W oonhuizen, EEN HUIS, MEUBELS, HUIZEN, Hofstede en Land, Winkelhuis, BROUWERIJ Hooi- en Nagras, VENDITIE EN EEN HUIS, Annuaire Rosez Verschillig nieuws. BURGERLIJKE STAND. MARKTPRIJZEN. HOPHANDEL. eene massa water op spuitte. Bij het openen ran zulk een oven zou men denken dat de poorten der hel niet meer vast zijn. Na onzen geleider bedankt te hebben nemen wij afscheid. Het was etenstijd. Een deel onzer zou op de markt, in het Hotel du Commerce middagmalen, de anderen begeven zich naa- het Hotel de la Station. Op beide plaatsen verr staat men goed de ^kookkunst. Iwij verborgen dan ook die hotelhouders onzenjlof niet. Verkwikt en uitgerust begaven wij ons naa* eene ijzergieterij of smelterij. Wij werden e insgelijks op vriendelijke wijze onthaald en vinden er veel Vlaamsche broeders. De trappen op om het ijzererts in de hoogovens te zien doen. Het wordt er met coke en eene kei-of kalkachtige ontbindende stof gesmolten. Wan neer na eenige uren de smelting volledig is wordt onderaan den oven de opening losge maakt en het gloeiend ijzer looptin de in het zand getrokken vormen of riolen, terwijl de de vreemde stoffen, die in het erts aanwezig waren, naar buiten geleid worden. Men laat het ijzer afkoelen en dan heeft men wat men noemt gegoten ijzer. Het is niet goed hier lang te verblijven voor hen die niet aan de tropische warmte gewoon zijn. Weeral voorwaarts dus. Binnen een kwart uurs bevinden wij ons voor het reusachtig ge wrocht, de ophalende versassersbrug of ascen- seur. Deze bestaat uit twee schalenwaarvan de kene zich verheft en de ondere daalt, en die in beweging gebracht worden enkel door de kracht van het water. Komt nu een schip, gelijk van welk gewicht in de schaal, die zien in het laag ste water bevindt, zoo wordt de schaal, door de kracht van het water, dat in eene ijzeren buis gelaten wordt opgeheven op eene hoogte van 18 m. gebracht waar het schip zich dan op ge lijke hoogte bevindt mot het bovenste water langs waar het vervolgens zijnen weg kan voortzetten. Dit toestel, gekomen uit de werkhuizen der maatschappij Cockerill te Seraing is gemaakt tot proef. Doch daar de uitslag gunstig is, is men reeds aan het vervaardigen van meer der gelijke ophalers, die in het Walenland aan de scheepvaart belangrijke voordeelen zullen op leveren. Wanneer men dergelijke reuzenwerken in bewogiug ziet moet men bekennen, dat de vooruitgang op nijverheidsgebied tot eenen hoogen trap van ontwikkeling gekomen is. Binnen een paar wekeu geven wij in een bijzonder artikel over den ophaler verdere en breedvoerige uitleggingen. Bij den terugkeer komen wij voorbij eene fabriek van gleiswerk, doch er blijft ons maar weinig tijd meer over om nog eens tot in den kom der gemeente te gaan. Ik ging La Lou- vière haast den naam van stad toekennen. Inderdaad het heeft er gansch het uitzicht van: breede straten, langs beide zijden schoone winkels en magazijnen, groote pleinen, alles vol leven en bedrijvigheid. Hier en daar kwam soms een mijnwerker a in de deur, die binnen eenige uren in de duistere gangen zijner werk plaats zal trekken doch er thans niet zoo zwart uitziet, dan wanneer hij de mijn verlaat. V erbroederingslied Geuzen 1 van uit alle gouwen, Geuzen 1 van het gansche land, Wilt gij de overmacht behouên Snoert u in een broederband Laat uwe oude twisten varen, Helpt elkaar in 't grootste werk