ELECTION Groot Bal HOPMAGAZIJN CONCERT WINKELHUIS EIGENDOM Réchaux a pétrole, ZAAILANDEN en MEERSCH MEN VRAAGT." PIANO. RENTENIERSHUIS Te huren of te koop. BURGELIJKEN STAND OZPETSTXISTG- Specerijen, Wijnen en Sterke Dranken, MARKTPRIJZEN. l— op Dijnsdag 8 Juli 1800, doel zich meester te maken van het geld dat het ongelukkig slacht offer in zijn bezit kon hebben. Het lijk is naar Waterloo gebracht. Het parket is ter plaatste geweest om een on derzoek in te stellen. Antwerpen. 26 Juni. Een smarte lijk ongeluk is gis teren namiddag, rond 1 uur in het nieuw Museum gebeurd. Een weesjon gen, Vincentius Schollier genaamd, oud 15 jaar en 8 maanden, die aan dit gebouw werkte, kwam rond 1 ure namiddag terug, om zijn werkte hernemen. Daar het nog eenige minu ten te vroeg was, klom hij naar boven op het dak, waarschijnlijk om bij middel van eenen dubbelen verrekijker, het schoone panorama, dat men van die hoogte geniet, te bewonderen, toeu hij ten gevolge van een misstap door het glazen dak viel, van eene hoogte van 11 me ters tot in de schilderzaal. Men vond de ongelukkige jongen badend in zijn bloed liggen. De geneesheer Ballieux heeft hem de eerste zorgen toegediend en vervolgens bij hoogdringendheid naar het St.-Elisabethgast- gasthuis doen brengen, waar de arme jongen ongeveer 2 uren later overleden is. Maldegem. -- Maandag laatst, hield alhier, op deu wijk de Kroon, de deurwaarder Royart, van Gent, eene verkooping bij een uitgeschudden landbouwer, ISraet genaamd, een eerlijk man die ten onder was gebracht door de schuld van anderen. De ongelukkige Braet, vader van negen klei ne kiuderen, zat in eene herberg daar rechto ver, den verkoop zijner beesten na te zien. Toen hij met verkropte smart opstond om een weinig vrije lucht te gaan scheppen viel hij steendood op den grond. Onmogelijk het tooneel te be schrijven, dat bij het schielijk en schrikkelijk ongeluk plaats greep. Lootenlmlle. Zondag avond is alhier een droevig ongeluk gebeurd. De heer Maurice Huliu, rond 9 ure te huiskomende van Gent, wilde nog een vuurwapen onderzoeken. Toe vallig ging het schot af en trof den heer Hulin zoo ongelukkig dat hij een uur later overleed. Eekloo. Werkongeval. Zaterda,g namiddag viel Eduard Defresne, schilder, die aan 't werk was aan den voorgevel van het huis van den heer A. Staelens, op den hoek der Paterstraat, tengevolge van het breken zijner ladder van eene hoogte van omtrent 10 meters. Hij werd deerlijk gekwetst. Na de eerste zorgen te hebben ontvangen, werd hij naar zijue woning overgebrachtïond 7 ure 's avonds is hij overleden. De ongelukkige laat eene vrouw die ter ver pleging in 't hospitaal is, en twee kinderen na Wevelghem Donderdag avond is hier de genaamd cVerschoot, een arme grijs aard van 80 jaar, het slachtoffer geweest van een verschrikkelijk ongeluk. Na eene wande ling in het veld, stapte hij over de spoorbaan, toen hij eensklaps getroffen werd d<>or den trein, welken hij voorzeker niet had kunnen vermijden. De ongelukkige werd ten gronde geworpen en letterlijk onthoofd. Vreeselijke bijzonderheid gedurende meer dan een halve uur, wentelde zich het lichaam in de verschrik kelijkste stuiptrekkingen. Namen, 20 Juni. Een putgraver oud 17 jaar, Pirot genaamd, is woensdag omgeko men door eene aardinstorting, welke pliats greep toen hij op een vij tiental meters diepte arbeidde. Het lijk van den armen jongen is nog niet gevonden. Eenige dagen geleden had te Gedinne de lijkdienst plaats van eene stokoude vrouw, mad. Garard te Patignies. De rouw werd ge voerd door de afstammelingen van vier opeen volgende geslaehten. Zoo was er een kind bij, een meisje van vier jaar oud, dat de begravenis {bijwoonde van de grootmoeder barer grootmoeder. Bergen, 20 Juni.Een twist, die