Valsch Getuigenis Per Vliegmachien Priesterlijke Benoemingen Goedkoope Woningen SPORT Burgersbank van Aelst ZON DAG DIENST. MILITIE MARKTPRIJZEN van Muysen-bij-Mechelen tijdens den speeltijd in de school. De leerlingen vermaakten zich namelijk met achter een verstopt voorwerp te zoe ken en één der meisjes vermoedend dat het opgezochte zich boven een vooruit stekenden balk bevond sprong er met opengestoken hand naar toe. Zij bleef echter met haar vingertje aan een nagel vasthangen en kwetste zich aldus deerlijk de rechterhand. Van den ringvinger moes ten namelijk twee liddeeltjes worden af gezet. De ouders van het slachtofferspanden een proces in tot schadevergoeding en stelden de bestuurster der school verant woordelijk. Zij eischten 42,000 fr. schade vergoeding. De bestuurster ontkende echte* alle verantwoordelijkheid en de Burgerlijke Rechtbank van Brussel die over deze zaak een oordeel had te vellen stelde de ouders vaji het gekwetste kind in het ongelijk en Sprak de bestuurster vrij. De ouders werden verder tot de onkos ten van het geding verwezen. Wilskracht, katholieke strijders wilskracht moet gij hebben en voeden De wilskracht zal voor u, evenals voor 't vaderland, een bron zijn van geluk. Immers het geluk van een mensch hangt vooral af van de meerdere of mindere mate zijner wilskracht. De wilskracht doet niet alles, maar kan veel en zegeviert over vele moeilijkheden, die den tragen mensch onoverkomelijk schij nen Wilskracht maakt het leven mooi en rijk, veredelt ons wezen en geeft ons naar ziel en lichaam, heerlijke genietingen daarom wilt, en ge zult kunnen, en God zal u helpen Aan de katholieke partij de zegepraal over al hare vijanden Een plezierreisje in deTvogeezen.dat was 't Zondagskansje van Frankrijks eersten minister de fa meuze Herriot, verleden Zondag. Ge moet weten, de groote man houdt er aan ïèderen Zondag ergens goed ontvan gen te worden en er 't woord te mogen voeren om te herhalen dat hij "den vrede,, wil Zijne vrienden hadden gezorgd voor een groot feestmaal, dat ter eere van den grooten man te Epinal zou plaats hebben. In specialen trein kwam dan Her riot te St-Dié aan. Daar komt hij in volle glorie, glimlachend en blozend van vol doening de statie uit, en zie 1 opeens wordt hij zoo bleek als de dood Wat gebeurt er De duizenden men- schen, die op 't statieplein zich verdron gen en van wie de kerkvervolger de uit bundigste toejuichingen meende te zullen ontvangen, riepen en huilden dat hooren en zien verging Weg met Herriot Weg met de verkochten Weg met de verra ders 1 Weg met de roode vlag l Weg Weg!... Haastig sprong hij in een auto die voor hem gereed stond en zoo kwam hij te Epinal aan juist te mid dag. Maar hier wachtte hem Hetzelfde raar muziek, van duizenden menschen, en dat duurde hier een heele halve uur lang, ondanks al de pogingen der politie om er een einde aan te stellen. Aan tafel, bij zijnen aan hang, zegde Herriot wederom, dat hij de apostel van den vrede is I Tegen avond zou hij terugkeeren langs .banen, maar daar wachtte hem wederom zooda nig raar vrede-muziek van de woe dende volksmenigte, dat hij goedgevon- 60e Vervólg. HOOFDSTUK XLII EEN VERRADERLIJKE LIEFDE. Binnen drie dagen moesten wij Enge land verlaten. Nog drie dagen, en dan zou ik de reis moeten aanvangen die mij voe ren zou naar het land waar ik thans vóór alle andere verlangde te zijn. En waar was ik Op de Yorkshire'sche heide, terwijl de krachtige wensterwind