BOOMEN, CANADA BOOMEN MEUBELS, HUIZEN, vSföïïïSSÏ}»— Huis en Erve, .- VISIETKAARTEN ÜE LICHTTOREN, EEN BOERENMEISJE, ZAAILANDEN BOOMEN, Gazgesticht van Aalst. TE HUREN TE HUREN JULES VERNE'S WONDERREIZEN BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. 82e VERTOONING VERKOOPING 34 koopen Snoei en Schaarhout te Baardegem en Meldert. Reste kwaliteit van houille- kolen. Roekhandel van J. Lebègue en O, uitgevers in Brussel De waarheid over Koch's behandeling. Het vocht door Koch gebruikt doodt de bacilles niet, maar doodt het weefsel die ze inhoudtdit dood weefsel moet verwijderd worden. i)e bacilles verminderen en verdwij nen onder de beh ndeiing, maar komen weder aladeze geëindigd is. Tot hiertoe na drij maand behandeling door het geneesmiddel van Koch is er niet een geval van longtering door het geneesmiddel van Koch bestatigd geweest. Velteriugeu zijn zoodanig gewijzigd geworden dat men ze ais genezen mag aanzien, maar of de ziekte zich later op nieuw niet zal veropen baren zal de tijd leeren. "Voor op3 chriften uwer brieven, faktu- ren, circnlairenenz. gebruikt geen ander pa pier dan Royal Lyon. Te koop Luj aüe prpierhaudelaars. De uitgave der meesterwerken van Jules Verne wordt regelmatig voortgezet. Nu dat reeds tien atievenngen verschenen zijn, Kan men zich een gedacht maken van de degelijk heid en de smaakvolle uitvoering der wekelijk- sche afleveringen. Nooit werd eeue vlaamsche uitgave in 't licht gezonden, die voor zoo klei nen prijs zoo buitengewoon prachtig verzorgd was. Het huis Lebègue en 0°, te .Brussel, haait eere van zijn werk Brussel.Zondag, 4Januari, zullen M. Woeste afgedankte minister, en zijne teer geliefde gade hunne zilveren bruiloft vieren. De vader van den leider der katholieke ge zindheid was van Duitschen oorsprong en pro testant. Mev. Woeste is de eemge dochter van luite nant-generaal Gremd), aide-de-camp des Ko- nings en oud-minister van oorlog, die tot het baronschap werd verheven door koning Leo pold I. Een baardscheerder der Twiststraat zag dezer dagen een feit in zijnen winkel gebeuren dat hij met licht vergeten zal. Hij had eenen kalant ingezeept, maar toen hij het mes had aangezet om het scheerwerk te beginnen, zag hij dat de kalant dood was. De mas was bezwe ken aan eene aderbreuk. Weigert geene aalmoes Nu vooral niet. Het is beter tien ondankbaren bij te staan dan er één af te wijzen, die werkelijk hulp noo- dig heeft. Dit wordt aangetoond door hetgeen dinsdag te Asiè res bij Ath. plaats had. Een negenjarige jongen, die blijkbaar honger had, vroeg aan eene kleine hoeve, misschien voor de honderste maal eene aalmoes. Zij werd hem geweigerd. Eenige oogenblikken daarna zag een voor bijganger hem tegen eene schuur staan. De tranen waren op zijne wangen bevrozen, en het gelaat van het kind was bleek. De man sprak den jongen aan, hem den raad gevende, te loopen om zich te verwarmen. Geen antwoord bekomende, raakte hij hem aan en schrikte, ziende dat het kind dood was gestorven van honger eu kou Neen, weigert geene aalmoes ia dit jaarge tij Meirelbeke.