De Kwakzalver. Vooruitgang door 't Werk. VROUWENPORTRETTEN. De Kantons. Allerlei. Rampen misdaden ongelukken. hot aanwakkeren <ler liberale gezindheid, door voordrachten lezingen de verlichting te brengen onder het volk, door vriendenfeesten eene goede verstadhouding te doen heerschen onder leden eener zelfde gezindheid. In (Jent hebben die politieke vereenigingen veel bijval, niet zonder reden, want liet nut ervan springt klaarblijke lijk in het oog. Het valt zeer moeiëlijk, voor de oversten van het liberaal leger, wanneer zij hunne troepen gedurende 2, 3 jaren verwaar loosd hebben, ze op voldoende wijze in slagorde te brengen wanneer het strijdens uur geslagen is. Hier in Aalst heeft men reeds eenige poging aangewend 0111 op onze wijken die nuttige krin gen in voege te brengen wij verhopen dat het voorbeeld onzer Gentscho partijgenoten ons aansporen zal die pogingen verder te doen ge lukken. M. Malou, zoo het schijnt, zal bezwaarlijk nog zijnen zetel in de Kanier van volksverte genwoordiger innemen. De gezondheidstoe stand van den oud-minister zou voor zijn leven doen vreezen volgens de bru selsche bladen is hij langs den eenen kant van 't lichaam met lamheid geslagen. Langs alle Isnten, stijgen piotestatiën op tegen het ontwerp van wet, door de afgevaar digde van Nijvel nedergelegd in de Kamer van volksveriegeuwoordigers, en waarbij inkom- rechten gesteld worden op het buitenlandsch vee. Te Yper hadden de klerikaleu dier stad eene kiesvergaderingbijcengeroepen waar men hoog op liep niet dien voorstel, toen de heeren Surmont de Yolsberghe, senator, en Collaert, volksvertegenwoordiger van het arrondisse ment, verklaarden dat zij het wetsontwerp niet zouden gestemd hebben omdat zij iunig over tuigd waren dat het, voor de algemeenheid van liet land schadelijk zou geweest zijn, en dat zij, afgevaardigde, de belangen van het land en niet die van hun arrondiiseirient moes ten voor staan. Het Bureel van de liberale Federatie heeft besloten "eenen oproep te doen aan de verschilli- ge liberale associatien van het Land, ten einde hunne wensclien te wennen nopens de bijeeroe- ping van een liberaal Congres. Volgens de Gazette is er in de buree- len van het ministerie grootelijks sgraak een groot getal hooge ambtenaren ai te zetten. Men zegt het Gouvernement vast besloten, vóór de aanstaande kiezingen, al de ambte naren, wier bediening hun eenigen politieken invloed geeft en als liberalen geboekt staan, doorstrijdende klerikalente vervangen. De wel daden ran een lier Haal bestuur. Op eene bevolking van 48.000 zielen waren er te Brugge, eene bij uitstek klerikale stad, op 31 december laatst niet min dan 12379 behoef- tigen ingeschreven in de registers van bet bureel van weldadigheid, 't is te zeggen meer dan een vierde der gansclie bevolking. Eene gemeente uit het Walenland had een verzoekschrift naar de Kamers gezonden vragende dat het ministerie de belastingen zou verminderen. Een verslag over de petitie wierd opgemaakt, met het beslui! de dag-orde, in andere woorden 't is flauwe praat waar wij georie rekening moeten van houden. De kle rikalen hadden nogtlians voor de kiezing, zoo uitdrukkelijk beloofd de lasten te verminderen. in. Zondag laatst had in dit jeugdig gezelschap de vijfde algemeene vergadering plaats. Zoo als de vroegere werd deze bijeenkomst opge luisterd door Tooneel en Muziek. De jonge Tooneelliefhebbors hebben met veel kunde bet stukje «De Geneesheer tegen zijnen dank» opgevoerd. De alleenspraak «De Piot» door M1 Anné beeft hartelijk doen lachen en de romance door M1' De Bruecker en wiens titel ik mij niet herinner is door een oorverdoovend bis