log in leg OORLOGSBERICHTEN. MJULAIIIEI m Mumnhim Dt redevoering van Wilson ie jnonnt-Vernon op 4 Juli 1918 De TurkSGpe Vredesnota. Weergevonden. Landen en Meerschen Robert Van de Lanotte Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Italiaansche Oorlog Wenscben van 'teroot-flertogdom Luxemburg. Vereenigde 1\ ij veraars. WISSELAGENT Grondkrediel van België Bloedzuiverende Pillen Wilson hanne eischen zou in acht nemen. Het antwoord za! onder dat opzicht gerust stelling geven. Voor de Duitsche regeering zal het echter wat moeilijker worden op de tweede nota te antwoorden, toch zullen de onderhandelingen voortgezet worden. Londen, 16 Oktober. Reuter verklaart dat over de nota van Wilson, te Londen eene ministeriëele beraadslaging gehouden werd. Voor het oogenblik is geene, door redenen gesteunde, verklaring mogelijk, maar men zegt dat het antwoord van yoorzitter Wilson, feitelijk het gevoelen der andere Bondge- nooten-regeeringen weergeeft. De zin betrek kelijk Oostenrijk-Hongarië wordt als een beteekenisvol deel van het Amerikaansch antwoord aanzien. De bemerking van den Voorzitter over de verantwoordelijke mannen in Duitschland wordt opgevat als een duidelijken wenk aan het Duitsche volk. New-York, 4 Juli. Donderdag na middag sprak president Wilson aan 't graf Yan Washington eene redevoering uit. De president verklaarde dezelfde doeleinden te hebben als wijlen de groote stichter der Amerikaansche onafhanke lijkheid. Uet verleden strydt thans met 't heden in een kamp om leven of dood. De beslissing moet volkomen zijn wij zullen geen akkoord noch eene halve beslissing kunnen dulden er ware ook geene halve beslissing mogelijk. De verbondene volkeren strijden voor de volgende doeleinden die moeten ver wezenlijkt worden vooraleer de vrede denkbaar is 1. Vernietiging van alle willekeur en macht die voor zich alleen op verschrik kelijke wijze den vrede der wereld storen kan en indien de vernietiging dier macht thans niet mogelijk is, ten minste hare neerdrukking tot feitelijke machteloos heid. 2. Regeling aller vragen zoowel terri toriale als soevereiniteitskwestiën, van de ekonomische en politieke vraagstuk ken op grond der vrije aanneming dier regeling door het volk, dat er recht streeks by betrokken is, en niet op den grondslag van het stoffelijk belang of voordeel van het een of het ander volk, dat tot uitbreiding zijner heerschappij of van zijnen invloed eene andero regeling wenscht. 3. De toestemming van alle volkeren in hunno verhoudingen tegenover elkan der, zich door dezelfde grondslagen der eer en achting van het gewone recht der beschaafde maatschappij te laten leiden, zooals zij gelden voor de private burgers in de moderne stalen, dermate dat alle verbintenissen en verdragen gewetensvol worden nageleefd, dat geene privaat voorstellen en samenzweringen worden gesmeed, en dat het wederzydsche ver trouwen voortvloeide uit de basis der wederzijdsche achting voor het recht. 4. Do instelling eener vredesorganisatie die waarborgt, dat de gezamenlijke macht der vrije naties alle rechtsver krachting zal verhoeden en die een scheidsgerecht inricht waaraan alle in ternationale twistvragen zullen moeten onderworpen worden. Die groote doeleinden kunnen in eene gedachte samengevat worden Wij streven naar de heerschappij van het Recht, gegrondvest op de instemming der bestuurden, en gesteund door do georganfseorde meening der menschheid Geneve, 15 October. Iiavas ver spreidt den tekst der Turksche vredes nota (6® Vervolg). De onbekende