— Eene botsing die schrik kelijke gevolgen had kunnen hebben, heeft zondag avond te Meirelbeke plaats gehad. De trein nr 77 die gewoonlijk om 4 ure 14 minuten uit Oostende naar Keulen vertrekt, was 31 minuten in vertraging, daar hij op den postboot had moeten wachten. lntussehen was de trein 146, die om 4 ure 24 minuten uit Oostende naar Brussel en Namen afstoomt, op het gewoon uur vertrokken. Bij de statie van Meirelbeke heeft de trein 77 den trein 146 ingehaald en is er van achter op- geloopen. Bij onverwacht 'geluk zij i de machinisten en reizigers er van afgekomen met den schrik en eene geweldige scnuddiug. De reizigers zijn te Brussel meteen uur en een kwart vertraging aangekomen. De stoffelijke schade is aanzienlijk. Hoe kan een trein op eenen anderen loopen die voor hem rijdt, zal men vragen Men denkt, dat het ongeval gebeurd is,tenge volge van den dikken mist, die belette de sein lichten van op behoorlijken afstand te zien. /Buitenland.. Frankrijk. Assisenhof der Seine. Zaak Eyraud-Bompard. Moord op den deurwaarder Gouffé. Zitting van 20 December. VONNIS. Engeland. Sneeuwstorm te Londen. Over Londen heeft vrijilag een sneeuwstorm gewoed welke in geweld al overtreft wat de oudste lieden zich herinneren ooit beleefd te hebben. De sneeuw lag vrijdag morgen, reeds vroeg, zoo dik dat alle verkeer van rijtuigen onmogelijk was. Geen enkel tramway, geen enkel omnibus, geen enkel cab kon dienst doen. Niet minder dan ▼ijftig duizend rijtuigen vielen stil. Alleen de onder- aardsche ijzeren wegen van den Metropolitan Railway kounen dienst doen. De sneeuw, door de Londsche mistlucht, had eene (geelachtige kleur, niet ongelijk aan poeiërsuiker en was zoo fijn dat hij overal door drong. De storm was zoo geweldig dat boomen ontworteld en telegraafpalen uitgerukt werden De daken der huizen kraakten onder liet ge wicht van de sneeuw die gedurende zestig uren lang gevallen is. Van den 19 tot den 26 December 1890. GEBOORTEN Mannelijk 8 - Vrouwelijk 6 HUWELIJKEN. J. De Petter, schoeum. met J. Daens, herb. OVERLIJDENS. Fr. Tolleneer, m. Cobbaut, z. ber. 66 j Postweg. Pr. Corwy, broeder, kr. 1. 70 j k. pl. B. De Hneck, m. Steeman, 55 j. Post weg. P. Wauters, m. Van de Perre, z. ber. 75 jMijlb. M. De Bolle, vr. Van der Heyden, z. ber. 60 jSt-Job. P. Phlips. vr. Van de Meersche, verwer, 58 j., Mijlb. G.DePaepe.m. Ottoy,fruit,verk. 70j., Scherrest. J. Caliebaut, vr. Jacops, 73 j., z. ber. Leo- poldstr. M. Van der Schueren, z. ber. 66 j., Begijnhof. M Faider, vr. Cumont, bez. 53 j Statiestr. A Van der Speeten, wed1'. Boone, gepens. 79 j., Espl. V. Van de Perre, vr. De Koninck, z. ber. 63 jMijlb. 7 kinderen onder de 7 jaren. AALST 27 December. Fer 1 heet.'23lit 50 cent 18-50 19-50 Masteluin 16-00 18-00 16-00 00-Co Rogge 14-50 15-00 Haver. per 100 kil. 15-50 17-50 00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 31-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 25-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 6-00 7-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter,de 3 kilogram. 6-36 6-91 Eijers de 25 3-27 3-45 Vlas per 3 kilos 2-80 3-80 Viggenen per stuk, 19soort 25-00 2e 20-00 aan fr. 1,50 de honderd te bekomen ten bu- reele van dit blad. Stad Aalst. Letter- en Tooneelkundig Gezelschap V OOR TAAL EN VRIJHEID. op Stadsschouwburg met opschorsing van abonnement OP ZONDAG 28 DECEMBER 1890, met de welwillende medewerking van de Heeren Leden van den Cercle Symphonique, en van Mejufvrouwen C. De Caesemaeker en M. Fauconnier. PROGRAMMA Le régiment gui passémarche Eilenbekg. drama in drie bedrijven door Hendrik Peeters. Het stuk speelt te Plymouth (Engeland) in het begin der 18e eeuw. Orkeststukken tusschen de bedrijven. Serenade de Mandolines Desobmes. Souvenir d'Allemagne maz. Stbauss. Rosina, Redowa Vandee Linden blijspel in een bedrijf. De handeling heeft plaats in eene kleine gemeente van Vlaanderen. Opening des Bureels om 5 ure.Gordijn om 5 1/2. Prijzen der plaatsen Benedenplaatsen fr. 1-50 Balcon 1 fr. Gaanderij 50 Centiemen. Bij uitzondering zullen er genummerde voor- behoudene plaatsen aan 2 franken te beicomen zijn in 't lokaal De Graaf van Egmont den dag der vertooning tot 4 ure juist na- I middag. OBENBARE VERKOOP1NG van Eike, Abeele en Canada te Gijsegem en Hofstade. Gemeente Gijsegem Gemeente Hofstade. OPENBARE VERKOOPING van TE SCHOONAARDE. Gemeente Schoonaarde. VERKOOPING VAN te Hofstade. DERDE ZITDAG Woensdag 31 December 1890, om 3 ure namiddag, ter estaminet 11 Het Commercie- huis, bij jufvrouw We De Schampheleer, tot Hofstade. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van Meubelaire voorwerpen, (Toutl en Zilverwerk, te Aalst, Albert Liénartstraat, 26. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van sehoone te Aalst, Molendriesch, Geeraardsbergschestraat, Houtmarkt en Hoogstraat. Eerste koop. Ingesteld fr. 2000.00. Tweede koop. Ingesteld fr. 2650.00. Derde koop. Ingesteld fr. 2020.00. Vierde koop. Ingesteld fr. 3500.00. Vijfde koop. Ingesteld fr. 1020.00. Zesde koop. Ingesteld fr. 1100.00. Zevende koop. Ingesteld fr. 2500.00. Acbste koop. Ingesteld fr. 1320.00 Negende en laatste koop. Ingesteld fr. 1420.00. ZITDAGEN De Notarissen BRECKPOT en DE GHEEST, beide te Aalst, zullen openbaarlijk verkoo pen 1° Eenen blok Bouwgronden te Aalst,Nieuw- straatpoort aan de Nieuwe Beekstraat, groot 60 aren 67 centiaren, verdeeld in 23 loten. 2° En een Huis en verdere Gebouwen, ook te Aalst, Nieuwe Beekstraat, groot 8 aren 49 cen tiaren. ZITDAGEN Instel 17, Verblijf 31 December 1890. Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg Het Withuis beschreven, onder den 2n koop, bewoond bij Guillaume Van de Meersche, te Aalst, Nieuwe Beekstraat. OPENBARE VERKOOPING van 52 sehoone Eiken-Esschen-Beuken-Abeelen-en Kanada OPENBABE \ERKOOPING te Aalst, Zoutstraatpoort. Ingestetd fr. 2240.00 ZITDAGEE Instel 13 n Verblijf 27 December 1890. 1° Een Huis, Albert Liénartstraat, N° 20, aan 460 fr., hebbende kelderkeuken, twee benedenplaatsen, magazijn en 4 slaapkamers 2° Een Iluis, Albert Liénartstraat, Ne 18, aan 700 fr. 3° Een Huis,Statiestraat, N° 31. aan 750 fr. Zich te bevragen bij Madame Hyacinths LECLERCQ, Statiestraat. Eene partij LAND dienende voor stee^ bak kerij, te Aalst-Schaarbeke, Kerrebroeck. Zich te bevragen bij den heer doktor DE WINDT, Nieuwstraat. EENE NIEUWE UITGAVE VAN Met meer dan 2600 platen Volledig in ongeveer 110 afleveringen van 48 bladzijden die wekelijks zullen verschijnen PRIJS 50 CENTIEMEN FRANCO Eene proefaflevering en prospectussen zijn verkrijgbaar bij alle boekhandelaars waar men inteekenen kan. De betaling zal per tien afleveringen geschieden bij middel van posikwittantie. De jury, na anderhalve uur beraadslaging, verklaart beide beschuldigden plichtig aan de moerd op deur waarder Gouffé gepleegd, met verzachtende omstan digheden voor Gabrielle Bompard alleen. Het Hof veroordeeld Eyraud tot de doodstraf en Gabrielle Bompard tot 20 jaar dwangarbeid. NA DE UITSPRAAK. Eyraud heeft bet bezoek ontvangen van zijnen ad- vokaat, en op dezes aanradiug zijn verzet in verbre king van 't vonnis geteekend. Gabrielle Bompard was gansch verwonderd over hare veroordeeling zij verwachtte zich slechts aan 5 jaar opsluiting. Zij ook werd door haren verdediger bezocht doch heeft haar verzet in verbreking nog niet geteekend. Aan de zuster van liefde, die haar bewaakt, heeft zij gevraagd of men haar naar Nieuw-Caledonië ging ver voeren'doch de zuster heeft haar geantwoordt dat zij in een gevang van Frankrijk zal opgesloten worden. Eyraud had bij eene Londensohe assurantie-maat' schappij zijn leven verzekerd ten behoeve zijne1" vrouw. Die beminnelijke