in de gemeente Ghin heeft plaats gehad, is door betreurenswaardige feiten gevolgd. Twee werk lieden kregen ruzie over het verteer in eene herberg. Na het einde van den twist ging een der mannen, zekere Gusse, naar huis, om een scheersmes te halen en kwam vervolgens zijnen tegenstrever, den genaamdeu Marchand, uit dagen. Weldra ontstond er een gevecht en Gus se sneed Marchand met zijn scheersmes in den voet. De gekwetste ging naar huis maar weldra kwam het koudvuur in de wond Marchand stierf na eenige dagen schrikkelijk lijden. Men heeft uit de vaart van Bergen naar Condé op het grondgebied der stad Bergen, het lijk opgeGscht van den genaamde Houbrechts, gewezen gemeentenonderwijzer te Moerbeke, die in beschikbarheid gesteld was ten gevolde van de afschaffing der gemeenteschool. Hij woonde thans met vrouw en kinderen te Bergen. Men denkt dat hij toevallig in 't water gesuk keld is. Nog de moord van Arendonck. Ziehier nog eenige redenen waarom de betichte Jacobs nog steeds achter 't slot wordt gehou den Op Zondag 1 Juni 1. 1. waren Jacobs en Anthonis, na de vroegmis overeengekomen dien dag op de vossenjacht te gaan. Volgens eene verklaring van den veldwachter Frans Carpen- tier, zou Anthonis aan deze laatste gezegd hebben dat Jacobs hem verzocht had naar de Zes honderd te komen, omdat hij eene vos- senpijp ontdekt bad. Er is echter nergens eene vossenpijp te bespeuren en Jacobs zelf kan er geene aanwij zen. De ontmoeting van de i betichte mét de drie vogelzoekeude kinderen, nabij den fruithof van den Dubbelen Stal bewijst genoegzaam dat hij op het oogenblik der moord om 10 ure 20 minuten niet ver van het tooneel der misdaad was. Men vertelt ook, dat er een persoon bestaat, aan wien Anthonis eenige weken geleden zou hebben toevertrouwd, dat hij het voorgevoel had van vermoord te zullen worden wat meel is, hij zou zelfs den persoon hebben geDoemd, dien hij als zijnen toekomstigen beul Lie chouw- de De naam van dien persoon is door het gerecht gekend. Van den anderen kant is er ook al gezegd, dat, sedert den dag van het misdrijf te Aren donck, een wildstrooper is verdwenen, wiens spoor men tot hiertoe nog niet heeft terug ge vonden. Het zou voorzeker betreurenswaardig wezen indien een laffe en ijselijke moord als degene op Anthonis gepleegd, moest ongestraft blij ven doch het zou nog meer te bejammeren zijn, zoo een onschuldige er voor moest boeten. Wat er van zij, het is te hopen dat het ge recht de hand zal weten te leggen op den waren plichtige en dat deze aan de uitspraak en de straf van de menschelijke gerechtigheid niet zal ontsnappen. -Opnieuw wordt het bevestigd, dat kokos noot werkelijk een geschikt middel is om den lintworm uit lietmenschelijk lichaam te verdrij ven. Het middel werd namelijk aangewend bij een tienjarig zoontje van iemand van het Rotter- damsche Courant ea wel met het beste gevolg. Vrijdag namiddag, ten zes ure begon het kind met eerst de melk, en daarna het vleesch van eene kokosnoot te gebruiken, en zaterdag na middag, ten 4 ure, kwam de lintworm in zijn geheel te voorschijn, zonder dat er ziekelijke verschijnselen bij het kind waren waar te nemen. Ren doeltreffend middel. Men klaagt over de massa insekten in de hoven. Als een doeltreffiud middel om die te verwijderen en onschadelijk te maken, besproeie men de fruit- boomen met een mengsel van 1 liter petrol en 10 liters water. Men bemerkt dat er de helft min insekteten- de vogels zijn als vorige jaren. De zwaluwen, die insektetende vogels bij uitmuntendheid, woi den bijna overal verdreven door het bouwen van hunne nesten tegen te gaan onder voorwendsel van netheid. Indien het zoo voort gaat zullen binnen eenige jaren onze velden letterlijk afgeëten worden. Alwie zijne belangen