Wilson antwoordt. OORLOGSBERICHTEN. 2 A A DSM Landen en Meerschen Robert Van de Lanotte 't Voorloopig antwoord. Weergevonden. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Italiaansche Oorlog WOONHUIZEN Vereenigde .Vijveraars. WISSELAGENT Grondkrediet van België M BALSiMPILLI» Bloedzuiverende Pillen het Entente-gezinde u Journal de Genève zich uiterst sympathiek over den nieuwen kanselier uitgelaten. Ook de Nationalzeitung die wegens haar pleiten voor Wilson's politiek bekend staat, beoordeelt met den grootsten ernst den nieuwen koers van Duitschland en gispt scherp die buitenlandsche bladen, die niet j aan de oprechtheid van de nieuwe Duitsche j politiek gelooven willen. Er kan geen twijfel over bestaan, dat men in Zwitserland het resultaat van de nieuwe vredesaktie met kr-achtige hoop tegemoet liet. Men ziet in haar een volledig sukses van Wilson's vre despolitiek, die thans het program der nieuwe Duitsche regeering geworden is. Ook de afwijzende stemmen uit Frankrijk, die reeds hier aankwamen, kunnen voorloopig het optimisme niet overstemmen, waartoe de 1 gedachtengemeenschap tusschen Wilson en prins Max aanmoedigt. ROTTERDAM, October. Uit Washington meldt Reuter dat Wüsod rich gister vroeg in zijn studeerkamer opgesloten heeft. Later ontving hij Lan sing,kolonel House en zjjn persoonlijken sekretaris Tumulty voor een lang onder houd. Na dit onderhoud werd offleioel bekend gemaakt, dat waarschijnlijk te gen 1 uur 's namiddags een gewichtige mededeeling voor de drukpers zou gereed zijn. Uit dit feit wil meD afleiden, datocn grondzakelijk. antwoord op het vredes voorstel alle oogenblikken konde gege ven worden. WASHINGTON, 9 October. De staatssekretaris heeft door den Zwitser- schen gezant volgend antwoord op de Duitsche nota laten geven Staatsdepartement, 8 October 1918. Mijnheer, Ik heb de heer, namens den President de ontvangst te bevestigen uwer nota van 6 October, die een mededeeling van de Duitsche regeering aan den President bevatte. Ik ben door den President ge last u to verzoeken, aan den Duitschen rijkskanselier volgende mededeeling te doen Vooraleer hij op het verzoek der kei zerlijke Duitsche regeering antwoordt en opdat het antwoord oprecht en pas send gegeven worde, zooals de ge wichtige belangen, die er van afhangen, zulks vereischen, acht de President der Vereenigde Staten het noodig, zich te verzekeren nopens den nauwkeurigen zin der nota van den rijkskanselier. Meent da rijkskanselier dat de keizor- lijke Duitsche regeering de voorwaarden aanneemt, die door den President vast gesteld zijn in zijn boodschap van 8 Ja nuari aan het Kongres der Vereenigde- Staten on in de volgende boodschappen, en dat de stap bij het aangaan der be spreking slechts deze zou zijn, elkander te verstaan nopens de praktische bijzon derheden hunner toepassing Betrekkelijk het voorstel van een wapenstilstand voelt de President dor Vereenigde Staten zich verplicht te ver klaren, dat hij zich niet gerechtigd acht. aan de regeeringen met welke deze der Vereenigde-Staten tegen de Centraal mogendheden verbonden is, een wapen stilstand voor te stellen, zoolang de legers dezer mogendheden op der anderen grond staan. De goede trouw in alle be spreking zou klaarblijkend afhangen van de toestemming der Centraal-mogend- heden, aanstonds hun troepen overal uit het bezet gebied terug te trekken. De President meent ook gerechtigd te zijn tot de vraag, of de rijkskanselier slechts spreekt namens die overheden van het keizerrijk, die tot hiertoe oorlog gevoerd hebben. Hij