Gebruikt gasvuren in uwe keuken; dit is zuiver, gemakkelijk en spaarzaam. AÖRAS, Huis en Erve, te¥toeh Terstond te huren ^büïü^liJken stand HEKELGEM. Meubels, Piano-Buffet Einde Zomersaizoen Schoon Huis te koop. Verschillig Nieuws. Kaatsspel Club XXX. MARKTPRIJZEN. yfmm s",iemb"lm' Grooten Afslag Uit der hand te koopen de evenredighid per hondert der stikstof onder gedaante van eiwitstoffen vermeerdert,'t is dan zienlijk dat de voedende waarde van het voeder grooter wordt 4. Het zetmeel en de suiker vermeerderen snel gedurende het laatste tijdstip van den groei en de rijpwording der planten. Deze zijn de kostbaarste deelen van de afdeeling der stikstoflooze produkten 5. Tusschen het oogenblik waar de korel blinkend of glanzend voorkomt en het tijdstip der volledige rijpheid, verklaart er zich eene groote aangroeiing in suiker en zetmeel 6. Als men onder het scheikundig opzicht, het hoogste cijfer in voedende stoffen aan schouwt, zou de maïs nimmer voor zijnen vol- ledigen rijpdom moeten ingeoogst worden. Maar, indien men de inkuiling tot dan ver schoof hoeveel zouden al de ingewonnen zelf standigheden niet verloren hebben onder het opzicht barer verteerbaarheid. De ondervinding heeft geleerd dat het beste en het te verkiezen oogenblik der inkuiling ge komen is als de man pluim, aan den top van den halm zich vertoont. Eene ongehoorde onrechtvaardigheid. De heer Lonay, een van onze bekwaamste landbouwkundigen, gekend door al wie zich met landbouw bezig houd en in wiens oogen de waarheid alleen den landbouwer moet aange leerd wordeL, is eene maand zijner jaarwedde beroofd geworden, om dat hij in een landbouw blad eene zekere meststof met deu naam van Saccharigene bestempeld, naar juiste waarde heeft behandeld, na ontleding en proefnemin gen. M. Proost, die zoo als het schijnt, heden alleen het hooge woord in de landbouwzaken wil voeren, en dat mordicus 1 had zijne toe stemming aan den uitvinder dezer vette gege ven om ze officielijk te proeve te stellen, dan- zelfs na scheikundige ontleding. Zulk feit is te betreuren en wordt op verschillige wijzen uitgelegd. Werkbeurs van Gent. Welcelijhsch bulletijn van 74 tot 21 Augusti 1891. VRAGEN Meubelmakers 2 camiouneurs 2 pooi tiers 2 verschillige stielen 10. Mannen Vrouwen en leerjongens 11 5 AANBIEDINGEN Ajusteurs 12 fabriekwerkers 20; dagloo- ners 11; magazijniers 14 verschillige stielen 120. Mannen Vrouwen en leerjongens 142. 35. PROGRAMMA van het Concert te geven op Zondag 23 Augusti 1891, om 11 1/2 ure 's morgens, op de Groote Markt, door de Koninklijk Harmonie Esplanade. Zondag S3 Aug-usti 1891 Om 3 uren namiddag Audegem (Van Gysegem) tegen Lebbeke (Van Biezen). Om 4 uren Herdersem (Cooreman) tegen Lede(Baeyens) Om 5 uren De twee winnende partijen. BEBICHT. De wedstrijd, die dit jaar plaats heeft voor het begeven van plaatsen van ingenieur bij het Btlieer van Staatsspoorwegen, is verschoven tot 1 December e. k. De candidaten, die verlangen daaraan deel te nemen, kunnen zich doen inschrijven tot 14 November. Na dien dag, worden de inschrij- vingslijsten on wederroepelij k gesloten. Buiten de inlichtingen', vermeld in het be richt, verschenen in het Staatsblad van 30 Mei 11., moeten de candidaten aangeven of zij ver langen deel te nemen aan de examens voor den dienst van Wegen en Werken (Koninklijk be sluit van 5 Februari 1891, art 6. lid A) en tevens aan die voor Trekdieust en Materiëel (ibidem, lid B) en, zoo niet, moeten zij den wedstrijd doen kennen, waarvoor zij hunne inschrijving verlangen. Brussel.SchandevreesEen meisje van goede familie, Eugénie Q., had, in een haastig oogenblik, het onderlijk huis verlaten en zich eene plaats als kashoudster gezocht in