inziet bescherme de vogelen. Een dure kriekensteen. In eene open bare verkooping van oudheden te Keulen, is een kriekensteen verkocht voor 7600 mark. Hier dient bijgevoegd te worden dat deze krie kensteen |overdekt is met miscrososcopische portretten, in het hout gegraveerd door den Neurenberger Peter Flcet-er. -Buitenland. Frankrijk. Canada. Michel Eyraud. De New-York Herald deelt een volledig verhaal mede van het doen en iate.i van Michel E> raud, te New-York. Toen Cabrielle Bompard hem had verlaten om met Garanger terug te keeren naar Europa, landde Eyraud te New-York aan in het Hotel Martin. Blij gal op te heeten Miguel Gavia, Mexikaan, verlaten door zijne vrouw. Geld had hij niet, maar het koffer van Gabnelle was vol nieuwe kleederen en juweelen. Den heelen nacht wandelde hij in zijne kamer op en neer, weende, raaskalde en wist het medelijden op te wekken van M. en Mad. Stout, artisten, die hem 65 dollars gaven, waarmede hij, zoo hij zegde, kon terugkeeren naar Mexico. Gedurende eenigen tijd verdween Eyraud. Toen keerde hij terug met geld in overvloed, betaalde zijne schuld in het hotel Martin en nam zijn intrek in het America Hotel. Hij werd gezien te -New-York tot ongeveer half Februari. Het koffer van Gabrielle Bompard staat nog vast in het America Hotel voor eene schuld van 45 dollars. Een reporter der Herald heeft het doorzocht. Het bevat meerdere costums afgelegd met fijne kanten en borduurwerk, als- kort alsof ze gemaakt waren die soubretterols vervult op COLLÉGE ÉLECTORAL D'ALOST. AV I S pour le renouvelleinent partiel du Tribunal de Commerce, du 17 Juillet 1890. Le Président du Bureau principal Vu la loi du 2 Juin 1884 Vu l'arrêtë de Monsieur le Gouverneur de la Flandre Oriëntale en date du 3 Juin 1890, par lequel les électeurs aptes a concourir a la for mation du Tribunal de Commerce d'Alost sont convoqués pour le JEUDI17 JUILLET 1890, a 3 heures après midi, pour procéder a i'élec- tion 10 de deux Jugespour le terme de deux ans, 2° d'un Juge suppléant pour le terme de deux ans Vu Partiele 2 de la loi du.2 Juin 1884 Porte a la connaissance de Messieurs les Électeurs que la presentation des Candidats et leur acceptation seront regu.s le VENDREDI 11 JUILLET J8P0, de onze heures du matin a midi au greffe du Tribunal de Commerce d'Alost, a PHótel-de-Ville. Passé ce délai aucune presentation ou accep tation de candidats ne sera plus admise. Fait a Alost, le 18 Juin 1890. Le Président, Fe. MONFILS. Nog nooit te hooren of te zien geweest te Aalst. gedurende de Kermisdagen met eene nieuwe groote prachtige Orgel, zijnde 5 meters hoog en 4 breed, met 24 groote Beelden, en 7 Danseressen. Bijzonder schoon Muziek bij Victor Byl- Van den Branden, estaminet De Koeimerkt, Houtmerkt, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van goede te Aalst-Schaarbeke. Eerste koop. Te zamen ingesteld fr. 3.100. Tweede koop. Ingesteld fr. 1,400. Derde en laatste koop. ZITDAGEN 7890. ook rokken, zoo voor eene vrouw den schouwburg. Onder de costums is er een dat Gabrielle droeg toen zij ontvluchtte uit Frankrijk, een tweede dat uit deu Bon Marché komt te Li verpool, een zwart zijden costuum uit de Ville de Paris te San-Francisco, enz. M. en Mrs Stout hebben van Eyraud gezegd, dat zij nooit een volmaakteren acteur hebben ontmoet. Zijne rol van bedrogen echtgenoot werd met zulke volmaaktheid gespeeld, dat hij hierdoor al de bewoners van het hotel bedroog, die echter niet licht waren om den tuin te leiden. Wat Eyraud deed van half Februari tot den dag zijner aanhouding, is nog een geheim. ZoO' lang hij te New-York was, zag niemand hem ook maar dranken proeven. Vermoedelijk vreesde hij zich te verraden. Van den 20 tot den 27 Juni 1890. GEBOORTEN Mannelijk 6 jj Vrouwelijk 5 HUWELIJKEN. J. Vertongen, dagl. met Fr. Jacob, br. Fr. Van Liefferinge, bez. met M. Callebaut, be OVERLIJDENS. A. Crausveld, br. der krist. leer. 81 j., Keizerlijke plaats. J. Podevyn, man Ruelens, bed 38 jMaan- strRRt E. Van Kerckliove, man Bonnewyn, broodb. 