"men vraagt Winkelhuis, Een Rcntemershuis MET 3DE BOLLE BLIRDE VINKEN DEKENFABRIEK WOONHUIS, VENDITIE BEHUISDE HOFSTEDE BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. TABAK. Bij uitscheiden van Bedrijf. Groote Vogelschietina; het bureel schenen de dieven gefeest te hebben, wanf eenige ledige champagne flesscheustonden op tafel en op den muur en den less maar stond in groote letters geschreven Gaspard Vander zanden. Als om eene laatste proef hunner stout moedigheid te geven, hadden de schurken hunne behoeften gedaan in de hoeke van het bureel. Aanstonds heeft men de politi 1 van dien ongehoordeu diefstal onderricht, doch tot hier toe heeft men geen spoor kunnen ontdekken, noch van het geldkoffer, noch van de dieven. Gelukkig hadden de gebroeders De Cock al het liggende geld naar d Bank gedragen, zoo dat de dieven zeer zullen teleur gesteld zijn geweest in de kas niets te vinden dan handels papieren De daad is des te stoutmoediger en onbegrij pelijker, daar een paar stappen verder, aan de woning der gebroeders Decock een militaire- fouragie magazijn gelegen is waarvoor, den ganschen nacht door, eene schildwacht op en af wandelt. Men denkt dat de schurken het geld koffer zullen in de vaart geworpen hebben. Daags te voren hadden, wellicht dezelfde deugnieten nog gepoogd bij deheeien Decock in te dringen, doch toen werden zij in hunne werkzaamheden gestoord, misschien wel door de politie. Het parket bemoeit zich met de zaak en de politie is op zoek naar de bende van Gaspard. Schrikkelijk ongeluk in de statie van Vil voorde. Een schrikkelijk ongeluk is Woens dag avond gebeurd in de statie van Vilvoorde. Verscheidene tooneelmaatschappijen waren naar die lokaliteit gekomen om deel te nemen aan eenen tooneelprijskamp, door deze plaatse lijke maatschappij uitgeschreven. Ten 9 ure, gingen de leden eener maatschap pij van Schaarbeek plaats nemen in eenen wag gon, toen drie achterblijvers over de baan wil den loopen, juist op het oogenblik dat een trein aangestoomd kwam. De drie onvoorzichtigen werden door de lokomotief getroffen en een eind verder op de riggels geworpen allen wgrclen ijselijk verminkt twee hunner gaven nog tee- keu van leven toen zij opgenomen werden, doch bezweken eenige oogenblikken later. De derde was sle twee beenen en den rechter arm afge sneden. Er bestaat geene hoegenaamde hoop op redding. La Gazette meldt dat reizigers die tien minu ten na het ongeluk eenen trein voor Brussel namen, verzekeren dat de gekwetste toen nog altijd op het gaanpad der statie lagen en op ge neeskundige hulp wachtte. De twee vermorzelde slachtoffers zijn de heeren Vau Loo, drukker, wonende opjden Haechtschen steenweg, en Berens, bakker. Het derde slachtoffer is M. Célion, 25 jaar oud, tele grafist in de Noordstatie, te Brussel. Antwerpen. De begrafenis van Jo hanna Kennes, bet slachtoffer van den man slag, verleden maandag, in de Rozenstraat gepleegd, heeft zaterdag namiddag, ten 3 ure, plaats gthad. Eene talrijke menigte, die men zonder over drijven, op 2000 personen mag schatten, be staande voor het grootste deel uit vrouwen der buurt van het slachtoffer, woonde deze droe vige plechtigheid bij. De kerk van het gast huis van Stuivenberg was te klein om deze meni te te bevatten en men is verplicht ge weest de deur te sluiten om alle ongevallen te voorkomen. De kinderen gingen achter het lijk hunner moeder en het was waarlijk hartroerend om de droefheid der arme nagelatenen te zien. In de kerk klampten zij zich vast aan de lijkkist, die zij al builend en roepend