Pillen De Pratere Verschillig nieuws. a a Kiezing te Leuven. Hurrah voor onze liberale vrienden van 't arrondissement Leuven. Moedig zijn ze ten kamp gevlogen en met eere komen zij uit den slag terug. Zij mogen er fier op zijn dat zij de blauwe viag zoo ferm in de hoogte hebben gehouden. Het is waar, zij behalen geene overwin ning, maar dit ware een mirakel geweest en die ziet men op onze dagen niet meer Men streed zonder de minste hoop, al leenlijk om eens te zien hoeveel veront waardiging het mouchard-miuisterie wel in het kiezerskorps verwekt mocht (heb ben. De uitslag overtreft de schoonste be rekeningen over 5 jaar was de klerika le meerderheid van 1/00 stemmen thans is zij tot 848 stemmen versmolten. Zoo dat Beernaert-Pourbaix met zijn hatelijk, partijdig bestuur en met zijn mouchards-regiem op 5 jaar tij<1 s de klerikale meederheid in het arrondisse ment Leuven .alleen van 562 stemmen verminderd heeft. De katholieke bladen zullen viktorie kraaien, zekerlijk, maar inwendig zul le u zij zeggen Sapristi, onze fondsen zijn geweldig aan 't dalen Nog eens hurrah voor de liberalen van 't arrondissement Leuven. Zij heb ben ons daar een voorbeeld gegeven, dat overal dient gevolgd te worden, tot zelfs in de klerikaalste kiesomschrijvin gen des lands. Overal moet er gestreden worden de strijd brengt leven en nieuwe krach ten bijde onthouding baart verzwak king en den dood. De strijd brengt ons in aanraking met de buitenkiezers, welke wij zoo weinig zien de pers verspreidt licht en het ge sproken woord zaait waarheid. Voor de verspreiding der vrijzinnige gedachten kan de strijd niet dan voordeelen ople veren. Yan nu af dus reeds aan 't werk, beter te vroeg dan te laat. De uitslag door onze vrienden te Leuven behaald geeft ons goéde hoop en nieuwen moed het ministerie krijgt er eene schandvlek te meer. waar, eenvoudige menschen, blindelings ge loofd Nard en Doe. Konden wij andera Mon. Ongelukkiglijk, 't-is maar al te waar beiden ongeletterd, konnen die geloof waardige heer en ?u wij 3 maken wat zij wil den. Ongeleerde menschen kan men gemakke lijk bedriegen, daarom ook zijn de edelen en geestelijken zoo tegen alle volksonderwijs en volksverlichting. Nard. Ik geloof dat gij gelijk hebt. Mon. Overschot van gelijk, kameraad. Welnu ik ga u doen zien, dat men u poeier in d'oogen geworpen, ja schandelijk bedrogen heeft. Doe, geef uw coutributiebiljetten eens. Doe. Wacht een oogenblik. (Haalt uit eene kas een gausch pak papieren en werpt ze op tafel.) Daar hebt g'er eenen ganschen hoop, wel van 10 jaar bijeen. Mon. Opgepasthier heb ik die van 84. Weet gij wat het totaal uwer belastingen be draagt, broer? Doe. Rond de zestig franks, geloof ik.. Mon. (Na een weinig rekenen). 63 fran ken en 28 centiemen. Nard. En van dees jaar Mon. Wacht, ik ga het u zeggen, hier zijn de noodige biljetten... (Weer rekenend) 64 fr. en 47 centiemen. Doe. Dus éen frank en centiemen meer en ik heb geen roê labeur meer dan vroeger Mon. En waarom niet, freer Ziet ge nu hoe men u op fiesschen heeft getrokken. Ziet ge nu wat schoone lastenvermindering men u als blauwe bloemekens op de mouw heelt ge stoken. Doe. O 't is schande, zoo te durven liegen. Nard. Als Charelke, of M. de Baron of M. Pastoor nu nog van lastenvermindering spreekt, dan steek ik hem mijne contributie- biljetten onder den neus en dan zullen zij wel aa.dig opkijken. Mon. Zoo moest iedereen