65 j -Pontstraat. A. Wellekens, z. b. 77 j., Leopoldstraat. A. Roelandt, vr. De Vleeschouwer, z. b. 67 j. St. Job. J. Van de Meerssche, wedr De Clercq, kl. 56 j., Postweg. A. Vermeersch, br. der krist. leer. 74 j., Keizerlijke plaats. K. Van der Borght, schol. 9j., Veldstraat. 7 kinderen ouder de 7 jaren. Opening Zaterdag avonds. 5 Juli 1890, om 8 ure Zaterdag 28 Juni van een groot magazijn van In den Depot van Antwerpen. 1>E COCK-FASSIN, 8, MOLENSTRAAT, 8, AALST. Eenen bekwamen Vuursmid en eenen Ijzer- draaier bij DE CLERCQ et O, te Aalst. Fer 1 heet. fr. Amerika. AALST 28 Juni. Tarwe. Masteluina Geerst Rogge Haver. per 100 kil. Spelt Koolzaad Lijnzaad Koolzaadolie. n - - Lijnzaadolie Koolzaadkoeken 1 Lijnkoeken. Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geele) nieuwe. Boter,de 3 kilogram. Eijersde25 Vlas per 3 kilos Viggeneu per stuk, 18soort 23 lit. 50 cent. 21-00 22-00 17-50 Of-00 14-00 18-50 00-00 00-00 31-00 00-00 25-00 00-00 00-00 7-00 0-00 6-00 1-63 0-00 25-00 2e hoix de Musique Ouvrages de mains. Lecons de Piano et de Solfège, MUe E. BOGETTO, liers, 38, Alost. Rue Longue des Cheva- Te koop groote en schoone PIANO (occasie) van het huis Vogelsang. Zich te bevragen bij M. Honobé STEPPE, Ésplanadestraat, Aalst. Door sterfgeval. Instel, Donderdag 19 Juni Verblijf, Donderdag 3 Juli Bij gedwongene onteigening. OPENBARE VERKOOPING van een schoon en groot en van eene BEHUISDE HOFSTEDE, TE AALST. Ingesteld fr. 9,200. Ingesteld fr. 3,400. ZITDAGEN Instel, Donderdag 19 Juni 1RQn Verblijf, Donderdag 3 Juli Kermis van Aalst 1890. Liberale Jocge Wacht. Veldfeest, VERLICHTING EN BAL, kosteloos aangeboden aan al de Liberalen om 6 1/2 ure 's avonds, in het lokaal c CONCORDIA. OPENBARE VERKOOPING. van een te Aalst, Statiestraat. Eenige koop. ZITDAGEN Instel Zaterdag 12 T li 1f}qo Verblijf Zaterdag 26 Jmi 10 Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING. van een te Aalst, in de Pontstraat. Eenige koop. ZITDAGEN Instel Zaterdag 12 JK mo Verblijf Zaterdag 26 Bij onteigening OPENBARE VERKOOPING bestaande in 4 Huizen en van eene behuisde Hofstede, te MoorselKattestraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal inge volge de wet van 15 Augusti 1854, op Maan dag 7 Juli 1890, om 3 ure namiddag, ter ge wone zittingszaal van het Vredegerecht ten stadhuize te Aalst, overgaan tot de openbare verkooping van de nabeschrevene onroerende Goederen, krachtens vonnis uitgesproken door de burgerrechtbank van Dendermonde den 19 Juni 1890. Gemeente Moorsel. Eerste koop. Tweede koop. nouveau modèle, brulant sans odeur ni fumée douches portatifs hydronettes, pous serres et pour laver les facades, setrouvent chez J. VAN DER MEERSSCHE, Rue Longue du Sel, 45. Een schoon MAGAZIJN gelegen op den Dam. Zich te bevragen ten bureele dezer. Voor een suikerhoek. Eene betreurenrwaardige geschiedenis wordt uit Bourges in Frankrijk gemeld. Een twaalfjarige knaap, doorliep de straten met een aantal kleine gezellen, en nam aan de uitstalling van eenen bakker een suikerkoek. De bakker diende hiervoor eeno klacht in. De klein kwam met betraande oogen voor de correctioneele rechtbank vergezeld van zijn bedroefden vader. De vader beloofde zijn kind in 't vervolg beter te zullen bewaken. Zonder het minste medelijden te laten blijken, ver oordeelden de hardvochtige rechters den armen kleine tot acht jaren opsluiting in een verbeteringshuis. En dat voor een suikerkoekje 't Is wat al te sterk Het kind werd in de