Pillen De Pratere Verschillig nieuws. ei o Knoopt dat aaneen en verstaat zoo als ge wilt. Is 't niet kop, raad maar letter, ge zoudt kunnen winnen. Platbroek vervoordert Nauwelijks was er eenige hoop van scheuring of de liberalen besloten te strijden. En op 16 Maart, 11. dus lang vóórdat er van Hecht, Nijptangenz., van de HH. Woeste en Pauwels sprake was, kon men in Dcnderbode lezen «Wij verne- men dat onze liberalen niet alleen in Juni maar ook inMeizullen strijden.» Weer al eens, hoe rijmt men al die dubbelzinnigheid te saam i M. Pauwels vraagt aan Denderbode Gij hebt beloofd dat Woeste op gepaste uur, zal rekenschap geven over zijne handelwijze- Hoe zal hij dit doen hij kent geen vlaamsch, de taal zijner kie zers niet. Platbroek verschoont zich met Ni ij hebben dat niet stellig beloofd, wij heb ben maar gezegd dat hij waarschijnlijk zou rekenschap geven, Die waarschijnlijk is eene flesch Lour- deswater weerd Zeg eens, gebuur, hoe wilt g' het zoet of zuur Platbroek voortgaande M. Woeste n verstaat genoeg vlaamsch om iedereen ie kunnen aanhooren. Dat kan een drommedaris ook en ware het anders M. Woeste zou zeer te be klagen zijn. En indien hij in 't openbaar de taal niet spreekt, daarin heeft hij gelijk en hij weet waarom Honderdduizend paternosters en scha pulieren, dat is do moeite weerd Zi9, Platbroek, die en htj weet waarom geef ik u voor geene 25 volle aflaten Waarom???de reden is simpel zei boerken Buysomdat hij niet En in zijn nummer van 16 maart meldde Denderbode Wij staan er borg voor dat M. Woeste onze taal zoo goed verstaat dan het mogelijk is. Een woordje uitleg, van dien duiste ren mogelijk ware hier niet te veel, dunkt I rock vervolgt Klein en groot weet te Aalst dat de artikels van Recht Nijptang, enz. niet door Aalste- ,iaai werden geschreven. En in Denderbode van 6 April De beschuldigingsakte schijnt opgesteld door eenen Aalstenaar. Nog eens, jongens, wat belieft er u Wanneer meester Pauwels als verde diger der artikelen vaD het Recht M. Woeste in eene openbare meeting uit daagt en dag en uur stelt, dan ontsnapt Platbroek met te zeggen Wij hebben niemand uitgedaagd, wij hebben daar toe noch mandaat van Woeste, noch van wie het ook zij En in Denderbode van 6 11. Wij a drukken de hoop uit dat de beschul- diger op eene kiesvergadering in te- genwoordigheid van den beschuldigde er zijne beschuldigingen zal durven herhalen... maar wij vreezen dat hij zich niet zal vertoonen. Maar nu dat M. Pauwels de punten op de i's zet, nu Platbroek gewaar wordt dat hij met een man te doen heeft, nu trekt hij zijnsu steert in, nu weet hij niet hoe zich t<- draaien of te houden, nu staat hij daar lijk een flauiv bescheed. Of beter Omdat M. Pauwels het op zich neemt in de plaats van den schrijver der artikelen op te treden zoekt hij een uitvlucht met op dien onbekende los te donderen en hem laf- iaard te verwijten. Moest die gekend zijn de kristelijke klerikaaltjes zouden hem een dansken leeren. En gij dan Platbroek Gij handelt juist lijk kleine kinders, die men in sommige gevallen hoort roepen Ik heb dat niet gedaan ik heb dat zoo niet verstaan het zal niet meer gebeu ren, enz. enz. en nauwelijks zijn ze bui ten gevaar of ze roepen uit Komt voor bij onzent ik werp u een steen naar het hoofd. Platbroek belooft aan M. Pauwels rotte ajuinen het kon niet beter op zijn Aalstersch eindigen. Zwart maken ontbreekt er nog, dat ware de bouquet!!!! Nog eens, om te sluiten Wat plat- broekerij Van de Molenstaaatpoort. Volgens wij vernemen ontstaat er daar mis noegdheid over het leggen der brug aan den Zwarten Hoek. Het schijnt dat de bewoners van Papenrode, Herdersem, Denderbelle, Wieze, enz. enz. aan