Verschil lig nieuws. vee toehoort. Niemand betwist dat, en daarom keurt iedereen goed, liberalen en kaloten, dat de Staat aan degenen, die beweren de dieren te kunnen gene zen, de verplichting oplegt een examen te doen en daarin te bewijzen, dat zij waarlijk kennis van zaken hebben. Een persoon die medecijnen of genees middelen verkoopt of die raad geeft aan zieke menschen, moet vast daartoe de noodige kennissen bezitten, en daarom is er niemand in het land, die aan het gouvernement het recht ontkent, bewij zen van bekwaamheid te vragen aan apothekers en geneesheeren. Zij moeten een diploma bezitten. En nochthans raad geven, medecijnen voorschrijven is dat niet gebruik maken van de vrijheid van zijne gedachten uit te drukken, hetgeen ons door art. 14 der constitutie gewaarborgd wordt Is het eischen van dit diploma geene inbreuk op art. 14 Geenszins. Nu gaat ons klerikaal ministerie nog verder en heeft over eenige weken eene wet doen stemmen waarin er geëisckt wordt voor de bescherming der visschers dat de bazen die sloepen willen besturen eerst en vooral moeten bewijzen van be kwaamheid en zedelijkheid gegeven heb ben. Zij moeten dus certificaten en een diploma bezitten door bevoegde over heden afgeleverd Dat keuren wij volkomen goed die anderen wil besturen moet doen zien dat hij er voor in staat voor is. Maar wij zijn logiek en wij vragen aan alle weldenkende personeu Is het waar, dat een persoon die dage lijks eenige uren in een schoollokaal met kinderen opgesloten is, die kleinen op korten tijd zedelijk en lichamelijk zoodanig kan bederven, dat er nooit iets goeds meer van voortkomt Is het waar dat door onzedelijkheid en onbekwaamheid, sommige personen van onnoozele kinderen beklagelijke schepsels kunnen maken, die voor de maatschappij voor altijd verloren zijn En vermits men diploma's vraagt om menschen en beesten te genezen, om te beletten, dat zij door slechte behande ling zieker gemaakt worden en sterven vermits men, om visschers in hunne schuiten te mogen geleiden op zee, be wijzen van bekwaamheid en zedelijk heid eisctit, waarom laat het gouverne ment toe, dat vreemde individu'sdie niemand van haar nog pluim kent, die misschien reeds honderden schuldelooze kinderen verprost en bedorven hebben, waarom laat het gouvernement toe, dat die vreemde /broerkens hier in België, zonder diploma en zonder bewijsschrift van zedelijkheid eene school openen, waarin zij hunne schandelijke daden langen tijd kunnen voortzetten zonder dat men het te weet kome O de klerikalen roepen De vrijheid van onderwijs verbiedt een diploma te eischen. Zou het onderwijs minder vrij zijn, omdat men degenen, die willen eene school openen, bewijzen van bekwaam heiden zedelijkheid zou vragen? Is het onderwijs in Holland minder vrijomdat de wet zich het recht toekent te onderzoeken of de personen, die wil len onderwijzen zedelijk en bekwaam zijn En zou het geen echte waarborg zijn voor de openbare zedelijkheid, hier in België te doen wat altijd in Noord-Ne derland zonder opspraak werd toege past Het is overigens ook niet aan te waohtingen eu in vele harten van vele vrouwen, dochters en moeders ginds in verre landen, sloegen zij wonden, die nooit weder geheeld zouden worden. Zoo is het leven, zuchtte Sauvage. Zeg liever zoo is de dood verbeterde Mo- rissot glimlachend. Maar een plotselinge huivering overviel hen want zij hoorden voetstappen achter zich en zich omkeerende bemerkten zij vier mannen, vier groote gewapende mannen