5TEDE ening der Verw. öewesten 1921 Priesterlijke Benoemingen ZONDAGD1ENST. SPORT Burgersbank van Aelst HOPTEELT. Openbare Aanbesteding MARKTPRIJZEN. Studie van Notaris DE VIS nieuw Woonhuis Bouwgronden Uit ter hand te koop. Studie van Notaris Tibbaut Uit ter hand te koop 4 t. h. Trekking van 15 October 1924. Woensdag morgend ten 10 ure heeft in Nationale Bank van België, te Brussel, 31e trekking plaats gehad van de eerste ining der Verwoeste Gewesten 1921, li. Woonden de trekkingbij: MM. Mon- i, algemeen bestuurder bij het beheer Schatbist, Mertens, Ugeux, beheerders Kestemont, bestuurder van 't Verbond r Kooperatieven van Oorlogschade. Het winnend nummer werd uit de trom- :ls gehaad door de oorlogsblinden A. in der Cruyssen, van Meirelbeke en ovis Grégoire van Mechelen. Reeks 156.626 n. 10 wint het lot van EEN MILJOEN De andere nummers dqr reeks zijn uit- laalbaar met 250 frank. .■winnende reeks is verkocht te Hasselt. Zijne Hoogwaardigheid de Bisschop eft benoemd Pastoor te Scheldewindeke, de E. H. lyvaert, id. te Oombergen in vervanging n E. H. Wackens, die zijn eervol ont- 3g bekomtte Oombergen den E. H. >nsc, Onderpastoor te Haeltert. ATHOLIEKE VEREENIGING VAN HET ARRONDISSEMENT VAN AALST. an de Heeren afgevaardigden des Kan tons Aalst. Wij bidden U vriendelijk, doch ook ingend de vergadering der afgevaardig- n te willen bijwonen op Zondag 19 Ok- ber aanstaande, om 3 ure namiddag in n Katholieken Kring, Gr. Markt, Aalst. DAGORDE Mededeelingen. Aanstaande Kiezingen. Gebeurlijke voorstellen. Aanvaardt, Waarde Heeren afgevaar- jden de verzekering onzer toegenegene hting. De Schrijver, De Voorzitter, it. DE HERT. Dr Em. RUBBENS. Naar we vernemen het valsch gerucht verspreid als zou de eer F. Van Nieuwenhove, Volksver- genwoordiger, zich als kandidaat voor aanstaande kamerkiezing niet meer ngeven. Wij weten nochtans uitdrukkelijkdat zijn kandidatuur behouden zal. Erg auto-ongeval. Jozef De Schry- r, groentenhandelaar uit de Dompelstr. lam Dinsdagnamiddag met paard en igen op den Brusselschensteenweg ge- den naar de stad toe. Tegen het kasteel n Verdoemenis, viel het paard van een ideren voerman, zoodat De Schryver, kort erachter was, plots moest stil- uden. Hoe het nu gekomen is moet orden klaar gesponnen, maar de wagen ii De Schryver kreeg van achter opeens n stoot van een vrachtauto, van het huis aes Frères, uit Brussel, zoodat de wagen zijde geworpen werd en de man er uit nikte èn onder den auto terecht kwam. trhalen. Eindelijk kwam de vervallen vel van de villa, half verborgen tus- hen de laan van citroenen-boonien die voor liep. Wat een lief huis riep Olive uit. Wie oont daar, M. Arbuthnot Op het oogenblik, wij, antwoordde ik, ijn rijdier naast het voertuig brengend. ;su er werkelijk prijs op stelt, mijn vader leeren kennen, lord Parkhurst, we zou- n hem nu thuis treffen, en hij zal ver- ugd zijn u te zien. Lord Parkhurst ging terstond met leven- gheid op dit voorstel in. Niets zal mij ngenamer zijn, verklaarde hij, en bo ndien wil ik gaarne dit ellendig schok- nd voertuig verlaten en de brandende >n ontvluchten. Wat denk jij ervan, live Olive was het geheel met haar vader nis, en enkele oogenblikken later hiel- 'n wij stil voor de verroeste ijzeren hek- n en g'ngen even later langs den met as begroeiden oprijlaan. Mijn vader ontmoette ons bij de deur, 1 verwelkomde onze gasten met een "•ding van waardige hoffelijkheid, die Ie jaren van afzondering hem niet had- m kunnen ontnemen. Wij gingen over n marmeren vloer der vestibule, ver- eurd door ouderdom, en traden de groot eder beide kamers binnen welke wij poogd hadden zoo goed mogelijk te eubeleeren. 