Tweedracht kan slechts rampen baren, Eendracht maakt ons groot en sterk. Hoort 1 de vijand, dol van woede, Huilt, en weent, en knarsetandt 1 Wen gij, broeders, op uw hoede, Tegen hem nu samenspant. Want hij ziet met nijdige oogen, Dat zijn rijk ten einde spoedt; Dat hij, trots én list én logen, Voor de geuzen wijken moet. Rukt in dichte strijdkolommen, Broeders, als een stortvloed voort; Mengt uwe fiere zegedrommen Jubelend van oord tot oord 1 Jaagt alom de Roomsche knechten Uit 't bestuur van stad en land; Geeft den volke zijne rechten En vergruist zijn sjavenband 1 Dan zal weer de zonae gloren Op ons vrijen vadergrond: 't Geuzenvolk zal dan, herboren, Juichen om zulk eedverbond. Waarheid, Recht zal zegepralen Over laf en loos verraad 1 En wij zullen luid herhalen Geuzen dulden schand noch smaad 1 Stad en Arrondissement. Donderdag der verledene verledene week kwam er 's morgends een landsman onzer om streken, met een voor de markt van Brussel bestemde vaars, naar onze statie, en nam daar twee reiskaartjes, een voor zijn beestjen en een voor hem. Dan trok hij met zijn gezel naar den Zwarten Hoek en plaatste zich aldaar met hem in een beestenwagen. Men had alle de moeite van de wereld om den man diets te maken dat zijn beestjo zoo met een gewoon reiskaartje niet tot Brussel kon geraken. De verkwezeling, beter dan het onderwijs, ontwikkelt het verstand onzer buitenlieden, is 't niet waar, beste lezor Ninove. Gedurende 't ouweder van dins dag nacht, is de donder op de windmolen van M. Soruers, te Waerbeke gevallen. De molen, ligt heel inpuinen, niettegenstaande de stort regen, die op dezen oogenblik viel, en de po gingen van iedereen. Het onweder heeft ook aanzienlijke schade in het veld aangericht. s'adresser au bureau du journal. Heelzame raad. De regelmatige pur geering voorkomt en geneest de ziekten van de maag en van de darmen, de slijmen en de gal, de verstopping van het darmkanaal, de af gang, de uitslag, de hoofdpijn, de oploopin- van bloed en al de besmettelijke ziekten, thy- phns, pokken,cholera. De Dillen De Pratere, het nieuwe geneesmiddel, en vgrre het beste, met salsepareille samengesteld zuivere het bloed, veroorzaken geene colieken, zijn on overtrefbaar tegen de ongelegenheden welke de keer der jaren te weeg brengt, helpen de ontwikkeling der jonge dochters. Moeders van fami 1 lie koop eene doos Pillen De Pratere aan l-50.fr In alle apotheken van 't land. Vierves 1 Juni 1888, Ik verklaar dat ik, na twee twee doozen Zwitsersche Pillen Aert zog van Parijs, aan 1 fr 50 de doos, genomen te hebben, eene groote verlichting der zenuw- fijpen, waarvan ik sinds vier jaren aangedaan ien, heb ondervonden. (Handteekenen gewettigd.) Julie Lambert. Aan M. Pelerin, aphoteker, 12, Schild- cnaapstraat, Brussel. Audenaarde. Een treurig voorval heeft donderdag 1. 1. in het stoffenfabriek van MM. Ghevaert gebroeders, plaats gehad. Nieltegenstaaande het uitdrukkelijk verbod, wilde een werkman de lederen riem op het groote rad doen dat in vollen gang was. De ongelukkige werd plotseling medegesleept. De machinist hield de machiene stil, doch helaas 't was te laat. Armen en beenen waren van de romp gerukt. De tong hing hem uit den mond, en de oogen puilden uit het hoofd. Verschrik kelijk was het lijk om zien, dat totaal onken nelijk was. Telegrafisten. Inlichtingen, betreffen de posten van telegrafisten