DROOG HOUT, partij Land, MEUBELS, Kanada hoornen, WOONHUIS, TE KOOP JULES VERNE'S WONDERREIZEN GROOTE~SCHIETING MEUBELS, Gazgesticht van Aalst. BURGELIJKEN STAND St-Martinus jaarmarkt. MARKTPRIJZEN. Beste kwaliteit van houille- kolen. Boekhandel van J. Lebègue en Cie, uitgevers in Brussel Gent. Woensdag avond, rond 11 ure, hoorde men in de Vlaanderenstraat, het ge rucht van een schot, waarop onmiddellijk hevig gekerm en geroep volgden voorbijgangers bleven voor de woning staan. Een politiebnga- dier belde aan het huis, datgene des heeren Serbruyns, en vernam wat er gebeurd was. Ouder het ledigen van een glas champagne meteenen vriend, werd er over wapens gespro ken. De heer Serbruyus zegde Ik heb eenen heerlijken revolver. Hij ging het wapen halen op zijne slaapkamer en terug benéden gekomen ontlaadde zijn vriend het vuurwapen. Den kende dat het gansch ontladen was, nam de heer Serbruyns den revolver terug en deed den haan spelen. Een kogel vloog uit het wapen en trof het voorhoofd der meid, welke aanwezig was zij stortte neder in haar bloed badende. Het meisje Romanie Martens, was geboorlig van Evergem en 19 jaar oud. De geneesheer Willeins, spoedig geroepen, kon enkel de dood vaststellen. Brussel. Droevige huwelijksdag. Victorine H... dienstmeid bij d1' H in de 2uid- straat, moest vrijdag namiddag trouwen. Sinds eenigen tijd reeds had zij in de Bassestraat, 13, eenen zolder gehuurd om er tijdelijk hare aangekochte meubels te plaatsen. Den dag zelf van haar huwelijk begaf zij zioh 's morgens op den zolder, waartoe men toegang heeft bij middel eener ladder die in eene valluik staat. Toen Victorihaar in- boeltje zag, was zij zoo gelukki lat zij de openstaande valdeur vergatzij deed een stap achteruit en stortte naar beneden op den trap. Het arme meisje werd in eenen 1 is bloed gevondeu en terwijl men haar op een bed bracht werd haar meester dr 11... verwittigd alsook haar verloofde. Op de plaats IJzerenberg genaamd, zag hij eensklaps vier mannen uit eenen gracht sprin gen en terwijl een de paarden tegen hield, sprong een ander op den bok en trachtte den voerman bij de keel te grijpen. Maar Rondou was gewapend hij trok zijn revolver en loste een schot op zijnen aanran der die met een ki'eet naar beneden tuimelde. Van de onsteltenis gebruik makende die de pistoolknar veroorzaakt had, legde Rondou de zweep op zijue paarden en was weldra buiten bereik. Te Leuven gekomen, ging Roudou aanstonds naar het politiebureel waar hij zijn revolver afgaf en verklaarde een man te hebben ge dood. Zijn wagen was met bloed besmeurd en op de aangeduide plaats heeft men ook een bloedplas gevonden, doch de doode of de ge wonde was zeker door de andere baanst roe pers weggedragen. Een onderzoek is door het parket geopend. Tremeloo. Men schrijft ons Een schrikkelijke moord heeft alhier plaats gehad. Er bestaat hier eene vijandschap tusschen zekere kramers uit kritiek van stiel deze vijandschap dagteekent van over jaren en meer dau eens zijn zij elkander te ijve gegaan, Doch zondag was het erger. Rond 10 uren 's avonds zijn vier kerels met name Tist van Avond (klokluider) met zijne broeders August eu Felix als ook Verstraeten Judocus, op hun nen aartsvijand Van Calster L. gevallen, die zij met mes-en dolksteken hebben doorkorven. Een hunner bracht den ongelukkige eenen steek toe met eenen riek, om dezen er terug uit te trekken, was de dader dier onmenschelijke daad verplicht, zijnen voet op het slachtoffer te zetten