RENTENIERSHUIS GROOTEN HOF, HOFSTEDE, BOOMEN MET DE BOLLE TE HUREN Terstond te huren TWEEWIELPAARDEN DROOG HOUT, LANDEN EN MEERSCHEN, «O De kleine Tooverheks, Schoon Huis te koop. POLITI 2. DE SLAAPMUTS, Benedeplaatsen 2 fr. Balcon 4 fr. Gaanderij 50 BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Te huren of te koop VERKOOPINGEN. STAD AALST. DE SCHUTTERS Z01ER VREES, Uit der hand te koopen Men meldt uit NederbrakelOver een twintigtal jaren werd er in de gemeente Maria- Oudenhove een kluizenaar vermoord voör de weinige centen die de man bezat. Verschillige personen werden alsdan aangehouden en weder losgelaten bij gebrek aan inlichtingen over hunne plichtigheid. I)e verledene week stierf een der pliclitigen te Michelbeke, die op zija sterfbed bekende de moordenaar te zijn en dat er maar een medeplichtige nog in leven was, zekere X... een deugniet die meer dan vijftig keeren achter de grendels is gezet geworden. De gendarmerie van Nederbrakel heeft hem gevangen gonomen en naar de gevangenis van Oudenaarde gevoerd. Toen men dien schelm aanhield, zegde hij tegen de gendarmen ik zal u allen een proces aandoen voor eerher stelling Sottegem. Moordpoging op twee gendarmen. De gendarmen De Groote en van Thielen der brigade van Sottegem, zaten zondag aan tafel in de woning van den burge meester, toen eensklaps een vuurschot weer klonk en eene lading schroot door het venster drong. De Groote werd erg aan het hoofd gekwetst de tweede gendarm en nog twee andere perso nen werden gewond door lie glasscherven. Men heelt vermoedens op personen, die een hall uur te voren tot de gendarmen gezegd hadden Wij zullen u vinden, omdat zij in overtreding genomen waren van het poiicie- reglement op de herbergen. Het parket van Audenaarde is met weet wetsdoctors naar Sottegem gekomen, om een onderzoek in te stellen. De gewonden der ge kwetsten zijn ongelukkig niet gevaarlijk, be halve die van De Groote, welke nogal erg zijn. Zijn hoofd draagt de eene wonde nevens de andere. Uit het onderzoek is gebleken dat de aanslag op de gendarmen van Sotteghem niet de onge lukkige gevolgen heeft gehad, welke men vrees de. De toestand der gekwetsten is veel verbe terd en geen enkele hunner is in levensgevaar. Men denkt dat de plichtigen weldra zullen aangehouden zijn. Brussel. Moord en zelfmoord. Gaat Brussel nu aan de beurt komen Een echtelijk diama had maandag namiddag te Laken plaats. De voerman Jozef Stallaert heeft zijne vrouw gedood en zich daarna gezelfmoord. De man gedroeg zich slecht, ging zich in den drank te buiten en maakte dan altijd ruzie. Maandag, rond 3 uren, kwam hij uit zijne woning, achtervolgd i oor zijne vrouw die hem allerlei verwijten deed. Woedend riep Stallaert uitZwijg of ik dood u He wel, dood mijik heb liever te sterven Op hetzelde oogenblik trok Stallaert een revolver uit den zak de vrouw sprong toe om hem te ontwapenen, doch het schot ging af en trof haar rakelings in het hart. Zij deed een paar stappen, viel en was dood. Stallaert zette dan het wapen aan zijn hoofd en schoot zich door den kop. De smart van den 18jarigen zoon was onbe- schriflijk hij wilde zich met alle geweld gaan verdrinken. De echtgenooten hebben nog een ander kind, 13 jaar oud. Woensdag heeft de begrafenis plaats gehad van Joseph Stallaert en zijne vrouw, de droe vige helden van het huiselijk drama te Laken. De toestand van M. Victor Jacobs, staats minister, is veel verslecht. Onverwijld is hij van de Pyreneën, waar hij geen beterschap gevonden heeft, moeten teruggevoerd worden na,ar Biussel. De koning beeft tijdingen over zijne gezondheid doen vragen. In den nacht van dijnsdag tot woensdag, omtrent 2 ure, is in de statie van Schaarbeek een erg ongeluk gebeurd. De onderstatie-over- Bte, M. Jourdain, is door den koopwarentrein 4273, in bestemming naar Antwerpen, omge worpen. Hij viel onder den trein en zijn linker-, voet werd schrikkelijk verpletterd. Daar hij gevallen was zonder een kreet te slaken, had niamand op het oogenblik zelf het ongeluk bemerkt, en