op hunne moeder, met kussen overlaadden. Men heeft als het ware hen met geweld er moeten van verwijde ren. Dezelfde hartroerende tooneelen hadden plaats op het oogenblik dut de lijkkist uit de kerk werd gebracht en in de lijkkoets ge plaatst. Onnoodig te zeggen dat de hartverscheuren de kreten der arme kinderen die gedurig op hunne moeder riepen, een diepen indruk op de menigte maakten.. Vele vrouwen en zelfs man nen, weenden alzoo bitter dan de kinderen. De begrafenis heeft plaats gehad, op het Kielkerkhof. Adriaan Geerts, de dader van den man slag uit de Rozenstraat, is zaterdag namiddag in voorloopige vrijheid gesteld. Een smartelijk ongeluk is maandag mur- gend, rond half tien, aan de Van Dyckkaai ge beurd. Sedert eenige dagen had men gewerkt aan het uitbaggeren van slijk aan de vlotbrug. Het werk was gedaan en de ijzeren slijkboot was aan de Van Dyckkaai gaan liggen. Maandag morgend nu, wilde Petrus De Vos, eene koord in de boot werpen, doch hij ver loor het evenwicht en viel met het hoofd voor over van de kaai op het ijzeren voordek van de boot. De ongelukkige werd, als het ware, letter lijk het hoofd verpletterd. Hij gaf nog eenige teekens van leven, doch alvorens hij in het St. hem hij Elisabethgasthuis aankwam, waar men was van onmiddelijk heeft naar toegebracht, reeds een lijk. Het slachtoffer was gehuwd en vader verscheidene kinderen. Nu de gure Maart, zonder één enkelen zomerschen dag gebracht hebben, ten einde is, moge het velen een troost zijn dat do volkstaal aan deze maand nog zooveel kwaads niet toe denkt. Het spreekwoord zegt Witte Paasch geeft vette kaas, een groene Maart brengt zelden iets goeds, Maart in bloem, zomer zonder dauw, de oost verdroogd, de akker dor, Maartgroen is niet goed, Apiilgroen half goed, Meigroen heel goed, een gure Maart geeft des zomers een vruchtbare gaard, koude in Maart, wordt eene leDte te paard en zaait vrucht in de aard, Maart met een langen staart brengt later spek en worst aan den haard n. Lier. Een der voornaamste burgera onzer stad, M. J., heeft op ontzettende wijze zelfmoord gepleegd, dinsdag morgen. De man leed reeds geruimen tijd in de hersens en maakte gebruik van eene korte afwezigheid der huisgenooten om zijn noodlottig besluit uit te voeren. Vooreerst moet hij zich eenen hevigen slag hebben toegebracht op het hoofd met eene zwo ren ham' r. Daarna nam hij een scheermes en legde zich het lichaam open van aan de keel tot den onderbuik. Eindelij!; diende hetzelfde mes den zelfmoordenaar om zich den hals af te snij den. St-Truiden, 1 April. Woensdag is een erg ongelnk in het Stadhuis gebeurd. Men heeft den torenwachter i^ewinde genaamd, dood gevonden in den put, waarin de zware ge wichten der Stadshorlogie uederzakken. Men denkt dat de ongelukkige op den vloer gevallen en tusschen de afsluiting is doorge schoven en zoo in den put gestort. Charleroi, 28 maart.Het parket heeft vervolgingen ingespannen tegen eenen man, die aan al de lotelingen, welke hem 10 of 15 fr. overhandigden, een toovermiddeltje beloofde om een goed nummer te trekken. Op dezelfde wijze beloofde hij ook de ziekten te genezen. at er van die lotelingen en genezingen kwam laat zich gemakkelijk raden. Buitenland. Frankrijk De rechtbank van Alen/jon, heeft de ont aarde vrouw Monoury tot 2 jaar gevang ver oordeeld en haren man tot 2 maanden, om de kleine Robine, hun door het Vondelingshuis toevertrouwd, gemarteld te hebben. Gansch den winter moest het op een handvol strooi slapen, en die barbaarsche vrouw heeft den arm gebroken met eenen slag van d n sloot haak. Toen men het arm schaap in het Vonde lingshuis wilde ontkleeden, bleven de kleede- ren in de talrijke wonden plakken, waarmede gansch haar lichaam was overdekt. Twee vreemdelingen, die langs Armen- tières reisden, gelukten erin zich door eene burgersfamilie te doen nitnoodigen. 