Oorlog In den Balkan Oorlog In Moge Landen en Meerschen ZAAILADDIM LANDEN Robert Van de Lanotte m Mumnum Weergevonden. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Italiaansche Oorlog WOONHUIZEN WOONHUIZEN Vereenigde IV ij vera ars. WISSELAGENT Grondkrediet van België Bloedzuiverende Pillen Rumilly werden afgeslagen. Hevige aanvallen op onze nieuwe linies ten noorden en ten zuiden van St-Quentin mislukten. Legergroep Duitschen Kroonprins Ten Z. W. van Amizy-le-Chateau en ten N. van Filain sloegen wij kleine aanvallen des vijands af Regimenten van Schleswig- Holstein verdedigden hun stellingen op de helling van den Chemin des Dames tegen sterke vijandelijke aanvallen. Gevechten op het terrein voor onze nieuwe linies ten N. O. van Reims. De vijand stond hier 's avonds op de linie Chaudardes-Cormicy en dicht bij het Aisne-kanaal. In Champagne zette de Franschman met sterke krachten zijn aanvallen ten O. van de Suippes op Ste-Marie k Py, alsook tusschen Somme-Py en Montbois' voort. Plaatselijke inbraakplaatsen ten zuiden van Orfeuil werden door tegenaanvallen verkleind. Op het overige front zijn de aan vallen voor onze linies mislukt. Ook aan beide kanten der Aisne en in de Argonne bleven kleine aanvallen des vijands zonder sukses. 2 Oktober. Ambtelijk avondbericht. Hevige kleinere aanvallen in Vlaanderen en in Champagne. Voor Kamerijk rustige dag Uit Fransche bron PARIJS, 1 October. Officieel De aanvallen, in de streek van Saint Quen- tin door ons eerste leger ondernomen in ver binding met de Britsche legers, hebben beduidende voordeelen behaald. Wen wij den terugtrekkenden vijand vervolgden, zijn onze troepen in St. Quentin binnengedrongen tot aan het kanaal. De vijand biedt nog hard- nekkigen weerstand in de uiterste deelen der stad, die ten noorden overschreden is. In deze streek hebben wij het kanaal bereikt tusschen Le Tronquoy en Rouvroy. Op het Vesle-front was onze druk, sedert gister door het vijfde leger uitgeoefend, met welslagen bekroond. De vijand werd ge dwongen de hoogten tusschen de Aisne en de streek van Reims te verlaten en heeft zich op gansch de linie teruggetrokken. Wij heb ben Maizy en Concevreux bezet op den zui delijken oever der Aisne, welke wij tusschen die beide plaatsen bereikten. Verder rechts hebben wij Meurivol, Vantelay, Bouvancourt, Trigny, Chenay, Merfy, St. Thierry bezet en onze linies vooruitgedreven tot aan den rand van het fort St Thierry. Sedert gister werden 2100 gevangenen geteld. Wij hebben een twintigtal kanonnen genomen, waaronder 10 van groot kaliber. In Champagne zetteden de dappere troepen van ons vierde leger de inspanningen der vorige dagen voort en hebben hun Welslagen vermeerderd. Op den rechtervleugel hebben zij in het Aisne-dal Autry, de wouden van Autry en Vaux-Ies-Mouron, vijf kilometer noordelijk van Bouconville genomen. Verder westelijk hebben zij den zuidelijken rand van Challerange bereikt, hun linies vooruitge dreven tot een kilometer zuidelijk van Liry en zijn binnengedrongen in de bosschen van Orfeuille, zuidoostelijk deze plaats. Wij heb ben in den loop van den dag talrijke gevan genen genomen, kanonnen en aanzienlijk materiaal bemeesterd, waarvan de optelling nog niet mogelijk is. Uit Engelsche bron LONDEN, 1 October. Officieel.On danks het ongunstig weder en den sterken vijandelijken weerstand werd heden op het slagveld van S. Quentin-Cambrai een ge wichtige vooruitgang bereikt. De eerste divi sie hernam