ELECTION Hooi-en Nagras, HOPSH AGAZIJN EIGENDOM MEN VRAAGT. Réchaux a pétrole, PIANO. Te huren of te koop. Venditie van Hooigras, HOOIGRAS EN NAGRAS, ZAAILANDEN en MEERSCH BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. OPENTHG Specerijen, Wijnen en Sterke Dranken, baar welgevallen aanschouwden allen dit ho merisch gevecht. Toen de haren duchtig genoeg waren getrokken, en de lieve gezichtjes op vol doende wüze doorkrapt, daagde een politie agent op. Wanneer hij genaderd was hadden de meisjes hunne korven weder opgenomen en waren met een bebioeden neus in eene zijstraat verdwenen. De toeschouwers waren nog niet uiteen of kregen een tweede bedrijf te zien van het droe vig blijspel eene galante juffer werd buiten gevochten in een huis der Zennolaan omdat zij haar kamerhuur zeer onregelmatig betaalde. Het brave kind maakte een ongelooflijk rumoer, en nam eindelijk een open ïijtuig eu reed haar beklag maken op het politiebureel. De Brusselaars die daar tegenwoordig waren zijn tevreden geweest van hunnen dag. In vollen dag werd vrijdag een diefstal met braak gepleegd in eene herberg der F rère- Orbanstraat te Brussel. Een kerel had eene pint bier besteld en vroeg toen waar de koer was. Hij bleef zoolang achter, dat de bazin argwaan kreeg en naar hem ging zien. Er was niemand op de koer. Toen zij terug binnen kwam, zag zij den kerel op zijne kousen de trappen afdalen. Zij slaakte een gil en riep luidkeels om hulp. De stoutmoedige schelm sprong op haar toe, duwde haar op zij en liep de straat op. Toen het arme mensch van haren angst wat bekomen was, ging zij naar boven en bestatigde, dat eene kas was opengebroken, waaruit de deugniet eene belangrijke som had gestolen. Ongeluk te St-Gillis. Een smartelijk ongeluk is zondag op de foor der Jamaarlaan aan de slingerkoord voorgevallen. De 8jarige Antoon Mathieu kwam van eene der koorden, toen zijne klak afviel. Hij raapte ze op, doch werd door eene slingerkoord in vollen zwier zoo zeer aan 't hoofd getroffen, dat hij met gekloven schedel en badend in zijn bloed ten gronde stortte. Hij werd dadelijk in de apotheek Pierard door doktor Arnoldy ver pleegd, en in zeer bedenkelijken staat na tr het gasthuis gedragen. Hasselt, 17 Juni. Een smartelijk on geluk is alhier verleden zaterdag voorgevallen. Pachter Knuts wonende in het gehucht Trek- schuren, haalde een jong veulen uit de weide. Opeens verschrikte het dier en gaf zijnen gelei der zulken hevigen slag dat hij dood ten gron de stortte. Moord te Asch.Hubet Peeters, in de wandeling genaamd Hoeps Staps, staat in de gemeente geboekt als een halve zot. De kinde ren der school met God vinden er een helsch genoegen in den man te tergen, telkens dat zij zijne woning voorbijkomen en de herberg- J>relaten van het dorp zijn er op uit den sukke- aar dronken te maken en hem daarna allerlei kwade perten te spelen. Onnoodig te doen op merken, dat dit spel vroeg of laat droevige ge volgen zou na zich slepen. Zondag 11. begaf zich mevrouw Leën-Berg- mans vergezeld van hare zuster, haren dienst bode en M. Wilh. Bielen naar Hoeps Staps, om kersen te koopen. Hoeps Staps weigerde vlakaf voorgevende dat de kersen te duur waren. De kersenliefhebbers drongen nogmaals aan, begaven zich naar den boomgaard en Hoeps in woede ontstoken greep eene