in de Transvaalre- publiek, zijn door den minister van buitenland- sche zaken meëgedeeld aan het Handelsmu seum, waar zij ter beschikking zijn der belang hebbenden. Gent. Eergisteren, rond den middag, vonden de werklieden, werkzaam aan de af braak van een huis op de Van Arteveldeplaats, in den grond eene zekere hoeveelheid geldstuk ken, met de afbeêldsels van Lodewijk XV, Lo- dewijk XVI, Maria Theresia, Jozef II, Frans I en Lodewijk XVIII ter waarde van ongeveer 500 franks. Het handteeken zich op den band doos. van M. Pelerin bevind ter waarborg rond elke Pour annonces et abonnements Verschrikkelijk ongeluk op dm ijzeren- weg.Een verschrikkelijk ongeluk is zondag avond, rond half negen, op den ijzerenwee van Holland, nabij de Leopoldpoort te Borgerhout gebeurd. Ziehier de inlichtingen welke wij over dit ongeluk vernomen hebben: Aan de Leopoldpoort is eene wacht soldaten die onder het bevel staat van een onder-offi cier, terwijl aan de Turnhoutsche poort de wacht onder het bevel geplaatst is van een offi cier, die nu en dan de wacht der Leopoldpoort moet gaan inspecteeren. Zondagavond nu, tuschenen 8 uren half negen, waren twee korporaals en een soldaat dezer wacht over de ijzeren baan gegaau om in de buurt een glas bier te gaan drinken. Nauwelijks hadden zij eenige minuten hunnen post verlaten, toen de schildwacht die den officier der wacht van Ie Turnhoutsche poort zag aankomen, eensklaps riep: Aux ar mes De drij militairen door dezen kreet ver schrikt, kwamen ijlings toegeloopen, doch tot overmaat van tegenslag vonden zij den bareel gesloten, daar juist de trein die van Holland kwam, voorbij reed. 'Niet zoo haast was de trein voorbij of de twee korporaals en de sol daat sprongen over den bareel om des te haas tiger naar hunnen post te loopen, doch, o ramp! de ougelukkigen hadden den trein van Antwerpen, die in tegenovergestelde richting kwam aangestoomd, niet gezien en de drij mi litairen werden omvergeworpen en afgrijselijk verminkt; de soldaat onder andere werd in drij stukken gesneden, de twee korporaals, ondanks hunne afzichtelijke wonden, gaven nog teekens van leven. De plaats waar de ramp gebeurd is was als in een bloedbad herschapen. Men snelde de slachtoffers ter hulp, doch alles wat men deed was overbodig. Een der korporaals is eenige minuten later aan de gevolgen zijne verschrik kelijke wonde overleden. Men vroeg onmiddel lijk de zieken-wagentjes op het politiebuerel van Zurenborg en Borfierbout. De nog levende korporaal werd naar het gasthuis van Borger hout gedragen, terwijl men de lijken naar het militair gasthuis heeft gevoerd. Onnoodig te zeggen dat zoohaast het ongeluk gebeurd was, talrijke nieuwsgierigen waren komen toegeloopen die zich op de ijzeren baan verspreidden om dit bloedig tooneèl vrn nabij te beschouweu. De heer Moons, excentriekwachter, die dienst doet aan de kivietstraat en die zich juist op de plaats bevond, heeft veel bijgedra gen om de nieuwsgierigen van den ijzeren weg te doen gaan, ten einde grootere ongelukken te voorkomen, indien een andere trein hadde moeten aangestoomd komen. Do namen der slachtoffers zijn Arts korpo raal, oud 18 jaar, van Brussel Flecy, korpo raal, oud 22 jaar, van Mechelen en Pierson, oud 23 jaar, van Luxemburg, alle drie van het 14® lineregiment, gekaserneerd op het fort 1, te Wijneghem. De sergaent der wacht van Leopoldpoort, is