mij in het ge laat blies en in de ooren floot, een storm bijna, die over het land tot mij kwam met het geluid van verwijderd kanongebul der. Doch wat maalde ik om den wind droeg hij niet op zijn vleugelen haar, voor wie ik hier gekomen was? Daar kwam zij als een fantastisch droombeeld uit een half-donker, want de hoeven van haar paard zonken geluidloos in den zachten grond. Daar kwam zij het gouden haar fladderend in den wind, en haar ruim rijkleed golvend om haar slanke gestalte. Blond en trotsch als altijd was haar schoon gelaat en nog even blauw waren haar prachtige oogen. Het scheen mij evenwel toe dat zij bleek en mager was, en mijn hart bonsde plotse ling van vreugde om terstond daarop bijna stil te blijven staan. den heeft zijn specialen trein een omweg te doen maken. Alia, 't is gelijk wij vroeger zegden, die Herriot, samen met zijn radicalen- en so cialisten aanhang, zal nog harde noten kraken. Ook Frankrijk zal welhaast spu wen naar de roode vlag evenals Engeland en Amerika Dank God Een aanslag tegen lord Allenby, ge volmachtigde van Engeland in Egypte is kunnen voorkomen worden. De wacht heeft in de tuinen der Residence, twee Egyptenaars ontdekt, die er zich verbor gen hadden. De Egyptenaars zijn ontsnapt. Een geweldig orkaan is losgebroken in de Fransche stad Nizza. Een zestigtal personen zijn licht gekwetst geworden. Zeven en twintig moesten er naar het gasthuis worden overgebracht. In de Zwarte Zee zijn verscheidene stoomschepen en visschersvaartuigen door een zware storm verrast. Verscheidene stoom- en zeilschepen zijn vergaan. Te Colfiorito nabij Foligno, in Italië is er een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Zeven elektriekwerkers waren aan den arbeid op een ijzeren piloon van 36 meters hoogte, toen deze plots instortte. De ze ven werklieden werden gedood. Vijf aanslagen tegen treinen hebben in de laatste weken plaats gehad in Ben galen. De regeering en de kompagnie der spoorwegen bieden samen eene belooning van 10,000 roepies aan hen, die de plich- tigen zullen doen kennen. In de kazerne van het 20e voetvolk regiment te Regensburg (Duitschland) is 's nachts een geweldige brand uitgebro ken. De vlammen bereikten spoedig de munitiedepots en veroorzaakten eene ge weldige ontploffing. Eene groote hoeveel heid schietvoorraad en wapens zijn ver nield. Op een Berlijnsche tram heeft een onbekende een pak van 82000 mark aan bankbiljetten gestolen van een bediende van het gemeentebestuur van Köpenick die het geld van de bank had gehaald. De Belgische stoomboot Cyptis komende van Cardiff, met een lading ko len, is aan de monding der Gironde ge strand, tengevolge van eene ontreddering aan het machien, die het schip niet toeliet tegen den storm te worstelen. De eene nederlaag na de andere treft de Spanjaards in Marokko. De oproerige inboorlingen zijn op het punt de Spaan- sche troepen uit hunne groote vesting Tetouan te verdrijven. Twee vliegers van het Amerikaan- sche leger-vliegkorps, toonden boven het Bollingsvliegveld, bij Washington, hunne kunst aan, waarbij zij wolken en mist onder vorm van regen op de aarde deden nederdalen. Een hevigen brand heeft het kursaal van Mazonet, bij Albi, vernield. Het ge bouw is de prooi der vlammen geworden. De verliezen zijn belangrijk. Er zijn geene persoonlijke ongelukken. In den loop van het proces van Mer Seipel in Oostenrijk moest Z. H. tegen zijn aanvaller getuigen. De gewezen kanselier verklaarde