schup en kloof Bielen het hoofd. Bielen, schoenmaker van beroep, laat eene weduwe met twee kinde ren achter. Roeselaere. Schrikkelijke kinder moord. In het verkwezelde dorp Rumbeke, werd dinsdag een vreeselijke kindermoord ge pleegd. Op het gehucht Kaasfeest bewerkt zekere Glorieux een pachthofke van drij koeien. De man is met eene schoone vrouw gehuwd en heeft slechts een kind, een zoontje van ongeveer zes jaar oud. Hun huishouden was naar men vertelt niet al te gelukkig, de pachter was door eene vurige jaloerschheid geplaagd, welke nog aangevuurd werd door slechte tongen, die hem in het hoofd blaasden dat zijn kind niet van hem was. Dinsdag nu heeft Glorieux zijne jaloersch heid lucht gegeven, door woede vervoerd, heeft hij met een stuk ijzer zijn kind zulken gewel digen slag op het hoofd toegbracht dat het onnoozel schaapje mors dood ter aarde viel, de hersens lagen op den grond verspreid. Op het akelig gerucht kwam de arme moe der toegesneld verbeeld u hare droefheid, hare onbeschrijfelijke wanhoop voor dit hart verscheurend tooneel. Na deze afschuwelijke misdaad te hebben ge pleegd, nam de moordenaar in allerijl de vlucht. De gendarmen van Roeselaere en Ise- ghem werden verwittigd politie, burgers en werklieden deden opzoekingen om den kinder moordenaar aan te houden. Het is een man van ongeveer 44 jaren oud, groot van gestalte, sterk gebouwd en blond van haar. Aanhouding van den moordenaar. "en seint ons De moordenaar was in de richting van Ardoye gevlucht het schijnt dat hij in een klooster dier stad eene zuster heeft wonen. De gendarmerie van Roeselaere, welke de grootste loftuigingen verdient, heeft hen aan- aangehouden op het gehucht de Thanche bij Roeselaere. Met den tram van 6 ure is de moordenaar te Roeselaere aangekomen van daar werd hij geboeid naar Rumbeke gevoerd, waar hij in tegenwoordigheid van het slachtoffer, zijn eigen kind, werd gebracht. De aandoening laat mij niet toe u het droevig tooneel te beschrijven dat alsdan plaats had. De gendarmen brachten Glorieux vervolgens naar Kortrijk, waar hij in het gevang werd op gesloten. Het parket van Kortrijk is lieden Woensdag morgend op de plaats der misdaad geweest. Ronse, 16 Juni. Een persoon die den trein genomen had van Russeignie te Ronse, heeft de portel geopend terwijl de trein volop in gang was en is op de baan gesprongen; de ongelukkige rolde onder de rijtuigen en werd de beide beenen afgesneden op de hoogte der knieën. De ongelukkige werd stervende weggedra gen. Oostende.Een schrikkelijk ongeluk is verleden vrijdag namiddag in de molen van M. De Stoop, te Zulte, dicht bij de kapel van te- Dale, voorgevallen. De ketser, zekere C. Maes, was bezig met malen en had een zak graan in den molen uitgegoten, toen hij eens klaps door de tander der wielen werd meege sleept en rondgeslingerd. Toen men op zijn hulpgeroep toesnelde, was de ongelukkige slechts eene afzichtelijke vleeschklomp en gaf geen teeken van leven meer. Men heeft de brokken stukken van zijn lijk in twee zakken moeten doen. Bergen. Een werkman der koolmijn Grand Buisson wilde neerdalen en stapte in den bak, doch trapte mis en viel 600 meters diep in den put. Een andere werkman verloor het leven op het oogenblik dat hij instapte om opgehaald te worden. Het teeken om op te trekken werd