ziek, ten gerolge der aandoening die hij door deze ramp uitgestaan heeft. Van den 5 tot den 12 Juli 1889. GEBOORTEN Mannelijk 5 0 Vrouwelijk 7 HUWELIJKEN. F. De Brauwer, tw. metM. Moens, herb. P. Bauwens, dagl. met M. Van Leuven, br. L. Gits, broodb. met E. Van de Meerssche, z. ber. OVERLIJDENS. M. Van Nuffel, z. ber. 70 jKlapstr. C. Verhofstadt, bed, 36j., Hopmarkt. P. Linthaut, wed. De Boom, z. ber., 77 j Leopoldstraat A. Maes, vr. De Backer, z. ber. 59 j., Sch 9 kinderen onder de 7 jaren. AALST 13 juli. Per 1 heet. 23 lit. 50 cent. Tarwefr. 18-00 a 20-00 Masteluin15-00 16-50 Geerst11-50 12-00 Rogge13-00 14-00 Haver. per 100 kil. 16-00 17-00 Spelt00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 31-00 00-00 Koolzaadolie. 24-00 00-00 Lijnzaad olie 00-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 5-00 6-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 00-00 Boter,de 3 kilogram. 7-36 8-43 Eijersde25 1-72 1-91 Vlas per 3 kilos 3-27 4-09 Viggenen per stuk, l'soort 32-50 2" 27-50 Er waren 00 zakken hop 1888, verkocht aan fr. 00 tot 00-00 de 50 kilo. Aalst beschikbaar 00 °/0 a 00 °/0 Aalst Feb.-Maart 00 °/0 a 00 Poperinghe stad 00 °/0 a 00 Poperiughe dorp 00 °/0 a 00 Poperinghe. Stad. Leverbare hop fr. 25 tot 45 Gewas van 1889 66 tot 70 Dorp. Leverbare hop 20 tot 25 Gewas van 1889 60 tot 60 Beurs van Brussel, 13 Juni 1889: Aalst. Leverbare hop fr. 25 tot 30 Gewas van 1889 60 tot 62 Veehandel. Brussel, II Juli. 12 Juli. Hooi- en strooihandel. Markt van Audenaarde, 11 Juli. Ronse 10 Juli. Handelsrechtbank van Aalst. BANKBREUK. De rechtbank, Verklaart ambtshalve dat de bankbreuk van den heer Francq-Van Steenberghe, handelaar te Sottegem, geopend is van 5 December 1888 tijdstip van de ophouding der betalingen, alle rechten der belanghebbenden voorbehouden. Aalst, 10 Juli 1889 Voor eenstuidend afschrift De griffier H. J. PAPPAERT. OPENBARE VERKOOPING van Drij schoone te Aalsl, Geeraardsbergschestraat. De Notarissen BRECKPOT, te Aalst, en EEMAN, te Erpe zullen met gewin van palm slagen en gelagen openbaarlijk verknopen 1° Een Woonhuis met Erve, gecadastreerd sectie A, nummer 2310, groot 1 aar 90 centi aren, bewoond door den medeverkooper heer Francois Huylebroeck. 2° Een Woonhuis met Erve, sectie B, num mer 376d, groot 1 aar 10 centiaren. Bewoond bij sieur Van der Meersch, aan fr. 2-50 per week. 3° En een Woonhuis met Erve, sectie B, nummer 376e, groot 1 aar 10 centiaren. Bewoond geweest aan fr. 2-50 per week. Thans onbewoond. Instel 16, verblijf 23 Juli f889, Telkens om 5 uren namiddag, ter Estaminet van d'heer Franqois Huylebroeckte Aalst. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, in de Achterstraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten verzoeke van die het behoort met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eenige koop. Slechts gebracht op fr. 1,150. DERDE EN LAATSTE ZITDAG Zatnrdag 20 Juli 1889, Telkens om 4 ure namidag, ter Estaminet Het Gulden Hoofd, bewoond bij d'heer Gustave De Clercq, te Aalst, achter de Groote Kerk. var een schoon Merriepaard, 4 Karren, breed en smalgeloop, Ilarnassureu en ander Voer- mansgerief, Hooi, Mest, enz. op Maandag 15 Juli 1889, om 2 ure namiddag, te Aalst, vaartstraat, ten huize en aanzoeke van Ma dame weduwe Leopold Callebautdoor Louib BUEKENS, Zaakwaarnemer, aldaar. VERKOOPING VAN Landbouwalm