MEUBELS, CANADA BODEN OOIEN, B O O M E N HUIZEN, uis en üirve, AUXSOURDS LOUIS BUEKENS, DE LICHTTOREN, EEN BOERENMEISJE, ZAAILANDEN BOOMEN, MEN VRAAGT. Gazgesticht van Aalst. TE HUREN: TE HUREN JULES VERNE'S WONDERREIZEN Verschillij* Nieuws. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. 82e VERTOONING VERKOOPING 34 koopen Snoei en Schaarhout Reste kwaliteit van houille- kolen. SINGER van New-York Cylinderspoeltje Roekhandel van J. Lebèeue en Cie, uitgevers in Rrussel de planten die zwavelzuur ammoniac ontvan gen hadden. De evenredigheid van salpeterzuur stikstof, bijna afwezig bij de planten die geene stikstof onder welke gedaante ook ontvangen hadden, is merkelijk groot iu de planten welke de stikstof is toegediend geworden zoo wel ouder ammoniacale als salpeterzuur gedaante maar zij is voornamelijk groot in degene die met salpetersoda zijn gewonnen geweest. De evenredigheid der st lpeter zuur stikstof, in tegendeel, vermindert namate de plant zich ontwikkelt de vorming harer gestilcstofte grondbeginsels vereischt dan oene snellere om keering der stikstofachtige verbindingen in organieke verbindingen. De evenredigheid der salpeterzuurstikstof is voornamelijk overvloedig eeuige dagen na de besproeiing en verflauwt nadien. Zij is sterker in 't algemeen in den stengel dan iu de wortels en voornamelijk grooter dan in de bladers, waar zonder twijfel de omwerkingplaats grijpt. De stikstof wordt dus bijna uitsluitelijk door de planten onder den staat van salpetevzouten opgeslorpt, en zij is het maar bij uitzondering onder den staat van ammoniac, dezo basis zeer weinigen tijp in den grond vertoevend. Onder den invloed van eeue salpeter/urige gisting ge noegzaam voortgaande moeken de zwavelzuur ammoniak en de salpeterzurige soda zich bijna evenrediglijk gedrage i, maar bet is zoo niet meer wanneer al de noodige voorwaarden voor deze gisting vereisckt niet ten volle vervuld zijn. Deze opmerkingen komen overeen met de edachten door M Müntz, dezen zomer aan et daglicht gebracht. Une personne guérie de 23 années de surdité et de bruits d' oreilles par uu remède simple en enierra gratis la description en frangais a qui- conque on fera la demande a Nicholson, 21 Bedford Square Londres, W. C. Voor opschriften uwer brieven, faktu- ren, circulairen, enz. gebruikt geen ander pa pier dan Royal Lyon. Te koop bij alle p ipierhandelaars. Als gij Zwitsersche Pillen koopt, eischt wel dat zij van Parijs komen, uit het fabriek van A. Hertzog, apotheker. Neenat er geene andere Sottegem. ]Kind verbrand. Woens dag, ten 9 ure 's morgens, is alhier een erg ongeluk gebeurd. Het 3jarig jongentje van E. Van Keymolen, metser te Sottegem, is schrik kelijk verbrand. De moeder had het kind eenige minuten al leen gelaten intusschentijd hebben zijne klee deren vuur gevat en eer er hulp kwam waren zij geheel verbrand. Het kind heeft erge brand wonden bekomen. QAntwerpen. Het Museum van Oud heden van Antwerpen is dezer dagen door de familie Segers met een eigenaardig en belang- riik voorwerp verijkt geworden, te weten de stoof, die op26 Januari 1823, door verscheidene mi «ters-smeden op de toegevrozen Schelde werd gemaakt. Deze stoof draagt voor opschrift 'if volgende regelen Gemaakt door deze «oesters op den 26 Januari 1823 op de Schelde tot Antwerpen K. Segers, B. Tibaut, J. Hems- dael, J. Van AerseD, C. Segers, F. Totte, J. De