te vroeg gegeven en de werkman, geenen tijd hebbende om in den bak te komen werd in twee gesneden. Luik. Een kind van 13 jaren heeft zich in eene kamer door verhanging van het leven beroofd, na vooreerst de deur van het vertrek gesloten te hebben. Naspel van eene treurige geschiedenis. In het gesticht van zinneloozen te Glain (pro vince Luik),is een man in 72jarigen ouderdom overleden, wiens geschiedenis zeer treurig was, namelijk M. Theodoor de Liedekerke-Beaufort. Hoe kwam een lid van zulke voorname fa milie, vprwant aan prinsen en andere leden van den hoogen adel, in dat verblijf van zinne loozen In 1843, te midden van den zomer van de jacht komende, zag hij in het park van Géron- sart zijne twee zusters in een paviljoen zitten. Hij naderde, mikte, er knalden twee schoten en beide dames lagen morsdood op den grond. Natuurlijk veroorzaakte dit feit eene over- groote opschudding in het land. Een onder zoek werd begonnen en men vond dat de onge lukkige niet verantwoordelijk kon gesteld wor den voor die bloedige daad hij was zinneloos. Thans is zijn ellendig leven geëindigd. Hij verbleef reeds zeven-en-veertig jaren in het zinnelooshuis. M. de Liedekerke was bezitter van eene overgroote fortuin, die natuurlijk gedurende zijne ziekte merkelijk aangegroeid is. Hij had onder andere bloedverwanten MM. de Lannoy, priusen van Rhein Walbeek, welke Luik be wonen. Buitenland. Frankrijk. Amerika. Peper -i 1 Zout. Heeb, die zich verschillende spijzen heeft laten brengen, om zich te verontschuldigen zegt hij tot zijn knecht Ik zal mij nog dood eten, Jan. Knecht. Och mijnheel laten wij dan samen sterven Raad. Om voordeelig kiekens te houden die ingesloten blijven, geef ze 's morgens zeme len, 's namiddags tarwe en tegen den avond weder zemelen of doppen van boekweit, zoo kan men voor weinig geld kiekens houden en veel eiers krijgen. Rechter. Ik geloof man dat wij elkander niet voor de eerste maal zien. Beklaagde. Zulks is wel mogelijk mijn heer maar ik kan moeilijk al mijne rechters waar ik voorgestaan heb, herinneren. AOnze directeur had voor 8 dagen nog grijs haar en nu is hij heelemaal zwart; hoe komt dat B. Wei hij is weduwenaar geworden en dus in den rouw. Voorzitter. Dus beschuldigde gij bekent thans dat gij dien man den buik hebt openge- steken, om hem te bestelen. Beschuldigde. Maar mijnheer de rechter gij verondersteld toch niet dat ik zulks gedaan heb om te zien wat er in was. Hoeveel is 't vroeg een heer, die zich te Brussel naar de statie had laten rijden. Vier frank en half, was het antwoord van den koetsier. Meent ge dat ik den prijs van uw paard gevraagd heb Een fakkeltocht. Een heer komt 's avonds goed gedaan uit zijnen kring en plaatst zich,na een eind wegs te zijn voortgezeild, met den rug tegen een huis, het oog gericht op de gaazlanteern voor hem. Welnu, Karei, roepen hem de vrienden toe, komt ge niet meê naar huis. Ik... ik wacht tot dat die fakkeltocht voor bij is. Van den 13 tot den 20 Juni 1890. GEBOORTEN Mannelijk 9 Vrouwelijk 6 HUWELIJKEN. O. De Schaepdrijver, bez. met J. Moens,bez. R. Van Mulders, kleerm. met Cl. Van den Broeck, z. ber. OVERLIJDENS. Fr. Wauters, man Van der Eist, dagl. 50 j Postweg. R. VanKerkove, vr. Verbestel, z. ber. 54 j., Scherrestraat. J. Bockstael, man Huylebroeck, brouwersg. 