begroet geworden. Het kluchtlied «HetProgrès» door M' Ed. Van Cattwenbeegh, wiens refrein door al de toe hoorders medegezongen werd. beeft ook veel vermaak verschaft. Mr Marcel bad zich gelast met de voor dracht hij sprak over «België sedert 1830» Hij heeft aan zijne medebroeders de scheiding van Holland en België, de vervaardiging der Grondwet, den afstand van Oo3t-Limhurg es Luxemburg, de wijze regeering van Leopold I op de eenvoudigste en klaarste wijze uitgelegd. Deze voordracht door eeuige politieke verge lijkingen opgehelderd heeft veel bijval ver worven. Eer aan M' Marcel, die den moed heeft zoo in 't publiek optetreden, eer aan den dap peren werkman die buiten arbeidstijd zijne uren in studie doorbrengt, in plaats van ze, gelijk er ongelukkiglijk zooveel zijn, in slem perij en straatloopen te slijten. Deze vergaderingen zouden dienen meer door de besehermleden bezocht te worden, deze maatschappij, eene kweekelingsschool van liberalen, moet ondersteund worden van al de vrienden van vooruitgang en gee3tes ont- slaving. Het gezelschap heeft voor doel de vcrzedelijking des volks, ieder lid is verplicht te spareu, maandelijksch wordt er eeue voor dracht gegeven en het goede woord gesproken. Tot hiertoe zijn er vijf redenaars opgetreden die beurtelings spraken over 1° Het sparen, 2" Kan de werkman sparen, 3° De vij anden van Vlaanderen, 4° Wat deden de liberalen, wat doen de klerikalen, 5° België sedert 1830. Verder doet deze Werkmanskring leerzame uitstappen in vreemde steden verleden jaar bezocht hij de tentoonstelling van Antwerpen en op 31 Januari aanstaande gaat bij Gent be zoeken. Men ziet liet. de liberalen hebben eene schoone gelegenheid om hunne verkleefdheid aan hunne partij op eene andere wijze dan door woorden te toonen, de maatschappij telt op dit oogenblik 80 werkende loden tn 50 be sehermleden, ik hoop wel dat den oproep die ik doe aan de rijke liberalen, zal aanhoord worden endat wij weldra 150eere- of beseherm leden zullen tellen. Een Werkman. VOORUITGANG DOOR T WERK. Zondagschool voor de beschermlingen. De Lessen zullen aanvang nemen Zon dag 17 Januari, om 2 uren namiddag in het lokaal der Maatschappij bij DHooge, Schoolstraat. Aalst en omliggende. 't Werkvolk is zonder Werk. Dinsdag tusschen 3;x4 uren nanoen, is de zoon van J.-B. Matthys, Vischmarkt, 11 jaar ond aan den ijskelder in het water gevallen niet op het ijs te loopen. Een werkman sprong er achter, doch kon, ondanks deze edelmoedige daad, het ongelukkig kind niet redden. Het heeft nog enkel eenige minuten geleefd. Woensdag ging er een doop, uit Mijlbeek, naar de kerk aldaar gekomen was het wichtje een lijk. TJit Teralphene, wordt ons gemeld dat Burgemeester en Pastor daar met elkander hand in hand gaan om de gemeente langs om meer door onwetendheid en verkwezeling onder 't juk te brengen. De gemeenteschool aldaar, ingevolge de wet en tegen hunnen wil en dank behouden geweest zijnde en de onderwijzer zich na allerlei ver drukkingenen kwellingen van eene andere plaats voorzien hebbende,zoo had de Gemeenteraadin zijne zitting van 31 December jongstleden, over te gaan tot de benoeming van eenen nieuwen titularis. De wijze op welke deze benoeming heelt plaats gehad is hoogst beduidenden bewijst eens te meer hoe groot en oprecht de eerbied is van die mannen voor de wet en mot wat goede trouw zij zich onderschikken aan den wil der huisvaders. In één en de zelfde zitting, zonder voorafgaandelijk den minsten oproep te hebben gedaan tot de gediplomeerde kandidaten, zonder de minste aankondiging in de dagbladen of anderszins, werd er opvolgenlijk overgegaan tot de aanvaarding van het ontslag