Het slachtoffer is dood buiten een twintig De ongelukkige bruid heeft den schedel ver- tal steken, heeft hij;eene wonde in den hals de ii i. iI ai narm ia mm a nvp.rffi- brijzeld en zal hare wonden niet overleven. De bruidegom, gelijk men begrijpen kan, is zinneloos van droefheid. Paul Janson bestolen. Dinsdag avond werd een stoutmoedige diefstal gepleegd bij M. Paul Janson, Koninglijke straat, 258. Rond 7 ure bood zich een man aan in voormeld huis en vroeg om advokaat M. Janson te spre ken. De meid bracht den man in een spreekka mertje en ging op het eerste verdiep haren meester verwittigen. Toen zij terug beneden kwam met het bevel den klant naar boven te brengen, was zij niet weinig verrast niemand meer in het spreekkamertje te vinden. Het meisje stond echter nog meer te zien toen zij de verdwijning bestatigde van al de kleederen die aan den kapstok hingen. De valsche klant, die een gemeene schelm was, had de plaat gepoetst met de overjassen en de regenschermen van Paul Janson, van dezes zoon en ran M. Jules Janson, zijn broe der. Eene klacht is tegen den dief lngedien, die reeds op dezelfde manier bij talrijke advokaten gestolen heeft. Zelfmoord in het gevang te St. Gilles. De cipier Hal let deed zondag morgen om 6 ure 50 eene ronde in het gevang van St-Gilles en vond in eene cel een der gevangenen opgehan gen aan den sluitboom van het venster. Het was een genaamde Laurent Frisée, te Ayeneux bij Luik geboren en 45 jaar oud. Om zijn wanhopig besluit ten uitvoer te brengen, had hij lange roepels gemaakt v in zijne lakens. Dr Oscar Pallaert werd onmiddelijk ontboden, doen kon slechts de dood bestatigen. Krach en zelfmoord. Een wisselagent van Elsene, was sinds drie dagen voorvluchtig een deficit van 300,000 fr. achterlatende. Een aanhoudingsmandaat was tegen hem afgevaar digd eu men was hem op het spoor, toen woens - dag de politie het bericht ontving dat de wissel agent zich te Breda, in Holland, had gezelf- moord. Vrijdag der verleden weck zijn vier kerels in de gendarmerie te Si-Quintens-Lennick ge drongen en hebben er den brigadier Plory, en den gendarm Smet, dip er zich alleen bevonden aangevallen. De brigadier en zijn gezel hadden ter naauwernood den tijd hunne wapens te grijpen en zich in staat vau verdediging te stel len. Een gevecht in regel ontstond, waarin de aanvallers gekwetst werden. Deze poogden dan de vlucht te nemen, doch de gendarmen[geiuk- ten erin twee hunner, inwoners van Goyck, aan te houden. De twee andern zijn gevlucht, doch gekend. Halle. Dinsdag avond, rond 6 ure, heett een jammerlijk ongeluk plaats gehad op de linie van Halle naar Doornijk. De opzichter der baan is door een trein ver rast geworden en werd eenigen tijd later doode- lijk gekwetst opgenomen. In het huisje van den baanwachter M. Occula binuen gebracht, is de ongelukkige aan zijne bekomene wonden be zweken. Het was een oppassend en voorbeeldig be ambte met name Boon, te Beeth woonachtig. De man laat eene weduwe en kinderen achter in deerniswaardigen toestand, Overysche, 4 November. Twee kin deren verbrand. Verleden maandag is er op 't gehucht Speelbcrg alhier een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Gustaaf Lamal woont er met zijne vrouw en twee kinderen, een meisje van zes en een wichtje van vier maanden oud. De vader was zijnen dagelijkschen arbeid gaan verrichten, en de moeder had de kleinen verlaten om, op eenen tamelijk verren afstand, water te gaan halen. Wat is er gedurende