Jeune Homme, Aan onze lezers. De Kantons. Versuhillie nieuws. Mathii.de Geaaf. Gsene aanduiding van plaats, geen datum. Maar op den omslag stond den poststempel duidelijk te lezen het was de naam eener klei ne statie, geheel in de nabijheid van Worlein gelegen met zijn rijtuig kon hij die plaats in eene halve uur bereiken. Olnl> ties XII. Le BAL, annoncé pour le Lundi, 8 Mars, n'aura pas lieu. (CoimiuniquJ) De HH. bakkers dezer séadzijn verzocht zicli te bevinden in het beluik der school van de Kweekeliugen van het Leger, Dijnsdag 9 dezer, om 11 ure 's morgends alwaar hun het getal brooden zal aan geduid worden die zij zullen moeten leveren voor de brooddeeling van den 14 dezer, ook om 11 ure 's morgends. De daders der diefte, met braak, over eenige maanden gepleegd in den Café-chantant, op de Hoogstraat, zijn verleden Dijnsdag door de Rechtbank van Deudermonde veroordeeld: De Paepe, (potter) tot 1 jaar gevang, Ferdi nand Jacobs, (Nand Van Cauter) tot 7 maanden en Philippe De Backer, (Phlip van Lakes) tót9 maanden der zelfde straf. De Rechtbank heeft hunne onmiddelijke aan houding bevolen. De W' Van de Velde, wier herberg, als geheim huis van ontucht, verledene week door de politie wierd gesloten, verscheen vrijdag voor onze rechtbank van enkele politie zij is veroordeeld tot 3 dagen gevang en 15 fr. boet. Opgepast. Er zijn twee frankstukken in omloop die valsch zijn bij nauwkeurig nazicht zijn zij zeer gemakkelijk te herkennen. 30 ans, position stable et lucrative, sans fortune, conduite exemplaire, fréquentant peu le monde, désirerait s'unir a une demoiselle d'Alost ou des environs, bonne méuagère, de conduite irréprochable, ayantquelque fortune. Discretion d'honneur. Lettresau bureau du Journal, sous les initiales C. V. 301. Zoo wij vernemen is er wat gerucht ontstaan ten opzichte van een artikel in ons nummer van Zondag laatst versche nen en voor titel dragende De Laster, Het schijnt dat verschillige personen, nog al in groot getal, zich daarin hebben willen herkennen. Het spijt ons voor hen Ons doel is geenszins iemand in het bij zonder te laken. Wij hadden het schrift ontvangen en aanzagen het alleenlijk als eene plijtrede tegen den laster, denkende dat de schrijver van het opstel, er eenig- zings had moeten van lijden. De Redak- tie is gansch vreemd aan zijne inzichten indien hij er eenige bijzondere, en per soonlijke gehad heeft, maar zij deelt vol komen zijn gevoelen als hij zegt dat de Laster iets hatelijk en verfoeiëlijk is, en, wij twijfelen er niet aan, of iedereen zal onze meening deelen. De Eedaktie. Hetmengelwerk Herinnering' uit het StildenteiiRvven, zullen wij toekomenden Zondag ver volgen. Gri'oot nieuws. Volgens brusselsche nieuwsbladen zou M. Van Wambeke voornemens zijn de vernieuwing van zijn mandaat van volksvertegenwoordiger, met Junij aanstaande niet meer te aanvaarden hij ii de plaats wiilen inruimen voor zijnen schoon zoon, M. Callewaert, advokaat te Aalst. De i zing dezes laatsten lijdt geenen twijfel,indien bisschop van Gent den wensch van onzen tbaren burgemeester inwilligt.... en de kie- s van het arrondissement Aalst zich ootmoe- lijk onderwerpen aan de bevelen van Mon- gneur. Kijkje in 't Land van Aalst. I. Limpens zegt dat liij tegen de iverlcen niet ts, doch hij vindt den koopprijs 45 duizend fr. en 5 aren grond te hoog; reeds 2 maal is dit huis verkocht, telkens aan 30,000 fr. en zulks in tijden dat de eigendommen duurder ivaren dan thans. M. Limpens zou liever