acht het antwoord op deze vraag onder allo oogpunten voor buitengewoon gewichtig. Gelief, Mijnheer, de hernieuwde ver- zekoring mijner bijzondere hoogachting te aanvaarden. ROBERT LANSING. Een eerste bemerking. Het Wolff's telegraafbureel merkt op dat voorloopig antwoord aan Het antwoord van president Wilson ligt hierin officieelon tekst nog niet voor. Een nauwkeurige toetsing van den woor delijken inhoud is vooreerst nog niet mogelijk in alle geval blijkt uit den tekst, dat vanwege de Duitsche regee ring verdere verklaringen zullen noodig zijn. Daartoe zijn zorgzame overwegin gen vanwege de regeering vereischt. Het antwoord op de slotvraag van den Presi dent is gegeven door de rede van voor zitter Fehrenbach in de Rijksdagzitting van 5 October, die namens het Duitsche volk en den Rijksdag verklaarde, dat de Rijksdag het vredesaanbod billijkt en het zich eigen maakt. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, lOOktober.—(Ambtelijk bericht van 's namiddags) Op het slagveld tusschen Kamerijk en St. Quentin bezetten wij achterwaartsche stellingen. Kamerijk werd door ons ontruimd. Door suksesvolle, door pantserautos ge steunde tegenaanvallen, welke ons den 8 Oktober 's avonds ten Z.-O. van Kamerijk weder in 't bezit van Seranvillers en der hoogten van Esnes brachten, hebben eerst en vooral Beiersche en Rijnsche regimenten, alsook troepen der Duitsche jagersdivisies de losrukking van den vijand wezenlijk verge makkelijkt. In den loop van den dag van gisteren is de vijand aan beide kanten van den Romeinschen weg in de richting van Le Cateau met sterkere krachten gevolgd. Onze voorste troepen sloegen hier in samen werking met pantserautos oprukkende ruiterij af. Heviger voetvolkaanvallen werden door onze troepen stapsgewijze al vechtende ont weken, zij bezetten nieuwe stellingen, 's Avonds stond de vijand ten O. der linie Bertry-Busigr.y-Bohain. In Champagne zijn vijandelijke kleine aan vallen aan beide kanten van St. Etienne afgeslagen. Tusschen de Argonnen en de helling van Ornes rukte de Amerikaan op den Oostelijken oever der Maas in samenwerking met Franschen herhaaldelijk voor den alge- meenen aanval op. Aan den zoom der Argonnen mislukten zij onder zware ver liezen voor den vijand. Cernay, waarin de vijand binnendrong, werd heroverd. De hoofdaanval, der tusschen Aisne en Maas gevoerde aanvallen, was tegen Sommerance en Romagne gericht. Beide dorpen, bleven wisselvallige gevechten in onze handen. De over Romagne en ten O. "daarvan tot Cunel oprukkende vijand werd door Baden- sche regimenten terug geworpen. Op den Oostelijken oever der Maas sloegen wij den vijand bij en ten O- van Sivry af. en her overden Sivry, dat voorloopig verloren ging. Ten N.-W. en ten O. van Beaumont is de stormloop des vijands voor de linies der Oostenrijksche-Hongaarsche jagers en der Rijnsche regimenten mislukt. Uit Fransche bron PARIJS, 8 October. Officieel Gedurende den nacht geschutstrijd in de streek van St. Quentin. Op het front van de Suippes hebben onze troepen de zoomen van Condé bereikt; zij drongen in Isle-sur-Suippes binnen en veroverden Bazancourt, niettegen staande de hevige vijandelijke tegenaan vallen, welke vergeefsch bleven. (5® Vervolg). Gij zult niet weinig verschieten. Als gij het raadt, schrijf ik u een schoon getijboek uit maar gij moogter niets van weten. Wel raad eens- Ik kan niet. Uw nichtje trouwt riep Van Camp verheugd uit. Mijne nicht vroeg Ryckhove verwon derd. Wel ja, die jonkvrouw die bij uwe zus ter Gertruda woont. Ha dat is eene