Oorlog in log BaiKag Oorlog li ïurksyo Robert Van de Lanotte m mummw Italiaansche Oorlog Weergevonden. Proï. Bev.-Com. v. Oosl-ïl. 0. Halst. Afd.: Aardappeldienst Roos BesrineKx De Hayer Zondagrust. HOFSTEDE en LAND WOONHUIZEN Xj _A_ TnJ' td Land en Meersch le Hielden. Baardegem en opwijst ZAAILANDEN MEERSCHEN Vereenigde Vijveraars. WISSELAGENT Grondkrediel van België Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, eruggeworpen. In de Vogezen zijn twee vijandelijke overvallen mislukt. Uit Engelsche bron LONDEN, 9 September. Officieel Een vijandelijke afdeeling die een* overval beproefde, werd in den laatsten nacht Noor delijk van Arleux en-Gehelle teruggeworpen. Behalve wederzijdsche bedrijvigheid der artil lerie aan verschillende, bijzonder in de nabijheid van den straatweg Atrecht-Cambrai en in de sectors van 't kanaal van- La Bassée en van Yper, niets te melden. Avondbericht. - In de vroege morgen uren vielen vooruitgeschoven afdeelingen der Engelsche en Nieuw-Zeelandsche troepen de Duitsche stellingen aan op de hoogvlakte van Rosières en in het Havrincourt-woud en namen ze. Na een levendigen strijd, tijdens welken zij een tegenaanval terugwierpen en den vijand verliezen troebrachten, namen onze troepen de eenmalige Britsche schutsgraven- linie op den kam die de plaats Gouzeaucourt beheerscht, en bemachtigden het woud van denzelfden naam. Links van het aanvalsfront gelukte het aan andere Britsche troepen, hun linie vooruit te schuiven tegen den Oostrand van het Havrincourt-woud Bij deze verrich- ïingen namen wij een aantal gevangenen. In verscheidene andere sectors kwam het tot gevechten. Vijandelijke aanvallen tegen onze nieuwe stellingen in 't westen van La Bassée werden teruggeslagen. In den nacht was er veel regen gevallen en ook binst den dag was het weder stormachtig. Amerikaansche broa. Maandag 9 September. Officieel In de Wcevres werd een vijandelijke pa- troelje teruggeslagen, die onze vooruitge schoven posten aanviel.Van h'et overige front niets te melden. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 11 September. Ambtelijk bericht van hedenmiddag Op de hoogvlakte van Asiago mislukten twee vijandelijke verkenningspogingen. In het Asolone-vak, waar de Italianen onder gebruikmaken van hevig geschutvuur er in slaagden in onze linies binnen te drin gen, herstelde een tegenaanval van het voet volkregiment nummer 99 den toestand. Op het Piava-front levendiger geschutge gevechten. Uit Italiaansche bron ROME, 9 September. Officieel Gister is de gevechtswerkzaamheid op het heele front binnen de perken gebleven. Ten Noorden van de Chieso heeft een Italiaansche patroelje, na de mannen van een kleinen post des vijands te hebben verjaagd, hun wapens bemachtigd. Tusschen het Garda-meer en het Lagarina- dal heeft het geschut over en weer herhaal delijk verwoed roffelvuur laten losbarsten. Aan den Monte Corno in het Vallarsa verij delden onze artillerie en bestormingsdetache menten, die den vijand nazetteden en hem verliezen berokkenden een poging van den tegenstander, ons te overromdelen. In de streek ten Noordwesten van den Grappa wer den een aantal vijandelijke verkenningsgroe pen door ons geweervuur teruggeslagen. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 9 September Ambtelijk bericht: Aan de westelijke Czerna was het vijande lijk geschutvuur gedeeltelijk heviger. In de streek der Moglena en ten noorden van het dorp Rahovo joegen wij door ons vuur een vijandelijke aanvalsafdeeling uiteen, welke na geschutvoorbereidir.g onze loopgraven poogde te bereiken. (le Vervolg). Dat is wat strafmijn meester het niet weten... Wil ik u eens zeggen wat mij er van bekend is zegde Brants en ging met zijne ellebogen op de tafel liggen Over drie jaren woonde een man, die sedert eenigen tijd uit Vlaanderen gekomen was, waar hij het leertouwen deed, en die nog al geld had, zoo zegde men, niet verre van de Dijl, waar nu Opdebeek de drapier woont, gij weet wel Ja, zeer goed, sprak Van Camp, ik koop er altijd mijn laken. Gij hebt ook mogelijk dien Vlaming gekend