De zeven wondeeen dee wekeld I. De eerlijkheid van eenen bankier De op rechtheid van eenen deurwaarder 3. De goede trouw van een jesuit 4. Een sermoen zonder leugens 5. Een pastoor met kleine voeten 6. Een garde champetter die niet drinkt7. Een klerikaal dorp, waar de burgemeester baas is. voGELSomETrne Bouwgrond, W inkelhuis, Hooi- en Nagras, HOOI-EN NAGRAS HOOIGRAS, HOOIGRAS, HOOIGRAS, WOONHUIZEN HUIS EN ERVE, EN ZAAILANDEN, Venditie van Hooigras, BURGERLIJKE STAND. MARKTPRIJZEN. HOPHANDEL. Gust. Van der Veurst-Buekens MET DE BOL ALLERBESTE HOOIGRAS, Verkoopingen van Hooigras. iETOOIGl-IRAKS, te Berlaere, Derden zitdae wilde betalen, bemerkte zij, dat hare geldbeurs met 120fr. verdwenen was. Totnogtoe heeft men den beurzensnijder niet ontdekt. Gent. De nieuwgeboreu drommeda- ris in den Dierentuin krijgt veel bezoek. Het beestje loopt in zijne omheining, naast zijne moederenis vol leven. De verlossing heeft maar eenige minuten geduurd. De moeder ver keerde in gezegendeu toestand als zij in onzen Dierentuin is gekomen, zegt de stad Gent. Volgens men zegt, zou het bestuur van den Dierentuin voornemens zijn eeneu leeuw aan aan te koopen. De olifant, Teika, is de lieveling van de kinderen. Hij doet toeren gelijk de algerichte olifanten in de renbanen. Men laat tegenwoordig nu en dan een dier, van hetwelk gene onheilen te vreezen zijn, in den tuin rondwandelen, tot vermaak van htt publiek. St. Amandsberg. Eene laffe aan randing heeft donderdag morgen tusscheu 3 en 4 ure plaats gehad in de nabijheid van het Koersplein te Sint-Amandsberg. Drie vreedzame personen vau buiten de Heuvelpoort, terugkeereude van Bergenkruisen, werden aangerand door een 12tal onbekende kerels met dikke knuppels gewapend welke hun op het lijf kwamen goloopen en zonder de minste reden hen begonnen te slaan dat een hunner, do genaamde August Vermeulen, eene erge kwetsuur onder het oog bekw: m en in zijn bloed badende overgebracht is bij den doctor Sion, die de wonde heeft moeteu toenaaien. De kerels zijn niet gekend. Antwerpen. Groote brandramp. Een hevige brand is dinsdag nacht, rond 12 ure ontstaan in het gebouw toebehoorende aan de Molenberg nat ie, staande Falcourui, 31. Dit gebouw heeft een lengte van ongeveer 45 a 50 meters op ongeveer 10 diep. Het is samenge steld uit twee verdiepen en dczoldering, en het bevindt zich heel van achterop eene breedo koer. Bij het begin der ramp beeft men de 14 paar den die in de staling stonden, gered en tijdelijk in de Balconkazerne geplaatst. Het verlies is zeer aanzienlijk. Alles is verze kerd deor de maatschappij Lloyd Beige voor de som van 180,000 frank. De oorzaak der ramp is niet gekend. Men denkt dat de brand aanvang genomen op het eerste verdiep. Om de rupsen oogenblikkelijk te verwij deren, zonder de boomen te beschadigen, bespuite men die met eene zeer zwakke oplos sing van potasch (koolzure kalk). Water om plekken uit te doen. 90 gram. alcohol, 60 gram. geest van salmiak en 4 gram, benzinne, geeft een uitmuntend plek- kenwater. Mon bevochtigt er de plek meê en wrijft er over met een flanellen lapke tot ze verdwenen is. Doornik. Ongeval in de statie. Een doodc. Dinsdag namiddag om 4 1 /2 ure stond een lange koopwarentrein, bestaande uit 54 waggons, en komende van Baisieux i de statie van Doornik. Eensklaps kwam er een andere koopwarentrein uit Brussel (Zuid) toe en bots'» met geweld op uen eersteu. De schok was zeer hevig. Een wagon werd gansch verbrijzeld; anderen werden