wees die ik opge voed heb... zoo... En hoe gaat het met mijne zuster Allerbest. Maria trouwt, zegt gij Vandaag, met Karei Van Steenheuvel den zoon van den leertouwer. Dan ga ik terstond naar huis. Blijf liever. Het feest wordt in den Blauwen Stier gehouden mijne Marga- reetli maakt het eten reeds gereed. Gij zult hen in het midden van het maal aangenaam kunnen verrassen. O 1 dat zou eene vreugde zijn. Neen, ik ga... Ridder, sprak de ka nunnik tot zijnen reisgezel, gij hebt mijn gast vrijheid niet aangenomen, ik hoop dat gij ten minste het trouwfeest van mijn pleeg kind met uwe tegenwoordigheid zult vereeren. De ridder nam het voorstel aan en volgde Ryckhove naar zijne woning. IV. Onverwachte hulp. Op den oogenblik dat de edelman, zijn knaap en de kanunnik Ryckhove de stad langs de Leuvensche poort binnentrokken bevond zich Maria op hare kamer, waar nog eene zekere duisterheid bleef heerschen, want het zware venstergordijn was niet openge trokken. Op eenen stoel lag de jonkvrouw machte loos uitgestrekt. Haar hoofd viel slingerend op haren schouder en liet de blonde lokken verward nederstorten. Het sneeuwwit van haar zijden trouwgewaad maakte de bleekheid van haar aangezicht nog jjijnlijker. Hare "blanke handen zonken te samengevouwen op haren schoot, en hevig schokte haar boezem Zij snikte luid, en warme tranen rolden qk ophoudend langs hare wangen. Geheel den nacht had de jonkvrouw bitter geweend. Soms kwam het haar in het gedacht Gertruda's huis in stilte te verlaten. Maar waarheen den onbekende volgen In den tijd had zij de wreedheid zijner inborst leeren kennen. Nu voelde zij afschrik voor hem. Zij ried dat de zoogezegde belofte haars vaders eene leugen was. Maria was in wan hoop. Vaijtijd tot tijd wierp zij zich op hare knielbank voor het kruisbeeld en smeekte vurig den hemel op troost doch geen straal van hoop scheen zich voor haar op te doen, en pijnlijk rolde 't dan met eenen diepen zucht van hare bleeke lippen God, wat ben ik diep ongelukkig I... Heb medelijden met mij. Nu naderde het uur op welk zij de gade van Karei Van Steenheuvel zou worden hoe dichter die stond kwam, hoe angstiger haar boezem klopte, Plotseling slaakte zij verschrikt eenen hartverscheurden gil. De onbekende was onbemerkt in huis geslopen. Daar stond hij voor de jonkvrouw. Hij legde zijne hand op Avondbcricht. Ten Noordoosten van St. Quentin hebben onze troepen in samen werking met het Engelsch leger hedenmorgen op een front van 10 kilometer aangevallen. Niettegenstaande hardnekkigen weerstand, drongen zij in de sterke stellingen des vijands en deden ernstige vorderingen. Fontaine- Uterte en de hoeve van Floc zijn in onze handen. Wij brachten onze linies aan de Zuider en_Wester zoomen van Ossigny-le- Petit vooruit, veroverden de bosschen ten Oosten van Tilloy, de hoogte 134 alsook het dorp Rouvroy. Tot nu toe werden over de 1200 gevangenen genomen, waarvan onge veer 500 in de hoeve Bellecourt. Op het front van de Suippes duurden de gevechten den ganschen dag voort. De vijand deed krachtige pogingen om ons uit de stel lingen te werpen, welke wij op den Noorde lijken oever veroverd hadden. De vijandelijke tegenaanvallen op het bruggehoofd van Crainville en van Pont-Civart werden afge slagen. Meer naar het Oosten poogde de vijand verschillende keeren ons uit Bazan court te verdrijven, waarin hij echter niet slaagde. Ten Noorden van de Arnes behaal den de Fransch-Amerikaansche troepen nieuwe successen. Door tanks gesteund drongen zij den vijand tot meer dan 3 kilo meter