personage heeft voor zijne vrouw willen zorgen, als hij vóór haar kwam te over" lijden, en hij heeft geregeld de jaarlijksche premie van 2(100 fr. betaald tot vóór een jaar, nadat hij, ten gevolge van den door hem gspleegden moord op den deurwaarder Goufi'è, zich in Amerika schuil had ge houden. Nu is in de voorwaarden van bedoelde le vensverzekeringmaatschappij bepaald, dat als de premie een jaar lang onbetaald blijft, het recht op de assurantie vervalt, tenzij het volgende jaar de achter stallige premie tegelijk met de nieuwe gestort wordt. De vrouw van Eyraud heeft zich nu dezer dagen bij den agent der maatschappij aangemeld om de beide premiën te voldoen. Doch de maatschappij weigert die in ontvangst te nemen. Uw man gaat naar de guillotine, heelt zij de vrouw laten aanzeggen,_en da( is eene wijze van sterven, die de maatschappij niet verzekert. De vrouw' hiermede met tevreden, wil de maatschappij em proces aandoen. Gedurende de vijf dagen van het proces zijn er op de greffie een honderdtal brieven aan haar adres toegeko men, waarin slimmerikken haar ten huwelijk vroegen, in geval zij vrijgesproken werd 1 ./.aak Eybaud. Er wordt beweerd dat M. Carnot, de voorzitter der Republiek aan Eyraud zal genade schenken en zijne doodstraf in leveusdnrenden dwang arbeid veranderen. Verscheidene juryleden hebben ae genadevraag geteekend. U n n u n u r> u J) u i) n T) n 9 zakken nieuwe hop fr. 113 tot 120 Aalstersche Hop van 1889 frs. 90.00 a frs. 93.00 1890 levering 120.00 122.00 Poperinghe, stad 1890 150.00 100.00 gemid. gemeente id. 123.00 0.00 Gahkielle Bompard. Gabrielle Bompard heeft hare vroegere onverschilligheid teruggekregenzij heeft weêr veel eetlust. De Notarissen DB PAUW, te Aalst en DE LANGE, te Gent, zullen op Maandag 29 December 1890, om 9 ure voormiddag, ten verzoeke van d'heer Graaf Adhémar dJOultremont de Duras, eigenaar te Duras, openbaarlijk verkoopen 19 Eiken, op Gijsegem Hoek, tegen het gescheed met Schoonaarde, aan eene partij land gebruikt door de weduwe Franoies Van Hauwermeiren. 1 Eik. 1 Abeel. en 18 koopen Canadas aan eene partij land gebruikt alsvoren. 46 Canada Boomen van 2 tot 2 1/2 meters dikte, wassende achter d'hofstede, bewoond door d'heer Louis Van Cauler, te Hofstade, aan den steenweg van Aalst naar Dendermonde. 2 Abeelen van circa 3 meters dikte, ter plaats alsvo ren. 22 Eiken op Hofstade Eeckhout. aan eene partij land, gebruikt door Charles Daeiman. 5 Trimken, aan zelve partij. Alle de bovenstaande reeds geschalmde Boomen, zijn van zuiveren opwas en meest van 1 tot 2 meters dm te. De nabijheid van steenwegen maakt het transport zeer gemakkelijk. Den aanwijs zal gedaan worden door de respectieve pachters der goederen. Men zal vergaderen om 81/2 ure 's morgends aan het land gebrnikt bij de genoemde weduwe Van Hauwer meiren, te Gijsegem, om aldaar te beginnen, en zoo het orde der affiche te volgen. "Verders gewone conditiën en langen tijd van beta ling mits stellende goede en gekende borg. Te verborgen hij sieur Kuys, herbergier Hofstade, Hoogstraat. Personen die voorgaande venditiën nog verschuldigd zijn, zullen noch als koopers, noch als borg aanvaard worden. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal op Dijnsdag 30 December 1890, om 9 ure voormiddag, ten verzoeke der volgende eigenaars, openbaarlijk verkoopen Namens d'heer Charles Liénart, Senatcur, te Aalst 18 koopen Canada Boomen, te Schoonaarde Ples- bosch, aan eene partij land, gebruikt door Antoine Van Vynch. 14 koopen Elzen Schaarhout, te Schoonaarde, Bauwlaarbosch. 