doen, dan zou hun bedriegelijk spel niet lang duren. Doch, dat is nog alles niet. Doe en Nard. Wat dan nog al Mon. Menheer De Bruyn is minister van landbouw, met eenen ganschen hoop vetbe- taalde bestuurders, schrij zers en landbouw-in- génieurs. Welnu breneen uwe landen meer op dan vroeger, hebt gij rijker oogsten, is uw toe stand sedert 1884 verbeterd Nard. Bijlange niet, 't heeft nooit slech ter voor ons geweest. We zitten in den krot tot over d'ooren. Mon. De veelbelovers hebben düs noch de lasten verminderd, noch den akkerbouw be- voordeeligd, noch den landman gered. Doe. Wat hebben zij dan gedaan Mon. Dit zal ik u een volgende keer ver tellen. Het middel dat die pbeuiksen gevon den hebben is geene besparing, maar wel eene onrechtstreeksche verhooging die jezuietenknechten kunnen niet openhartig te werk gaan der stede lijke belastingen, die ni'et alleen het te-kort van een duizendtal fr. zal aan vullen, maar zelfs nog een bonitje van gelijke som achter laten zal. Het ge meentebestuur heeft de plaatsgelden ter vleeschmarkt nagenoeg metde helft ver- vermeerderd. Die vermeerdering zullen de beenhouwerster markt hunnen klan ten wel ruimschoots doen betalen. En die klanten zijn kleine burgers, zijn werklieden. Zoodat de werkman en de kleine burgerij die onrechtstreeksche verhooging der belastingen zullen beta len zoodat werkman en kleine burger uit hunne beurs de ongehoorde verkwis tingen onzer Meesterkens zullen moeten bekostigen. Kiezers uit den geringen en werk mansstand, herinnert u zulks op tijd en stond. Was dat rechtveerdig Neen, duizendmaal neen, en daar moest, kost wat kost, een einde aan ge steld worden St. Joseph moest van 't godvruchtige Mijlbeke zijn aandeel hebben. En het heeft gekost ook de stadskas en onze zakken weten er van te spreken. Wanneer later de vreemdeling zal vragen Waartoe dienen die verlatene kaaien, die onbegane brug Dan zal men antwoorden ten voor- deele van St. Josephskerk. En om ander vriendjes, langs genen kant der stad tevreden te stellen, werd naar daar nog de statie verplaatst en een gansch kwartier in zijne belangen bena- deeligd. Toe, burgers, gekozen voor zulke voorbeeldige bestuurders Eerste samenspraak ter woonst van pachter Doe, tusschen Doe Ward zijn gebuur, en Mon, broêr van Doe, welke te Gent met de bloemkweekerij is rijk geworden en nu met den Hoogdag ee is over gekomen is.... Het gesprek gaat voort... Mon. En wat beweerde Charelke van Hal in den Biekorf, frêer Doe. Wel azoo,: dat de boeren nu geluk kiger waren dan vóór 1884. Is 't niet waar, Nard, gij stondt er ook bij Nard. Perfectelijk, geen letter min of meer. Mon. En gij gelooft al die zwanskes Maar hebt ge dan geen oogen of ooren meer om te zien en u te overtuigen, dat dit alles bedrog en leugen is. Doe. Hoe bedrog ea leugen Mijnheer de Baron heeft het toch ook gezegd. Mon. De Baron, die er zijn voordeel uit trekt. Doe. 't Is mogelijk, maar... Nard. 't Zwart onderpastoorken heeft het wel gepreekt, en die heeft er toch geen profijt bij. Mon. Ge bedriegt u, vriendjes de heer baron en d'heer onderpastoor hebben er alle twee veel belang bij dat zij u die leugens kun nen opvijzelen. Met u als gelukkigen te doen doorgaan hoeft de baron uwe klachten niet aantenemen om vermindering van pacht te be komen, en om dezelfde red n kunt gij u bij M. Pastoor er met aan onttrekken van mild in schalen en offerblokken te steken of voor aller lei godvruchtige werken af te duimen. Zijt gij niet overgelukkig 1 Het komt er bij u op geen vijffrankstuk aan. Doe. Integendeel, wij hebben het zeer druk... Nard. En zijn hoogst tevreden als we stillekens de twee einden des jaars aaneen kunnen knoopen. Mon. Zoo dat de boerenstiel zoo brillant niet is gelijk de nobillonsen de geestelijken het u wel willen diets maken Nard. Zwijg mij er van, Mon. 