zich slechts onnauwkeurig te herinneren wat er gebeurd was. Hij scheen verder een getuige ten ontlaste dan ten laste te zijn. Javorek was er zoo door ge troffen, dat hij begon te snikken lijk een kind en zich op de knieën voor Mer Sei pel wilde werpen. De koning van Spanje heeft Dinsdag een langdurig onderhoud gehad met M. MaudMijn prinses, mijn koningin Zou zij mij willen zien Zou zij mij voor bijgaan zonder een enkel woord, alleen met een samenpersen, en een hoogharti- gen blik uit haar heerlijke oogen Ik had mij voorgenomen, haar even te zien en dan heen te gaan. Er zouden wellicht mannen geweest zijn die dat had den kunnen doen ik kon het nietToen zij naar mij toe kwam, trad ik naar voren uit de schaduwen van de heide en haar tegemoet. Dwaas die ik was De Zwarte Prins steigerde plotseling van schrik, en zij ze zou gevallen zijn als ik niet toegespron gen was en haar had opgevangen. De Zwarte Prins rende weg in de duisternis, en zij, mijn Maud, lag in mijn armen. Geen enkel geluid werd gehoord dan de hoefslag van den Zwarten Prins die over de heide galoppeerde. Waarom ben je zoolang weggebleven fluisterde zij. Ja, waarom Waarom was ik eigenlijk gekomen Ik had niet moeten komen, maar 'k wilde heengaan zonder je vaarwel gezegd te hebben, steunde ik. Over drie dagen zeilen wij uit naar Egypte. Ik heb mijzelf geweld aangedaan om niet te ko men, maar ik kon niet wegblijven. Waarom wilde je dat dan, Hugh fluis terde zij, haar gezichtje aan mijn schou der verbergend. Hebt je dan zoo'n hekel aan mij Hekel Aan jou Ik trok haar onweer- Maura behoudsgezind gewezen minister. De Spaansche dagladen doen uitschij nen, dat het Direktorium op zijn laatste krukken springt. Uit Batavia wordt gemeld dat te Mo- nosobo eene nieuwe aardbeving heeft plaats gehad. Er werden drie personen gedood. Het schijnt dat de Belgisch-Duit- sche onderhandelingen te Berlijn, voor het sluiten van een voorloopig handels akkoord, reeds zoover zijn gevorderd, dat beide afvaardigingen aan hunne weder- zijdsche regeeringen vaste voorstellen kunnen voorleggen. De besprekingen zijn dan ook voorloo pig geschorst. Zijne Hoogwaardigheid de Bisschop heeft benoemd Pastoorte Haasdonck, den E. H. Heyse, pastoor te Melsen; te Melsen, den E. H. De Bock, onderpastoor te Gentbrugge te Synghem, den E. H. Mertens, onderpas toor te Gentbrugge. Bestuurder der Visitatie te Gavere den E. H. Behiels, pastoor te Haasdonck. CONGRES VOOR Onder de bescherming van het Besten dig Bureel der Nationale Congressen voor Goedkoope Woningen en Instellingen van Vooruitzicht, zal op Zondag 14 December eerstkomend, te 10 uur, in het Paleis van Academiën, te Brussel, een belangrijke zitdag plaats hebben tot instudeering van verschillende vraagpunten betrekkelijk het gewichtige vraagstuk der volkshuisves ting. Maken deel uit van de Hoogere Com missie van het Congres Kardinaal Mer- cier, de Ministers Theunis, Moyersoen en Tschoffen; al de Gouverneurs der Pro vinciën; de Burgemeesters der bijzonder ste steden, alsook eene aanzienlijke groep voorname personen van alle partijen. De verslagen uitgebracht over de vier vraagpunten van het programma worden eerstdaags aan de toetreders uitgedeeld. Allen, die in de goedkoope woning be lang stellen, worden aanzocht, aan de werkzaamheden van het Congres deel te nemen. Formulen tot toetreding mogen gevraagd worden aan het Ministerie van Nijverheid en Arbeid (Ambt voor maat schappelijke verzekering