glimlachte, maar zijn glim lach was vervaarlijk, en zijne oogen flikker- den vreeselijk onder zijne rosse wenkbrau wen. Gij wilt dus met mij niet medegaan vroeg hij. Gij hebt op mijne zwakheid gerekend om mij u te doen volgen, maar ik bezit meer moed dan gij. Ik bezit den moed der onplich- tigheid, dien God ingeeft ik veracht u I En toch zult gij mij niet ontsnappen, ging hij met een vreeswekkend gelaat voort. Wel. gij hebt mijne wraak gekozen. Zij zal schrikkelijk zijn want haar vuur wordt niet gebluscht dan in het bloed van Karei... Ach I riep het meisje en zonk verplet op eenen stoel neder. De onbekende ging voort Uw huwelijk is de hinderpaal die u be let mij te volgen. Gij beeft I ha I wat vreug de Ja, Karei Van Steenheuvel moet u naar het altaar leiden maar ik heb gezworen dat hij niet lang uw man zal zijn 1 En zijn glimlach hield niet, en in zijne oogen was iets duivelsch te lezen. De deur werd geopend. Gertruda en Karei traden de kamer binnen. Beiden bleven plot selings staan. Een vreemdeling hier vroeg de eerste verwonderd. Waarom weent gij Maria vroeg Karei Van Steenheuvel. O, vlucht, Karei vlucht, riep de jonk vrouw, terwijl zij met de rechterhand hem een smeekend teeken deed, en met de andere zich als beschaamd de oogen bedekte. De Osmaausche regeering verzoekt de regeering der V. S. de laak van het be ginnen van vredesonderhandelingen over te nemen en de oorlogvoerende staten van dezen wensch kennis te geven, met het verzoek gevolmachtigden voor het beginnen van onderhandelingen af te vaardigen. De Turksche regeering neeml als grondslag van deze onderhandelingen het door den voorzitter der V. S. op 8 Januari 1918 in zijn boodschap aan het kongres opgestelde programma, alsook zijn later bijzonder in zijn rede van 27 September uiteengezette verklaringen aan. De Osmaansche regeering uit den wensch dat er wapenstilstand zou geslo ten worden om een einde aan het bloed vergieten te stellen. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 17 Oktober. Ambtelijk be richt van hedenmiddag. 'Legergroep Kroonprins Rupprecht Op het slagveld namen wij ons front op de linie ten oosten van ThouroutCools- kamp— Ingelmunster, en in aansluijjng hiermede achter de Leie terug. Na hevigste vuur op het ontruimde terrein rukte de vijand in de richting onzer nieuwe stellingen op. Aan beide kanten van Coolskamp viel hij ze met sterke krachten, bij Thourout en Ingel munster in kleinere aanvallen aan. Ook op het Leie-front bij Kortrijk en Meenen deed hij hevige aanvallen. De vijand werd overal teruggeslagen. Op ons nieuwe front tusschen Rijsel, en Douai is de vijand gisteren tot op de linie CapinghemAUenes-les-Marais CarvinOignies gevolgd. In het Selle-vak drong de vijand bij Haussy in onze linies binnen. Wielrijders-bataljons wierpen den vijand in tegenaanval terug en heroverden de oude stelling. De beschieting der stad Denain door het Engelsch geschut duurt voort en heeft verdere slachtoffers onder de Fransche inwoners en vluchtelingen geëischt. Legergroep Duitschen Kroonprins. Op het Oisefront tusschenpoozend ge- schutstrijd. Herhaalde aanvallen der Fran- schen ten N. van Origny werden afgeslagen. Aan de Aisne en aan de Aire mislukten hevige Fransche aanvallen voor onze nieuwe linies ten W. van Grand-Pré. Legergroep von Gallwitz. Ten O. "der Aire werden Amerikaansche aanvallen waarvan de hoofdstoot tegen Champigneule en Landres gericht was, afgeslagen. Beide plaatsen werden behouden. De hoogte ten Z. O. van Landres, bleef na wisselvalligen strijd in