een ko ffiehuis onzer stad. Onlangs verliefde zij op een jong onder-offi cier. Om hem te behagen, kocht zij schoone kleederen en juweelen, en zij schonk haren minaar een prachtig gouden uurwerk met dito keten. De baas van het koffiehuis bemerkte sinds eenigen tijd dat er geld ontvreemd werd en eer gisteren betrapte hij zijne kashoudster. Deze smeekte vruchteloos om vergiffenis eene aan klacht werd gedaan. Alsdan heeft Eugénie vergif ingenomen. Men vond haar maandag dood in den kelder. Familiedrama De familie C woonde sedert eenin'gen tijd inde Eiedekerkestraatte St-J oost-ten-N oode De vader, een handschoensnijder won deftig zijn brood, maar liet zich door de schoone be loften van een fabrikant der stad verleiden en verliet zijnen winkel om bij dezen laatste te gaan werken. Dit moest hem ongelukkig te staan komen. De schoone beloften vielen in het water en C. was zonder werk. De man die geen brood voor vrouw en kinderen meer kon bezor ger, werd droefgeestig en afgetrokken. Donderdag namiddag kwam de vrouw met de kinderen van de prijsuitdeeling. De knaapjes hadden braaf geleerd eumenigen prijs behaald. Moeder en kleinen begaven zich dan ook heel vroolijk naar de kamer van vader om hunne prijzen te toonen. De deur was ges'oten, de ge- buren werden geroepen, men beukte de deur in een... de arme vader had zich opgehangen. Men schrijft ons uit Oostende Nooit waren er zoo vele vreemdelingen in Oostende als verleden Zaterdag en Zondag. De kaarten afgenomen in de statie beloopen tot bij de 40,000. In alle straten was men als op een geperst. De maalb oten brachten ons telken m ile 500 a G00 passagiers mede ook werden de feesten goed bijgewoond. De bootjesrooiin- gen, de pa irden koersen, verlichtingen, alles liep uitermate goed af. De Koning heeft Zondag het Concert bijgewoond in de Kursaal, gegeven door de maatschappij Les Disciples de Glichyvan Luik. Deze koormaatschappij kwam met verscheidene lauweren uit den wed strijd van Parijs. Voor Zondag toekomende verwacht men nog eens veel volk. Er zijn wederom paarden- koersen. De maatschappij De Melomanen van Gent zal de Kantate Èinshoffin de Kursaal uitvoeren. Hieraan zal geen volk ontbrekeu. Zondag nacht tusschen 12 en 1 ure heeft de genaamde H. Deblaere in een gevecht van zekere Deby eene messteek ontvangen waaraan hij, ondanks de spoedige hu p toegediend door dokter Demey maandag namiddag is overleden. Deby is aangehouden en naar- Brugge overge bracht. Antwerpen. Schrilclcelijhe vader moord. Zaterdag nacht, tusschen 12 en 1 ure, is de Brusselschestraat in opschudding ge bracht door eene afschuwelijke misdaad. Het huis, nummer 37 dier straat, Café Wal- lon, wordt bewoond door Hendrik Cuypers, herbergier, 70 jaar oud, geboren te Kleiuvorst, en zijnen schoonzoon en dochter, de echtgenoo- teu Lyck-Cuypers. Zaterdag, omstreeks 1 uur na middernacht boden de twee laatstgenoemden zich op het po- litiebureel der 8° wijk aan en kwamen er ver klaren dat hun vader zich in huune woning ge- zelfmoord had. Onmiddellijk begaf zich de politie ter plaatse en trof er een afgrijselijk schouwspel aan. Op zijne slaapkamer vond men don ongelukkigen ouderling aan den voet van zijn bed in eenen grooten bloedplas liggen. Hij had opgehouden te leven. De hoofdschedel was hem bij middel van eenen schoenmakershamer op verschillige plaatsen verbrijzeld. Een mes stak hem tot aan den helft iu de keel en had afzichtelijke gapen de wonde te w eg gebracht. Het parket werd onmiddellijk verwittigd en ging tot de eerste rechterlijke bestatigingen over Alles deed op staanden voet veronderstel len dat hier geene zelfmoord, maar wel eene afschuwelijke moord had plaats gegrepen Op bevel van den