en voorzorg), aan de Spaarkas, 48, Wolvengracht, te Brussel, en aan de Nationale Maatschappij voor Goedkoope Woningen, 56,-Spastrrat. Katholieke Koormaatschappij Niets zonder Arbeid Deze Maatschappij viert haar St Ceci- liafeest Zondag 7 December. Te 11 ure, Mis in de St Martinuskerk Te 1 ure, Noenmaal ten lokale. De Heeren Eereleden, worden vriende lijk verzocht de 11 ure Mis bij te wonen. Men vergadert ten lokale, bij de Weduwe F. Matthieu, Nazarethstraat, 42. Maandag 8 Dec., gezellig samenzijn. BRAND. In de Kleistraat brak er brand uit in de hofstede van den landbou wer Donatus Ghyssens. Het vuur liep snel voort, zoodat alles weldra in laaie vlam stond en de gebouwen in puin gelegd werden. Het vee is gered; de oogst, het landbouwgerief, het pluimgedierte en de meubelen zijn in den brand gebleven. De schade is zeer aanzienlijk doch gelukkig door verzekering gedekt. staanbaar in mijn armen en opnieuw raakten mijn verraderslippen haar. Geen enkele gedachte aan een banneling, om dolend onder een vreemd volk, in doode- lijk gevaar misschien, lijdend aan een brandende zon en aan een ander, wien de roem van alle zijden toevloeide, die omringd was met alle gemakken en weel de, die een groot fortuin iemand slechts verschaffen kan - en een zwarte leugen brandend in zijn hartGeen enkele ge dachte dan alleen aan haarZwakke ver rader die ik was Het oogenblik kwam echter waarop de herinnering aan de werkelijkheid in mij terugkeerde, en ik beefde. Zij zag de verandering over mijn gelaat gaan, en met de merkwaardige vrouwe lijke scherpzinnigheid begreep zij de oor zaak er van en als bevreesd, mij te zullen verliezen, hield zij mij vaster omklemd. Hugh, moet dit dan het einde zijn, snikte zij. Als je mij nu verlaat, kom je dan nooit meer terug Ik wendde mij af met een snik. O, als ge zijn kind maar niet waart. Maud - dat was het veelzeggend antwoord. Zwarte wolken dreven langs het uit spansel en een zwarte wolk verduis terde den hemel van mijn hartde woor den klonken mij voortdurend in de ooren: nooit terugkomen nooit Een donkere schaduw gleed langs ons heen en bleef naast ons staan. Toen klonk er een zacht gehinnik de Zwarte Prins VOETBAL Heden Zondag om 2 ure, speelt EEN DRACHT I, hier te Aalst, op Eendracht's plein, Kapellekensbaan. Een belangrijke match in 't zicht. Eendracht zal waarschijnlijk eene kleine verandering aan zijn elftal brengen. Liefhebbers allen op post. Eendracht II, speelt om 10 u. in Eecloo. Met moed ten strijde jongens, onze gelukwenschen vergezellen U. EEN VAL. 't Was Dinsdag voor middag, rond 10 uur. Daar gaat op de Moorselbaan een heer, flink en gezwind. Al met eens, rechtover 't Slachthuis vliegt hij ten gronde. Traagjes kruipt hij recht en sukkelt al mankende voort... Ik die achter hein kwam, maar nog te ver ver wijderd om hem te vragen, of hij zich niet bezeerd had. Op de plaats van den val bemerkte ik een appelschil, waarop de nian moet getreden hebben en uitgescho ten zijn. Waarom toch werpt men schillen van appels, appelsienen, patatten op de bijgangen Zie daarop moest er straf staan. De Nationale Strijdersbond N. S. B. F. N. C. Afdeeling Aalst, richt op 25 De cember aanstaande een prachtig Kerst feest in ten voordeele zijner Weesjes van den Oorlog. Het Bestuur van voormelde Maat schappij doet een warmen oproep aan de vrijgevige inwoners zijner stad, hunne milde gifte te storten ten voordeele van dit zoo verheven werk. Giften, welke altijd met