48 jSchaarbeek. Th. Raes, wed0 De Ridder, z. her. 78 j Leopoldstraat. M. Mallego, z. ber. 15 j., St. Jorisstraat. G. Verleysen, z. ber. 12 j., Molenstraat D. Guns, man Herauw, metser, 48 j., Sch. 4 kinderen onder de 7 jaren. AALST 21 Juni. Ber 1 heet. 23 lit. 50 cent. Tarwe fr. 20-00 21-50 17-50 19-50 Geerst Of-00 00-00 Rogge 14-50 ly-OO Haver. per 100 kil. 18-50 19-00 00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 31-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 25-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 9-00 11-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter,de 3 kilogram. 6-55 7-36 Eijersde25 1-69 1-91 Vlas per 3 kilos 0-00 0-00 Viggenen per stuk, 1'soort 25-00 2° 20 -00 COLLÉGE ELECTORAL D'ALOST. AV I S pour le renouvellement partiel du Tribunal de Commerce, du 11 Juillet 1890. Le Président du Bureau principal Vu la loi du 2 Juin 1884 Vu l'arrête de Monsieur le Gouverneur de la Flandre Oriëntale en date du 3 Juin 1890, nar lequel les électeurs aptes a concourir a la for mation du Tribunal de Commerce d'Alost sont convoqués pour le JEUDI 17 JUILLET 1890, a 3 heures après midi, pour procéder a Selec tion 1° de deux Juges pour le terme de deux ans,2° d'un Juge suppléant pour le terme de deux ans Vu Partiele 2 de la loi du 2 Juin 1884 Porte a la connaissance de Messieurs les Électeurs que la présentation des Candidats et leur acceptation seront revues le VENDREDI 11 JUILLET 1890, de onze heures du matin a midi au greffe du Tribunal de Commerce d'Alost, a PHótel-de-Ville. Passé ce délai aucune présentation ou accep tation de candidats ne sera plus admise. Fait a Alost, le 18 Juin 1890. Le Président, Fe. MONFILS. Zaterdag 28 Juni van een groot magazijn van In den Depot van Antwerpen. 1)E COCK-FASSIN, 8, MOLENSTRAAT8, AALST. Eenen bekwamen Vuursmid en eenen IJzer- draaier bij DE CLERCQ et Ce, te Aalst. nouveau modèle, brulant sans odeur ni fumée douches portatifs hydronetles, pous serres et pour laver les facades, se trouvent chez J. VAN DERMEERSSCIIE, Rue Longue du Sel, 45. Choix de Musique Ouvrages de mains. Lecons de Piano et de Solfège, MUe E. BOGETTO, Rue Longue des Cheva liers, 38, Alost. Te koop groote en schoone PIANO (occasie^ van het huis Vogelsang. Zich te bevragen bij M. Honoeé STEPPE, Esplanadestraat, Aalst. Een schoon MAGAZIJN gelegen op den Dam. Zich te bevragen ten bureele dezer. TE WANZELE. Kantoor vanden Notaris DE WINDT, te Aalst, Cumontstraat, 11,tegen de Reizigersstatie. VENDITIE VAN te Meire, Vlierzele en Smetlede. Maandag 28 Juni 1890. Binnen Meire, tegen de Cauwenbergstraat, om 8 uren voormiddag Binnen Vlierzele, Strijmeersch, om 10 uren voormiddag Binnen Smetlede, om 2 uren nanoen Te vergaderen en te beginnen op het Oud- smetlede. Gewone conditiën en tijd van betaling mits borgstelling. De gone welke over inkoopen van vervallen venditiën, zouden verschuldigd zijn, zullen noch als koopers, noch als borgen aanvaard worden. VENDITIE van alsmede van Vruchten te velde, te Meldert en Moorsel. OPENBARE VERKOOPING van goede te Aalst-Schaarbeke. Eerste koop. Te zamen ingesteld fr. 3.100. Tweede koop. Ingesteld fr. 1,400. Berde en laatste koop. Instel, Donderdag 19 Juni 1RQn Verblijf, Donderdag 3 Juli Bij gedwongene onteigening. OPENBARE VERKOOPING van een schoon en groot en van eene BEHUISDE HOFSTEDE, TE AALST. Ingesteld fr. 9,200. Ingesteld fr. 3,400. ZITDAGEN Instel, Donderdag 19 Juni 1cnr. Verblijf, Donderdag 3 Juli Bij onteigening OPENBARE VERKOOPING bestaande in 4 Huizen en van eene behuisde Hofstede, te MoorselKattestraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal inge volge de wet van 15 August! 