Winter, F. Aouterdirk. Van den 12 tot den 19 December 1890. GEBOORTEN Mannelijk 8 g Vrouwelijk 1 HUWELIJKEN. Fr. De Petter, tw. met C. Eylenbosch, tw. C. Camu, tw. met M. Cassimau, tw. G. Foncé, voerman, met C. Van Mol, z. her. OVERLIJDENS. J De Moor, wed6 Porriau, z. ber. 86 j M jlbeke. i. Commermans, z. ber. 80 jVischmarkt. V De Smet, z. ber, 8i j., Leopoldstraat. L. Guilliaum, man Geysens, dagl. 40 j. Lange Ridderstraat. M. De Smet, vr. Daelman, herb. 34 j. Mijlb J. Verleysen, man De Clippel, tw. 71 j. Postweg. J. Moens, vr. Van Brempt, herb. 41 j. Mijlbeke. 14kinderen onder de 7 jaren. AALST 20 December. Per 1 hect.23BT 50 cent Tarwefr. 18-50 19-50 Masteluin16-00 18-00 Geerst16-00 00-C0 Rogge14-50 15-00 Haver. per 100 kil. 15-50 17-50 Spelt00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 31-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 25-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 6-00 7-00 Aardap (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter,de 3 kilogram. 6-36 6-91 Ei ers de 25 3-27 3-45 Vlas per 3 kilos 2-80 3-80 Viggenen per stuk, l'soort 25-00 2e 20-00 Rue courte de sel, 12. Vins et Spiritueux. Spécialité de Liqueurs Surtines, telles que Anisette et Curagao de la Maison Wynand Fockink, Bénédictine, Chartreuse véritable Cognac fine, Champagne, etc., etc. Le tout a des prix trés avantageux. Stad Aalst. Letter- en Tooneelkundig Gezelschap VOOR TAAL EN VRIJHEID. op Stadsschouwburg met opschorsing van abonnement OP ZONDAG 28 DECEMBER 1890, met de welwillende medewerking van de Heer n Leden van den Ceecle Symphonique, en van Mejufvrouwen C. Be Uacsemaelcer en M. Fauconnier. PROGRAMMA Le régiment qui passe, marche Eilenbekg. drama in drie bedrijven door Hendrik Peeters. Het stuk speelt te Plymouth (Engeland) in bet begin der 18° eeuw. Orkeststukken tusschen de bedrijven. Sérénade de Mandolines Desoemes. Souvenir d'Allemagne maz. Strauss. Rosina, Redowa Vanbeb Linden blijspel in een bedrijf. De handeling heeft plaats in eene gemeente van Vlaanderen. kleine Opening des Bureels om 5 ure.Gordijn om 5 1/2. Prijzen der plaatsen Benedenplaatsen fr. 1-50 Balcon 1 fr. Gaanderij 50 Centiemen. Bij uitzondering zullen er genummerde voor- belwudene plaatsen aan 2 franken te bekomen zijn in 't lokaal De Graaf van Egmont den dag der vertooning tot 4 ure juist na middag. VERlvOOPING VAN te Hofstade. ZITDAGEN December 1890. Instel, Maandag 15 Verblijf, Maandag 22 Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van Meubelaire voorwerpen, Goud en Zilvei-werk, te Aalst, Albert Liénartstraat, 26. OPENBARE VERKOOPING van TE SCHOONAARDE. Gemeente Schoonaarde. OPENBARE VERKOOPING van Eike, Abeele en Canada te Gijsegem en Hofstade. Gemeente Gijsegem. Gemeente Ilofatade. De Notarissen BRECKPOT en DE GHEEST, beide te Aalst, zullen openbaarlijk verkoo pen 1° Eenen blok Bouwgronden te Aalst,Nieuw- straatpoort aan de Nieuwe Beekstraat, groot 60 aren 67 centiaren, verdeeld in 23 loten. 2° En een Huis en verdere Gebouwen, ook te Aalst, Nieuwe Beekstraat, groot 8 aren 49 cen tiaren- ZITDAGEN Instel 17, Verblijf 31 December 1890. Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg Het Withuis beschreven, onder den 2n koop, bewoond bij Guillaume Van de Meersche, te Aalst, Nieuwe Beekstraat. LU sterfgeval. VEND1TIE VAN scboone Kanada-Abeele-Eiken-en Wilge te NieuwerkerkenHofstade enLcde. Bijzondere conditiën OPENBARE VERKOOPING van schoone te Aalst, Molendriesch, Geeraardsbergschestraat, Houtmarkt en Hoogstraat Eerste koop. Ingesteld fr. 2000.00. Tweede koop. Ingesteld fr. 2650.00. Derde koop. Ingesteld fr. 2020.00. Vierde koop. Ingesteld fr. 3500.00. Vijfde koop. Ingesteld fr. 1020.00. Zesde koop. Ingesteld fr. 1100.00. Zevende koop. Ingesteld fr. 2500.00. Achste koop. Ingesteld fr. 1320.00 Negende en laatste koop. Ingesteld fr. 1420.00. ZITDAGEN Instel, Maandag 15 Verblijf, Maandag 29 OPENBARE VERKOOPING van 52 schoone Eiken-Esschen-Beuken-Abeelen-en Kanada te Baardegem en Meldert. OPENBABE VERKOOPING te Aalst, Zoutstraatpoort. Ingestetd fr. 2240.00 ZITDAGEE Verblijf 27 j December 189°" Een dienstmeid voor Antwerpen sprekende een weinig fransch en kunnende een weinig koken, loon 40 fr. Zich te bevragen Nieuwstraat, 55. 1° Een Huis, Albert Liénartstraat, N° 20, aan 4(10 fr., hebbende kelderkeuken, twee benedenplaatsen, magazijn en 4 slaapkamers. 2° Een Huis, Albert Liénartstraat, Ne 18, aan 700 fr. 3° Een Huis, Statiestraat, N° 31aan 750 fr. Zich te bevragen bij Madame Hyacinthe LECLERCQ, Statiestraat. December 1890. Eene partij LAND dienende voor steenbak kerij, te Aalst-Scbaarbeke, Kerrebroeck. Zich te bevragen bij den beer doktor DE WINDT, Nieuwstraat. MAATSCHAPPIJ het Gebruik van bet Huisgezin Er bestaan geene Machienen die eenvoudiger zijn nooit heeft de nij" verheid een Naaimachien tot stand gebracht, dat gemakkelijker te leeren is en tevens zoo snel en zacht loopt. Beproeft een echt Si'ngermacbien voor aleer te koopen en gij zult bet de voorkeur geven. Tentoonstelling te Edinburg 1890. hoogste onderscheiding Eere-Dipl oma. Wacht u voor namaaksels. het hierbovenstaande fabriek: Eenige Huizen de echte S ingerm verkoopende AALST, Kerkstraat, N° 6. NINOVE, Biezenstraat, N1 29. n<> Eischt ïerk. ich'.tncn EENE NIEUWE UITGAVE VAN Met meer dan 2600 platen Volledig in ongeveer 110 afleveringen van 48 bladzijden die wekelijks zullen verschijnen PRIJS 50 CENTIEMEN FRANCO prospectussen zijn verkrijgbaar bij alle boekhandelaars Eene proefaflevering en waar men inteekenen kan. De betaling zal per tien afleveringen geschieden bij middel van postkwittantie. 9 zakken nieuwe hop fr. 115 tot 120 Aalstersche Hop van 1889 frs. 90.00 a frs. 95.00 1890 levering 120.00 122 00 Poperinghe, stad 1890 150.00 100.00 geinid. gemeente id. 125.00 00.00 allerbeste De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, op het gewoon gewin van palm slagen en gelagen, openbaarlijk te koop bieden, de volgende goederen, te weten le Koop Eene partij Land, te Hofstade op het Wei veld, sektie A nummer 103'/a, groot volgens meting Waren 84 centiaren, palende oost den ijzerenweg, zuid de kinderen Camille Daelman, west Philemon Van Geit en Frederic Van Hauwermeiren en noord Alexander Callebaut. 2e Koop Een perceel Land, te Hofstade op het Weiveld, sektie A, nummer 1037b, groot volgens me ting 10 aren 96 centiaren, palende oost Aloïse Moer- naut, zuid du kinderen Camille Daelman, west den ijzerenweg en noord Jan De Ridder. 