d'expropriatie ziendit zal niet langer duren dan de vraag tot verkoop uitterhand, in alle geval, vraagt Itaadsheer Limpens dat men zou vaststellen tcelke som men geeft voor de gehouwen en welke voor de verplaatsing der Nijverheid. En zeggen dat er slechts 2 leden instemden met de zoo klare en duidelijke meening vanM. Limpens de H.H. Liénabt en Bubny. sche. Het tweede briefje en het tweede portret was van eene dunne, lijpe dame met smacht- lokken zij begon in koene vertrouwelijkheid Voorwerp mijner droomen eene stem, die mij niet bedriegen kan, zegt mij gij zijt het Ik kom tot u, en niet met ledige handen.... Een pijnlijk gevoel bekroop hem bij dat le zen en hij greep haastig naar den naastgelegen brief, die hem nochthans nog meer in verle genheid bracht. Er vielen twee photographiën uitop de eene, eene mooie vrouw, die hij min of meer moeit gekend hebben, op de andere twee kleine meisjes, in korte rokjes, schuchter neveneen gedrongen en die met groote oo- gen van het bee'd op hem nederzagen. Uit het briefje vernam hij dat zij sedert een half jaar weduwe was en dat zijden steun van eenen man zocht. Een bittcrjong ding, met eene onbeduidend gezichtje en eenen begeerlijken trek om het al te kleinemontje, schreef opeen blauwgelijnde blad papier, dat uit een schrijfboek getrokken was Hoogwelgeboren heer Jong getrouwd heeft niemand berouwd, zeg gen de ouden hoeveel meer zijn wij, kinderen der negentiendeeeuw, van die gedachte. Ik kan u ternauwernood zeggen hoe verheven en wild- schoon ik mij de bestemming van een edelvrou- wenhart voorstel. Hooge geestige ontwikkeliug Men gaat dit oud, afgelegen gebouw met rond de 50 duizend frank betalen en van het Kolle- gie, dit schoon groot en sterk gebouw, waar een gansche wijk kan van gemaakt worden, dat in het midden der stad staat, voor het Kollegie hebben de Jezuieten slechts 120,000 franks be taald. Men vergelijke het llooghuis met het Kol legie en men oordeeleof onze stadhuisbazen ja ol neen de stadsgilden verkwisten, stads belan gen veiwaarloozen. J. J. Op 5,278 kinderen, te Brussel geboren, in 1885, waren er 1456 onwettige, 't zij 27,6 per honderd. Maar men moet wel in aanmer king nemen dat 285 dier onwettige kinderen geboren zijn van eene moeder, vreemd aan de stad, zoodat het getal der onwettige kinderen, die men aan Brussel mag toerekenen, nog al aanzienlijk vermindertVele bedrogene meis jesgaan immers in de Hoofdstad hunne schande verbergen. Dat zal niet beletten dat de klerikale bladen geweldig zullen jammeren over de zedeloosheid van Brussel. Ziehier, par duizend, de sterfgevallen in de bijzonderste plaatsen van België. Brussel en de 8 voorsteden 21,8 Antwerpen 22,2 Luik 23,1 Gent 26,2 Brugge 18,7 Mechelen 23,3 Verviers 19,4 Leuven: 23,4 Doorniik 23,3 Seraing 19,3 Namen 23,1 Borgerhout 31,7 Bergen 23,7 Jurnet 15,2 Aalst 21,5 Charleroi 15,8 Gilly 15,5 Roese- lare 24,2 Turnhout 21,3 IJper23,2 Hasselt 17,9 Nij velt 15,4 rlvöorde 19,5 Zoningen 15,2 Aarlen 15,5 Tongeren 17,6 Diest 19,3; Spa 19 Yeurneol.l Blankenberg 22,4. De scharlaken koorts maakte in 1885, te Aalst, 31 slachtoffers de thyphus koorts 17. Dus zijn er, van die 30 aangehaalde plaatsen veertien waar de sterfgevallen per duizend, talrijker zijn dan hier. Van die 14 zij er 10 wier bevolking grooter is dan die van Aalst. Dus, al mogen wij (lit cijfer der sterfgevallen, m ouze stad, als niet onrustwekkend aanschouwen, is het toch niet al te gunstig. Het zou op eene aanzienlijke wijze kunnen verbeterd worden