Fanfaren-Maatsctiappij«Les Amis Conslanls. Koophandel Statie. Hofstade. T)e Kantons. Allerlei. Victorien Vande Weghe. Te Deynze, kleine stad van slechts 4000 inw oners, heeft de Liberale jongheid eene Jonge Wacht gesticht en die stich ting met een banket, van 85 mannen, en een luisterlijk toonfeest gevierd. Zal Aalst, zal het arrondissement bij Deynze ten achter blijven 't Concert van Zondag, gegeven door onze Fanfaren Maatschappij les Amis Constants, heeft eenieders verwachting overtroffen. De groote zaal van stadsschouwburg was reeds voor het uur dat het feest moest aanvang nemen propens vol Men bemerkte talrijke Heerenen Hamen die men vroeger jaren hier niet ont- i! r Tc rechte mag men zeggen dat het leftig lk de- liberale partij zich hier rendez- 'i had gegeven, om het concert met zijne j, voordigh id te vereeren. Hoeft er gezegd te worden dat eeniedér hoogst te vreden is geweest De vreemde artisten die hunne welwillende medehulp aan het feest hebben geleend, hebben zich op eene meesterlijke wijze vati hunne taak gekweten. Wij zijn bezondere dankbetuigingen ver schuldigd aan Mejuffer Van de Weghe, leerling hij het Koninklijk Conservatorium van Gent. Ofsch ion nog leerling behoort deze Juffer van nu af aan het klein getal uitverkoren artisten die door hunne zoete en aa gename stem een ieders gehoor zoo vleiend weten te strelen. De twee groote arias waarmede zij ons heeft vereerd Semiramis en les Mousquetaires dc la Heine, zijn door de jeugdige Juffer op eene kunstvolle wijze gezongen geweest, niettegenstaande de ontelbare moeijelijkheden van allen aard die in deze zangstukken voorkomen. Wij denken de tolk te zijn van liet talrijk publiek van zondag, met aan Juffer Van de Weghe niet ons vaarwel te zeggen, maar de hoop uit te drukken het genoegen te hebben haar talent nog te mogen bewonderen. De Heer Van der Vood heeft ook op eene talentvolle wijze aan het welgelukken van 't feest medegewerkt. Ofschoon deze Heer nog vele andere nuttige bezigheden heeft in den hedendagschen handel, moeten wij zeggen dat hij in hooger mate het nuttige en het aange name heeft weten te paren, dat hij hier onzen innigen dank ontvangen. Wij zijn ook eene bijzondere melding ver schuldigd aan den heer Plasschaert. Voor ons was deze Heer geen onbekende, vroeger hadden wij nog het vermaak gehad hem in zijne oor spronkelijke zangstukjes te bewonderen. Dit maal nog heeft hij in ons middengrooten bij va! verworven. Reeds voor hij op het tooneel kwam werd hij met een ontzagelijk handgeklap door het publiek begroet, IwAen Agent des Courses en les Scjrf Péchés Capitaux, wat eigenaardige vergelijkingen Hoe natuurlijk komisch is die Heer. Wat heeft hij toch hartelijk doen lachen Wij mogen te rechte zeggen dat de heer Plas schaert een der verdienstelijke artisten in zijn vak is die wij ooit gehoord hebben. Daarom Heer en vriend zeggen wij u dank en tot weder- ziens. Doch vergeten wij niet onze Fanfaren-Maat schappij. Wat vooruitgang heeft zij niet gedaan onder de kunstige leiding van den lieer Van dei- Linden, en dit op zulken korten tijd. Als echte artisten hebben zij hunne twee groote stukken Guillaume Tell en Faust uitgevoerd. De Fanfaar, wij mogen het zeggen, heeft aller verwagting overtroffen. Daarom zeggen wij haar hebt moed, volhardt onder de leiding van uwen verdienstvollen meester en, eer een jaar verloopen zal zijn zullen wij de voorzegging, die uwe achtbare leider Heer Van der Linden deed in zijne kernachtige redevoering op het banket van Cecilia, verwezentlijkt zien. Met goeden wil en vlijt zal de Fanfaren-Maatschap pij