des onderwijzers en de benoeming zijns opvolgers. En wilt gij nu weten wie die opvolger is? Wel, zal men denken, het is misschien de pastor zelf, en men zal niet ver mis zijn, daar het niemand anders is dan zijn onderdanige dienaar de koster, een onbekwame en verslaafde Oremus, die noeh diploma in het onderwijs bezit, noch een der vereischte hoeda nigheden tot het vervullen van het ambt dat hem, dank aan eene heimelijke en onbeschaamde afvangerij en in weerwil van den moedigen en loffelijken tegenstand van drie Raadsleden, door den Gemeenteraad werd toevertrouwd. De burgers van Teralphene zullen zich onge twijfeld tegen dit schandelijk feit in beroep voorzien en wij zullen onze lezers nadere mede deel ing doen van de gevolgen die aan de zaak- zul len gegeven worden. Wettelijke besluiten en benoemingen. Bij Ministerieel besluit van 7 JSnuari jongstl. is Mr Selderslagh, op zijne vraag, ontslagen van het ambt van leeraar der Gymnastiek aan de Jongens Middelbare School te Aalst. Hij is toegelaten zijn recht op pensioen te doen gelden. Assisenhof van Oostvlaanderen. De opening des zittijds voor het 1" kwartaal van 'tjaar 1886, van 't Assisenhof van Oost- Vlaanderen. te Gent, is vastgesteld op Maandag 8 Februari 1886, om 10 ure voormiddag. De volgende H.II. van ons Arrondiseement zijn als gezwoornen uitgeroepen A. Blancquaert, Schepen, Lede F. De Clercq, Koophandelaar, NinoveE. Borreman, Schepen, Aalst P. Wautees, Koophandelaar Aalst Baron P. De Caetier, Grondeigenaar, Erembodegem. UIT GEERAARDSBERGEN. Mijnheer de Hoofdopsteller In mijne laatste briefwisseling sprak ik u van de luisterrijke tooneelvertooning- welke de liberale Jonge Wacht van Over. boelare moest geven, op 10 Januari jl, Dit feest heeft inderdaad plaats gehad en aller verwachting overtroffen. De ruime zaal der gemeenteschool was proppens vol met een uitgelezen publiek. De damen en heeren der grootste familiën van onze stad waren er aanwezig en hebben door deze tegenwoordigheid de ieverige too- neelliefhebbers de Ware Vrienden willen aanmoedigen. Zij zijn voor dit edelmoedig en oprecht liberaal werk ten volle be loond geweest, want al wie de vertooning bijgewoond heeftspreekt met den grootsten lof van de wijze, waarop de jonge tooneelspelers van Overboelare zich van hunne moeilijke taak gekweten heb ben. Moed en studie, .jonge heeren, en gij zult bet verre brengen op bet pad der tooneelkuust. Eene bijzondere hulde aan den achtba- ren beer burgemeester Yan der Naillen en aan de familie Mortens, welke de pogingen der Ware Vrienden ondersteu nen en zoowel de belangen der liberale partij begrijpen. Het programma bestond uit 1" Een lastige buurman, blijspel in één bedrijf, door Ernest. 2° 't Spookt er, kluchtspel in één bedrijf, door Wijtinck. 3" IIet Eerekruis, blijspel met zang in twee bedrijven. De piano werd gehouden door den heer E. V. II. Al deze stukken liepen glad van stapel en de uitvoering er van werd warm toe gejuicht. Echter moeten wij bier, in 't belang der waarheid en van de jonge tooneel- liefbebbers zei ven, de bemerking maken, dat de rollen niet genoeg van buiten gekend waren, wat eilaasde spelers stijf, gedwongen en onnatuurlijk en bet publiek ontevreden maakt. Dus, opgepast voor de toekomeude vertooning! Nu, wat anders YY ij hebben bier in Geeraardsbergen, twee liberale gazetten, de Vólksverdediger en de Onpartijdige, welke beide met talent geschreven zijn en de liberale princiepen met onbeschroomdheid verdedigen. De Volksverdediger alleen beeft reeds gewag- gemaakt van bet verschijnen van De Dendergalm. In zijn nummer van 3 Ja nuari, wenscht bij zijnen nieuwen con frater den