Neen, antwoordde de waard. Ik heb hem ook nooit gezien maar de man kon nooit uitgaan, want, zoo heeft men mij verteld, hij was steeds ziek en dus kon hij wel naar Mechelen zijn gekomen voor zijne gezondheid. Op eenen avond werd kanunnik Rijckhove bij hem geroepen en bleef er lang in huis. De Vlaming lag op sterven den dag daarna was hij dood. God hebbe zijne lieve ziel, sprak De Ruischer. Zijne ziel ruste eeuwig in vrede zegde gelijktijdig de waard. Dan is Maria, de dochter van den Vlaming door den kanunnik bij dezes zuster gezetzij kon dan achttien jaren tellen. Dat Rijckhoven nu hier was, zouden wij wellicht alles weten, want hij vertelt nog al gaarne maar de man is over twee jaren uit de stad vertrokken, en God weet of hij ook misschien niet dood en begraven is. Zoodra Brants deze geschiedenis begon, Van Hoema af tot aan de Vardar hevige geschutovervallen van wege den vijand, welke door onze batterijen krachtdadig beantwoord werde i. Op het terrein voor de stellingen ten westen van Serres levendige verkenningsbedrijvigheid. Onze voetvolk- groepen, door geschut gesteund, joegen verschillende Grieksche afdeelingen uiteen berokkenden hen groote verliezen en namen gevangenen van het koninklijk Grieksche leger. Uit Fransche bron PARIJS, 9 September. Officieel Bedrijvigheid op gansch het front, bijzon der in 't Westen van de Wardar, in de Cerna- bocht, in de streek van Monastir en tusschen de meren, waar de vijand een overval be proefde, die eyenwel mislukte en hem ver liezen aanbracht. In Albanië ontmoetingen van patroeljes. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, September. - Amb telijk bericht In het kustvak geschutbedrijvigheid en ge slaagde verkenningsondernemingen. Ten westen van den weg Jeruzalem-Nabloes drongen onze posten sterke vijandelijke patroeljes terug. Bij het bruggehoofd van den Jordaan joeg onze ruiterij een afdeeling vijandelijke ruiterijverkenners op de vlucht. De opstandelingen leden verscheidene aan zienlijke nederlagen de opstandelingen ten noordwesten van Kalat-el-Mesa werden op de vlucht gedreven. Een officier en 20 man werden gevangen genomen. De omstreken van Medina werden van rebellen gezuiverd en meer noordelijk werd een aanval van rebellen tegen onze patroel jes afgeslagen. Van de andere fronten niets belangrijks. BERICHT. Er wordt bericht aan de personen die aardappelen geplant hebben: Alle aanvraag voor vervoer van aardappelen moet gedaan worden in de bureelen, Nijverheidstraat, 10, Aalst. Geene andere vervoerbewijzen zijn geldig dan deze door die bureelen afgeleverd, en door de Kommandantuur ondertee kend. De aanvraag moet schriftelijk aan boven geméld adres overgemaakt worden, ten min ste acht dagen voor den dag van het vervoer. Zij zal melden Dag van vervoer. Aanduiding van land, (gemeente, gehucht of andere benaming). Juist adres van den-aanvrager Getal leden van het gezin,(volgenslevensmiddelenkaart). Aalst den 10 September 1918. De Afgevaardigde De Afgevaardigde 'der P. B. C. des O. C. Aalst R. De Wilde. G. De Smedt. FABRIEKEN Naamlooze Vennootschap te Aalst. De heeren aandeelhouders zijn uitgenoo- digd tot de buitengewone Algemeene Verga dering welke zal plaats hebben op Dijnsdag 8 Oktober 1918, om 12 uren, in den Maatschappelijken zet^ Brusselschestraat, 34, Aalst. DAGORDE Volmacht te geven aan den Algemeenen Raad om ccne leening aan te gaan van Drie Millioen franken, en er al de voorwaarden van te bepalen. Ingevolge artikel 38 der standregelen, had de vreemdeling, die zich nog altoos alleen bij de deur hield, niet opgehouden met gespannen aandacht de woorden van den verteller af te luisteren. Wanneer deze gedaan had, sprak hij bij zich zei ven Wij weten genoeg. Zij draagt wel eenen anderen naam, niaar zij is hetgeen twijfel meer. Dan klopte hij op de tafel, betaalde den waard, die toegesneld was, en vertrok zonder een woord te zeggen. Van Camp, wat is dat voor een kerel vroeg De Ruischer, toen de onbekende henen was. Zeg het mij, ik zal het u zeggen. Ik herinner mij niet hem ooit gezien te hebben, was het