Les Amis Constants zich in den wed strijd, met de beste maatschappijen van het land mogen wagen. Ja MijnheerVander Linden aan uw onophoudelijk werken tot vooruitgang zijn wij den bloeienden toestand onzer Maat schappij verschuldigd.Ontvangthier Heer onzen harte lij ken dank. Boekbeöordeeling. Over verscheidene jaren reeds verscheen hier een werk Arnold en Clara van Aalst, door zekeren Bataille geschreven. Deze verklaarde, in zijne voorrede, voor Aalst te willen doen wat Conscience voor Antwerpen had gedaan, 's Mans werk viel beneden de kritiek en mislukte heel en al in zijn doel. Het zelfde mogen wij, in geenendeele, van het werk van Mr D' Bauwens zeggen. In zij nou Iwein van Aalstleert hij ons, op eene aangename wijze, oenen liehl ken nen dien D' Bauwens te rechtals eenen roem voor onze stad doet aanschouwen. Elk Aalste- naar, wij twijfelen er niet aan, zal zich den plicht opleggen "Iwein van Aalst» te lezen en kennis te maken met de talrijke Geschied kundige opmerkingen, Aalst betreffende, die er in voorkomen. 't Spijt ons dat tijd- en plaatsgebrek ons niet toelaat langer bij dit werk te vertoeven wij zullen er bij terugkeeren wanneer de opvoering zal plaats hebben van het drama uit dit werk getrokken. J. J. Aalst en omliggende. Zie Notarièele annoneen op de 4' blad zijde. Voor Taal en Vrijheid. Uit hoofde van algemeene ziekte der wer kende leden is de vertooning van heden 21 fe- hruarij verschoven tot 4 april aanstaande. (Medegedeeld CLUB DES XII. Grand bal masqué, paré et travesti, Lundi 8 Mars prochain. School der kweekelingen van het leger. Wij lezen in ieder verslag over den toestand der Stadszaken dat de beste verstandhouding gedurende het afgeloopen jaar, bestaan heeft tusscheu de burgers en liet garnizoen. Zou het anders kunnen zijn wanneer wij gedurig den iever bestatigen dien de officieren van bovenge melde school aan den dag leggen om het hunne bij te dragen tot verzachting der ellende die zoo zeer op onze stad drukt, tot het verleven digen onzer fee3ten en kermissen. Over weinige weken nog gaven zij een prach tig toonfeest, door denmeesten bijval bekroond en dat eene schoone som ten voordeele onzer behoeftige werklieden opbracht. Op Maandag J"1™ en Zondag 7aUn Maart aanstaande geeft de school, op stadsschouwburgzaal, weder een Tooneel- Muziek- en Dansfeest ten voordeele der armen van Aalst. Het feest begint om 5 ure juist 's avonds. Prijzen der plaatsen Stalles fr. 2Balkonfr. 1Gaanderij fr. 0,50 De kaarten worden, ter school, afgeleverd van 11 ure 's morgends tot 's middags, te reke nen van heden. Elke Balhonhaart geeft recht tot eene, elke Stallekaart tot twee broodkaarten. De uitdeeling der brooden zal geschieden in het beluik der school, Zondag 14'lon Maart, om 11 ure 's morgends. Voor het feest, dat om 9 ure zal geëindigd zijn, zullen de deuren open zijn om 4 1/2 ure. Onze klerikale bladen Denderlode en Land moeten wel slecht door hun ne patronen ingelegd zijn. Zij schreven zaturdag laatst dat de Spoorweg-Statie nu onwederroepelijk in de Zeebergmeer- schen kwam. Nu, deze week verklaarde een dier patronen, op de steligste wijze, dat er, nopens die statie nog niets beslist was, daar de Minister der spoorwegen de verslagen die hem, over die zaak, moesten geworden, nog niet ontvangen had. Het Aalstersch Mannenkoor Cercle Lyrique, dat op korten tijd tot eenen staat van bloei is, gekomen die volle vertrouwen in de toekomst in boezemt, richt morgen (Zondag) een vrienden uitstapjen in naar Hekelgem (Boekhoutberg). Men vergadert om 2 ure nanoen, bij den heer Leopold Perreman, Keizerlijke