CONCERT, Men vraagt. TE HUREN. ZAAILAND, 2 II t I Z E 2 HUIZEN FABRIEKEN, Egypte. BURGERLIJKE STAND. MARKTPRIJZEN. Duitschland. Mengelingen. Frankrijk. un eenen Meersch, PR< >GBAM»IE ii 1:kkii i 94633 114881 261362 263828 381188 416048 497476 528916 594883 631850 698344 716521 Betaling te beginnen van I Mei 1887. Over dwergen. Koolzaadolie. Ljnzaaclolie Koolzaadkoeken. Lijnkoeken. OPENBARE VEBKOÜPING van Bouwgronden en Stoommachien, te Aalst. 1<» Hofstade. k. 00-00 14-00 j; 16-00 00-00 n 17-50 i) 18-50 00-00 jï 25-50 10-00 to ^iOORSEL. ZITDAGEN Instel Donderdag Verblijf 1 19 iugusti 1881). to AALST. Instel 7. Verblijf 21 Augusti 1886. '-NIB Boomsehe poort, heeft men het lijk opgeviiokt van een onbekende. Ziehier zijn signalement oud 85 jaar, lengte 1 m. 65, zwart haar, bruine oogen, aangezicht vol, zw arte knevel, redelijk atruisch, gekleed met grijs katoenen hemd, stoffen broek mat bruine en zwarte (strepen, bruine wollen halve kousen met wolle stre pen, blauwachtigen stollen Irak met kleine ruiten grijzen katoenen halsdoek. In een dor zakken heelt inen eenen rooden zakdoek met. witte bollen gevon den. ST. BLASIUS-BOUCLEDezer dagen is ten brand uitgeborsten in de hoeve van den heer Vestichei, landbouwer te Blasius-Boucle. Een peerd, zeven hoornbeesten, varkens en alles wat de gebouwen inhielden, zijn de prooi der vlammen geworden. Door den wind sloeg de brand over aan de hofstede van de weduwe Schietecatte en drie aanpalende woningen wer den insgelijks door de vlammen vernield. Bij de weduwe Schietecatte heeft men alleen de beesten-kunnen redden. De oorzaak der ramp is niet gekend. Maandag namiddag bevond zich in een wijnbuis der Huibrechtsgaanderij eeu welge kleed beer, die iu opgewonden toestand verkeer de en verscheidene male een geladen revolver uit den zak haalde. Uit vrees voor ongelukkeu, verwittigde men de policie. Men wist den onbe kende naar het policiebureel der de Lignestraat te doen komen, waar men hem den revolver ontnomen heeft en proces-verbaal ten zijnen laste werd opgemaakt. Het is een engelschman, wiens vrouw, welke in de medecijen studeerde^met eenen harer stu diemakkers gevlucht is.Hij werd terug in vrij heid gesteld, na aan de politie beloofd te hebben zich aan geene wanhopige daden over te geven Hij heeft een brief geschreven aan de overheid van Geneve, waar hij denkt dat de vluchtelin gen zich thans bevinden. Zijne vrouw is van ru'.ssischen oorsprong. Geheimzinnige moord te Bisseghem. Eeuige maanden geleden zag een inwoner van Bisseghem, toen hij s morgens buiten kwnm, in eeae weide tegenover zijne woning ietsvvit liggen. Hij naderde eenige stappenen bemerkte weldra dat het een naakt menschen- lijk tras. Hij ging aanstonds de geburen roepen, die o nmiddelijk toesnelden. He t lijk wird erkend als dat van een koei- wachter, die in dienst was op eene hoeve, 4 of 5 mijleni vandaar gelegen. Het eerste onderzoek over de misdaad deed ontdekken dat het slacht offer d«ïn vongen avond gezien geweest was in gezelschap van eenige personen. Men wist ech ter niets stellig over de drijfveer of de daders van dei i moord. Alle opzoekingen hieven vruch teloos. i*r waren talrijke aanhoudingen gedaan, doch albsu draaiden op niets uit hij gebrek aan bewijzent werden al dl aangehouden terug in vrijheid gesteld. Lenige dagen na de misdaad, weiden de klee- ren van het slachtoffer gevonden in eene hooi mijt, ter plaatse gezegd J'oftehberg, op onge veer eene halve mijl afstand van do weide, waar het lijk ontdekt was. Den avond voor den moord was het slachtoffer in hot bezit van eenige franks. In zijne kleeren