0e gesloten blinden hadden de zon Hij werd met de auto van den heer Odilon Van der Haegen bij dokter Hef- finck gevoerd en van daar naar het stede lijk gasthuis. De hand zal moeten afgezet worden, wordt gevreesd. Vlaamsche Toeristenbond. Op Zon dag 19c" Oktober groepreis per spoor naar Brussel (25 °/0 vermindering). Wandeling door het Zoniënwoud in zijne Herfst- pracht, Vertrek te 8,41 u. Terug naar Aalst te 20,15 u. Bij slecht weder bezoek aan weinig bekende merkwaardigheden van Brussel, onder bevoegde leiding. Men schrijve onmiddellijk in bij een der beide afgevaardigden Eilandstraat, 2 of Ghee- raerdtslaan, 3. In het jongste nummer van De Toe rist veertiendaagsch, geïllustreerd or gaan van den V. T. B. verscheen het begin eener boeiende bijdrage over de spotna men der gemeenten van ons arrondisse ment, door F. Van Es. Stad- en streekge- nooten zullen dat zeker willen lezen Dat ze daarom lid worden van den V. T. B. Voor 7.50 fr. ontvangen ze het blad een jaar lang en genieten van talrijke voor deden. Al de Apotheken zijn open tot 's mid dags. Zal 's namiddag alleen open blijven de apotheek van M. Quintyn, Korte Zout- straat. N.B. De apotheken sluiten dagelijks om 20 uren. VOETBAL Verleden Zondag behaalde Eendracht I., in tegenwoordig heid van eene over- groote en geestdrif tige menigte, eene nieuwe overwin ning, ditmaal op een zijner gevaar lijkste tegenstrevers A. A. Dendermonde. De strijd was uiterst aangenaam om vol gen, en men mag zeggen dat ditmaal meer dan ooit de afwezige sportliefhebbers den bal gemist hebben. Heden Zondag 19 Oktober speelt Een dracht I. opnieuw te Aalst, ditmaal om 2 1/2 uur, tegen Sparta F. C. Gent van Gent. Sparta komt Zondag 11. op eigen veld Eecloo te kloppen met 4-2. Een dracht spelend te Eecloo miek gelijk spel. Indien men inziet dat Sparta op eigen velde speelde, zal men er kunnen uittrek ken dat op 't papier Sparta en Eendracht van gelijke sterkte schijnen te zijn. Onze Eendrachters zijn nochtans vast beraden Sparta zonder een punt naar Gent terug testuren, en we twijfelen er niet aan of ze zullen daarvoor opnieuw hun beste en vlugste passenspel oefenen en zooals Zon dag laatst op bal en, man uitloopen. Dit laatste was verleden Zondag een hunner effectievste verbeteringen. Ze wachten den bal of man niét meer of maar liepen er naartoe en braken zoo het spel hunner tegenstrevers. Mannen Zondag opnieuw zoo gewerkt, één voor allen en allen voor de Club en moge de zegepraal u opnieuw toelachen. Tot heden verloor Eendracht maar een match tegen Wetteren (de ploeg was onvolledig) maakte gelijk spel met Eecloo en won viermaal. Onze kleuren zijn nu 2e gerangschikt gelijk met Dendermonde. Pitoficiaat. Scholieren spelen te 10 uur tegen Sparta te Gent. Mannekens U beste gedaan en met de punten naar