met een helm op 't hoofd, gekleed als lie vrij knechten, die hun geweren op hen gericht hielden. De twee hengels ontvielen aan hun bevende handen en werden door den stroom meège- voert. Binnen weinige seconden waren zij gegrepen, gebonden, meegevoerd in een bootje geplaatst en naar het eiland overgebracht. En daar achter het huis, dat zij verlaten waanden, bemerkten zij een twintigtal Duitsche militai ren. Een van hen, e< n. gebaarde reus, die schrij lings op een stoel gezeten ^zijn pijp rookte, vroeg hun in uitstekend fransch Wel, hee- ren, hebt gij een goede vangst gehad? Een soldaat legde het net vol visschen, dat hij had meegenomen voor den officier neder, De Duitscher glimlachte Nu ik moet zeggen dat is niet slecht gedaan. Luister naar mij en maak u niet ongerust. Ik houd u voor twee spioenen, gezonden om mij te bespieden. Gij zijt gevangen genomen en moet gefusileerd worden. Gij hebt den schijn aangenomen van te visschen ten einde uw oogmerk I eter te verbergen. Toch zijt ge in mijn hnnden gevallen, het spijt mij voor u maar zoo gaat het in den oorlog. Maar daar gij de voorposten hebt verlaten, moet gij een wachtwoord hebben om er weder binnen te komen. Zeg mij dat wachtwoord en nemen dat de grondwet meer de bees ten dan de kinderen zou beschermen te gen onbekwaamheid en zedeloosheid En ware hef zoo, wij zouden in naam der openbare zedelijkheid, en om te be letten dat de Mollebroers voortgaan onze kinderen te verprossen,de verande ring van art. 17 in dien zin met kracht dadigheid moeten eischen. En nu Na de zegepraal welke de Gentsche tjeven met kiesbedrog, dwang, gelden dreigementen hebben behaald, zullen zich de klerikalen onvermijdelijk aan stellen alsof de liberale partij dood en begraven ware. Doch laat ons de zaak op den keper beschouwen. De pagadders zijn gekozen met 500 stemmen meerderheid, d. w. z. dat 500 cijnskiezers hier in België beslissen over het lot onzer meesters. Dit handvol scherprechters behoort tot een kiezers korps dat och erme het twaalfde der na tie vertegenwoordigt. De andere elf- tivaalfden, samengesteld uit geleerde menschen, bekwaamheidskiezers, be ambten enz. die allen bewijzen hebben gegeven van verstand en gezond oor deel, worden hier weggecijferd, omdat het de Grondwet belieft slechts diege nen te laten kiezen, welke 42 fr. en centiemen rechlstreeksche belastingen betalen. Zoo komt het dan dat wij, liberalen, gestraft zijn met een oneerlijk papenmi- uisterie, hetwelk in geen ander land der wereld langer dan 24 uren aan 't bewind zou blijven. Een burger op twaalf wil het zoo en de andere elf hebben hebben hier hoege naamd iu de zaken niets te zien. Hoe rechtvaardig, niet waar, lezers Zou men op den duur geene goesting krijgen om in stomme aanbidding op de knieën te vallen voor het eerlijk censi tarisme Welnu, willen de bezitters de schan dalige politiek van Beernaert en Ce goed keuren, wij niet, en daarom zal van heden af eene hardnekkige propaganda beginnen ter uitbreiding van het stem recht. De groote steden en verlichte cen trums zijn met ons. Laat ze komende dompers, om onze stadhuizen te bemees- teren. Vandaar zal niettegenstaande 't geweld der zwarte macht, licht uit gaan om het volk te onderwijzen dat tot hiertoe van alle rechten verstoken bleef in ons gezegend landeken. Gaat intusschen uwen gang, zwarte mannen van den domphoorn, de libe rale partij is nog springlevend, dat zult ge ondervinden, is 't heden niet, dan is't morgen. We kunnen tegen 't