gevangenis opgesloten. Een uur nadien vond men zijn lijk uitgestrekt liggen op dén killen vloer der cel. Het kind had zich gezelfmoord. Zouden de rechters van Bourges nu tevreden zijn Ongehoorde kindermoord. Door het Assisenhof der Vogeezen is dees week eene zaak gevonnisd die veel opschudding gemaakt heeft namelijk door eene brutale moord door een vader op zijn tienjarig kind gepleegd. Den 8 April laatsleden was een genaamde Guérin Petitdemange, wonende te Croix-aux-Minea. (Vegee- zen) zijn tienjarig dochterken Adeline tegemoet ge gaan. Rond 6 ure 's avonds kwam hij met het kind "t huis, dat hij streng bekeef uit hoofde van zijn lang uitblijven. Hij sloeg het kind en daar het hard schrei de, werd hij zoo woedend dat hij het kleine meisje vastgreep, naar de keuken sleurde onder bedreiging dat hij haar dooden ging. En de daad bij het woord voegende, greep hij het kind bij de keel en, in bijzijn van zijne twee andere kinderen, August en Alfons, plaatste hij het hoofd van Adeline op eenen kapblok en bracht haar in den nek verscheidene slagen toe met eene zware bijl met lan gen steel. Het ongelukkig kind worstelde wanhopig, terwijl het om vergiffenis smeekte de wreedaard zette zijn beulenwerk voort en hakte het hoofd bijna geheel af. Petitdemange vaagde de bijl af met eene vod, en de twee toeschouwers van dit afschuwelijk tooneel kre gen bevel van hunnen vader zich te bed te begeven. Toen de kinderen 's anderendags wakker werden, was hun eerste werk in de keuken te gaan waar het drama afgespeeld was het lijk hunner zuster was weggenomen den kapblok en de vloer waren met bloed besmeurdhun vader was bezig bij middel van eenen bessem, den kapblok te reinigen en alles te doen verdwijnen wat hem in gevaar kon brengen. Hij strooide vervolgens zand op deu kapblok die hij om keerde. De verklaringen der kinderen werden door het on derzoek bevestigd. Gedurende den nacht had hij het lijk verborgen in het bosch van Croix, waar het ondekt werd door twee bewoners van het dorp. De houding van Petitdemange bij het vernemen der ontdekking van het lijk van zijn kind, deed vermoe dens ontstaan en pas was het onderzoek begonnen of de ellendeling werd aangehouden. Woensdag werd hij door het Assisenhof tot levens langen dwangarbeid veroordeeld. Groote brand. Te Montreal is verleden woensdag eene groote pulpfabriek afgebrand. Meer dan 100 jon ge meisje werkten op de vierde verdieping in eenige oogenbiikken was haar allen uitweg afgesneden, door het in brand schieten van den trap. Allen zijn door de vensters gesprongen 69 gelukten er in op gespan nen lakens en matrassen terecht te komen, maar 31 zijn gekwetst en5 op den slag dood. Zonderling» diefstal. Te Chicago is een zon derlinge diefstal gepleegd in het Rush medical col lege uit een der deelen van 't gebouw heeft men ver scheidene konijnen gestolen, waarop een professor ten titel van proefneming, den virus der razernij had in geënt. Indien de dief, wie ook zij, door een der ko nijnen gebeten wordt of er van eet, zal hij zeker ra zend worden. Men oordeele over de ontsteltenis die in de stad heerscht, tengevolge van dien diefstal op de markt wil men de konijnen voor niets niet, uit vrees een der ingeënten in handen te krijgen. Er is eene beloo ning uitgeloofd voor hem die ze terugbrengt. Buda-Pest, 24 Juni. Onlusten met bloedstorting hebben zondag plaats gehad te Kalosca, verblijf van kardinaal Haynald, bij gelegenheid der kiezing van eenen burgemeester. Drie mannen werden gedood en acht gekwetst. Een batail- jonjagers is in den nacht naar Kalosca vertrokken. Rome, 23 Juni, Een hevig onweder is heden over Sojia losgebroken. De bliksem heeft zeven personen in pachthoeven ge dood en vijf anderen gekwetst. New-York, 23 juni. Eene depeche van den consul ier Yereenigde-Staten in Martinique mei lt dat de helft der Stad Porte-au-LJnnce afgebrand is. Er bevin den zich viif' duizend personen zonder schuilplaats. De consul doet eenen oproep tot de liefdadigheid. Buenos-Aires, 23 juni. Berichten uit^ Entre-Rios ontvangen, luiden dat de omwenteling maKende bewe ging voortduurt en de onrustbarende kenteekenen vermeerderen. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten verzoeke van die bet behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen de volgende goede ren, te weten Eene goede partij Zaailand dienstig voor Bouw grond, gelegen te Aalst-Schaarbeke, aan den Gent- schensteenweg, aan 't Kantoor, groot 43 aren 76 centi aren, gekend bij kadaster sectie C deel van N° 549, palende oost de erven van den beer De Coen-Van der Noot, zuid den Gentschensteenweg, west M. De Wolf- Van der Noot en noord den heer doktor Monfils. Verdeeld in drij gelijke deelen1/3 ten oosten, 13 te midden en 1/3 ten westen. In gebruik bij d'heer Benoit De Strooper. Eene partij Zaailand, gelegen te Aalst-Schaarbeke, op den Siesegemkauter, groot 25 aren 60 centiaren, gekend bij kadaster sectie C helft ten westen van nummer 1327, palende óóst d'erven van M. De Coen- Van der'Noot, zuid den los, west M. Petrus Wauters en noord den voetweg. In gebruik bij Franciscus Bogaert en Domien De Bruecker. En eene parth Meersch, gelegen te Aalst-Schaarbeke op de Kleine Krokhage, groot 62 aren 10 centiaren, gekend bij kanastar sectie C helft ten zuiden van N° 442, palende dost de erven J. B. Jelie, zuid de losbaan, west de erven J. B. Jelie en noord M. De Wolf-Van der Noot. In beheer. Op te leggen boomprijs fr. 30.00 Ingesteld fr. 1,500. Eene der meisjes, die 's andorensdaags zou trouwen had 's morgens hare trouwkleeren meêgebracht. 3 ei na ze door hare gezellinnen te laten bewonderen. Zij sprong eene der eersten naar beneden,maar kwam met hot hoofdop de Bteenen terecht zij was op den slag dood. Drie der gekwetsten zullen hare wonden niet overle ven. Men denkt dat de brand is aangestoken door een weggezonden bediende. TJit Texas. Te El Paso del Norte is een der India' neu gevangen genomen van diegene welke onlang3 negen Cowboys hebben omhals gebracht, na hunne slachtoffers vooraf te hebben gemarteld op onrnen' schelijke wijze. De gevangene heeft al spottend verhaald hoe zi hunne slachtoffers ombrachten Zij werden aan booj men gebonden, waarna hen stukken vleesch uit li chaam werden gesneden, zorg dragende geene levens organen te treffen. Daarna werden brandende harstakken op de won den gelegd en eindelijk met de gloeiende laadstokken hunner buksen aan de slaohtoffers traag de oogen uitgebrand. Eerst wanneer de gemartelden alle bewustzijn had den verloren, werden zij met eenen kogel gedood. New-York, 22 Juni. In het zuidelijk deel van Lee County, St at Illinois, heeft een vreeselijke cycloon gewood. Het dorp Sublette is verwoest, vier personen zijn er gedood en eene menigte gekwetst. De soheol is in gestort,, daaronder zijn' 18' personen begraven, acht bleven er ouder de pumen dood. De stad Pawpaw, in Harleville is verwoest Hier zijn 17 personen dood gebleven. Telkens om 4 ure namiddag, ter-estaminet A LA TAVERNE VIENNOISE, bewoond bij den heer Frangois Dc Coch, te Aalst, Statieplein. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, ingevolge bevelschrift verleend door den heer Voorzitter der rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde den 29 April 1890, openbaarlijk verkoopen. de volgende goederen, te weten Eerste koop. Een schoon en groot Gebouw dienstig voor allen handel, thans dienende voor Hopmagazijn, hebbende eene oppervlakkige grootte van 2 aren 53 centiaren, gestaan en gelegen te Aalst, in de Koophandelstraat, recht over ae statie van den ijzerenweg, komende van d'eene zijde aan den eigendom van den heer Hippolyte Leclercq en met vier meters aan den hof van den heer Victor Siron, van achter aan den eigendom van d'heer Jean Do Meeter, van d'andere zijde met den uitgang aan den eigendom van denzelven en daarover aan den heer Henri De Clercq en van voren aan de straat; bevattende gelijkvloers en op de drij verdiepen schoone en ruime plaatsen voor magazijnen, twee Hoppersen (nieuw stelsel), vier Hophareten, eene ronde pers en 2 bureelen. Gebruikt geweest bij den heer Victor Blondiau. Tweede en laatste koop. En eene Behuisde en Bebouwde Hofstede, gestaan en gelegen te Aalst-Schaarbeke, op het Veld Aalst, gekend bij kadaster sectie C nummers 937 en 939, groot in gronde 15 aren 48 centiaren, palende oost de kinderen Quintyn, zuid de Kwadestraat of Steenweg, west den Leedschenweg en daar over de kinderen van den heer Gustave De Coen en noord de kinderen van den heer Petrus Van den Brempt. Bewoond bij sieur Em. Van der Eist. Telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet LA TAVERNE VIENNOISE, „bewoond bij d'heer Fran- gois De Cock., te Aalst, aan de Statie van den ijzeren weg. 19-50 00-00 15-00 19-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 8-00 0-00 7-09 1-82 0-00 20-00 De Notaris DF PAUW, te Aalst, daartoe in rechte benoemd bij vonnis door de Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde in date 21 Juni 1890, zal, ten verzoeke van wie het bèhoort, ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Aalst, en met gewin van palmslag, openbaarlijk verkocpen Een sohoon en gerieflijk RENTEN1ERTHUIS ge staan en gelegen te Aals, in 'de Statiestraat, nummer 7, bekend ten kadaster sectie C nummer 370b, met eene groote van een aar 30 centiaren en volgens titel een aar 45 centiaren, houdende van de eene zijde aan een huis van dime weduwe Borreman-Van Melckebe- ke en van den anderen kan( aan hetgene van den heer Petrus "VVauters. Laatst bewoond geweest door de eigenares wijlen dame Felix De Muvttenaere-Mi'ller. Telkens om 4 ure namiddag te Aalst, in het stadhuis ter gewone Zittingszaal van het Vredegerecht. De Notaris DE PAUW, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal, ten verzoeke van wien het behoort, ten overstaan van den heere Vrederechter des kantons Aalst, en met gewin van palmslag, openbaarlijk ver koopen Een HUIS en ERVE gestaan en gelegen ie Aalst, in de Brusselschestraat of Pontstraat, nummer 54 met eene grootte van twee aren, houdende van de eene zijde aan den eigendom van d'heer advokaat Eeman, van de andere zijde aan den eigendom van Theodore De Bisschop en van achter aan het Begijnhof. Bewoond bij de We Vonck-Parez, tot Eersten November 1893. Telkens om 3 ure namiddag, te Aalst, in het stad huis, ter gewone Zittingszaal van het Vredegerecht. van eenen Eenen Eigendom ter plaats gezegd Steenveld, Kat testraat, bestaande uit 4 aaneenhangende Huizen met Erf en Stallingen, groot 3 aren 75 centiaren gekend bij cadaster seciie C nummers 100o, 1C0e/bis IOOe.bis, IOOg/bis en 100h/bis palende ten noorden aan den weg, ten oosten aan Goossens-Van de Meers sche te Moorsel, ten zuiden aan gezegden Goossens- Van den Meerssche en ten westen aan Vereecken-Van Gyseghem, te Moorsel. En eene behuisde Hofstede, groot 14 aren 30 centi aren, ter plaats gezegd Exterken, Kattestraat, geka dastreerd wijk G nummers 92b en 93a, palende ten noorden aan de straat, ten oosten aan aen heer De Vis-De Cock te Aalst, ten zuiden aan de Meyet-Ver- moesen te Moorsel en ten westen aan Goossens-Van de Meerssche te Moorsel. Nadere inlichtingen en inzaag der stukken zijn bij genoemden Notaris BRECKPOT, te bekomen.

De Dendergalm | 1890 | | pagina 3