's Avonds, daar het laat was om naar het hotel weer te keeren, stelde men twee kamers ter hunner be schikking. 's Nachts zijn de twee vreemdelingen gaan loopen met de geldkoffer. De diefstal bedraagt '0,000 fr. Een der dieven is zekere Maurits Ta- chez, meubelmaker, geboren in Savoye, oud 25 jaar. Duihschland. Een politiek kluchtspel. Berlijn, 2 April. In het Rijksdags-district Geestemünde; waar Bismarck candidaatis gesteld, is de verkiezings beweging in vollen gang. De sociaal-democra ten, Duitsche vrijzinnigen en Bismarckiar.en zouden een redenaar rond door het uitgestrekte kiesdistrict, dat de geheele kust der Noordzee van den mond der Weser tot den mond der Elbe omvat. Bij eene groote vergadering van kiezers te Stotel, waar de landelijke bevolking in groot getal vas opgekomen, overkwam den Bismarckianen een komiek ongeluk. Die vergadering moest zonder uitslag naar huis gaan, omdat de rondreizende redenaar, de nation aal-liberale dr. Jerusalem, niet ver scheen. Deze had, zonder het te weten, een sociaal-democraat tot koetsier, en die reed zijn poiitieken tegenstander onzettelijk op den avond der vergadering, in plaats van naar Sto tel, naar een geheel aDder verafgelegen ge hucht, waar geen enkele kiezer woont. Engeland. Londen, 31 Maart:. Op verscheidene plaat sen van Engeland is veel sneeuw gevallen. Nabij Exmoor is een jongeling in de sneeuw dood gevonden. Hij was van koude gestorven. Ytalië Een drama op het water. Abbazzia, kleine badplaats op ae golf van Quarnero, heeft de/.er dagen het tooneel geweest van een droe vig ongeval. Gravin Anna Fries, 40 jaar oud, vrouw van een Oostenrij ksch Kamerlid, was met haren zestienjarigen zoon en den jongen graaf van Kesselstadt gaan spelevaren, op het kanaal van Quarnero, alhoewel zeelieden hen afrieden, gezien den hevigen wind. Op nauwelijks 200 meters van het strand sloeg de boot om. Graat van Kesselstadt ver dween aanstonds in de diepte. De gravin haren zoon vastklemmende dreef eenige stonden boven doch zonk insgelijks. Kustbewoners die per boot kwamen toegesneld hebben haren zoon nog kunnen redden. De gravin was reeds dood, en het lijk vair graaf van Kesselstadt is nog niet weer gevonden. Spanje. De Utopia. De Anchor Line steame An- glia is donderdag vertrok ken uit Gibraltar naar New-York, met 153 landverhuizers van de schipbreukelingen der Utopia. Onder de passagiers zijn ook miss Sohrasen M. Colborn, welke behooreu tot de geredden uit de zeeramp. Er zijn slechts 8 landverhuizers te Gibraltar achter gebleven, eeni.gen ziek en anderen die verlangen naar huis te keeren. Den 20 Maart zijn 30 lijken uit het wrak bo ven gebracht. Tot dan toe waren er 130 dooden begraven op het kerkhof en 179 in zee, Jus in 't geheel 309. Den zelfden 20 Maart is de stoomboot As syria te Napels aangekomen met 134 der ge- j rédde schipbreukelh gen aan boord, die had- i den verkozen terug te keeren "naar Italië. Hieronder zijn begrepen dj i_, kinderen en vier vrouwen. Oostenrijk. Zweden en Noorwegen. Schouivburgbrand. De schouwburg van Ystad is dinsdag nacht geheel afgebrand. Het vuur ontstond op het tooneel. Gelukkig kwam niemand in de vlammen om. Japan. Een huwelijks aanveaag in japan. -In het Japaansche nieuwsblad Mainichi Schimdun komt de volgende huwelijks advertentie voor Amerika. Van den 28 Maart tot den 3 April 1891. GEBOORTEN Mannelijk 6 Vrouwelijk 12 OVEBLIJDENS. M. Rogiers, vr. Podevyn, 51 jPostweg. J. Callebaut, meubelm. 