indien men, in plaats van nieuwe kwartieren te stichten, eenige steegjen en koertjes deed ver dwijnen, zorgdet voorgoede afleidingsrieolen in de volkswijken en den straatreinigings dienst op eene doelmatigere wijze inrichtte. Vooruitgang door 't Werk. Zondag laatst heeft de maandelijksche Veree- niging van die jeugdige, en thans bloeiende, Maatschappij plaats gehad. Met innige voldoening hebben wij het feest bijgewoond. Elkeen door menschenliefde be zield, elk ware volksvriend moet wenschen zulk goed en verdienstelijk werk, als dat door boven- gemelden Kring ondernomen, te zien vooruit gaan. Het is voordeelig voor de werkende leden wier geest, door een aangenaam en tevens nuttig tijdverdrijf, zonderling ontwikkeld wordt het is loffelijk, voor de burgers, die ondernemingen die dienen moeten tot verbetering der volksklas, als eereleden, door hunne tegenwoordigheid en hunne medehulp te ondersteunen. De vereenigingszaal was proppensvol, de schoone kunne, zeerwel vertegenwoordigd dooi de vrouwen en zusters der werkende leden nooit waren zij in zoo groot getal de eereleden ook waren talrijk opgekomen. Twee tooneel- stukjes wierden opgevoerd. Het eerste, Jan Kinkelmoes, beeft onophoudelijk de lachspieren doen werken de jeugdige kunstenaren, alhoe wel van 's morgends vroeg tot 's avonds laat aan den arbeid, konnen goed hunne rols van buiten en deden hun opkomend talent bewonderen. M. Ldeed eene alleenspraak die den gunstigsten indruk op de toehoorders te weeg brachtM. V.. Czoo wij ons niet ver gissen pas veertien iaren oud, zong een liedje met zulke ware uitdrukkingdat hij het gan sche gezelschap in verrukking bracht en ver licht was verscheidene zijner coupleetjes te erhalen indien hij zoo voortgaat zal hij een waar kunstenaar worden. In een woord den Zondag avond van 28 Fe bruari, zal mogen aangeteekend worden in de jaarboeken van onze maatschappij en eene aan moediging daar stellen voor werklieden en eere leden. Ten slotte een woordje tot onze nij- veraars. Vergeet niet MM., dat men in onzen werkmanskring de beste hinderpaal zal vinden tegen d'uitbreiding derslechte socialistische ge dachten, en dat zonder uwe dadelijke tusschen- komst de taak van onzen ieverigen Voorzitter zeer moeilijk is. Een Eerelid. Kieskronijk. Burggraaf Vilain XIV, Senaatslid voor het arrondissement Sint-Niklaas. is verleden week overleden dus is ten zet d in den Senaat ledig Mr Maloa zal hem innemen en M. Van Naemen, burgemeester van Sint-Niklaas, zal zijn plaats vervanger in de kamer van Volksvertegen woordigers zijn. M.Malou is, van 1862 tot 1874 dus geduren- en huiselijken zin zijn mijn en bescheiden heid is ook van mijnen kant eerezake. Achter den rug mijner dochter» zoo schreef een klein beambte, welke mij zulken stap nooit vergeven zou, zend ik u hare photogra- phie. li Met een klein wit kapje op stond daar eene kloeke deerne, geleund op een strijkijzer en in den achtergrond zag men pannen, ketels bezems. Dat portret zag er uit alsof het voor gelegenheden ais die welke voorhanden was ge maakt werd. Fritz sprong recht en haalde zijn schrijftuig. Hij stak zorgvuldig elk portret in eenen nieuwen omslag en schreef er de opschriften op, stuk voor stuk. Op de brieven, welke hij nog niet opengebroken had, wierp hij nog slechts vluchtige blikken niet meer als noodig was om er het adres uitte nemen. Eindelijk kwam hij op een blad, waarop geene photographie ge voegd was eene reine, vette hand had, in en- gelsch schrift geschreven De