de neeringdoeners van Molenstraatpoort en Molenstraat vertellen dat ze hunne klandizie niet lang meer zullen hebben, om reden dat ze langs daar naar de stad niet meer zullen ko men, eens dat de brug aan den Zwarten Hoek zal gemaakt zijn. Wij weten niet in hoe verre die bedreigingen zullen bewaarheid worden. Zeker is't dat de nieuwe weg veel gerichter zal zijn voor de be woners van bovengenoemde gehucht en gemeen ten en wij gelooven dat de misnoegdheid der neeringdoeners van Molenstraatpoort reden van bestaan heeft. Wat heeft die nieuwe statie al klachten ver wekt en dat alles om wat kofijntjeswinkel? zuiverend bloedzuiverend mot salsepareille, zonder aloës.^ S Volkomen 't akkoord. L'Escaut en Denderbode vinden dat er zoo veel jongelingen als misdadigers voor de rechtbanken verschijnen en bevestigen dat dit ie vruchten ziju der wet van 1879. Welnu, hierin zijn we volkomen van hun gevoelen op de klerikalen dorpen hebben de kinderen weken, maanden en jaren in 't wild langs de straat geloopen, alvorens de pastoors- school voltrokken was, en ze naar de geuzen meester niet mochten gaan. Elders heeft men ze aan de handen van eenen klompenmaker of koewachter toever trouwd en of ze da ir veel goeds geleerd heb ben, laten wij liefst van u oordeelen. Wij vragen dus met bovengenoemde kleri kale bladen dat er eene statistiek gemaakt worde, waarin den graad van geleerdheid on zer veroordeelden en de gestichten waar zij hunne schooljaren hebben jgedaan, aangetee- kend worden. Men zal die statistiek in België niet maken, beweert Denderbode. Maar is ons ministerie niet meester En zoo zij er baat moest bijvinden, dat die statistiek gemaakt werde, wees verzekerd dat men er geene 24 uren zou opslapen. Doch men vreest geheel wat anders. Men weet dat van al kindermoorde i sedert de 20 laatste jaren voor het assisenhof van Gent ge- vonnisd er slecht eene van de stad was, terwijl al de andere van den buiten waren. Welnu, de gevraagde statistiek zou al niet veel beter uitslagen geven. Daarom zal ze begraven blijven. die beide bruidsparen neêr met oogen, die door tranen van vreugde verduisterd werden. Hun eigen leven lag in de toekomst voor hen, even helder en zonnig als het geweest was toen/ij zeiven aan elkanders zijde voor het heilig altaar getreden waren. O, mogen die jeugdige zielen, die nu het leren pas intreden even ge lukkig ziju als wij dat was de bede, die uit het hart van mau en vrouw tegelijkertijd op steeg. Twee lii ve kleine villa's verrezen in de na bijheid van de oude buitenplaats geene i lea- len van den bouwmeester, in Italiaansch- gotischen stijl met kinderachtige torentjes op getrokken maar lieve nette hutjes met breede hooge vensters en ruime gangen, eene geluk kige ver eniging van het schilderachtige met het nuttige en degelijke. Edward Godwin verkreeg door zijn penseel weidia eene wereldberoemdheid, maar is in de wereld als schilder nooit anders bekend ge weest dan door den naam, dien hij aangeno men had toen hij Violette op het landelijk bal in het bosch ontmoette. Lionel, die altijd in zijn hart een schilder geweest was, koos eveneens het beroep van zijnen schoonbroeder tot het zijne, en was, van zijnen kant, bijna even gelukkig in het uitoefenen zijner kunst. Al h d hij de kunst ook om geene andere reden bemind, dan zou hij haar toch lief gehad hebben, uit hoofde van de herinnering aan de ontmoeting in den prentenwinkel, waar hij voor de eerste maal het gelaat zijner vrouw aanschouwd had. En hier valt de gordijn voor die twee geluk kige huisgezinnen, waarin de dagen zacht en kalm voorbijvliegen, en over wier drempel de tweedracht nooit heenstapt. EINDE. Bouwt daarop. Wij