onderzoeksrechter, M. Van Cutsem zijn de echtelingen Egidius Lyck-Cuy pers, onmiddellijk aangehouden. De ma is brigadier aan den Staatsijzeren- weg, 47 jaar oud, geboren te Humbeeck. Zijne vrouw, dochter van het slachtoffer, zooals wij zegden, is van denzelfden ouderdom, Het schijnt dat de oude vader voor eene som vau 3000 fr. tusschen de zaken zijner kinderen betrokken was. Reeds sedert eenigen tijd had hij het voornemen te kennen gegeven de her berg te verlaten om bij eene andere zijner doch ters te gaau inwonen en hij vorderde dien ten gevolge zijne 3000 fr. terug. Om zich van die terugbetaling te ontslagen zouden de echtelingen Lyck Cuypers hun wraakroepend schelmstuk volbracht hebben. Het parket heeft het lijk, zooal3 het in de slaapkamer werd aangetroffen, doen fotogra fieeren. Eene som van 876 fr., alsook 4 loten van de leening van Antwerpen, zijn iu beslag genomen. De schoenmakershamer, waarme le het slacht offer op het hoofd getroffen werd, hoort toe aan den zoon van deu vermoedelijken moorde naar. Nadere hij zonderheden. De wetsgen'eesheeren hebben, in het St- Elisabethgasthuis, dé lijkschouwing gedaan van den ouden Cuypers, het slachtoffer van de mooi'd uit de Brusselschestraat. Daaruit is ten overvloede gebleken dat de arme man op de gruwelijkste wijze vermoord werd. Op het hoofd hebben de geneesheeren vijftien wouden aangetroffen, toegebracht met deu rand van het bot gedeelte van eenen schoenmakers hamer die kappen hebben geene scuedelbreuk teweeggebracht, maar wel eene bezwijming, tengevolge van het bloedverlies. Zij hebben vastgesteld dat die slagen op het hoofd de dood -niet veroorzaakt hebben. De ouderling, zooals de bloedsporen bewij zen, was tegeneen koffer gevallen achter zijn bed. Do moordenaars hebben alsdan gepoogd den armen man de keel af te snijden met een oud keukenmes, waarvan men een puntig schoen makersmes gemaakt had, doch zij zijn daarin uiet gelul-1. De ongelukkige, een oogenblik tot het be wustzijn teruggekeerd, moet alsdan te been ge raakt zijn, en het is dan dit men hem het mes in de keel geplant heeft van boven naar onder. Dit mes, met den helft 20 centimeters lang, was 26 centimeters diep in de keel gedrongen. Dat het mos iu de keel van het slachtoffer ge plant werd toen het nog leefde is bewezen, door deze omstandigheid dat de geneesheeren bloed in de maag hebben aangetroffen, ingehaald door de ademhaling. Na de dood zou er natuur lijk geene bloedvloeiing plaats gehad hebben. De twee beschuldigden blijven hardnekkig alle deelneming aan de misdaad loochenen. Eene schrikkelijke zelfmoord is te Deurne vastgesteld. In een veld, nabij de Steenenbrug, achter het kasteel M. De Brown-De Tiège, heeft men maandag morgen, ten 9 ure, het lijk van eenen onbekende gevonden. De man was zeergoed ge kleed en schijnt omstreeks 35 jaar oud. Nevens hem vond men zijnen hoed hggen als mede bij hem eene fiesch cyassurt de potassium, eene gansch geledigde fiesch die waarschijnlijk het zelfde vocht had ingehouden, een groot geopend dolkmes en eenen revolver met 5 kardoezen, waarvan er twee afgeschoten waren. De oogen van het lijk waren opengebleven. Op zijne ontbloote borst zag men de bloedige sporen van twee wonden door revolverkogels afgemaakt. Men denkt dat de ongelukkige zich eerst bij middel van vergiftiging zal willen gezelfmoord hebben,maar daar dedoodni. taanstonds kwam, hij zich met zijn vuurwapen zal hebben afge maakt Men heeft op hem eenen gouden bril gevon den, alsook eenige toiletvoor werpen. Al de mer ken van zijn linnen waren zorgvuldig uitge- wischt evenzoo de letter op de kas zijuer zilve ren horloge. Op een zijner manchetknoppen heeft men de letter K. bemerkt. Het zal moeilijk zijn de