57 jNieuwstraat. Fr. Coppeus, we Podevyn, landb. 47 j., Binnenstraat. E. Van den Broec.k, man D'Haeseleer, land bouwer, 64 jLedebaau. D. Saeys, vr. Van Driessche, z. b. 67 j., Mijlbeke. P. Schauvliege, man Jacobs, dagl. 37 j., Zoutstraatpoort. J. Vander Hevden. man Vander Vincken, z. b. 78j., Leopohlstraat. 20 kinderen onder de 7 jaren i AALST 4 April. Eer 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. 27-00 29-o<> Ma8teluin00-00 25-fO Geerst00-00 00-CO Rogge19-00 19-50 Haver. per 100 kil. 19-00 20-00 Spelt00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 31-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 25-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 10-00 11-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-07 Boter,de 3 kilogram. 8-63 9-54 E j u-s de 25 1-63 1-82 Vlas per 3 kilos 0-00 0-00 Viggenen per stuk, Psoort 20-00 2° 15-00 De Clercq. et Ce, te Aalst. Te koop een Stoommachien met ketel (demi fixe) in goeden staat gereed om te werken en hebbende 11/2 paard kracht. En eene Poulie van 2m22 doonneter op 0m34 breed wegende 400 kilos. eenige honderden busselen WIJ MEN. Zich te bevragen op het bureel van dit blad. Deurwaarder VAN MUYLEM, te Aalst, zal overgaan op Dijnsdag 14, Woensdag 15 en des noods Donderdag 16 April 1891telkens ten 9 ure s'morgens, ten verzoeke en ten huize van M. Bogaert-Ver'brugghen, te Aalst, Lange- zoutstraat, tof de openbare verkooping van nieuwe koopwaren, bestaande in StoffenKa toenen, Say tten, Gebreën Kleedingstukken, Corsets, Handschoenen, W'itgced, Garen, Zijde, Knoppen, Mutsen, enz., enz. Met toelating van het Collegie van Burge meester en Schepenen der stad Aalst. Gewone voorwaarden. Komptant geld. OPEBARE VERKOOPING van een groot en schoon te Aalst, Molenstraat, nabij <le Groote Markt. ZITDAGEN. Instel, 7 1Qri1 Verblijf, 21 APn! 1891 Om uil de gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING TE AALST, ÏCTV EEIV 1ITTÏ5S met Koorn-en Oliewaiermolen en Meerschen, te XJLotstacle. Stad Aalst. Eerste koop Ingesteld fr. 20,700. Gemeente Hofstade. Tweede koop. Ingesteld fr. 7.500. ZITDAGEN Instel, Zaturdag 21 Maart) Verblijf, Zaturdag 4 April Bij daadlij ke uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van een goed engerieflijk TE AALST, Gheeraerdtsstraat, Ne 1, nabij de Statie. Ingesteld fr. 5000. ZITDAGEN Iustel, Maandag 23 Maart 1Qni Verblijf, Maandag 6 April d°Jl. OPENBARE VERKOOPING van TE HOFSTADE. Gemeente Hofstade. Eerste koop. Ingesteld fr. 1,000. Tweede koop. Ingesteld fr. 1,960. Instel, Dijnsdag 31 Maart 1Qf]1 Verblijf, Maandag 13 April Bij gedwougene onteigening. OPENBARE VERKOOPING van eene welgelegene en een parceel Zaailand, te Aalst-Schaarbeke. EERSTE KOOP. Te zamen gebracht op fr. 4,000. TWEEDE KOOP. Te zamen gebracht op fr. 1,600. Derde en laatste zitdag Donderdag 16 April 1891. van 4000 Hopstaken en 2000 Boonstaken, te Aalst, aartkaai, op Maci?idag 6 April 1S91 om 2 uren namiddag, door bet ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ope-- baarlijk vernoopen Gemeente Baardegem 1 Eene partij Land op den Weverstruik gekadastreerd C N" 417, groot 25 aren 60 centiaren. Boomprijs fr. 30.00 Ingesteld fr. 650.00 2° Eene partij Land op den Ticbelbols, ge kadastreerd Sc E N°242, groot 16 aren 10 cent. Ingesteld fr. 250.00 o° Eene partij Land op den Weverstruik gekadastreerdS6 C Nos435 eu 437,groot 65 aren 70 centiaren. Verdeeld in 2 deelen. Boomprijs fr. 20.00 Te zamen ingesteld fr. 1220.00 4° Eene partij Land op den Kleinen Molen- kauter, gekadastreerd Se C N"os 428 en 429 groot 25 aren 60 centiaren. Ingesteld fr. 820.00 5° En eene partij Land op den Kleinen Mo- lenkauter, gekadastreerd S° C N° 423, groot 21 aren 30 centiaren. Ingesteld fr. 820.00 Instel, 24 Maart, Verblijf 7 April 1891, om 3 uren namiddag, bij d'heer E.