't Is een echt armoedje en van dag tot dag slechter. Doe. Hoe dat zulks eindigen moet, daar verstaat zich de duivel aan. Mon. Dat kan eindigen, als gij maar wilt. Nard en Doe. Hoe wij Mon. Ja, gij, en al de anderen welke van den akkerbouw moeten leven,zijt de schuld van den ongelukkigen toestand, waarin gij ver keert. Verwondert u zoo zeer niet, ik gau dit zoo kort mogelijk doen verstaan. Nard. Begin maar, wij zetten onze ooren wagenwijd open. Mon. Herinnert g'u 1884 nog Doe. Zeker, zeker de val van 't geuzen- ministerie. Nard. En eene fijne rammeling te Brus sel die ik nog gewaar word. Mon. Wel verdiend, Nard. Maar we gaan voort.Welnu da rge zulk goed geheugen hebt, zult g'ook niet vergeten zijn dat M. de Baron en M. de pastoor u zijn koiaen bezoeken. Nard.Zeker vriend, zeker, en bij dit be zoek hebben zij mij gezworen dat ons land een landeken van beloften voor de boeren ging worden. Men zou een ministerie van landbouw inrichten, de prijzen van het graan en de vee' beesten doen stijgen, kredieten toestaan, ja zelfs de grondbelasten totaal afschaften ot grootelijks verminderen. Doe. Zoo is 't. Mon, Eg gij hebt weeral geloofd, niet Gremeentebelastingeu Onrechtstreeksche vermeerdering De groote meerderheid der aalstersche belastingschuldigen dacht, toen onze gemeenteraad 'nen brief van dankzeg ging aan ministeï Beernaert deed gewor den" voor 't cadeautje van nagenoeg 24000 fr. 's jaars, dat ofwel de 2 °/0 op het cadastraal inkomen ofwel de belas ting op de stoomtuigen, of misschien alle bei, door 't stedelijk bestuur ging afgeschaft worden. Werden de beide afgeschaft, dan nog zouden er, v n de 24 duizenden, wel eenige overgebleven zijn. M. Gheeraerdts, de Schepene van Fi nanciën, verklaarde echter dat de hoop dier meerderheid ongegrond was. Hij somde eenige redenen op, de eene be lachelijker dan de andere, lie 't stadsbe stuur de verplichting zouden opgelegd hebben de stedelijke-belastingen te ver meerderen, indien de gift van Beernaert- Pourbaix den toestand niet was komen red len. Eenieder had zekerlijk spijt zijne zoete hoop verijdeld te zien, maar men dachtEnfinals 't nu niet anders zijn kan Wij hebben nu toch ook dc verze kering dat de stedelijke belastingen in lange jaren niet zullen verhoogd wor den! Ah ja? Attendsjeviens, zoo als Eeman August, in de Kamer zeg gen zou niet verhoogd worden 't Is verleden maandag gebleken hoe ze niet verhoogd worden. De inkomende rechten op het vreemd vee, door ons mouchards-ministerie ge stemd, hebben gevoeliglijk de prijzen van 't vleescb doen stijgen zij zijn ook de onmiddelijke oorzaak geweest dat, sinds eenige maanden, bet getal kramen op onze Vleeschmarkt aanzienlijk ver minderd Is. Onze stadhuispheniksen vreesden dus, niet zonder reden, dat de verpachting der plaatsrechten op de vleeschmarkt welke verleden maan dag plaats gehad heeft jaarlijks een duizendtal frank min zou opgebracht hebben dan de vorige. En zöö benard is de toestand onzer stedelijke schatkist, ondanks de gift