identiteit van den ge- zelfmoorde te bestatigen. Mechelen. Op Neckerspoel is in den nacht van zondag een smartelijk ongeluk voor gevallen. Vrouw Sm..., eene jonge weduwe, kwam rond één uur thuis met haar vader en ging naar boven, in de eene hand eene lamp houdende, in de andere een glas water. Zeker heeft zij zich mistrapt, want eensklaps viel zij met glas en lamp achterover den trap af en bleef op den slag dood. De lamp was in den val uitgegaan en veroorzaakte al zoo geenen brand. Een schrikkelijk ongeval heeft plaats gehad op den spoorweg van den GranclCentral, tusschen de statiën van Court-Saint-Etienne en van La Roche. 't Was zondag kermis te Court-Saint-Etienne en, zooals alle jaren waren vele reizigers uit La Roche vertrokken om het feest te gaan bijwonen. Een knaap, n een twaalftal jaren, zag de waggons door de menigte als het ware stormenderhand innemen zulks deed bij hem den lust ontstaan de reis mede te doen, doch daar hij geen geld genoeg had om den reiskoe- poti te betalen, vond hij alras een middeltje uit om kosteloos den afstand af te leggen. Onop gemerkt uam hij plaats op de loopbaan van eenen der waggons, langs den tegenovergestel- den kant der statie. De trein zette zich in beweging «n niemand had het bedrog ten nadeele der ijzerenwegcom- pagnie bemerkt. De onvoorzichtige guit stond recht op de loopbank, zich met de beide han den aan de veiligheidsbar vasthoudende. Toen de trein reeds geruimen tijd in volle vaart reed, ontdekte ongelukkiglijk een reizi ger den zonderlingen gezel. Hij verwittigde dadelijk den treinwachter, die zich rekenschap van het feit kwam nemen. Nauwelijks had hij het hoofd door het portel gestoken om den kleinen jongen te ondervra gen of deze verschrikte en sprong op de baan. De treiu liep met groote snelheid, de arme jongen botste met geweld op de baan en rolde vervolgens onder de wielen van den trein. Schrikkelijk verwond werd de knaap opgeno men, doch er bleef geene hoegenaamde hoop op redding over hij is eenige uren daarna in de schrikkelijks e pijnen bezweken. Dinant. Een jongeling ontmoette eene veertienjarige koeiwachtster in eene weide van Fagnolles, bij Dinant. Hij wilde zich van haar meester maken, maar het kind verweerde zich zoo dapper dat de aanrander de vlucht moest nemen Doch hij wachtte haar achter eene haag af en sprong haar opnieuw to lijf. Nieuwe tegenstand van het meisje, zoodat de aanrander, zijn ge moed willende koelen, eindelijk een dolkmes uit den zak haalde en het kind de keel door stak. Een persoon, die op haar hulpgeroep toesnel de, zag het meisje zelf het mos uit den hals trekken, dat de moordenaar er in had laten ste ken, toen hij de vlucht nam. Haar toestand laat geene hoop op leven over. Een velocipedist die tellen kan, is zeker wel de jonge Ed. Lauwrick, die in 4 ureD tijds van Tourcoing naar dc Panne, langs Meenen, Yperen en Veurne, een afstand van 70 kilome ter per volocipede aflegde. Buiteiilaud. Zwitserland Oostenrij k-Hongarië Van den 13 tot den 21 Augusti 1891. GEBOORTEN Mannelijk 10 00 Vrouwelijk 12 HUWELIJKEN. K. Buyens, landb. met C. D'Haens, dagl. E. Wellekens, steenk. met M. Verlée, br. J. Van Handenhove, kl. met M. Neuker- mans, br. A. Van Bocxstaele, werktuigk. met M. De- laroyère, z. b. OVERLIJDENS. L. Van Belle, br. der krist. leer. 59 jKei zerlijke plaats. A. Corthals, z. b. 17j., Zoutstr. Fr. De Waele, w1' Schuddinck, z. b. 65 j., Sch. J. Van Nuffel, sch. 45 jBinnenstr. M. Christianne, w°Blerison, z. b. 57 jVrij heids tr. E. Bombeeck, w1' Verhulst, tw. 57j.,Leo- poldstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. Van heden af te zien bij Petbus Callebaut, Groote Steenweg, het portret gemaakt in zand, van Mr Van Wambeke, Burgemeester van Aelst. I>e Gxiiteïileidiiig-eii zullen door de gasfabriek kosteloos g-eplaatst worden levering- van kook- toestellen aan inkoomprijs. AALST 22 Augusti. Fer 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. 