Annuaire Rosez Verschillig nieuws. Leopold Declaivh. iu de kazern spionueeren tegen eene vette bezoldiging. Ue vrees van de liberalen eens weder te zien aan liet roer komen, en de gees telijke vrijheden en voorreciiten af te schaffen, is de eenige oorzaak van haren opstaud tegea den persoonelij keu dienst. De heer Woeste is hierin haar gehoor zaam werktuig l' homme funeste in onze wetgevende kamers. Hoe werd sedert een twintigtal jaren dit verval van vaderlandsliefde bij onze geestelijkheid te weeg gebracht Door de hoe laags hoe meer werkdadige in dringing van Itorae in de burgerlijke en maatschappelijke quaestiën, welke geen zins van tiet gezag der Pausen afhan gen. De priesters, onder het roomsche jak gebogen, worden allengs gewend den Paus voor hunnen koning, voor hun eenig opperhoofd te aanzien en Ilome als hun eenig vaderland. Zij willen al leen aan de tiare gehoorzamen, en zij houden zich al en heel met de pauselij ke bevelen bezig. Eene bekrompen dweepzucht heeft hen tot romeinen herkneedt. Goed maar waarom genieten zij dan al de rechten (zelfs voorrechten) der overige Belgen Indien zij zich aan de verplich tingen, welke wij allen aanvaarden, te rugtrekken, is het dan ook redelijk dat men ze als vreemdelingen als romei nen behandele. Gij toont u meer Romeinen dan Bel gen om het even, wij gaai? u in die hoedanigheid bezigen, en, u alle bur gerlijke rechten ontzeggen, die alleen aan Belgen toekomen. Y\ ij zouden wel willen weten, wat daar zou aan af te doen vallen. Dat blijft eene quaestie voor de toekomst die veel belangrijker is dan te weten hoe veel per honderd lotelingen hunnen Faaschen houden. J. B. G. De razernij in België. Men vindt in den Bulletin médical van Parijs, van 12 Mei, de volgende nota welke feiten die in ons land voorgevallen zijn doet kennen, waarvan het hoogst belangrijk is de wedervuortbrenging te voorkomen. De handel wijze Pasteur is we! een zekerder middel om de razernij te voorkomen en te genezen, dan de gebeden die men den II. Hubertus toestuurt. Den 10 Maart 11. waren drie inwoners van Diest (Belgie) van een n razenden bond gebe ten. Tegenover den raad die hun doorgeleerde mannen gegeven wierd, weigerden zij zich te Parijs naar bet Instituut Pasteur te begeven, en dachten dat bet bun voordeeligen zou ge weest zijn, de handelwijze die iu bet land gebruikt wordt en die in eeue bedevaart naar den H. Huberius bestaat, te volgen. Den 2 en den 5 April, stierven ten gevolge der razernij twee dier ongelukkigen. Die uit slag was niet zonder eenig wantrouwen te brengen over de openbare gevoelens, ten op zichte var. bet geneesmiddel dat gebruikt was geweest. Nochtans daar een der drie gebetenen nog leefde, hield de ter plaats zijnde geestelijkheid, die een zeer groot deel der verantwoordelijk heid heeft in bet besluit door de slachtoffers genomen, zich niet voor geslagen. Zij dorst honden staan dat de twee dooden bun ongeluk kig einde te wijten hadden aan de onachtzaam heid met welke zij de voorschriften van den II. Hubertus gevolgd hadden. Daarna op de gt nezing van den derden gebe- teneu rekenende, bevestigde zij dat bij dien man, zeer godvreezend, en zijne boete stipt volbrengend, men volkomenlijk van de kracht dadige tusschenJcomsl van den 11. Hubertus mocht verantwoorden. De gebeurtenissen hebben ongelukkiglijk die voorzieningen gelogenstraft, en den 2? April, stierf ook de derde gebetene. De bevolking is sterk door dien uitval ont roerd en men vraagt vau alle kanten dat men zonder uitstel een Insttiut Pasteur in het land zoude inrichten, en dat men oene wet stemme die de gemeentebesturen verplicht al degene die door eenen razenden boud zouden gebeten zijn, er naar toe te zenden. Het deftig- ministerie. De klerikale zijn nauwelijks 5 jaar aan 't bestuur en op dien ,korten tijd hebben ze niet opgehouden schande op schande te oogsten. Pas oen vijftal maande meester