wachten. Eene tweede klopping. In de balloteering te Thuin worden de klerikalen voor de tweede maal ge klopt. M. de Caraman de Chimay, de leerling van den vermaarden de Mon- dion, krijgt er zoo maar een buisje van 138 stemmen tegen den heer Warocqué. Het blad dat maar alleen voor de rechtbanken genoemd wordt, had ge durende weken en weken al zijnen gal en laster tegen de liberale kandidaten uitgespuwd, en ondanks dien walgelij ken aanval, behalen onze vrienden er eene overwinning, waaraan de klerikalen zich in 't geheel niet verwacht hadden. 't Is het goud van Mariemont, dat zegepraalt, zucht de pastoorspers. Ja, ik scheuk u het leven. Doodsbleek, maar zwijgend stonden de beide vrienden daar. De officier hernam Niemand zal het ooit te weten komen, gij zult ongestoord terug keeren. Het geheim zal met u verdwijnen. Als ge weigert wacht u een zekere dood. Kiest. Zij bleven onbewegelijk staan, zonder een woord te spreken. Op denzelfden kalmen toon ging de Duitscher voort, terwijl hij naar de rivier wees Be denkt, dat gij binnen vijf minuten op den bodem vaü het water zult liggen. Binnen vijf minuten Denkt aan uw bloedverwanten Van den Mont Valérien dreunde nog altijd het geschut. De beide visschers stonden zwijgend naast elkander. De officier gaf eenige bevelen in het Duitsch. Daarop verschoof hij zijn stoel om niet te dicht bij de gevangenen te zitten; twaalf soldaten plaatsten zich op 20 schreden afstand met geladen geweren. De officier hernam Ik geef u nóg een mi iuut bedenktijd, maar geen second langer. Plotseling sprong hij op, naderde de beide gevangenen, nam Morissot bij den arm, trok hem mede en zeide fluisterend gauw, het wachtwoord uw makker zal het niet te weten komen. Morissot antwoordde niet. Toen greep de Duitscher Sauvage bij den arm en *stelde hem dezelfde vraag. Sauvage antwoordde niet. Weder stonden zij naast elkaar. De officier commaudeerde. De soldaten leg den aan. Bij toeval viel de blik van Morissot op het net vol visschen, dat op eenige schreden afstand van hem in het gras lag. Zij glinsterden in het heldere zonlicht, dat hen bescheen.Toen schoot ja, die jongens durven van geld en om- ltooperij spreken als ze met de kiezing van Gent op den lever liggen. Er loopen geruchten betrekkelijk het waarschijnlijk onslag van M.deCaraman als minister van buitenlaudsche zaken, ten gevolge van den uitslag dezer bal loteering. Dat zou zou ons geenszins verwonde ren M. de Caraman, minister, heeft zijn zooitje met of tegen dank aan het kiezerskorps van Thuin willen opdrin gen. De verkiezing van le fils d papa moest beteekenen dat geheel de zaak Nieter- Mondion niets anders was dan een libe raal lasterwerk, dat de artikelen van Le journal des Débats welke een kaakslag waren voor ons leger niet van Mondion-deCaraman kwamen, en dat de brief van zwijgen is goud en motus slechts louter uitvindsels waren. Kort om het kiezerskorps van Thuin moest minister de Caraman, van al de be schuldigingen tegen hem ingebracht zoo wit wasschen als sneeuw. Om hierin te gelukken heeft men alles beproefd de zoon is van Parijs gekomen, Papa heeft Brussel verlaten om hem in persoon op het kiesterrcin te gaan helpen, de adelijke familie heeft geheel het kiezerskorps op een feest in haar kasteel uitgenoodigd de champa gne heeft met beken gestroomd, en niettegenstaande deze buitengewone po gingen bekomt het prinsken nog SS stemmen minder dan zijn klerikale strijd makker, de burgemeester van Binche. Welke slag de Caraman is