3e Koop Een perceel Land, te Hofstade op het Weiveld, sektie A nummer 1069, groot volgens meting 16 aren 11 centiaren, palende oost Charles Van Caeckenbergh, als gebruiker, zuid de we Adriaan Van der Heyden, west de kinderen Van Hauwermeiren en noord jufvrouw Eulodie Van Caeckenbergh. Zelve goederen gebruik door de kinderen Bernardus Daelman. Telkens 0111 3 ure namiddag, ter estaminet Bet Commerciehuis, bij jufvrouw We De Schampheleer, tot Hoistade. Tot verdere inlichtingen vervoege men zich ten kan- toore vau bovengenoemden Notaris DE PAUAV, te Aalst, Keizerlijke plaats, N° 26, alwaar er gestadig geldsommen te bekomen zijn mits onderpand. De Notarissen DE PAUW en BRECKPOT, te A 1st, zullen achtervolgens de toelating verleend door den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg van Dendermonde, in dato 11 December 1890, ten verzoeke van wie het behoort, op WOENSDAG 7 JANUARI 1891, om 9 ure stipt voormiddag, en des noods den volgen !en dag, teil sterfhuize van Dame Weduwe Joseph- Eduard Vander Smiseen-Fonteyn, te AalBt, in de Albert Liénartstraat, N° 26, openbaarlijk ver- koopen Al de meubels en meubelaire voorwerpen, Goud en Zilverwerk aldaar te bevinden en bestaande namentlijk i Keukengerief als Stoelen, Zetel, Jacht met toebe- hoorten, Kas, Gordijnen, Quinquets, Glazen en Boca- len, Horlogie, 7 kristalen Champagneroomers, 5 half kristalen oitos, Onder-karaflen, Cave a liqueurs, ijze- ren-koperen-en aarden KasBerolleu en Potten, Telloo- ren en Schotels, Vormen, koperen Marmitte, Strijkta- f 1, Strijkijzers, enz., enz. Salon-en eetplaatsmeubels als Étagères in acajou, Posturen, Coulissetafel in acajou met Tapijt, andere Tafels in acajou m t wit marmeren blad, Tapijten, Luster, Spiegels,Kachels en Calorifère met toebehoor- ten, Pendules en Candelabers en Vazen, Kommoden in acajou, Speeltafels, Stoelen en Zetels en Canapé bedekt met velours eu andere, Beelden, Litografiën, Portretten, Stores en Gordijnen, enz. enz. Slaapkamersmobullier als sohoone Bedstoelen in acajou en palissander, Ressorts, wollen Matrassen, Matras in peerdshaar, Lavabos en Nachttafels in aca jou en palissander, wollen Sargiën, Spreiën en Courte- pointes, Oorkussens, Hoofdpeluwen, Slaaplakens, Overtrcksels voor Hoofdpeluwen, Stoof (Colonne) De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal op Dijnsdag 30 Deeember 1890, om 9 ure voormiddag, ten verzoeke der volgende eigenaars, openbaarlijk verkoopen Namens d'heer Charles Liénart, Senateur, te Aalst 18 koopen Canada Boomen, te Schoonaarde Ples- bosch, aan eene partij land, gebruikt door Antoine Van Vynck. 14 koopen Elzen Schaarhout, te Schoonaarde, Bauwlaarbosch. 24 Canada Boomen, te Schoonaarde Schuyteplas, aan eene partij land, gebruikt door Frcderih Van Hauwermeiren. Namens de hinderen Everaert, landbouwers, te Schoonaarde 8 Canada Boomen, te Schoonaarde, aan d'hofstede van d'heer Frederih Van Hauwermeiren. Alle da bovenstaande reeds geschalmde Boomen zijn van zuiveren opwas, en van 11/2 tot 3 meters dikte. Door de nabijheid van steenwegen is het vervoer zeer gemakkelijk. Den aanwijs zal gedaan worden door sieur Charles Govarrt, jachtwachter, te Schoonaarde. Men zal vergaderen om 9 ure te Schoonaarde, aan den Plesbosch. Gewone voorwaarden en langen tijd van betaling mits borg. Personen die voorgaandevenditiën nog verschuldigd zijn, zullen noch als koopers, eoch als borg aanvaard worden. De Notarissen DE l'AU W, te Aalst en DE LANGE, te Geut, zulleu op Maandag 29 December 1890, om 9 ure voormiddag, teu verzoeke vau d'heer Graai' Adhémar d'Oultremont de Duras, eigenaar te Duras, openbaarlijk verkoopen: 19 Eiken, op Gijsegem Hoek, tegen het gescheed met Schoonaarde, aan eeue partij land gebruikt door de weduweFrancies Van Hauwermeiren. 