ten Noorden van Saint-Pierre aan de Arnes achteruit. Op den rechteroever van de Aisne hebben wij de hoogvlakte ten Noord oosten van Autry veroverd en de Zuider zoomen van Lanion bereikt wij namen talrijke gevangenen. Uit Engelsche bron LONDEN, 8 October. Officieel In succesvolle plaatselijke gevechten welke gister in de buurt van Montbrehain en Noor delijk van Beaurevoir plaats hadden, maakten de Amerikaansche en Engelsche troepen meer dan 230 gevangenen. TuMchen 4 1/2 en .10 uur des morgens, viel het 3® en 4e leger aan op een front van zoowat 30 kilometer tusschen St. Quentin en Cambrai en rukte langs dit gansche front in eene gemiddelde diepte van ongeveer 4 kilometer vooruit. De nacht was storm- en regenachtig geweest. De aanzamelingen waren moeilijk. De aanval werd onder stevige neervallenden regen voorgedragen. Wanneer de aanval vooruit rukte, hielde het weder op, 't geen de verdere ontwikkeling der verrichtingen begunstigde, welke van het eerste oogenblik of volledig gevolgrijk verliepen. Aan den uitersten rechter Britschen aanvalsvleugel wierpen de 6® divisie en eene afdeeling van eene andere Engelsche divisie den vijand van de Gipfel's hoogteketen Zuidelijk en Oostelijk Montbre hain en namen het gehucht Beauregard. Rechts in het centrum ontnam de 30®Ame- rikaansche divisie Brancourt aan de troe pen uit Noord- en Zuid-Caroline en Teneffee door generaal Levis aangevoerd. Na heftigen kamp wonnen zij Premont verder noordoos telijk en volledigden daarmede den succes vollen voormarsch van meer dan vier kilo meter, in welks verloop zij talrijke hofsteden bosschen van den vijand zuiverden. Links van hen maakten Engelsche, Schotsche en Iersche troepen alsook de troepen der 25e en 66® divisie, gelijke voorschreden en namen reeds in den vroegen morgen het dorp Se- rain. In het Centrum braken Engelsche en Wallische troepen van de 38° en 21e divisie door het Duitsche verdedigingsstelsel welke als Beaurevoer-Mesnièreslijn bekend is, en namen Malincourt en de loopgravenlijn ten Westen van Malincourt. In Villers Autreaux werd hardknekkigen weerstand door sterke vijandelijke afdeelingen met machiengeweren geleverd. Na hard aanhoudend vechten na men Wallische troepen het dorp in bezit. Links in het centrum braken de 37® en eene Nieuw-Zeelandsche divisie eveneens de Beaurevoir Masnièreslijn door en drongen naar het Oosten diep over haar heen. Lesdain werd door Nleuw-Zeelandsche troepen in den vroegen morgen bestomd en in verdere vooruitrukkingen werd Esnes ge nomen. Aan den linker aanvalsvleugel ston den troepen van de 8®, 3e en 63u divisie in harden kamp nm Seranvillers en Niergnies, en langs de straatlijn Esnes-Cambrai. In de zen sector ondernam den vijand eenen ster ken aanval, waarbij hij tanks gebruikte tot steun zijner infanterie. Nadat hij onze troe pen een korten eind achteruit gedrongen had werd de tegenaanval tot staan gebracht. De vijandelijke tanks werden buiten gevecht ge steld. Onze troepen namen Seranvillers en Niergnies in bezit en verkregen hunnen voor marsch weder. Noordelijk der Scarpe volle digden wij de innemingen van het als Fres- nes-Rouvroylijn bekende Duitsche graven- stelsel van de Scarpe tot over Oppy en maak ten ons meester van Fresnes-les-Montauban en Neuvireuil. Vele duizenden gevangenen en talrijk geschut werden ingebracht. Op het gansche front duurt de vooruitgang immer voort. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 9 October. Het Italiaansch geschutvuur is op het gansche front heviger geworden. In het Daonedal, aan de Etsj, on middellijk ten Oosten van de Brenta kwam het tot voetvolkgevechten, welke voor ons gunstig afliepen. Balkan-krijgsveld. In Albanië zijn de Franschen en Serviërs in het door ons ontruimde Elbassan-dal op gerukt. In Zuid-Oud-Servië geen bijzondere ge beurtenissen. van nr 2098h, groot 1 aar 52 centiaren. Bewoond door Af. Jan De Waen. Koop twee. Een WOONHUIS met aan- hoorigheden en tuin, aan de Gentschestraat, nr 103, sektie A, deel van nr 2098O, groot 1 aar 58 centiaren. Bewoond door M. Louis Masson. Koop drij. Twee WOONHUIZEN met aanhoorigheden en tuin, Duivekeetstraat nrs 14 en 16, sektie A, nrs 2098i en 2098k, en deel van nrs 2098Gen 2098h, groot 2 a. 32 c. Gebruikt door MM. Prosper Van Akker en Alfons De Vleesch houwer. ZITDAG DONDERDAG, 17 OKTOBER 1918, om 2 ure namiddag, te Aalst, Nieuwstraat, ter herberg genaamd 'T- Klein Gent ge houden door dame Wed. Ghyselinck. OPENBARE VERKOOPING van Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht3) g Vrouwelijk 5) Huwelijken H. Verhulst. zb. met Y. Renoncourt, naaister. A. Maes, vakleeraar met C. Uyttersprot, zb. E. Luno, dagl. met M. Wynant, zb. P. Bulté, bediende met J. Gysbrecht, zb. J. Temmerman, werkm. met E. Bersou, tw. F. Van der Snickt, landb. met M. Galle, zb. F. Cassiman, letterzetter met L. Sergant, tw. T. Ver- brakel, marktkr. met N. De Brakeleer, marktkr. E. Van Cauter, wever met C. Matthieu, tw. G. Buyl, gladsl. met C. Arys, tw. G. Van Goethem, veldw. met E. Burgelman, zb. A. Ruyssinck, zb. met N. Brabants, zb. Overlijdens E. Batens, hoven. 26 j. Binnenstr. O. Peereboom, zb. 21 j. St. Annastr. C. De Bock, we Meert, zb. 75 j. Ledeb. C. Gruloos, we Declercq, zb. 79 j. Begijnhof. S. Van Severen, vr. Reyniers, zb. 69 j. Denderm.stw. M. De Schryver, student, 19 j. wonende te Erembodegem. D. Van Weverberghe, wr, Melkenbeek plafonn. 72 j. Dendermondsche steenweg. 7 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 13 Okto- ber, M. Van Caelenbergh, Leopoidstraat. haren mond, en fluisterde Zwijg. Ach riep Maria, waarom achtervolgt gij mij zoo Wolfert, heb medelijden met mij, ik bid u. Geen oogenblik verlaat ik u. O, vertrek 1 Als uwe schaduwe vindt gij mij altoos naast u. Hoe ongelukkig I zuchtte het meisje in diep wanhoop. Ja, ik beken het, sprak hij, en poogde de ruwheid zijner stem te verzachten, uw Iet is afschrikkelijk. Van iedereen gehaat en ver- stooten, en als een besmettend wanschepsel gevlucht 1... Het is bittergij zijt beklagens waardig. Voor echtgenoot moogt gij maar eenen man kiezen die het afschuwelijk ambt uws vaders uitoefent, of gij zult alleen de wereld, zonder steun noch hoo'p, altijd ver volgt cn gehaat, voor iedereen uwe geboorte moeten verbergen en ik, ik wil u redden... IJselijk zuchte het meisje weenend De onbekende ging steeds voort Gij ziet wat ik voor u wil doen. De helft der schande die aan uwen naam, die aan uwe geboorte kleeft, wil ik dragen. Over denk wel uw antwoord, mij volgen of 't slachtoffer zijn mijner eeuwige wraak. God, God riep Maria en zakte op hare knielbank, terwijl zij de oogen op het kruis beeld sloeg. Welnu, wat kiest gij Maria sprong recht, een straal van vuur schoot uit hare roodbekretenoogen, zijkruist- te de toegenepen vuisten stuiptrekkend over een en sprak met vaste stem Ja, de rampspoed is mijn lot I... maar, indien ik moet kiezen tusschen den afschrik dien ik gevoel om u te volgen, en uwe wraak, OPENBARE VERKOOPING van Te MEIRE. De Notaris PAUL EEMAN te Moorsel, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Meire. Koop