werd nochthans geen geld meer gevonden, zoodat men vermoedde dat diefstal de drijfveer der misdaad geweest was. Er werden echter geen stellige bewijzen ontdekt tegen de personen die men dacht de vermoedelijke daders te zijn. De zaak scheen reeds in den vèrgetelhoek ge raakt, toen, niet lang geloden, een persoon te Gent tot 2 jaren gevang veroordeeld werd voor onzedelijke feiten. Heeft die persoon bekente nissen getJaAn Heeft hij misschien onvrijwil lig, aan 'de Justicie een spoor bezorgd, dat zij zoolang te vergeefs gezocht had Inalie geval, die kerel werd dezer dagen door de gendarmen, van de gevangenis van Gent naar Kortrijk gebracht. Het parket heeft 'het onderzoek over de geheimzinnige misdaad van Bisseghem heropend, en nu reeds zijn er vier aanhoudingen gedaan. Het schijut dat do daders van den moord on der het volk gekend waren, en dat schrik alleen de getuigen belet heeft te spreken. Verscheide ne personen hebben bekend dat zij gezwegen hebben uit vrees voor aene wraakneming van wege de medeplichtigen. Toen de gevangene, waarvan wij hooger spreken, door de gendarmen aangebracht werd in de statie te Kortrijk, bevond zich daar ecu zijner kennissen, die hem aansprak. Wel, zegde hem deze, ik ben verwonderd u hier te zien. Ik dacht dat gij in de gevangenis Gent waart. Daar zit ik, was het aut'woord, maar men heeft mij hier gebracht om een onderzoek te doen, naar het schijnt, over de zaak te Bisse ghem. Zoo, zoo, wedervoer de eerste. Ma tr de anderen zijn toch niet aangehouden V Die vraag schijnt aan te duiden dat die per soon ook in het geheim was. Dat gesprek had plaats in da tegenwoordigheid der gendarmen, die gelast waren den gevangenene te bewaken. Ongelukkiglijk dachten zij er niet aan, dien persoon op den stond zelf aan te lioude. i. 11 ij is in alle geval gekend en zal weldra voor den on derzoeksrechter moeten verschijnen. Het onderzoek over deze zaak wordt met iever voortgezet. dat het roeibootje kapsijsde en de zes opvaren de personen in liet water vielen. De heer Lionard, de weduwe Thivoz en hare oudste dochter konden alleen gered worden. Het lijk van Mad. Liouard is nog dezelfden avond ten 11 ure opgehaald, de twee andere lijken, dat va. Mej. lionard en dat van de jonge Thivoz zijn later gevonden. Tijdens het onweer dat in den nacht van Maandag tot Dijnsdag was losgebroken, is de bliksem gevallen op bet duk der spinnerij van M. Henri Dansette, rue dn Chauffour, te Ar- meutier8. Een hevige braai out tond. en in weinige oogenblikken stond geheel bet midden gebouw in,vlam eu vuur. Aangewakkerd door den wind verspreidde het vuur zich met eene schrikkelijke snelheid, zoodat men weldra moest afzien van alle po gingen om den brand te blusschen. Men moest er zich bij bepalen de naburige fabrieken en woningen voor het vuur te vrijwaren. Van de spinnerij Dansette is, te midden der puinhoopen, die 20 meters hoog opgestapeld liggen, slechts het garenmagazijn blijven staan. I)e verliezen op 500,000 fr. geschat, zijn door versckeidene verzekeringen gedekt. Gelukkig zijn er geen ongelukken aan personen te betreu ren. Teu gevolge dier brandramp zijn ongeveer 300 werklieden zonder broodwinning. Eene afgrijselijke misdaad is gepleegd ter plaatse gezegd Les f rois Nstes, een soort van gehucht afhangende van de gemeente Fréthun, in het kanton Calrts. D» vrouw Debruyne, die met haren man was aan werken bij M. Deuva, koopman in tabak, had haar dochterke, Marie, oud 9 1/2 jaar, al leen thuis gelaten. Toen zij omtrent 7 1/2 ure thuis kwam, vond zij de deur harer woning wa genwijd open. In bet buis lag alles het onderste