en Veldvruchten TE AALST, Geeraardsbergschestraat. Studie van den Notaris VANDER SMISSEN, te Moorsel. De Notaris VaNDER SMISSEN, te Moorsel, zal openbaarlijk verkoopen, met de pleegvor men der wet van den 12 Juni 1816 Eerste koop. Een schoon Woonhuis met twee Hoven, te Aalst, in de Brabandstraat, bekend bij kadaster sectie A Nrs 1547 en 1548, groot 5 aren 50 centiaren, geteekend N° 10. Laatst bewoond geweest door wijlen den heer Josephus Kieclcens, Ingesteld fr. 13,000- Tweede koop. Een Woonhuis, nevens voorgaande, bekend bij kadaster sectie A N° 1549, groot 40 centiaren, geteekend N° 12. Bewoond door de gezusters Hoebeke, aan 2 franks 50 centimen Ingesteld fr. 1,420. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 9 r 1DO„ Verblijf, Dijnsdag 16 1 1889, Telkens om 3 ure namiddag, ter Zitting van het Vredegerecht te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van Hofsteden en Land, te Aalst, Aalst-Schaarbeke en Ottergem. De Notarissen DE WINDT, te Aalst en VAN DER SMISSENte Moorsel, zullen open baarlijk verkoopen I. Groot en schoon HUIS, te Aalst, tegen de Groote Markt, ten voorhoofde der Molen straat, sectie A, N° 863a, groot 1 aar 70 centi aren. Lest bewoond bijwijlen d'heer Benoit Fan Cutsem. Ingesteld fr. 20,000. II. 11 aaneenhangende WOONHUIZEN, te Aalst, in de Maanstraat, Nos 1, 3, 5, 7, 9, 11 13, 15, 17 en 19. Verhuurd a 1357 fr.' bij jare. Ingesteld fr. 15,550. III. 4 aaneenhangende HUIZEN, te Aalst, Nieuwstraatpoort, bewoond bij Judocas De Coninck, Philippe Podevyn, de' W° Van den Hende en Louis Boel-mdtjaarlijksche op brengst 350 frs. Ingesteld fr. 4,550. IVHOFSTEDEKEN, te Aalst-Schaarbeke, St. Apolonia, gruot 11 aren 80 centiaren, in gebruik bij sieur Augustinus Be Boeck, a 126 fr. bij jare. Ingesteld fr. 1,500. V. LAAD te Aalst-Mijlbeke, Moorselsche- baan, groot 5 aren 20 centiaren. Gebruikt door Louis Burtns, te Aalst. Ingesield fr. 100. VI. LAND te Ottergem, op de Mey, groot 7 aren 70 centiaren, in gebruik bij de kinderen Thienpontte Erondegem. Ingesteld fr. 160. ZITDAGEN Lnstel, 10 T Verblijf17 1889. Om 3 uren nanoen ter Estaminet Het Gou den Tonneken bij d'heer Iuycx-\)c Schrv- ver, in de Pontstraat te Aalst. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING te Herdersem. Eerste koop. Tweeden en laataten koop. In gebruiktreding ZITDAGEN Verblijf, 23 ''u^ 1889> telkens eenen Dijnsdag om 3 uren nanoen, ter Zittingszaal van den heer Vrederechter ten Stadhuize te Aalst. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van genoemden Notaris DE WINDT, te Aaltt, Keizerlijke plaats N° 49. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van een on Erve. te Aalst, Zoutstraatpoort. Eenige koop. Gebracht op fr. 22,000. DERDE EN LAATSTE ZITDAG 13 Juli 1889. VERKOOPING bij onroerendi inbeslagneming van eene met Woonhuis, en al hare Aanhoorigheden, te Lede. Eerste koop. Tweede koop. Enkele zitdag: Maandag 29 Juli 1889 VENDITIE VAN te Wanzele. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, met gewiu van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop: Een schoon Huis, te Aalst, in de Leopoldstraat, sectie A nummers 291 en 292, groot 4 aren 70 centiaren. Bewoond bij de jufvrouwen gezusters Van Sande. Ingesteld fr. 1,780 Tweede koop: Een perceel Lanl, te Aalst- Schaarbeke, in de Osbroeken, sectie B N° 546d groot 18 aren 70 centiaren. In gebruik bij sieur Vital Guns. Ingesteld fr. 600 Berde koop Een perceel Land, te Erembo- degem, aa de Groenstraat, sectie A nummers 182a en 182n, groot 20 aren 80 centiaren. In gebruik bij Judocus en Felix Verdoodt. Ingesteld fr. 400 Vierde koop: Eenen Meersch, te Dender leeuw, Bruggemeerseh, sectie A N° 1771a bis, groot 25 aren 50 cent. In gebruik bij sieur Vtrmuilden te Liede- kerke. Ingesteld fr. 1,500 V jfde koop Eene partij Land, te Lede, op den Royer of Steentjen, sectie C numnmrs 960 en 961, groot 63 aren 90 centiaren, verdeeld in 2 deelen. In gebruik bij de W° Victor Vérbeke en do W" Be Wandel. Ingesteld fr. 2,900 Zesden koop Een percel Land, te Hofstade, op den Gollingsberg of Kattenberg, sectie A N° 396b, groot 45 aren. In gebruik bij Victor De bruyn en Adrianus De Mol. Ingesteld fr. 100 Zevende koop Eenen goeden Vloeimeersch, te Mespelaere, Lippeveld, eenige sectie "num mers 506a en 505, groot 3 hectaren 44 aren 50 centiaren, verdeeld in 6 deelen. Ingesteld fr. 13,430 Instel, Zaturdag 29 Juni 1QOO Verblijf, Zaterdag 13 Juli Telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet Den Graaf van Egaiont, bij den heer Edmond Banneville, te Aalst, aan de Groote Markt. (WOEDT VOORTGEZET., Getal beesten te koop gesteld 1120 Prijs per kilo levend gewicht Ossen, fr. 0,75 tot 1,05 stieren, 0,63 tot 0,87 koeien en vaarzen, 063, tot 0,67. Kalvermarkt. Getal te koop gesteld910 Prijs per kilo levend gewicht, fr. 0.70 tot 1.18; 000 lamme ren, van fr. 0.00 tot 0.00, Strooi per 100 kil. Hooi id. Strooi per 100 kil. Hooi id. fr. 5,50 8,00 fr. 3,50 5,00 Een Huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, in de Achterstraat, gekend bij kadaster sectie A nummer 809, houdende van d'eene zijde aan den eigen dom van Madame Yander Smissen-Fonteyn, van d'andere ztjde aan den eigendom van dame weduwe en kinderen van den heer Joseph Schelfhout, van voren aan de Achterstraat en van Achter aan den eigendom van genoemde dame weduwe Vander Smissen-Fonteyn. Bewoond eu gebruikt bij den verkooper d'heer Emmanuel Van Cauter. Louis BUEKENS, Zaakwaarnemer te Aalst, zal aldaar, op Maandag 22 Juli 1889, om 2 ure namid' dag, ten huize en aanzoeke van sieur Petrus Cooqué- riaux, aan de Geeraardsbergschestraat, door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, openbaarliik ver koopen A. Meubels bestaande in Bedstoelen, Kassen Koffers, Stoelen Tobbens, Melkteilen, Kannen, enz, B. Landbouwalm zooals Raapmolen, Wanmo len met Ziften, Ivortewagens, |Drankeemers, Baskuel, Pikken, Zeissen, Paaruharnassuur, Handkar, droog Berd, Brandhout, enz. C. Veldvruchten, wassende op circa 1 hectaar estaan in 's aanzoekers hof en op eene partij lam aan de nieuwe Beek bestaande in Ajuin, Aardappels Klavers, Rogge, Masteluin en Schorseneden, verdeeld in koopen. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaar" den en tijd van betaling mits stellende goede borg. van een De Notaris DE V- INDT, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Aalst, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 en met gewin van palmslag, ten aanzoeke van de kinderen Alexis Jansegers, openbaarlijk verkoopen Eene Hofstede met Woonhuis, Schuur en Stallen, zeer voordeelig gestaan en gelegen te Herdersem. op wijk Kluis, op vijf minuten van de Loskaai der Vaart gecadastreerd sectie A, nummers 595 en 596 met eene grootte van 18 aren 90 