van den middernachts minister, dat zij die geringe verminde ring van ontvangsten niet onderstaan kan en dat do financiers van ons stad huis een middel hebben moeten zoeken om dit te-kort aan te vullen. Dit middel was heel gemakkelijk te vinden. Onze gemeenteraad had maar de vermindering van den aanwezig heidsponning zijner leden te stemmen 5 fr. in plaats van 10, voor elke zitting, ware zeker al eene vette betaling voor al 't werk(?) dat die gasten op 't stadhuis verrichten. Maar hoe zouden ze_ dan, alle drie jaren, hunne kieskosten beta len Nieuwe statie. Yan alle kanten komen er ons klacht 311 toe over de nieuwe statie aan de Zeebergsche brug de eene geraakt niet over do brug, de andere niet binnen de statie, men hoort daar een ge roep en een gekijf van den belscben duit el. Dat is nu die gewenschte statie met al bare voordeelen En zeggen dat dit alle3 maar een beginsel is, want wacht nog wat, dan zal men ander bedjes booren zingen, op... eene treurige wijze. Zij staat er nu, zekerlijk sommige vriend jes weten maar al te zeer waarom doch moest z'er nog gebouwd worden, men stelde, om te beginnen, bet werk voorzeker uit tot in d'ander eeuw. Staatsmiddelbare Jongensschool van Aalst. Wedstrijd op bet einde van September door bet Staatsbestuur uitgeschreven, om plaatsen van post-en bulpbedienden te bekomen, Boven de 400 medestrevers 3de De Gols, Arnold, van Moorsel. 6d* Van Cutsein, Hendrik, van Aalst. De leerling De Gols is als bediende in het postwezen te Kortrijk genoemd, met eene jaar wedde van 1100 franken. Hopbellen. Dier laat weten dat M. de Deken zaliger ij zich in zware schulden gesteken, ja verarmd heeft voorde katholieke scholen in de-stad. Wel, beste kameraad, ge behoeft daarover zooveel misbaar niet te maken. Niemand .beeft M. de Deken daar toe verplicht en zoo de familie armoede vindt in plaats van eenen goeden ponk, gelij k er met reden te verwach ten was, dan zeggen wij dat M. de Deken niet deftig heeft gehandeld of wel is de zaak loensch. Versta-je, Pier Komt dan ook in 't vervolg zoo niet meer boffen over uwe katholieke scholen, welke op die wijze gebouwd zijn geworden. Daar zijn er nog ander welke hun voetje in den schoen van zekere middelbare school gestoken hebben, en als gij daarover schreeuwt, dan weet ge waar om. Begrepen, manneken? Dierken, ge hebt in uw vuilblad met opge zetten wil laffelijk over twee afgestorvenen geschreven om bij deoverblijvenden opnieuw de nog bloedende wonde open te rijten. Op zulke laagheden antwoorden wij alleen lijk Pas op, eer bet te laat zij Het Land wil kost wat kost hebben dat M. Marchandise op zijn gezeever antwoorde. Maar beste jongen toch, gij die bet manifest van den beer Bestuurder zoo jesuietiscb uit pluist, hebt ge dan daarin niet gelezen dat Hij zich met geen polemiek in de nieuwsbladen bezig houdt. En hij zou in uw Land antwoorden. Wat denk-je wel Zijne school komt u weeral den klinkend antwoord te geven, een klappende kaak smeet door de schitterende onderscheiding, welke twee harer 1 ïerlinge 1 komen te behalen en die wij hierboven mededeelen. Zulke antwoorden tellen dubbel en sluiten den mond dicht, niet waar Dier Letterkunde. Merkwaardige gebeurtenis. Het reeds zoo lang verwachte werk van Hendrik Conscience, is eindelijk versche nen. DE DUIVEL UIT HET SLANGEN BOSCH, bet laatste en waarlijk het schoonste werk van omen diep betreurden kunstenaar. Elk vlaamsch