Oorlog in leg Saltan Landen en Meersch LANDEN Robert Van de Lanotte Weergevonden. Roos SeerlncRx De Rapr Hi _A. 3nJ' ID Voor Hoest, Bronehiet en Influenza Voor Maagpijn, Italiaansche Oorlog WOONHUIZEN ZAAILANDEN MEERSCHEN Vereenigdc ij veraars. WISSELAGENT Grondkredïet van België DE B&LSSMPILLE8 nen genomen ten Westen van Maisons-de- Champagne Tusschen St- Hilaire le-Grand en den Mont-sans-Nom, alsook ten Noorden van Reims, hebben wij verscheidene over vallen teruggewezen. Elders niets aan te stippen. Avondbericht. Ten Westen van St. Quentin hebben onze troepen in den loop van den dag vorderingen verwezentlijkt in de streek van Holnon en van Savy. Zij hebben een vijftigtal gevangenen genomen. Tusschen de Ailette en de Aisne hebben wij onze winst vermeerderd. Plaatselijke aan vallen hebben ons toegelaten vooruit te gaan op de hoogvlakten ten Nporden en ten Oosten van Allemant. Wij hebben een honderdtal gevangenen genomen. Dezen morgen hebben wij na een levendig gevecht een door den vijand sterk gehouden punt bemachtigd ten Oosten van Sancy. Het aantal dooden, door ons ten Noorden van Laffaux gevonden, getuigt de belangrijkheid der verliezen, door den vijand tijdens de gevechten in deze streek geleden. Op het Vesle-front heeft de vijand drie verschillende keeren tegenaangevallen op onze stellingen in de streek van Glennes bewerkstelligd. Hii is telkens met zware verliezen teruggewezen. Niets te melden van het overige front. Vliegwezen Binst den dag van 16 September zijn acht vijandelijke vliegtuigen neergeveld of ontredderd en een kabelballon verbrand. Ons nachtelijk bombardeerings- vliegwezen heeft gewerkt tijdens razige storm en regen. Meer dan tien ton springtuigen zijn afgeworpen op spoorhallen, bivaks en vlieg terreinen van den vijand. Verscheidene bran den zijn vastgesteld geworden. Uit Engelsche bron LONDEN, 17 September. Officieel In den nacht ondernamen wij met goed gevolg een afzonderlijke verrichting beider zijds het kanaal Yper-Komen rukten onze linies op een front van meer dan twee mijlen vooruit, brachten een aantal gevangenen in en maakten machiengeweren buit. Op het slagfront kwam het tot botsingen met vijandelijke afdeelingen, die afzonderlijke patroeljesondernemingen aangingen in de omgeving van Moeuvres en bij Gavrelle. In de omgeving van Fauchy en Oppy richtten wij nieuwe posten in Avondbericht. Uit het Zuidelijk deel van ons front brachten onze patroeljes dezen avond eenige gevangenen weg. In de omgeving van Ploegsteert en Oostelijk van Yper schoven wij onze linie licht vooruit. Van het overige front niets te melden, be halve wederzijdsche artilleriebedrijvigheid in de verschillende sectors. Oostênrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 18 September. Ambtelijk bericht van heden middag De Italiaan zette zijn pogingen om bezit van onze stelling op het gebied van den Monte Pertika te nemen voort Het doel van zijn door hevig geschut- en mijnwerpersvuur ge steunde aanvallen was de Tasson-helling, tegen welke hij vijfmaal storm liep. De vijand werd telkens in verbitterden strijd van man tegen man teruggeslagen. Aan den Monte Tomba en den Monte Solarolo werden vijan delijke pogingen om onze stellingen te be reiken verijdeld. Op de hoogvlakte ten ooste van Asiago eenigen tijd zware geschutgevech- ten. Talrijke vijandelijke vliegers wierpen bommen'op verschillende punten achter het front en in het Etsj-dal, zonder schade aan te richten. Uit Italiaansche bron ROME, 16 September. Officieel