vreezen toch lat Slimmeken ten gevol ge van de zaak Woeste-Pauwels eenen zonne slag weg heeft: als bewijzen het volgende: Denderbode van zondag laatst meldt11"t schepenkollegie van Laeken is door het ge- recht veroordeeld geworden om de onkosten te betalen, voortgesproten uit het zenden van een commissaire spécial door het gouver- nemeut om do gemeente eene school van ambstwege te doen aannemen. Welnu volgens wij vernemen is het niet het schepenkollegie maar wel het ministerie dat tot het betalen der onkosten veroordeeld is ge worden. Wat meer is dit von is zegt nog het laatste woord niet, want zoo de hoogergerechts- hoven dezelfde zienswfze deelen dan zou de Staat onwettig vele vrije scholen op den rug der liberale gemeenten geworpen hebben en deze vragen zeker niet beters, dan ze van hun ne schouders te schudden. Dat is kemel n° 1 van Denderbode In zijn nummer van donderdag laatst spreekt Denderbode van het stichten eener vrijmetse- laarslogie te Meenen, met een officieel school- meesterke als opperhoofd. Hetzelfde stond ook in den properen Pa- triote Wilt ge weten, gebuur, wat dit schrikkelijk nieuws inhield Een Aprilvisch. En dat is de kemel n° 2 voor Denderbode. Zoo schrijft een klerikaal d' historie Een vraagsken. Mr Wi este heeft eenen vlaamschen brief aan de katholieke Vereeniging gestuubd tot bedanking barer protestatie. Bat gestuurd is nogmaals dubbelzinnig zou Denderbode niet kunnen zeggen of die briel door M. Woeste zelf opgesteld en geschreven werd Voor aprilvisschen is het reeds te laat en voor meivisch nog te vroeg. Besluiten en Benoemingen. De bijzondere decoratie van 2® klas werd de ze week toegekend aan den hoer Reyniers, op zichter van de geementescholen der stad Aalst, ais stichter en sekretaris der maatschappij van ouderlingen bijstand tusschen de onderwijzers en onderwijzeressen der provincie Oost-Vlaan- deren Wij vernemen met het grootste genoegen dat d' heer Reimond De Schaapdrijver zijn laatste exaam als advokaat met goed gevolg komt at te leggen. Onze beste gelukwenschen Wij hebben vroeger gemeld welken heerlij ken uitslag onze middelbare jongenschool in den laatsten algemeene prijskamp behaald heaft. Toen hebben wij maar alleen de prijzen, ac- cessitteu en eervolle meldingen kunnen mede- deelen. Het Staatsblad van maandag kondigt thans nog den lijst der leerlingen af, welke meer dan de Iie.fr, d r punten behaald hebben. Hierin vinden wij nog de volgende leerlingen dier school. In den kampstrijd van Nederlandsche taal Op 36 benoemingen voor de 160 medekam pers der Vlaamsche provintiën bekomt Aalst 1 benoemingen. Wat dient er meer gezegd, niet waar Fier Voor de wetenschappelijke vakken bekwam Aalst De Middelbare Meisjesschool behaalt met Mej. Michiels Maria eene benoeming met 52 punten op 100. De vrije gedachte. Victor ten Vande Weght. Eene bemerking. De leden van het hoofdbureel der katholieke associatie en de afgeveerdigden der stad en van de gemeenten des Kantons hebben een protest tot den heer Woeste gestuurd als tolk van hunne innige verkleefdheid. Dat is wel Doch ons dunkt dat die protestatie dubbel kracht zou hebben indien zij uitging van de besturen onzer klerikale vlaamsche maatschap pijen, welke rechtstreeks in die kwestie be trokken zijn. Briefwisseling. Heer Opsteller, Ik ben winkelier en woon in de Brabant straat. Zoudt ge willen in uw blad zetten dat mijne ontvangst op de merktdagen van een derde verminderd is sedert dat den boulevard van de nieuwe statie in orde is en men de ajuin- en patattenmerkt verplaatst heeft. Al het volk van Erembodegem-Steenweg, van Hekelgem en die kanteD welke naar bo vengemelde merkien en naar de Viggenmerkt