een. MEERSCH, op Broeckveld, sektie C, num. 436, groot 63 aren 60 een. Gebruikt door M. Clément Ruyssinck. Koop twee. MEERSCH, in de Mer- tensmeerschen, sektie C, nummer 232A/bis, groot 25 aren 70 centiaren. In regie. Koop drij. LAND, op den Wilgendries, sektie A, num. 1265D, groot 34 a- 10 een. Gebruikt door M. Benoit De Feyter. Koop vier. MEERSCH, op den Cryse- Iaer, sektie C, num. 307, groot 11 aren 60 centiaren. In regie. Koop vijf. MEERSCH, op Stevensveld, sektie C, num. 59a, groot 39 aren 80 een. Gebruikt door de Wed. Vyverman. Koop zes. LAND, op Meuleveld, sektie A, westdeel van nummer 1249, groot 42 aren 58 cent. Gebruikt door MM. Alfons Bosseloo, De Troyer en de Landsheer. ZITDAGEN Instel Donderdag 24 Oktober ),q.o Verblijf Donderdag 31 Oktober telkens om 2 ure stipt namiddag, te Meire, dorp, ter herberg De Concorde gehouden door M. Arthur Van den Eeckhout. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Gentschestraat en Duivekeetstraat De Notaris PAUL EEMAN, te Moorsel, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen STAD AALST. Koop een. Een WOONHUIS, zijnde de herberg In Mael met aanhoorigheden en tuin, Gentschestraat n. 101, sektie A, deel ellendige en hier verhief zij fier het hoofd, wel dan kies ik de laatste I Weet gij wat gij vraagt sprak de onbekende tusschen zijne geslotene tanden. Ik vrees u niet... Ga, verkondig het de wereld door, dat ik de dochter ben van eenen beul ga, maar de hemel is mijn steun ga, overlaad mij met verachting en schande, hoop alle rampen op mijn hoofd, uw voorstel zal mij nog vreeselijker zijn. Liever de ver- foeiïng van elkeen, dan mij aan u... TE AALST, nabij den Brusselschensteenweg. De Notaris OSCAR T1BBAUT, te Aalst, zal op nagemelden zitdag in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eenen blok ZAAILAND, gelegen aan het Hof Somergem nabij den Brusselschen steenweg, wijk G, deel van nummer 167, groot 4 hectaren 95 aren 81 centiaren. Verdeeld in 24 loten volgens gebruik. Gebruikers Jan Boel, Frans Bonarens, De Ryck Louis, Petrus De Greve, Auguste De Gols, Vital Meert, Louis Van Nuffel, Victor Renders, Jan Ghyssens, Camiel Van Geert, Clément Vinck, Abel Arys, René De Haeck, Gustaaf en Camiel Pyck, Victor Van Hols- beeck, Joseph Van der Strickt, Jan-Baptiste Vertongen. EENIGE ZITDAG Maandag 28 October 1918, ten 9 uren voormiddag ter herberg In den grooten Sint Ivo bij den heer Camille Pilate, te Aalst, Nieuwstraat. In geval van tweeden zitdag, zal er aan den hoogsten insteller op den eersten zitdag, eene premie (palmslag) toegekend worden van 1/2 ten honderd op zijnen instelprijs. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/0, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. "Huis ACHILLE EEMAN, Aalst. Te bekomen ten fabrieke Hoogevesten MESTSTOFFEN voor Boomgaar den, Loof en Graanakkers zooals KALI-SUPER en KAINIET (potasch- zout) aan voordeelige prijzen. Men bren- ge zakken mede. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 °/0 'sjaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of .op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeningen aan 4 0/o intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopoid straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr._l,2B de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotlieok zijn te verkrijgen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25 Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën. Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos.

De Denderbode | 1918 | | pagina 2