het grootste deel van den trein le^-dover uem heen. Het was onderden deitigsten waggon dat men hem uithaalde. M. Jourdain werd naar het gasthuis van Schaarbeek gebracht, waar zijnen voet onmid- delijkis moeten worden afgezet. Het slachtoffer is gehuwd en vader van vier kinderen. Ruysbroeck. Dinsdag heeft men hier uit de vaart van Charleroi het lijk opgevischt van een 19jarig meisje, met name M..., dienst meid bij M. D...te St-Gillis, die sinds 10 dagen verdwenen was. Antwerpen, 8 October. Ongesteld heid van den burgemeesterVrijdag morgen werd ons eene jammerlijke tijding aangebracht. De achtbare burgemeester, M. de Wael, is an dermaal door eenen aanval van beroerte getrof fen, in het stadhuis zelf. Eenige minuten voor half tien bevond de burgemeester zich reeds op het gaanpad der Gildenkamerstraat om zooals hij sedert eenigen tijd de gewoonte heeft, langs daar in het stadhuis te gaan. Eensklaps bleef hij staan en blik strakte voor zich heen. De heer Jan Ceurvels, meester-loodgieter, woonachtig in de verbondstraat, die eene sou missie in het stadhuis ging nederleggen, dit ziende, snelde toe en vroeg of hij hem den arm mocht bieden. Die heer, door de stuipachtige trekkingen zijner lippen, radende wat er gaan de was, ondersteunde hem uit al zijne krachten om den trap te beklimmen en de pui te berei ken. Daar gekomen werd de zieke met behulp van den deurwaarder en een paar ander stads- bedienden in zijn kabinet geleid. Nauwelijks had men hem in eenen zetel geplaatst of eene crisis verklaarde zich. Al wat aangewend werd om hem tot het be wustzijn te krijgen bleef vruchteloos. Rond kwart na elf ure deed zich eene tweede crisis voor. Toen men rond 12 ure, bij den eerbiedwaar- digen grijsaard toegelaten wierdwasmen pijn lijk getroffen door den staat waarin hij zich bevond. De mond werd bewogen door stuip achtige trekkingen en de oogen ondergingen denzelfden invloed, doch men ontwaarde enkel het wit er van de gelaatskleur was hoogge kleurd en van tijd tot tijd bracht de lijder, de linkerhand aan den mond als wilde hij die ze nuwtrekkingen stillen. Rond den lijder stonden geschaard zijne jongste dochter, zijne beide zonen, Charles en André, een zijner schoonzoons, de heer Leonce Grootaers de heeren schepenen en de geuees- heeren. Alhoewel ernstig, zien de geneesheeren geen onmiddellijk gevaar in zijnen toestand. Sure 20 minuten. Met genoegen melden wij dat onze achtbare burgemeester tot het be wustzijn is teruggekeerd, De vrees voor gedeeltelijke verlamming wa* gelukkig ongegrond. Het was geen aanval van beroerte die hem het bewustzijn deed verliezen maar enkel eene hevige zenuwcrisis. De geneesheeren MM. Gits en Van Campen- hout, die gedurig bij den lijder gebleven zijn, koesteren de beste hoop. De heer burgemeester heeft reeds gesproken en is zoo even naar zijne woning op den boule vard Leopold overgebracht. Zelfmoorden te Gheel. Het schijnt het seizoen der zei moorden te zijn. Geen dag gaat er voorbij of men hoort van soortgelijke dra mas, het eene verschrikkelijker dan het an dere. Zoo vernemen wij, uit geloofwaardige bron, dat woensdag te Gheel, zuster en broe der zelfmoord gepleegd hebben. Zij woonden in frankrijk en zijn naar Gheel gekomen om van een nauwen bloedverwant eene som geld te vragen die I ij hun verschuldigd was. De bloedverwant kon de som niet wedergeven voor den oogenblik en, op dit antwoord, ver klaarden de zonderlinge reizigers, dat zij zich van 't leven zouden berooven. En, inderdaad, weinige stonden daarna vond men zuster en broeder in eenen particulieren hof op eene bank gezeten met verbrijzeld hoofd. De broeder nield nog den revolver in de hand waarmede hij zijn noodlottig besluit had uitgevoerd. Dit drama heeft eene groote ontroering ver- wel t, zooals te begrijpen is. Bergen, 6 Oct. Uit Hornu wordt ge meld dat maandag namiddag te la Jonquière eene landbouwster van 62 jaar oud, de weduwe M. C. zich gezelfmoord heeft door een revol verschot in den mond. Zij bleef op den slag dood. Eenige jaren geleden heeft