antwoord. Brants zegde Wilt gij mij gelooven dat ik niet gaarne alleen met dien man op de baan zou willen zijn ik zie er immers geen goed in. Dat is mogelijks maar een gedacht van mij, dat niet zeer kristelijk is, maar ik weet niet... Ik zou er toch ook niet veel vertrouwen instellen, zegde De Ruischer. Op dil oogenblik ging de nachtwaker over de Groote Markt en riep Tien ure slaat de klok I bidt voor de geloovige zielen. De waard stond op en sprak vriendelijk Jongens, het is tijd dat ik mijn huis sluit. Gij hoort het, het is tien ure wij zullen wat gaan rusten, he De Ruischer en Brants dronken hunne pinten uit, wenschten Van Camp eenen goeden nacht en vertrokken. De deur werd dadelijk achter hen gesloten met meerdere zorg dan op andere dagen. De laatste woor denwisseling welke de waard met Brants en De Ruischer over den onbekende hield, had hem misschien wat vrees in het hart gejaagd. worden de heeren aandeelhouders verzocht, 10 dagen voor de algemeene vergadering en ten laatste op 28 September 1918 het getal en de nummers hunner aandeelen te doen kennen zij zullen tot de algemeene verga dering toegelaten worden op vertoön van een bewijs van bewaring uitgaande van eene bank. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 6)jn Vrouwelijk 4) Huwelijken J. De Brucker, landb. metM. Van Neck, landb. A. Cornand, werkm. met L. Luycx, tw. C. Meurisse, politieagent, met A. Van Bemten, tw. E. Van Over- straeten, tabakbew. met M. Verhofstadt, katoenbew. F. Borms, broodb. met M. Linthaut, zb- G. Schollaert, schoenm. met M. Hellinckx, br. J De Sutter, houtz. met B. Schamp, tw. Overlijdens F. De Groodt, vr. Van den Brempt, zb. 25 j. Korte Moutstr. F. Lcmenu, m. Dumont, fabriekw. 75 j. Pieter Coeckestr L. Vermeir, scholier, 8 j. Pieter Coeckestr. M. Roelandt, we Huion, zb. 78 j. Wit- huisstr. M. Paelinck, zb 16 j. Ou.d m. stw. M. Van Cauter, we Van de Velde, zb. 64 j. Koophandelstr. C. Van Neyghem, telegrambest. 22 j. Dompelstraat. 4 kinderen onder de 7 jaren. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 15 Sept. M. RenHeboog, Nieuwstraat. OPENBARE VERKOOPING van welgelegene te Aalst, Gentsche steenweg. De Notaris PAUL EEMAN, te Moorsel zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoo- pen STAD AALST. Eerste koop. Eene welgelegene HOFSTE DE, hebbende woonhuis, stalling, remisie, schuur en aangehoorigheden, boomgaard, tuin en land, gestaan en gelegen aan den Gentschen steenweg, op Siesegem kauter, rechtover den ingang der Lindestraat, groot 45 aren. Tweede koop Een zeer goed perceel ZAAI LAND, gelegen op Siesegem kauter, achter koop een, groot 32 aren. ENKELE ZITDAG: Donderdag 19 September 1918, om 3 uren stipt namiddag, ter hei berg «Thierry Maertens» gehouden door M. Constant Bogaert, te Aalst, hoek der Leopoldstraat en Esplanade plein. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van Bouwgrond en Landen, te Aalst, De Notarissen EEMAN, te Moorsel, en MOYERSOEN, te Lede, zullen namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. Eerste koop. Een Woonhuis, zijnde de herberg In de stad Doornijk met aanhoo- righeden en grond, gestaan en gelegen nabij de St. Annabrug, aan de Vaartkaai, groot 60 centiaren. Tweede koop. Een Woonhuis, zijnde voorheen herberg, met aanhoorigheden ge staan en gelegen in de Nazarethstraat, 32, groot 40 centiaren. Derde koop. Een deel Bouwgrond, gelegen aan den ingang der Hooge Vesten, groot 80 centiaren. Vierde koop. Een perceel Land, op de Beneden beek, achter de kerk van Mijlbeek, groot 24 aren 80 centiaren en volgens titel groot 26 aren 45 centiaren. Vijfde koop. Een perceel Land, op de Beneden beek, neven voorgaande, groot 21 aren 30 centiaren. II. Het geheim. Ja, Maria, uw troost doet mijn hart goed. Ik stel ook mijn betrouwen in den Lieven Heer, van wien alle goed komtdoch het is immers toch geen kwaad, zoo ik aan de gewenschte wederkomst van mijnen bemin den broeder twijfel het is nu twee jaren geleden, dat hij vertrokken is, en sedert hebben wij nog geen nieuws van hem ge hoord. Het is mij onmogelijk u te zeggen hoe