Aalst hé... buiten gehouden, en na de felle hitte die buiten heerschte, scheen de atmosfeer in de kamer koel en aangenaam het kwam er niet op aan dat de verf hier en daar verkleurd en de muren op enkele plaatsen beschadigd waren, Olive, gemakkelijk in mijn vaders armstoel gezeten, gaf als haar vast besluit te kennen om te blijven waar zij was totdat de zon althans iets van haar felheid zou hebben verloren, en lord Parkhurst die met een houding die van groote tevredenheid getuigde, zichzelf koelte toewuifde, scheen geheel van het zelfde gevoelen te zijn. En zoo zaten wij daar, een vroolijk pratend gezelschap,mijn vader en M. Leigh in ernstig gesprek over een bepaalde passage in het door den laatste geschreven boek, een gesprek waarvoor ook ford Parkhurst belangstel ling toonde en de jongeren babbelend over iewat minder ernstige onderwerpen. Eenige oogenblikken later wierp Maria de zware schuifdeuren open en verkon digde zij dat de lunch gereed was. Mijn vader, met Olive aan zijn arm hoeveel jaren zou het wel geleden zijn dat hij zulk een beleefdheidsplicht vervuld had? vroeg ik mijzelf af ging ons voor naar het ruime, beschadigde balcon waar de lunch was gereed gezet. Wij zaten geheel buiten de zon, en de lunch was frisch en koel, en bezwangerd met de zoète geuren van veelerlei wilde bloemen. Ik kan het hier niet anders dan heerlijk noemen verklaarde Olive, in den rieten Intresten vergoed van af 1 October 1924 Rekeningen op zicht 3 °/0 met 15 dagen voorbericht 4 1/4 °/0 1 maand voorbericht 4 1/2 °/0 3 maanden 4. 3/4 °/0 op 6 maanden na dato 5 o/0 1 jaar 5 °/0 „3 jaar en meer interesten over een te komen. SPAARKAS 4 0/o zuiver. Handelsrekeningen, Beursorders, enz. Tusscliengemeentelijk Werkloozenfonds AALST. PLAATSINGSDIENST. Bureelen Stadhuis. Telefoon N° 20, Open van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur alle werkdagen. Bulletijn van den 13 October 1924. Worden gevraagd. Voor de stad. Mannen. Werktuigkundige, Manceu- vers, Metsers en Metserdieners, Spinners voor Pantoffels, Schilders en Glazenma kers. Vrouwen. Scheerster voor weverij, Breisters voor fijne en grove beenen en voeten, Haspelaarsters. Leerjongens. Tabakbewerkers, Hout draaiers. Leermeisjes. Vellentreksters, Schoen- stiksters, Boordjeszetsters Vragen naar werk. Vuurstoker, IJzerdraaier, Smid, Stoof- niaker, Autogeleiders, Meestergast voor spinnerij, Jutewevers, Schrijnwerkers hal ve gasten, Leersnijder, Schoenmakers, Schavers voor Vellenfabriek, Nachtwaker, Bediende, Wijnaftrekker, Werkvrouwen. Worden gevraagd Voor buiten de Stad. Hoefsmid, Loodgieter, Electricien, Pas werkers, Monteerders, IJzerdraaiers, Schrijnwerkers. Staatsbedienden. Stokers, Ketelma kers, Paswerkers, Smeden, Lampisten, Machienkuischers. Het Bestuur. N. B. De belanghebbenden kunnen ten bureele van den Plaatsingsdienst alle inlichtingen bekomen nopens de aanbie dingen en aanvragen van en naar werk. BURGERLIJKEN STAND. Geboorten. Mannelijk 4 Vrouwelijk 9 Huwelijken. G. Bosschaert, leeraar met A. Temmer man, zb. M. De Naeyer, hand. met E. Appelmans, zb. J. Quintelier, vuurst. met Cl. Hendrickx, zb. P. De Saedeleer tw. met M. De Vidts, br. - J. Bastiaens, stofbew. met M. Van Geert, tw. P. Van den Bossche, houtbew. met E. Blanckaert, naaister. L. Strickx, fab. met J. De Co- ninck, br. Geen overlijdens. 