hart zal ongetwijfeld deze ge beurtenis met vreugd vernemen en naarmate den geringen prijs het werk willen bezitten. De firma J. Ldbégue én C", om in het bereik van ieders beurs te blijven zal dit werk uitge ven aan den geringen prijs ran 1 fr. 50. Het zal insgelijks bij alle boekhandelaars te verkrijgen zijn. Stad en omliggende. Zondag avond rond 7 ure is er brand ont staan in de wooing van Bernard Roel3, her bei gier, wonende alhier aan de \aart. De slaapkamer op 't eerste verdiep stond in volle vlam. De bewoners van het buis geholpen door eenige werklieden aldaar in de herberg aan wezig, zijn er m gelukt voor de aankomst der pompiers den brand te blusschen. Het mobi lair der kamer is erg beschadigd of totaal ver nield. Een k taken den beer B. Roels in bewa ring gegeven, door een der werklieden alhier werkzaam, aan de nieuwe ijzereu brug en bevattende eenige juweelen, 8 bankbriefjes van 100 franks, 4 van 20 franks en een geld beugel inhoudende 70 franks is verbrand of verdwenen. Een gedeeltelijk verbrande bank- brief waarvan de nummers bewaard zijn ge bleven eu een paar gouden oorringen zijn ge vonden en den eigenaar ter band gesteld. Alles was verzekerd door de Maatschappij De Vereenigde Eigenaars. Een smartelijk ongeluk is verleden Zondag in onze stad voorgevallen. Jufvrouw Mathilde Van Malderen, oud 52 jareu, wonende in de Klapstraat, was een be zoek gaan brengen bij baren broeder Petrus, linnenbleeker alhier op den tragel. Toen ze rond 11 1/4 ure 's avonds het buis haars broe ders verliet, werd de ongelukkige door den schijn van 't licht der petroollamp waarmede baar broeder de twee zusters met bunnen broe der Romaan die weinige oogenblikKen te voren bet buis hadden verlaten, verlichtte, op een dwaalspoor gebracht en sukkelde iu het water. Spoedig werd zij uit haren akeligen toestand gered doch gaf weinige minuten nadien den geest. De genaamde W. onzer stad die reeds dik wijls met moeder Justicia afgerekend beeft voor diefte, werd velleden Dinsdag op h )eter daad betrapt, terwijl hij bezig was een groot stuk varkenvleesch te vingeren, bij den beer Pb. Van den Steen wonende alhier op den boek der Cumontstraat. De dader is naar bet policie- bureel gebracht waar proces-verbaal ten zijn la3te is opgemaakt. zuiverend bloedzuiverend 2 03 03 S 2 Doch de mevrouw des huizes had juist in den gang de vraag gehoord der kleinen en beval ze binnen te laten, 't Waren twee lieve kinde ren, met zachte, droevige oogen, maar onge- zorgd, bibberend van koude en natheid onder hunne gescheurde lompen. De rijke mevrouw gaf bevel ze aanstonds netje s aan te kleeden, ze in een pak barer eigene kinderen te steken. Daarna werden zij gebracht in de ruime, warme, verlichte zaal waar de feestgenoten rond den prachtig versierden K ïstboom ver gaderd waren. De lieve, arme wichten zongen hunne lied jes, werden met snoeperijt u overladen, deelden gausch het feest en werden door de goedhar tige mevrouw per rijtuig naar huis gevoerd waar ook de ouders een kerstgeschenk ontvin gen. Wonderbare uitslag Remicourt, 2 Februari 1889. Ik moet u zeer bedanken voor uwe goede Zwitsersche pillen Hertzog aan 1 fr. 50 de doos, zij hadden voor mij een wonderbaren uitslag. Ook verzoek ;k u mijne verklaring kenbaar te maken. (Handteeken gewett.J Lallemand, zoon. 