door het kiezerskorps voor de zaak Nieter-Mon- dion veroordeeld geworden en zoo hij er van onder trekt dan beteekent zulk3 dat hij zijne straf begrijpt. De HH. Beernaert en De Volder heb ben ook te Bergen,Charleroi en Soignies voor de kwestie Pourbaix hun vonnis hooren aflezen, maar bij gebrek aan persoonlijk eergevoel gebaren zij alsof er niets gebeurd ware. Elk zijn goeste Stadsnieuws. In den avond van 9 Juni laatst werd op den Denderniondschen steenweg de zevenjarige dochter van Hendrik Van der Kelen, fabriek werker, door eenen onbekenden hond gebeten. Groot was de onrust der ouders toen zij 's anderendaags vernaaien dat het dier razend wasze liepen bij doktoor en pastoor, maar vonden daar weinig troost en hulp. Een paar dagen later werd de moeder op het politiebureel ontboden, waar men haar inlich tingen vroeg betrekkelijk den hond, het huis gezin, enz., enz. Verder kon zij terugkeeren met het kompliment dat men haar bij tijds zou laten weten hebben, wat er diende gedaan te worden, De ouders hebben tot 17 gewacht zonder iets te vernemen. Dan üeeft de vader besloten van op eigen kosten met zijn kind naar St. Hubert te gaan. Van der Kelen is een arme fabriekwerker; zijn 20jarige zoon ligt reeds 2 jaar in 't hospi taal een ander van 13 jaar springt op krukken en verder zijn er nog 4 minderjarige kinders. Ons dunkt dat het Stadsbestuur beter dit beproefd huisgezin in deze droevige omstandig heid had mogen ondersteunen. In den nacht van 18 tot 19 hebben schel men al de planten en moeskruiden vernield welke zich in den moeshof van Frans Coppens op den Ledeweg bevonden. Wij hopen dat de politie er zal in gelukken deze woestaards te ontdekken, want ze verdienen eene strenge bestraffing. De genaamde Backaert, 13 jaar oud, wonen de op de Keizerlijke Plaats, vischte Woensdag namiddag nabij den molen van den heer Ghee- raerdts, aan de Werf. Dooi eene onvoorzichtige beweging viel de jongen in het water en niet kunnende zwemmen, ging hij onvermijdelijk verdrinken. het gemoed hem vol, en zijne oogen vulden zich met tranen. Adieu, mijnheer Sauvage, stamelde hij. Adieu, mijnheer Morissot, antwoordde Sauvage. Zij drukten elkander bevend de hand. Vuur riep de officier. En twaalf schoten weerklonken. Sauvage viel voorover Morissot, die groo er was, wankelde, struikelde en viel dwars over zijn makker, terwijl het bloed stroomde uit een diepe wond aan de borst. De officier gaf opnieuw zijn bevelen. De soldaten gingen heen en kwamen weldra terug met touwen en steenen die zij aan de voeter, der beide slachtoffers bonden daarna droegen zij de lijken naar de rivier. En nog altijd dreunde het geschut van den Mont Valérien. Twee soldaten grepen Morissot bij het hoofd en de voeten twee anderen grepen Sauvage op dezelfde manier. Een oogenblik en de lijken ploften in het water en verdwenen spoedig id de diepte, meegesleept door de zwaarte der steenen, die aan de voeten gebonden waren. Een weinig bloed kleurde liet water rood. Nu is het de beurt aan de visschen, zeide de officier, even bedaard als te voren en keerde naar huis terug. Daar bemerkte hij het net mot visschen in het gras. Hij raapte het op, bekeek het glim lachend en riep Wilhelm De soldaat met een wit voorschoot kwam aangeloopen. Terwijl de officier hem de vangst der beide spioenen toewierp, beval bij Laat mij da delijk die visch bakken. Ze leeft nog. Dat belooft een lekker maal. En hij stak zijn pijp weder aan. X. Op zijn noodgeschrei kwam de jeugdige heer Emiel