plaats. Naar wij vernemen zal de Cercle Lyrique in het kort zijn bestaan, op kunstgebied, doen be statigen. De bestuurder M. Steppe, werkt met onvermoeibare ijver om van het mannenkoor eenen waren kunstkring te maken. J. J. Deze week zijn, op eenen nacht, dieven bin nengedrongen in de hoomkweekerij van M. Hel- linckx; zij hebben aldaar de deur van een klein gebouw opengeprangd,waarin M. Hellinckx zijn halm verbergt, en hebben dit laatste medege nomen. Groote SuiJopuiuuaA van schooluit gaven voor liet lager onderwijs. Onder de schoolwet van 1879 betaald de ge meente Voor den ouderwijzer fr. 2590,00. ii hulponderwijzer fr. 1290,00. Totaal fr. 3886,00. Daar de gemeente van den staat eene toelage ontving van fr. 3000,00. belaaldede gemeente dus werkelijk fr. 886,00. Onder de schoolwetten van 1884 betaalt de gemeente Voor den onderwijzer fr. 2018,00. Voor de hulponderwijzer(wachtg.) fr. 1000,00. Voor de 3 ouderwijzers der aangenome school fr. 3800,00. Totaal fr. 6818,00. Daar afgerekend de staatstoelage die nu slechts de som bedraagt van fr. 2000,00. betaalt, de gemeente, voor het lager onderwijs, nog fr. 4818,00, in ronde cijfers of drij duizend negen honderd twee en dertig franken (3932) meer dan onder de schoolwet van 1879. Op Hofstade duurt de Schooltrijd nog altijd voortgeene vervolgingen worden den Heer hoofdonderwijzer gespaard. Gelukkige gemeenten die gehukt gaan onder het juk der klerikale dwingelandij hare finan- tiën worden op de onheschaamste wijze ver speld en hare deftigste burgers als verachtelijke wezens beoordeeld en behandeld. J.J. Wij vernemen dat Hofstade eene halte zal bekomen. Haaltert. Tusscheu Zondag en Maandag zijn op Ten Eede de schuren en stallingen afge brand der Hofstede van M. Al. Van Steenber- glie het vee is gered maar alles wat in de schuur was is totaal verbrand. De brand schijnt aan kwaadwilligheid toegeschreven te moeteu worden er is daarover een onderzoek inge spannen, alsook over de talrijke dieften die, bij het redden der meubels, zouden gepleegd zijn. TTit Geeraardsbergen. Waarde Heer Hoofdopsteller, Ik heb mijne briefwisseling van verle- dene week niet in onzen Dendergalm gevonden, wat mij in hooge mate beeft verwonderd,. Kwam zij U te laat toe, of was ze misschien ietswat te veel gezou ten Wat er ook van zij, bet is niet zeer aangenaam voor den Koning van Pruisen te schrijven, vooral, wanneer men zoo bitter weinig tijd beeft en men daaren boven zich blootstelt aan vele onaange naamheden, ik laat èr nog af, ondank baarheid. Brief wisselen is in geenen deele moeilijk, wanneer er stof voor banden is, doch deze ontbreekt mij juist elke week, want het is hier met de politiek gelijk met den Ouden Bergbeiden blijven op dezelfde plaats Onbewegelijk De 1de- rikalengaan ondertusscbengoed vooruit, men spreekt bier van een zeventigtal kan didaten, welke zich voorbereiden tot bet kies-exaam. Tot biertoe hebben wij niet vernomen, dat er leergangen zijn geo pend om liberale kiezers te vormen. C'cst je progris d velours of de vooruitgang op zijn zeeldraaiers Met innige voldoening mag ik U echter aankondigen, dat onze liberale opper hoofden zich goed verstaan in zake van onderwijs. Onze twee liberale Middelbare scholen bloeien, zijn van optrok en ge nieten den besten naam meer en meer komen er leerlingen van de omliggende gemeenten en de leden der besturende Commissie, toonen den grootsten iever om bun schoon werk te voltrekken. De Middelbare meisjesschool, welke de laat ste is ingericht blijft in geenen deele ten achteren tegen de liberale Middelbare jongensschool, dank zij de bekwame