NCERT HET LEVEN DOOR Domain a a lieures De Kantons. Verschillij nieuws. Ziellier den uitslag der Provinciale Kiezingen in de kantons waar er strijd is geweest. Antwerpen. De provintieraad bestaat uit 70 leden, klerikaleu. Liberalen. Klerikaleu Boom. allen Braband. De provintieraad be staat uit 87 leden, waar van 52 liberalen en 35 klerikaleu. Brussel. Limburg. De 41 leden van dien provintieraad zijn allen klerikalen. Maeseyck. Westvlaander en De provintieraad bestaat uit 72 leden waar van slechts 7 liberalen. Gistel. Oostvlaanderen Op 92 leden van den provintieraad zijn er slechts 16 liberalen. Gent. Er zijn in den kalen. Luik. raad 65 liberalen en 17 Landen. 382 Aucion-Jamar 375 Wauthier Feebières. kleri- Luxemburg. Er zijn in den raad 23 liberalen en 21 kleri kalen. Etalle. Maeche. Nassogne. Op 60 leden van den raad tellen er de libe- ralen 14 en de tjeeven 46 Fosse. 1)EN1>KKZ< )M>M V. 't Is weder mei in veld en wei Staat alles mild te geuren Thans heeugesneld naar 't open veld. Waar alles wint in kleuren. Te lang reeds was bet mollig gras Met sneeuw en ijs beladen Thans golft de vliet daar in 't verschiet En kust de looverbladen. respect voor Tiste en wij eiscben dat de trap vervangen woi de door eenen ascenseur Vis een Bourbon, van onwettige afkomst zijnen laster en zijnen vuilen zwadder op een eerlijk deftig man uitspuwt, verliest deze laat ste in het geheel niets in de achting zijner me deburgers. De vogel bouwt in 't kreupelhout Een nestje voor zijn jongen En vóór de zon baar loop begon Heeft hij een lied gezongen. Komt aan, komt aan naar 't veld gegaan, De stad biedt ons geen vreugd meer Ginds buiten vindt men wat men mint Een zinnebeeld der jeugd weer. De rupsenpop staat vlinder op. Ilij dartelt in het loover Waar alle» bloeit, waar a lies groeit Omspreid met zingetoover. De landman werkt door moed gesterkt Op 't veld die bron van 't leven Hij loofd den God, die hem in 't lot Dieu akker heeft gegeven. Begeestring spruit der schepping uit, Voor kunstnaar, dichter, schilder En alles thans bij gloed en glans Schijnt liever, grootscher, milder. Der bloemen kelk is wit als melk, Of blauw als hoog de hemel, Of rood als bloed, van kleur zoo zoet Wat zacht, wat bont gewemel Lof zij natuur, die op dit uur Ontwaakt uit 't wintrig slapen Lof zij den Heer die alles weer Zoo lieflijk heeft herschapen Victorien Van De Weghe. VERSCHENEN BIJ De Schepper-Philips, te Dendermonde en verkrijgbaar ten bureele van ons blad Vierde reeks Gedichten door Victorien Van De Weghe. Het werk beslaat een boekdeel van 196 blad zijden, Conscience-formaat, met Elzevierletter, gedrukt. Prijs twee franken. Ad cediles. Iets wat mij lang reeds op het hart lag en waar ik de aandacht van ons gemeentebestuur wou optrekken, is de menigte kleine bedelaars die in onze stad omloopen en bun hoofdkwartier schijnen gemaakt te hebben er een heeie bende, en ze zijn er bijzonder wel op afgericht om u aan 't lijf te hangen en een smeekend gezichtje te trekken. Nu, het ware wel het minste vau die bengels van tijd tot tijd, wanneer het toeval ze op uwen weg stelt, een duit toe te werpen die zich om mangel aan gezelschap, in den zak van uw ondervest verdriet Maar, wil het ongeluk dat ge alle dagen naar de statie moet, en hebt gij bet ongeluk van ze eens een duit