welkom, doch in zi jn nummer van 10" derzelfde maand, schijnt bij dezelfde genegenheid niet meer te koes teren voor zijnen jongeren broeder De Dendergalm. In een gesprek tusschen Stien en Camiel schijnt men aan anderen bet rechtte ontzeggen om over de politieke belangen en toestanden onzer stad in andere gazetten, dan die van Geeraerds- bergen, te spreken. Dat is wat straf! Dat Stien en Camiel bet niet kwalijk nemen, wij zullen in dergelijke zaken ons eigen oordeel raadplegen en de belangen onzer partijzonder aan iemand ooit de toelating te vragen om onze gedachten daarover neer te schrijven. Stien zegt verder nog 't is alsof het eene concurrentie ware aan onze twee libe rale weekbladen, van wege de correspondent B... Oscar. YY ij zullen bier eenvoudigweg op ant woorden, dat bet geenszins in onze bedoe- ling ligt eenige concurrentie te doen aan de liberale bladen der stad Geeraardsber gen, integendeel, ons blad is meer inge richt om de liberale belangen van het arrondissement voor te staan, en niet zekere bepaalde lokale of plaatselijke belangen. Zouden wij ons daarvoor de lokale critiek of de bespreking van zekere acten van klerikale gemeentebesturen moeten ontzeggen In geenen deele en wij zijn het ook niet voornemens te doen. YY ij twijfelen geenszins of deze rond borstige uitleg zal onzen confrater De Volksverdediger voldoenhetware immers niet schoon van zijnent wege ons nevens zijne zijde een klein plaatsje onder de milde zon te ontzeggen. Wij verdedigen dezelfde zaak, dezelfde princiepen, en zullen de slimmerikken van Brussel niet volgen die, tot genoegen der klerikale kliek, elkander liet hoofd kaal pluimen! De algemeene vergadering onzer libe rale Associatie zal plaats hebben op Zondag 24 Januari aanstaande, om 8 1/2 uren 's avonds. Op de dagorde staat 1° Verslag' over de werken van bet verloopen jaar 1885. 2° Benoeming van 7 leden der Com missie, in vervanging der heeren Victor Yan Santen, Paul Yran Cleemputte, Bené De Y incke, Alphonse De l'aepe, Gustaaf Lion, Lod. Byl-Campens en Julius Bens, herkiesbaar. 31' Benoeming van eenen Voorzitter in vervanging van den beer V. Van Santen, herkiesbaar. 4U Benoeming van eenen afgevaardigde en eeuen bijgevoegden afgevaardigde bij bet Midden-Comiteit van Aalsi, iu ver vanging van de heeren Julius Bens en Hendrik Devenyns, herkiesbaar. Wij drukken den wenscli uit, dat de beste eensgezindheid en broederlijkheid op deze vergadering zal heerschen en dat alle liberalen, welke geene ruitenbrekers en ruziestokers zijn, elkander de band zullen leenen om de belangen onzer partij (zonder uitzicht op persoonlijke belangen) ten beste te verdedigen en voor te staan. Dat is de plicht van elk treffelijk man. B... Oscar. De beer Van Rijsselberghe, die tegenwoordig in Amerika is, beeft in dat land eene proef ge daan, die aantoont welken vooruitgang de tele foon doet. Tusschen New-York en Chicago, die 1600 kilometers van elkander verwijderd zijn, heeft men kunnen eorrespondeeren en duidelijk alles verstaan wat men zégde. Dat is de grootste afstand die al bereikt is ge worden. Telephoon. De schade, welke de Bel gische maatschappij Bell, ten gevolge van het breken der telephoondraden heeft geleden, in al de steden van ons land wordt op 1 niillioen frank geschat. In de Vereenigde Staten loopen die draden door gegoten huizen, die tot af- boordsel der voetpaden dieneu. De maatschappij Bell zal tot dit middel en die onkosten moeten besluiten, wil zij geen ge vaar loopen van tijd tot tijd de verwoesting aan het werk te zien, waarvan zij over eenige danen het slachtoffer is geweest. Engoen 't Kint, de beruchte kassier der Bel gische