dank zullen aanvaard worden, kunnen aan de vol gende adressen gestuurd worden. Voorde giften in geld, aan de Heeren Willy Breckpot, Statiestr., Eere-Voorz. Pedro De Hert, Advokaat, Brusselsche- straat, Voorzitter Emiel Van der Gucht, Keizerlijke Plaats Schatbewaarder. Voor giften in natura Jules Verspaille, Leopoldstraat, 65. Boel Alfred, Dendermondschen steenw. Steunt uwe Oorlogsweezen. Het Bestuur. Intresten vergoed van af 1 October 1924 Rekeningen op zicht 3 °/0 met 15 dagen voorbericht 4 1/4 °/0 1 maand voorbericht 4 1/2 °/0 3 maanden 4. 3/4 0/o op 6 maanden na dato 5 °/0 1 jaar 5 3 jaar en meer interesten over een te komen. SPAARKAS 4 °/0 zuiver. Handelsrekeningen, Beursorders, enz. De Vlaamsche Toeristenbond (in samen werking met het Verbond der VI. Kringen) richt op Donderdag 11 December, te half acht, in den Stadsschouwburg zijn derden voordrachtavond in. Mevrouw Pil-Vari Gastel, de echtgenoote van den algemee- nen voorzitter, zal handelen over de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika waar ze zes jaar verbleef en aanzienlijke ambten bekleedde. Lichtbeelden met zelf- genomen foto's zullen de voordracht op luisteren. De buitengewone bijval van den vorigen V. T. B.-avond laat het beste ver hopen voor deze spreekbeurt die werd opgedragen aan een bijzondere bevoegde en welsprekende vrouw. Idereen van harte welkom Al de Apotheken zijn open tot 's mid dags. Zal 's namiddag alleen open blijven de apotheek van M. De Kezel, Boterstraat. N.B. De apotheken sluiten dagelijks om 20 uren. had mii herkend, en wreef zijn neus langs den mouw van mijn jas. Ik moet gaan, Hugh Langzaam hielp ik haar in den zadel en bleef naast haar staan zwijgend, want ik kon niet spre ken. Vaarwel, Hugh Zij bukte zich, en nog eenmaal wisselden wij een hartelijken kus, toen trad ik terug. Maar toen zij weg reed in de duisternis, snikte zij mij nog een enkelen wanhopigen kreet toe, die de wind in mijn ooren dreef. Kom terug. Hugh, m'n lieveling, je moet bij mij terugkomen en nauwelijks wetend wat ik deed, antwoordde ik haar op hartstochtelijken toon Ik zal komen Ik zal komen Wij beiden, haar pleegvader en ik, wa ren op het stoomschip Orontes met bestemming naar het verre Zuiden, maar ofschoon wij aan de tafel van den kapitein tegenover elkaar zaten, spraken wij geen enkel woord tot elkander. Somtijds be merkte ik dat hij mij oplettend aanzag, en herinnerde mijzelf dan dat ik zijn leven gered had. Maar ik wilde geen dank er voor, en van hem zou ik ze zeker nooit willen aannemen. Eigenaardige lui, die Devereux, hoorde ik een van mijn mede-officieren opmerken, die mijn tegenwoordigheid niet gewaar werd. Oom en neef en zij spreken geen woord met elkaar! Daar zal wel iets aan, haperen, denk ik. Dat schijnt wel zoo. Als de kolonel Vervroegde indiensttreding-tijdbestekker Art. 1. Mogen aangenomen worderj, indien zij gegrond zijn op door den-Mini^, ter van Binnenlandsche Zaken en Volks gezondheid geldig geachte redenen, d vragen om vervroegde indiensttreden, in gediend na het verstrijken der tijdbestek ken bepaald bij artikel 2 van Ons beslu van 20 Juli 1923 en voor den 10 Maar van het jaar van de inlijving der lichting waarvan de aanzoekers vragen om dei uit te maken. Art. 2. Deze aanvragen moeten pe aangeteekenden brief aan den Ministe van Binnenlandsche Zaken en Volksge zondheid gestuurd worden. Art. 3. De ingeschrevenen in d wervingsreserve, wier aanvraag om vei vroegde