25-00 26-50 Masteiuin24-00 00 0o Geerst15-00 00-C0 Rogge20-00 22-00 Haver. per 100 kil. 13-00 15-00 Spelt00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 24-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 00-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 6-00 7-00 Anrdap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 BVer,de 3 kilogram. 6-75 7-85 Ejarsde25 1-82 2-00 Vlas per 3 kilos 2-80 3-50 Vicmenen per stuk, l8 soort 22-50 2° J7-50 1 zak nieuwe hop fr. 100 OPENBARE VERKOOPING te Audegem, Schoonaarde, Berlaere en Wichelen. Gemeente Audegem. Gemeente Schoonaarde. Gemeente Berlaere. Gemeente Wichelen. fe Aalst-Schaarbeek, Gentschesteenweg. ZITDAGEN VENDITIE VAN schoone en Harmonium, te Lede, Groot Kasteel. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal op Dijnsdag 25 Augusti 1891, om 9 uren voor middag, openbaarlijk verkoopen, al de aldaar te bevinden Meubels en Meubelaire voorwer pen. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Stad Aalst. 1° Een Winkelhuis iu de Langezoutstraat, groot 3 aren 60 centiaren. Laatst bewoond geweest door Mr Abel De Vylder. 2° Een Huis in de Vrijheidstraat, groot 80 centiaren. Bewoond door Mr Francois De Fetter. Gemeente Nieuwer kerken. 3° 10 aren 70 centiaren Land op Boekveld, sectie C N° 1064. Gebruikt door Ch.-Louis Lauwer eys. 4° 32 aren 80 centiaren Land op Grootmolen- veld, sectie C N° 693. Gekruikt door de Wed" Raes. Gemeente Lede. 5° 32 aren 34 centiaren Land op den Groo- teukauter of Wan.Gebruikt door Domien Van Hauwermeiren. Gemeente Haaltert. 6° 23 aren 80 centiaren Land op den Groo- tenkauter, sectie A, N° 1029. Gebruikt door Pipar. 7° 9 aren 70 centiaren Land op Tuskensveld, sectie A N° 1168. Gebruikt door Fipar. 8° 23 aren 25 centiaren Land op Tuskens veld, sectie A N° 1172. Gebruikt door Victor De Smet. Gemeente Nederhasselt. 9° 55 aren 44 centiaren Land op den Real, sectie A N° 345. Gebruikt door Victor Geerts en J. F. Van Fever te Aspelaere. Gemeente Heldergem. 10° En 13 aren 23 centiaren Land op Stokt, sectie A N° 524. Gebruikt door Petrus- Josephus Mertens. Lnstel 2 September iQ01 Verblijf 16 September Telkens om 3 uren nami Idag, ter Zittings zaal van d'heer Vrederechter te Aalst, Groote Markt. op alle de Schoenen en Bottinnen bij Louis De Schryver-Fabus, Lauge Zoutstraat 23, Aalst, oudbuis Vliebergh. Zooals voor zijne klanten van de stad zal hij ook voor zijne talrijke buiten klanten een afslag doen als geschenk voor hunnen kermis. Nooit betaald iemand voor het hernaaien van zijn werk. Alles is gewaarborgd. Een herberg gestaan en gelegen balf weg van de statie en van het dorp van Moorsel, laatst bewoond ge eest door de kinderen van Karei Lodewijk Van Mol. Zich te wenden tot den heer Baron van der Noot te Moorsel. OOSTENDE Estamin et PIERRE Christinastraat, 92. Huis bijzonder bevolen aan Maatschappijen. Eetmalen aan alle prijzen. Alph. LEYS-COGGHE. Kantoor van den Notaris DE WINDT te Aalst, Cumontstraat N° 11. A. Een schoon Renteniershuis met Koets poort en Hof te Aalst in de Statiestraat N° 13, bij cadaster sectie C N° 997 b i, met eene op pervlakte van 2 aren. Dit huis voorzien van gazgestel, pomp-en regenwater, bevat Salon, Eetplaats, Keuken, Schotel-en Waschbuis, Remisie en Paardenstal, 6 Bovenkamers, groote Zolders, ruime Menage-en Wijnkelders, is ook door zijne voordeelige gelegenheid ge schikt voor het uitoefenen van alle bedrijven. Omniddelijke ingebruiktreding. F. Schoone