Bank, is donderdag, 14 Januari, in vrij heid gesteld. Hij moest nog 6 maanden gevang doen voor het betalen der proceskosten, doch hij heeft be wezen met te kunnen betalen en hij is vrijgelaten. i l i 3,an zijne laatste bezoekers ver klaard zich naar Parijs en van daar naar Ame rika te begeven. De graaf de Lauhespin komt 4000 fr. aan M lasteurter hand le stellen, ten einde dezen te helpen om den kring zijn werkzaamheden uitte- breiden, in voordoele der oiigelukkigen door razernij aangetast. De beiërsche ministers komeu eenen gezament- li. ken brief aan den Koning van Beieren te zen den om hem te verzoeken hen in gemeenschap te stellen met zfne raadsheeren, ten einde te beraadslagen over de iinantiële moeiëlijkheden waarin zich de Koning bevind, en om gezament- J te zoeken welke middelen er best dienen genomen te worden. De eerste minister, M. Lutz, is de schrijver van den brief. Men wacht met groot ongeduld s Konings antwoord. Een herbergier, te Dover, in Engeland, weegt zoo iets als 560 engelsche ponden wat gelijk staat aan 500 belgische. Hij heet Thomas I.ongley. Een Amerikaan heeft hem 50,000 fr. willen geven om hem te willen /aten ten toon stellen. M. Longley heeft hei geweigerdhij wijd zicli liever geheel en gansch aan zijne vrouw en zijne drie kinderen waarvan het oudste 7 jaren oud is. Sedert eenige dagen zijn de zilveren munt stukken van Yictor-Euimanuël weêr gangbaar. fe Durseldorf, Duitschland, is een grijzaard van 98 jaren, die iu vosrgaande jaren reeds drij inaal als dood was aanschouwd, eindelijk toch waarachtig gestorven. De man was nog goed te pas en hoapte in volle gezondheid, zijn 100 jarig jubelfeest te vieren. Het volk van Dusseldoit kan aan zijn afsterven maar geen geloof hechten en denkt dat YVedel, zoo heette de grijzaard, weder slechts in schijn dood is. Maandag, rond 4 ure 's avonds, heeft een jon geling van 18 jaren, die eene kamer bewoonde van het Hotel de Waterloo. Henegouw laan te Brussel, zich in den gang van het huis, met een geweerschot om het leven gebracht. De dood was oogenblikkelijk. Die jongeling was van franschen oorsprong en slechts sinds eenige dagen in Brnssel aangekomen. Die wauhopige daad wordt aan familie ver driet toegeschreven. Maandagavond zijn een 30 tal soldaten met 2 kaporalen aan het hoofd, in eene danszaal gedrongen, te Laaken, waar er daags te voren een twist had plaats gehad tusschen burgers en militairen, De landsverdedigers hebben er alles klein en koit geslagen banken, tafels, toog, spiegels, alles. Toen de politie kwam was de bende verdwenen echter is een der kapo ralen aangehouden. Te Brugge heeft deze week de schoenmaker De Jonghe zijne vrouw, waarmede hij slechts 4 maanden getrouwd is, getracht te vermoor den. Hij was des snachts te huis gekomen zijne vrouw, ziek en bed legerig, vroeg hem haar een glas water te willen geven. Voor alle antwoord, begon de woestaard haar op het hoofd en in den arm steken toe te brongen, met een schoenmakers mes. De arme vrouw verkeert in eenen bedenkelijken toestand. Men schrijft uit Peichenberg Oostenrijk) 11 dezer De fabriekant Johne heeft Zondag avond, te Warnsdorf (Oostenrijk,) zijne vrouw en zijn kind met revolverschoten om het leven gebrachtdaarna heeft hij zich gezelfmoord. De drij lijken zijn maandag morgend gevon den. uitgestrekt op een bed alle drij waren aan de hersenen gewond. Mon kan niet be grijpen waarom die man, die altijd de alge meene achting genoot en welstellend was, dit verschrikkelijk schelmstuk heeft begaan. Vrouw Germonprez van Kortrijk, die den 30 Dec. laatst haar kind den hal* heeft afge sneden, is door twee wetsdokters onderzocht geweest die