstw. I.. Van der Veurst z.b. 22 j. vrijheidstr M. Schollaert, vr Coppens, z.b. 66 j. Gazo- meterstr. L. Van der Paelt, we Van Mol. z.b. 65 j. Oud.d.m.stw. J Persou ka- toenbew. 22 j, Ledeb. D. Roelandt. wr Meganck, landb. 82 j. Langestraat. teekende De oorlog wanneer ik enjcel denk aan dit woord, overkomt mij een gruwel alsof men mij van heksen en inkwisitiën sprak, van overwonnenen, afschuwelijke en tegen natuurlijke dingen. De oorlog... vechten, verworgen, nedersabelen Het wonderbaarste is dat de volkeren daartegen niet opstaan, dat de geheele Maat schappij zich niet verheft tegen het enkele woord oorlog O Monsieur, o Madame welk geluk, wat vreugdevol bericht I Met deze woorden kwam op zekeren dag Frederiks kamerdienaar, en na hem ook de kok, in ons vertrek gestort. Het was den dag van Wörth. Wat is er gebeurd Ter Beurs is eene draadmare aangeko men wij hebben gezegepraald Het leger van den Koning van Pruisen is zoo goed als vernietigd... de stad wordt met driekleurige vaandels versierd... van avond wordt alles verlicht I In den loop van den namiddag werd het nochtans bericht dat deze tijding valsch was. Op 7 Augusti ongelukstijding. «De Keizer ijlt uit St Cloud naar het tooneel van den oorlog. De vijand is in het land gedrongen. En thans, zegepraal op zegepraal voor de Duitsche wapens... Het aanzicht der stad Parijs en harer inwoners verandert geheel. In plaats van dien trotschen, pralenden en Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 25 Oogst Ghysselinkx, Molenstraat. OPENBARE VERKOOPING van te Haeltert. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op nagemelde zitdag in het openbaar verkoopen. Oemeente Haeltert. ijlde koop. Een perceel meersch, gelegen aan het Boukensveld, gekadastreerd wijk C, nr 742 met eene grootte van 21 aren. Zesde koop. Een perceel meessch. gelegen aan liei Boukensveld en gekadastreerd wijk C, nr 74.°. met eene grootte vau 21 aren 80 centiaren. Zevende koop. --- Een perceeltje land. gelegen op Haesenhroek, groot 5 aren 53 centiaren en geka dastreerd wijk C, nr 739a, niet eene grootte van o aren 20 centiaren. Koopen 5, en 7 samen ingesteld 1000 fr. Achste koop Een perceel land, groot 14 aren 29 centiaren, gelegen op de Groote Haag en geka dastreerd wijk C, nr 1221, met eene grootte van 14 aren 10 centiaren. Ingesteld 450 fr. TWEEDE EN LAATSTE ZITDAG Dijnsdag 3 September 1918 Ten twee ure namiddag ter herberg ge naamd A Ia Place Impériale bij den heer Frans Van Mossevelde, te Aalst, Keizerlijke Plaats. OPENBARE VERKOOPING van goede en TWEE WOONHUIZEN te Erembodegem. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op nagemelrlen zitdag in het openbaar verkoo pen Stad Aalst. Eerste koop. Een perceel land, groot vol gens meting 32 aren 69 cent gelegen wijk Sint- Job. op het Lindeveld Tweede koop. Een perceel land, groot vol gens meting een hectaar 5 aren 24 cent., gele gen op den Wijngaard. Verdeeld in vijf loten. Derde koop. Een perceel meersch. gelegen op het Hoogveld, aan de Breedestraat, groot i hectaar 61 aren 5a cent. Verdeeld in 4 loten. Gemeente Erembodegem. Vierde koop. Een huis en grond, zijnde eene tweewoonst, gestaan en gelegen aan den Brusselschen steenweg, groot 6 aren 50 cent. Vijfde koop.Een huis en grond zijnde de herberg genaamd Met Keizershof gestaan cn gelegen aan den Brusselschen steenwee-, groot 6 aren ao cent. EENIGE ZITDAG Dijnsdag 10 September 1918, ten 2 ure namiddag ter herberg «Het Paviljoen» bij den heer Emile. Van de Maele, te Valst Groote Markt. Een HUIS en GROND gestaan en gelegen op Rimeir, gekadastreerd wijk eenige num mer 939®? met eene grootte van één aar EENIGE ZITDAG Donderdag 29 Augusti 1918, ten een ure namiddag ter heibers - Het Koopmanshuis bij den heer Petrus De Winne, te Schoonaerde, Hoek. N. B. De kooper is verzocht ter verkoopino- mede te brengen zijn trouwboekje of hel extrakt uit zijnen geboorteakt. OPENBARE VERKOOPING van te Meldert en Baardegem, door het ambt van Notaris OSCAR TIBBAUT te Aalst. Koop 1. Ingesteld 800 fr. 2. - 4200 fr 3. 900 fr. 4. 1400 fr. 5. 6300 fr. 6. 2500 fr. 7. 1700 fr. 8. Niet ingesteld. 9. De 4 loten te zamen inge steld 11020 fr. 10 Ingesteld 800 fr. lQbis. 1000 fr. 11. 