moet, gaat en Keert langs den nieuwen Boule vard terug. Men heeft mij ook vooi de ver plaatsing der koopwnrinstatie doen teekenen, maar hadde ik er de gevolgen van gekend, i 't zou niet gewaar geweest zijn. X. Maatschappij der gewezen en huidige Onder officieren en Kaporalen der Burgerwacht van Aalst. Het Bestuur dezer Maatschappij brengt ter kennis, dat de leden die de reis willen meedoen naar Rotterdam, zich kunnen laten inschrijven bij den heer August De Vuyst, Schrijver der Maatschappij op de Keizerlijkeplaats, voor den 15 Mei aanstaande. De prijs voor heen en weer is fr. 16,30. Medegedeeld Stad en omliggende. Verleden week hebben wij de waakzaamheid der politie ingeroepen op de reddiugstoestellen welke er langs heen den Dender geplaatst staan. Volgens nadere inlichtingen, die ons zijn toegekomeu, worden die toestellen in t geheel niet geëerbiedigd de voorwerpen worden her haaldelijk gestolen of benadeehgd. Of de politie al eene der daders heeft kun nen betrappen weten wij niet. Wij kunnen niet genoeg doen uitschijnen welk ecbtVandalenwerk degenen verrichten die zich aan diefstal of beschadiging dezer toe stellen overgeven. Die misdaad bedrijven ge tuigt van een doorslecht karakter, onvatbaar voor het minste gevoel van menschelijkheid, daar zij belet den naaste uit doodsgevaar te redden. Alhoewel het beschadigen of ontvreemden dier voorwerpen door de wet zeer gestraft wordt, kan de pene niet zwaar genoeg zijn, vermits het feit dubbel misdadig is en de ergste gevolgen na zich slepen kan. Wij hebben wel de aandacht der politie op dit en dat te roepen, het schijnt dat zulks van haren rol niet is. Op eigendommen onpersonen waken, dieven en dronkaards in 't oog hebben zou zeker haar hoofdwerk moeten zijn, doch volgens men ons verzekert, heeft zij gansch wat anders te verrichten. Men is tegenwoordig bezig met de kiessnkwesten te doen. Zoudt ge willen gelooven, dat er bijna geene zaak wordt onderzocht, of er komen daar een of twee agenten in getuigen. Er zijn zittingen dat er wel een half do/.ijn verschijnen vroeger zag men dat zelden of niet. Zou men dus v in onze politieagenten kies makelaars gemaakt hebben Proficiat, Aalst, ge zijt wel bewaakt. Voor opschriften uwer brieven, faktu- ren, circulairen, enz. gebruikt geen ander pa pier dan Royal Lyon. Begint er altijd mede Dergneau, mei 1890. Sedert lang leed ik aan maagzeer en was mijne ademhaling belemmerd twee doozen Zwitsersche Pillen jHertzog van Parijs aan 1 fr. 50 de doos, hebben mij ten volle gene zen. (Handteeken gewett.) P. Dégout. Eisoht den groenen band der waarborg, dra gende het handteeken van den algemeenen de pothouder voor België Pelerin, apotheker, 12, Schildknaapstraat, Brussel. Gent. Moord in de Bellevuestraat Donderdag morgen rond 11 ure verspreidde zich het gerucht dat er in het huis nr 108 der Groote Bellevuestraat, bewoond door Ph. Van Bosterhout en zijne zuster Virginie, renteniers, eene moord was gepleegd. Onnoodig te zeggen dat dit veel opschudding verwekte in eene ge buurte waar men zich nog zoo goed de moord op de wed. Verviers herinnert. Ziehier wat er gebeuld is. Virginie Van Bosterhout, had dezen morgen rond 9 ure een knecht met eene boodschap ge last. De bediende, rond 11 ure terugkomende, vond de deur gesloten. Na vruchteloos geklopt en gebeld te hebben, werd hij ongerust en ver wittigde de geburen. L mgs de woning van eenen gebuur klom men dan over den muur om in het gesloten huis te geraken. Daar in de ach terkeuken van den kelder vond men de 74jari- ge jufier Van Bosterhout, badend in haar bloed en levenloos. Diepe wonden vertoonden zich aan den hals en er viel geen stond aan te twij felen dat