inzender hadde wel moeten begrijpen, dat het aan hem was een bewijs van vertrouwen te geven en zijnen naam te laten kennen. K. R. 99. Hij beet zich op de lip en, met opgetrokken voorhoofd staarde hij eene lange pooze op het rassche zuivere handschrift. Hij stond op en ging in huis om zich aan te klesden. Nadenkend kwam hij terug en nam op nieuw het blad pa- d" 12 jaren, Senator, en van 1874 tot 1886, dus ook gedurende 12 jaren, volksvertegenwoordi ger geweest voor het arrondissement Sint-Niko- laas. 1 lopen wij dat dit laatste, binnen 12 jaren volstrekt geene Malou 's nog zal willen kiezen. Uit Geei'aai'dsbei'gen. Waarde Heer Hoofdopsteller Onze foor is eindelijk voorbij. Wat heeft het er gestoven Reeds van zondag kwamen er met geheele benden vreemdelingen in onze stad gestroomd om de kramen welke de markt be zetten en de barakken welke op de Vesten staan te bezoeken. Doch de groote dag, welke, elk jaar met duizenden vreemdelingen naarde stad lokt de jaarmarkt was verleden maandag, lBle Toog genaamd. Elke trein, welke in onze stad aankwam, loffe met honderden vreemdelingen, want elke trein had 14 voituren meer dan naar gewoonte, en allen zaten propens vol. Bakkers, herbergiers,winkeliers, in een woord alle neringdoende mensehen hebben dan ook ee nen goeden stuiver verdienden wrijven zeer te vreden in de handen. Ook de talrijke goochelaars, barakkenspelers enz. zullen niette klagen hebben want men kon met de grootste moeite slechts tot op de Vesten geraken, zoo werd men door de groote massa volk gedrongen Er is ferm getlikkei d 1 Zondag hadden wij hier ook een prachtig Concert onder de leiding van den talentvollen hoer Remi Den Haerinck, onzen staatgenoot, laureaat van het Koninklijk Conservatorium van Gent. Mejuffer FlaviaVan denHende, eers te prijs van het Koninklijk Conservatorium van Brussel (Violoncelliste) M' Rinskopf, viool solo van den grooten schouwburg van Gent M1' Ysenbrant tenor, laureat van het Koninklijk Conservatorium van Gent en M. Meulders, Kla rinetspeler, eerste prijs van dezelfdekoninklijke Muziekschool, hadden hunne welwillende me dewerking tot dit feest vergund, dat eenieders bewondering heeft opgewekt eu iot eere streekt van den inrichter Mr Remi Den Haerinck. Misdaden, rampen en ongelukken heb ikGod- lof u niet te schrijven ik heb er wel hier en daar eenigen ontmoet met eene blauwe oog, of eenen geschonden neus, doch dit zijn van die dingen welke men altijd tegenkomt daags na eene jaarmarkt of eene kermis. Ook ben ik geen liefhebber van ongelukken over te brieven, ik schrijf liever over goed nieuws, en dat heb ik gelukkiglijk mede te deelen, want doet het u geen goed aan liet hartals gij met lof van onzen Dendergalm hoort gewagen Welnu, dat heb ik in den loop der verledene week verschei dene malen mogen hooren en ik zeg liet u rechtuit, daar ben ik fier op. Nog eenige proef- maanden en de Dendergalmzal in elke stad, in elk dorp van liet Vlaamscke land gekend zijn en het weekblad worden van alle gematig de menschen, van allen die nog een ziertje onhaf kelijkheid van denkeu en handelen bezit ten. Ook werk ik gaarne voor ons blad, want ik ben van 't gedacht van vader Cats Gij moogt er dus op rekenen, dat ik u altijd zal bijstaan in de mate mijner zwakke vermo gens, want het doel dat gij beoogt is edel en prijzenswaardig en vabt en zeker zullen uwe pogingen met den besten uitslag bekroond worden. Zie, om te eindigen stuur ik u het vol gende rijmpje toe Zie niet om, maar zie vooruit 1 