vijandelijke handen. Ook op den oosten oever der Maas misluk ten herhaalde aanvallen des vijands. Bij het afweren ten W. van Flabas van den met pantserautos oprukkenden vijand onder scheidde zich bijzonder de eerste landweers^ divisie. Uit Fransche bron PARIJS, 15 October. Officieel Gedurende den nacht en de eerste mor genuren kwamen wij op verschillende pun ten van het front vooruit. Ten zuiden van de Serre hebben wij Rémies, Baraluton-Cei en Monceau-le Vaast veroverd. Ten westen van Réthel hebben wij Nanteuil-sur-Aisne veroverd. Ten westen van Grand-Pré kwa men wij aan den anderen kant der Aisne vooruit. Olizy en Fermes zijn in onze han den. In deze streek namen wij bijna 800 gevangenen. Avondbericht. Ten noorden van de Aisne kwamen wij vooruit in de strek van Aisonville. Wij bezetten den zuider oever van de Serre tot Poailly-sur-Serre, dat in onze handen is. Wij kwamen ook vooruit ten noordoosten van Marchais, en namen 400 gevangenen. Meer naar het oosten hebben wij Solve en Anzy-le-Comma bezet. Ten veesten van Grand-Pré hebben wij den weg van Vouziers naar Grand-Pré bezet. Iri deze streek namen wij over de 400 nieuwe gevan genen. De onbekende stak de vuist onder zijnen mantel en greep zijnen dolk vast. Van Steen heuvel trad, hevig ontroerd, nader bij het meisje. Gij doet mij verschrikken I Maria, uw hart meent niet wat uw mond zegt. De jongeling nam hare hand in de zijne de jonkvronw trok ze bevend terug. Vertrek en raak mij niet... Uit mede lijden voor u zeiven, raak mij niet..., ik zou u besmetten. En zij borst in bittere tranen los. —r O, zij raaskalt God, heb mededoo- gen met haar riep Van Steenheuvel. Ga henen... hernam zij tusschen luide en hartverscheurende snikken ga henen... vergeef het mij... haast... ach I zult gij u over mij schamen... maar wanneer gij mijne geboorte kennen zult, wanneer zij u afschrik zal inboezemen... o, vervloek mij dan niet, maar heb deernis met mij.ik was onschuldig. Gertruda verstond niets van alles wat zij hoorde, en kon geen enkel woord uiten, zoozeer voelde zij zich het hart door angst en verwondering benepen. Van Steenheuvel was aan de onverdragelijkste zielenmarteling overgeleverd. De donkere nacht van een schrikkelijk geheim, waarin hij geen enkele straal van licht kon vinden, overtrok zijne oogen. De onbekende liet zijne hand steeds op zijnen dolk rusten en zag dit treurig too- neel met kouden bloede na. Maria, wat doet gij mij Ijiden. Uwe taal vlijmt door mijne ziel en is mij een raad sel. Spreek, trek mij uit die folteringen. Waarom moet ik vluchten zuchtte Van Steenheuvel met tranen in de stem. De jonkvrouw sprak moedig Ik moet van u scheiden, het lot wil dat ik u verlaat, Karei reeds heb ik dezen nacht Uit Duitsche bron. BERLIJN, 17 October. --Officieel Voor ons nieuw front tusschen Jagonina en Nisj heeft de vijand de W. Morana Krus- sevac en Aleksina bereikt, kleinere aanval len, welke hij van uit deze linie ondernam, werden afgeslagen. Uit Oostenrijksche bron. In Servië en Albanië worden onze bewe gingen en maatregelen voltrokken zonder uitwerking vanwege den vijand. Uit Italiaansche bron ROME, 15 October. Officieel Albanië Durazzo is in ons bezit. Nadat zij's namiddags van 12 October de verde digingswerken van den vijand op de hoogte der Palmija en Sasso Bianke bedwongen hadden, zijn de Italiaansche troepen 's mor gens van 14 October in de stad binnenge drongen, hebben gevangen genomen en oor- logsgerief buitgemaakt. Verder oostelijk hebben de van Elbassin op Pirama vooruitdringende kolonnen den 13 October levendigen wëerstand van vijan delijke achterhoeden in den Kraba-pas over wonnen en den opmarsch naar hun doel weer hernomen. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 16 October. Ambtelijke mededeeling Op den Sasso-Rosso verijdelden onze veiligheidstroepen een Italiaanschen voor- uitstoot. Uit Italiaansche bron. ROME, 15 October. Officieel Levendige gevechtsbedrijvigheid bij Eg- gale, aan het Gard-meer, in het Brenta-dal, met werkzaam geschutvuur in het Lagarina- dal en het Assa-dal. Voor ons gunstig ver- loopen patroeljebotsingen aan de helling der Laghi (Pasina-dal). In het Asta-dal op de hoogvlakte van Asiago, hebben verkennings- afdeelingen de voorposten van den vijand in levendige infanteriegevechten verwikkeld en zijn dan voltallig in onze linies teruggekeerd. Luxemburg, 14 October. Met algemeene stemmen heeft de Luxemburgsche Kamer een dagorde aangenomen, waarin de regeering opgevorderd wordt president Wilson te ver zoeken bij de vredesonderhandelingen de Luxemburgsche rechten in bescherming te nemen en van Duitschland de ontruiming van het Luxemburgsch grondgebied en de vrijlating der Luxemburgsche burgers te ver zoeken. In een Witboek, dat de regeering door eene kommissie laat opstellen, wordt de houding van Luxemburg in den wereld oorlog verrechtvaardigd en protesten tegen verschillende maatregelen worden openbaar gemaakt. De regeering zal de wenschen der dagorde van de Kamer volledig vervullen. Voor het overige werd de rede van den rijks kanselier prins Max van Baden, in de Kamer met vriendelijke woorden begroet. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht3) R Vrouwelijk 5) Huwelijken F. Van Nieuwenborgh, dienstbode met A. Robyns, zb. J. Claus, treinw. met V. Bomon, zb. P. Van Nuffel, huidev.g. met M. Timmerman, tw. G. Coen, broodb willen ontvluchten de genegenheid, die ik in mijn hart voor u dierf voeden en die de gansche wereld mij thans verbiedt u nog toe te dragen, hield mij hier gekluisterd. Langen tijd heb ik de hoop gekoesterd eens uwe gade te worden. O ik bid u nogmaals, ver geef het mij. Ik aanzie de vriendschap die gij mij zoolang betoondet, slechts als mede lijden dat gij voor eene ongelukkige hebt gehadt want ik ben uwer onwaardig. Indien ik mij nog aan u durf vertoonen, is het dat ik uit dankbaarheid voor dit medelijden u het leven redden wil. Een dolk, gereed uwen boezem te treffen, trilt ongeduldig in de vuist van eenen doemeling... De onbekende deed eenen stap voorwaarts zijne hand en eene flikkerende staal vertoon den zich aan de opening van zijnen mantel. Gertruda viel bijna machteloos op de kniel bank neder. Van Steenheuvel's aangezicht was rood als vuur zijn voorhoofd brandde. Onbeschrijfelijk was zijn lijden. De laatste woorden van Maria deden op eens zijn bloed naar het hart keeren, en nu was hij bleek als een doode, en hij trilde van gramschap. IJselijke openbaring I borst hij uit en wie is mijn vijand Daar 1... en Maria wees op den onbe kende. Voor dat deze den dolk geheel van onder zijnen mantel had getrokken, had Van Steen heuvel hem reeds uit zijne handen gerukt. Maar nu begon een gevecht lijf om lijf. Ger truda liet eenen schreeuw en riep om hulp doch een harttoenijpende schrik verdoofde hare stem. Maria wilde zich tusschen de twee strijders werpen en stortte zonder macht op den grond. De onbekende sloeg zijne armen om den middel van Karei als twee slingerende slan- met C. De Luyck, tw. C. Kieckens, tabakb. met M. Van de Meersche, tw. P. Haeck, werkm. met M. Janssens, bobijnster. C. Luycx, verwer met J. De Goedt, zb. Overlijdens E. D'haese, vr. De Backer, zb. 34 j. Gentschenstw. P. Beeckman, scholierster, lij. Paternosterstr. P. Dierickx, wr, Verstraete, zb. 84 j. Steenstr. A. Renne- boog, m. Roman, apotheker, 65 j. Nieuwstr. P. Van Cauter, m. Vlasschaert, handel. 