zij vermoord was. De vermoedens vielen onmiddelijk op den broeder van het slachtoffer, die niet wel bij zijn verstand is en vroeger nog in een gezondheidshuis is opgeslo ten geweest. Men vond hem verborgen in zijn bed, waar hij zich zonder verzet liet aanhou den. Het parket onmiddelijk verwittigd, was weldra ter plaats, vergezeld vande wetsdoc- tors. Het lijk der vermoorde is rond 2 1/4 ure in den groenen bak naar het burgerlijk hospitaal gedragen, door twee mannen, vergezeld van een politie agent. De moordenaar is in verzekerde bewaring gehouden. Nadere bijzonderheden. De moordenaar is 72 jaar oud. I)e moord moet gepleegd zijn aau het bovenste van den trap der kelderkeuken, want al de treden ervan waren met bloed besmeurd. Het wapen waar mee de moord gedaan werd, is waarschijnlijk een kapmes Men heeft het echter nog niet teruggevonden. De schedel van het slachtoffer was verbrij zeld en stukken der hersens waren tot in den pompbak gesprongen. De moordenaar, bij zijne aanhouding, zegde zich niets te herinneren. Men zegt dat hij, na de moord gepleegd te hebben en vooraleer zich te bed te leggen, een schoon hemd aantrok. Het schijnt dat juffer Van Bosterhout vroe ger meer dan eens de vrees had uitgedrukt dat haar broeder haar eenen kwaden slag zou toe gebracht hebben. Over eenige weken zou Van Bosterhout, in eenen oogeublik van krankzinnige woede, ook zijnen knecht met een mes willen treffen heb ben. Vooraleer zich te bed te leggen, heeft de moordenaar ook getracht de talrijke bloed vlekken op de muren en den trap uit te wis- schen. Brussel. Dramatische zelfmoord eener baronnesIn den nacht van Maandag tot Dinsdag, rond 1 uur, heeft eene vrouw zich in de Zilverstraat uit het tweede verdiep van het huis N° 26 geworpen en werd door voorbij gangers in de goot gevonden De ongelukkige is 67 jaar oud en woonde aldaar sinds den 11 dezer maand. Zij ontving aanstonds de zorgen van doctor Allard, die bestatigde dat verscheidene ribben en hare twee armen gebroken waren. Ondanks de beste verplegingen, die men hot mensch toediende, gaf zij spoedig den geest Men vernam daarna dat het Mev. de baron nes de Ileusch was die alleen van Antwerpen was gekomen. Zij moet in een oogenblik van waanzinnigheid gehandeld hebben. Nadere bijzonderheden. Ziehier wat mevrouw Renson, Zilverstraat, N° 26, bij wie de baronnes inwoonde, verteld heeft I)en 11 dezer bood eene zeer gedistingueerde vrouw zich bij mij aan en vroeg ol ik geene kamer te huren had. Zij was oud, gansch in den rouw, gioot van gestalte en 't was haar gemakkelijk aan te zien dat zij van voorname afkomst was. Zij kwam rechtstreeks van Antwerpen, zegde zij mij, en had haar echtgenoot verlaten. Zij deed zich onder den naam van Mev. Hacssens inschrijven, leefde van toenjjaf zeer stil, haren tijd doorbrengende met wandelen in de stad. Dinsdag avond, deed mev. Hanssens zich een goed avondmaal voorzetten, aan hetwelk zij eer deed. Daarna begaf zij zich naar hare kamer op het tweede verdiep. Hut was rond 10 1/2 ure. Eenige oogenblikken later, vonden haar de voorbijgangers inden afgrijaelijken staat, gelijk wij hooger zegden. Een kwaart uurs d.iarna gaf zij den geest. Toen de politie ifflcier ter plaatse kwam, zocht hij vruchteloos naar papieren op het slachtoffer om hare identiteit te bestatigen. Ilij merkte nochtans aan dat twee harer ringen de opschriften droegen Aan Baronnes de Heusch, Parijs 2b No vember 1845. en Hanssens aan Baronnes de Heusch 28 'December 1888. De politieofficier ging den stamboom der familie de Heusch raadplegen en kon zoo vast stellen dat het slachtoffer mevr. Hanssens was, geboren baronnes Augustina de Heusch, en Antwerpen