hare afwezigheid gebeurd Het kleine meisje, met het kind op den schoot, zat voor de brandende kachel. Een gloeiende kool viel op de kleeren der arme schaapjes, en in eenige oogenblikken tijd, waren zij van vlammen omringd. Op het noodgeschreeuw dei- kleinen kwamen de gebuurvrouwen toegeloo- pen, en na veel pogingen konden zij het vuur uitdooven, dat zich reeds aan meubelen en gebouw mededeelde. Helaas! in welken erbarmelijken toestand bevonden zich de arme schepseltjes 1 Hoe kron kelden en wrongen zij zich van de pijn Hun lichaam vormde maar ééne wonde heele brok ken vleesch vielen hun van het lijf. Het arme wichtje bezweek na eenige oogen blikken. Het Gjarig meisje lijdt tot nu toe schrikkelijke pijnen, en haar toestand is hope loos. Leuven. In den nacht van donder dag tot vrijdag, moest een rijtuigverhuurder met name F rans Rondou, in de Schapenstraat woonachtig, een verhuis doen van Leuven naar Cortenberg. grootte eener ei, zijn arm is bijna overge sneden. Het parket van Leuven is ter plaatse ge weest en heeft de bovengenoemden in arrest aangehouden. Allen zijn gehuwd en, droevige samenloop van omstandigheden, allen laten eene vrouw in den druk in zwangeren toestand Laat ons hopen dat het gerecht onverbidde lijk zal wezen voor zulke dierlijke kerels. Nieupoort. Volgens een schrijven uit Nieupoort heeft de storm van verleden zon dag talrijke ongelukken veroorzaakt op de Vlaamsche kusten. Eene gansch ontredderde sloep is op het strand dier badplaats geworpen. Twee lijken werden aan boord gevonden. De patroon gaf nog eenige teekens van leven, doch ondanks al de zorgen welke hem toege diend werden, is de ongelukkige eenige minu ten later bezweken. Den zelfden dag is eene brik, met steenko len geladen,vergaan in het zicht met Lombard zijde op de kust zijn veel wrakken van dit vaartuig aangespoeld, alsook vele koolklom pen, die dadelijk opgevangen werden door de arme lieden uit den omtrek. In den namiddag werde.i op het strand te Middelkerke vijf lijken door de zee aange spoeld waarschijnlijk matrozen van het ver ongelukte schip. De vijl ongelukkigen waren met koorden bijeengebonden. Ronse. De gebroeders B..., beiden getrouwd, leefden sinds lange jaren in oneenig- heid. Een hunner begaf zich zateidag namid dag naar de woning van den anderen wel- baastjonstond er eene hevige woordenwisseling onder hun, midden het geschreeuw en gekerm der verschrikte familie. De oudste liep naar de keuken en maakte zich meester van een groot broodmes en liep er mede naar zijnen broeder toe. Op het oogenblik dat hij hem eenen slag Pejier en Zout. wilde toebrengen, liep een kind, een jongen nauwelijks 2 1/2 jaar oud, tusschen de twee vechters en ontving den slag in den slaap. Het mes drong 10 centimeters diep in het hoofd van den jongen die steendood ten gronde viel. De moordenaar is onmiddelijk aangehouden en ter beschikking van den prokureur des Konings gesteld. Van den 31 October tot den 7 November 1890. GEBOORTEN Mannelijk 7 Vrouwelijk 1 HUWELIJKEN. Ntad Aalst. MET DE BOLLE. in 't droog, in de Nieuwe Schieting, bij d'heer Arthur Meganck, Houtmarkt. 