toe te steken, o dan is het een plaag Het zijn ware bloedzuigers die u aan 't lijf hangen en u niet verlaten voor gij afgeschoten hebt. Ik vind liet hoogst onaange naam door die kwajongens begeleid te worden van de Esplanade tot de statie,wanneer er geen van bovengemelde duiten in mijnen zak zit, wel te verstaan. Ik geloof dat er meer personen in mijn geval zijn, en durf derhalve onzen aidilen de nederige bede toe sturen onze stad van dat gebroed te zuiveren. Toch, zoozeer vraag ik het niet omdat zij mij persoonlijk vervelen, maar om wille dier kleinen zelf. Men zegt of het waar is weet ik niet dat zij door de ouders uit bedelen gezonden worden en niet mogen te huis komen vóór dat zij een zekere som Dij een hebben. Dit althans is stellig wanneer men ze een afgelegd stuk gunt, dat zij het geenszing gebruiken om zich te klee- den, maar 's anderendaags met dezelfde lompen verschijnen. Zulks zou mij doen gelooven dat bedelen bij hen eerder een industrie is. Wat er ook van zij, de arme kleinen lijden onzeglijk veel: ik heb, midden in den winter, de kleine meisjes, half naakt, zonder hemdeken, de billekens bloot en barvoets, zien omzwerven, dat het hartbrekend om zien was. Zal bet gemeentebeshiurlanger zich medeplichtig maken aan zulk schandelijk uitbuiten der kindsheid Zal men zooveel lijden gedoogen wanneer het zoo gemakkelijk om lenigen is 'k Heb, wel is waar. opgemerkt dat een poli tieagent die bedelaars verjoeg maar is dit vol doende Jaag een vlieg van een tas met stroop, ze komt terug. Wat wil men dat uit zulke bengels kome? Wil men ze laten opgroeien tot zoovele Tist de beeren of zotte Louises Foei het is niet zeer stichtelijk,maar gevaar lijk tevens. Kan men dat gebroed in geen bewaarschool doen, waar het ten minste g kleed en gevoed zou worden? Hoe jammer dat het onderwijs niet verplichtend zij Kan men dan nog aarzelen men heeft daar een kant der zaak in volle dag licht. Op school althans, zouden al die kwajon gens heel wat beters maken dan hun schoon talent te ontwikkelen van allerlei beesten, als schapen en eenden, na te schreeuwen, waarvoor Vogel n een bijzondere aanleg schijnt te heb ben. Student. Het is voor eenen ondernemer altijd goed voor eenen zijner jongens den bouwkundigen van eene administratie, al ware het van de provintie, tot peter te nemen. Zulks is eene gelegenheid tot het aanknoopen van vriendschapsbetrekkingen en niemand kan weten waartoe die nuttig kunnen zijn. In eene vlaamsche gemeente van ons land is onlangs een nieuwe pastoor gekomen, die zich de Congregatie van jonge dochters zeer ter harte neemt en zeer nauw gezet is op liet punt der zeden. Zoo heeft hij, over eenige dagen, vier meisjes weggezonden die het schelmstuk hadden begaan, eene wandeling te doen in gezelschap van eenen jongeling, haren minnaar. Om M. den pastoor over dit verlies te troos ten, is de Prefecte,. of overste der Congretatie, bij hem gekomen en hem gezegd 't is niets M. Pastor, ik zal wel zorgen dat er andere con- greganisten in de plaats komen. En dat de juffer haar woord staande houdt blijkt hieruit dat zij, reeds op de vijde maand, in.... gezegenden toestand verkeert. Argus. Ditjes on Datjes. Neen, dat kan zoo niet blijven De trap moet weg, in den toren van het oud Stadhuis. Wan neer het des nachts brand en men