24 Canada Boomen, te Schoonaarde Schuyteplas, aan eene partij land, gebruikt door Frederih Van Hauwermeiren Namens de hinderen Everaert, landbouwers, te Schoonaarde 8 Canada Boomen, te Schoonaarde, aan d'hofstede van d'heer Frederih Van Hauwermeiren. Alle d 3 bovenstaande reeds geschalmde Boomen zijn van zuiveren opwas, en van 1 1/2 tot 3 meters dikte. Door de nabijheid van steenwegen is het vervoer zeer gemakkelijk. Den aanwijs zal gedaan worden door sieur Charles Govaertjachtwachter, te Schoonaarde. Men zal vergaderen om 9 ure te Schoonaarde, aan den PleBbosch. Gewone voorwaarden en langen tijd van betaling mits borg. Personen die voorgaandevenditiën nog verschuldigd zijn, zullen noch als koopers, eoch als borg aanvaard worden. allerbeste De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van Wie het behoort, op het gewoon gewin van palm slagen en gelagen, openbaarlijk te koop bieden, de volgende goederen, te weten le Koop Eene partij Land, te Hofstade op het Wei- veld, sektie A nummer 1037a, groot volgens meting 17 aren 84 centiaren, palende oost den ijzerenweg, zuid de kinderen Camille Daeiman, west Philemon Van Geit en Frederic Van Hauwermeiren en noord Alexander Caliebaut. 2e Koop Een perceel Land, te Hofstade op het Weiveld, sektie A. nummer 1037b, groot volgens me ting 10 aren 96 centiaren, palende oost Aloïse Moer- naut, zuid de kinderen Camille Daeiman, west den ijzerenweg en noord Jan De Ridder. 3e Koop Een perceel Land, te Hofstade op het Weiveld, sektie A nummer 1069, groot volgens meting 16 aren 11 centiaren, palende oost Charles Van Caeckenbergh, als gebruiker, zuid de we Adriaau Van der Heyden, west de kinderen Van Hauwermeiren en noord jufvrouw Eulodie Van Caeckenbergh. Zelve goederen gebruik door de kinderen Bernardus Daeiman. Tot verdere inlichtingen vervoege men zich len kan- toore van bovengenoemden Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke plaats, N°26, alwaar er gestadig geldsommen te bekomen zijn mits onderpand. De Notarissen DE PAUW en BRECIvPOT, te Aalst, zullen aehtervolgens de toelating verleend door den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg van Dendermonde, in dato 11 December 1890. ten verzoeke van wie het .behoort, op WOENSDAG 7 JANUARI 1891, om 9 ure stipt voormiddag, en des noods den volgen :en dag, ten sterfhuize van Dame Weduwe Joseph- Eduard Vander Smissen-Fonteyn, te Aalst, in de Albert Liénartstraat, N° 26, openbaarlijk ver koopen Al de meubels en meubelaire voorwerpen, Goud en Zilverwerk aldaarte bevinden en bestaande namentlijk in Keukengerief als Stoelen, Zetel, Jacht met toebe- hoorten, Kas, Gordijnen, Quinquetï, Glazen en Boea len, Horlogie, 7 kristalen CLiampagneroomers, 5 half kristalen ditos, Ouder-karafien, Cave a liqueurs, ijze- ren-koperen-en aarden Kasserollen en Potten, Telloo- renen Schotels, Vormen, koperen Marmitte, Strijkta fel, Striikijzers, enz., enz. Salon-en eetplaatsmeubels als Étagères in acajou, Posturen, Couhssetafel in acajou met Tapijt, andere Tafels in acajou m t wit marmeren blad, Tapijten, Luster, Spiegels, Kachels en Calorifère met toebehoor- ten, Pendules eu ('audelabers en Vazen, Kommoden in acajou, Speeltafels, Stoelen en Zetels en Canapé gedekt met velours en andere, Beelden, Litografiën, Portretten, Stores en Gordijnen, enz. enz. Slaapkamersmobullier als sehoone Bedstoelen in acajou en paliseander, Ressorts, wollen Matrassen, Matras in peerdshaar, Lavabos en Nachttafels in aca jou en palissander, wollen Sargiën, Spreiën en Courte- pointes, Oorkussens, Hoofdpeluwen, Slaaplakens, Overtreksels voor