10 fr. Vooruit fr. 10 Inleg fr. 1.20 per 2 bollen. Iedere schieter mag maar 4 pelotons spelen. Inschrijving van 4 tot 5 uren. VERKOOPING VAN eene groote boeveelheid TE AALST, ter herberg De Graanmarkt. VERKOOPING VAN te Kercxken. Gebracht op fr. 760. n Verblijf, Donderdag 13 November 1890. Door uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Boerenhalm, Beestialen en Loof te velde, te Hofstade. VENDITIE VAN 200 koopen te Meire, op Daalbroeck en Potaardeberg, en te Nieuwerkerken, op Edixvelde, achter de Kerk, aan de brouwerij van M. Baeten, in den Laren- broeck, in den Rij rent, op Pijpenbeek, op den Driesch, op het Scheirveldeken tegen het Hof- te-Lokeren. Op Maandag 10 November 1890, te beginnen om 8 ure voormiddag, te Meire, op den Daalbroeck. Door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. 8 Bij sterfgeval. VENDITIE VAN Buitenland. Nederland. Frankrijk. Duitschland. Spanje. OVERLIJDENS. AALST 8 november. Per 1 hect.23Z»< 50 cent fr. per 100 kil. Tarwe. Masteluin Geerst. Rogge. Haver. Spelt Koolzaad Lijnzaad Koolzaadolie. Lijnzaadolie Koolzaadkoeken Lijnkoeken. n Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geele) nieuwe. Boter,de 3 kilogram. Eijersde25 Vlas per 3 kilos Viggenen per stuk, 19soort Stad Aalst. 19-00 17-00 16-00 14-50 16-00 00-00 00-00 31-00 00-00 25-00 00-00 00-00 5-50 0-00 6-82 2-91 '2-80 22-50 2e 20-50 18-50 00-C0 15-00 16-50 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 6-50 0-00 7-09 3-18 3-80 27-50 Letter-en Tooneelkundig Gezelschap VOOR TAAL EN VRIJHEID. 81" vertooning te geven op Stadsschouwbuig op Zondag 16 November 1890, met de mede werking van Mev. Battaille van Brussel en de Symphonie, onder de leiding van den heer Van der Linden. De Dochter van de Muzikant, drama in 3 bedrijven. Hotsebotse, blijspel met zang door H. Van Peene. PRIJZEN DER PLAATSEN Beneden plaatsen 2 fr.; Balcon 1 fr.; Gaauderij 50 centiemen. Er zijn geene voorbehoudene plaatsen. De kinderen zullen volle plaats betalen. De dag der vertooning zijn er kaarten te be komen in bet lokaal Graaf van Egmcnt, Groote Markt, van 10 ure 's morgens tot 4 ure namiddags. Meubelaire voorwerpen, Nieuwe Koopwaren en Tableaux, te Aalstaan de Houtmarkt. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaarden en tijd van betaling voor de koo penhoven de 10 franken, mits stellende goede en gekende borge en betalende eomptant het ongeld de koopen van 10 franken en eronder zullen met het ongeld eomptant moeten betaald worden. Bij woonstverandering. OPENBARE VERKOOPING Gheeraerdtsstraat N" 1, nabij de Statie. Eenige koop ZITDAGEN Instel 18 November Verblijf 2 December eenen Camion, een Gentscbkarrekeneene scboone Handkar op ressor en een Omnibusken. Zich te bevragen bij M. Joseph VAN DER BIEST, rijtuigmaker, in de Nieuwstraat, te Aalst. 1890. Boekhandel van Jos. Smeets-Nouwen, TE MECHELEN-AAN-MAAS. Ter perse Dora de Bruid eens Eerloozen. Sedert £20™ October is verschenen EENE NIEUWE UITGAVE VAN Met meer dan 2600 platen Volledig in ongeveer 110 afleveringen van 48 bladzijden die wekelijks zullen verschijnen PRIJS 50 CENTIEMEN FRANCO Eene proefaflevenng en prospectussen zijn verkrijgbaar bij alle boekhandelaars waar men inteekenen kan. De betaling zal per tien afleveringen geschieden bij middel van postkwittantie. De ballon is geheel vernield en de scha do tot 40,000fr. Niemand kan voor dat ongeluk verantwoordelijk worden gesteld. Door een kanon gedood. Een schrikkelijk onge luk is gebeurd in een huis nabij het fort Santagna, provincie Santander. Sedert eenigen tijd worden nieu we kanonnen beproefd de inwoners der in het vela verspreide huizen verkeeren voortdurend in onrust, niet door het gedrommelder kanonnen,1 maar der werp tuigen die in alle richtingen vielen. Men heeft granaten opgenomen die nabij de huizon vielen. Verleden vrijdag is een