miu of meer erg beschadigd. Een bediende der statie van Doornik, M. Hennart, die in den foergon van den trein uit Baisieux gestapt was, werd zoo erg omverge worpen dat zijn schedel gansch verbrijzeld werd. De dood was oagenblikkelijk. Een schandaal. De heer Van Oote- gem, onderwijzer in beschikbaarheid te Waar schoot, werd over een paar dagen verwittigd dat zijn wachtgeld was ingetrokken. Denzelfden dag werd een dergelijke maatre gelen tegenover zijne vrouw genomen, die ook onderwijzeres in beschikbaarheid is. De reden Voor den heer Van Ootegem, dat hij besuurder is der liberale school van St- Amandsberg, betrekking welke hij uit loutere zelfopoffering, zonder do minste vergelding vervult. Voor Mevrouw Van Ootegem, dat haar ge noegzame bestaanmiddelen oplevert. En de minister bad zoo even die bestaanmiddelen ver- Er zullen een paar duizend franken in kas ko men, om Pourbaix of smeerige broerkens de walgelijke muil te vullen. Bititeiilaiid. Frankrijk. De Eiffeltoken. De 300 meters hoo- ge toren heeft Zondag bet bezoek ontvangen van 19,000 personen. 12.000 personen kwamen op het eerste en 7000 op het tweede verdiep. Het was eene echte toren van Babel, want men boorde al de verschillende talen spreken. Een onzer vrienden schrijft ons dat ze een twintigtal Vlamingen waren. Italië Moord te Napels. Te Napels is een zeldzaam brutale moord gepleegd door een omnibuscon ducteur, die zich door een ijverig contreleur, welke hem op oneerlijklijkheid betrapte en deed ontslaan, verongelukt achtte. De man zeide zich te zullen wreken en begaf zich des avonds om 9 uur naar de plaats voor den schouwburg, waar hij den controle ur, toen deze er langs kwam, mei een dolk dood stak. Dit gebeurde in de onmiddelijke nabijheid van h t groote plein van Napels, dat vol omnibussen en trams is. Een razende wolf. In Italië, te l'ieiaa- varsino. gebeurde een wreed feit. Terwijl de landbouwer A. Gentile op zijn land werkte, sprong een razende wolf op hem toe. Eene wreede worsteling ontstond tusschen het wilde dieren Gentille, die omkulp riep. Zijne vrouw kwam toegeloopen en met behulp van eene spade, lukte zij erin, het wilde razendier, te dooden, dat haar op verscheidene plaatsen erg beet. Bei le slachtoffers werden naar het hospitaal gedragen, en twee uren later, stierf de man in de vreeselijkste pijnen. Men hoopt weinig de vrouw te kunnen redden. China. 40 nienschen onplichtig doodgeschoten Wij deelen het wreede nieuws mede, da zekere kapitein Bodier in den Tonkijn, bij misgreep 40 Cbineezen heeft voor den kop doen schieten omdat bij dacht dat bet zeeroo- vers waren. Deze ongelukkige Anuamieten wa- ïen in 12 bootjes gezeten en stonden ten diens te van Frankrijk. Defransche gazelten noemen dit eene fatale erreur 1 Zulke menschenslachterij is ongehoord en de l'ran8che dagbladen vragen een ernstig on derzoek over de noodlottige misgreep die bet leven kostte aan 40 nienschen welke diensten bewezen aan de fransche Tonkijnsche bezet ting. OPENHAKE VERKOOP1NG van Van den 24 tot den 31 Mei 1889. GEBOORTEN Mannelijk 9 17 Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN. JVan de Meerssche, kleermaker, met L. De Witte, dagl. A. De Man, landbouwer met M. Slagmulder, breister. A. De Pril, tw. met E. Wellema br. II. Aercke, bed. met M. De Kerpel, kieerm. OVERLIJDENS. II. Verstraoten, manD'Haem, wever, 66 i., Schaarb. Pb. Podevyn, man DeSaedeleer, landb. 77 i Schaarb. D. De Kegel, laudb. 40 j. Schaar)). AALST 1 juni. Per 1 heet. 23 lit. 50 cent. Tarwefr. 