1854, op Woens dag 9 Juli 1890, om 3 ure namiddag, ter ge wone zittingszaal van het Vredegerecht ten stadhuize te Aalst, overgaan tot de openbare verkooping van de nabeschrevene onroerende Goederen, krachtens vonnis uitgesproken door de burgerrechtbank van Dendermonde den 19 Juni 1890. Gemeente Moorsel. Eerste koop. Tweede koop. f Dramatische zelfmoord. Zekere vrouw L...58 ja- reu, schoenenstikster van beroep, heeft zich het levi-n beroofd, met van eene gaanderij der eerste verdieping van het Hötel deB Invalidés te Parijs in den hof te springenDe papieren, bij haar gevonden, hebben hare mdentiteit laten vaststellen. Zij sleet een ellendig leven in den rue Ledrun, 34, en had veel schuld in hare gebuurte. De redenen van hare wanhopige daad zijn oprecht droevig. Zij had op veertienden Juni 1872 hare doch ter en op den zelfden datem van 1886, haren man verloren. Zij heeft op dien verjaardag willen sterven. Onvrijwillige vadermoord. Men meldt uit Nimes Een vreeselijk ongeluk is zondag avond, rond 5 ure te Bégude-de-Ëochefort (Gard) gebeurd. Een jongeling van 22 jaren, met name Hippolyte Vinet heeft bij ongeval zijnen vader gedood in de volgende omstandigheden Vernomen hebbende dat er razende honden in den omtrek liepenzegde vader Vinet aan zijnen zoon van zijn geweer gereed te honden. Deze begon het wapen te laden, maar op het oogenblik dat hij er de slag hoedjes opgeplaatst had, sloeg een der hanen neer. en vader Vinet kreeg de gansche lading in de borst, met het gevolg dat hij steendood viel. Hippolyte Vinet Bchijnt, m zijne wanhoop, het ver stand verloren te hebben. Men laat hem geen oogen blik alleen. Hij had den grootsten eerbied voor zijnen vader die, overigens, zoo als hij, de algemeene achting genoot. 12 huizen afgebrand. Dijnsdag morgend is in het gehucht Luzier, gemeente St-Roch een brand ont staan, die niet minder dan 12 huizen in asch legde. Tien lange uren woedde de vlammen, alvorens men het vuur kon beperken. Een 70jarige grijsaard welke zijn paard redden wilde, kwam in de vlammen om. De aangebrachte schade wordt op meer dan 80,000 frank geBcnat. De oorzaak dier brandramp is tot hiertoe onbekend gebleven. Ongelukkig uiteinde van eenen koorddanser. Men bericht uit Nïmes, 17 Juni Sedert eenige dagen gaf eene Italiaansche familie van koorddansers alhier vertooningen op eenen tien meters hoog gespannen kabel. Zondag, niettegenstaande den hevigen wind, wilde de vader Gharildi toch zijne vertooning geven; Hij klom op de koord en begon zijne kunsttoeren, toen een hevige rukwind eensklaps een der koorden die den kabel opspanden deed afknakken. De schok deed aan Gharildi het evenwicht verliezen, hij viel, en tot ovirmaat van ramp, brak de zekerheidskoord, die hij om het middel droeg af, zoodat de ongelukkige ter aarde smakte. Aanstonds sprong men hem ter hulp, doch al de zorgen van doktor Caisselet konden niets baten. Een halfuur later was Gharildi een lijk. Hij was