centiaren, groot volgens titel 20 aren 72 centiaren palende oost Judocus De Witte en de erven Meys, zuid Jan Baptist Raes, west den steenweg naar de Vaart en noord de gezusters Buyle. Een perceel Land te Herdersem, aan het Monikken- hof, gecadastreerd sectie B, nummer 531a, met eene grootte vau 12 aren 90 centiaren, palende oost eu zuid de kinderen Van Nuffel, west Hortense Jansegers en noord Benjamin Vermoesen. De koopers zullen in 't gebruik komen van het be werkte deel der Hofstede en van koop 2 na het schee- ren der vruchten daaropwassende en van de gebouwen der hofstede den 1° October naast. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten aanzoek® der voogden der minderjarige kinderen van wijlen^ de echtelingen Janssens-Wellemans, met de pleegvor" men der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoo" pen Eeu goed en zeer welgelegen Winkelhuis en Erve» gestaan en gelegen to Aalst, aan de Zoutstraatpoort- bekend bij kadaster sectie A, nummer 2162f, komende ter eendere aan sieur Emmanuel Van Styvcndaele, van den anderen kant en van achter aan d'erven van mijn heer Joseph De Gheest. Lest bewoond geweest bij de gezegde echtelingen Jansseus-Wellemans. Onmiddelijke in gebruiktreding. T'elkens eenen Zaturdag om 2 ure namiddag te Aalst, Groote Markt, ten Stadhuize van den heerWre- derechter. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ten kan toore vangenoemden Notaris DE WINDT. De Notaris DE PAUW, te Aalst, daartoe in rechte benoemd hij vonnis der Rechtbank van eersten Aanleg te Dendermonde, in date 6 Juli 1889, bevelende de openbare veiling van naschrevene Goederen, ten ver zoeke van den heer Hector Van Ruylaere, Bankier, te Brugge jegens den heer Remy-Pierre-Frans De Ilovre, bierbrouwer te Lede, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Aalst, openbaarlijk ver koopen Eene Rrouwerij met hare aanhoorigheden, en onroerende Goederen bij bestemming, met woonhuis, Kapel en Tuin, gelegen te Lede, ter plaats Het Kas teel, Statiestraat, groot 21 aren 40 centiaren, gecadas treerd wijk F, nummers, 731i, 733k, 733l en 735a, palende ten noorden aan de straat, ten oosten aan den heer Gustave Lieveus, ten zuiden den aankavel Joseph Coppèns-De Saedeleer en ten westen aau de straat. kien Huis met Koer, Hof en verdere afhankelijkhe- den, gestaan en gelegen te Lede, in de Kammelstraat. groot 10 aren 90 centiaren, gecadastreerd wijk F nummers 1030, 1033 en 1034, palende ten noorden aan de straat, ten oosten aan den heer Bedediktus-Joseph an den Steen en aan den heer l'ieter-Domien Pele ntan, ten zuiden aan den weg en ten westen aan de straat en aan de heeren Victor en August Anuaert. 0111 3 ure namiddag, ter gewone Zittingzaal van het Vredegerecht ten Stadhuize te Aalst. Nadere inlichtingen zijn hij genoemden Notaris te bekomen. De notaris DE PAUV te Aalst, zal, ten verzoeke van den heer iiaeles Cumokt, nijveraar te Aalst, op DONDERDAG 18 JULI 1889, om 8 ure namiddag openbaarlijk verkoopen Circa 40 koopen HOOIGRAS en te wassen NAGRAS op eenen meersch genaamd Kloostermeersch, gelegen te anzele, aan den Watermolen van den Leer Ilin- polyte Matthys. 1 De aanwijs zal gedaan worden door sieur Wïnant. jachtwachter, te Smetlede. De verkooping geschiedt op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borg en bctaloncle Tiet ongold comptant.

De Dendergalm | 1889 | | pagina 3