Bouwgronden te Aalst aan de Leopoldstr.iatpoort en in de Koolstraat. Voor de conditiën ver voege men zich bij genoemden Notaris. Een schoon Huis te Aalst nevenst de Zee- bergscheiirug, rechtover de brouwerij van den heer Van der Schueren hebbende schoone Salons, Keuken, Stal, Remisie of Magazijn, 2 Kelders met Bakoven, Pomp-en Regenwater,1 Moes-en Lusttuin, bezondere ingang voor rij tuigen. Door zijne voordeelige ligging nabij de koop- warenstatie en benevenst de Vaart, allerbest geschikt voor koopman in kolen, bouwmate rialen of voor al ander bedrijf. Voor den sleutel eu de conditiën bevrage meu zich bij den Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke plaats N° 26. Te koop een schoon Huis, in de St. Janstraat N° 5, bewoond door den eigenaar F. Calle- baut-Govaebt, gansch nieuw opgebouwd hebbende salon, eetplaats, verandak, keuken) schotelhuis en wasclihuis vier schoone slaap kamers, groote en schoone zolder, schoone kelders, pomp-en regenwater schoonen en grooten cour eenen hof van 50 roeden grootte beplant met fruit en ornementplanten, gras plein uitgang gevende in de Scherrestraat door eene groote koetspoortboven de koets poort, magazijn en zolder. Zichtbaar den Dijnsdag, Woensdag en Vrjj- dag van 10 tot 12 en van 3 tot 5 uren. 1. Drie Kayser, Marsch Weissenborn. 2. Sij'étais Roi, Pot-pourri arr. par Ch. Panne Adam. 3. Mascotte, Mazurka Andran. 4. Venise-Polonaise, Vanden Bogaerde 5. Tombola, Polka Vretselijke spoorwegramp. Tussohen Munchen- buchsee en ZollikoBen is een vreeselijk spoorwegon geluk gebeurd. Een trein uit Parijs komende, is met vollen stoom tegen eenen reizigerstrein van Zollikosen gereden. De schok was verschrikkelijk. Er zijn 13 dooden en talrijke gekwetsten. IJselijke ontdekkingTe Weenen is het echtpaar Schneider in hechtenis genomen, dat er in den laatsten tijd zijn werk van maakte dienstmeisjes van het plat teland, die in de stad kwamen dienen, van bare bagage te berooven om haar daarna om het leven te brengen. De inhechtenisneming brengt te Weenen de gemoede ren in bewegiDg, daar in de laatste twee jaren een aantal dienstmeisjes als spoorloos verdwenen aan de politie waren aangegeven. De vrouw Schneider trachtte zich in de gevangenis van het leven te berooven, doch werd daarin verhinderd. Het algemeen afgrijzen groeit met elk uur aan te Weenen over de reeks moorderijen ten laste gelegd aan man en vrouw Schneider. De politie verzekert dat zij zes groote koffers heeft ontdekt, gevuld met kleederen van meisjes die naar de stad gekomen waren om eenen dienst te zoeken. Bovendien schijnt het vast te staan dat er in de laatste maanden niet minder dan zestien meisjes op zulke geheimzinnige wijze verdwenen zijn, en dat misdaad daaraan niet vreemd schijnt. Uit het onderzoek hetwelk is ingesteld schijnt ien volle te blijken dat Schneider en zijne vrouw, niet vreemd bleven aan die verdwijningen. Vrouw Schneider, die er in gelukte door een venster te springen van het derde verdiep der gevangenis en welke dien sprong zonder hinder scheen te hebben volbracht, moet echter zulke zware inwendige wonden hebben opgeloopen dat haar toestand nu groote be zorgdheid inboezemt. Aalstersche Hop van 1889 frs. 4-2.00 a rs. 45.00 1890 beschikbaar 50.00 55 00 Poperïnghe, stad 1890 000.00 000 .00 gemid. gemeente id. 000.00 000.00 van allerbeste De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke der eigenaars, openbaarlijk verkoopen, op Woensdag 9 September 1891, het allerbeste NAGRAS, wassen de op de hierna gemelde meersschen te weten A. Om 1 uur nanoen, ter herberg genaamd «De Sterren bij sieur Auguste Boemans, te Schoonaarde, Dorp 2 koopen op eenen meersch omtrent de herberg van Xavier Abbeloos, ieder groot 13 aren. 4 koopen op eenen meersch nevenst de hofstede van Adriaan Van Gendt, ieder groot 15 aren 3 koopen op eenen meersch in de Schoonaardsche- meorsschen, ieder groot 10 aren. 1 koop op zelfden meersch uitmakende den Bek, groot 9 aren. 1 koop op eenen meersch in de Schoonaardsehe- meersschen, groot 14 aren, laatst gebruikt geweest door de kinderen Iliano. 