13 October. Nieuws uit Amerika. Portland Orégon. De hop op kon- trakt komt op de markt. De planters die niet op termijn hebben verkocht zijn weerbarstig en hopen aan hoogere prij zen te verkoopen. Portland, 23 Sept. Er is een opslag van 2 tot 3 dollars per (100 pond) 45 kilos voor de Jugles,waarvan de schaars heid klaarblijkend is. Sacramento (Californie). De dienst der statistieken doet een onderzoek aan gaande de juiste opbrengst. Het is zeker dat den oogst 1 3 minder is dan de over- groote oogst van 1922, aangezien er een derde min hectaren zijn in de hopteelt. De dienst der statietieken van 't gou- stoel aan het eind van de tafel neerzin kend. M. Arbuthnot, uw huis in werkelijk bekoorlijk Ik dacht er juist over hoe heerlijk een trosje druiven zou zijn, en zie nu eens Er waren inderdaad volop van deze vruchten op tafel, en deze zag er, bedekt met een sneeuwwit kleed, en de bloemen overal verspreid tusschen het- fruit, voor die van een ongetrouwd man zeer goed uit. Mijn vader toonde zich een waardig en hoffelijk gastheer, en meermalen be wonderde ik onwillekeurig zijn eenvou dige, natuurlijke manieren. Olive, die te genover hem zat, zag er vroolijk en be koorlijk uit, en hield de conversatie voort durend levendig en aangenaam. Nadat de lunch geëindigd was, verdiepten mijn va der en M. Leigh zich opnieuw in hun we tenschappelijke besprekingen, en aange zien ford Parkhurst duidelijke teekenen gaf van behoefte aan een kleine siesta, gingen wij, de jongeren van het gezel schap, namelijk Olive met haar broer en zuster en ik, de enkele steenen trappen af die in den verwaarloosden en weelde rig begroeiden, schilderachtigen ouden tuin voerden, en besteedden onzen tijd aan het bewonderen van deze veelkleurige wildernis. HOOFDSTUK XXXVI. M. BURTON LEIGH. Even na vieren werd lord Parkhurst plotseling wakker, en herinnerde hij zich vernement maakt de volgende cijfers bekend Hop, - Vooruitzicht1 Oogst. 89.9 1 September, 88.6 dus 1 /3 m*n- De dienst der statistieken maakt ook zijne berekening van bouw en oogst bekend Gemiddeld per 10 jaar, 84,8 1 Sep tember 1924, 75.4. Oogst 1923, 113.000 balen van 200 lbs,1924, 100,555 balen van 200 lbs. Dit vernietigd beslissend de valsche geruchten verspreid door verkoopers op afslag, die anders niet te doen hebben dan zich te dekken en aan de brouwers de hop te leveren aan zulke lage prijzen verkocht dat zij op geen enkel oogenblik rekening hebben gehouden van den toe stand der wereldmarkt die gezond en vast is en die nog menige opoffering zal vergen, want het is zeker, meer dan ooit dat de toestand zich niet kan oplossen zonder nieuwe groote spanning veroor zaakt door de vraag naar hop voor 't verbruik. De markt is vast en de schaarschte aan hop wordt treffend. Portland-Orégon, 29 September. De verhandelingen worden druk. De prijzen zijn met 2 tot 3 cents verhoogd voor de beste hoedanigheid. Voor ge ringe hop prijs onveeranderd. De verhandelingen gebeuren meest voor Canada, Amerika en Engeland. De grootste Engelsche firmas zijn koopers van contrakten van 3 en 4 jaar. Nuremberg, 11 October. Markt vast voor