1 Eik. 1 Abeel. en 18 koopen Canadas aan eene partij land gebruikt alsvoren. 46 Canada Boomen van 2 tot 2 1/2 meters dikte, wassende achter d'hofstede, bewoond door d'heer Louis Van Cauter, te Hofstade, aan den steenweg vaD Aalst naar Dendermonde. 2 Abeelen van circa 3 meters dikte, ter plaats alsvo- i-en. 22 Eiken op Hofstade Eeckhout. aan eene partij land, gebruikt door Charles Daeiman. 5 Trimken, aan zelve partij. Alle de bovenstaande reeds geschalmde Boomen, zijn van zuiveren opwas en meest van 1 tot 2 meters dikte. De nabij beid vau steenwegen maakt het transport zeer gemakkelijk. Den aanwijs zal gedaan worden door de respectieve pachters der goederen. Men zal vergaderen oin 81/2 ure 's morgende aan het land gebruikt bij de genoemde weduwe Van Hauwer meiren, te Gijsegem, om aldaar te beginnen, en zoo het orde der affiche te volgen. Verders gewone conditiën en langen tijd van beta ling mits stellende goede en gekende borg. Te verborgen bij sieur Kuys, herbergier Hofstade, Hoogstraat. Personen die voorgaande ventlitiën nog versehuldigd zijn, zullen noch als koopers, noch als borg aanvaard worden. 4° Degene die in voorgaande venditiën nog moeten over Baafmis, zullen noch als koopera, noch als borg aanvaard worden. 5° Degene die comptant betalen zullen eenen es- compte genieten van 2.50 °/0, gerekend tot valdag I October 1891. Tapijten,Carpetten, Commoden in acajon, Beelden, Kandelaars, Spiegels, Pendule en Vazen, Stoof >u, Bibliotheek- kas, Boeken, enz., enz. Goud-en Zilverwerk, als Zilveren Vorken en Le pels, Soeplepel, Passe-tlié, Limonadelepel, Koffijlepels. Suikertang, Suikerlepel, enz., enz., alles in zilver Gouden Bracelet, Gouden Agraphe met Horlogie in Goud en Diamant, Gouden Broche, Diamanten Broche, Gouden en Diamanten Riugen en Ooibellen, Gouden Medaillon met Ketting bezet met diamanten, Breloquo in Goud. Lijnwaad als groote Ammelakens, menigvuldige Servietten, Slaaplakens. Overtreksels enz., enz. Vrouwenkleederen, Zijden Kostumen, Parasol in kant, enz., enz. Verders Kuipen, Hakers, Eemers, Houthakken en meer andere voorwerpen te lang om te melden. De koopen tot 10 franks komptant te betalen voor de koopen daar boven op tijd van betaling mits goedo borgstelling. De Notrris BRBCKPOT, te Aalst, zal ten verzoeke van Mijnheer Graaf Louis Cornet grondeigenaar te Brussel, op Maandag 22 December 1890, openbaarlijk verkoopen. Eerst om 9 uren voormiddag te Nieuwerkerken. 24 Schoone Kanada boomen staande aan den dreef van Maal naar Nieuwerkerken, dorp. En 5 scboone Kanada boomen. staande te Nieuwer kerken., Maal aan het hof bewoond door de w6duwe van Emmanuel Ringoot. Ten tweeden Om 1 uur namiddag, te Hofstade 10 Ivanadas wassende in den dreef van h hoi, be woond door Emmanuël Van Wesemael, te Hofstade. 10 Wilgen wassende te Hofstade, op het Hofveld, aan eem- partij land, in gebruik hij genoemden Emma nuël Van Wesemael. En 25 schoone Kanada Boomen, staande aan eene partij land te Hofstade, op den Berg, in gebruik bij genoemden Emmanuël Van Wesemael. En ten derden Om 3 uren namiddag, te Lede 9 Wilgen Boomen, staande te Lede, ter plaats Den Bosch, aan eene partij land, in gebruik bij genoem den Emmanuël Van Wesemael. En 2 Abeelen en 9 Eiken, staande te Lede, nabij voorgaande aan een perceel land in gebruik bij Joan nes Maessohalek. Al deze Boomen zijn van zuiveren wasdom en staan gemakkelijk voor het vervoer. D'heer Emmanuël Vau Wesemael, te Hofstade, is gelast met den aanwijs der Boomen, staande op Hof stade en Lede. 1° Al de koopers, zonder onderscheid, zullen comp tant hun oiigeld moeten betalen. 