8 koopen op eenen meersch, nabij 't Saros, in 't Meulebroeck, ieder groot II aren. B. En om 3 ure namiddagter kerbery In den Casino n bij juf vrouw weduwe Leds, te Wichelen, aan de Dorpplaats 10 koopen op eenen meersch, achterste Maal, ieder Êroot 13 aren 52 centiaren, eigendom van den heer levionnois. 2 koopen op eenen meersch, in den Beeckaert, ieder groot 10 aren 15 centiaren, eigendom van denzelven. 1 koop groot 10 aren 50 centiaren, op eenen meersch in de Ilerreweghemeersschen, gebruikt geweest dooi de kinderen Felix De Greef. 1 koop groot 10 aren op eenen meersch, in de Her- reweghemeersschen,gebruikt geweestdoor ConstantDe Lannoy, voortskomende van Constantia Schuddinck. 2 koopen ieder groot 10 aren 40 centiaren, in de Herreweghemeersschen, eigendom van d'heer De Smet- Bauwens. 2 koopen ieder groot 14 aren 50 centiaren, op eenen meersch rechtover de Margote, gebruikt geweest door d'heer D'hooghe- Lauwaert. 2 koopen ieder groot 9 aren 80 centiaren, in de Her reweghemeersschen, eigendom van d'heer DeSmet- Bauwens. 1 koop groot 13 eren 70 centiaren, in de Margote, eigendom van d'heer Van Kelecom. 2 koopen ieder groot 10 aren 35 centiaren, in De kensbocht, eigendom van d'heer Levionnois. 1 koop groot 12 aren 10 centiaren, in de Herrewe- fhemeerschen, rechtover de Margote, gebruikt door oseph Van de Abeele-Van Hauwermeiren. 1 koop groot 15 aren 70 centiaren, in de Herrewe- ghemeerschen, gebruikt geweest door Regina De Win- ne zijnde wisselmeersch en wisselende met den meersch toebehoorende aan jufvrouw weduwe J. B. 'Temmerman, het deel komende aan de Sloot tegen Berlaere. 9 koopen ieder groot 14 aren 90 centiaren, in De- kensbecht, eigendom van d'heer Levionnois. 3 koonen ieder groot 11 aren 53 centiaren, in d'Els- bocht, eig ndom van d'heer De Smet-Bauwens. 2 koopen ieder groot 11 aren 50 centiaren, in d'EIs- bocht, eigendom van denzelven. 1 koop groot 15 aren 50 centiaren, in d'ElBbocht, eigendom van denzelven. 3 koopen ieder groot 10 aren 90 centiaren, in de Malroos. 2 koopen ieder groot 13 aren 85 centiaren, Steen hoven. 3 koopen ieder groot 20 aren, op d'Helsbrug, in gebruik geweest bij de weduwe Constant Siau. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stel lende goede en gekende borg en betalende het ongeld komptant. BIJ WOONSTVERANDERING. OPENBARE VERKOOPING van een De Notaris DE WINDT te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslag en ge lagen, openbaarlijk verkoopen Een Woonhuis met Erve en verdere afhankelijk heden, Schuur en Stallingen, gestaan en gelegen te Aalst-Schaarbeek, aan den Gentsohensteenweg, groot van gronde een aar vier-en-vijftig centiaren, palende oost en west mijnbeer D'hondt, zuid den gezegden steenweg en noord de Hospioiën van Aalst. Onmitldelijke ingebruiktreding. De kooper zal het vermogen hebben d'helft zijner koopsom in handen te houden aan den intrest van 4 ten honderde bij jare. t'elkens eenen ZATURDAG, om 4 uren namiddag, ter herberg In Wanzele, bij sieur Frans JBaeyens, te Aalst-Schaarbeek, aan den Gentsohensteenweg. Voor alle inlichtingen zich te vervoegen ten kan- toore van gezegden Notaris DE WINDT, te Aalst, Cumontstraat N" 11, nabij de Reizigersstatie, bij wel ken gestadig te bekomen zijn groote en kleine kapita- en,mits bezet op grondgoederen.

De Dendergalm | 1891 | | pagina 3