Bogaert toegesneld, niets dan zijnen moed raadplegende, sprong hij gansch gekleed in 't water en met groot levensgevaar gelukte hij er in den drenkeling behouden op 't droog te brengen. Zulke daden verdienen voorzeker het eerekruis. De Muziekafdeeling van de vrij gewapende Brandweer zal op Maandag aanstaande 23 Juni 1890, om 8 1/2 ure 's avonds, ten Kiosk ter Groote Markt alhier een Liefdadigheids Con cert geven ten voordeele van Benedikt Calle- baut, gewezen landbouwer, Rozendreef (Mijl- beke) wiens hotstede en aanhoorende gebou wen, vee, enz., de prooi der vlammen zijn geworden op 18 Mei 11. Gedurende het uitvoeren der muziekstukken zal er eene rondhaling geschieden ten zijnen voordeele. PROGRAMMA Tentoonstelling van Schoone Kunsten TE AALST. Eene Tentoonstelling van werken van Aal- stersche kunstschilders en liefhebbers zal plaats hebben van Zondag 6 tot Maandag 14 Juli aan staande, op het Stadhuis, Militiezaal, ten voordeele van den Arme der stad. De inkomprijs is vastgesteld op fr. 0.50 Den Zondag 13 en Maandag 14 op 0.20 De tentoonstelling zal open zijn van 10 ure 's morgens tot 6 ure 's avonds. Garde-civiek helden. Men hoort soms zeggen dat de Garde-civiek of Burgerwacht tot niets dieDt en dat de offi cieren maar goed zijn om met pluim en sabel te pronken, Dat zijn leugens, leelijke leugens de Bur gerwacht is zoo manhaftig als welke hoe- genaamde krijgsmachten hare officieren zitten *ol heldenbloed van kop tot teen. Bewijs daar van Een majoor-alom vermaard-was met zijne twee vleugel-officieren naar de kiezing van Gent gaan zien om daar ter plaatse te leeren hoe men in geval van volksoproer de menigte met de Garde-civiek moet beteugelen. Ze waren daar bijgevolg in hun rol en een blauw erken- ningsteeken, dat bun tegen hun goesting de borst versierde, moest ze tegen alle mogelijke ongevallen behoeden. Hoe het kwam weten zij zelf niet maar op eenmaal werd er dapper op hunnen rug ge trommeld en waren zij verplicht de marche en retraite uit te voeren, dat wil zeggen achteruit te trekken en Sauve qui peut met de becnen te spelen zooveel als het mogelijk was. Het blauwe teeken hielp tot niets pandoer was troef. Gelnkkiglijk geraakten zij zonder armen of beenen te verliezen aan de statie in den trein en zwoeren bij hoog en bij laag dat ze zich laDg die exercitie zouden gedenken. Allerlei nieuws. Een klerikaal vuilblad— goed bij 't gerecht bekend den uitslag der balloteering van Thuin niet kunnende verkroppen, bromt ge heel toornig dat M. Gigot, indien hij reden wil verstaan, gemakkelijk begrijpen zal dat zijne plaats in de Kamers niet is. Wij gelooven hee' ernstig dat die regelen voor M. De Malander geschreven zijn, welke reeds meer dan eene vereerende onderscheiding op zijn dossier staan heeft, zoo niet moet het voor Coremans, De Laet of andere treffelijke klerikale vertegenwoordigers van dien kaliber zijn. Er is keus uit, zoo als ge ziet. In den katholieken Kring had men de trans parenten met veel hoop.... hoop op verbe tering laten staan, want men was bijna zeker van voor de meerderheid 54 stemmen in plaats van 50 te mogen zetten. Wat aardige muilen van pijpekoppen trok ken ze niet, toen de klopping van prins Cara- man-Mondion-Nieter kwam op een, twee, drij waren de transparenten binnen en weg. De jongens van 't kollegie mochten dien dag ook binnen blijven, in plaats van hunne uitda gende wandeling bij luezing door de stad te doen, want van jongs afwordt dat studenten volkje in politieken haat