dezen morgen weer haren aanval Zuidelijk van Bellenglise, nam de hoogte van Thorigny en bezette dit dorp alsook het Oos telijk einde van de kanaal-tunnel bij Le Tron quoy. Zij nam veel gevangenen. Hier vereenigde zij zich met de troepen der 32® divisie, die binst den nacht de verde digingswerken van het kanaal aan de Oost zijde en het dorp Le Tronquoy genomen hadden. Bij het verder vooruitschrijden van (4° Vervolg). Mijne vrouw troostte mij en wist mij eindelijk door den moed dien zij mij insprak, mijn vonnis te doen dragen, in de hoop dat de hemel wel eenen dag zou doen komen, die mijne onschuld in het licht zou stel len. Wij vertrokken naar Vlaanderen en gingen een kasteel, dat ik niet verre van Deinze bezat, bewonen. Daar ik als edelman, graaf Lodewijk voor mijnen wettigen heer aanzag, en daar ik als goede kristen, aan de bekoring der wraak weerstand bood, wilde ik mij in den krijg niet mengen en bleef in mijn kasteel opge sloten, waar ik mij geheel aan de liefde van mijne eenjarige dochter en aan de teederheid mijner vrouw wijdde. Doch ik had moeten voorzien dat ik in Vlaanderen ook niet veilig was, en dat de bescherming, die ik van mijnen broeder mocht verhopen, niet meer bestond, dewijl hij bij het beleg van Doornik omgekomen was. Eenige Gentenaars trokken op eenen mor- gend voorbij mijne woonstzij wisten dat ik mijne opvoeding bij het Fransche hof genoten had en begonnen mij voor eenen Leliaert uit te schelden van woorden gingen zij over tot daden zij vielen in mijn slot en staken het in brand. Gelukkiglijk mocht ik mij met mijne gade en mijn kind redden. Wij geraakten bij een dorp tusschen Gent en Brugge en werden aldaar opgenomen door eenen braven burger, die een afgelegen huis met zijne vrouw en knecht bewoonde. De gezondheid mijner vrouw had reeds sedert ons vertrek uit Frankrijk hevig gele haren aanvat heeft laatstgenoemde divisie vorderingen gedaan op de hoogelanden Noordoostelijk van Le Tronquoy en Zuidelijk van Nauroy. Aan den linkervleugel der Engelsche troe pen vielen Australische troepen aan op de spoorbaan Nauroy-Bony die in Noordelijke richting loopt, zetteden hun opmarsch door, overliepen den weerstand van sterke vijan delijke strijdkrachten, bemeesterden het grootste deel van het vijandelijk hoogterrein Zuidelijk van Bony en namen vele gevan genen. Noordelijk namen de Engelsche troepen Villers-Guislain terug en de spoorbaan Zuide lijk van dit dorp. 's Voormiddags hadden zij ook Gonnelieu genomen. Langs het front van 't Scheldekanaal, van af Vendhuille noordwaarts, bereikten Nieuw- Zeelandsche troepen den vijandelijken oever van het kanaal naar 't noorden toe tot Crève- coeur. Onze troepen staan in harde gevechten bij Rumilly en noordelijk van dit dorp. Zij deden vorderingen en zetteden zich vast aan den straatweg Rumilly-Cambrai. Noordelijk van Cambrai stelde de vijand onder inzet van sterke troepen hevigen weer stand tegen onzen opmarsch en deed menig vuldige hevige tegenaanvallen. Niettegen staande zijn inspanningen deden de Cana- deesche troepen in deze streek verdere vor deringen, namen veel gevangenen en brach ten den vijand veel verliezen toe. In gevolgrijke kleinere verrichtingen, die dezen morgen uitgevoerd werden, brachten Engelsche troepen onze linies op den weste lijken oever der Leie vooruit. Tevens zijn door onze troepen vorderingen gedaan ten zuidoosten van Feturaix. Meer dan 50 gevan genen vielen bij de ondernemingen in onze handen. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 2 Oktober. Ambtelijk mid- dagbericht. Op het Italiaansch front matige geschut- en patroelje-gevechten Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 2 October. Van den generaal- staf Mecedonisch front Gezien het sluiten van den wapenstilstand, die van heden af geldt, zijn de militaire verrichtingen gestaakt. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 2 Oktober. Amb telijk bericht van 30 September. Palestina front De Engelschen zijn in het vak der kust niet over de linie Tyrus-Huie-Sac gevolgd. Ten noord-oosten van Koenetra (aan den straatweg Tyberias-Meer-Damaskus) werd een aanval van vijandelijke ruiterij en pantser- autos bloedig afgeslagen. Van Derat uit hadden er geen nieuwe aanvallen des vijands plaats. Bij Rayak werd een vijandelijk vlieg tuig neergeschoten, de inzittenden gevangen genomen. Op de overige fronten niets nieuws. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 0) fi Vrouwelijk 6) Huwelijken A. Baeyens, onderw. met A. De Clercq, handel. A. Callebaut, handel, met L. Ceu- terick, zb. A. Van Extergem, tw. met M. Coen, fabriekw. M. Coppens, schoenm. met M. Van den Broeck, tw. C. De Sae- deleer, meubelm. metM. Roels, naaister. den. Deze laatste slag was te grootzij viel in eene zware koorts, die haar op eenige dagen naar het graf sleepte. God zij hare ziel genadig 1 sprak de geestelijke. O zij geniet reeds hierboven het loon harer deugden, hernam de ridder en wischte een traan uit de oogen. Zij heeft uit den hemel op mij gewaakt, want anders ware de wanhoop meesteres mijner ziel geworden. Ik vond troost in den godsdienst, waarin mijne vrouw mij altijd geleerd had balsem te zoeken. Doch ziende dat ik in Vlaanderen niet in veiligheid was, maakte ik mij aan den man bij wien ik gevlucht was, bekend, en daar ik zijne deugden reeds had Ieeren kennen, dierf ik hem mijne kleine dochter toever trouwen. Ik ging naar Duitschland, waar ik in 't gewoel van den oorlog mijne zielensmart wilde vergeten. Doch de hemel zou mij verder met rampen beproeven. Ik viel in de handen mijner vijanden en bleef jaren in hunne macht. Eindelijk mocht ik naar Vlaanderen terug- keeren en ik spoedde mij om mijn kind op te zoeken. Nu moest de hardste slag mij treffen. De man, bij wien ik mijne dochter besteedde, was verdwenen, en niemand wist waar heen Ik doe nu bijna drie jaren opzoekingen inaar ik kan mijn kind niet wedervinden. Thans kom ik van de boorden des Rhijns geen kasteel, geen huis, geene hut hebben wij onbezocht gelaten. Ik zie mij genoodzaakt weer te keeren zooals ik vertrokken ben, zonder mijne dochter. Ik heb ook eene over- groote som gelds beloofd aan hem die haar kan terugbrengen doch alles blijft vruchte loos, en ik mag niets meer verhopen dan van den Hemel. Misschien ben ik voor de oogen R. Van den Bergh, werkm.metG. Casier, tw. Ch. Jacob, wever met B. Van Langen- hoven, kleermaakster. Overlijdens M. Possé, wed. D'haeseleer, zb. 79 jaar, Diepestraat. M. Verfaillie, wed. Dacus, zb. 64 j. Bergenmeerschenstr. C. Bruy- land, m. Pilate, landb. 46 j. Papestr. J. Wauters, scholierster 15 j. Ledeb. H. Burgelinan, vr De Clercq, zb. 57 j. St. Job. A. Vincent, zb. 30 j. Gentschestr. C. De Coninck, vr Brantegem, zb. 67 j. Molen- str. A. Stevens, m. Baele, landb. 31 jaar te Herzele. A. De Wilde, vr. De Clerck, zb. 59 jaar Leopoldstraat. 