-J. Joos- tens, te Baardegem. aan de Kerk. Stad Aalst. Maatschappij Cc schutters zonder vrees, gevestigd ter Estaminet Op 't Bkrgsken, b j TlieodoorVan Kerkhoven Osbroek, Scherrestraat. op Zondag 12 April 1891. 5 15 FR. VOORUIT FR. 15 Inschrijving van 2 tot 3 ure namiddag. Inleg 60 centiemen per scheut. Stad Aalst. Maatschappij De Vink zonder Weergba, gevestigd bij M. August HANSSENS, Gentscbestraat, 41. GROOTEN PRIJSKAMP ZONDAG 17 MEI 1891, 60 fr. Gewaarborgd prijzen 60 fr. i Uit Saintes wordt Eene afgrijselijke misdaad. gemeld van 28 Maart Te Touches- ie-Perigny is eene afgrijselijke kinder moord gepleegd. De schuldige is eene weduwe Tricot, die eenige jaren geleden, werd veroordeeld tot 5 jaar gevangenis wegens hel doen verdwijnen van een kind en die na twee jaar hare straf' te hebben uitgedaan gratie kreeg, Volgens het gerucht moet die vrouw, welke veel hardvochtigheid toonde bij hare ondervraging, eenen medeplichtige hebben die haar enkel de misdaad moet hebben aangeraden, zonder hieraan deel te nemen. Het schijnt dat^het kind werd in stukken gesneden en in eene kuip of kist verstopt, waarin men gewoon lijk het spek bewaart. Een hond, zou de misdaad hebben aan het licht gebracht, door een stuk van liet kinderlijkje uit zijne bergplaats te stelen. Livorno, 29 Maart. Twee der belangrijkste hui zen der stad zijn gesprongen, die van MM. Corradini en Maurro-Gardato. Het huis Corradini ging door voor een der beste van Italië, het had te Aneone eene suikerrafineerderij en talrijke koloniale gestichten in meerdere groote steden. M. Mouro-Gardato was lid der Kamer. Hij heeft zijn ontslag gezonden. M. Ed. Anger, koopman ter stede, die door dit bankroet geruiueerd was heeft zelfmoord gepleegd, ook een advokaat van Milaan, M. Carezzan- ni, zocht daarin uitvlucht. De Dank van Livorno heeft hare betalingen ge schorst. Heel de stad is in verslagenheid, meerdere kleinere gestichten zullen volgen. 1 Te Frencsin in Hougarie heeft een arend een kind van (Irij jaar geroofd, in tegenwoordigheid van de heide ouders. De vader, een spoorwegwachter, was j juist bezig het sein te geven voor eenen trein, die in 1 aantocht was, en de moeder was op eenigen afstand bezig, zoodat het kind eenige oogenblikken zonder toezicht was. De arend, die plotseling neersohoot, greep het kind en voerde het in een oogenblik tijds meê. Nabij de statie van Zabkowice, in Bohemen, is een reizigerstrein op een anderen trein geloopen, uie eenen lijkstoet naar het kerkhof bracht. Er werden vier personen gedood en acht gewond. De doodskist werd verbrijzeld. Gevraagd eene goede vrouw. Als zij mooi is, behoeft zij niet verstandig te zijn, Als zij rijk is, behoeft zij met mooi te zijn. Als zij verstandig is, behoeft zij niet bevallig van gestalte te zijn, maar in alle gevalle mag zij niet met zichzelve ingenomen zijn. Van welken stand zij ook is, komt er met op aan, evenmin als hare woonplaats, of in de stad of op het land is. Zij moet ongeveer 20 jaar zijn, iets daarboven of er onder. Desteller dezer adverten tie is een kunstenaar in Osaka en behoort tot