be stuurster Mejuffer De Saedeleer welke noch moeite, noch opoffering en spaart om haar gesticht te doen bloeien. Vele onzer burgers zien reeds met ongeduld de ope ning te gemoet der Bewaarschool, welke door de zoruen der Commissie zal gevoegd worden aan onze Meisjesschool. Men re kent bij de opening met pascben, op een zestigtal leerlingen. Wat beeft men in Aalst gezegd van bet groot feit dat verleden week is voorge vallen; Ik spreek van bet banket aan den grooten minister Beernaert. Hebt gij wel ooit in uw leven zulken Bauwen praat gelezen, alsdien door al onze klerikale gazetten uitgekraamd ter gelegenheid van dit banket. Donderdag verleden acht dagen, vier de geheel België feest Hoe Wel zeker vriend lezer. Hebt gij daarvan niets gelezen in de groote katholieke dagbladen Neen Welnu, bet feit is onloochenbaar en zij die daarvan niets vernamen, zullen bet met genoegen hoo- ren. Ja, op Donderdag acht dagen geleden, zag de Minister Beernaert, de-" groote onvergelijkelijke minister, zickzijn borst beeld aangeboden door de katholieke vereeniging van Brussel. Dat deed hem bijzonder veel genoegen en het was een feest voor het gelieelc land. 't Is de mi nister zelf die dat verzekert in zijn ant woord op den toast van den beer No- thomb, en daar, volgens 't zeggen van denbeer Nothomb, de nederigheid, de deugden van den beer Beernaert overtreft, zoo is de gelieele wereld wel genoodzaakt te gelooven, dat werkelijk dien Donder dag avond geheel België feest vierde, omdat de heer Beernaert zijn borstbeeld ontving. Het land bad buitendien nog wel an dere redenen om te feesten, en bet moet inderdaad al zeer ondankbaar zijn, om dat niet te hebben opgemerkt vóór dat de lieeren Nothomb en Beernaert bet daaraan herinnerden Leeft bet in de allereerste plaats niet onder eene schoolwet, die aan al zijne eischen voldoet. Heeft bet land niet twee duizend vieren tachtig scholen opgeheven, te zamen tellende vier en veertig duizend negen honderd zes en negentig leerlingen En is er wel iets dat kan vergeleken wor den bij. de vreugde, welke bet land daar over gevoelde Heeft bet niet duizend en zeven en veertig onderwijzers en onderwijzeressen zien op straat zetten en de jaarwedde van drie duizend zes honderd anderen belangrijk verminderen Heeft bet niet kundige en eerlijke on derwijzers zien vervangen door veertien honderd negen, broerkens en zusterkens, waarvan meer dan duizend geen diploma bezitten Heeft bet niet meer dan twee millioen franken door gemeenten eindelijk vrij zien wegwerpen aan aangenomene scholen van broerkens en zusterkens Heeft bet niet, dank zij dat bewonde renswaardig stelsel, de lasten der ge meenten met drie millioen franken zien vermeerderen Het land zou inderdaad wel kieskeurig moeten wezen, wanneer het zich onver schillig toonde bij eene zoo aanlokkelijke politiek. Maar dat is nog verre van alles. Ons land -beden in feest beeft op uitdrukkelijke gedane beloften, de re geering in handen gesteld van den grrrooten minister Beernaert en zijne vrienden. De belastiugen zouden worden verminderd de militaire lasten niet vermeerderd De heer Beernaert in stede van de be lastingen te verminderen, beeft dezelve verhoogd, door de wet op de suikers door de wet op de bieren, door de wet op den alcohol. En de beer Beernaert, in overeenstemming met den minister Pontus, heeft eene nationale reserve in het leven geroepen, die millioenen zal kosten en den duur van den dienst als sol daat tot dertien jaar brengt, dus met vijf jaar verhoogt Wijst de historie eene sclioonere streek aan Dat alleen verdient wel een borstbeeld