genoodzaakt is op den toren naar de ramp eens te gaan kij ken, is men niet altijd zeker er nuchter naartoe te gaan. En ziet go dan dieu ontroerden nieuws gierigen, met zijn achterste, op de trappen baantjen rijzen Wij hebben veel te veel Aalst en omliggende. Zie Notariéele annoneen op de 4e blad zijde. Verscheide annoneen ons op het laatste oogenblik toegekomen zijnde, zien wij ons verplicht eenige artike len, uit plaatsgebrek,tot een volgend nummer te verschuiven. :i ij x Waux-Hall, (Sl Job.) IN* ieuwei'kerken. Een verschrikkelijke brand heeft, in den nacht van zondag tot maandag, de hoeve in assche gelegd der w° Braem, op de Qualestraat, die over eenige maanden het ongeluk had, door eeu rijtuig ongeval, haren man te verliezen. Alle de meubelen, een paard, vijf koeiën, drij kalveren en drij zwijnen zijn in den brand geble ven. Het verlorene was slechts onvoldoende tegen brandgevaar verzekerd. BrieiSvisseling. Meire, 24 Mei 1886. Mijnheer de Hoofdopsteller, Gij vraagt mij den lijst der personen van Aalst die meest bedevaarden komen bij den jjHxrami vainjnsTiorp.TrfeMijsX zon té groot zijn en ik bepaal mij heden met u te zeggen dat een der bijzonderste bezoekers zeker galachtig mis trouwd gazetschrijver is, dien wij hier zeer dik wijls met leden zijner familie zien ter bedevaart komen. Indien gij verdere inlichtingen noodig hebt zal ik ze u, op het eerste verzoek ter hand stel len m afwachting beste groet. Een boer van. Meire. Geeraardsbergen. Waarde Heer Hoofdopsteller. Wat ik u in mijne vroegere briefwisseling over de onderwerping van den heer De L'Arbra geschreven heb was echte waarheid. Onze held, van eenen dagheeft zich als een ootmoedige en onderworpene zoon der Kerk voor^de voeten goworpen der klerikale opperhoofden, om ver giffenis te vragen over eenen oogenblik van oploo pt ndheid, stellig belovende dat hij die kwajon gensstreek niet meer zal begaan. Daarop heeft Monseigneur het Absolvo uitgesproken en twee dagen nadien vernamen onze siadgenoten dat de heer De L'Arbre-De Turek bij koning- lijk besluit van den 15 Mei als burgemeester van Geeraardsbergen benoemd was. M. De I/Arbre komt aan het hoofd der stad met zeer weinig prestige, daar hij eigentlijk door het publiek maar aanzien wordt a's een bouche-trouhij is maar burgemeester van Geeraardsbergen omdat De Clippele hem de plaats heeft afgestaan. Dat noemt men van de trappen in den kelder vallen! Neen, M. De L'Arbre, uwe eer gebood u die plaats te weigeren en dat zou elke man van te hespeuren is wordt door onze 'burgerij ten hoogste geroemd eu het personeel der twee scholen verdient achting en de dankbaarheid der ouders en der gansche liberale partij voor den iever, de verkleefdheid en de zelfopoffering aan den dag gelegd bij het vervullen der zoo lastige taak. Wij vernemen, dat er eenige personen in de stad bereid zijn om kostgangers van beide ge slachten te aanvaarden, welke de lessen der middelbare scholen volgen. Eene dame wedu we, kan drie of vier meisjes huisvesten welke er de meest verzorgde verpleging en opvoeding zouden ontvaugen. In andere huizen zou men zich gelasten met het plaatsen der jongens. Hier is eene schoone gelegenheid om voor de licha- meijke opvoeding der kinderen te zorgen zon der hunne zedelijke en verstandelijke vorming uit betoog