van 't land werslen twee der ministers hunne twee hoofdmannen met klank en muziek schandelijk door den Koning uit het ministerie verjaagd. Eenige maanden later barsten de on lusten in het Walenland uit. De werk stakers, door de beloften van het minis terie bedrogen, door honger gedreven, sloegen tot geweld ad gh eden over. Er werd vernield, geplunderd, gebi'and... en de openb ie macht moest met het geweld der wapenen de orde herstellen... Menschenbloed stroomde, talrijke wedu wen en weezen werdeu gemaakt. Nog wat later zien wij de katholieke partij eenen mati naar de Kamers zenden, die door het gerecht geschandvlekt was geworden. Zij blozen niet, onze deftige ministers, van den steun te aanvaarden van M. De Malander. Het schaamterood kleurt de wangen zijner klerikale kollega's niet wanneer die veroordeelde zich te midden van hen komt neerzetten en hen de hand druk ken Alle gevoel van persoonlijke waardig heid is verdwenen, de laatste sprankel eergevoel uitgedoofd. Wanneer liberale volksvertegenwoor digers die verkiezing schandvlekken, wanneer zij den gevonnisten gekozene in het aangezicht werpen dat zijne plaats niet iu de Kamers maar elders is, dat zijne tegenwoordigheid eene vlek, eene oneer is voor 's Landsvertegenwoordi- ging, dan woi-dendie liberale redenaars, welke de nationale eer willen redden en zuiver houden, onderbroken, over schreeuwd of tot zwijgen gebracht. M. De Malander wordt voor een deftig man uitgeroepen en men gaat over tot de bespreking van het volgende punt der dagorde. Dit kost noch meer, noch min. Het geweten der klerikalen is gerust, hun eergevoel voldaan, het schandwerk volbracht. Daarop volgt de moorderij te Boom rustige burgers worden er neergesabeld en omverre geschoten en 't ministerie wascht zich de handen en zegtWij hebben geene schuld in het bloed dier onschuldigen. Eindelijk komt hot groot schandaal van het komplotaan den dag. Pourbaix enLaloi aan den eenen kant, De Volder en Beernaert aan den andere. Ministers] die opstokers ontvangen, aanbe velen, en met ons geld laten beta len; Ministers die onplichtihen laten ver volgen Ministers die met dubbelzinnigheid en leugentaal te werk gaan om zich uit den schandpoel te verheffen, wahrin ze gezonken liggen Ministers, die de klaarte durven loo chenen, wanneer het glansende zonne licht hun in de oogen straalt Ministers, die ten dienste staan van moucliards en deze te middernacht ont vangen juist gelijk men met zijne beste vrienden doet Ministers, welke durven zeggen dat ze die nachtelijke bezoehers niet kennen, Wij vragen het u eens, beste lezers, wie zal de persoon zijn. 'tzij straatvager of minister, welke zonder verwittiging (want M. Beernaert zegt dat hij niets van den vermaarden telegram wist) zoo maar eerstens te middernacht twee vreemdelingen zal ontvangen, zoo ja, dan vervolgens met hen in vertrouwe lijk gesprek gaan, alvorens niet te dragen wie en wat ze waren Wie zal dat doen Walg en afkeer heeft die vuile zaak in het hart van eiken waren Belg ge worpen. Bij de oneer en het bloed dat reeds op 't ministerie kleeft komt zich thans deze schandvlek nog voegen. In de oogen van Europa is door de fout onzer ministers het Vaderland ont- teerd. I>© g-oedle <»udo tijd. 4» Vebvolo. Dan zou de bruid kunnen zeggen, even als u de bruidegom Ik ben niet gekomen om ge- diend te ivorden, maar om te dienen. en Mijn rijk is van deze tvereld niet. n Wanneer men deze schoone woorden van Fenelon overdenkt en nagaat boe onze geeste lijkheid den dag van beden juist het tegenover gestelde doet van wat deze bisschop voorschreef, moet mm bekennen dat de Kerk in eenen staat van groot verval, in een begin van ont binding is getreden. Wat men dagelijks onder de oogen zieteeue trotsche geestelijkheid, die zich met kiezingen eu burgerlijke zaken inlaat, die overal, in de Kerk en op het gemeentehuis den baas speelt, in elk dorp als tyran