opgevoed. Maar deze keer was 't mis, zei Bijl. Denderbode beweert dat er maar 600 libe rale kiezers voor de liberale lijst gestemd heb ben en dat de 76 ander katholieke stemmen waren. De klerikalen hadden zich dus aan eene meerderheid van 76 stemmen meer verwacht Vermits Slimmeken toch zoo fijn is dat hij het geheim der stemming kent, vragen wij hem of hij ook niet zou kunnen zeggen hoeveel li beralen er wel voor de katholieken gestemd hebben en waarom M.Van Wambeke, de groo te volksvriend, zooveel stemmen min heeft dan zijne kollegas Gewoonlijk is het tegenovergestelde waar of wij volgen hier Slimmekens voorbeeld zouden de andere klerikale kandidaten voor hunue eigen rekening alleen gewerkt hebben Op de kassen langs henen den Dender ge plaatst en waarin de reddkigstoestellen hangen komt men letterlijk het volgende te zetten Roddings Voor Werpen. Den dienste en onder de beschereming van bet volk het stelen dezer voor werpen zal ge straft worden met het gevang. Zou Denderbode ons niet willen zeggen of dit vlaamsch van M. Woeste komt Bij onze laatste Kamerkiezing zaten er op het 6° bureel een paar stemopnemers welke noch lezen noch schrijven konden. En zulke verstanden geven de wet aan een geheel land! Ze mogen ze hebben, zuide 1 Werkmanskring Vooruitgang door 't Werk. De leden vau den Kring, welke de reis naar Charleroi mede doen, worden dringend ver zocht, den Zondag 6 Juli, daags voor de reis, te vergaderen iu het lokaal Concordia om 5 ure namiddag. De Eereleden, die verlangen mede op reis te gaan, gelieven zoo spoedig mogelijk hunne aanvraag te sturen aan den Voorzitter Em. MEERT. Landbouw. Een kijkje rond ons. Bij het overzicht der voedergewassen zijD er ons veischeide aanmerkingen te binnen ge komen. En het eerst, als de landbouwcrisis iu den beginne zich deed gevoelen, rees er eene algemeene kreet op, bij de welke een groot getal dag- en landbouwbladen de ver menigvuldiging der weiden van allen aard aan bevolen omdat zij een grooter inkomen zouden verschaffen. Bekennen wij dat er veel goeds in die aanbevoling verborgen lag, want de bijzon derste steun om niet te zeggen de groote of eenige bron \an het landbouw welvaren is er in besloten. Maar 't is niet genoeg vele weiden te bezitten en ze aan Godshand overtelaten de weiden zooals de bebouwde akkers moeten onderhouden worden, want zonder ze een over vloed van voedsel mede te deelen, zijn zij, uit genomen eenige uitzonderingen, al zoo wei nig winstgevend als de bebouwde akkers. De natuurlijke meerschen die door water rijk in vetstoffen en op de noodige en gunstige oogen- blikken besproeid worden zijn de eenige die geene rijke bemesting vergen, maar al de an dere moeten optijds gevet worden, willen zij eene betamelijke opbrengst opleveren. En dan als het gras weelderig aan het was sen is moet er gedacht worden op de inoogsting; en omtrent dit punt heerschen er heel tegen overgestelde meeningen bij den landbouwer t is eene zeldzaamheid er eenen aan te treffen die omtrent de waarde dezes voeder betamelijk is onderricht. In 't algemeen hoort men bij hem van niet anders sprexen dan van op brengst, hoop, massa en gewicht, en dit bij ge brek aan vergelijkende proeven omtrent de voedzaamheid van dit voeder, volgens den graad van ontwikkeling tot welke de graszode en hare specien gekomen zijn. Voorstelde hij zich en vergeleek hij Bet strooi voortkomende van eene rijpe graan soort, met een jonge halm van het zelfde ge was alvorens zij haar aar ontwikkeld