boven. De meubelen waren opengebroken, de laden geledigd en de kleeren en bet linnengoed dooreen gesmeteu. In de slaapkamer vond de moeder haar doeb terke in baar bed, dat geheel met bloed bedekt was. De keel van het meisje was doorgesneden, De ongelukkige moeder nam haar kind in de ar men: het hoofd van het meisje, bijna geheel af gesneden, viel achterover. Op de kreten der arme moeder snelden de ge- buren toe. De gendarmerie, onmiddellijk ver wittigd, kwam ter plaatse en begon een onder zoek. Het wapen waarvau de moordenaar zich bedieud heeft, werd in een kabas gevonden: 't is een groot broodmes, dat hij uit eene lade gd- nomen had. De diefstal was de drijfveer der misdaad: al liet geld dat in huis was, is verdwenen. Twee kerels van verdacht uiterlijk, de eene 25, en de andere 18 jaar oud, zijn aangehouden. Dit was na goed. Doch al heeft men een maar weinig aanzimlijke gestalte, men heeft al licht zijne kleine eigenliefde, en voor de eigenliefde van den heer Gelin, was het geenszins streelend van zich te hooren zeggen Manneken,ge zijt nog te klein om met groote menschen mee to doen, J- zoovbel te meer dat het afwijzen hier, verklaren was dat de geringheid der gestalte met de bekrompenheid van het brein gepaard ging. Dit was eene beleediging, waar de heer Gelin wou tegen opkomen, en hij deed het in een brief aan verscheiden dagbladen, waaruit bleek dat met hem at'te wijzen men niet enkel een dw-cfrg, maar wel een verstandig man alge wezen haf. Was het openbaar ministerie een man mei een dik hoofd iu alle geval bleek hier uit eens te meer dat niet altijd in dikke koppen meest verstand steekt. De dwergen zijn eene uitzondiring, een# wanstaltigheid. Weet men, dat men die wanstaltigheid door voort te brengen dat men gunsnge omstandig heden deed ontstaan om den groei te doen op houden, en een daartoe geschikt en leelregel had uitgedacht Het is zoo. De Oosterlingen leerde deze kunst aan de Grieken en de Komeiuen ja, weldra moest elke Romeinsche matrone haai dweig hebben, evenals nu onze dames zonder schoot hondje 'niet voortkwamen. Het was dan zoo de mode geworden, en die ongelukkige, gebrek kige wezens dienden aan de Romeinschen tot speeltuig. Verder ging de wreedheid men ver vaardigde dwergen voor de gevechten der ren baan. De keizer Domitianus liet er zoo een beelen hoop tot die bloedige spelen opleiden. Men deed ze vechten met vrouwen, waarvan de naakte schoonheid tegen hunne leelijkheid afschuwelijk afstak. Een enkel man is er geweest die liet monster met name Tiberius onbewimpeld de waarheid heeft durven zeggen het was een dwerg dien onver- ieder ander man hadde met den dood in de verschrikkelijk ste folteringen zulke vrijheid betaald. DU qui sera donné Dimanche 25 Juillet a 11 3 4 heures, sur le kiosque de la Grand Place, par la Société royale d'Harmonie. er toegekomen was ekunstelde middelen bij aan zijne tafel toeliet, en die hem schrokken zijne gedachte zegde '"dei Men weet dat de handel in slaven nog altijd bestaat in het Oosten. De europeesche schepen maken er groote jacht op, maar hot lukt hen altijd niet de sehepen die slaven aan boord hebben te kunnen nemen. Over 14 dagen werd een turksch schip, den menschenhandël doende, in de wateren van A'exandrie door een engelsehen kruiser gekapt Er waren niet min dan 150 slaven aan boord 80 mannen en 70 vrouwen. Zij kwamen uitliet binnenland van Afrika. Wat moest men met die ongelukkigen doen Men kon hen niet verlaten op bonderde uren afstand van bun land. Wat de mannen betreft, was het niet moeilijk om er zich vau te ontdoen; men stelde ben voor dienst