de schoon kleuren. De roode hop vindt moeilijk kooper. De hop ge- kwoteerd 205 G. M. in September gaat nu 345 G. M. STAD AALST. Samenwerkende Maatschappij van GOEDKOOPE WONINGEN voor het Gewest Aalst. De Maatschappij geeft in openbare aanbesteding het bouwen van 52 arbei derswoningen op eenen grond gelegen in de nabijheid yan den Gentschen steenweg en St Annawèg. Plans, lastkohieren begrooting zullen ter inzage liggen der belanghebbenden in de Miliciezaal ten Stadhuize van af Woensdag 22 October, tot Woensdag 5 November. De aanbiedingen moeten per aanbevo len brief en gezegelden omslag ter post besteld worden ten laatste den Donderdag 6 November. De opening der biedingsbrieven zal plaats hebben op Maandag 10 November, om 10 ure voormiddag ten Stadhuize. De Voorzitter der Maatschappij, R. MOYERSOEN. AALST. MARKT. 18 Oct. 1924. Hop, balen prima fr. 000 a 0000 balen gewone pluk 600 a 700 Creemboter de kilo 20.00 a 20.50. Boerenboter 18.00 a 18.50. Eiëren 't stuk 0,80 a 0,85. Konijnen de kilo 6.00 a 7,00. Kiekens het 'tstuk 6.00 a 7.00. Viggens ter markt 210 250,00 a 340,00 Rundvl met beenen de kilo 9.00 a 10.00 Rundvl. zonder 10.00 a 11.00 Varkensvleesch de kilo 11.00 12.00 ANDERLECHT. VEEMARKT van 15 Oct. Te koop 410 ossen, de kil. op voet, 4,25 a 5,25; 105 stieren, 3,20 a 4,50 798 koeiën 3,00 a 4,75. dat het klooster van San Martino nog moest worden bezocht. Wij werden bin nengeroepen, en na een ietwat haastig afternoon-tea werden de ezels voorge bracht en maakten wij ons gereed, te ver trekken. Op het laatste oogenblik verzocht M. Leigh, die zijn wetenschappelijke be sprekingen met mijn vader geen oogenblik had onderbroken, hem achter te laten en op de terugreis even af te halen, een ver zoek dat lord Parkhurst goedhartig inwil ligde. Onzen hartelijken dank voor uw gast vrijheid, M. Arbuhtnot, zeide zijn lord schap toen hij mijn vader de hand reikte ten afscheid. Wij kwamen eigenlijk maar even bij u op visite, en tenslotte zijn wij bijna den geheelen dag uw gasten geweest. Ik hoop dat u ons bezoek zult willen be antwoorden wij bewonen gedurende een maand de Palazzo Pericilo in Palermo. Uw zoon zal u naar ik denk, spoedig kun nen toonen waar het is, voegde hij er bij, zich tot mij wendend. Mijn vader gaf een hoffelijk maar onbe paald antwoord, terwijl hij zijn gasten tot aan de deur uitgeleide deed. Iedereen die de beide mannen zag, zou ongetwijfeld hebben verondersteld dat mijn vader de aanzienlijke diplomaat en edelman was wiens bezoek als een hooge eer gold en ford Parkhurst de man zonder naam. (Wordt voortgezet.) TE AALST. OPENBARE VERKÓOPING van een TE AALST De Notaris DE VIS, te Aalst, zal na mens wien het behoort, openbaar verkoo pen Een nieuw gebouwd Woonhuis met koer, gestaan en gelegen te Aalst, Gee- raardbergschesteenweg, Lokerenveldstr., groot 1 aar 13 cent. palende van de eene zijde aan het huis van M. Van der Eist, van de andere zijde de huizen der gebroe ders Eylenbosch. Dit huis begrijpt op gelijkvloers drij schoone plaatsen, op het eerste verdiep twee slaapkamers, verders kelder en groote zolder waarvan nog Mansardeka mers kunnen gemaakt worden. Het huis is voorzien van pomp-en re genwater en kan verbonden worden met de