'Aanhouding van den moordenaar van Temsehe. De dader der afschuwelijke dub bele moord, gepleegd aan boord der binnen schuif Marie-Constance, die in heel het land eene diepe ontroering heeft te weeg gebracht, is eindelijk dijnsdag middag, kwaart voor één uur, te Antwerpen, op de Van Dyckkaai, aan gehouden. Indien wij zeggen de dader, bedoelen wij den persoon, die sedert de nisdaad door het gerecht opgezocht wordt als de vermoedelijke dader. Dat men evenwel de hand op den moorde naar gelegd heeft laat alles veronderstellen. Den 15 dezer was deze persoon Lode wijk Janssens genaamd, geboren te Boom in 1869, soldaat bij het 6° linieregimönt,d<ch die sedert den 1 dezer maand gedeserteerd was, in dienst getreden als schippersknecht aan boord der Hhijnboot Bertha, patroon Vander Zalm, toe- hoorenle aan den heer Greger, wonende Brou wers vliet. Toen Janssens aan boord kwam had hij slechts eenige kleederen bij zich. Hij had geen geld in zijn bezit. Zelfs had een andere schip persknecht hem eene dimieten werkbroek ge leend of liever verkocht voor 5 frank, die hij moest betalen zoo haast hij dit geld aan boord der Bertha verdiend had. Sedert den 15 dezer had Janssens geen enkel maal het schip verlaten, doch daar het vandaag moest vei trekken, en reeds gisteren het kleine oude dok, waar het gemeerd lag, moest verla ten, was hij gisteren middag aan wal gekomen, waarschijnlijk om de eeae of andere öoodsckap te verrichten. Nauwelijks aan wal werd hij gezien door den genaamden Carolus Cooi, schipper, gebo ren te Boom, die hem zeer goed kende, en die wist dat hij voor de dubbele misdaad van Tem sehe opgezocht werd. Cool volgde hem op tot een weinig voorbij het schuildokje, en aan de Van Dyc vkaai ge komen, ontmoette hij twee politieagenten; Gooi sprong alsdan op Janssens toe en duiddi hem de agenten aan als zijnde de persoon, die ioor de justitie opgezocht werd voor de misdaad van Temscke. De agenten brachten hem naar het bureel der kaaien, waar hij bekende Lode wijk Jans sens, te heeten. De politieadjunct De Vilder, sprong onmi 1- delijk in een rijtuig en deed zich naar de Rhijnboot Bertha brengen, waar bij de kleederen, die Janssens toehoorden, in beslag nam, te weten eene bruine geruite v ston, een zwarte veston, een zwarte broek zelf le stof, eene bruine geruite broek, een paar witte sol- datenkousen, gemerkt F 59,727, wat het num mer van zijn stamboek is, eene witt 3 vrouwen kous, twee paar grijze kousen, eene ondervest, enz., enz. De broeder en zoon der slachtoffers, Alfous Bal, wonende te Boom, die zich bij toeval in onze stad bevond, is op het bureel vau politie geweest en beeft de twee vestons en de broe ken, alsook eene zilveren horloge, herkend,als toehoorende aan zijnen vermoorden broeder. Op de in beslag genomen kleederen zij a gee ne bloedvlekken aangetroffen, tenzij op de on dervest, waarop zich eenige vlekken bevinden die wel bloed zouden kuunen zi„n, doch daar van is men nog niet zeker. De politie heeft Janssens niet ondervraagd, zij heeft hem onmiddolijkin de celgevangenis opgesloten en ter beschikking gesteld van den krijgs- auditeur. met salsepareille, Bonder aloës. jg Voor St. Josephskerk. Wij wisten niet waarom de klerikalen er zoo fel aan hielden van eene brug aan den Zwarten Hoek te hebben het Land lost nu dit raadsel op ten voor- deele van St, Josephskerk. Verwondert u niet te zeer, beste lezer, het staat er in volle letters gedrukt ten voordeele der St. Josephskerk. Men beeft dus aan de geldkast van M. Pastoor