bevonden hebben dat zij aan zins verbijstering leed en dus voor hare daden niet verantwoordelijk kan gesteld worden. Zij is naar een zinneloazen gesticht gezonden. Men schrijft uit Oostende, 12 Januari Vrijdag nacht kwam de Oostendsche vis- schersloep n. 50, die reeds 16 dagen in zee was, binnen. De manschappen waren zeer tevreden en wilden naar huis om zooveel mogelijk een weinig te rusten. Zij stapten dan een voor een aan wal, doch Verburg, een jongeling van 14 jaar. had het ongeluk een mistrap te doen, en viel in liet water. Niettegenstaande de hulp van verschillende menschen om hem te redden, is de jongen verdronken. ii Zaterdag morgend heeft men nabij den vuurtoren het lijk gevonden van een onbekend persoon, die, naar men zegt, aldaar vei steven is. Denzelfden voormiddag is het lijk van een engelsck visscher aan de kaai opgevischt. ii Den 9 dezer, rond 10 ure, 's morgens, is uit de Koophandelskom, te Oostende, het lijk opgetrokken van Emiel Clemmé, aldaar gebo ren den 21 December 1859, werkman-draaier hij het bestuur van het zeewezen. Clemmé was den avond te voren in staat van dronkenschap gezien. ii De oostendsche visscherssloep n. 148, stuurman Koopmans, die reeds 13 dagen in zee was en aan M. Ch. Erutsaert toebehoort, werd in deerniswaardigen toestand ontmoet, door den oostende stoomsloep Segunda, kapi tein Zorgedrager. li De krachten der manschappen waren uit geput, de boom gebroken en alle zeilen ver loren. Het schiji stond half vol water. Segunda heeft het op sleeptouw genomen en na veel moeite in Harlingen binnen gebracht er zijn Braehtigwas 'tbal. Fier zweefdet gc rond in de luchtige [drommen, Enkel éen bloem in het hair, sierde u het minlijk [gelaat Ook bij die bloeme éen parel, het albast der schoudren [u vleiend Had in zijn sneeuwigen glans, 't glanzen der zale, [verdoofd. 't Feest ljep te eind als het nachtfloers week voor den [blakenden morgen, llij het verlaten derzaal, zaagt ge die kinderen daar, Schier in den schemer verborgen en schreiend van [honger en koude Dat trol, Emma, uw hart, trok uit uwe oogen een [traan. Traan, die als goedheidspaarl, uit uw maagdelijk harte [kwam wellen, Schooner dan die waarmêe 't snoer van uw hals was [versierd. Emma, uoodig was 't niet, voor liet hal u met paarlen [te tooien, Wijl er uw minnelijk oog tranen als parelen weent 1 Victorien Vande Weghe. 't Was kermis. En het boerenvolk, In groot getal bijeen, Het slenterde om een kermisfeest Of voor de kramen heen. Een chirurgijn, op eigen hand, Van eigen Faculteit (Alom bekend,beroemd, vermaard, Ontboden wijd en zijd l) I)ie guit dan had terecht gedacht Ik kom hier juist van pas, 'k Vind hier 't remedie dat mij helpt, Mij en mijn sciikale kas. Hij had welhaast met rappe hand Een toestel opgericht, Waarop hij met zijn santekraam Zich plaatst voor elks gezicht. 1, Flier, hoeren, burgers, buitenliê Zoo ving de slinimert aan 11 Hier krijgt gij liê voor weinig geld 't onmooglijksta gedaan n Daar is gaen kwaal mij onbekend, Ja, op geheel deze aard n Bestaat geen krankheid of ik weet Welk kruid genezing baart. 17 Hier heb ik pillen voor de maag, 11 Voor horst en ingewan.' 11 'k Gaf eens daarvan de rijkevorstin n Van 't warme Egypteland. )i Drie dagen - en het vrouwmensch was Gezonder dan weleer, 11 En IK bekwam den titel van n Grootmachtig Tooverheer. v l)ie poeders zijn alleen bestemd 11 V oor hoofd en buik en voel 11 k Heb zelfs den Sultan van Turkij' 11 V oor podagra behoed 11 Den Grooten Turk toch maken 't soms 11 Zijn vrouwtjes wel wat kras, n Toch <1 uur-te 't maar een enkle week li Tot hij genezen was. 11 k erd commandeur van d' Olifant 11 En ridder van de Staart, 1, Geld had de Sultan niet, zijn huis 11 Was voor drij kwaart verzwaard. n Die zalf daar dient voor elke wond, 11 't Is onverschillig waar n Ge smeert ze er niet te zuinig op En spoedig zijt ge klaar. n 'k Heb daarmede in Tartarcnland n Een hetman 1) gecureerd 11 De vent was door een sabelslag Zoo goed als gehalveerd 11 Hij schonk me een paard, zoo zwart als git 11 Wat niet dat beest vermocht 11 'k Heb 't Bismark voor tien duizend Mark 2) 11 Veel te goedkoop verkocht. 