te nemen in liet egyptisch leger. Maar de vrouwen Daarmede zat men meer in nesten. Men kon haar aan land zetten, maar zij zouden door gebrek omkom&n. Een Egyp tische ambtenaar kreeg een goed gedacht hij stelde voor ze als echtgtn >oteu aan te bieden aan de liefhebbers. Men deed in de stad aankondigen dat de jongmans die begeerden eene vrouw te hebben zich op hot gekapte schip mochten aanbieden. Zij kwamen zoo talrijk op dat men de vrouwen moest laten kiezen in den hoop. Dat er daar ge'achen ie behoeft niet gezegd te worden. Do politie-corïimissaris gat het tee- ken de mannen werdeu in eene lijn gesteld als voor eene inspectie. In den beginne durtden de vrouwen niet, de vrees wederhield hen. Noch tans, op liet aandringen der ambtenaars, was er eene die vooruit kwam. Zij legde bare band op den schouder van een scboouen zwarten sol daat dit wilde zeggen dat zij hem voor haren echtgenoot aanvaardde. Iedere vrouw kreeg 22 fr. als bruidschat. Het voorbeeld der eerste werd spoedig gevolgd en na een vlug onderzoek deden al de anderen eenen keus. Een man echter protesteerde, en om reden, eene oude gerimpelde negerin had hem gekozen en wilde hem niet verlaten. De sukkel was om onnoozel te worden. Om hem te troosten heeft men haar een dubbele bruidschat gegeven, 44 fr., en onze man is met zijn oude moorinne op getrokken Een officier heeft de lijst opgemaakt en de zelve dient voor burgerlijken stand. Gedurende de middeleeuwen waren de dwer gen eveneens in de mode het was van wege de vorsten en prinsen eene blinde ingenomenheid. Ook ziet men op de schilderingen der meesters van den tijd, Raphael, Paul, Veronese, Velas quez dwergen voorkomen, in tafereelen welke Grooten of gebeurtenissen aan het hof ver beelden. In Italië was die ingenomenheid al zoo over tollig. Een geschied schrijver, Blarse de f i- quière, schrijft u Het heugt mij iu het jaar 1556 te Rome op eeu gastmaal geweest te zijn bij cardinaal Vi- telli, waar wij allen cediend werden door dwergen ten getalle van vier-eu-dertig, zeer klein en meest visvormd.n Catharina dei Medici voerde Frankrijk in, en voegde bij allen de hare mode dwerg in en, 1. 2. 3! 4. Rosiae Mazurka Eest Ouverture Fantaisie Iliillaute pour Clarinette execute par M. A. Sogers Marche Egyptieune La Royale Be'ge. Meurioe. Lauglois. A. Segerrs. Strauss. GEERAAROSBERGEN, 10 Juli. Tarwe, per 100 kilos, Ir. 19 Masteluin17 Rogge, Haver, Iloontjes Aardappelen Koolzaad Lijnzaad, Boter, per ki'o Eieren, de 2 Vlas, ruwe. per kilo >- Linnen, stukken te koop n verkochte stukken VEE: Er worden verkocht 173 en 290 verkens. STAD BRUSSEL. Leerling van fr. 76.000.000 van 1874. 75° trekking. 20 Juli. Nummer 445981 uitbetaalbaar met fr. 25,000 499290 3,000 N™ 43748, 227670 1,000 N''8 71091, 71509, 110754, 146778, 538388, 616972, 738382, 739909. uitb. met fr. 500 Nummers uitbetaalbaar met fr. 250. Van den 16 tot den 23 Juli 1886. GEBOORTEN Mannelijk 9 Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN. E. De Coster, verwer, met E. Van den Bran ded, b.L. Goedvriend. hovenier, met M. Van Nuffel, z. b. E. Moreels, voerm met J. Van Malderen, z. h. I'. De Rop, schalie dekker, met M. De Mol, breister. OVERLIJDENS. C. Van Geert, wed1 Van den Brempt, z. ber. 81 j.. Leopoldstr.M. Van Mol, vr., Bne- kens, landb., 61 j., St. Job. C. De Bruyn, kleerm., 24j., Leopoldstr. B. Eeman. wed Boterbergh, rentenierster, 82 j., Schaarb. M. Perdaens, landbouwer, 21 j., Mij lb. J. VanDorpe, m. Gits, bobijnder, 80 j., Schaarb. M. Diependael, 8 jSt. Job. 7 kiudereu ond-cr de 7 jaren Te Berlijn is eene twaalfjarige moordenares, Maria