heerscht en regeert, provinciaal bestuur en ministerie onder den pantoffel treedt, de beste inkomsten des lands opvreet, in alle plechtigheden den voorrang neemt en de burgerlijke macht in de schaduw stelt, danmag men dan van zulke Kerk zeggen Haar rijk is van deze tvereld niet«Vraagt het liever aan Zijue Hoogioaar- digheid Monseigneur Lambrecht, bisschop van Gent, die zich van dorp tot dorp, van stad tot stad als eon koning doet ontvangen en inhuldi gen Vraagt het aan Zijne eminentie (11!) en excellentie Monseigneur Goossens, die met den kardinaalshoed op het hoofd zijne plechtige intrede in zijne aartsbisschoppelijke stad gaat doen Vbaag. Wat heeft Christus voor ons geleden Antw. Zijn geheel loven lang groote armoede en verdriet, gelijk men heden van zijne navolgers ziet. Gelukkig land waar do scheiding van Kerk en Staat een voltrokken feit is. In Noord- Ainerika bemoeit de Staat zich noch met het godsdienstig onderwijs noch met de bezoldiging der priestei-s, noch met hot onderhoud van kerken en pastorijen, noch met het bestuur van Kerkelijke goederen. Welnu, iu geen land vindt men zooveel iever voor godsdienstige belangen en zoo weinig wanordelijkheden door godsdienstige geschil len veroorzaakt. Geene Kerk vreest er den Staat, en de Staat vreest er geene Kerk. Men vraagt er niet aan welk geloof een openbare ambtenaar behoort, of hij katholiek, protestant of jood is, maar wel of hij als eerlijk en be kwaam bekend staat. Allerlei Secten leven er nevens elkander, zonder elkander te storen Overreding is het eenig wapen van elke sect om aanhangers te veroveren, maar in het ge brnik van dit wapen is iedereen van jong» af zoodanig geoefend, dat men er bijna niemand vindt die niet weet w tt en waarom hij gelooft Daar nu iedereen overtuigd is dat hij alleen gelijk heeft, koestert hij de hoop dat zijn geloof toch eindelijk, en wel door vreedzame middels, zal zegepralen. Men twist er dus veel in woor den, nooit in daden. Men tracht zijnen tegen strever te verlichten, nooit te beuadeeligen of te verpletteren. Kortom, men is er alles behalve onverschillig of onverdraagzaam Ziedaar de vruchten van den zege, van het vrij onderzoek en de godsdienstvrijheid door dè Fransche omwenteling van 1789 op het monster des gewetensdwangs van den goeden ouden tijd bevochten Hoe vei* liet gaat. Men schrijft ons uit E..., eene nabu rige gemeente De macht van het fanatismua kent geene palen meeroveral waar het binnendringt richt het verwoestingen aan, zoo dat doorbrave priesters zelf van zijne slagen niet meer bewaard blijven. Het volgende feit gaat zulks bewijzen Wij hadden hier eenen onderpastoor, welken iedereen op de armen zou ge dragen hebben, zoo gped was hij van harte, zoo gemakkelijk van omgang, zoo gedienstig voor arm en rijk. Hij was de vriend van al de parochianen, kende noch tweedracht noch politiek en zijne liefdadigheid had geene palen. Eventwel waren er op 't dorp lieden welke dien waardigen dienaar Kristi te gematigd en te menschlievend vonden. Den pastoor en den notaris onder andere liep hij in den weg. Wanneer nu laatst de bisschop het vormsel kwam toedienen en Monseigneur een banket werd aangeboden waarop de geestelijken cn voornamen van E... en 't omliggende genoodigj waren bleef M. de onderpas toor vergeten. Natuurlijk werd hierover aan tafel gesproken, en 't schijnt dat men alsdan dien voorbeeldigen priester in zulke schoone kleuren heeft afgeschilderd dat de bisschop hem 24 uren later naar M.. verplaatste. Die onverwachte tijding bracht gansch het dorp in opschudding; elkeen ge voelde van waar de steek kwam, de ver ontwaardiging gaf zich lucht op alle wijzen. Men wilde den geliefden berde niet laten vertrekken, doch hij moest, maar nooit werd een vertrek inniger betreurd. Om hunne ontevredenheid te toonen hebben de parochianen besloten van hunnen fanatieken pastoor niet meer te groeten, op boete