kanonbal gevallen dwars door het dak van een huis bewoond door een huisgezin met 7 kinderen. De oudBte, een jongeling van 17 jaar; werdgetrofien, op het oogenbjik dathij den trap afdaal de om de deur te openen voor zijnen vader, die van zijn werk terugkeerde. De ongelukkige jongman was dood op den slag; zijn lijk was nog slechts een misvormde vleesohklomp, Men zegt dat eene vrouw, die in haren hof werkte, insgelijks door een bal gedood is. Degenen die de proeln 'tuingen bestuurd hebben, zullen voor den krijgsraad gedaagd worden. De hoed van den eubgemeestee. Verleden week bij het vertrek der koningin uit Spa, waar zij een deel van den zomer doorgebracht heeft, had een aar dig tooneeltje plaats, lleel de officieele wereld aer stad was aan de statie, om afscheid van 11. M. te ne men. Bloemtuilen en redevoeringen, spijt van te scheid n, hoop elkander weer te zien, enz. werden uit gedrukt. De koningin had plaats genomen en m de statie bleven de overheden bloothoofds het vertrek afwachten. Dekt u, mijne heeren, sprak de koningin ik zou met gaarne hebben dat gij eene valling krijgt als aan denken van mijn vertrek. Iedereen zette den hoed op, doch de burgemeester bleef bloothoofds staan dat ziende, lieten de heeren die achter hem stonden onmiddtllijk weer hunne hoeden zakken. Maar zet toch uwen hoed op, mijnheer de burge meester, zegde nog eens de koningin. De burgemeester boog maar bleef altijd bloothoofds. De koningin meende dat de burgemeester eene over- drevene beleefdheid wilde betoonen, en eenen doktor bemerkende, zegde zij Heer docter, dat valt in uwe bevoegdheid zeg eens aan den burgemeester dat hij zijnen hoed opzette, opdat iedereen het zou kunnen doen. Alsdan er niet meer uit kunnende gaf de bur gemeester te kennen, dat hij onmogelijk zijnen hoed kon opzetten, daar hij hem kwijt was geraakt Een schaterlach begroette deze verklaring. Dadelijk gingen eenige personen op zoek naar den hoed, von den hem op eene bank in de wachtzaal en gingen hem zegepralend op het hoofd van den burgemeester plaat gen. Verzuchtino. 1Wij keukenmeisjes zijn toch erg to pas Koken we goed, dan smaakt alles zoo lekker, dat er voor ons niets overblijft koken we Biecht, dan zegt men ons den dienst op. Zijn we jong, dan bevallen we mevrouw niet en zijn we ouddan kan mijnheer ons niet uitstaan. Moeder. Maar, Alfred, dat is nu niet schoon, de vorige week had ik zooveel plezier erin dat ge de eerste van de klas geworden waart, en nu vertelt Paul, dat ge weer achteraan zijt gekomen. Alfred. Maar, lieve moeder, andere mama's mo gen toch cok wel eens plezier hebben. Gast. Ik wilde, dat ik hier een week vroeger was gekomen. Hotelhouder. —Dat is zeer vleiend voor mij. Gast. Dat zie ik nog niet in. Ik bedoelde, dat ik deze visch dan liever zou hebben gegeten dan thans. Vlug. De oude Calino ontving een telegram uit Rusland. Wat is die telegraaf toch een kostelijke uitvinding 1 En hoe vlug gaat 't 1 Denk eens, dat van hier naar St-Petersburg, een afstand is van 2700 kilo- ters, en.... de gom vanenvoloppe is nog vochtig 1 Louis BUEKENS, Zaakwaarnemer, te Aalst, zal aldaar op Maandag 10 November 1890, om 2 ure na middag, ter herberg De Graanmarktbij d'heer Kabel Pf.nneman, ten aanzoeke van den heer F ranciscus Muylaert, koopman in hout, te Ilaaltert, door het ambt van Deurwaarder VAN MÜYLEM, openbaarlijk ver- koopen Eene groote hoeveelheid droog Beuken, Eiken, Esschen, Olmen, Notelaren en Kerselaren Hout, van alle dikten en