19-00 a 21- 0 Masteluin16-50 18-50 O eerst14-00 14-50 Rogge13-50 14-50 Haver. per 100 kii. 16-00 16-50 Spelt00-00 00-00 Koolzaad per 100 kil. 00-00 00-00 Lijnzaad 00-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 00-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 7-00 8-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 00-00 Boter,de 3 kilogram. 6-54 7-27 Eijers de 25 1-72 1-91 Vlas per 3 kilos 3-27 4-09 Viggenen per stuk, l'soort 30-00 2e 25-00 Er waren 0 zakken hop 1888, verkoch aan fr. 00 tot 00-00 de 50 kilo. Aalst beschikbaar 00 a 00 Aalst Feb.-Maart 00 °/0 a 00 °/0 Poperinghe stad 00 °/0 a 00 °/0 Poperiughe dorp 00 °/0 a 00 Beurs van Brussel, 9 Mei 1889 Aalst. Leverbare hop fr. 20 tot 28 Gewas van 1889 50 tot 52 Poperinghe. Stad. Leverbare hop Gewas van 1889 Dorp. Lei erbare hop Gewas van 1889 fr. 25 tot 40 57 tot 60 22 tot 45 50 tot 53 Veehandel. Brussel, 30 Mei. meester kleermaker, nieuwe boulevard (Dam) Nr 24, te Aalst, beeft d'eer zijne klanten en het publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te bekomen zijn alle schoone nieuwigheden van stoffen, zoo als voor broeken, kostumen, Over jassen, enz, alles aan zeer geringe prijzen. Door de goede hoedanigheid van zijn werk en allerspoedigste bedienining, heopt bij de gunst van eenieder te verwerven. Hij gelast zich insgelijks met alles te her stellen of te keeren, wat den stiel betreft. Men vraagt kleermakers. Onnoodig zich aan te bieden zonder goede kennis van 't ambacht. Stad Aalst. naar Geldpi'Ijzen, op Maandag 10 Juni 1889, 2 a Sinxendag. Vooruit 5 gerookte Tongen. bij d'heer Thcodoor De Strooper, ter herberg Dan nieuwen Posthoorn, Brusselschesteenweg. Lusttuin en Bosch, TE AALST. De Notaris DE WINDT, zal openbaarlijk te koop bieden I. 14 loten schoone Bouwgronden, te Aalst, tegen de Meulesehettekapel, boek der Kool- straat en Nieuwen Dendermondscheiisteenweg, te samen groot 14 aren 71 centiaren. II. Schoonen en welgelegen Lusttuin en Boomgaard met Gebouw van Huis en Magazijn, genaamd De Duivenkeet, gelegen als voren, groot 38 aren 83 cent. III. Bosch te Aalst, in d'Osbroeken, sektie B N° 582, groot 11 aren 90 cent. Instel 15, Verblijf 2,2 Juni 1889, om 4 ure namiddag, bij d'heer David Guns, te Aalst, in de Gazometerstraat. Dij Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eeu te Aalst, Zoutstraatpoort. ZITDAGEN. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van een tin Erve. te Aalst, Zoutstraatpoort. Eenige koop. ZITDAGEN Instel, 15) T DQ_ Verblijf, 29 Jum 1889' VENDITIE VAN te Viierzele en Smetlede. Dijnsdag IS Juni 1889, ten eersten Op klokslag van 12 ure 's middags, binnen Viierzele Strij meersch. Ten tweedi n om 2 ure nanoen. Binnen Smetlede. VENDITIE VAN te Lede, Hauwken, en te Aalst Kerrebroeck, NieuwsRaatpoort, Osrboecken, Bergemeerschen en Brusseischesteenweg. Maandag 17 Jum' l8s9, I. Om 12 uren juist 's middags II. Om 2 ure namiddag III. Om 3 ure namtddag IV. En om 4 ure namiddag VERKOOTINGEN van te Aalst-Mijlbeek. Louts BUEKENS, Zaakwaarnemer te Aals'i zal Namens den heer Van Ajsche-Gheeraerdts, brouwer en stoker, aldaar, door bevoegd ambt, openbaarlijk verkoopen A. Op Dijnsdag 11 Juni 1889, om 2 ure namiddag, 30 koopen schoon Ilooigras, was sende op zijne vette weide aan de Stokerij Het Verbrand Hof. B. Op Maandag 17 Juni 1889, om 2 ure namiddag, 20 koopen ook allerbeste Hooigras, op zijue vette weide aan het Bornputje, Koei- straat. Het Nagras, dezer leste koopen zal ook mede verkocht worden. VERKOOPING VAN te Audegem en Schoonaarde. Gemeente Audegem. Gemeente Schoonaarde. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, open baarlijk verk -open 1° Op Maandag 17 Juni 1SS9, om 2 ura 's namiddags, te Hofstade, op den Ivamdrioich: 8 koopen Hooigras op eenen Meersch toebe hoorende aan d'heer Francois Burny-Burny, brouwer en eigenaar te Aalst. 2° Ten zeiven dage Maandag 17 Juni 1889, om 3 ure namiddag, ter herberg Sas van Wieze i) 25 koopen Hooigras op eeneu Meersch te Mespe'.acre op bet Lippeveld tegen den Dender. 3° Op Dijnsdag 18 Juni 1889, om 3 ure namiddag, 21 koopen Hooigras, te Denderleeuw op den Patersmeersch, achter de Kerk. te Wanzele. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Mijlbeke en Schaarbeke. A. Te Aalst-SchaarbekeSt. Apolonia, om 9 ure voormiddag B. Te Aalst-Mij lbeke, Beekstraat, om 10 ure voormiddag C. Ell ten zelfde dnge Vrijdag 14 Juni 1889, om 2 ure namiddag VERKOOPING VAN allerbeste Wichelen, Cherscamp en Schellebelle. Gemeente Berlaere. Gemeente Wichelen. Cherscamp en Schellebelle. VENDITIE VAN te Baardegem, Sehaapboersiceide. OPENBARE VERKOOPING te Aalst, te Aalst-Mij lbeke, Herdersem en Erembodegem. De Notaris VANDER SMISSEN, te Moorsel, zal, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. l'koop. Een Huis met Hof, to Aalst, in de Klapstraat, geteekend N° 14, sectie A num mers 1647 en 1848, groot i aar 80 centiaren. Bewoond bij d'heer Augusta De Vylder- Kiekens, aan fr. 300 'sjaars. Gebracht op fr. 5040.00. 2° koop. Een Huis met zijne Erve, te Aalst, in de Hoogstraat, geteekend N° 4 sectie A N° 1G63, groot 20 centiaren. Bewoond bij jufv. Kiekens, aan 2 fr. 30 c"""1 per week. Gebracht op fr. 1400.00. Aalst-Mij lbeke. 3" koop. Eene partij Zaailand, te Aalst- Mijibeke, aan de Langestraat, groot 14 aren 30 centiaren, sectie F N° 593. In gebruik bij Romaia Coppens mits ir. 35 'sjaars. Gebracht op fr. 1100.00. Gemeente Herdersem. 4° koop. Eene partij Zaailand, te Herder sem, op d'Heyde, groot volgens titel 22 a. 22 c. bij kadaster sectie B N° 341 voor eene grootte van 21 aren 50 centiaren. Gebracht op fr. 820-00. 5" koop. De westhelft van eene partij Zaai land, te Herdersem, op den Iloogbosch, groot iu 't geheel 95 a. bij kadaster sectie B Nü 334 voor eene grootte van 46 a. 60 c. Gebracht op fr. 1620-00. 6' koop. Eene partij Zaailand, te Herder sem op .i'Heyde, groot volgens titel 26 a. 47 c. bij kadaster sectie B N° 338 voor eene grootte 7an 30 aGO c. gelijk bij meting. De koopen 4, 5 en 6 in gebruik ran de W* Seraphin Willems aan fr. 150 'sjaars. Gebracht op fr. 1120-00. Gemeente Erembodegem. 7" koop. Eene partij Zaailand, te Erembo degem, aan de Keppestraat, groot volgens titel 9 a. 84 c. bij kadaster s ictie B N* 416 voor eene grootte van 12 aren 20 centiaren. In gebruik bij Petrus Van den Steeu aan fr. 25 'sjaars. Gebracht op fr. 520.00. Maandag 3 Juni 1889. Om 3 ure namiddag, ter EstaminetAu Comte d'Egmont, te Aalst, Groote Markt, bewoond bij den beer Edmond Bi.xnevu.lb. Wee de moord. Een vader die zijne vijf kinderen >i vrouw vermoord. Eon dor wreedste dramas werd te St-Dié, in Frank rijk, gepleegd door zekeren Jean Baptiste Grosgeorge, oud 41 jaar, voerman wonende te Bougiville, gemeen te Traiutux. Dezeonmensclielijke kerel, dit oudier, heeft Dinsdag morgen zijne vrouw, oud 34 jaar en zijne vijf kindersn wreed vermoord, oud 8 jaar, 6 jaar, 5 jaar, 3 jaar an ei u wichtje Tan 3 weken. Dez» wilde