in marmer De beer Beernaert met zijn vrienden en genoodigden aan zijn banket, lachen er dan ook om als de zotten. En bet is inderdaad een feest voor het land om aan die vreugde te mogen deelnemen. De beer Beernaert beeft gelijk en de beer Nothomb ook België vierde op den dag van Beernaert's banket werke- lijk feest, bet voelt zich, O zoo geluk kig onder een klerikaal bestuur. En nu een klein fabeltje aan het adres van sommige liberale heethoofden en in bet bijzonder aan Janson opgedragen In vroegerentijd, heel lang al geleden, leefden de kikvorscben samen onder eene demokratkche grondwet. Zij leefden eenen tijd lang gelukkig, doch daar kwa men eenige kwakkers, welke luider schreeuwden dan de andere kikvorscben en aan Jupiter de demokratische grond wet, en vooral art. 47 aanklaagden en hem smeekten daar verandering in te brengen. Op bun aanhouden nam hij zijne wijze en verstandige ministers weg en zond uit den hemel eenen grrrooten en schalksclien minister met eenen neus van buitengewonen kaliber. De groote mi nister stond daar nu te midden van de kikvorschenmaatschappij als een reus, ernstig en stil in den beginne, doch zoohaast de kikvorscben aanvankelijk verschrikt, gemeenzamer met bunnen nieuwen minister werden en bet zoo verre dreven van op zijnen neus te durven springen, aten slokte bij ze maar allen op welke in zijne nabijheid durfden ko men. Daarin volgde de grrroote minister zijne klerikale opslokkersnatuur. Nu natuurli jk nieuwe klachten van de overschietende kikvorscben, maar Jupi ter antwoordde Gij Belgische kikvor scben, moest U maar tevreden houden met uwe vroegere liberale ministeas, die bet land wijselijk bestuurden en uwen zedelijken en stoffelijken vooruitgang bewerkten. Gij moest u maar met zulken gelukkigen toestand tevreden gehouden liebben en niet geluisterd naar de zwarte kwakkers welke zicli onder U bevinden, nocli naar de groote kwakkers Janson, Feron en C'"L' van Brussel. Houdt nu maar stil uwen bek gesloten of ik neem mijnen grrrooten minister weg en zend U in de plaats Jacobus van Antwerpen en den kopergelen Woesten man van Aalst, welke U tot den laatste zullen op vreten Bij bet hooren dezer twee namen plonsten al de verschrikte kikvorscben in bet water en bleven er voor verschei dene jaren in, zonder nog aan land te durven komenVan tijd tot tijd stak er een bedeerd bet kopje boven, doch de groote minister sloeg zoo bard in den vijver, dat alle kikvorscben zich van on der in den slijk gingen verbergen. OSCAR. Vrijdag 12 dezer, is een ongeluk voorgeval len in liet Raspailleboseh, te Geeraardsbergen. Men wa3 bezig met eenon boom uit te kappen. Reeds verscheidene malen bad men de kinderen welke daar rond stonden verwijderd.Eensklaps valt de boom op een der kinderen, dat verplet terd werd. De dood was oogenblikkelijk. Verleden zaterdag, terwijl men bezig was met loten te Geeraardsbergen, heeft een kerel op bet stadhuis zijne vuist geslagen in eene groote schilderij welke de vlucht van Caïn ver beeldt en die de beer Van den Bossche, oud geeraardsbergsche schilder, vervaardigd en voor geschenk gegeven beeft. Toen de policie hem vasthield, zegde bij ge handeld te hebben in een oogenblik van woede. Hij had gevochten en wilde op de schilderij zijne woede uitwerken. TVino-ve- Verleden Zondag beeft een jonge beer onzer stad aan onzen ga- zetverkooper een frank en zes pinten bier gegeven om 8 Dendergalms in zijne tegen woordigheid te verbranden. Wat zou de gramschap van dien beer tegen ons blad zoo hebben doen opstijgen stijgt bet bloed hem misschien naar het hoofd elke maal bij