ongerust ik ben in zijne tegenwoordigheid- Gij weet nog hoe Karei ons onlangs ver telde dat er in Italië groote benden roovers in bergen en rotsen nestelen, die de reizigers uitplunderen en zelfs, als hij zich verdedigen durft, den bestolen reiziger vermoorden. Bij de herinnering van dit verhaal beef ik nog in geheel mijn lichaam. Goede Gertruda bij mij, integendeel, is er een voorgevoel in mijn hart, hetwelk mij zegt dat het vaderlijk oog van Gods beschermende Voorzienigheid uwen broeder, den kanunnik, bewaakt en dat wij welhaast het geluk zullen hebben hem hier weer te zien. Eiken avond, vooraleer ik slapen ga, stort ik eene vurige bede voor het behoud uws broeders, en eiken avond voel ik, na die smeeking, voor het kruisbeeld gedaan, eene geruststelling in mijne ziel dalen. Ja, wees verzekerd, Gertruda, dat de kanunnik binnen korten tijd zal hier zijn, en zoo de ingeving van mijn hart waar is, zal hij in het geheel niet lang meer wachten. Het is heden Meiavond, en gij weet dat de kanunnik ge woon was jaarlijks op dien dag het Onze Lieve Vrouwbeeld, dat in het kapelleken op het einde van den hofstaat, met de liefelijk ste bloemen te versieren. Welnu, er is iets ZITDAGEN. Instel Maandag 23 September 1Q18 Verblijf Maandag 7 Oktober Ten 2 ure namiddag, ter herberg In de Klokkenbol gehouden door Juffer Verlackt, te Aalst, Molendries. OPENBARE VERKOOPING van een perceel te Moorsel. De Notarissen OSCAR TIBBAUT, te Aalst, en JOSEPH MEERT, te Erpc, zullen op nagc- melden zitdag openbaarlijk verkoopen Gemeente Moorsel. Een perceel LAND, gelegen op de Buuk, groot 14 aren 68 centiaren. EENIGE ZITDAG Donderdag 19 September 1918, ten 3 uren namiddag, ter'herberg van den heer JosephCallebaut, te Aalst, Mijlbeeke, Lange- OPENBARE VERKOOPING van De Notaris OSCAR TIBBAUT te Aalst, zal krachtens Besluit uitgesproken door het Hof van Beroep te Gent, den 25 Juli 1918. met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1S1Ó en ter lusschenkomst van Mijnheer de Vrederechter des Kantons Aalst in het openbaar verkoopen Gemeente Meldert. Eerste koop. Een perceel MEERSCH, ge legen op den Molenvijver, groot 54 aren 50 centiaren. Gemeente Baardegem. Tweede koop. Een perceel LAND, gelegen op hel Broekveld, groot een hectaar 33 aren 60 centiaren. Verdeeld in vier loten. Gemeente Opwijck. Derde koop, Een perceel LAND, gelegen op de Dokkenen, genaamd Droeshout, groot 10 aren 80 centiaren. Vierde koop. Een perceel LAND, gelegen alsvoren op de Dokkenen, genaamd Droeshout, groot 23 aren 80 centiaren. EENIGE ZITDAG Zaterdag 21 September 1918, ten 2 uren namiddag ter zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, in het Stadhuis. OPENBARE VERKOOPING van goede te Wichelen en Erpe. De Notaris OSCAR TIBBAUT te Aalst, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Wichelen. Eerste koop. - Een perceel ZAAILAND, geschikt voor Bouwgrond, gelegen op het Braekelendvcld, groot 32 aren 50 centiaren. Tweede koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op den Bogaert, groot 35 aren 60 c. Derde koop. - Een perceel ZAAILAND, gelegen op het Evenrot, groot 13 aren 60 c. Vierde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op de Klaas, genaamd Het Sijp groot 30 aren 20 centiaren. Vijfde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op Smalis, groot 17 aren 10 cent. Zesde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op het Evenrot, groot 39 aren 90 c. Zevende koop. Een perceel MEERSCH, gelegen in den Weymeersch, groot 10 aren. Achtste koop Een perceel MEERSCH, gelegen in den Weymeersch, groot 10 aren. Negende koop.