de echtgenoot dier vrouw een einde aan zijn leven gesteld door verhanging. Nog eene zelfmoord een jongeling van Montigny-sur-Sambre, welke zicli in zijn regi ment moest aanbieden heeft, na afscheid geno men te hebben van zijne familie, zich in de Samber verdronken. Hij had eenen onoverwinbaren afkeer van den militairen dienst. Charleroi. Een tandmeester van Franschen oorsprong, zekere Tourrier van Orleans, heeft zich in de Maas verdronken nadat hij gepoogd had zich te vergiftigen en zich drie revolverschoten in het hoofd had gelost. Tourrier werd vervolgd door het Fransch gerecht wegens zedenschennis. In een briefje op zijne kamer gevonden, zegde hij onschuldig te zijn. Hij wilde echter zijne familie de schande niet aandoen hem tot het gerecht te zien verschijnen. Thienen. Donderdag namiddag heeft er niet verre van onze stad, op het dorji" Goid- senhoven, een vreeselijk ongeluk plaats gehad. De twee kinderen van zekeren Minten, een meisje van zeven jaar en een knaajrje dat wat ouder is, speelden op het veld rond eenen hoop brandend aardappelkruid. De kleederen van het meisje vatteden vuur en daar er niemand in de nabijheid was liep de knaap naar huis om zijne ouders te verwittigen. Toen dezen ter plaatse kwamen was het arme kind reeds dood. Heel het lijkje was verkoold. Luik. - Pieter C.38 jaar oud,'dienst knecht, en minnaar van de vrouw Elisa Delai- resse, van haren eersten man gescheiden en weduwe van zekeren Nysseds, heeft donderdag namiddag rond 3 uren tijdens eenen twist deze vrouw met een revolverschot gedoodeen andere kogel vloog op straat en trof een meisje en een jongen dan poogde C... zich te zelf moorden, doch hij gelukte er slechts in zich te verwonden. kind werd letterlijk in twee gesneden aan de bareel van Feyzin, door den sneltrein die om 5 ure 45 m. uit Parrache vertrekt. M. Biol, zijne moeder en Mad. Chastron, die voor op het rijtuig zaten, werden op den slag gedood M. Chastron werd licht gewond, Mad. Biol en het kindje van M. Chastron hebben geen letsel bekomen. M. Biol-Mir ibel werd aanstonds verwittigd. Toen hij zich voor de lijken bevond heeft hij gepoogd zich te zelfmoorden. Duitschland. Een elzasser door een duitsch soldaat ge dood.Men meldt uit Friburg aan La petite presseDe gendarmen hebben alhier uit Mul- hausen aangebracht een serjeant van het 112 linieregiment, die wegens mourd voor het krijgsgerechtshof staat te verschijnen. Toen hij na de krijgsoefeningen in zijne bezet- tingstad weerkeerde, kreeg hij ruzie met eenen inboorling van Mulhausen. In den twist had hij zijnen sabel getrokken, en eenen fabriekwer ker doodelijk gewond. Voor ditmaal heefteen dier tallooze vitterijen tusschen burgers en sol daten een rechterlijk gevolg. Het is van aard om er op te wijzen. Stedelijk Bestuur van Aalst. E Buitenland.. Aan de moeder Nederland. Eene vroegtijdige moordenares justicie te Maestricht is door eene overgeleverd hare 15-jarige dochter. Volgens eigen bekenning van dit meisje, heeft zij in verschillende gezinnen, waar zij als dienstmaagd woonde, drij kinderen ver wurgd, die kinderen waren oud 5, 18 en 24 maanden. De laatste moord heeft zij in de vorige week te Maastricht gepleegd op een aanvallig meisje van 18 maanden van den heer L. W. De ouders vonden het kind 's morgens dood in de wieg. De moordenares, die alles koelbloedig be kent kan geene redens voor hare misdaden opgeven. Luxemburg, Een dubbele moord is in den nacht van zon dag tot maaDdag gepleegd geweest te Losange, op een mijl van Bastogne. Op den weg die van Losange naar Bastogne leidt, woonden de 79 jarige weduwe Gabray en hare vijftigjarige meid. Zij hielden eene herberg en de bazin ging door als bezittedde eenen goeden spaar pot. Maandag morgend vond men beide vrouwen vermoord. De weduwe Gabray lag verworgd in haar bed zij was zonder twijfel in haren slaap verrast geweest. De meid moet zich krachtdadig verweerd hebben verscheidene stoelen waren in huis gebroken en de voordeur was met bloed be smeurd. Het lijk der meid werd in den put ontdekt. Diefstal is de drijfveer der misdaad, al de meubelen waren opengebroken en geplunderd. Frankrijk. Storm op zee. De schepen, woensdag te Marseille aangekomen, melden dat er zwaar stormweer heersclite in volle zee. De stoomboot Napels, die 's morgens aan kwam van Sebastabol, had onderweg 300 scha pen verloren op 1000. Van de Saint Marc, die van Havre kwam, werden 200 vaten wijn door de golven wegge slagen. Een rijtuig doorgesneden. 