bewonende met haren tweeden echt genoot, 35 jaren oud. Het arm slachtoffer was 65 jaar. Haar lichaam zal aan eene lijkschouwing derwets- doktors onderworpen worden. De Société beige des ingenieurs et indus- triels zal Dinsdag 22 April, om 9 ure des avonds, een prachtig feest aanbieden in het paleis der Beurs, ter gelegenheid der terug komst van Stanley. Dit feest belooft zeer schit terend te ziju en zal door de koninklijke familie bijgewoond worden. Een prachtig raout zal in de groote lokalen der Beurs plaats hebben. De personen, voorzien van kaarten, zullen langs de Zuiderstraat toegang hebben. St-Gilles. Een beenhouwer van St- Gillis, weduwenaar. 60 jaar oud, was de een zaamheid moede, en had besloten nogmaals in het huwelijksbootje te stappen. Tusschen de klanten van zijnen winkel, had hij weldra zijnen keus gedaan de uitverkorene was eene dikke keukenmeid, die onmiddelijk zijn verzoek om hare hand inwilligde. De roepen werden spoedig gedaan, en het huwelijk moest plaats hebben verleden woens dag. Den avond te voren kreeg de beenhouwer een brief dien hij verscheidenen malen herlas. Daarna begat hij zich, ten zeerste ontroerd, naar de woning zijner toekomende en riep deze laatste toe Alles is af 1 Bonsoir Hij ging vervolgens in de herbergen der buurt zijn hartzeer verdrinken. Ondertusschen had de verlatene keukenmeid hare wraak be raamd... Woensdag hield de beenhouwer ziinen win kel gesloten, en ging geheel den dag op zwier. Toen hij 's avonds thuis kwam, was hij niut weinig verwonderd op zijne deur een plakkaart te vinden, met het volgende opschriftGeslo ten uit oorzaak van mislukt huwelijk. Pas had hij het papier afgerukt, of hij werd onthaald op een blikken muziek in regel, tot groot genoegen van de wijven uit de huurt. Sedert dan is de ongelukkige beenhouwer het slachtoffer van de ergste plagerijen. Al do vrouwen, die in zijnen winkel komen, houden niet op, hem de genoegten van den huwelijken staat te roemen. Wat den brief betreft, die het huwelijk heeft doen afspringen, het «chijnt dat de beenhou wer erin verwittigd werd, dat zijne toekomen de nog meer van den drank, dan van hem hield, en de weerdige Breydelszoon heeft zich zelve in huis geen mededinger willen geven. Hevige brand te Schaarbeke. Za terdag, te middernacht, is er een hevige brand uitgebarsten in het magazijn van speelgoed van jufvrouw Cruyplants, 102, Josaphatstraat. Dadelijk waren de pompiers ter plaatse, doch het magazijn is teenemaal de prooi der vlam men geworden, en zij hebben met de grootste moeite het aanpalend hooi magazijn van M. Schellekens kunnen redden. Op de eerste verdieping sliep M. Claessen, professor met zijne vrouw en 5 kinderen. Men heeft die 7 personen langs het venster moeten redden. Geburen staken eene laddder tegen den gevel omhoog M. Claessen deed de groot ste kinderen het eerst naar beneden gaan, en dan kwam hij zelf, in elke hand een kind in een bedlaken gerold houdende, langs de ladder doch hij deed eenen misstap en viel naar benei den. Gelukkiglijk werd hij op de handen der geburen ontvangen, de moeder kwam ook zoQ met haar jongste kind naar beneden, en vie insgelijks op de handen van het volk. 1 De bewoners der 2° ve.dieping, vrouw Van Uytven met hare twee kinderen en hare meid, en jufvrouw Cruyplants waren op den zolder gevlucht zij werden door M. Hanssens, been houwer daarnevens, langs het zoldervenstertje op het dak gehaald. M. Cruyplants, vader, een 76jarige ouderling, wilde volstrekt uit zijne kamer op het eerste verdiep niet komen, zeg gende dat hij waarden te redden had, doch de luitenant der pompiers M. Molaerts, heeft er hem met geweld doen uitgaan. Op den zolder was de