Slechts de toekomst is uw buit, Al wat achter is vergeten 1 Voorwaarts uimmer strijdens moê Grijp slechts aan met stout vermeten Al wat vóór is, hoort u toe. Beste groet aan de vrienden B.... OSCAR. NINOVE. Gij zult het moeilijk kunnen gelooven, en nochtans is het zoo Men loopt minder gevaar den koning of eenen hoo- gen ambtenaar te beledigen dan eenen haas, die u in de beenen komt geloopen, uwen stok achterna te werpen. Wel te verstaan wanneer die haas min of meer toebehoort aan mannen wier invloed in het ministerie (klerikaal) groot genoeg is om, tegen recht en re le, maar om der wille eener schoone deerne ministeriëele offi cieren te doen noemen. Hoe kan dat zijn, zult ge mij vragen Heel eenvoudig in het eerste geval kunt gij u krankzinnig doen verklaren en in het tweede geval niet. In het eerste geval wordt g j vrij esproken en in het tweede wordt gij veroor- eeld tot eene geldboete van 100 fr. of 14 da gen gevangzitting, ten minste indien deze of gene ijverzuchtige veldwachter, deze of gene poortier-mouwvager uw schelmstuk heeft bemerkt. Dat is te straf, hoor ik u uitroepen. Ja, 't is te veel gepoperd gaat het zoo voort men zal ten lange laatste zelfs geenen haas meer contrarie mogen bezien, of men wordt veroordeeld tot levensdurigen dwangarbeid. Ook zou ik u, beste lezer, aanraden liefst uwen stok pier in handen.Ik doe het,antwoordde hij. Zij heeft volkomen gelijk. Na een oogen- blik aan zijnen penhoucler geknaagd te hebben, schreef hij Er bestaan geene redenen om mijnen naam te verbergen. Mijne inzicht en zijn eerlijk. Op den mangel aan vrouwenkennis kan ik mij overigens niet beroepen veel meer hééft juist dat, wat ik met opene oogen zag, mij aange- spooi'd, om met geslotene, eene proefneming te doen. Doch vertrouwen voor vertrouwen ik durf nu verwachten dat zich mijne bedilster zal ontsluieren, zooals ik zelve het masker afge worpen hem. Met open vizier. Veertien dagen verliepen, alvorens er eenen brief toekwam, met de welbekende fijne hand schrift. Met haast brak hij dien open en las. Geëerde Heer, Door vrienden op nwe annonce opmerkzaam gemaakt, uitte ik de gedachte dat zulke gedach te huis te laten, wanneer gij wandelen gaat langs streken waar het wild nog al overvloedig is en dit is nog al het geval in de omstreken van Ninove, Meerbeeke enz. TVinovo -4 Maai'l. KARNAVAL. Ter gelegenheid van den Vastenavond, heeft liet ons niet belangrijk geschenen het besluit te herinneren dat te Gent, op 25 Januari 1790 nog geen 100 jaar geleden, -door de Staten van Vlaanderen werd genomen. Bij die actum van de geduchte vergadering, die, zooals men weet, ten grootsten deele uit geestelijke en wel denkende edelmans 't samengesteld was, werd het den magistraten der steden en van het plat te 1 >,nd streng be'ast dat geene maskaraden, bals of tooneelspelen tijdens aanstaanden kar naval mochten plaats grijpen, waar dat inte gendeel de bisschojipen en pastoors zouden aanzocht worden tot het doen van buitengewone gebeden,en zelfs,indien zij het mochten geradig vinden, tot het inlichten van openbare proces sionten einde voor ons land de benedictie van den Hemel af te smeeken en namelijk het mis bruik te beletten, dat zich in de stad Gent had ingevoerd, van aldaar den eersten Zondag van den Vasten bals te geven en verder, gedurende den Vasten, tooneelvertooningen of andere voorstellingen, zooals marionnetten (sic.) Wij roepen op dit besluit, dat niet min zijne we lelijke kracht moet hebben behouden dan het dekreet