Sterk ondersteund door hevig en nauwkeu rig artillerievuur, deden onze infanterie- afdeelingcn dezen morgen, in de streek noordelijk en noordwestelijk van den Grappa, koene overvallen tegen de vijandelijke linie, verbeterden op enkele plaatsen de reeds (2® Vervolg). Het schijnt, bemerkte Maria, zich tot den jongeling wendende, dat gij uwe belofte eerlijk gehouden hebtniet alleen is uw korf vol bloemen, maar allen zijn uitgelezen. —Voor wie kon ik ze beter plukken dan voor de Moeder van Hem, die onzq toekomst met bloemen kan doorvlechten En zich tot de andere vrouw wendende ging hij voort Het is heden Meiavond, vrouw Ger- truda is het geoorloofd met die bloemen de kapel in den hof te versieren Ja, doe dit, was het antwoord Maria heeft mij reeds alles gezegd ik zal intus- schen h^t avondmaal bereiden. Karei en Maria namen den korf en snel den den hof in. Het huis door Gertruda bewoond, stond in dit gedeelte der stad welke zich tusschen de Antwerpsche poort en de Koeipoort uit strekte, en in het begin der XIV eeuw weinig bebouwd was. Het is dus geen wonder dat dit huis zoo eenzaam in het midden van groote hoven lag. De zon daalde langzaam aan de kimme de wolken, eenige stonden te voren nog kopergeel, werden allengskens loodachtig en zwart, terwijl de andere, die daar even nog eene ijzerachtige kleur hadden, zich in goud hulden Het was een aangename, koele Mei avond. Twee mannen waren op dit oogenblik bezig met den gevel van Gertruda's woning te versieren. Kleine boomkens en staken met groene takken, waarop roode en blauwe vanen wapperden, stonden voor de poort bezette stellingen en maakten talrijke machi negeweren buit. Wij telden tot hiertoe 321 gevangenen, waaronder 5 officieren. Op de rest van het front artilleriewerkingen met onderbrekingen, en bedrijvigheid van pa troeljes. Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 18 September. Ambtelijk bericht van heden middag Albanië. Een kleinere aanval der Italia nen langs de kust werd afgeslagen. Op den hoogtenrug ten zuidwesten van Berat, waar wij onze linies naar het zuiden vooruitge- bracht hebben, werden vijandelijke aanvallen afgeslagen. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 16 September. Ambtelijk be richt Macedonisch front. Na korte geschut- voorbereiding vielen Italiaansche afdeelingen onze stelling ten oosten der hoogte 1050 aan, zij werden echter door geschutvuur terug geworpen. Van het dorp Gradesnitza af tot aan den berg Isjaun hadden er gedurende den ganschen dag hardnekkige voetvolkgevechten voor onze nieuwe stellingen plaats. Onze afdeelingen sloegen door geschutvuur sterke vijandelijke krachten ten oosten van Grades nitza, ten noorden van Dobropolje en bij het dorp Zborske af, waarbij zij hen verliezen toebrachten. Ten zuiden van Gevgheli werden Engelsche verkenningsafdeelingen door ons vuur verjaagd. Bij Doiran was het geschut vuur langs beide kanten tamelijk levendig. Verschillende Engelsche afdeelingen,welke poogden onze ten zuiden van Doiran voor uitgeschoven stelling te naderen, werden verjaagd. Italië zal zijne vredesvoorwaar den doen kennen. Milaan, 15 September. De Cor- riere della Sern - meldt Sonnino za! bij het weer samenkomen der Kamer over do Italiaansche vredesvoorstellen spre ken en de kwestie van vertrouwen stol len. Een hoofdvereischle van Italië voor vredesvoorstellen is de onvoorwaarde lijke teruggave der kolonie Tripolilanië. Priesterlijke benoemingen BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Pastoor te Sulsique, de E. H. Rcyns, onderpastoor te Moorsel onderpastoor te Moorsel, den E. H. Van der Maeren, id. te Laarne. Leeraar te Ronse, den E H Van der Guchten, priester in het Siminaric in Sint- Jozefsgesticht te St. Nikolaas, den E. H. Zainan, id. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 4) Vrouwelijk 4) Huwelijken F. Bogaert, suikerb. met E. Ghysbrecht, z.b R. De Raedt, fabriekw. met A.. Gyzelinck, fabriekw. A. Van Mcl, veldw. met P. Vertongen, z. b. M. De Ciercq, hovenier met P. D'Haeseleer, z. b. Overlijdens F. De Neve, m De Sadeleer, fabriekw. 56 j. Pieter Coeckstr. A. Van Essche m. Vermeulen, gladsl. 38 j. St Job. L. De Smedt, fabriekw. 18 j. St Camielstr. A. Walgraef, tabakbew. 16 j. Gulden boompl. J. Baeyens, leurder. 73 j. Lange Ridd.str. M. Van den Bossche vr. Maes, z b 74 j. Oud d m.stw. Z. D'Haeseleer, naaister, 20 j. te Nieuwerkerken. R. Tolleneer, we Van der Taelen, z. b. 56 j. Nazarethstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 22 Sept. M. Callebaut, Botermarkt. geplant. Verzen, op het huwelijk van Karei en Maria gemaakt, hingen tusschen zware bloemkransen boven de deur en de vensters. He De Ruischer, riep een der twee versierders, die bezig was met eenen krans van rozen aan den muur vast te maken, daar is die kerel weerHet is de vijfde maal dat hij hier dezen namiddag voorbij treed. Geloof mij vrij, ik ben van zin eens beneden te gaan en zijnen hoed af te trekken om te zien of hij niet kaal is. Brants, luidde het antwoord, gij zoudt den vriend eene schrikkelijke verkoudheid kunnen doen pakken Gij ziet toch wel, al zweeten wij dat de druppels ons van het gezicht leken, dat hij het niet te warm heeft, want zijn mantel ligt om zijne leden als ware hij er aan geplakt. Het is wel dat gij mij medelijden voor hem inboezemtik had anders grooten lust hem een kluppeltjen in den hals te leggen Wat zaken heeft hij met hetgeen wij doen Ziet gij niet dat die mensch ons werk bewondert hij zou anders zoo dikwijls niet komen. Wij zouden hem dank moeten weten over zijne vriendelijkheid. De man op welken dit gezegd werd, was niemand anders dan de onbekende die den avond te voren met Brants en de Ruischer bij baas Van Camp zat. Uit de woorden van de twee vroolijke makkers vefstaat men ge noeg dat zijne kleeding nog altijd dezelfde is. Zoodra hij de bedreigingen van Brants hoor de, verdubbelde hij zijnen tred en keerde, na zorgvuldiglijk langs alle kanten rond ge staard te hebben, achter den hof van Ger truda's huis, en hield stil bij eene plaats waar de haag niet hooggewassen stond. Hij schoóf nu zijnen hoed omhoog. Groote rosachtige wenkbrauwen, hier en FABRIEKEN Naamlooze Vennootschap te Aalst. De heeren aandeelhouders zijn uitgenoo- digd tot de buitengewone Algemeenc Verga dering welke zal plaats hebben op Dijnsdag 8 Oktober 1918, om 12 nren, in den Maatschappelijken zetel, Brusselschestraat, 34, Aalst. DAGORDE Volmacht te geven aan den Algemeenen Raad om eene leening aan te gaan van Drie Millioen franken, en er al de voorwaarden van te bepalen. Ingevolge artikel 38 der standregelen, worden de heeren aandeelhouders verzocht, 10 dagen voor de algemeeue vergadering en^ ten laatste op 28 September 1918 het getal en de nummers hunner aandeelen te doen kennen zij zullen tot de algemeene verga dering toegelaten worden op vertoon van een bewijs van bewaring uitgaande van eene bank. OPEN B A RE" VÉR SooS^"""" van een perceel te Moorsel. De Notarissen OSCAR TIBBAUT, te