te verliezen, want hoven de uitmun tende lessen in onze scholen gegeven vinden de kinderen kier al het aangename der bergachtige streken en het voordeel eener zuivere en frissche lucht, welke in zoo liooge mate werkt op de ontwikkeling der jeugd en de herstelling dei- krankheden. Men houdt zich tegenwoordig veel op met den aanstaanden kiesstrijd voor 't vernieuwen, van de 1/2 der Kamer van de Volksvertegenwoordi gers. Wij vernemen met genoegen dat de bur gerij in de drij steden van ons arrondissement goed gestemd is en niet beters vraagt dan onze vier feniksen van onze representanten te mogen over boord smijten. Honderden malen hoort men door de liberale burgers herhalen dat de zegepraal der katholieken in ons arrondisse ment alleen toe te schrijven is aan de vadsig heid en onverschilligheid der liberale associa- tiën van de steden en hoofdplaatsen der kantons. Er moet tusscken de drie steden Aalst, Ninove Geeraardsbergen meer verstandhouding karakter gedaan hebben. Maar in bet klerikale kamp is obéir et se taire bet ordewoord en gedwee en slaafsch moet men zich onderwerpen. Voor wat de heer De Clippele aangaat, deze getroost zich gemakkelijk in hetgeen hem over gekomen is en besteed al zijnen ledigen tijd aan bet bewaken en dienen der metsers, welke zijn huis opbouwen; dit is nu een oprechte vrije met selaarwant niemand heeft of kan hem tot dit werk dwingen. Wij vernemen dat eenige liberale opperhoof den niet al te vreden en gevleid zijn geweest, omdat er in onze laatste correspondentie over hunne overgeeflijkc werkeloosheid en luiaardij is geklaagd. Voor zulke kleingeestigheid halen wij de schouders op. Wie 't schoentje past trekke het aan. Wij zijn niet gewoon het hootd te hui gen voor momperij en wat er op het hart li moet er af. Onze leus is doe teel en zie niet om! Wat er hier, in onze stad omgaat met de U berale partij is waarlijk ongehoord en deze toestand kan nog mag blijven voortduren. Is er dan toch geen enkel verkleefd man onder onze kopstukken te vinden, die hart en moed genoeg bezit om dezen ongelukkige^ staat vau zaken te doen veranderen en de liberale partij van eenen gewissen ondergang tc redden De zaak vraagt spoed en al wie liberaal bloed in de aderen heeft, meet er zich mede bekommeren en bemoeien. Men spreekt met den grootsten lof over onze twee liberale gestichten van middelbaar onder wijs. Het getal leerlingen groeit van dag tot dag aan, de vooruitgang, welke in de studiën genis opgesloten eu zit in bet blijft alles loochenen. geheim, doch hi en eensgezindheid en samenwerking komen. Waa rom niet opvolgentlijk liberale feesten ingericht nu eens te Aalst, dan te Ninove en Geeraards bergen Wij hebben in elke dier steden sterk - ingerichte muziekmaatschappijen, die onder elkander Concertsfestivals en andere feesten kunnen inrichten en op die wijze onze liberale herbergiers en neringdoende menschen eenen schoonen penning jonnen. Dat men dit eens goed overlegge en zoo spoedig mogelijk in 't werk stelle. De zomer is daar en biedt eene gunstige gelegenheid aan voor zulke feestpar- tijtjes en uitstapjes. Op die wijze zou er eensge zindheid en leven ontstaan. Ook de kiezers der buitengemeenten klagen putten in den grond en worden gewaar dat de klerikale partij hen bedrogen heeft metvalsche beloften. Zij