van 25 pinten bier. Dit heeft hij verleden zondag op provinciale kiezing ondervonden zelfs, toen hij vroeg waarom er zoo weinig kiezers van E... waren, kreeg hij met moeite ten antwoord Daar zullen er in het toekomende nog minder komen. Ook hebben de voornaamste boeren hunnen betalenden stoel uit de kerk doen halen, en vermits de pastoor daarop laten hooron heeft, dat ze dan op een ander ook naar de mis kunnen gaan, zoo hebben zij het besluit genomen van den raad des pastoors te volgen. Men hoeft in de gemeente met eene inteekeningslijst rond geweest om den weggezonden onderpastoor een geschenk aan te koopen. De bijdragen kumen van alle kanten toegestroomd, zij beloopen reeds bij de 500 franken. Dit geschenk zal binnen kort plechtig overhandigd worden daar men spreekt van het inrichten eens prachtigen stoets. Ge ziet daaruit, vriend lezejj,- hoe v het fanatismus leiden kan omdat een priester zich waardig toont van zijn ambt en zijne zending, omdat hij geen politiek geestelijke wil zijn, wordt hij aan de liefde en de achting der parochi anen ontrukt en elders verzonden. Moest Kristus thans eens op de wereld komen wat zou hij van zijne navolgers niet moeten zeggen Landbouw. De samenwerkende melkerij van Oostcamp door M. Baron Peers. 1° Vebvolo. II. DE BEWERKTUIGING. Materieel. De bewerking der melk ge schiedt in een lokaal samengesteld uit vijf plaatsen. In de eerste ontvangt men de melk der mede werkers, en de bewerkte zoo zoet- als boter melk, welke moeten teruggegeven worden. De tweede is bestemd tot de ontrooming (turbinage)en de botering barattagede derde tot de kneding nialaxageea bereiding der boter vror den verkoop en de verzending; i'h de vi rJe of de kelder wordt de boter en melk gestapeld en de vijfde dient tot laboratorium of bureel. Men heeft slechts de onontbeerlijke uitgaven gedaan. Zij laten zich aldus opiommeu Ilandschroefrad en toebehoorten 475,00 Verkoeler90.00 Deonsche boter kern .125,00 Kneder (malaxtur) 125,00 Twee vaten voor den room 32,00 Vier eemers 12,00 Beleid of gang der bewerkingen. De raelk- bewerkingen bestaan opvolgentlijk in het wegen, de staal neming, de onriooming, de bewaring van den room, het karnen of de botering, de bereiding der boter en het reini gen der toestellen. Het wegen. Do door eiken medewerker inge brachte inelk wordt onmiddelijk gewogen en bet gewicht er van ingeschreven door den reke ninghouder rechtover een ordenummer beant woordende aan den naam van den medewerker. De wegiuc beeft plaats met eene veerbalans wier schaal een afgewogen bekken draagt. De melk wordt in 't bekken gegoten en het gewicht laat zich lezen op de wijzerplaat van de balans. SiaalnemingOp het oogenblik dat de melk doorliet vergieten volkomen gelijk wichtig is, neemt men het staal. Een roommeler, den naam dragende van den leveraar, wordt gevuld tot het teeken 0 en rechtstaande geplaatst in den kelder waar zij gerust gedurende twaalf uren aan zich zeiven overgeleverd wordt. Later zullen wij dezen roommeter hervinden Ontrooming. De melk der medewerkers wordt ontroomdnaarmate zij ingebracht wordt. Tot dit werk zijn er twee mannen gebruikt de eene giet de melk in den inhouder van het tuig, regelt den afloop der magere melk en van den room, vernieuwt de eemers, waakt op de verkoeling van de ontroomde melk, weegt den room, en verzekert zich over den warmtegraad der melk alvorens ze in het tuig te gie terwijl de audere aan de draaikruk is, die hij hij met zoo veel regelmatigheid als het mogelijk is beweegt, zeer aanbclangende zaak, in even redigheid van veertig omwentelingen per minuut, hetgene beantwoordt aan C00Ü draain- gen van den trommel gedurende dien tijd. Zoo gaat men t) werk ton opzichte van al de ingebrachte melk der medewerkers. Verdeeling der ontroomde melk. De bekomen room wordt gewogen en de rekeninghouder schrijft het gevonden gewicht, C, onder het totaal gewicht