Schneider genaamd, die haar zustertje, 3 1/2 jaar oud, uit het venster geworpen heeft, omdathet niet wilde zwijgen, in hechtenis geno men. De jeugdige moordenares, die altijd eenen wreeden aard heeft getoond, en onder anderen eens de konijnen van haren vader de oogen uit stak, geeft geene blijken van berouw. Dijnsdag werd zij uit de gevangenis terug bij het slachtoffer gebracht. Ofschoon zij hare ouders en hare gausche lamilie zag weenen bleef zij zoo koud mogelijk en scheen zich zelf erg te vervelen. Die onverschilligheid bracht de gebuurvrouwen in zulke opgewondenheid dat de gendarmen haar beschermen moesten "tegen hunne slagen. Verleden woensdag, rond 10 ure 's avonds is een groot ongeluk gebeurd op de rivier de S töne, te Lyon. De heer Lionard, meestergast in eene verwe- rij, zijne vrouw en zijne dochter, oud 19 jaar, en hunne geburen, Mad. wed. Thivoz en hare twee dochters, hadden eene roeiboot gehuurdom van op de Saóne,.bet vuurwerk te zien dat op de brug van Tilsitt afgestoken werd. Eene kleine stoomboot maakte zooveel zop Heeft, men over eenige maanden het weder varen gelezen van eeu gezworene bij bet hooge gerechtshof dek Seine Welnu, het was de tweede zitting van fe bruari, en naar gewoonte riep men de namen der gezworenen af. Jean Baptiste Gelin klinkt het. Wat ziet men Van tusschen de menigte komt een kind te voorschijn.... Een kind Welnu het was geen kiud, het was een man, maar een man netje niet hooger of dat. lit eft de Heer Gelin ons nu zijn zoontje 111 zijn plaats gezonden vraagt zich de voorzitter ai en met een verlangt hij to weten van het mann ffje, of het wel de Heer Gelin Jean Bap- tiste was. Daar >p licht het klein mannetje zich overeind, met een hoogst koddig, schampper blikje voor den voorzitter, driimaal hooger dan hij Twijfelt gij daaraan En moet zich ten einde toch overtuigen dat men wel en goed te doen had met den gezwo rene Gelin in persoon, oud drij-en-dertig jaar. Maar was dwerg zijn eene ongeschiktheid tot het vervuTen van de bediening van gezwo rene I)it was doofde wet met voorzien. Edoch liet openbaar ministerie kon zich aan de ge dachte niet gewennen van tusscheti de gezwoor- nen zoo een klein kabotermannetje te zien zete len en dacht zich gemachtigd om den Heer Ge lin af te wijzen voor ontoereikenheid van ge stalte. dwerginnen. Er bleef van dan af tot aan Bodewijk XIV aan het hof van Frankrijk, eene plaats van dwerg bestaan, henevens die van gek. Eene dochter van Heudik IV, Hendrika van Frankrijk heeft ©en vermaarde dwerg gehad met liame Jefiery Hudson, aan wien alle soorten van romaneske avonturen ge beurden bij liad minnaressen van hoogeu bla de weledele dames wedijverden 0111 zijne gunst bij bad ook een tweegevecht waarin hij zijn tegenstrever, een jonge edelman Crofts, doodde" Deze was op de afgesproken plaats ge komen enkel van eene blaaspijp gewapend. Die spotternij zette Jefierij in zulke woede dat bet wel op een ernstig tweegevecht moest uitloo- peu, en het lot, hem aangewezen hebbende om den eersten te schieten, doodde hij zijn tegen strever op den slag. Iedereen weet hoe die dwerg in het bezit vau Hendrika van Frank rijk kwam. Na haar huwelijk met Karei 1" van Engeland was zij met haar gemaal dooi den hertog van Buckringham op jzijn kasteel ontvangen geweestde dwerg werd hen tafel voorgediend, iu eene pastei gesloten In Rusland genoten de dwergen denzelhlen bijval. Zekeren dag, iu 171a, beval prinses Natbalia zuster van tzar Peter I, aan alle dwergen en dwer.;innen van het land, zich naar Moskow te begeven. Daar gekomen, werden allen in bet paleis zeer sierlijk