beest, maakte gebruik van eene bijl om zijue slachtoffers te treffen, terwijl ze in hun bed slie pen. De slagen werden op het hoofd toegebracht en allen hadden de schedel verbrijzeld. Vervolgens, na zijne ongehoorde misdaad te hebben gepleegd, heeft hij zich in de schuur opgehangen. Ilij gal zieïi aan den drank over cn werd zeer gevreesd door de gebuurte. Tot hiertoe is nog niet geweten, waarom deze schelm die moorden bedreven heeft. Een moedig meisje. Een zeldzaam feit heeft iu eene kleine stad van Frankrijk plaats gehad. Eene jonge dienstmeid trad met een dierentemmer Henry, de kooi van de leeuwin Saïda binnen zij zette zich op den ruj* vaa het dier neer en woonde al de oe feningen van den temmer bij, zonder de minste vrees te laten blijken. Perrin te Pzrus. Perrin, die op president Sadi Carnot een revolverschot lostte, zonder hem te raken, werd gisteren te Parijs, voor de 10" correctios- nele kamer, tot vier maanden gevang veroordeeld. 8 kinderen onder de 7 jaren. Getal beesten te koop gesteld 1200. Prijs per kilo levend gewioht Ossen, fr. 0,72 tot 0,98 stieren, 0,55 tot 0,78 koeian en vaarzen, 0,55 tot 0,78. Dp Notaris DE WINDT, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal met tusschenkomafc van zijnen ambtge noot DE SCHAEPDRYYER, te Tenisebe. met gewin van palmslag en met naleving der ichikkingen der wet van 12 Juui 181(i, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP. Een Huis en Erve, te Aalst, aan de Zoutstraatpoort of Geeraardsbergschestraat, bekend bij j kadaster sectie A, nummer 2241, met eene oppervlakte van 1 are 70 centiaren, palende van d'eene zijde en van achter aan juffrouwen De Windt, van de andere zijde aan bet Groen straatje, en van voren aan gezegd: straat. Lest bewoond geweest bij wijlent Donatus Perdaeiig Onmiddelijke ingebruiktrediug. Instel, 11 j jqöq Verblijf. 25 Jam l889" T'elkens eenen DIJNSDAG om 3 uren namiddag iu liet Vredegerecht te Aalst Groote Markt. Voor kennis nemen der voorwaarden en titels en allo verdere inljchtingen zich te vervoegen ten kan- toore van gezegden Notaris DE WINDT, te Aalst Keizerlijke Plaats. 49. De Notaris DE V INDT, te Aalst, zal ten aanzoeke der voogden der minderjarige kinderen van wijlent de eohtelingen Janssens Wellemans, met (Je pleagvor- men der wet van 12 Juni 1816, openbaariijk verkoo pen Eeu goed en zeer welgelegen Winkelhuis en Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Zoutstraatpoort. bekend bij kadaster sectie A, nummer 2K>2i>, komendo ter eendere aan sieur Emmanuel Van Styveudaele, van den anderen kant en vaa achter aan d'erven van mijn heer Joseph De Gheest. Lest bewoond gcweeBt bij de gezegde echtelingen Jansseus-Wellemans. Uumiddclijke in gebruiktreding. T'elkens eenen Zaturdag om 2 ure namiddag, te Aalst, Groote Markt, ten Stadhuize van den heer°Vre- derechter. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ten kan- toore vau genoemden Notaris DE WINDT. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaariijk verkoopen liet Hooi- en Nagras wassende te Viierzele achter het gewezen Ilof-te-Strijmeersch. Oud-Smetlede alwaar men zal vergaderen, Uriel, Aliens, Scheldekensslraat, dikte en dorp, het Hooi en Nagras, wassende op d' eigendommen van Mevrouw l umont-De Craecker, te Brussel, Mevrouw De Waepe- naert, te Grembergen, heer Alfred Van der Cammeu, te Smetlede en andere. De schoone 5 lasroot in d'Akens zal tevens verpacht worden. 