heeft, en droogde hij dezen halm tot hooi, zou hij oneindig verschil in de voedzaamheid der twee voeders daarstellen. Welnu, gebeurt het zelfde niet bij het bewerken van de graszode tot hooi. Is het niet door allen wijzen schaapherder ge kend dat zijne schaapjes in het jongste voeder suiker en honing vinden en zich vetmesten dat het zienlijk is van dag tot dag terwijl zij met heel volwassen plantsoorten zich de maag opprop pen en er aan r, lijf schier geene verandering op te merken is. En de landbouwer heeft ook de zelfde opmerking gemaakt en nogtans in het algemeen heeft hij er zich niet naar geschikt want overal om zoo te zeggen, wacht men, al- voren de graszode tot hooi te maaien, tot als wanneer het gras al 't grootste deel zijner voed zaamheid verloren heeft, ja als er veel grond stoffen die vroeger door de dieren zouden verteerd worden, onverteerd door het lijf gedreven worden, en als het dier er nimmer 't minste nut nog kan uittrekken. De meerschen, in 't algemeen, behalve degene der koude gron den, hebben reeds meer dan een derde hunner waaide als voedstof verloren, en dien ten gevolge bij het veevoeder van zulk hooi zal een kilo of duizend grammen nog de waarde van 667,3 grammen bezitten. De wetenschap en de ondervinding zijn daar om de opgegeven cijfers te verrechtvaardigen. Waarom dan niet opgepast en zulke menigte kostbare voedstof- fen niet behouden in plaats van ze te laten ver loren gaan. De tijd is goud, en de verwaarloo- zing is den ondergang van alles. {Wordt voortgezet.) Het Uitvoerend Comiteit van den libera len Uond laat weten dat er eene werk beurs gesticht is, en dat de liberale werk lieden zonder werk zich bij het bestuur van den Bond mogen aanbieden, hetwelk alle vrijdagen van 81/2 tot 10 ure 's avonds in de Graaf van Egmontgroote markt zetelt, en waar hun de noodige inlichtin gen tot bekomen van werk zullen gegeven worden. Voor opschriften uwer brieven, faktu- ren, circulairen, enz. gebruikt geen ander pa pier dan Royal Lyon. Te koop bij alle p (pierhandelaars. Het eerste en goedkoopste der waarlijk volksgeliefde geneesmiddelen. Dampremy (Henegouw, 18 juli 1889. Na twee doozen der goede Zwitsersche Pillen Hertzog van Pa rijs genomen te hebben, zijn mijne pijnen in de zijde gansch verdwenen. Gij moogt mij nen brief afkondigen. (Handteeken gewett.) Victor Melchior. Eischt den groenen band ter waarborg met het aanteeken van den algemeenen depothou der voor België Pelerin, apotheker12, Schildkuaapstraat, Brussel. Twee jonge meisje, die bloemen verkoo- pen langs den openbaren weg, ontmoetten elkander vrijdag namiddag op de De Broucke- replaats en hadden aanstonds eene heftige woordenwisseling. Beiden beminnen een en hetzelfde ketje en dit was de bron van haat en nijd. De twee mededingster plaatsen eensklaps hunue korven met rozen op den grond en vlogen elkander in het haar. Aanstonds schuilde een groep voorbijgangers te zaam en vormde eenen kring rond de twee vechten le meisjes, hun de noodige plaats als strijdperk latende. Ge moet niet denken dat iemand uit den hoop zelfs op de gedachte kwam de bloemen- verkoopsters te scheiden neen, met een zicht- •aatÊtaaamvMnmrmiwn m mmmÊmamnuiSÊbUÊiruHK?4 «y-raagT. 1Teufelsmarsch, openingstuk, Suppé. 2. Tin jour de soleil, Mazurka, ltling. 3. Tesjolis yeux, Fantazij, Paque. 4. Lentebloemen, id. G. Pape. 5. Italia Valse, Bluette, Graziam. 6. Sirondelle, Gobbaerte. 7. I'Amazone, Polka, Krein. (VERVOLG.)

De Dendergalm | 1890 | | pagina 2