elektrische- of gasleiding. Onmiddellijke ingebruiktreding. ENKELE ZITDAG Dinsdag 4 November 1924, om 3 uren namiddag, ter herberg Het Belgisch Hof gehouden door den heer Felix Van Landuyt, te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST De Notaris DE VIS, te Aalst, zal namens wien het behoort, openbaar verkoopen: 1. Een perceel Bouwgrond te Aalst, Ouden Dendermondschensteenweg, groot 8 a. 99 c. palende ten noorden aan voor melden Steenweg met 6 m. 60 c. ten ooste de volgende koop, zuid Juff. De Ganze- man en west het Bureel van Weldadig heid der stad Aalst. 2. Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 7 a. 90 c. palende ten noorden aan voormelden steenweg, met 5 m. 50 c. oost volgenden koop, zuid Juff. De Ganzeman en west koop een. 3. "Een perceel Bouwgrond alsvoren, groot 7 a. 96 c. palende ten noorden aan voormelden steenweg met 5 m. 50 c. oost M. de Kerckhove, zuid Juff. De Ganzeman en west koop twee. Al de koopen in gebruik bij M. Joannes- Baptist Beeckman. ENKELE ZITDAG: Donderdag 13 November 1924 om 5 ure namiddag, ter herberg In het Zwitsersch Bierhuis gehouden door den heer Frans Bomon, te Aalst, Kerkstraat. l°De welgekende Café "Het Landbou wershuis te Aalst, Keizerlijke Plaats, ook dienstig voor Burgershuis. 2° Handelshuis te Aalst, Korte Zout- straat. Onmiddellijke ingebruiktreding. Voor alle inlichtingen zich wenden ten kantore van Notaris DE VIS. GELD te bekomen ter studie van Notaris DE VIS, te Aalst. te AALST,Korte/Zoutstraat, 49-51. De Notaris TIBBAUT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen, op Maandag 10 November 1924, om 2 ure namiddag, ter herberg van den heer Alfons De Wolf, te Herdersem, Boschkant Gemeente Herdersem. Een Woonhuis met Grond, op het ge hucht Boschkant, ter plaats Vlieguit wijk B, n. 272, 273a en 272B, groot 6 aren "1 cent. Bewoond door den heer jean Sayes- Van Nuffel, tot 1 December 1924. Boomprijs 135 fr. De Notaris Tibbaut, te Aalst, zal nog openbaarlijk verkoopen, op Donderdag 13 November 1924, om 2 uren namiddag, ter afspanning De Meiboom gehouden door den heer Philemon Wauters, te Aalst Geeraardsbergschestraat Gemeente Welle. 23 aren 80 c. Zaailand, aan de Water- Ieide, opNedersteenveld, sectie B, n.59lB. Gebruikt door de wed. Van den Storme. Gemeente Denderleeuw. 21 a. 50 c. Zaailand, in den Aalzak, sectie B, n. 179a. Gebruikt door juff. Stephanie- Heyman. Stad Aalst. 32 aren 50 cent. Meersch, dienstig voor Bouwgrond, op den Wijngaard, aan de Bergemeerschenstraat, sectie F, n. 923c. Gebruikt door M. Alois Van Royen. Verdeeld in twaalf loten. Voor inzage der plans en andere inlich tingen zich te wenden ten bovengenoemde kantoore. 1) Een Heerenhuis met remisie, stallin gen, groote druifserre en schoone lusthof, te Wichelen, op 't oud Dorp, nabij het Gemeentehuis, groot 35 a. 60 c. alsmede een Hofstedeken daarnevens zijnde eene tweewoonst met afhangen, 5 aren 40 c. Voorschreven eigendom gelegen aan den oever der Schelde, is zeer goed ge schikt voor alle bedrijven. 2) Een sterk gebouwd Magazijn te Aalst in 't midden der stad, groot in gronde ongeveer 2 aren. Onmiddellijk ingebruik treding. Voor inlichtingen zich te wenden ten kantoore.

De Denderbode | 1924 | | pagina 3