5 ooy de venditic zal de ontvangst gedaan worden der niet betaalde koopprijzen der Gras-venditie <ro- houden in 1888. Gewone conditiën en tijd van betaling mits borg stelling, De Notaris DL WINDT, te Aalst, zal ten aanzoeke der nageuoemde eigenaars, ter hicrnagemelde uren en plaatsen openbaariijk ver koopen EERST 30 aren goed Gras, te Lede op 't Hauwken, eigendom van sieur Fr. Sogers, te Aalst, TEN TW EEDE Het goed Hooi-en NagraB, was- Bende op 80 aren Meersch, te Aalst-Schaarbeek, op Kerrebroek, eigendom van den heer Jau-Bapt. De Coui nek, te Gent. Het zwaar en goed Ilooi-en Nagras, op 1 hectaar 30 aren Meersch te Aalst, aan do Nieuwstraatpoort, achter het huis van den heer Ilonoré De iilieck eigendom vau Mevrouw Cumont-De Craecker, te Brussel. Het zwaar Gras en te was'en Toemaat, te Aalst, in d'Osbroeckeu, op d'cigendonmien van voornoemde Mevrouw Cumont-De Craecker, groot ongeveer 2 hec taren 30 aren. d.IIet Gras en Nagras van 1 hectaar 25 aren Meersch te Aalst, in de Bergemeerschen, voortijds in gebruik geweest bij d'heer Aug. Vanderschneren, eigendom van Mevrouw de Gr ivin de Kerchove de Denterghem te Gent. En B. Het zeer goed en zwaar Ilooigras, wassende op 1 hectaar 35 aren Meersch, genuamdde (lees) e na te Aalst, tegen den Brussclsehensieenweg, eigendom van Mijnheer Yerbrugghe, generaal-major in verlof te Antwerpen. Het alles verdeeld iu koopen t'elks gerief. De vonditie gebeurd op gewone conditiën en tijd van staling mits borg te stellen en het ongeld comptant betaling te betalen. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zul ten verzoeke van de eigenaars, openbaarlijk verkoopen, op Maan- dao 3 Juni 1889, om 2 ure namiddag, ter herberg De Sterre, n bij sieur August Boemans, te Schoo naarde dorp 2 koopen op eenen meersch omtrent de herberg van Navier Abbetoos, iedere koop groot 13 aren. 4 koopen op eenon meerBch nevenst d'hofstede van Adriaan Van Gendt, ieder groot 15 aren. 4 koopen op eenen meersch in de Schoonaardsche- meerschen, ieder groot 10 aren, 1 koop uitmakende den Bek groot 9 aren. 1 koop op eenen meersch in de Schoonaardsche- meerschen groot 14 aren, lest gebruikt geweest door de kinderen Iliano. De verkooping zal gebeuren op gewone voorwaar den en tijd van betaling, mits stellende goede en ge kende borg en betalende het ongeld comptant. De notaris DE PAUW te Aalst, zal, ten verzoeke van den heer Charles Cumont, nijveraar te Aalst, op Wobnsdaq 19 Juni 1889, om 3 ure namiddag,openbaar lijk verkoopen 27 Koopen Hooigras, wassende op eenen Meersch genaamd kloostermeersch, gelegen te Wanzele, aan den watermolen van den heer Hippolyte Matthys. De aanwijs zal gedaan worden door sieur Wijnant, jachtwachter, te Smetlede. De verkooping geschiedt op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. De Notaris DE PAUW, te Aalst zal, ten verzoeke der eigenaars, op Vrijdag 14 Juni 1889, openbaarlijk verkoopen Het Hooigras wassende op eenen meersch, eigendom van Dame weduwe Van Puyvelde-Levionnois, te Aalst, gelegen to Aalst-Schaarbeke, wijk St. Apolo nia, groot 1 hectaar 11 aren 90 centiaren, in gebruik bij sieur August Cooman, te Erpe. Verdeeld in acht koopen van circa 14 aren ieder. A). 2 hectaren verdeeld iu 15 koopen goed en zui ver Hooigras wassende op eenen meeeaoh te Aalst-Mijl- beke, aan de Beekstraat, genaamd Spiegelmfersch, laatst gebruikt geweest door do heeren Do Bies en De Petter. B).Het Nagras en hot leggen van Vlas ter Sprei in voormelde meersch. Circa 5 hectaren, verdeeld in 37 koopen goed en zuiver Hooigras, wassende langs de rivier deu Dender, op de vette meerssehen ge-aamd Pontberg te Aaist- Schaarbeke, aan den weg leidende van Aalst m ar het Kapelleken ter Muren, toebehoorende aan de heeren Cumont, fabrikanten en eigenaars te Aalst. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits 1 orgstelling. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal tan verzoeke van de eigenaar», openbaarlijk verkoopen op Don- Urrdao 13 Jum 1- 9, om 2 ure namiddag, ter herberg jn de Sterre, bij Auguste Boemans, te Schoonaarde 8 koopen op eenen Meersch nabij 't Saros in 'tM»U' ebroek, iedere koop groot 11 aren. 1 En ten zelve dage 13 Ji ni 1889, om 3 ure namiddag ter herberg In i'Pu Casino, bij do waduwe Leu», ta Wiebelen, DorpplaatB 10 koopen op eenen Meersch Achterstemaal, iedar groot 13 aren 52 centiaren, eigendom van d'ha«r Levionnois. 2 koopen op nen Meersch in den Beackaert, ieder groot 10 aren 15 centiaren, eigendom van denzclven. 1 koop groot 10 aren, op eenau Meersch in da Herrewcghemeerschengebruikt geweest door Constant Delannoy, voortkomende van Constaucia Schuddinek. 2 koop groot 10 an n 58 centiaren, op eenen Meersch iu de Plerrcwegheinec-rschen, gebruikt geweest door de kinderen Fehx De Greet. 2 koopen ieder groot 10 are» 20 centiaren, in d® Ilerreweghemaerscheu, eigendom van M. De Smet- Bauwens. 2 koopen ieder groot 14 aren 50 centiaren, op eemen Meersch rechtover de Margate, gebruikt geweest door d'heer D'Hooghe -Lauwaert. 2 koopen ieder groot 9 aren 80 centiaren in d* Ilerrevveghemeerschen, eigendom van M. De Smet- Bauwens. 1 koop groot 13 are 70 centiaren, iu de Margote, eigendom van M. Van Kelecom. 2 koopen ieder groot 10 aren 35 centiaren, in De- keusbocht, eigendom van M. Levionnois. 1 koop groot 12 aren 10 centiaren, iu de llerrewe- ghemeerschen rechtover de Margote, gebruikt geweest door Joseph Van den Abbeele-Van Ilauwermeircn. 9 koop ui ied;r groot 14 aren 90 centiaren, iuDe> kenebocht., eigendom van M. Levionnois. 3 koopen ieder groot 11 aren 58 centiaren, in d'Els- bocht, eigendom van d'heer De Smet-Banwens. 2 koopen iedfr groot 11 aren 50 centiaren, in d'Els- bocht, eigendom van denzolven. 1 koop g oot 15 aren 50 centiaren, iu d'Elsbocht, eigendom vau denzelven. 8 koop' n ieder groot 10 aren 90 centiaren, iu da Malroos. 2 koopen ieder grout 13 aren 85 centiaren, Steen- oven. Eenen Meei sch te Cherscamp en Schellebelle, ge* naamd den Beekmeersch, groot 78 aren GO centiaren, verdeeld in 7 koopen, eigendom van Madame Matthys. Het nagras van ielveu meersch zal onmiddelijk na het hooigras verkocht worden. De verkooping zal gebeuren op irewone voorwaarden en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. De Notaris DF, PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort, op DONDERDAG 20 JUNI 1889, om 3 ure namiddag openbaarlijk verkoopen Circa 9 hectaren allerbeste Ilooigras, verdeeld in 40 koopen, wassende in de groote Schaapboersweide, te Baardegem, tegen de groote Heirbaan en nabij deu steenweg van Dendermonde naar Brussel. Degene die gading hebben om op bovengemelde meerscheu vlas ter sprei te leggen moeten op gemeld» dag en uur zich te begeven ter herberg Dun Loe- rkman bewoond daar den wachter Leonard Tan Cauler, dicht tegen zelve meersclien, alwaar de ver- koopings voorwaarden zullen gelezen worden. De verkooping zal gebeuren op tijd van betaling mits Btellende goede en gekende borg en betalend» het ongeld comptant. Ca

De Dendergalm | 1889 | | pagina 3