zullen in het kiesgangskeu eenen oogenblik vrijheid willen hebben en Mijnheer den politieken pastoor op zijne plaats weten te zetten. O, zoo men meer werkte,—zoo men maar wilde 't zou niet lang duren of ons arrondisse ment ware vrij gevochten en voor de liberale zaak gewonnen. Oscar.... AntwerpenIn den nacht van zaterdag tot zondag, rond half drijis er een hevig onweder boven onze stad en omstreken losgebarsten. Gedurende meer dan eene uur volg len oor- verdoovende donderslagen de bliksemschichten met buitengewone snelheid elkander op. De nakapel in de Keizerstraat. Al de schaliën werden van at liet toppunt van den toren tot over de helft afgerukt en op eenen grooten afstand in alle richtingen geslingerd. In een naburig huis werden verscheidene ruiten van het glazen dak eener verandah door de af gerukte schaliën gebroken. De bliksem is ver volgens langs bet dak op den zolder der kapel gedrongen, waar hij twee balken, die den toren steunen, gesplitst en gebroken heeft. IJzeren banden, die deze balken omsloten, zijn krom gewrongen. Na dit vernielingswerk heeft hij een gat in den achterkant van het dak geboord, langs waar hij is uitgegaan, doch niet zonder alvorens nog eene groote hoeveelheid schaliën van het dak te hebben afgerukt, die hetzelfde lot als die van den toren ondergaan hebben. Een oogenblik ontstond er aan het torentje een begin'van brand, dat echter spoedig dooi den slagregen gebluscht werd. De bliksem is insgelijks op den telefoondraad van het policiebureel der 2e wijk gevallen, waar door de waarschuwingsbei gedurende liet overi ge van den nacht is in beweging gebracht. Ook de toren van St. Catharinakerk, op het Kiel, is gedurende hetzelfde onweder nog al erg beschadigd. Men bericht ons dat te Yiersel twee hoeven zijn afgebrand. Tusschen Wilryck en Hoboken heeft men ins gelijks brand bemerkt. Een verschrikkelijk ongeval heeft zondag morgend, rond half acht in de statie van Moll plaats gehad. Een goederentrein, komende van Duitschlaud, moest in gemelde statie wachten, om een reizigerstrein van den Grand Central, die ten 6 ure 3 van Antwerpen vertrokken was, te laten voorbij rijden. Deze trein, die bij zijn vertrek van Antwerpen slechts samengesteld was uit 6 waggons, had in de statie van Lier nog 10 andere wagons die er op stonden te wachtenaan gehaa kt Volgens onze inlichtingen stond de goederen trein te Moll op de bijzondere baan, maar ten gevolge van eene verkeerde werking der excen triek, liep de reizigerstrein op dezelfde baan.De stoker van dezen laatsten trein, het gevaar ziende, sprong er af. toen hij nog op eenige meters van den goederentrein verwijderd was. De machinist bleef integendeel op zijnen post en deed al wat mogelijk was om, zoo niet de botsing te vermijden, ze ten minste te verzwak ken. De botsing was verschrikkelijk. De achter ste wagon van dien goederentrein, waar de loco motief op terecht kwam,werd in duizendstukken verbrijzeld, en de locomotief klom om zoo te zeggen geheel op den tweeden wagon. Een der reizigers werd op den slag gedood, en verscheidene anderen werden erg gekwetst, wairtusschen met doodelijke wouden. Een dezer laatsten is dezen nacht aan de ge volgen zijner wonden bezweken. Men verzekert ons dat een kanonnier, een zoon uit eene herberg van Moll, niet uit het kompartiment