Aalst, en JOSEPH MEERT, te Erpe, zullen op nage- melden zitdag openbaarlijk verkoopen Gemeente Moorsel. Een perceel LAND. gelegen op de Buuk, groot 14 arer. 68 centiaren. Ingesteld fr. 1000. Tweede en laatste zitdag Donderdag 26 September 1918, ten 3 uren namiddag, ter herberg van den heer Joseph Callebaut, te Aalst, Mijlbeeke, Lange- straat. OPENBARE VERKOOP1NG van te Aalst, Nieuwerkerken, Haeltert, Meerbeke en Oultre. De Notarissen Oscar TIBBAUT te Aalst, en Joseph MEERT te Erpe, zullen op nage- melden zitdag in het openbaar verkoopen Koop I Ingesteld fr. 200. Koop 11 fr. 3700. Koop III fr. 5200. Koop IV fr. 2000. Koop V fr. 750. Koop VI fr. 750. Koop VII fr. 750. Koop VIII fr. 1500. Koop IX fr. 300. Koop X fr. 2700. Koop XI fr. 1650. Koop XII. fr. 700. Koop XIII fr. 800. Koop XIV fr. 170. Koop XV fr. 2500. Koop XVI fr. 2000. Koop XVII lot I fr. 6200. lot 11 fr. 5000. Koop XVIII fr. 3200. Tweede en laatste zitdag Donderdag 3 October .1918, ten g uren voormiddag, ter herberg genaamd «Sint Ivo bij den heer Camille Pilate, te Aalst, Nieuw.-traat. OPENBARE VERKOOP1NG van Te GIJSEÓEM. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op Donderdag 10 October 1918, ten 2 uur namiddag lep lokale genaamd Inden Lusthof bij den heer Felix Lejuste, te Gijsegem, aan de Statie, in het openbaar verkoopen Gemeente Gijsegem. A Uit kracht van den bevelschrift verleend door den heer Voorzitter der Rechtbank van daar met grijze haren doorzaaid, overscha duwden zijne groene ingezonken oogen. Koude wreedheid scheen de grondtrek zijns aangezichts te zijn. Fijne lippen, welke bij dicht gesloten hield, vermeerderden nog den schijn van boosaardigheid op zijne gelaats trekken verspreid. Volgens men oordeelen kon, moest hij omtrent de veertig jaren tel len. Hij sprak bij zichzelven, Het is hier dat zij woont. Volgens de onderrichtingen welke men mij gaf, komt zij eiken avond bidden voor een Lieve Vrouw beeldje aan het uiteinde van den hof. Dit moet ginder zijn waar die hooge linden zich verheffen... Men noemt haar hier Maria en morgen trouwt zij Karei Van Steenheuvel, gij hebt haar nog nietTien duizend guldens zouden mij ontsnappen Neen I en wie weet wat fortuin... Hij zweeg, sprong over de haag, sloop tusschen het laag hout tot bij de hooge lin den, en plaatste zich achter de steenen kapel waar hij ongemerkt kon blijven staan. In die bidplaats, over welke een vlierboom zijne talrijke en veruitgestrekte takken uit spreidde, versierden Karei en Maria het beeld der Moeder Gods met allerlei bloemen. Nadat zij dit godsdienstig werk verricht hadden, zonken beide jonge lieden op de knieën voor het beeld en smeekten den zegen des hemels af. Intusschen begon het meer en meer duister te worden. Karei sprak Maria, het is dezen avond kamer voor de lieden vau ons ambachtdaar de deken afwezig is, moet ik zijne plaats vervangen. Ik geloof dat het uur der vergadering gaat slaan. De?;e scheiding is de laatste Blijf hier nog wat zitten, adem nog een weinig de Dendermonde, in date 24 Angusti 1918, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, en ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst Eenige koop. Een perceel LAND, ge legen op den Bovenste Kruiskauter, groot 17 aren 60 centiaren- B. En zonder tusschenkomst van den heer Vrederechter. Eerste koop. Een perceel MEERSCH, gelegen in het Denderland, genaamd Den Dijkman groot 15 aren 90 centiaren. Tweede koop. Een perceel MEERSCH, ook gelegen in het Denderland, genaamd Den Dijkman groot 15 aren 90 centiaren. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van Bouwgrond en Landen, te Aalst, De Notarissen EEMAN, te Moorsel, en MOYERSOEN, te Lede, zullen namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. Eerste koop. Een Woonhuis, zijnde de herberg In de stad Döornijk met aanhoo- righeden en grond, gestaan en gelegen nabij de St. Annabrug, aan de Vaartkaai, groot 60 centiaren. Tweede koop. Een Woonhuis, zijnde voorheen herberg, met aanhoorigheden ge staan en gelegen in de Nazarethstraat, 32, groot 40 centiaren. Derde koop. Een deel Bouwgrond, gelegen aan den ingang der Hooge Vesten, groot 80 centiaren. Vierde koop. Een perceel Land, op de Beneden beek, achter de kerk van Mijlbeek, groot 24 aren 80 centiaren en volgens titel groot 26 aren 45 centiaren. Vijfde koop. Een perceel Land, op de Beneden beek. neven voorgaande, groot 21 aren 30 centiaren. ZITDAGEN. Instel Maandag 23 September Q Verblijf Maandag 7 Oktober Ten 2 ure namiddag, ter herberg In de Klokkenbol gehouden door Juffer Verlackt, te Aalst, Molendries. OPENBARE~OOPlNG van goede te Wichelen en Erpe. De Notaris OSCAR TIBBAUT te Aalst, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Wichelen. Eerste koop- Een perceel ZAAILAND, geschikt voor Bouwgrond, gelegen op het Braekelcndveld, groot 32 aren 50 centiaren. Tweede koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op den Bogaert, groot 35 aren 60 c. Derde koop. - Een perceel ZAAILAND, gelegen op het Evenrot, groot 13 aren 60 c. Vierde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op de Klaas, genaamd Het Sijp groot 30 aren 20 centiaren. Vijfde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op Smalis, groot 17 aren 10 cent. Zesde koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op het Evenrot, groot 39 aren 90 c. Zevende koop. Een perceel MEERSCH, gelegen in den Weymeersch, groot 10 aren. Achtste koop Een perceel MEERSCH, gelegen in den WeymecrscH, groot 10 aren. Negende koop.- Een perceel ZAAILAND, gelegen op het Boschveld, groot 15 a. 40 c. Gemeente Erpe. Tiende koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen op den Navaal, groot 14 aren 40 c. Elfde en patste koop. Een perceel ZAAILAND, gelegen nevens het voorgaande op den Boschkauter, genaamd «de Pouillie», EENIGE ZITDAG A. Voor de goederen gelegen te Wichelen, Maandag 23 September 1918, om 9 ure voormiddag, ter herberg genaamd zoete avondlucht. Gertruda zal u roepen als het avondmaal gereed is. Tot morgen, Maria. Tot morgen, Karei. Bij het heengaan des jongelings zonk de maagd mijmerend neder op eene zodenbank die naast de kapel stond. Tot morgen O wat vreugde, wat hoop, wat geluk bevatten die woorden Eene lange zalige toekomst lag er in beslóten. Allerlei geluksdroomen vervulden de inbeel ding der jonge maagd. Helaas zij dacht niet eens. dat. vooraleer de ochtend opnieuw de natuur door zijn koesterend licht zou ver kwikken en verblijden, een lange zwarte nacht de aarde met een rouwkleed moest omgorden. Arm meisje gij droomt van geluk en vreugde; maar weet gij of morgen de zon razen op de kimmen zal strooien, of de blik sem er vuiige en vernielende slangen zal uitbraken Hef uwe oogen ten hemel zie, dit klein goudkleurig wolkje, het lacht u toel Wacht een oogenblik, en zie nu weer hoe zwart, niet waar Het schijnt de voorbode van een orkaan. Wie kan zeggen of de Voor zienigheid u morgen ook aan geen onweder zal blootstellen Doch dan zal het slechts eene beproeving zijn, en de Goede God