een liberaal blad ziet? Omdat een dier weekbladen zoo een wei nig over het reisje naar Audenaarde ge- sproken heeft, waar hij ook een gezel van was Of, is bet misschien omdat wij in een vroeger nummer, den slechten kant van bet afhalen der reiskaartjes hebben doen uitschijnen Verledene vrijdag was den beer V.. P van Ninovebediende aan de statie van E naar Ninove gekomen des avonds bij zijnen terugkeer met den trein van 9 uren 7 minuten was hij van dezestadtot Okegem alleen in een kompartement. Daar kreeg hij voor reisgezel, een man die een weinig bedronken was, en van wie het uiterlijk niet al teveel vertrouwen in boezemde. Ook was de trein slechts in gang of hij begon den heer V.. Palle scheldwoorden toe te brengen, hem zelfs zeggende dat bij niet wist wat er hem tegen hield, of dat hij hem ouder de bank zoude slagen en dan een revolver te voorschijn halende zegde hij, dat hij daar mede zeker niet zoude misspelen. Ondertus- schen kwam de trein te Denderleeuw aan, waar deheerV..Paanstonds dien aardigen kerel deed aanhouden, en bij den Statieoverste leiden. Daar, na de heer V.. Palles aan den statieoverste hekend had, loochende die vent drager te zijn van een revolver, maar de heer V.Pwees den zak aan waar het wapen stak, en toen hij het dan tevoorschijn bracht, heeft de statie overste liet hem uit de handen gerukt. Het was met 5 kogels geladen. Op de vragen die men hem daar stelde, antwoordde hij zich Timmermans te heeten woonacgtig te Ternath. Maar naar liet schijnt zoude dit valscli zijn en liet zou een zekere G. zijn geboortig van Meerbeke. Okegem. De fransche gazetten schreven deze week dat de groote koorde fabriek dezer gemeente afgebrand was. Daar wij nooit van die koordenfabriek had den hooren spreken, gingen wij om inlichtingen en daaruit bleek dat die groote koordenfabriek niets anders was dan een klein huisje, bewoond door eenen zekeren Beeckman, geboortig van Ninove, die er den stiel van worktuigmaker uitoefende. Eychem. Volgens die zelfde gazetten had in deze gemeente een man, in eenen aanval van zinneloosheid, gepoogd zijne vrouw in eenen aardappelput te begraven, en was door de gen darmerie in een zinneloozen gesticht opge sloten. Men schrijft ons dat die vent niet zot, maar zat was en reeds in vrijheid is gesteld. In hetjusticiepaleis te Brussel, wordt e. veel gesproken van het volgende zonderlinge geval, dat erge feiten schijnt te voorspellen. Bij de opening van liet testament van een mil- lioenaris, M. Arras over eenigen tijd te Brussel gestorven, werd namens eene juffer Esther De fize beslag gelegd op titels ter waarde van 76 duizend franken. Men vernam dat verscheidene dezer titels bij eenen wisselaar te Parijs verhandeld waren, door tusschenkomst van M. Crabbe, wisselaar te Brussel, die ze van eenen advocaat ontvan gen had Deze advokaat verklaarde op aandringen yan den staf houder der balie, dat de titels voort kwamen van Mej. Delize. erfgename van M. Arras, dat deze persoon veel op reis was, in Frankrijk, Duitscbland, Engeland, Belgie, dat zij te Antwerpen verbleven had en een woonst had te Parijs, rue St.