waar hij in zat, kon gehaald worden, dan door hetzelve met bijlslagen te verbrij zelen. Van liet personeel van de treinen is niemand gekwetst. Het stoffelijk verlies is zeer groot. - De duitscher, die verleden week is aange houden als beticht van op hst kind van den scheepskapitein T... eeu snooden aanslag te hebben gepleegd, is nog altoos in de celgevau- ij vernemen dat de policie zich ieverig be zig houdt met het onderzoek aangaande, de gis singen, die het publiek maakt, betrekkelijk de moord op de kleine Josefina Danys gepleegd. Het schijnt bewezen dat de koord, waarvan wij in een vorig nummer gesproken hebben, dooi den duitscher gekocht is op bevel van zijnen baas, die ze noodig had voor zijnen handel en haar nog in zijn bezit heeft. De ongelukkige italiaan Antonio Carra- cillo, het slachtoffer van het bloedig drama der SScheldcstraat, is zaterdag, ten half zes namid dag, in Sint-Elisabethgasthuis aan de gevolgen zijner wondm overleden. De man laat eene we duwe met twee kleine kinderen in de diepste ellende achter. De toestand van Wacka, den anderen italiaan die in hetzelfde gevecht gewond werd is sedert twee dagen een weinig verbeterd, even alsdie van Peeters, het slachtoffer der moordpoging die verleden maandag in de Barvoetstraat ge pleegd werd. Eene kudde schapen grasden gister in eene weide dij het Tercamerenbosch, achter het landgoed van den heer Capouillet, wanneer de wachthond, alle zijne plichten vergetende, eensklaps, naar een nog al ver afgelegene plaats liep en in de aarde begon te krabben, niet luis terende naar het geroep van den herder. Hij besloot bij zijn hond te gaan en bestatig- de dat het dier de plaats ontdekt had waar een kinderlijkje bedolven lag en met de voetjes uit den grond stak. Het lijkje was in eenen ouden rok gewikkeld, l it de geneeskundige verslagen blijkt dat het kind op tijd geboren is en de dood tot vijf of zes dagen opklimt. Het gerecht onderzoekt. Een ongeluk is zondag avond op defoorevan Saint-Gilles voorgevallen. De zoon van een foo- rein, oud 15 jaar, bad een petroollamp omver geworpen en in een oogenblik stond hij gansch in brand. Hij is naar liet Sint-Pietershospitaal 'overgebracht. De brand, veroorzaakt door het omverwerpen der lamp, is sp edig uitgedoofd geworden. De heer Ed. Joncklieere, gelast met de briefwisseling voor den vreemde in het huis Ferd. Lousbergs te Gent en zijn broeder Gaston Joncklieere, ingenieur in de Phoenix, waren eeu bad gaan nemen, wanneer eensklaps deze laatste,die ondankshet streng verbod dat uitge plukt is, de rivier wilde overzwemmen en onder water verdween. Zijn broeder Edward sprong hem achterna en kon hem bereiken. Hij riep om hulp. Ongelukkiglijk kon hij hem niet redden; de twee zwemmers vielen te zamen in de diepte, Edward kwam weer naar boven eu kon na eeni ge oogenblikken door de redders uit het water gehaald worden. Maar hij had zijnen broeder moeten laten schieten en deze is slechts rond 8 1/2 ure 's avonds, kunnen opgetrokken wor den, als hij reeds lang een lijk was. Dit ongelik treft eene der achtbaarste fami- liën van Brugge, van waar de beeren Jonckheere afkomstig zijn. De heer Gaston Jonckheere was een geleerde ingenieur en slechts sedert weinige maanden werkzaam in de Phcenix. Hij nam een werkzaam deel aan het plaatsen