lengten, dienstig voor Meubelmakers, Schrijnwerkers, Kuipers, Stoelmakers, enz., verdeeld in koopen t'elks gerief. Dit op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongeld eomptant. eene De Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst, zal, ten aanzoeke van wien het behoort, op den hieronder bepaalden zitdag, openbaar verkoopen EENIGEN KOOP. Eene partij Land, gelegen te Kercxken, wijk Asselt bekend ten cadaster sectie A, nummer 423b, groot 16 areu 20 centiaren, palende oost Joanna Vandersmis- sen, west de Iiauterbaan, noord Joseph De Pauw en zuid Bernard Welleman. In gebruik b j Joseph Welleman. Om 2 ure namiddag, ter herberg van Joseph Welle man, te Kercxken, wijk Berg. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal op WOENS DAG 26 NOVEMBER 1890, om 9 ure voormiddag ten hove en ten verzoeke van den heer Louis V an Cauter, landbouwer, te Hofstade, aan dep steenweg van Aalst naar Dendermonde, openbaarlijk verkoo- Pest'oof, Jacht, 4 Kassen, 1 Ledekant, 4 Waschkuipenj 1 Wascbmachien, 1 Forneis (Douche). 1 Boterkern2 Melkkuipen, 3 Tobbene,8 Melkteelen Circa 100 meters gezaagd Berd dienstig voor Karren eVwa£enVierduimer, 2 Karren waaronder een Vier- duimer, 4 Eegden waaronder eene ijzeren, 2 Ploegen. 1 Sleep, 2 Rolblokken, 1 kleine Eegde en eene kleine Sleep. 2 Kortewagens, 1 Beerstuk. en een Beerbak, 2 Beurkuipen, Beerpomp. Dorscbmolen, Wanmolen, Loofmolen. 2 koperen Ilakers, 4 Lanteernen, Schelfhouten, 4 engelsche Zeisen, Rieken, Braken, Spaden, Gaffels, Graansehuppen, Meelziften, Moeilie, ledige Zakken, Ladders, Karreladders Vleeschblokken, Reep. Draaibank, Schaafbank, Schrijnwerkersgenef, Streep en Rank, 2 Paardenkussens,Zadel,Lap en ander genei. Twee zeer goede en zware Merriepaarden, een 9 jaar oud vol Veulen, een twee jaar oud. Een beste Hengsteveulen 6 maand oud. 6 Melkkoeien, 4 bekalfde Veerzen, 3 Stiers. 5 vette Varkens sn 60 Kiekens. Hooi en Strooi, en eene hoeveelheid Brandhout. Circa 2 hectaren 16 aren Loof te velde. De Beestialen zullen om 11 ure stipt voormiddag verkocht worden. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaar den en langen tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongeld eomptant. Personen die voorgaande venditien nog vesehuldigd zijn zullen noch als kooper noch als borg aanvaard worden. b. Rotterdam, 6 Nov. De toestand van Z. M. den Koning wordt ongunstiger. 11e krachten nemen merk baar af. De Koning verkeert sinds heden ochtend in nog al opgewonden toestand. Allerzielendag te Parijs. Nergens worden den 2 November de kerlchovenzoo druk bezocht als tePanjs Men heeft dees jaar' op bevel van bet stedelijk bestuur het juist getal bezoekers doen aanteekenen. Dit cij fer klimt op tot drij honderd en tien duizend personen voor de twee-en-twintig kerkhoven van Parijs en den omtrek. Het hoogste cijfer komt toe aan bet kerkhof van Pantin dat door 70,000 personen bezocht werd, Voor Père-Lachaise bedroeg dit cijfer 40,000 Montparnusse 31,000 Montmartre, 26,000 en Saint-Ouen, 32,000. Het kerkhof dat het kleinste getal bezoekers gekre gen heeft is dat van Charonne, slecht 120. Uit Meningen wordt gemeld, dat dijnsdag aan het spoorwegstation te Sleusingen de locomotief van een gereed staanden trein eenige oogenblikken door het daarop behoorende personeel was verlaten en in dien tijd dc ketel der locomotief is gesprongen, met bet ge volg dat drie spoorwegbeambten zwaar gekwetst en bijna alle ramen van uet stationgebouw verbrijzeld