der melk L in den ontroomings- boek. Het verschil L-C. is de magere melk, die tusschen de medewerkers verdeeld word in evenredigheid dei1 getallen van de eerste kolon. De betrekking van L-C. tot L verschilt tus schen 3/4 en 4/5#en nadert algemeenlij k de 3/4. De evenredige deelen worden in een derde kolon van het register ingeschreven en terug gegeven aan de belanghebbenden die ze zelve komen halen in de melkerij. Toezicht (controle). De dagelijkgche hoeveel heid melk aldus ontroomd is van 450 kil. als middencijfer. Eiken dag brengen de medewerkers in een maal de avond en de morgendmelk terzelver- tijd nemen zij de magere melk mede en zien de verschillige aanteekeuingen na. Zij vergelijken bijzonderlijk den rijkdom in room door de roommeters der melkerij aangeiuid met de aanwijzingen van den roommeter die zij ten hunnent hebben. Tot dus verre werd er niet let kleinite ver schil bevonden. Verders om de regelmatige gang der bewerkingen na te gaan, wijst de maatschappij wekeliiksche Commissarissen aan om zoo veel mogelijk aan de verschillige wer kingen aanwezig te zijn. Zorgen aan den room toegediend. De room van de ontrooming voortkomende wordt in den kelder geplaatst en er bewaard tot het oogen blik der karning. Men kan den rijpdom van den room verhaasten of vertragen. Maar zoo vele veranderingen, zoo vele verschillende boter. In 't algemeen de room met een warm tegraad van 12° lieverlede, zonder schokkingen tot 16° gebracht, is don beste geschikte voor de karning. Het vraagstuk des rijpdoms van den room is zeer ingewikkeld en kan slechts ^door de onder vinding opgelost worden ofschoon de Thermo meter, de onontbeerlijke helper der melkerij, er de bijzonderste rol speelt, Wordt voortgezet.) Wij vragen nog eens waarom de wer ken aan den nutteloozen kaaimuur niet worden voortgezet Is liet tocli waar, dat de muizen in de kas dansen Mikmak. M. baron Felix Bethune, advokaat, is dus verleden Zondag zonder strijd als provinciaal raadslid gekozen. Onze provinciale raad bezit aan hem eenen knappen redenaar te meer; ook raden wij iedereen aan met de grootste indacht de merkwaardige redevoerin gen te lezen, welke dezen talentvollen spreker van zin is voor te dragen. Zoo, dank aan M. den Baron, thans de landbouw niet gered en de moedertaal in al hare rechten niet hersteld wordt, dan is er de duivel meê bemoeid. Totaal 859,00 Waarom heeft M. Felix Bethune zich slechts als baron en acvokaat betiteld? Waarom niet als majoor der burger wacht Baron is hij van geboorteals advo kaat heeft hij vermaardheid bij 'tgerecht, maar als majoor heeft hij zich eventwel den onsterfelijksten roem verworven. Heeft bij misschien dien titel gewei gerd om aldus zijne anti-militarische gevoelens des te beter te doen uitkomen? Zou Pier ons niet willen zeggen hoe de katholieke bekwaamheidskiezers van hunnen uittocht tot Schaarbeek zijn teruggekomen Nog al goed dat de politiemannen de oogen toeknijpen, als er zoo iets ge beurt, anders zou len er veel onder de Loi-wet vallen Er was een manneken van Mijlbeke dat al stotterend zich beroemde 34 pin ten binnen gelapt te hebben. Proficiat, jongen, wel bekome 't u, voor uw maag en uw ziele zaligheid. De Franciskanen zijn van hunnen jaarlijkschen beêweg naar Lede terug gekeerd zonder dat er ergerlijke feiten zijn gepleegd geworden. A la bonne heure 't Mag al eens zijn Eerst tot majoor der burgerwacht be noemd en thans reeds als provinciaal raadslid gekozen, dat noemen wij vooruit gaan. Wie weet waarvoor de Voorzienig heidMijnheer de Baron geroepen heeft: al voortrollende wor. t een sneeuwvlok je een sneeuwbal eu gelijk het liedje zegt L'orgueilc'eat la boule de neige. De hoogmoed is een sneeuwbal, die rolt en voortholt, en gedurig dikker wordt. Daarom opgepast voor uwen burge meesterssluier, M. Van Wambeke. De appetijt komt al etende. Stad en Arrondissement. Concert douné par la Société