op de kerkhoven en meer andere ver ouderde en met onze Constitutie strijdende wetsbepalingen, de ernstige aandacht in van de achtbare magistraten die met zooveel ijver het openbaar onderwijs in onze godzalige gewesten hebben helpen onder de voeten brengen, Zie hier voor deze verdienstelijke ambtenaar eene nieuwe en allerschoonste gelegenheid om zich nogmaals te vertoonen en als de ware steunpi laren van bet geloof op te treden. Geene mas karaden meer Geene tooneelspelen Geene bals Geene hoegenaamde plezierenin den heiligen tijd van den Vasten 1 Dat men boet- veerdigheid doe, en zich het hoofd met asschen bestrooie 1 Dat men bidde en processiën inricht te, opdat de Hemel ons dierbaar vaderland be hoede voor het vuig gebroed der geuzen en vrij- denke s 1 Weg met de mommerijen en het ma- rionnettenspel 1 Welaan dan, Heeren Burgemeesters Laat ee.ie zoo schoone gelegenheid niet voorbij gaan! zij Macht van u geen de minste opoffering. Zijt gijbij voorbeeld hetgeen bij de liên van onS slag nogal dikwijls het geval en toch maar men- schelijk is liefhebbers van een wellustig kar- navalpartijtje voelt gij u geneigd om zoo wat te bollen met een aardig dominotje, of om in gezelschap eener bekoorlijke pierrette een lek ker soupeetje te doen...., wel gij trekt naar Brussel of Antwerpen, en den toer is gespeeld. D it, uwe goedwillige partijgenoten daar 't min ste bezwaar zouden in vinden, daarvoor hoeft ge volstrekt niet te vreezen.. Zij kennen dat apenspel van over lang en bij hen komt het op geene vernedering aan. Alles voor hen is wel, als het maar strekt tot profijt en voordeel van de goede zaak, de zaak der treffelijke liên (des honnêtes gens,) zooals zij dit noemen. Neen, waarlijk, van dien kant moogt gij volkomen gerust zijn. Ontmoeten wij immers niet alle dagen van die treffelijke liên, die zich voor niets in de wereld zouden toelaten de eenvoudigste tooneelvertooning in hunne stad of dorp bij te wonen, te Brussel en elders in de theater en zien wij ze aldaar niet in zienlijke verrukking opgetogen bij het hooren eener schoone opera of het aanschouwen van een wulpsch ballet En hier ter stede namentlijk, ziet men er de treffe lijke liên zich niet opentlijk tegen den dans verzetten en in groote gala met hunne familie naar de bals van den Heer Gouverneur trekken? Welaan dan N. N. Sterfgevallen. Een man, die men aan het hedendaags werk volk als voorbeeld mag voorstellen, is deze week te Ninove overleden. Wij bedoelen M. Lodewijk De Mol-l'ardaens. Op eigen werk zaamheid oneigen bezorgdheid alleen steunende had hij zich door spaarzaamheid, orde en goed beleid, van simpele werkman, die hij was, tot den burgerstand weten te verheffen. Èijnmeeste genoegen vond hij in 'iet werk en nimmei stem de hij het in met dronkaards of socialisten. De liberale gezindheid verliest in hem een verkleef den en steeds onwankelbaren vriend. o Brussel. Zondag avond heeft een kerel op den trap van een koffiehuis dor Bisschopstraat, een aanslag liepleegd op ee.i meisje van 8 jaar. De moeder, op'de kreten van hetkind toegesneld is begonnen met dien onmensch ferme vuistsla gen te geven, die nochthans ontsnapte, doch later in den Beursschouwburg aangehouden werd. Zaterdag nanoen werd een paard, dat op het kanaal van Willcbroeek een schip voorttrok, geen vertrouwen verdienden. Ik verdedigde mijn gezegde met zooveel ijver, dat ik er in toe stem le er de proeve van te maken. Ik schreef u eenige regels, en het berouwde mij te laat ze verzonden te