9 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag G Okto ber, M. Ghysselinckx, Molenstraat. OPENBARE VERKOOP1NG van Te MEIRE. De Notaris PAUL EEMAN te Moorsel, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Meire. Koop een. MEERSCH, op Broeckveld, sektie C, num. 436, groot 63 aren 60 een. Gebruikt door M. Clément Ruyssinck. Koop twee. MEERSCH, in de Mer- tensmecrschen, sektie C, nummer 232A/bis, groot 25 aren 70 centiaren. In regie. Koop drij. LAND, op den Wilgendries, sektie A, num. 1265D, groot 34 a. 10 een. Gebruikt door M. Benoit De Feyter. Koop vier. MEERSCH, op den Cryse- laer, sektie C, num. 307, groot 11 aren 60 centiaren. in regie. Koop vijf. MEERSCH, op Stevensveld, sektie C, num. 59a, groot 39 aren 80 een. Gebruikt door de Wed. Vyverman. Koop zes. LAND, op Meuleveld, sektie A, westdeel van nummer 1249, groot 42 aren 58 cent. Gebruikt door MM. Alfons Bosseloo, De Troyeren de Landsheer. ZITDAGEN Instel Donderdag 24 Oktober )tQIo Verblijf Donderdag 31 Oktober ),y10 telkens om 2 ure stipt namiddag, te Meire, dorp, ter herberg De Concorde gehouden door M. Arthur Van den Eeckhout. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Gentschestraat en Duivekeetstraat. De Notaris PAUL EEMAN, te Moorsel, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen STAD AALST. Koop een. Een WOONHUIS, zijnde de herberg In Mael met aanhoorigheden en tuin, Gentschestraat n. 101, sektie A, deel van nr 2098h, groot 1 aar 52 centiaren. Bewoond door Af. Jan De Waen. Koop twee. Een WOONHUIS met aan hoorigheden en tuin, aan de Gentschestraat, nr 103. sektie A, deel van nr 2098G, groot 1 aar 58 centiaren. Bewoond door Af. Louis Masson. Koop drij. Twee WOONHUIZEN met aanhoorigheden en tuin, Duivekeetstraat nrs 14 en 16, sektie A, nrs 20981 en 2098k, en deel van nrs 2098aen 2098h, groot 2 a. 32 c. Gebruikt door Af Af. Prosper Van Akker en Alfons De Vlecschhouwer. ZITDAG DONDERDAG, 17 OKTOBER 1918, om 2 ure namiddag, te Aalst, Nieuwstraat, ter herberg genaamd 't Klein Gent ge houden door dame Wed. Ghyselinck. der goddelijks Voorzienigheid nog niet ge noeg beproefd... De priester, diep bewogen door dit ver haal, zweeg eenige oogenblikken en vroeg dan Maar, heer ridder, ik zie nu nog niet waarom gij daar straks zoo zeer aan de relikwie der heilige Sabine scheent te houden. Sabine is de naam mijner dochter, antwoordde de edelman, en misschien zal dit heilig overblijfsel harer zalige patrones mij geluk bijbrengen. Het zij zoo, sprak de geestelijke, en schonk den ridder de relikwie. De edelman nam ze dankbaar aan en stak ze tusschen zijn kleed, op zijn hart. De drie reizigers waren onder deze samen spraak te Mechelen aan de stadspoort ge komen. Eindelijk zijn wij er, riep de geestelijke. Godweet hoe alles hier veranderd is I... En mijne zuster wat zal zij blijde zijn mij terug te zien Weet gij geen gasthof waar ik met mijnen knaap kan intrekken, vroeg de ridder. Mijn huis is open voor u, mijne tafel zij de uwe, was het antwoord. Dank... Wil het mij niet ten kwade duiden dat ik uw welwillend voorstel afsla. Ik heb voorgenomen steeds in een gasthof te gaan daar vindt men altoos vreemdelingen en misschien kan ik van hen eenige inlichtin gen ontvangen. Voor mijn deel, ik beloof u alle opzoe kingen te doen die mij mogelijk zijn, en ik zal mijn woord houden. Onder dit gesprek waren zij tot aan den Brul gereden, toen eensklaps de onbekende Wolfert uit eene kleine kroeg trad en onwil lens het oog op den ridder liet vallen. Hij OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, nabij den Brusselschensteenweg. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op nagemelden zitdag in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eenen blok ZAAILAND, gelegen aan het Hof Somergem nabij den Brusselschen steenweg, wijk G, deel van nummer 167, groot 4 hectaren 95 aren 81 centiaren. Verdeeld in 24 loten volgens gebruik. Gebruikers Jan Boel, Frans Bonarens, De Ryck Louis, Petrus De Greve, Auguste De Gols, Vital Meert, Louis Van Nuffel, Victor Renders, Jan Ghyssens, Camiel Van Geert, Clément Vinck, Abel Arys, René De Haeck, Gustaaf en Camiel Pyck, Victor Van Hols- beeck, Joseph Van der Strickt, Jan-Baptiste Vertongen. EENIGE ZITDAG Maandag 28 October 1918, ten 9 uren voormiddag ter herberg In den grooten Sint Ivo bij den heer Camille Pilate, te Aalst, Nieuwstraat. In geval van tweeden zitdag, zal er aan den hoogsten insteller op den eersten zitdag, eene premie (palmslag) toegekend worden van 1/2 ten honderd op zijnen instelprijs. OPENBARE VERKOOPING van Te GIJSEGEM. De Notaris OSCAR TIBBAIJT, te Aalst, zal op Donderdag 10 October 1918, ten 2 uur namiddag ten lokale genaamd In den Lusthof bij den heer Felix Lejuste, te Gijsegem, aan de Statie, in het openbaar verkoopen Gemeente Gijsegem A. Uit kracht van een bevelschrift verleend door den heer Voorzitter der Rechtbank van Dendermonde, in date 24 Angusti 1918, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, en ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst Eenige koop. Een perceel LAND, ge legen op den Bovenste Kruiskauter, groot 17 aren 60 centiaren. B. En zonder tusschenkomst van den heer Vrederechter. Eerste koop. Een perceel MEERSCH, gelegen in het Denderland, genaamd Den Dijkman groot 15 aren 90 centiaren. Tweede koop. Een perceel MEERSCH, ook gelegen in het Denderland, genaamd Den Dijkman groot 15 aren 90 centiaren. Derde koop Land, groot 9 aren 91 cent., op den bovensten Kruiskauter, wijk B, nr 270c, met eene grootte van 10 aren 10 cent. Gebruiker M. Petrus Van Caeckenbergh. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van Bouwgrond en Landen, te Aalst, De Notarissen EEMAN, te Moorsel, en MOYERSOEN, te Lede, zullen namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. Eerste koop. Een Woonhuis, zijnde de herberg In de stad Doornijk met aanhoo righeden en grond, gestaan en gelegen nabij de St. Annabrug, aan de Vaartkaai, groot 60 centiaren. Tweede koop. Een Woonhuis, zijnde voorheen herberg, met aanhoorigheden ge staan en gelegen in de Nazarethstraat, 32, groot 40 centiaren. Derde koop. Een deel Bouwgrond, gelegen aan den ingang der Hooge Vesten, groot 80 centiaren. Vierde koop. Een perceel Land, op de Beneden beek, achter de kerk van Mijlbeek, groot 24 aren 80 centiaren en volgens titel groot 26 aren 45 centiaren. scheen terug te schrikken, want hij liet de drie reizigers voorbijgaan en snelde alsdan door eene kleine steeg naar de Vischmarkt, terwijl hij bij zich zei ven mompelde Nu geen tijd verloren zij moet mee. Aan de Groote Markt gekomen, sprak de priester tot den edelman Ha I hier de Btauwe Stier is een goed gasthof en gij zult er brave lieden vinden wees verzekerd. Kom, ik ken den waard ik wil er u brengen en tevens zien of men in Mechelen mijn gezicht niet vergeten heeft. Van Camp stond aan zijne deur. Hij om vatte zijnen buik met de twee armen, draaide de duimen zijner samengevouwen handen overeen, en floot de wijze van een liedje, terwijl hij zijn