indiensttreding krachtens artiki 1 is ingewilligd, worden voor het wei vingsbureel opgeroepen met de milicien der gemeente, indien laatstgenoemde nog niet verschenen zijn op een der ver gaderingen van de tweede helft van Maar indien zij reeds verschenen zijn. Art. 4. Ons besluit van 9 April 192 wordt opgeheven. MILITIE. Uitstel. - Laatste tijdbestek. Art. 1. De miliciens, die tot de lich ting 1925 behooren of daarbij gevoegd zij en deel uitmaken van een gezin met te minste zes (6) kinderen in leven, mogei als zij verwaarloosd hebben hun rechte op onbepaald' uitstel krachtens artikel 1 der wet op de militie, de werving en d dienstverplichtingen te doen gelden, voo 10 December e. k. nog een vraag om ee jaar uitstel indienen, door toepassing va artikel 11 der gezegde wet. Art. 2. Om ontvankelijk te zijn moe de vraag per aangeteekenden brief aa den Minister van Binnenlandsche Zake en Volksgezondheid gezonden worden. BURGERLIJKEN STAND. Geboorten. Mannelijk in Vrouwelijk 10 Huwelijken. J. Van Landuyt, electr. met Cl. Peirli/ick zb.J. Van Damme, bed. met D. D< Schryver, zb. R. De Gols, electr. me V. Troch, kleerm. F. De Neef, tw. me E. Matthieu, br. J. Callebaut, wevei met M. Dierick, zb. J. Eemans, vuursi met M. Haeck, naaister. A. Walgrael schalied. met M. De Veylder, zb. G Ceuppens, koolm.met E.Lammens,dienstni OverJijdens. J. Senou, zb. 68 jaar, Onderwijsstr. - P. Van de MaeLe, m. Commerman, vuursi 64 j. Breedestr. P. De Waen, wr. Vai Cauwenbergh, houtdr. 67 j. L. Ridderstr G. DeClercq, m. Blanckaert, stadsbode 64 j. Gr. Markt. F. De Clerck, m. Buyle treinw. 58 j. Oud. Dendermondschestw.- S. Van *de Velde, vr. De Vuyst, zb. 69 j Leopoldstr. L. Van Laethem, m. Huys bed. 29 j. Bergemeerschestraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. AALST. MARKT. 6 Dec. 1924. Hop, balen prima fr. 000 k 00( baal gewone pluk 000 a 00C Creemboter de kilo 21 00 a 00.00 Boeren boter 19.00 a 00.00 Eiëren 't stuk 0,95 a 1,00. Konijnen de kilo 7.00 a 7,50. Kiekens het'tstuk 12.00 a 14.00 Viggens ter markt 216 250,00 a 350,0( Rundvl met beenen de kilo 9.00 k 10.(( Rundvl. zonder 11.00 a 12.0( Varkensvleesch de kilo 11.00 k 12.0C ANDERLECHT. VEEMARKT van 3 Dec. - - Te koop 256 ossen, de kil. op voet, 4,75 a 5,75; 91 stieren, 3,70 5,00; 657 koeiën 3,50 a 5,00. dat merkwaardige boek niet geschreven had, zou ik bijna denken dat hij een wei nig van snoeverij te verdenken is. Die neef is in 't geheel geen kwade ke rel, alleen zeer trotsch en gesloten. Hij is de ongezelligste kerel dien wij in het re giment ooit gehad hebben Ja, hij is wel wat eigenaardig, maar ik mag hem toch wel. Eerste klas familie weet je, en geld in overvloed. Wat ik zeggen wilde, bij deze woorden dempte hij het geluid zijner stem is er niet iets eh met een van de Devereux ge beurd Ik meen dat het de vader van den jongen man was. StilJa, er is wel iets gebeurd kom maar mede, dan zal ik u er alles van ver tellen. Zij begaven zich naar het achterdek en ik hoorde niets meer. Iets met een van hen gebeurd, ja, dat was er helaas Ik wendde mij om de oude pijn knaagde weer met vernieuwde hevigheid aan mijn hart. Zou dat iets ooit worden hersteld Ja, dat zou het, en het oogenblik was niet ver meer! HOOFDSTUK XLIII. VERZOENING. Of het te wijten was aan de drukkende atmosfeer of aan de gedachte aan den komenden strijd, kan ik niet zeggen, maar de slaap vlood dien nacht van mijn oogen. (Vervolgt.)

De Denderbode | 1924 | | pagina 2