vau toestellen voor de electrische verlichting in het gesticht De Phcenix vervaardigd. De toe stand van den heer Edward Joncklieereisbevre- digend. Dit ongeval heeft veel ontroering ver wekt ouder de talrijke vrienden die de beeren Jonckheere hier ter stede hebben. De Jagers-Verkenners der Geutsche Bur- get-Tracht z;ijn voornemens hun vijf-eu-lwintig jarig jubelfeest op schitterende wijze te vieren. Bij deze gelegenheid wordt er den zondag, 11 juli, eerstkomende, zijnde de eerste dag derGentsche gemeentekermis een groot fes tival voor krijgsmuzieken gegeven. Alleen de muziekkorpsen van het leger, die van de burgerwacht en de bijzondere maatschap pijen welke eene militaire kleeding dragen, mogen aan dit festival deel nemen. Aanzienlijke premies in geld zullen tusschen de bij t redende muziekkorpsen worden uitgeloofd; bovendien zal er aan elk muziekkorps eene gele- genheidsmedalie overhandigd worden. 's Avonds zal er een fakkeltocht plaats grij pen, met vrijwillige medewerkiug der muziek korpsen gekomen voor het festival. De korpsen en maatschappijen, die aan dit muziekfeest verlangen deel te nemen, worden verzocht zich te laten ins; hrijven bij den heer hulpsecretaris der feestcommissie, G. Vanden- broecke, Bagattenstraat, 22, te Gent, bij wien zij alle verdere inlichtingen kunnen bekomen. Levend verbrand. Vrijdag morgend is de genaamde Turlapens het slachtoffer zijner onvoorzichtigheid geworden. In de stokerij der beeren Van den Heuvel en C", in de Zeunestraat, eenen alkoolput moetende kuis- schen, bad lij eenen bougie aansteken en in eenen lantaarn geplaatst.. Op den oogenblik dat hij in den put ging schoot dezen eensklaps in brand. Hij is met groote moeite door zijne gezel'en er kunnen uitgehaald worden. Hij leefde nog, doch is inhopeloozen toestand naar het St-Rietershospitaal gevoerd. De Etoile heeft uit Chimay, dato 19 mei, 2 ure 38 m. de volgende depeche ontvangen Eene geweldige ontploffing heeft plaats ge had in de dynamietfabriek te Matagne-la- Grande. Erzijn verscheidenedoodenen gekwetsten. Nadere tijdingen.) Chimay, 20 Mei, 10 ure 35. De ramp heeft plaats gehad te Matagne-la- Grande, tusschen Mariemburg en Hastières, nabij de statie van Chimay. Op zeven of acht honderd meters dier stad bevindt zich de dyna- mietfabriek. De inrichtingen bestaan uit eene groep kleine kabanen in hout, omgeven door aarden dijken. Rond 10 ure 's morgens, toen de fabriek in volle werking was, deed zic-h eene geweldige ontploffing hooren. Twaalf kilos dynamiet waren in de kardoë- zenmakerij ontploft. Toen de arbeiders in de naburige gebouwen werkzaam, toegesneld kwa men, bood zich een smartelijk schouwspel aan hunne blikken.Van de kardoezenmakerij schoot niets dan rookende painen over. Drij arbeiders lagen op den grond uitgestrekt, twee hunner waren op den slag gedood de derde gaf nog eenige teekens van ieven. De twee eersten, de genaamde Nisot en 'Wau thier, waren getrouwd en elk was vader van twee jonge kinderen. Hef derde slachtoffer dat slechts een uur zijne schiikkelijke brandwonden overleefd heeft, is een genaamde George die arme jongen moest morgen zaterdag in de echt treden. De bestuurder van het gesticht had hem eeu verlof toegestaan docli Georges, die goenen halven dag loon wilde verliezen, hadtot 's mid dags zijn vertrek naar Romendonne uitgesteld waar zijn huwelijk moest plaats hebben. Ten 592 1 Mertens 592 2 Steenac.kers 592 3 Van den Bril Mechelen. 