hebben. Daar ik op den buiten woon en eerst gisteren in de stad aankwam, werd uw antwoord mij niet vroeger ter hand gesteld. Nu was ik beschaamd voor mijne vrien- den en ik ben het dubbel voor u goede inzich ten miskend te hebben, is reels erg genoeg en ik moet daarbij nog bekennen, dat ik het zelve niet eerlijk met u gemeend heb, dat ik geenszins van zin was eene briefwisseling met u te onder nemen en dat ik mij slechts in die zonderlinge omstandigheden gewikkeld heb omdat jk gedre ven werd door mijne geneigdheid om de heden- daagsche zeden te hekelen, Gij zult mij verschoonen indien ik u zeg dat ik verscheidene jaren Gouvernante gewezen ■n. Met den eerlijken wensch dat die zonderlinge en ongewone weg u tot een buitengewoon geluk zal leiden, noem ik mij door een kind geleid. Plotseling verschrikte het dier, sprong in het water en sleepte den onge- lukkigen kleine mede, die den teugel rond den arm had gedraaid. Ondanks de ieverigste op zoekingen werd het kind niet meer gevonden. Zondag nanoen hield een wildkoopman van den Leuvenschen steenweg, wacht op de dieven, die hem alle Zondagen iets ontstolen. Na eenigen tiul te hébben gewaakt zag hij eene dame een kalant een schoon kieken stelen hij achtervolgde haar met een ontboden politie agent. Madame loochende de misdaad, sprak van proces in te spannen, maar zie daar viel het kieken van onder hare rokken 1 Woensdag nanoen trad een kerel in eene her berg van den steenweg van Waterloo, te Sint- Gilles. De baas vroeg hem een oogenblikje op 't huis te passen, terwijl hij ene boodschap deed. Pas was de baas de deur uit, of de waker sprong in de keuken, greep een uurwerk, ver borg het onder zijn kiel en zat gerust bij zijn pintje toen de baas terug kwam. Een oogenblik nadien kliengeliengelien Dc wekker van het uurwerk lief af'en de dief was gekuipt. Zaterdag avond is Ant. De Rudder, werkman oud 54 jaar, wonende Lange Kazernstraat Gent, dronken zijnde, van den trap zijner woning gevallen en op den slag dood gebleven. 27 bewoners eener stad hadden zich in maat schappij vereenigd voor het ankoopen van loten der antwerpsche tentoonstelling. Op het oogen blik der trekking waren zi j eigenaars van i()32 loten. Zij hebben geen enkel prijsken gewonnen, zelfs geen doosken naalden of geen fleschken likeur 1 Donderdag avond, r >nd 7 ure, is in de statie van Moerbeke (Waas) een werkman tusschen de treinen gevat geworden hij is op den slag dood gebleven. Het slachtoffer laat eene weduwe met zeven minderjarige kinderen achter. Men meldt uit Audenaarde dat Woensdag namiddag de genaamde Verdeyen Alfons, mili cien van de klas 1883, bij de jagers te paard, in garnizoen aldaar, zich door den kop geschoten heeft. Verdeyen heeft langen tijd in de statie van Leuven de coupons gegeven en gedroeg zich heel goed. Bij den troep was het echter zoo niet en hij was voor dronkenschap zijne grade van briga dier afgenomen. De genaamde Bruno Baas, oud 39 jaren, weduwenaar, wonende te Westvleteren, heeft zich gezelfmoord, met zijn hoofd op de riggels te leggen, toen de 16 trein van Poperinghe naar Ieperen afkwam. Het hoofd was letterlijk van het lijt afgesneden. De man had vroeger een klein fortuintje bezeten en was nu arm daarbij waren zijn hersenen geschokt. Luik. Maandag morgend ging een jonge beambte van MM. Baar gebroeders, in de Nati onale Bank 32,000 franks halen hij ging van daarnaar de Algemeene Bank en terwijl hij aan een winket bezig was, stool een slimme dief zijne^porffifeuill.die in een zak ran zijn overjas stax en de 32,000 franks bevatte. De bureelenverlatende, bracht de bediende werktuigelijk de hand aan zijn zak en bestatig- de de verdwijning dier overgroote som, De policie werd in allerijl verwittigd, maar tot hiertoe werdgeenjenkeleaanhouding gedaan. De bankiers en wisselagenten zijn verwittigd en in alle statiën bevinden zich politieagenten. ANTWERPEN.