geeft, na het orkaan, meer glans en schoon heid aan zijnen hemel. De onbekende had in zijne schuilplaats de samenspraak van Karei en Maria afge luisterd. In den beginne beet hij zich woe dend op de lip daarna had hij moeite zich te bedwingen om niet schaterend uit te bersten. Toen de jongeling eenige stonden vertrok ken was en hij Maria alleen op de zodenbank zag zitten, sprong hij van achter de kapel tot bij de maagd en sprak tot haar op somberen, gebiedenden toon De Jager bij M. Joseph De Clercq-De Sacdeleer, te Lede, Boschstraat. En B. Voor de goederen tegelegen te Erpe, Dijnsdag 24 September 1918, om 2 ure namiddag, ter herberg De Vïj Huizen bij M. Alfons Christiaens, te Erpe, Vijf Huizen. Verzekering- teg-en brandg-evaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alleicoepons. Vreemde in belgisch geld. Hypothëekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. Huis ACHILLE EEMAN, Aalst. Te bekomen ten fabrieke Hoogevesten jMESTSTOFFEN voor Boomgaar den. Loof en Graanakkers zooals KALI-SUPER en KAINIET (potasch- zout) aan voordeelige prijzen. Men bren- ge zakken mede. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 's jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijraaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeningen aan 4 °/D intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij,, te Aalst, Leopold- straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,25 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangename» smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstopthcid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillex van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek syn te ve.-itrygon Remedie voor Ekstoroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelyk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen do razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven dei koeien fr. 1,25. Pakken voor hot bevruchten van kooien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Uw ontworpen huwelijk zal niet plaats hebben. Hemel! Wolfert!... riep Maria ver schrikt en zij wilde vluchten. Maar de onbe- kende-greep haar bij den arm en zij viel als bewusteloos op de bank. Wat komt gij hier doen zuchlte zij. Ga heen Zoo spoedig als gij wilt, sprak hij half spottend maar volg mij. U volgen Nooit zult gij de gade van Karei Van Stcenheuvel zijn dit zweer ik... Spreek zoo luid niet, smeekte het meis je, en zij beefde in al hare lidmaden. Over eenige jaren, begon de vreemde ling, moest uw vader om groote redenen uit het dorp waar gij geboren zijt de vlucht nemen. Door mijne zorg mocht dit goed ge lukken. Toen wij van elkander scheiden wist hij nog niet waarheen, maar uit dankbaar heid deed hij mij eene plechtige belofte, al was ik toen maar een knecht. Later vernam ik dat hij zich in Mechelen gevestigd had en dat hij van het oogenblik zijner komst in de stad aan eene heimelijke ziekte, die uit de reden zijner vlucht sproot, weg was ge kwijnd. Ik kom thans de vervulling dier belofte eischen. En wat vraagt gij dan Dat gij mij zoudt volgen om mijne vrouw te worden. God riep Maria en sloeg de beide handen voor het aangezicht. Doch eensklaps, de nat bekreten blikken op het beeld der Moeder Gods slaande, scheen zij al haren moed terug te krijgen, en zij sprak op gebie denden toon Wolfertgij zijt een onbeschaamde leugenaar! ik beveel u, op staanden voet van hier te vertrekken. (w. voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2