-Lazare, 22. De inlichtingen te Antwerpen genomen zeg den dat deze juffer er volkomen onbekend was, Uit Parijs werd gemeld dat de woonst in kwes tie door eenen heer in naam van Esther Defize gehuurd was, maar dat hij er nooit gekomen was. M. De Mot pleitende in naam der erfgenamen vanM. Arras, vroeg zaterdag de opheffing van liet verzet, en overhandigde aan het hof de overlijdeus akte van Mej. Defize, in 1874 ge storven Het gevoelen van M. De Mot is dat er verval- sching en diefstal bestaat. Een rechterlijk onderzoek is onmiddellijk ingesteld en dijnsdag heel den dag - oortgeze De onderzoeksrechter heeft twee adv maten gehoord, alsook twee juffers, waarmede dt ad vokaat in kwestie betrekkingen onderhield Verscheidene huiszoekingen zijn gedaan, na melijk in een appartement der Leuvenstraat waar de zegels gelegd zijn. De advokaat is voor'toogenblik niet te Brus sel hij is zegt men, zaterdag ten 1 uur 30 m. naar Parijs vertrokken. Men verzekert dat een aanhoudingsmandaat tegen hem is uitgevaardigd. De In dependdn cc zegt dat de advocaat wes- kwesiie M. Emile Degaud is. Tot nu toe is er geen hoegenaamd aanhou dingsmandaat tegen hem afgeleverd. M. Degand is vrijdag avond uit Brussel ver trokken, doch liij is maandag morgend ten 5 ure terugekeerd: hij verklaarde dat hij zich naar Parijs begeven had om persoonlijke zaken en in staat was voldoende uitleggingen te geven over de feiten diede openbare opinie in opschud ding gebracht hebben. Maandag morgend heeft er eene huiszoeking plaats gehad bij eene dame woonachtig, in de Leuvenschestraat en die door de policie ver dacht wordt de rol van wijlen Esther Defize ge speeld te hebben, voor eene hijeenkomsl hij eenen notaris. Die huiszoeking heeft geenen afdoenden uit slag opgeleverd. Eenige papieren zijn nogthans in beslag genomen. De advokaat De Gaud en M. De Lannoy, griffier van het vredegerecht van St-Joost-ten- Oode, betrokken in deze geheimzinnige zaak, zijn reeds in het gevang opgesloten. De bemanning der stoomsloep Dc Prima van Oostende heeft op haren laatsten vischtocht het lijk opgevischt van een manspersoon. Het was in vergevorderden staat van ontbinding, en had nocli broek, kousen of schoenen aan. Sleclns epp baaien hemd en een gilet met koperen knoppen, waar een gouden zakuur werk met gouden ketting aan hing bedekten het boven1 ijl'. De bemanning heeft de knoppen-afgesneden, liet uurwerk met ketting en een smal goud ringetje met drij steentjes bezel en de letters dragende BBS. van een der vingers afgedaan, en daarna het onkennelijke lijk weder in de golven der zee hegraven. De medegebrachte juweelen en kuoppen zijn berustende in het kantoor van den waterschout 't Zijn gccn Btoiidon meer dor rozen, 't Zijn geen dagen meer van min; Zij verslensen, pas ontloken Houwklank dringt mijn ziel tlians in n a Veertig jaren, zegt ge, lieve, Tijdstip van verdriet en rouw Heeft uw bart 't gevoel verloren le uw glimlach minder trouw Deukt ge, lieve, dat men schoon is Slechts wanneer er twintig jaar Op het helder voorhoofd blinken. Met eene onschuldsbloeme in 't hair Maar de schoonheid van de ziele, Heiige bloem, die God u gaf: Schittert lente, 'zomer,, herfst door.... Wie breekt van den "stam heur af? Schoon is ook des levens zomer Alles fonkelt, blaakt en bloeit Ideaal van 't lentedroombeeld Dat thans krachtig 6ehiet en groeit. 't Is de voorstond van den oogsttijd, 't Is de jnlizon in gloed 't Is de grootheid van de schepping, Die dc ziel met lust begroet. Jonkheid o zij blijft onsterflijk Als de ziel, vol hope, streeft Naar de waarheid, rede en liefde, Naar het licht, dat eeuwig leeft Laat het herfst of winter wezen, 't Hart blijft jong, zoolang het lieft Als het met het kwade strijd voert, 't Kwaad.... dat 't menschdom vlijmend grieft. Zonder aan het lot te denken, Dat de toekomst u bespaart, Wil nog bloemen, vruchten zaamlen In des zomers rijken gaard. En laat mij 11 schoon nog vinden, Lieve, met uw veertig jaar, Met uw hart vol reine, goedheid, Met uw zomerbloem in 't hair. ian i igT-rn O M PlERKEN.

De Dendergalm | 1886 | | pagina 2