gedacht wanneer men langs dien kant 65,000 fr. aan een rottering van meerscb, 100,000 fr. aan eenen nut- teloozen kaaimuur en 50,000 fr. aan eene onnoodige brug beeft verknikkerd. Weldie brave bestuurders toch Maar ook, er was toch wel wat reden voor St. Josephs paart is zoo klein met dit van St. Marten vergeleken St. Joseph krijgt maar een onbeduidend brokje van den over rooten koek, en van Mijlbeke, dit door en door kriste- lijke gehucht, heeft bet geen kindje te doopen, geen huwelijk in te zegenen geen lijk te begraven. Ailes voor St. Marten, geen stuiver voor zijn konkurent. HOTEL DE L'UNSVERS, 4, rue Geoffroy-Marie, prés la Bourse et les Grands Boulevards term par Honoré Meert. PRIX MODÉRÉS. Brussel. Een roerend voorval heeft zich met Kerstavond voorgedaan. Men weet dat het gewoonte is der arme kinderen van deur tot deur te gaan, een liedje zingende, om zoo eenige oordjes bijeen te zamelen. Het was rond tien ure 's avonds dat twee kinderen, een knaapje en een meisje, aanschel den in een der praalgebouwen van de Louisa- laan. Buiten in den scherpen, vocktigen wiud hoorden zij de muziek-en vreugdetonen en zij hoopten wel dat er van dien overvloed iets voor ben zoude overschieten. De breede koetspoort werd geopend en toen de wichtjes vroegen of i zij een liedjen mochten zingen werd hun narsck j u neen geantwoord door een knecht in gele livrei. Buitenland. Frankrijk. Een drama. In n. 51 der rue Ph hppo Girard, woonden op de 3e verdieping eene weduwe met haren zoon, een eerlijken werk man. Beiden leefden gelukkig, en Eugeen, die zijne moeder aanbad, had nooit willen trouwen om zich niet van haar te moeten scheiden, en geen derde persoon in hun bestaan te mengen. Over 14 dagen werd de jongeling ziek. Niet tegenstaande de goede zorgen du- moeder m van een geneesheer, die bijzonder veel belang in hem stelde, stierf hij verleden vrijdag. D wanhoop der moederbeschrijven is onmogelijk; de ongelukkige was zinneb-os vau droef beid eu toen men haar van het lijk wilde verwijde ren kreeg zij eenen aanval van waa ïzin eu riep uit Neen, ik kan alleen niet blijven, ik wil met Eugeen vereenigd zijn En eer iemand haar gedacht had kunnen raden sprong zij door het venster. Men nam enkel nog een lijk op. De arme moeder werd nevens haren zoon ge legd, die zij al te veel bemind had. Italië Moorddadig tweegevechtUit Rome nel t men, dat twee boeren te Ventimigha be; m n twist kregen over e u stuk land eri da ir ij k t niet eens konden worden, kwamen dj to i sl >tte overeen om er met elkander vi er te vechten. Niet bekendmet.de behandel ills'vau degen, sabel of pistool, kozen zi. bd eew-er tot wa pen. Terstond nadat de atipruv gemaakt van, nam elk zijn geweer en ringer, t g io -r rJ- kan}er st an. Een vao ben tri le tot eu men schoot op hetzelfde oogotibli c j - den dood neer. Da een was door het iiowu, uö andere in het hart getroffen. B Een'cONTRIBUABEL flj- genezen, maagziekten, brandende opwerpingen, w brand der ingewanden, opstijgingen en enrom- Zuiveren het bloed, veroorzaken geene kolie- ren het beate en krachtdadigste purgeermiddel, w opdrauggi g ten, worde N 2 geraaktheid en alle besmettelijke ziek - 0li genomen op alle uur van den dag Prijs fr 1-50 de doos. DE rk Algemeen depot te Oostende apotheek PRATERE, Louisastraat, 5, Brussel, apotheek SEVERIN, Hoedenmakersstraat, Enghien, theek Moreaux, apo-

De Dendergalm | 1889 | | pagina 2