hoofd langs alle kanten liet rond gaan. De reizigers hielden voor zijne woning stil, sprongen uit den zadel en stapten de herberg in. De waard riep eenen knecht die de paar den wegleidde. De vrouw van Van Camp bevond zich juist in de kamer, toen de drie reizigers binnentraden zij hield de oogen van den priester niet afgewend. Nauwelijks had zij hem gezien of zij ge voelde zich gespoord iets in het oor van haren man te fluisteren, maar vond er de gelegenheid niet toe. Wanneer de ridder den wijn vroeg, sprak zij Wacht, Van Camp, ik zal u den sleutel van den kelder geven. En zij liep in een vertrek dat achter de herberg was. De waard volgde haar. Hebt gij den diksten van die drie man nen niet belet vroeg Margareeth. Wat diksten hernam Van Camp. Dat is kanunnik Ryckhove. Gij droomt. Toe, toe, geef mij gauw Vijfde koop. Een perceel Land, op de Beneden beek, neven voorgaande, groot 21 aren 30 centiaren. ZITDAGEN. Instel Maandag 23 September 1Q1Q Verblijf Maandag 7 Oktober Ten 2 ure namiddag, ter herberg In de Klokkenbol gehouden door Juffer Verlackt, te Aalst, Molendries. Verzekering- tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/0, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. ^Huïs ACHILLE EEMAN, Aalst. Te bekomen ten fabrieke Hoogevesten MESTSTOFFEN voor Boomgaar den. Loof en Graanakkers zooais KALI-SUPER en KAINIET (potasch- zout) aan voordeelige prijzen. Men bren- ge zakken mede. (Naamloozo Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 °/0 's jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten tormijn. Afdeeling Hulpbank leeningen aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in hot bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,23 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen •maak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spy'sver- tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te ve.-Krjjgen Remedie voor Eksleroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van kooien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. den sleutel. Ik geloof waarachtig dat gij zot wordt Belet hem eens wel, ging de vrouw steeds voort, en gij zult het zien. Zwijg maar met uw gebabbel en zorg dat het eten niet aanbrandt, anders zult gij er schoon staan dezen noen. En Van Camp trok naar den kelder al mompelende Onmogelijk de koppigheid eener vrouw te breken. Margareeth liet het daar niet bij en ging nog aan de deur der herberg kijken. In hare keuken teruggekeerd sprak zij Och, ik zag het immers te goed. Hij zal seffens wel moeten zeggen dat het Ryckhove is; wacht maar. De waard kwam weder, zette de kruik wijn voor zijne gasten en wierp eenen blik op hem die zijne vrouw zegde den kanunnik te zijn. Het scheen dat hij begon te twijfelen. De priester sprak op eens Mij dunkt dat gij mij niet meer kent Wel, hemeltje lief 1 Dan zijt gij het toch riep Van Camp en sloeg de beide armen van verwondering open. Wie had dit van zijn leven gedacht. Zie mijne Margareeth zegde het mij daarmaar ik kon het immers niet gelooven, al had ik moeten sterven. Gij zijt dan toch sterk veranderd, dat ik u niet meer herkende. En hoe is de reis afgeloopen God dank, zeer goed. Zooveel te beter, en gij weet het nieuws zeker al Hoe kan ik dit weten Ik kom eerst in de stad en stapte hier af, om dezen ridder en zijnen knaap bij u te herbergen. Gij hebt er eer van. Zeg wat voor nieuws is er (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2