1600 fr. 12. De 8 loten te zamen inge steld 3990 fr. 13. Ingesteld 600 fr. 14. 1040 fr. 15. 1080 fr. loiczii unu Maandag 26 Augusti 1918 Ten 9 ure voormiddag ter herberg van de kinderen Clauwaert, te Meldert, Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING van een te Baardegem. Notarissen TIBBAUT te Aalst, en NLY It te Gent. zullen namens wien het behoort, openbaarlijk- verkoopen Gemeente Baardegem. Een perceel Zaailand, op de Tichelclek- ken, of Meysberg, gekadastreerd sectie E, nummer 294 met eene grootte van 1 hectare 21 aren 90 centiaren en volgens metin°- 1 hectare 18 aren 84 cent. Verdeeld in 4 loten Lot I. 27 aren 55 cent.. Land, gelegen langs den westkant. T Tt Ingesteld 600 fr. Lntil. 32 aren 36 cent.,Land, daarnevens. TTT Ingesteld 1060 fr. Lot III. 31 aren 07 cent. Land, daarn. t j Ingesteld 600 fr. Lot IV. 27 aren 85 cent., Land daarnevens Ingesteld 300 fr. Tweede en laatste zitdag MAANDAG 26 AUGUSTI 1918, om 10 uren voormiddag ter herberg der kin- deren Clauwaert, te Meldert, Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING van een te Schoonaerde. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst ral namens tvien het behoort in het openbaar verkoopen GEMEENTE SCHOONAERDE. slrijdzuchtigen geest, treed ontsteltenis en grimmige toorn in. Dat zij met hunne oor logsverklaring dit ongeluk zelf bijgeroepen hadden, dat zij dien oorlog voor onvermij delijk hielden opdat toch in de verste toekomst nooit een Hohenzollern het in den geest zou krijgen naar de Spaansche kroon te dingen, dat hadden zij vergeten. Men hoort nog slechts van ongehoorde dingen. De opgewondenheid, de koorts der bevolking neemt gedurig toe. De Strijd bij Sedan werd afgeschilderd alsof daar door de Beiersche soldaten de meest onmenschelijke gruwelen verricht werden. Metz gevallen zoo luidde het bericht dat de stad door weergalmde als een eenige doorborende smartkreet. Nu kwam het er op aan Parijs tot eene versterkte plaats te maken. Sedan Keizer Napoleon heeft zijnen degen afgegeven Dit bericht overweldigde ons. Daarmede was er inderdaad eene echte geschiedkundige ramp gebeurd. Het Fransehe leger verslagen zijne aanvoerders zwak en moede, dan was ook het strijden uit en door Duitschland glansrijk gewonnen. Gedaan 1 Gedaan jubelde ik. Verheug u niet te vroeg, mijn schat, vermaande Frederik... Het gansche land strijdt mede. Voor één vernietigd leger, rijzen -er tien andere uit den bodem op... Mijne hoop, dat de ramp van Sedan den oorlog eindigen zou, moest ik spoedig laten varen. De lucht was vervuld met woede en OPENBARE VERKOOPING van TE MELDERT. De Notarissen OSCAR TIBBAUT, te Aalst en JOSEPH MEERT, te Erpe, zullen op na- geinelden zitdag in het openbaar verkoopen Gemeente Meldert. Eenen blok zaailanden en bewerkte en be plante boschgronden, gelegen wijk Huizekens groot volgens meting 12 hectaren 87 aren en 68 centiaren. Verdeeld in 21 koopen volgens meting waarvan het grondplan t'elks inzage berust ten kantore van bovengenoemde No tarissen, alsmede ter nagemelde herberg Sint Ivo alsvolgt Eerste koop. Een perceel land, groot 51 aren 36 cent. Tweede koop. Een perceel land, groot 35 aren 13 cent. Derde koop. Een perceel land, groot 29 aren 20 cent. Vierde koop - Een perceel jongen be planten bosch, groot 46 a. 73 cent. Vijfde koop. Een perceel jongen be planten bosch, groot 93 a. 54 cent. Zesde koop. Een perceel grond, voor tijds sparrenbosch, groot 46 aren 73 cent. Zevende koop. Een perceel grond, voortijds sparrenbosch, groot 63 a. 60 cent. Achtste koop. Een perceel jongen be planten bosch, groot 58 a. 93 cent. Negende koop. Een perceel grond, voortijds sparren bosch, groot 51 a. 19 cent. Tiende koop, Een perceel land, groot 91 aren 81 cent. Elfde koop. Een perceel land, groot 65 aren 12 cent. Twaalfde koop. Een perceel land, groot 77 aren 90 cent. Dertiende koop Een perceel land,groot 59 aren 88 centiaren. - Veertiende koop. Een perceel bewerk ten grond, groot 26 a43 cent. Vijftiende koop. Een perceel bewerkten grond, groot 1 heet. 2 a. 84 cent. Zestiende koop. Een perceel bewerkten grond en sparrenbosch, groot 73 a76 cent. Zeventiende koop. Een perceel spar renbosch, groot 66 aren 36 