den mid denstand. Nadere inlichtingen zijn op persoonlijke aanvrage te bekomen aan het bureau van de Mainichi Schimdun. Te Lyons, in Kansas, had een vreeselijk ongeluk plaats in eene zoutmijn. Vier man daalden afin de schacht van 600 voet diep. Keu nfdaalmiddel bestond in eene mand, onder steund door eenen eiken balk van 600 pond zwaar. De balk geraakte los jen de ophaalbak stortte met den balk de diepte in. De rampzalige werklieden werden tot eene vorme- looze massa geplstterd door den val en den zwaren balk welke op hen neersloeg. Chicago, 31 Maart. De grippe heeft op ver vaarlijke wijze hernomen. Gisteren is het getal sterf gevallen opgeklommen tot drij honderd. De begraaf plaatsen zijn ontoereikend. Gisteren wachtten ;zes honderd lijken om begraven te worden. Bloedig dkama op een tooneel. Een drama tisch tooneel heeft plaats gehad in den Schouwburg van Verscheidenheden te Portland (Oregon). Zekere Charles Eliott maakte sedert eenigen tijd het hof aan een der tooneelspeelsters van dien schouwburg, miss Lula Durand. Hij stelde haar het huwelijk voor, doch zij wees zijne vraag af. Die weigering verbitterde hem zoodanig, dat hij de tooneelspeelster bedreigde haar te zullen dooden. Donderdag avond poogde hij zijn ontwerp ten uit voer te leggen. .Nauwelijks versoheen miss Durand met verscheidene andere speelsters op het tooneel, of Charles Fliott, die in eene loge zat, loste twee revol verschoten op de groep. Twee tooneelspeelsters wer en getroften eene werd op den slag gedood, de andere erg gekwetst. Wat miss Durand betreft, zij werd niet getroffen. De toeschouwers snelden naar de loge, waaruit de schoten gelost waren, en op het oogenblik dat men de deur opende, schoot de moordenaar zich door den kop. zakken nieuwe hop fr. tot Aalstersche Hop van 1889 frs. 80.00 a frs. 85.00 1890 levering 105.00 110.00 Poperinghe, stad 1890 115.00 120.00 gemid. gemeente id. 115.00 000.00 Overstroomingen van de Samber en de Eau d'Ileure op de landerijen van Zone, zetten er een uitmuntend slyk af voor tabakteelt. Deze tabak overtreft in kwali teit en geur de beste Obouren Roisin. Men zendt stalen per kilo. Oogst van 1890, kilofr. 2,50 van 89, fr. 3 van 88, fr. 3,50; van 87, fr. 3,75 van 86, fr. 4,50; van 85, fr. 5,50. Met 5 kilo verzend ik 5 1/2 k. vrij van alles. Gemengde snijdsels van 6 oogsten, am fr. 1,50 per 5 kilo franco. M. NALINNE en ZOON, steenweg van Beaumont, 347, 340 en 351, en succursaal Noordstraat, 17 en 19, Marchienne Zone (Henegouw). De Notaris DE WINDT, ta Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslag en gelag, openbaarlijk verkoopen Een groot en schoon HUIS, te Aalst, nabij de groote Markt, in de Molenstraat, N° 8, zijnde het oud geka- landeerd Winkelhuis, genaamd De Goude Schaar, n bekend bij cadaster sectie A N° 427, met eene opper vlakte van 1 ar 20 centiaren, komende ter eendere aan den heer Frans Roelandt, ter andere zijde aan een huis van den heer Adolf Byl en van achter aan denzelven heer Byl en den lieer Michel De Stobbeleire. Dit huis bevat groote Winkel, Keuken, Schotelhuis, 8 Bovenkamers, groote Zolder en ruime Kelders, en is door zijne uitmuntende gelegenheid geschikt voor het uitoefenen van alle bedrijven. Het is bewoond met reo:it van pacht tot 25 Juni 1893, a 800 francs bij jare door den heer De Cock-Fassin. Telkens eenen DIJNSDAG, om 4 ure namiddag, ter estaminet La Tavbknk Viennoise, bij den lieer Franijois De Cock, te Aalst, Statieplein. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ten kan- toore van voornoemden Notaris DE WINDT, bij wel ken gestadig te bekomen zijn, groote en kleine kapi talen aan gematigen intrest mits goed bezet. van De Notaris DE PAUW te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort en ten overstaan van deu heer Vrederechter des Kantons Aalst, op het gewoon gewin van een half ten honderd instelpremie, openbaarlijk te koop bieden. Een schoon en welgelegen RENTENIERSHUIS, met Koetspoort, schoone Benedenkamers, Achterge bouwen, twee verdiepen en Lusttuin, te Aalst, op"de Keizerlijke plaats, gekadastreerd sectie A nummers 1946 A en 1947 a, met eene groote van 07 aren 80 cen tiaren, houdende van den eenen kantaan het huis van Madame de douairière Scheltekens-Jelie, van den an deren kant aan hetgene van den lieer Abel De Clippele en ten voorhoofde aan de Keizerlijke plaats. Bewoond door den heer Notaris De Gheest, tot 1 October 1892. Een Behuisde, Bescheurde en Bestalde HOFSTEDE met Tuin, Boomgaard, Olie-en Koorn Watermolen in volle werkzaamheid, en afhangende Meersehen, te Hof- stade, op de Blekte, genaamd den Heuverenmolen gekadastreerd sectic C nummers 439, 440, 475, 476/ 477, 478a, 481 en 482 a, met eene grootte van twee hectaren 41 aren 70 centiaren, groot volgens meting 2 hectaren 56 aren 43 centiaren, onder voorbehoud van samenvoeging verdeeld in vier deelen, zooals op het plan en aanwijzend tafereel der gedrukte plakbrieven is afgesehetst, Onmiddelijke in genot-en gebruiktreding. Laatst bewoond en gebruikt geweest door den heer Bernard Mathys. Telkensom 3 ure namiddag te Aalst ter Zitting zaal van den heer Vrederechter, in het Stadhuis. De Notaris DE PAUW, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal met, tnsschenkomst van zijnen ambtge noot den Notaris DE WINDT, te Aalst, openbaarlTjk verkoopen EENIGE KOOP: Een goed en zeer gerieflijk WOONHUIS, gestaan en gelegen te Aalst, in Gheeraerdtsstraat, geteekend N° 1, gekend op het kadastraal plan sectie 0 N° 945 k i, ter oppervlakte van 1 aar 13 centiaren, komende van vo ren aan de Gheeraerdtsstraat, van achter en ter een dere zijde aan een huis en grond van d'heeren De Coen te voren ri'heer Blondiau. en ter andere zijde aan grond van den Belgischen Staat. Dit huis heeft pomp-en regenwater, schoone kelder keuken, groote menagiekelder, wijn-en koolkelder, platvloers schoon cabinet, zeer groote kamer, vesti bule en serre, en op eerste en tweede verdiep elk vier kamers. Het is ook zeer voordeelig gelegen in de nabijheid der Reizigersstatie, van St. Josefskerk en der nieuwe brug verbindende Aalst met Mijlbeke, Herdersem, enz. In gebruiktreding met betaling der koopBom. Telkens om 3 ure namiddag ter estaminet A L'ES- PLANADE, bij den heer Willem Van Cauwen- bergh, te Aalst, Esplanadeplein. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ter kan- toore van gezegde Notarissen DE PAUW en DE WINDT. Do Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslag en gelag, openbaarlijk verkoopen De noord-helft eener partij Land, gelegen te Hof- stade, op het Hauwken, groot 17 arm 83 centiaren, gecadastreerd voor het geheel sectie C nummer 874 palende: noord de kinderen Camille Daelman, zuid met de wederhelft Donatus Cannoot, oost de Rijbaan, west Franciscus Ilerr wegb. Ünverpacht. Eene partij Land, gelegen te Hofstade, op het To- rensveld, gecadastreerd secti.e C nummer 286a, met eene grootte van 29 aren 50 centiaren, palende noord Frans Pannekoek en Frans De Prez, zuid Leonardus Everaert, west en oost den weg en Désiré De Ridder. In gebruik bij Donatus Cannoot. ZITDAGEN Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg IN DE ZWAAN, bij de weduwe De Backee, te Tlofstade, Dorp. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten leantoore van bovengenoemden Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke plaats, N°26, alwaar er gestadig groote en kleine kapitalen te bekomen zijn, aan gerin gen intrest mits goed bezet. Pe Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal krachtens be- velschrilt verleend door den heer voorzitter der Recht bank van eersten aanleg te Dendermonde, de date 20 februari 1691, ingevolge artikel90 eu volgende der wet van den 15 Augusti 1854, ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot de Notaris DE PAUW, te Aalst, openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen, te wei tii iFOTiml?L'legene behuisde beschuurde en bestalde 81'DE, gestaan en gelegen te Aalst-Schaarbeke, gehuchte Lindestraat, groot in gronde een hektaar 44 aren b_ centiaren, gekend bij kadaster sectie C num mers lib. 11120, 121 122 en 124 palende oost van ouds de weduwe Jan-Baptist Haleydt, zuid den voet- weg, west hetSypeen noord de straat oflosbaanvan de Dijenmeerssehen. Leze hofstede zal in 4 deelen opgeroepen worden. nrrLtenMPairtlJ ,PANI>' £eleKen te Aalst-Schaarbeke, op het Meulevcld, groot in oppervlakte 55 aren 37 centiaren, geleend bij kadaster sectie C nummer 112, komende aan de Lindestraat en liggende nabij voor- oostm°n 1 Verdeeld in twee deelen helft ten oosten en helft ten westen. Voorschrevene goederen bewoond cn gebruikt bi Auguste De Smet-De Vlieger. WTNnirvUrei nVaid,?ag' Tter Bstaminet DE VIER Keizei-Hjkè "plaatsfhöer L^euze, te Aalst, oor nadere inlichtingen en kennisneming van het kohier van lasten vervoege men zich ter studie -:an voornoemde Notarissen BRECKPOT en DE P -VUW MET 1° Prijs in geldspeciën 15 franks. 2r id. id. 12 id. 3» id. id. 10 id, 4° id. id. 7 id. 5" id. id. 5 id. 6° id. id. id. 7° id. Eene surprise. 8° Prijs 5 franks aan de maatschappij welke het meeste getal vogelen laat inschrijven minstens acht. Voorzien van een getuigschrift bestatigende dat zij van dezelve gemeente zijn. 9° Prijs 3 franks voor den verst afgelegen lief hebber. Verplichten inleg fr. 1,25 per vogel. Niet verplich ten inleg 1/2 fr. per vogel prijs per 10 inschrijvingen. POUEEN Eenige poule aan 25 centiemen. Poule aan 1/2 frank, aan 1 frank en aan 2 franks prijs per zeven inschrijvingen. VOORWAARDEN Akt. 1. De inschrijving zal beginnen om 9 1/2 ure. Art. 2. Men zal loten voor het plaatsen der muiten om 10 1/2 uren. Art. 3. De vogelen moeten geplaatst zijn om 11 uren en de zang zal aangeteekend worden van 12 tot 1 uur. Art. 4. Alle vogelen moeten blijven hangen zoo iang de strijd zal duren. Art. 5. Alle dubbel of herhaald gezang zal als enkel aangeteekend worden. Art. 6. Alle onvolledige zang mag niet aangetee kend worden. Art. 7. De vogelen mogen met geen kempzaad gevoederd zijn, Art. 8. Het is verboden van nummers te verande ren. Art. 9. Het is verboden zijnen vogel aan te moe digen gelijk op welke wijze. Art. 10. De Kommissie keurt af zonder terugroe ping de vogel van dengene welke valsch aanteekend. Art. 11. Toezichters zullen door de Kommissie benoemd worden en hunnë beslissing zal onweder- roepelijk zijn. In geval van slecht weder zal de prijskamp tot eea anderen datum verschoven worden. DE KOMMISSIE De Ondervoorzitter, De Voorzitter. L. VAN TITTELBOOM. De Geheimschrijver, J. HANSSENS. Lj VINCENT. De Schatbewaarder, IT A Mccirxro HANSSENS, De Kommissarissen, J. BALL1NCKX. J. MERTEKS,

De Dendergalm | 1891 | | pagina 3