34 j. Geeraardsb.str. V. Thibaut, priester kanunnik, 78 j. Brusselschestr. M. Sonck, kloosterz. 78 j. Kapellestr. J. Medaerts, m. Dierick, wever, 48 j. Oud.d.m.stw. M. Kooyman, scholier, 8 j. won. te Ninove. A. Vinck, vr. Cornelis, zb. 54 j. Neerhof. L. Pollin, scholier, 15 j. won. te Tour- coing. M. Vandewalle, scholier, 18 j. won. te Oostende. J. Holzschuhe, scholier, 17 j. won. te Tourcoing. M. Dal, we Lefevre, landb. 68 j. won. te Halewij'n. M. Van Brantegem, we Lefevre, zb. 77 j. Leopoldstr. E. Vindevogel, vr. Gobert, sb. 49 j. wonende te Komen. (België). 4 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 20 Okto ber, M. Meganck, Leopoldstraat. OPENBARE VERKOOPING van Te MEIRE. De Notaris PAUL EEMAN te Moorsel, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Meire. Koop een. MEERSCH, op Broeckveld, sektie C, num. 436, groot 63 aren 60 een. Gebruikt door M. Clément Ruyssinck. Koop twee. MEERSCH, in de Mer- tensmeerschen, sektie C, nummer 232a; bis, groot 25 aren 70 centiaren. In regie. Koop drij. LAND, op den Wilgendries, sektie A, num. 1265D, groot 34 a. 10 een. Gebruikt door M. Benoit De Feyter. Koop vier. MEERSCH, op den Cryse- laer, sektie C, num. 307, groot 11 aren 60 centiaren. in regie. Koop vijf. MEERSCH, op Stevcnsveld, sektie C, num. 59a, groot 39 aren 80 een. Gebruikt door de Wed. Vyverman. Koop zes. LAND, op Meuleveld, sektie A, westdeel van nummer 1249, groot 42 aren 58 cent. Gebruikt door MM. Alfons Bosseloo, De Troyeren de Landsheer. ZITDAGEN Instel Donderdag 24 Oktober )1Q1S Verblijf Donderdag 31 Oktober )iyi° telkens om 2 ure stipt namiddag, te Meire, dorp, ter herberg De Concorde gehouden door M. Arthur Van den Eeckhout. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, nabij den Bruaselschensteenweg. De Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op nagemelden zitdag in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eenen blok ZAAILAND, gelegen aan het Hof Somergem nabij den Brusselschen steenweg, wijk G, deel van nummer 167, groot 4 hectaren 95 aren 81 centiaren. Verdeeld in 24 loten volgens gebruik. Gebruikers Jan Boel, Frans Bonarens, De Ryck Louis, Petrus De Greve, Auguste De Gols, Vital Meert, Louis Van Nuffel, Victor Renders, Jan Ghyssens, Camlel Van Geert, Clément Vinck, Abel Arys, René De Haeck, Gustaaf en Camiel Pyck, Victor Van Hols- beeck, Joseph Van der Strlckt, Jan-Baptiste Vertongen. gen, en drukte hem zoo klemmend tegen zijne borst, dat de arme jongeiing bijna den adem verloor. Van Steenheuvel rukte zich razend uit alle krachten los. Nu scheen de eene te moeten zwichten, dan de andere. Het kraken der leden onder de pijnlijke nijpingen paarde zich met de versmachte zuchten. Lang voch ten zij. De onbekende trachtte zijnen tegen strever nu langs de andere zijde te doen overhellen maar Karei was niet om te wer pen. Eindelijk waren beider krachten uitgeput. Zij lieten elkander los en streken met een diep gezucht het verward haar van voor hunne oogen weg. De onbekende kruiste de armen op de borst en sprak met eenen wree- den lach Zijn wij niet zinneloos dat wij ons zoo vermoeien, en dit voor de dochter van eenen beul?... Een snijdend gegil klonk door de kamer, Van Steenheuvel