— Een perceel ZAAILAND, gelegen op het Rosehveld, groot 15 a. 40 c. Gemeente Erpe. Tiende koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op den Navaal, groot 14 aren 40 c. Elfde en laatste koop- Een perceel ZAAILAND, gelegen nevens het voorgaande op den Boschkauter, genaamd «de Pouillie», EENIGE ZITDAG A. Voor de goederen gelegen te Wichelen, Maandag 23 September 1918, om'9 ure voormiddag, ter herberg genaamd in mij dat mij aanspoort om heden met eene bijzondere godvruchtigheid aan de Heilige Maagd die hulde te bewijzen eene geheime stem zegt mij dat de kanunnik, die komen gaat, bij die versiering een streelend genoe gen zal smaken. Uwe woorden stellen mij gerust. Al wordt gij morgen voor Gods altaa- met Karei vereenigd, toch hebt gij mij eene plaats in uw hart bewaard, en denkt gij gedurig aan mijnen broeder. Gij zijt eene brave jonkvrouw, Maria. Steeds moet ik u beiden beminnen en dank wijten uw broeder heeft mij immers altijd zooveel goed gedaan. Wanneer mijn vader stierf, was ik nauwelijks zestien jaren. Ik was zonder steun, zonder bescherming in de wereld, ik stond er alleen en verlaten. De kanunnik heeft mij onder zijn dak geno men en werd mij, arme weeze, een teerhar tige vader, terwijl gij, mijne goede Gertruda, mij de liefde eener moeder toedraagt. Dank voor uwe zorgen. Geen dag gaat voorbij of ik bid den hemel voor het lang leven van u en van uwen broeder. Zij die deze woorden sprak en zich Maria noemde, was eene jonge maagd. Haar vol maakte leest was tenger, lange blonde lok ken vielen met krullen in haren sneeuwwit- ten hals, en verborgen de helft van eene kanten kraag die aan een blauw kleed vast was. Haar liefelijk gezicht drukte iets edels en beminnelijks uit, en liet een reine ziel raden, terwijl een zweem van stille droef geestigheid in den bekoorlijken glimlach harer lippen speelde.» Da andere, Gertruda, was eene vrouw die tweemaal zoo lang als de jonge maagd de baan des levens had bewandeld. Hemelsche kalmte lag op haar voorhoofd te lezen, en de De Jager bij M. Joseph De Clercq-De Sacdeleer, te Lede, Boschstraat. En B. Voor de goederen tegelegen te Erpe, Dijnsdag 24 September 1918, 0111 2 ure namiddag, ter herberg De Vijf Huizen bij M. Alfons Christiaens, te Erpe, Vijf Huizen. Verzekering- teg-en brandgevaar. Hoofdagent M. AGHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/u, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. Huis ACHILLE EEMAN, Aalst. Te bekomen ten fabrieke Hoogevesten MESTSTOFFEN voor Boomgaar den. Loof en Graanakkers zooals KALI-SUPER en KAINIET (potasch- zout) aan voordeelige prijzen. Men bren- ge zakken mede. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing'van obli- gatiën aan 4 's jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leoningen aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgeziunen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,28 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te vertragen Remedie voor Eksteroogen 0,50Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doog. schoonheid van haar gelaat was nog vol frischheld, want de deugden die hare ziel vervulden, hadden eenen glans op haar aan gezicht verspreid, dien de jaren moesten eerbiedigen. Voor een hoog venster, dat op eenen die pen hof uitzag, gezeten, hielden beide vroü- wen zich met handwerk bezig. Na de laatste woorden van Maria zweeg hare gezellin eenige stonden een zoete traan blonk op hare wangen zij voelde zich het hart bewo gen. Eindelijk, als poogde zij de jonkvrouw voor den gegeven troost te danken, sprak zij Ja, Maria, gij moet straks het beelde ken der lieve Moeder Gods eens schoon ver sieren spaar geene bloemen, al zijn er nog niet veel ontloken pluk de schoonste uit den tuin. Het is toch ter eere van de Konin gin des Hemels. En Karei heeft mij beloofd er eene 1 volle mand te brengen, antwoordde de maagd. Hij wil door deze kleine hulde, den avond voor ons huwelijk, de bescherming der Moeder Gods op onze hoofden afsmeeken. Zie, dat is een echt schoon gedacht Ja, kind, de zegen van hierboven is de beste waarborg van een gelukkig huwelijk. Ga voort en wees verzekerd dat gij zult welvaren. Op dit oogenblik ging de deur der kamer open, en een jongeling, met eenen korf in de hand, trad binnen. Goeden dag Gertrude, goeden dag, Maria 1 Hoe gaat het Gij zijt beidén zoo druk bezig Het werk is zalig, zegde de oudste der twee vrouwen dit was het spreekwoord van mijnen broeder den kanunnik. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1918 | | pagina 2