kat reeds versmacht. Ten 2 ure was alle gevaar verdwenen. De schade, door de verzekering gedekt, is over groot. Antwerpen. Moord en zelfmoord. Woensdag morgend ten 10 ure werd in het huis n° 23 der Vleeschhouwerstraat een moord gepleegd gevolgd van zelfmoord. In genoemd huis wordt eene herberg gehou den onder den titelIn den Welkom De be woonster eener achterkamer met name Lathlie, Marie, Therese, Vosters, oud 40 jaren, geboren te Desschei leefde gescheiden van haren man den genaamden Frans Rooyackers, ongeveer 50 jaren oud, Noderlander van geboorte. Donderdag morgend werden verscheidene los brandingen gehoord, hetwelk ia eene zoo volk rijke buurt niet weinig opzien verwekte. De buren verklaardeons, dat het huis eerst eenige weken door de vrouw werd bewoond, die het eerst als slachtoffer onder het moordend lood van den man viel en aangezien aldaar m *er huishoudens woonden men nog niet eens wist wie het was of wat er gebeurde. De politie dadelijk ter plaats, liet onmidde lijk twee wiegen komen, om de lijken van de vermoorde en van den zelfmoordenaar te ver voeren. Toen echter de zoogenaamde brancard! of ziekenwagens kwamen, konden deze nietbin- nen, of men moest de deur uithangen.. De straat waarin dit droevig drama plaats greep, was opgepropt met volk en wij hadden moeite om tot het huis te geraken. Vroeger was de moordenaar veroordeeld tot 10 jaren gevangenis wegens moordpoging op zijne vrouw. Zeven jaren heeft daarvan in hij 't tuchthuis doorgebracht. Uit dit ongelukkig huwelijk be staan vier kinderen, waarvan twee meisjes te Hoboken in het gesticht zijn van mevrouw Teichmann. De lijken zijn naar het hospitaal van Stuivenberg gebracht. Nathalie Vosters is 44 jaar oud en haar ge wezen echtgenoot, Francies-Antoon Royakkers, is geboren te Reuzel (Noord-Brabant en is 45 jaar oud. De ongelu kige vrouw was struisch van per soon en ontving het doodend schot uit den revol ver in de linkerzijde van het hoofd De moordenaar heeft zich op diezelfde plek ook den kogel door het hoofd gejaagd. Hij is zwart van baard en haren met een weinig grijs gemengd, terwijl het uitzicht van den man, al hoewel tamelijk vol van aangezicht er minder goedig uitziet dan dat var. zijn slachtoffer, al hoewel zij van besproken gedrag schijnt te zijn. nWMBWQfc—MB K..A..N....KAN. CiV fH Zuiveren het bloed, veroorzaken geene kolie- S j ken het beste en krachtdadigste purgeermiddel, B genezen, maagziekten, brandende opwerpingen, Q rj brand der ingewanden, opstijgingen en chroni- -H sobe afgangen, hoofdkwalen, lever en slijmziek- H ten, onmisbaar in tijdstippen van ontwikkeling w en krietieken ouderdom, behouden tegen bloed- opdrang geraaktheid en alle besmettelijke ziek- V ten, worden genomen op alle uur van den dag MM Van Yaerenberg Alfred 60 punten op 100 prijs. De Saedeleer Telix 53 Van Cutsem Hendrik 50 n De Windt Raimond 50 De Windt Raimond 76 punten op 100 (prijs.) De Saedeleer Felix 62 (ace.) Ghysbrecht Joseph 61 n id. Roels Jan 56 (meld.) Van Vaerenbergh Alfred 54 Meganok Florimond 52 De vrije gedachte zegt moeder de kerk, Is gewis eene uitvinding der helle I 't Kan waar zijn, maar hoe nog paal en perk Aan 't onderscheidingsoordeel te stellen, Waar logen of waarheid aan gang is. Ja, willen weten eerst, en dan verdraagzaam denken Over dien gang, is tut edelste grondbegin; Want vrijheid sticht de zuiverste broedermin. Leert zulks de kerk, die in al heure wenken Onverdraagzaam uit eigen belang is V H j o S Prijs fr, 1-50 de doos. 0 fk Algemeen depot te Oostende apotheek DE W PRATERE, Louisastraat, 5, Brussel, apotheek SEVERIN, lioedenmakersstraat, Enghien, apo theek Moreaux,

De Dendergalm | 1890 | | pagina 2