11 Maar 't grootste wonder hebt ge hier ii DIT flesclije ziet het goed n Het is het nok ru s ultra 3), daar n 't Yoor iedre kwaal behoedt. n V\ ie dit gebruikt wordt nimmer ziek En minstens tachtig jaar, Geen Itheumatiek, geen koorts, geen pijn, n Geen uitval van uw haar Dat middel heeft mij duur gekost n Een plant op China's grond 11 V erschaft dit vocht, welks nut geen menech i> Nog buiten mij ooit vond Mundus vult decipi zoo luidt De naam dier medecijn Decipiatur ergo 4) ja, Zulks eischt wat van uw brein Zoo ging het nog een tijd lang voort, Somtijds niet zonder geest En van die LAATSTE fleschjes juist Verkocht de sciialk het meest OSCAR. 1) Kozakken-aanvoerder of Kapitein. 2) Een mark 1,25 frank. 3) Het "TOT HIERTOE EN NIET VERDER,,, het hoogst bereikbare. 4) Mundus vult decipi, decipiatur ergg, dat is De wereld wil redrogen worden, dat zij dan BEDROGEN WORDE >e klerikalen hebben veel lawijt gemaakt vande omhalingen die zij gedaan hebben tot ondersteuning <ut werkende Was. l>it is niet te verwonderen, die mannen, die zich Christelijk noemen, kennen gewoon lijk de eerste letter van Christus leer niet. Jesus zegde immers dat uwe linker hand nietwete, wat uwe rech ter hand geeft en hij zou niet weinig gespot hebben met onze klerikalen die, wanneer zij een stuk van 20 ir. aan de armen geven, het in twee, drie weekbladen doen zetten op dat geheel vlaamsch Belsie het zou weten. De liberalen door de klerikale gazetten zoo beknib beld ondersteunen de noodlijdenden zonder trommel noch Unit, zij geven in 't geheim, en zooveel mogelijk zonder ahnoesen te schenkenwant zij weten dat ahnoc- seu diegene die ze Ontvangen verlagen in hunne eigene oogen en in die huns medeburgers. Daarom verschaffen zij den armen werk als het zijn kan. 1 h* oftieieele schooiers vim ons Stadhuis hadden deze week eene schoone gelegenheid om almoesen te doen, niet van die giften die het volk vernederen, maar het integendeel verheftenzij konden on6 werkvolk werk en hoogst nuttig werk geven. Ik bedoel het wegruimen des sneeuws. Men kon daar gemakkelijk een honderd tal werklieden gebruiken, ze zoo brood verschaften en de burger sparen van tot over de knoesels in 't sneeuw water te polsen en de straten der stad in ware modder poelen te veranderen. Maar wat wilt gij, onze stadhuisbazen zijn gelijk den sterrekijker der fabel die met zijn gezicht in de lucht ziende m den modderpoel, aan zijne voeten, gelegen, plofte zij zien de openbare werken der toekomst en nemerken de sneeuw niet die aan hunne voeten ligt. Tistje. In het verslag over het bestuur der Stadszaken in het dienstjaar 1883, vinden wij het volgende J aarlijksehe uitgaven Voor de kosten van de koe pokinenting (Vaccinatie) ten laste der gemeente vol- Hens amzeudbrii i van den heer Gouverneur van 30 Augneti 18// nr 4/96, aan 2 franken per honderd inwo- ueI'? fr. 723-74. oor het dienstjaar 1882 staat ingeschre ven de somuie van fr 500-00. I >e doktors genoemd om de koepokinentingen te doen worden niet betaald. Men vraagt waar dat geld naar toe gaat Waaraan bet besteed wordt? Wie bet iu zijnen zak steekt. --- - nTTirrn-TrTrn i nar i

De Dendergalm | 1886 | | pagina 2