2° De hooi betaald worden. 3° Tijd van betaling voor de koopen boven de 10 fr., tot 1 October 1891, mits te stellen goede en gekende borge. De Notarissen BRECKPOT en DEG1IEESI, beide te Aalst, zullen ten verzoeke van die het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen, de nagemelde welgelegene Huizen te weten Een Huis met zijne Erve, gestaan cn gelegen te Aalst, aan den Molendriesch en Hoogevesten, gekend bij kadaster sectie A N° 654a, groot 50 centiaren, ko mende van den i enen kant en van achter aan den eigendom van d'heer Louis Foncé. Bewoond bij de weduwe Van Oudenhove, herber gierster, aan fr. 4.50 per week, boven de personnele contributiën. Een Huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Hoogstraat, gekend bij kadaster sectie A N° 1711, groot 80 centiaren, houdende van d'eene zijde aaneen huis van d'heer Bogaert, van voren aan de Hoogstraat, van d'andere zijde aan den eigendom van de kinderen Franekx-De Kouinok en van achter aan sieur J, B. Vanlmbeeckte Moorsel. Bewoond en gebruikt bij Louis Vinch, vleeschbou- wer en herbergier, aan fr. 20.00 per maand boven de personnele contributiën. Een Huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Geeraardsbergschestraat, wezende eene welgekalandeerde herberg, hebbende vau voren twee groote vitrine vensters dienstig voor winkel en alle bedrijven, gekend bij kasdaster sectie A N° 2162a, groot 1 aar, komende van d'eene zijde aan d'heer Louis De Naeyer-Van den Spiegel, van voren aan de straat, van de andere zijde aan d'erven D'Herde-Van Reehem en van achter aan denhee brouwer De GheeBt. Bewoond bij den medeverkooper heer Corneille Van Styvendaele, voortijds bewoond door Joseph Bom- beech, aan fr. 600.00 's jaars. Een nieuw opgebouwd Huis met scboonen Achter- bouw en zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Houtmarkt, geteekend N° 23 en gekadastreerd sectie A N° 2162a, groot 1 aar 20 centiaren, palende van d'eene zijde aan de gezusters Liebaut, van voren aan de Houtmarkt, van achter aan d' erven Schaltin-Plas en van anderen kant aan sieur De Boeck. Onbewoond. Een Huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, uitmakende den hoek der Zonnestraat en der Hoogstraat, geteekend N° 73 en gekend bij kadaster sectie A N° 1855 3bis, met eene grootte van 00 centia ren, komende lang6t de Zonnestraat aan den eigendom van d' heer Frangois Beeckman, achter en langs de Hoogstraat aan den volgenden koop. Bewoond bij Petrus Boone, winkelier, aan fr. 2,75 per week boven de personnele contributiën. Een buis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Hoogstraat, nevensthet voorgaande, geteekend N° 71, en gekadastreerd sectie A N° 1755 2bis, groot 50 centiaren, komende van d'eene zijde aan den voor- gaanden koop, van achter aan denzulven koop en aan den eiaehdom van d'heer Franciscus Beeckman, en van den anderen kant aan den volgenden koop. Dit huis heeft ook eene groote vitrine, dus geschikt voor winkel. Bewoond door Philippe Timmermans, mandemaker en winkelier, aan fr. 2,50 per week boven de person nele contributiën. Eenen