cent. Achttiende koop. Een perceel jongen beplanten bosch,groot 59 a. 3 cent. razende begeerte naar wraak. Haat tegen den vijand en bijna evenveel tegen het gevalle vorstenhuis. De smaad die thans op Keizer en Keizerin en op de ongelukkige veldheeren als regende, de verdachtmakingen, de schimp woorden, de spot... het was weerzinwek kend 4 September. De Keizerin werd afgezet, Frankrijk verklaart zich als Republiek. Ondertusschen Iaat het zegepralende leger zich door niets tegenhouden de Duitschers staan reeds vóór de poorten van Parijs. De afstand van Elzas en Lotharingen wordt ambtelijk verlangd. Daarentegen verheft zich de bekende uiting Geen duim van onzen bodem geen steen van onze vestingen. Ja, ja Duizend levens,., maar geen duim gronds. O, laat ons heengaan vertrekken wjj Waarom zonder noodzakelijkheid in eene belegerde vreemde stad blijven waarom leven onder menschen die door niets anders dan haat en wraakgedachten vervuld zijn, die ons met wantrouwige blikken en soms wel met gebalde vuisten voorbijgaan wanneer zij ons hooren Duitsch spreken Wat men zoo lang verwacht en gevreesd had, wat men ook soms voor onmogelijk ge houden had, het was daar Eene doffe slag, eene wijl, nog een. Wij zaten even bij het ontbijt brood en kaas, want de levensmiddelen waren reeds zeldzaam, Frederik, Rudolf, de huison derwijzer en ik, toen de eerste slag dreunde. Negentiende koop. Een perceel jongen beplanten bosch,groot 65 a. 58 cent. Twintigste koop. Een perceel jongen beplanten bosch,groot 59 a 85cent. Een en twintigste koop. Een perceel land groot 41 aren 60 cent. EENIGE ZITDAG Zaterdag 31 Augustus 1918, ten 1 ure namiddag ter herberg In Sint Ivo bij den heer Camille Pilate, te Aalst, Nieuwstraat. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/0, Gemeentekrediet 94 1 4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. -- Vreemde in belgisc/i geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. Huis ACHILLE EEMAN, Aalst. Te bekomen ten fabrieke Hoogevesten MESTSTOFFEN voor Boomgaar den, Loof en Graanakkers zooais KALI-SUPER en KAINIET (potasch- zout) aan voordeelige prijzen. Men bren- ge zakken mede. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- gatièn aan 4 's jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeningen aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhond der huisgezinnen beproefd door de lijds- omstandigheden. Inlichtingen te bekomen inliet bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold- straat, 9. zijn (le BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,26 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te ve.Krrjj gen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppols stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Billen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Bakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Bakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Wij verhieven allen getroffen het hoofd en keken elkander aan. Zoo dit... Na drie of vier minuten dreunde het weder Frederik sprong op, Dat is de beschieting, sprak hij en ijlde tot aan het venster. Nu kwam ook onze kamerdienaar bij ons in de kamer gestort en terzelfder tijd weer klonk een nieuw salvo. O monsieur et madamec'est le bombardement Langs de opene deur stroomden thans de andere dienstknechten en meiden binnen. Bij zulke rampen krijgs-, vuur-, of water snood vallen alle maatschappelijke ver houdingen, loopen al de bedreigden samen, voelen zich allen gelijk tegenover het gevaar. Van dag tot dag werd het moeilijker zich levensmiddelen aan te schaffen. De voorraad vleesch was uitgeput, lang reeds zijn er geene runderen noch schapen meer te vinden, wel dra zijn ook al de paarden gedood en nu begint het tijdperk waarop honden en katten, ratten en muizen, eindelijk ook de dieren van het Jardin des Plantes en zelfs de arme, geliefkoosde olifant als spijs dienen moeten. Brood is er bijna niet meer te verkrijgen. Uitputting, ziekte en honger maken rijken, buit voor den dood. Reeds waren onze koffers en alles tot den aftocht gereed, het was gedaan met ons verblijf alhier. (Slot volgt).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2