erkoms- tig van Parma, en slechts 38 jaren oud. Hij laat drie kleine kinderen en eene zwangere vrouw achter. Eene ontploffingi0 dooden. Men meldt uit New- York, dat in de mijnen Hullford, nabij Durban (Pen- sylvaniël eene verschrikkelijke ontploffing heeft plaats gehad. Vijftig of zestig personen waren er werkzaam. Vijftien hunner zijn kunnen ontsnappen, bedekt met zware wonden. De overigen zijn in de mijn omge komen. Eene dorstige stad. In het nabij Lowell gelegen dorp Dracut, in Massaschutts, is het slechts aan een enkel persoon veroorloofd bier te verkoopen, welke persoon voor dat voorrecht 8000 dollars betaalt. Ver leden Zaterdag was dé dag, waarop deze eenigste herberg geopend werd en zulke tooneelen, als daarbij voordeden, zijner nooit te voren beleefd. Het scheen alsof de geheele stad Lowell hare dorsti ge burgers naar de herberg had gezonden. Twee poli- cie agenten uit Lowell waren aan de deur geplaatst om de orde te handhaven, maar voor dat het avond was, waren er wel vijftien noodig. Toen de fabrieken in de stad des middags sloten, begon men storm te loepen op Dracut's taverne. Binnen een uur verdub belde de electrische spoorwegmaatschappij hare trei nen en elke twee minuten reden er twee, als haring tonnen vol gepakte wagens van bet postkantoor af met bestemming naar Dracut. De herberg is een gebouw van eene verdieping, on geveer 40 voet lang cn 15 voet breed. Zij heeft ééne deur. Het gedang werd zoo groot di t het vertrek vol stond met rijen geschaarde mannen, zes rijen diep, schreeuwende om bier. Niemand kon er meer in en die er in waren konden er niet meer uit. Ten slotte riep men de politieagenten om het lokaal te ontrui men. Daarop begon men op stelselmatige wijze te han delen. Er werden zooveel personen toegelaten tot dat het lokaal vol was en daarop werd de deur gesloten. De dorstige troep kreeg bier en werd dan naar buiten gejaagd. Dan werd er een andere troep toegelaten en op dezelfde w'jze behandeld. Maar dit duurde voor de wachtenden te lang en ze bousden en duwden op de deur, totdat deze bezweek. Hoeden vlogen af en werden plat gedrukt. De men- schen kwamen uit het gedrang met gescheurde klee- ren. Toen werd er eene lijn gevormd, die zich ver scheidene honderd voet langs den stoffingen weg uit- btrekte. De bedienden in de herberg trachten te ver- eefs hen die bier verlangden te bedienen. Sommigen etaalden voor hun bier en anderen niet. Zij klommen in de ramen, drongen voorbij de policie en handelden alsof hun leven af king van het machtig worden van een glas bier. De eigenaar zag dit tooneel met veel verdriet tot 6 ure aan, liet toen de deuren sluiten en zond de bedienden weg. U U n u n n u u n n n De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van den heer Charles Cumont, nij veraar te Aalst, op MAANDAG 23 JUNI 1890, om 3 ure namiddag, open baarlijk verkoopen Circa 40 koopen schoon en zuiver^ Hooigras, was sende op eenen meerscb genaamd Kloostermeersch, gelegen te Wanzele, aan den Watermolen van den heer Hippolyte Matthys. Den aanwijs zal gedaan worden door sieur Frans Wynant, jachtwachter te Smetlede. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaar den en tijd van betaling, mits stellende goede en ge kende borg. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort, openbaarlijk verkoopen Het Hooi-en Nagras wassende op Craeckersmeers- schen, voortijds in gebruik bij d'heer Remi Lievens, te Meire, eigendom van Madame Cumont-De Craecker. Het Hooi-en Nagras wassende achter en omtrent het gewezen Hof tp Strijmeersch. A. Het Hooi-en Nagras wassende Oudsmetlede op de meerschen van Madame Cumont-De Craecker. B. Het Gras van vrouw Douairière de Waepenaert, te Grembergen, op haren meersch te Smetlede, Schel dekensstraat. C. Het Gras te Smetlede, Scheldekensstraat, op den meersch en boomgaard van Jufvrouw Barbara De Paepe. Dc Notaris BRECKPOT,te Aalst, zal op MAANDAG 23 JÜN1 1890, om 1 uur juist namiddag, openbaarlijk verkoopen 1° Over d' heer Egidius Meert te Meldert, 8 koopen goed Hooigras, op eenen meerschgenaamdWeimeesrch aan 't klooster 't Affligem. 2° Over mijnheer Notaris Van Merstraeten, te Brus sel, 6 koopen Hoeigras en 3 koopen Nagras, op eenen meersch aan den amigemdreef, nabij het Klooster. 3° Over mijnheer Felix 2?oo»egrondeigenaarte Ant werpen, 15 koopen Hooigras en 8 koopen Nagras, te Meldert in Falijntjesmeesrch. 4° Over madame Saerens-De Clippele grondeigena- resse te Brussel, 35 koopen Hooigras en 19 koopen Nagras op den Hoogenmeersch te Meldert. 5° Over genoemden Egidius Meert, 7 koopen Hooi gras en 7 koopen Nagras, in de Falijntjesmeerschen. 6° Over Mijnheer August De Clercq-Van Humbeeck, grondeigenaar te Antwerpen An 38 centiaren Masteluin te Moosel, Waver, op land in gebruik geweest bij Louis Vinck. B. 1 koop Koorn, 1 koop Klaver en 1 koop Koorn te Moorsel Waver, omtrent den Potaardenberg, op land in gebruik geweest bij de weduwe Crick. 7° Over genoemden heer Felix Boone A. 2 koopen Masteluin en 1 koop Klaveren te Mel dert, Aftligembosch, op land in gebruik geweest bij sieur J. B. Borms. B. 1 koop Masteluin eu 1 koop Klaveren te Meldert Afflgembosch, op land in gebruik geweest bij Gtuillel- mus Bernauw. 8° Over genoemde madame Saercrs-De Clippele, een'-n koop Masteluin, te Meldert, Affligembosch, op land in gebruik geweest bij de kinderen De Bolle. 9° Over mijnheer Paul Herelle grondeigenaar te Parijs, 30 aren 75 centiaren Klaveren en Gras op land te Meldert, op den Oudenhauw, in gebruik geweest bij de weduwe Crick. De Veldvruchten zullen opgeroepen worden ter herberg DeWarande, bij den bosehwachter Egidius Meert, welken gelast is met den aanwijs der te ver koopen Grassingen en Veldvruchten Alles op gewoone konditiën en tijd van betating mits stellende goede en gekende borg en betalende komptant het ongeld voor de koopen boven de 10 francs De koopen tot en met 10 francs moeten comp- tant betaald worden. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten verzoeke van die het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen de volgende goede ren, te weten Eene goede partij Zaailand dienstig voor Bouw grond, gelegen te Aalst-Sehaarbeke, aan den Gent- schensteenweg, aan't Kantoor, groot 43 aren 76 centi aren, gekend bij kadaster sectie C deel van N° 549, Salende oost de erven van den heer De Coen-Van der oot, zuid den Gentschensteenweg, west M. De Wolf- Van der Noot en noord den heer doktor Monfils. Verdeeld in drij gelijke deelen1/3 ten oosten, 1/3 te midden en 1/3 ten westen. In gebruik bij d'heer Benoit De Strooper. Eene partij Zaailand, gelegen te