Royale d Harmonie, Dimanche 2 Juin, a 11 1/2 heures du matiu sur la Grand' Place GeeraardsbergenEeue afgrijselijke moord is in deu nacht vin zaterdag tot zondag iu de gemeente Ophaselt gebeurd. In eenen waterput werd het lijk gevonden ran eenen man, dien men de keel had afgesneden. Men denkt dat de moordenaar, naar zijne afschu welijk slachting voltrokken te hebben, zijn deerlijk verminkt, slachtoffer in den waterput zal gesmeten hebben. Het parket onderzoekt ijverig deze akelijke zaak en 't is te hopen dat men weldra den beul zal beet hebben om hem de straf te doen ondergaan welke zulke on- menschelijke wreedheid vergt. Pour annonces et abonnements s'adresser au bureau du journal. Nevens de kwaal heeft de Voorzienig heid altijd het geneesmiddel geplaatst. Zoo de slechte spijsverteering, de verstoptheid en over vloed van gal zoo veel ongelukkigen maken welke, eren als iedereen, recht op de gezond heid hebben, moet men ook bekennen, dat die maar alleen lijden, welke er willen door lijden. Dat zij de Plantachtige Pillen van De Pratere nemen, welke afdrijvend, bloedreinigend, tegengallig en tegeuslijmig zijn. Eens beproe- ving kost niets en de gezondheid is ten minste zooveel waard, vooral als men weet dat den besten uitslag verzekerd is. Algemeen depot: Apothekerij Od. De Pbatebe, Oostende. le Gent bij Dkmoob-Baetslé, Gaeremynck. apothheker. van Scheikundige Mest- Fabriek stoffen. Aan te merken 1 Neoit werd ééne ver klaring der Zwitsersche Pillen tweemaal afge kondigd iedere verklaring is ©ene nieuwe ver klaring. Irasnes, 23 juni 1888.Sedert lang leed .k aan maagzeer en hevige hoofdpijn ik heb de Zwitsersche Pillen Ivan Hertzog te Parijs, aan 1 fr 50 de doos gebruikt, en dank zij dit voortreffelijk middel, ben ik ten volle genezen. (Handteeken gewettigd.) Aan M. Pelerin, apotheker, 12, Schildknaap straat, Brussel. Een koninklijk besluit van 24 Mei laat toe aan het Verbond der Belgische Blinden den datum van de trekking zijner tombola te ver lengen. Deze trekking zal plaats grijpen in de maand Juli aanstaande, en de dagbladen zul len den dag aanduiden op denwelken er daartoe zal overgegaan worden. Een dringend oproep wordt gedaan aan de personên die verlangen dit werk te begunsti gen. Men kan zich biljetten verschaffen in het tentoonstellingslokaal, Sinter Goedele straat, 23,(Rue Sainte-Gudule), Brussel, (Prijs van een biljet25 centiemen.) De kataloog der loten wordt verkocht 5 een» tiemen. Zele. De pachthoeve der kinderen Van Acker stond Zondag avond 1.1. iu vuur en vlam. Huis, schuur en stallingen, alles is de prooi dei vlammen geworden. Meubelen, ak kergereedschap eu vijf hoornbeesten zijn even min kunen geret worden. Eene nabij gelegene schuur werd ook door den brand vernield. Eeue naastgelegen kapel, stond ook reeds iu brand, doch hier werd het vuur door de om- staanders uilgedoofd. Alles is verzekerd. Baesrode. Nuttige toepassing der der electriciteit. De heer Frans Van Hoeek, smid te Baesrode, heeft een electrisch toestel uitgevonden, dat aan do schoc-psliedeu in geval van schipbreuk, groote diensten zal bewijzen. - Brussel, 30 Mei. De Etoile beige meld dat M. Buis burgemeester van Brussel, zaterdag terug verwacht wordt uit Zwitserland - Drie kandidaturen werJen neergelegd in het bureel van M. den voorzitter der rechtbank van 1" aanleg van Brussel; die van MM. Paul Jaii8on, Charies Graux en De Becker. De twee eersten werden ingeschreven als liberalen de derde als nalionaal-onafhanke- lijke. - Eene juffer van St. Gillis was eergisteren naar de Groote Markt gegaan om er't een en t ander te koopeu. Toen zii de gekochte waren 1. Hohonzolern, Marche militaire Uiirath. 2. Leichte Cavalerie,i Ouverture Suppé. 3. Le Postillou Amoureus, Polka execute par M. Philemon d' llondt Neuman. 4. Selection l)ie Fledermaua John. Straus». 5. Les Patineurs, Valse Waldteufel.

De Dendergalm | 1889 | | pagina 2