— Verschrikkelijke misdaad Het meisje Josefien Maria Danys, oud 12 jaar wonende bij hare ouders, te Merxem, Breda- baan, 295, werd Zaterdag morgend door hare moeder, naar haren oom, den heer Antonissen, gezonden, die beenhovwer is en in de Nassau- straat woonde, om vleesch te halen. Het kind kwam rond 9 ure 's morgens ten huize van haren oom, Nassaustraat aan, hielp hem verhuizen en ging om 11 1/2 voormiddag voor de laatste maal naar de nieuwe woonst van onkel, Falconstraat. Het niet ziende terugkeeren dacht de oom dat het naar huis was, terwijl hare ouders meenden dat het bij nonkel was blijven slapen. 's Anderdaags kwam de vader het zoeken en vernam met schrik de verdwijning van zijn kind. Men zocht overal, geholpen door de ver wittigde policie en eindelijk rond 4 1/2, ontdek te men aan den zuidkant van den Houtdok, het verminkte lijk van het kind, daar door spelende schipperskinders gevonden. Het lijk van liet ongelukkig kind lag tusschen stapels planken op den grond van den hr. Schul. Hetkind was verwurgd bij middel van eene koord, waarvanhet zichtbaar de sporen aan den hals droeg. De koord, waarmede de misdaad gepleegd werd, lag neven het lijk. De verschrik kelijke moord van het kind moet vooraf zijn gegaan,of gevolgd, dit blijft nog te bewijzen, door een onnoemlijken aanslag, waarvan de sporen maar al te zichtbaar waren. Voor het overige bevond men op heel liet li- Is dat nu list of argloosheid? dacht hij. In alle gevallen is het eene vrouw met niet onbe duidende waarde. Den brief kon ik njet beter schrijven. En dat bekoorlijke handschrifter ligt daar iets vastbeslotens in, iets mannelijks. Ik vrees dat Mejuffer Mathilde Graaf een klein snor- baardje draagt. Zij is gouvernant geweest, verscheidene jaren hoeveel verstaat zij door verscheidene jaren? Hij vouwde, geheel onthutst, den brief toe, en sloot hem in zijnen lessenaar en den gehee- len dag bleef hij er aan denken. Den volgenden morgend schreef hij den vol genden epistel HooggeëerdeJufvrouw (of Mevrouw,wantuw schrijven geeft mij daaromtrent geene inlich tingen) i) Na de ernstige gedachten wisseling, die tusschen ons heeft p'aats gegrepen, komt het mij voor alsof eenen natuurlijken uitslag slechti in eene persoonlijke samenkomst kon te vinden zijn. Daar wij bijna geburen zijn, zou het kun nen gebeuren dat wij, tegen onzen wil en dank, ons ergens zouden ontmoeten en aldus aan elkander voorgesteld worden en liet zou misschien weinig voegzaam zijn derwijze ken nis te maken. Vervolg bij naaste, Men zegge walmen wil, des mensehen beste dagen Bestaan m bezig zijn, in zoeten last te dragen in iets te mogen doen omtrent een goede, zaalc Daar vindt een rappe ziel vooral den besten smaak. Uw VEEKLEEFDE, FbITZ WoBIjEIN, grondeigenaae, Drager van het kruis der Burgerorde. Hij overlas het geschrevene envondhet goed. Na eenig aarzelen sloot hij den omslag. Dan liet hij inspannen, trok naar de stad en bracht zijne brieven naar de post. Daarna begaf hij zich naar zijnen klub en was geluimd zooals hij het sedert lang niet meer geweest was. PlEEKEN.

De Dendergalm | 1886 | | pagina 2