ziju. Tergelijkertijd werd uit Neurenberg bericht ont vangen, dat aldaar bij bet ontsporen van een trein de machinist en een statie bediende werden gedood en een stoker hoogBt gevaarlijke brandwonden bekwam. Tevens werd uit Weenen per telegraaf melding ge maakt van vier spoorweg ongelukken, die in Oosten rijk hebben plaats gehad; het grootste daarvan was voorgevallen op den Frans-Jozefspoorweg bij Wo- drian, waarbij twee personen gedood en eenigen ge kwetstzijn. Dr poch en de teering. Berlijn, 6 November, Men verzekert dat er een geheel kwartier van het groot Middenhospitaal vau Berlijn ter beschikking van den geneesheer Koch gaat gestald worden. De teeringlijaers der vreemde landen zullen er tegen be taling kunnen opgenomen worden, naarmate er plaats zal voor zijn. Hen luchtbal in brand. In de Avenue d'Alcala werden sedert eenigen tijd opstijgingen gedaan met een vastliggende luchtbal de reizigers waren zeer tal rijk en de maatschappij maakte goede zaken, Sedert zondag nu waren de opstijgingen onderbroken door een stormweder, welk den ballon hevig heen en weer schommelde, tot zoo ver dat de kaptein Antonio Si- sère, ziende dat de wind altijd vermeerderde en de luchtbol ongelukken zou hebben kunnen veroorzaken, besloot de kabel door te kappen. Hij was hiermede bezig als de ballon eensklaps aan stukken sprong en de gaz in brand vloog. Ruim 4000 kubieke meters gaz schoten in brand en vormden eene vuurkolom van 40 meters lang. De angst was onbeschrijfelijk. De nabijgelegen huizen schokten als door eene aardbeving. Kapitein Sisère werd erg verbrand in het gelaat en zal, vreest men, blind zijn. Nog verscheidene personen werden min of meer erg gekwetst, onder andere een fotograaf en een koffijhuis- bediende. De muilezels van den tram der Puerta gingen van schrik op hol, en de reizigers liepen groot gevaar allen te verongelukken. Ph. Yerbestel, dagl. met J. Van Vaerenbergh, z. P. Schelck, dagl. met M. Franck, z. b. D. Van Sinay, bod. met M. Blommaert, z. b. Fr. De Paep, reiz. met C. Van Cutsem, z. b. K. Heunninok, metser, met A. De Bruecker, z. b. S. D'Hoir wed. Declereq z. b. 82 jMaanstr. M. De Kerpel vr. Buyens z. b. 53 j., Soh. C. D'baese dagl. 20j., Sehaarbeke. R. Van de Perrewed. Van Essche z. b. 68 j., Sch. F. De Schaepdrijver m. Demunckeig. 39 jNieuwst. M. De Bruecker vr. Ganzeman dagl. 42 j., Mijlb. G. Daemers priest 43 jLangeridderstr. E. Van Santen vr. Bijl bez. 48 j., Kapellestr. 5 kinderen onder de 7 jaren. 62 zakken nieuwe hop fr. 135 tot 150. Aalstersehe Hop van 1889 frs. 110.00 a frs. 000.00 1890 levering 140.00 000.00 Poperinghe, stad 1890 185.00 000.00 id. gemeenten id. 160.00 170.00 De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten verzoeke van die het behoort, ten sterfhuize van wijlen juf vrouw Maria-Catharina V erberght echtgenote van d'heer Emanuel Van Styvendael, te Aalst, aan de Houtmarkt,N° 25, op MAANDAG 17 NOVEMBER 1890, om 8 uren voormiddag en des noods den volgen den dag openbaarlijk verkoopen, al de aldaar te bevinden Meubels, Meubelaire voorwerpen en nieuwe Koopwaren en bestaande namentlijk in A. Meubels en Meubelaire voorwerpen, als: Onlangs nieuw Jachtkonfoor en Leuvensche Stoof met toebe- hoorten, Kleerkas, Speoerijkas, Kas in acajou, Kap stokken, Lustre, Tafels. Zetels, 6 Stoelen, hangende ïlorlogie, koperen Moor, 3 glazen Bokaals, Koftijmo- len, 3 Etageren, Spiegels waaronder 2 groote, 4 Postu ren, marmeren Kruisbeeld, 5 Heilige Beelden, Lam petten, 3 