Hoofdpeluwen, Stoof (Colonne), Tapijten,Carpetten, Commoden in acajon, Beelden, Kandelaars, Spiegels, Pendule en Vazen, Bibliotheek- kasboeken, enz., enz. Goud-en Zilverwerk, als Zilveren Vorken en Le pels, Soeplepel, Passe-thé, Limonadelepel, Koffijlapels. Suikertarig, Suikerlepel, enz., enz., alles in zilver Gouden Bracelet, Gouden Agrapho met Horlogie in Goud en Diamant, Gouden Broche, Diamanten Broche, Gouden en Diamanten Ringen en Oorbellen, Gouden Medaillon met Ketting bezet met diamanten, Breloque in Goud. Lijnwaad als groote Ammelakens, menigvuldige Servietten, Slaaplakens. Overtreksels enz., enz. Vrouwenkleederen, Zijden Kostumen, Parasol in kant, enz., enz. Verders Kuipen, Hakers, Eemers, Houthakken en meer andere voorwerpen te lang om te melden. De koopen tot lU franks komptant te betalen voor de koopen daar boven op tijd van betaling mits goede borgstelling. De Notarissen BRECKPOT en DE GHEEST, beide te Aalst, zullen ten verzoeke van die het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen, de nagemelde welgelegene Huizen te weten Een Huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan den Molendriesch en Hoogevesten, gekend bij kadaster sectie A N° G54a, groot 50 centiaren, ko mende van den tenen kant en van achter aan den eigendom van d'heer Louis Foncé. Bewoond bij de weduwe Van Oudenhove, herber gierster, aan fr. 4.50 per week, boven de personnele contnbutiën. Een Huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Hoogstraat, gekend bij kadaster sectie A N° 1711, groot 80 centiaren, houdende van d'eene zijde aaneen huis van d'heer Bogaert, van voren aan de Hoogstraat, van d'andere zijde aan den eigendom van de kinderen Franckx-De Koninck en van achter aanBieur J. B. Vanlmbeeck te Moorsel. Bewoond en gebruikt bij Louis Vinch, vleeschhou- wer en herbergier, aan fr. 20.00 per maand boven de personnele contributiën. Een Huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Geeraardsbergschestraat, wezende eene welgekalandeerde herberg, hebbende van voren twee groote vitrine vensters dienstig voor winkel en alle bedrijven, gekend bij kasdaster sectie A N° 2162a, Êroot l aar, komende van d'eene zijde aan d'heer iOuis De Naeyer-Van den Spiegel, van voren aan de straat, van de andere zijde aan d'erven D'Herde-Van Rechem en van achter aan den heebrouwer De Gheest Bewoond bij den medeverkooper heer Corneille Van Styvendaelevoortijds bewoond door Joseph Bom- beech, aan fr. 600.00 's jaars. Een nieuw opgebouwd Huis met schoonen Achter- bouw en zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Houtmarkt, geteekend N° 23 en gekadastreerd sectie A N° 2162a, groot 1 aar 20 centiaren, palende van d'eene zijde aan de gezusters Liabaut, van voren aan de Houtmarkt, van achter aan d' erven Schaltin-Plas en van anderen kant aan sieur De Boeok. Onbewoond. Een Huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, uitmakende den hoek der Zonnestraat en der Hoogstraat, geteekend N° 73 en gekend bij kadaster sectie A N° 1855 3bis, met eene grootte van 60 centia ren, komende langst de Zonnestraat aan den eigendom van d' heer Framjois Beeckman, achter en langs de Hoogstraat aan den volgenden koop. Bewoond bij Petrus Boone, winkelier, aan fr. 2,75 per week boven de personnele contributiën. Een huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Hoogstraat, nevenst het voorgaande, geteekend N° 71, en gekadastreerd sectie A N°" 1755 2bis, groot 50 centiaren, komende van d'eene zijde aan den voor gaanden koop, van achter aan denzelven koop en aan den eigendom van d'heer Franeiscus