Eigendom gestaan en gelegen te Aalst, aan de Hoogstraat, voortijds twee wooningen, geteekend Nrs 67 69, gekend bij kadaster sectie A N" 1755bie, groot 70 centiaren, komende van d'eene zijde aan den voorgaanden koop. van achter aan d'heer Frangois Beeckman eu aan d'heer Renneboog-Van Muylem en van den anderen kant aan den volgenden koop. Bewoond door den medeverkooper heer Philemon Van Stijvendaele, met de 2 volgende koopen aan fr. 800,00 's jaars boven alle contributiën. Een Huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst aan de Hoogstraat, geteekend N° 63, komende van d'eene zijde aan den voorgaanden koop, van achter aan d'heer Renneboog-Van Muylem en van den anderen kant aan den volgenden koop. Uitverhuurd aan Joannes Ghijsbrechtwinkelier, aan fr. 2,50 per week. Fn een Fluis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Hoogstraat, geteekend N° 61, komendg van d'eene zijde aan voorgaanden koop, van achte aan den heer Renneboog-Van Muylem en van den an1' deren kant aan d'heer Louis Burny. Uitverhuurd aan jufvrouw Clotilde Van den Branden, aan fr. 2,25 per week. Alle de te verkoopen Huizen zijn ter bezichtiging van de liefhebbers. Telkens om 3 uren namiddag, ter te verkoopen Es- taminetonder den derden koop to Aalst, Zoutstraat- poort, bewoond bij den heer Corneille Van Stijvendaele. Voor na lere inlichtingen begeve men zich ter studie van genoemde Notarissen BRECKPUT en DE GHEEST. Louis BUEKENS, Zaakwaarnemer, te Aalst, zal, namens zichzelven en andere, op MAANDAG 29 DE CEMBER 1890, om 12 ure stipt 's middags, door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, openbaarlijk verkoopen AAan eene partij Meersch te Baardegem, in den Poel 4 Kanadas, 1 Abeel en 4 koopen Snoei. B. In eenen bosch, zelfde gemeente, op de Wolf 23 Beuken, 2 Abeelen, 2 Eiken, 25 koojoen Snoei en 5 koopen Schaarhout. C. In eenen bosch te Meldert, in het Zwitsen 7 Eiken, 4 KanadaB, 4 Abeelen, 4 Beuken en 1 Esch. Al deze Boomen staan nabij den steenweg en zeer voordeelig voor het vervoer. Ér zal tijd van betaling verleend worden, maar iedere kooper moet voorzien zijn van eene welgekende borg of medekooper en moet zijn ongeld comptant betalen. Men zal vergaderen ter herberg van sieur Joseph Van der Straeten-Beeckman, te Baardegem aan den steenweg en na de verkooping verborgen te Meldert, Klaarbaag, ter herberg HET SCHEERSMES, bij Vandevelde. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort,met gewin van palmslag en gelag, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP. Een Huis en Erve, te Aalst, aan de Zoutstraatpoort, geteekend N° 41, bekend bij cadaster sectie A N° 2164a, groot van gronde 1 aar 10 centiaren, komende van voren aan de Geeraardsbergschestraat, ter eendere aan d'erven De Gheest, ter andere zijde aan d'heer Hippo- lyte Verbeiren, ën van achter aan d'heer Auguste Megauck. Bewooud door Joseph Roggeman, a 4 fr. per week. T'elkens eenen ZATL'RDAG, om 3 ure namiddag, ter herberg HET KLEIN NINOVE,» bij d'heer Joseph Van Conïngxloo, te AalBt, Zoutstraatpoort. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ten kan- toore van genoemden Notaris DE WINDT, alwaar gestadiglijk te bekomen zijn groote en kleine kapita len aan gematigden intrest mits goed bezet. WIJ BETELEN BIJZONDERLIJK AAN TOT ONZE NIEUWE MACHIENEN MET H-'Or MEN ZEGGE HET VOORT.

De Dendergalm | 1890 | | pagina 3