gekleed. Men deed ze met vieren in kleine rijtuigjes, voor hunne grootte gemaakt, stijgen. In het eerste rijtuig zat een dwerg neven eendwergiu, koppel dat de prin ses had willen trouwen, en bij hun een eere jonker en een eerejuffer. De stoet was vooraf gegaan vau eeu kleine wagen gevuld met kleine muzikantjes. Twee regimenten dragonders ver gezelden den stoet om hem tegen de nieuws- °ierigkeid van het volk te beschutten. Het hu welijk werd in volle plechtigheid gezegend in tegenwoordigheid der grooten van het hof. Daarna had een gastmaal plaats, gevolgd door een bal waar al die kleine beentjes om t meest iu de weer waren. AALST, 24 Juli. Per Tarwe Masteluin Rogge.' 1 heet. 32 Ut. 50 cent. fr. per 100 kil. per 100 kil. 18-50 a 20-50 16-00 18-00 14-00 14-50 18-00 00-00 18-00 20-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 20-00 21-00 00-00 00-00 00-00 00-00 0-00 0-00 4-00 5-00 6-72 7-64 1-72 1-91 00-00 00-00 27-50 2e 22-50 15 19 18 6-00 25 29 2-20 1-68 1-45 0-00 0-00 0-00 lornbeesten SOTTEGHEM, Tarwe per 100 kil., Masteluin Rogge Haver lloonen Boter per kilo Eieren de 25 Vlas, per 3 kilos 20 Juli. fr. 19-00 14-00 16-00 19-00 00-00 2-00 1-80 00-00 20-00 15-00 17-00 21-00 00-00 2-69 1-90 00-00 G eerst. Haver. Spelt Koolzaad Lijnzaad Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geele) nieuwe. Boter, de 3 kilogram Eijers de 25 Vlas per 3 kilos Viggenen per stukIsoort HOPHANDEL. Er waren 0 zakken hop, gewas 1885, welke verkocht worden aan fr. 00 tot 00 per 50 kilos. POPERINGHE, 16 Juli. De hopplanten gqau beter vooruit ;de laatsse regen heeft veel goed gedaan, echter blijft de wiud nadeelig. Men verhandelde eenige partijen op levering october-november van fr. 44 a 58 per 50 kilos. BISCHWILLER, 15 Juli. Onze koplan den blijven altijd achteruit het wêer is weinig voordeelig. Men deed eenige zaken van 15 a 25 fr. per 58 kilos. Iu nieuwe hop zijn geen ver- koopers er wordt fr. 80 aangeboden. NURENBERG, 15 Juli. De stemming dei- markt is vaster geweest doch zonder verhooging van prijzen. De omzettingen zijn onbeduidend. 350 balen werden in de week verkocht. Aan voeren zeer peberkt. De beste kwoteert men 55 a 75, goede middelmatige, 35 a 55ordinaire 28 a 35 afwijkende soorten 10 a 20 Rui. Voor een Huis dezer stad, eene Dienstmeid in staat van eene goede burgers keukeute doen. Onnoodig zich aan te bieden zonder voldoende getuigschriften. Zich te bevragen ten bureele dezer. Een"HUIS met HOF, te Aalst, Pontstraat- poort, nevenst de Zeebergaehebrug, thans be woond door den lieer Luitenant Froment tot 15 Augustij 1886. Dit Huis is zichtbaar den Dijnsdag 01 T)un derdog van elke week, van 2 tot 4 ure namid dag. Zich te bevragen ten kantoore van den No taris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Studiën van de Notarissen VAN DER SMISSEN te Muorsel eu CANTONI, te Brussel. De Notaris VAN Ih'.R SMISSEN,te Moorsel, zal met tussehenkomst van zijnen ambtgenoot Meester CANTONI, Notaris te Bussel, met ge win van palmslagen en gelagen openbaarlijk verkoop.-n: Koop 1. Eenen groot m schoonen eiugèndom gestaan eu gelegen te Aalst aan den Brusselschen steen weg, en de Zeebergsche Brug, groot volgens meting 43 aren 39 centiaren, bekend bij kadas ter sectie G, n. 2°, 1", 2m, palende aan mijnheer Schattin, aan den Steenwegen aan de Vaart, nabij de nieuwe ontworp *e Koopwaren Statie Verdeeld in 15 loteu. bij plan op de plakbrieven aangewezen. Koop 2. Eenen Meersch, gelegen te Hofstade, aan den Tragel, bekend bij kadaster sectie B, nummer 522,groot 53areu 90centiaren,palende oost den Tragel. zuid mijnbeer Charles