wollen Matrassen, Hoofdkussens, wolle Sar- giën, witte Spreien, Tapijten, Gordijnen, Servietten, Slaaplakens, Bed in acajou met ressort, Lavabo in acajou, Nachttafel in aeajou, Étagère in acajou, Tafel m aeajou, 6 Stoelen met kussens, Bedhemel in aeajou met gordijnen, 31 hangende Quinquets, 24 Lampen Beige, 16 Branchen met Quinquets met matte gazbol- len, Kandelabers, 500 paar kristalen Lusterbellen, Pupitre en al het aarden-ijzeren-en geleizen Keuken- gerief. B. Nieuwe koopwaren, als 14 coupons Voedering, 4 stukken grijze dito, eene hoeveelheid nieuwe Klee- dingstukken, bestaande in Confectie, zijden Kleed, laken Mantel, baaie Rokken, witte Rokken, Pels, Peignoir, Jacquetten en meer andere te veel om te melden, eenige Kruinoten en eene hoeveelheid Porce- lein, als Vazen, Potten, Kannen, Cachepots en meer andere. C. 7 groote Tableaux op doek, van 3 meters lengte en 2 meters hoogte, van de vermaarde kunstschilders den heer Edmond Borreman en wijlen d'heer Petrus Corael. van een goed en gerieflijk De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het hehoort, met gewin van palmslag en ge lag, openbaarlijk verkoopen Een goed en zeer gerieflijk Woonhuis, gestaan en gelegen te Aalst, in de Gheeraerdtsstraat, geteekend N° 1. gekend op het kadastraal plan sektie C N° 945k1 ter oppervlakte van 1 aar 13 centiaren, komende van voren aan de Gheeraerdtsstraat, van achter en ter een dere zijde aan een huis eu grond van d heeren^De Coen, te voren d'heer Blondiau, en ter andere zijde aan grond van den Belgischen staat. Dit huiB heeft pomp- en regenwater, schoon keld r- keuken, groote menagiekelder, wijn- en koolkelder platvloers schoon cabinet, zeer groote kamer, vesti bule en serre en op het eerste en tweede verdiep elk vier kamers. Het is ook zeer voordeelig gelegen in de nabijheid der Reizigersstatie, van St-Jozefskerk en der nieuwe Brug verbindende Aalst met Mijlbeek, Herdersem,enz. Zichtbaar de Maandagen en Donderdagen van 2 tot uren namiddag. In gebruiktreding 15 Januari 1891. T'elkens eenen DIJNSDAG, om 3 ter estaminet u A 1' Esplanade, s bij den heer V illbm Van Caüwenbergh, te Aalst, EBplanadeplein. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ten kan- toore vin gezegden Notaris DE WINDT, te Aalst, Cumontstraat N° 11, bij welken gestadiglijk te beko men zijn, groote en kleine kapitalen aan gematigen intrest, mits goed bezet. ure namiddag, DE LIEFDE EENER DOCHTER, roman, derde druk. Dit is een onbetaalbaar werk voor liefhebbers van romantische lectuur. Prijs fr. 2.50. DE VERVLOEKTE DOCHTER, door Emile Riche- bourg. Dit is een zeldzaam boeiend roman, minstens het drie dubbele van den prijs waard. —Prijs: fr. 2.50. DE VADERVLOEK, naar het Engelseh.Prachtig en vermaard roman, voor slechts fr. 1.60. DE DOCHTER DER WTAANZINNIGE, (2 deelen). Deze roman is boeiend en meêslepend in zeldzame mate. Prijs Fr. 1.50. DE BANNELING, romantische geschiedenis. Alge meen beroemd. Prijs Er. 1.50. NA LIJDEN, VERBLIJDEN, naar het Duitsch, door P. H. Ramaekers. Prijs Fr. 1.50.. DE MAN MET MASKER, buitengewoon schoon, inhoudende 440 bladzijden. Prijs Fr. 2.00. HET GEHEIM HUWELIJK. Prijs Fr. 1.50. HAAT EN LIEFDE. Prijs Fr. 1.50. DE WRAAKZUCHT DER ELLENDELINGEN Fr. 1.50. Al deze boeken, buitenmate boeiend worden franco door geheel België ver zonden aan ieder persoon die bij aanvraag van he verlangde boek het bedrag in postmandaat of postze gels toezendt. MEN ZEGGE HET VOORT.

De Dendergalm | 1890 | | pagina 3