Aalst-Schaarbeke, op den Siesegemkauter, groot 25 aren 60 centiaren, gekend bij kadaster sectie C helft ten westen van nummer 1327, palende oost d'erven van M. De Coen- Van der Noot, zuid den los, west M. Petrus Wauters en noord den voetweg. In gebruik bij Franciscus Bogaert en Domien De Bruecker. En eene partn Meersch, gelegen te Aalst-Sohaarbeke op de Kleine Krokhage, groot 62 aren 10 centiaren, gekend bij kanastar sectie C helft ten zuiden van N° 442, palende oost de erven J. B. Jelie, zuid de losbaan, west de erven J. B. Jelie en noord M. De Wolf-Van der Noot. In beheer. Op te leggen boomprijs fr. 30.00 Ingesteld fr. 1,500. ZITDAGEN Telkens om 4 ure namiddag, ter estaminet A LA TAVERNE VIENNOISE, bewoond bij den heer Frangois Dc Coch, te Aalst, Statieplein De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, ingevolge bevelschrift verleend door den heer Voorzitter der rechtbank van eeraten aanleg te Dendermonde den 29 April 1890, openbaarlijk verkoopen. de volgende goederen, te weten Eerste koop. Een schoon en groot Gebouw dienstig voor allen handel, thans dienende voor Hopmagazijn, hebbende eene oppervlakkige grootte van 2 aren 53 centiaren, gestaan en gelegen te Aalst, in de Koophandelstraat, recht over de statie van den ijzerenweg, komende van d'eene zijde aan den eigendom van den heer Hippolyte Leelercq en met vier meters aan den hof van den heer Victor Siron, van achter aan den eigendom van d'heer Jean De Meeter, van d'andere zijde met den uitgang aan den eigendom van denzelven en daarover aan den heer Henri De Clercq en van voren aan de straat bevattende gelijkvloers en op de drij verdiepen schoone en ruime plaatsen voor magazijnen, twee Hoppersen (nieuw stelsel), vier Ilopharsten, eene ronde pers en 2 bureelen. Gebruikt geweest bij den heer Victor Blondiau. Tweede en laatste koop. En eene Behuisde en Bebouwde Hofstede, gestaan en gelegen te Aalst-Schaarbeke, op het Veld° Aalst, gekend bij kadaster sectie C nummerB 937 en 939, groot m gronde 15 aren 48 centiaren, palende oost do kinderen Quintyn, zuid de Kwadestraat of Steenweg, west den Leedsohenweg en daar over de kinderen van den heer Gustave De Coen en noord de kinderen van den heer Petrus Van den Brempt. Bewoond bij sieur Em. Van der Eist. Telkens- om 3 ure namiddag, ter Estaminet LA TAVERNE VIENNOISE, «bewoond bij d'heer Fran gois De Cock, te Aalst, aan de Statie van den ijzeren weg. van eenen Eenen Eigendom ter plaats gezegd Steenveld, Kat testraat, bestaande uit 4 aaneenhangende Huizen, met Erf en Stallingen, groot 3 aren 73 centiaren, gekend bij cadaster seciie C nummers LOOo, 1C0e/bis, IOOf'bis, 100g/bis en 100h/bis palende ten noorden aan den weg, ten oosten aan Goossens-Van de Meers- sche te Moorsel, ten zuiden aan gezegden Goossens- Van den Meerssche en ten westen aan Vcreecken-Van Gyseghem, te Moorsel. Eu eene behuisde Hofstede, groot 14 aren 30 centi- areu, ter plaats gezegd Exterken, Kattestraat, geka dastreerd wijk C nummers 92b en 93a, palende ten noorden aan de straat, ten oosten aan den heer De Vis-De Cock te Aalst, ten zuiden aan de Meyst-Ver- moesen te Moorsel en ten westen aan Goossens-Van de Meerssche te Moorsel. Nadere inlichtingen en inzaag der stukken zjjn bij genoemden Notaris BRECKPOT, te bekomen.

De Dendergalm | 1890 | | pagina 3