2076 Broers lie ('ock De Pauw Deseain Erix Lefebvre Van Segveld Sauuier Tayaerta Verbeeclt Cluydte Denie Grégoire Holman Mouriau Seldenslagb Van de Malle Van Der Gracht Van Opdorp Verbrugghen 2062 2074 2058 2053 2048 2044 Moll. 343 Broecknians 306 De Broqueville 334 De Marbaix 720 735 717 2330 2312 2305 2295 2312 2309 2287 697 697 692 Lier. Vermeulen 481 t'ools De Strycker Van Cauwenberghe 2843 Delecourt Demeur Denis Dustin Grauwels Huysmans Eavergne Lepage Lotte Monoyer Reisse Bobert Rooryek Wiener A Hard De Lom de Bergh Hellemans Holïé Hoste Michel Philipson Pilloy Raeyniaekers Homainville Van Schoor W eber Weissembruch Yseux Bertrand Hosiers 2625 3032 2615 2619 2534 2459 3307 2595 2572 3174 3122 2536 3222 1031 i 981 926 938 966 3520 3629 3432 3796 2902 3450 2988 3601 3456 3426 3574 2695 2801 3318 Van den Dorpe 1055 Diest. Peetere Van Assche Werklieden kandidaten. 570 antillon 623 567 Verre ydt 624 Zoutleeuw. 00C Tallon 000 Tuien en. 1055 Beckers 780 1150 Delacroix 818 1139 Rosseeuw 888 Pebuwei.z. 634 Brabant 601 648 Taymaus 541 Gemappe. 732 Brulé 581 685 Dumont 541 180 Moreau de Bellaing 443 217 Schoolmeesters 426 190 Stiels 464 Denis 520 De Crombrugghe 725 Van Sieleghem 465 Van Vyve 659 Van AcVer 4254 Anseele 1178 Bonsse. 3 Cambier Van Goidsanhoren Michiels Torsin Vinkcnbosch Gomand Tombeur Brunard Pinchart Driane Schoolmeesters Smeets De Keyzer Snoeck D'Outreligne Raimbeaux t'ajot-Rigo Snyers De Selys-Fanson C'ornesse De Pays Hauzcur Peltzer Gillard Bozet Crispin De Give Magnery Moekei vLST. De Backer 1 De Vos Eeman Liénart Limpens Mertens 000 Orban de Xivry Spa. 967 De Limbourg 944 Delmarmol 932 De Biolley 918 Lezaack Stavelot. 445 Cornesse Tserstevens Seraing. 900 Bourgeois 848 Brouhon 871 Collette 828 Gillard Leemans 581 1836 1868 1797 1833 1792 1749 480 467 230 773 716 861 747 420 507 650 656 598 540 565 887 C'olligiion 728 BraH'ort 810 4 torentin 691 Lefevre 777 Lambiotte 737 Piette Fauvillers. 766 Kuborn 132 Heynen-Gerard VlRTON. 174 Andrin 911 Lesquoy 668 Foncin 919 Laurent 932 Woygnet 842 Jadot 451 De Bourguignon 405 Schniitz 415 Lejeune Laeoche. 355 Dawans 900 Danloy 453 De Leuze 299 Orban de Xivry Bastogne. 432 Morteban 166 Jacquemin Mathurin 400 422 Lambert 199 Incou Namen. 173 Arnould 1365 Bodart 1398 De Merbe 1379 De Try 1333 Eransesschini 1345 Lnlieu 1338 Marchal 1325 Browige Col le Coppée De Dorlodot De Giey Gochet Martin Gembloees. 802 De Kerckhove 827 Descampe 888 De Trazegnies 826 Everaerts. 801 Ledocte Beaubaing. 616 Graaf Cornet 621 Raboeée 613 ltolin ClNEY. B" Sélys-Longcbamps 704 D'Aepremont Godefroid Richard Roo8sens Decour Doeq Février Hambursin Jficaise Furnats Lefevre Yercheval Deaorme Goutture Thirionnet 752 I)e Garcia 727 8'chlogcl 745 Thibault COUVIN. s-05 Dc Villcrmont 801 J'inget 797 Robert Fesier Fleurn Fery Dc Leuze Martin Floeennes. 427 Lamquin 489 385 Van Der Stegen 453 Rochefoet. 366 Dc Cunchy 748 353 Poncelet 754 378 Van Der Straeten. 747 1423 1474 1451 1432 1506 1413 1444 803 862 839 851 799 6o9 652 630 878 920 935 875 704 737 637 roa iln O- 1 m it Wi hlikaam L tfnvij.lli'.n au bet. tarpntjp ilw' Kii.t-A n-

De Dendergalm | 1886 | | pagina 2