Beeckman, en van den anderen kant aan den volgenden koop. - Dit huis heeft ook eene groote vitrine, dus geschikt voor winkel. Bewoond door Philippe Timmermans, mandemaker en winkelier, aan fr. 2,50 per week boven de person nele contributiën. Eenen Eigendom gestaan en gelegen te Aalst, aan de Hoogstraat, voortijds twee wooningen, geteekend Nrs 67 69, gekend bij kadaster sectie A Nu 1755bie, groot 70 centiaren, komende van d'eene zijde aan den voorgaanden koop. van achter aan d'heer Francois Beeckman en aan d'heer Renneboog-Van Muylem en van den andereu kant aan den volgenden koop. Bewoond door den medeverkooper heer Philemon Van Stijvendaele, met de 2 volgende koopen aan fr. 800,00 's jaars boven alle contributiën. Een Huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst aan de Hoogstraat, geteekend N° 63, komende van d'eene zijde aan den voorgaanden koop, van achter aan d'heer Renneboog-Van Muylemen van den anderen kant aan den volgenden koop." Uitverhuurd aan Joannes Ohijsbrecht, winkelier, aan fr. 2,50 per week. Fn een Huis met zijne Erve, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Hoogstraat, geteekend N° 61, komende van d'eene zijde aan voorgaanden koop, van achter aan den heer Renneboog-Van Muylem en van den an deren kant aan d'heer Louis Burny. Uitverhuurd aan jufvrouw Clotilde Van den Branden, aan fr. 2,25 per week. Alle de te verkoopen Huizen zijn ter bezichtiging van de liefhebbers. Telkens om 3 uren namiddag, ter te verkoopen Es- taminetonder den derden koop te Aalst, Zoutstraat- poort, bewoond bij den heer Corneille Van Stijvendaele. Voor nadere inlichtingen begeve men zich ter studie van genoemde Notarissen BRECKPOT en DE GHEEST. Loüis BUEKENS, Zaakwaarnemer, te Aalst, zal, namens zichzelven cn andere, op MAANDAG 29 DE CEMBER 1890, om 12 ure stipt 's middags, door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, openbaarlijk verkoopen AAan eene partij Meersch te Baardegem, in den Poel 4 Kanadas, 1 Abeel en 4 koopen Snoei. B. In eenen bosch, zelfde gemeente, op de Wolf 23 Beuken, 2 Abeelen, 2 Eiken, 25 koopen Snoei en 5 koopen Schaarhout. C. In eenen bosoh te Meldert, in het Zwitsen 7 Eiken, 4 Kanadas, 4 Abeelen, 4 Beuken en 1 Esch. Al deze Boomen staan nabij den steenweg en zeer voordeelig voor het vervoer. Er zal tijd van betaling verleend worden, maar iedere kooper moet voorzien zijn van eene welgekende borg of medekooper en moet zijn ongeld comptant betalen. Men zal vergaderen ter herberg van sieur Joseph Van der Straeten-Beechman, te Baardegem aan den steenweg en na de verkoopiug verborgen te Meldert, Klaarhaag, ter herberg HET SCHEERSMES, bij Vandevelde. van een De Notaris DE V INDT, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslag en gelag, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP. Een Huis en Erve, te Aalst, aan de Zoutstraatpoort, geteekend N° 41, bekend bij cadaster sectie A N° 2164a, groot van gronde 1 aar 10 centiaren, komende van voren aan de Geeraardsbergschestraat, ter eendere aan d'erven De Gheest, terandere zijde aan d'heer Hippo- lyte Verbeiren, ën van achter aan d'heer Auguste Meganek. Bewoond door Joseph Roggeman, a 4 fr. per week. T'elkens eenen ZATURDAG,om 3 ure namiddag, ter herberg HET KLEIN NINOVE, bij d'heer Joseph Van Coninoxloo, te Aalst, Zoutstraatpoort. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ten kan- toore van genoemden Notaris DE WINDT, alwaar gestadiglijk te bekomen zijn groote en kleine kapita len aan gematigden intrest mits goed bezet. MEN ZEGGE nET VOORT.

De Dendergalm | 1890 | | pagina 3