wende zich om, Maria lag in bezwijming voor zijne voeten. Gertruda vloog de deur uit maar voelde zich eensklaps tegengehouden. De kanunnik en de ridder stonden voor haar. Schielijk volgde de vreugd van haren broeder na eene lange afwezigheid terug te zien op den hevi- gen schok, welken haar het tooneel dat zij ontvluchtte, had gegeven ook werd die vreugde bijna een doodslag voor de arme vrouw. Ryckhove had de bleekheid en den schrik zijner zuster bemerkthij zag dat zij geweend had ea vroeg naar de reden. Toen Gertruda met verwarde zinnen alles verteld had, traden zij in Maria's kamer. Karei had getracht de maagd tot het leven weder te roepen. - Gij zijteen schurk, een leugenaar, riep de kanunnik den onbekende toe. Ik heb den EENIGE ZITDAG Maandag 28 October 1918, ten 9 uren voormiddag ter herberg In den grooten Sint Ivo bij den heer Camille Pilate, te Aalst, Nieuwstraat. In geval van tweeden zitdag, zal er aan den hoogsten insteller op den eersten zitdag, eene premie (palmslag) toegekend worden van 1/2 ten honderd op zijnen instelprijs. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van TitelsBelgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde iu belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. Huis ACHILLE EEMAN, Aalst. Te bekomen ten fabrieke Hoogevesten MESTSTOFFEN voor Boomgaar den. Loof en Graanakkers zooals KALI-SUPER en KAINIET (potasch- zout) aan voordeelige prijzen. Men bren- ge zakken mede. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 °/0'sjaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbankleeningen aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,26 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangename» smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt. AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheok zyn te ve*-itrygen Remedie voor Eksteroogen 0,50Tandpyn stillende druppels .stillen onmiddelijk de tandpyn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën. Remedie tegen het snot der kiekens. Zekero remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. vader van dit meisje gekend ik heb zijne laatste biecht gehoord hij is in mijne armen gestorven zij is de dochter van eenen leer touwer. Dit is waar, maar de man deed er nog het stieltje van beul bij, antwoordde de schelm. Maria was als van hare zinnen beroofd. Laat mij door, in Gods naam Iaat mij vluchten smeekte zij. Men hield haar tegen. Neem het niet kwalijk, sprak op eens eene stem het was die van den waard uit den Blauwen Stier mijne iMargareeth zou gaarne weten om wat uur gij het noenmaal juist wilt nemen. Het eten zal lekker zijn, al zeg ik het zelf. Hammen zoo rood als gij er ooit geëten hebt, en worsten... Maar wat is dat hier ach 1 Van Camp deinsde verschrikt achteruit en blikte stijf op den onbekende. Deze trok zijnen hoed weder op zijne oogen Allen keerden zich naar den waard alsof zij de reden wilden kennen van den afschrik, welke uit zijn gezicht sprak. Ach 1 riep hij. Wolfert Roebandt van Zomerghem... de knecht van den beul van Brugge. Wolfert Roebandt, wiens meester leertou wer was te Zomerghem, sprak bij zich zei ven de ridder zeer ontroerd, die tot hiertoe, bij al wat hij zag zich vreemd gevoelde en die reeds hadden willen vertrekken. Hij sprong vooruit en vatte den onbekende bij de keel. Gij zijt Wolfert Roebandt, van Zo- mergem dan zult gij zeggen waar mijne dochter is, die ik over achttien jaren bij uwen meester besteed heb. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2