Eiénart, west de hospiciën van Gent en andere eu noord d'Erven Antoou Matthvs. ZITDAGEN: Instel Maandag 20 Juli LEUVEN, 19 Juli. Zoo men ziet, hebben de dwergen hunne ge schiedenis, ja zelfs zijn eronder hen groote mannen geweest. Degene die met de geschiede nis der romeinsche welsprekenheid. hekend is, zal weten dat. de redenaar Licinius Calvus een dwerg was. Hij bezat zooveel talent dat hij niet aarzelde zich tegenover den grooten Cicero te, stellen, en zelfs meer dan eens met goed ge volg tegen hem pleitte. Niet alleen was hij een uitstekend redenaar maar beoefende met geluk de dichtkunsthij was ten andere nauw bevriend met Cal.tullus, en zijne puntdichten tegen Caesar waren nog veel scherper dan die zijns vriends. Vreemd was het om hem iu de weer te zien wanneer hij pleitte hij sprong weieens uit zijn hank op zijn tegenstrever toe, hetgeen zijn kleine gestalte nagezien vrij aardig moest voorkomen. Zoo klein was hijdat hij om te pleiten, zich somwijlen, op een afgebroken kolom (cippus) plaatst». De geschiedenis van zulke» roem vollen dwerg moge den heer Gelin over zija wedervaren troosten, on tevens bewijzen dat het verstand niet in verhouding met de grootte staatanders mochten wij tot zinnebeeld van het vernuft een walvisch kiezen, hetgeen, mijns wetens tot hiertoe nog niet gebeurd is. Tarwe 100 nieuwe Rogge, G eerst, Boekweit, Haver, Brouwershaver Meel Tarwe bloem Tarwezemelen Koolzaad, Koolzaadolie, Eijnzaadolie, Aardappelen id. roode, Hooi, IStrooi, Boter, de kilo, Eijeren, de 25 Huiden, fr. 18-50 v jf 16-00 53-00 58-00 ji 7-üO 00-00 n 8-50 4-00 r 2-30 r a 1-75 Ossen, per kilo, fr. Koeien en Veer/en, fr. 0-75; Kalveren, fr. Roet, per kilo, fr. 0-00. vau 18-25 00-00 00-00 00-00 00-00 OO-GO 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 0-70 1-00 Verblijf 9 Augusti Telkens om,2 uren namiddag, ter Estaminet Het Beiershof «bij Mijnbeer Jean KestenMe' Aalst, groote Markt. Voor ile goederen te zien eu vooralle ialichtin- aen zich te begeven ter Studiën van voorwenden Notarissen, ahvaar men afdruksels van het plan kan bekomen. OPENBARE VERKOGPING van eene partij De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten verzoeke van die het behoort met gewin vau palms'ag en gelagen openbaarlijk verknopen LENIGEN KOOP Eene partij LAND, gelegen te Mom-nel on hei Vel deken, gekend bij kadaster sectie li -Vs B74 en i>75 met eeue grootte van 88 «r?n 70 r.enttlren on bij nieting groot beyonden32 ai'cii 54 cent a va pal nde oost, den lieer Vau Miji^-rVelde, zuid den Wegen denbeer Baron Van der Noot en andere, Weet Petrus De Meersmau eu ander eu noord Joannes llaptisle Moene. lnsrebruik bij sieur Pésiré an (ivsegliem. Telkens om 4 uren namiddag, t r CoMMEKClEHl is, n bewoond bij d hl-er Meerttclte te Moorsel, Koktti-a.it. herberg w IIf.t Joseph Van de BIJ LICIT ATI F. OPENBARE VEliKOOPING NINQVE, 20 Juli. 7 Zalwelganer. Tarwe per 100 kil.. Rogge Haver Gerst Boontjes Koolzaad Lijnzaad Aardappelen. Boter, 1/2 kil., Eieren, de 2-5, Hop, per 50 ki'.os, fr. 20-00 14-00 17-00 16-00 19-00 27-00 35-00 6-00 1-30 1-70 00-00 21-00 15-00 19-00 17-00 20-00 28-00 36-00 7-00 1-40 1-80 00-00 van I)e Nutaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslagen openbaarlijk verkoopen l°Eeu HL-IS met erve te Aalst, inde Mo lenstraat sectie A, N° 820. Bewoond bij den inedeverkooper d'heer Casimir De Gelder 2" Eu eeu HUIS met erve te Aalst iu de Pe perstraat, nevenst het Uilenpoortje, sectie A N" 346. Telkens om 3 uren namiddag ter zittingszaal van den heere Vrederechter te Aalst, Groot# Markt.

De Dendergalm | 1886 | | pagina 3