3 dooden. Men meldt uit Lyon dat er een schrikkelijk ongeluk heeft plaats gehad op de spoorlinie tusschen de staties van Saint-Fods en Feyzin. Een rijtuig van M. Biol- Mirabel, een huur houder van Lyon, waarin zes personen gezeten waren de zoon van M. Biol, zijne vrouw, zijne moeder, M. Chastron, zijne vrouw en zijn j Stad Aalst. 84e VEfTtOONING den Zondag 11 October 1891, Mejufvrouwen G. De Caesemaeclcer, en Marg. Fauconnier. PROGRAMMA Opening des Bureels, 5 1/2 ure. Gordijn, 6 ure, PRIJZEN DER PLAATSEN Koophandelsrechtbank van Aalst. 26 Voorloopige overeenkomst der bankbreuk. Door vonnis uitgesproken in dato van 7 October 1891, gelijkvormig met de wet van 29 Juni 1887 op de voorloopige overeenkomst der bankbreuk, heeft de rechtbank de bijeen roeping der schuldeischers van d'heer Frans Van Deoogenbroeok, bakker en kruidenier Molendries te Aalst, vastgesteld op Donder dag 22 October 1891, om 10 ure voormiddag in de gerechtszaal der Koophandelsrechtbauk, waar de schuldeischers verzocht zijn persoon lijk of gevolmachtigd zich te bevinden. De Rechtbank heeft M. Gustaaf Bosteers, plaatsvervangend rechter bij de Rechtbank aangesteld, om de vergadering der schuldei schers voor te zitten en heeft aan den schulde naar een uitstel toegestaan voor alle akten van latere uitvoering. Aalst, den 7 October 1891. De Greffer, H. J. PAPPAERT. Van 2 tot den 9 October 1891. GEBOORTEN Mannelijk 13 Vrouwelijk 13 HUWELIJKEN. Th. Vergeylen, dagl. met E. Rimbaut, tw. E. Lenssens, schrijnw. met M. Van den Bossche, br. Ph. Saey, broodb. met A. Steickx, dienstm. OVERLIJDENS. C. Goetvink, m. De Bisschop, landb. 52 j woonende te Teralphene. A. Van den Bremt, m. D'Haeseleer, tw. 28 j Gentschestr. J. De Saedeleer, wr Van den Bremt. z. b. 83 jSch. J. Vermeulen, kl. 39 jNieuwstr. J. De Wandeleer, tw. 17 j., Keizer8tr. M. Van Mol, z. b 34 j., Molendrics. C. Tack, vr. De Moor. z. b. 61 j., Varkensm. M. Van den Bossche, w6 Van den Bergh, z. b. 72 j., Gentschestr. V. Cooman, vr. DeSomer, z. b. 53 j., Kool straat. 5 kinderen oDder de 7 jaren. AALST 10 oct. Der 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. 26-00 27-00 Masteluin00-00 00-O0 Geerst00-00 00-C0 Rogge20-00 22-00 Haver. per 100 kil. 14-50 16-00 Spelt14-00 15-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 24-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 00-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 9-00 10-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter,de 3 kilogram. 7-65 8-55 Eijers de 25 2-25 2-43 Vlas per 3 kilos 2-80 3-40 Vicaenen per stuk, 1* soort J 5-00 2" 20-00 42 zakken nieuwe hop fr. 58.00 tot 60.00 2e kwaliteit fr. 48 tot 53 "Verlichting; der voertuigen. De Burgemeester herinnert aan het publiek, dat volgens art. 7 van het gemeente-reglement van 25 November 1882, alle voertuig rijdende op de openbare straten en wegen 's avonds of 's nachts, zal moeten, ingeval van duisternis, verlicht zijn met eene lantaarn. Deze schikking zal met strengheid toegepast worden. Te Aalst den 15 September 1891 De Burgemeester V. P. VAN WAMBEKE. Schoonen en grooten Lusthof met Woonhuis, gelegen te Aalst-Schaarbeek, op den Lede "eg. Zich te bevragen hij Mr De Coen-Burny, Nieuwstraat 49, fe Aalst. MAGAZIJN van (Velocipeden) bijzonder stelsel Brenaborzacht gemakkelijk loopen, bijzonder lage prijzen van 200 tot 490 francs. Gemak van betaling. Ed. Gregoire-Van Bockstael, constructeur, koper-en ijzergieter, te Aalst. VERKOOPING ter herberg DE GRAANMARKT. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1° Op Donderdagen 8 en 15 October 1891, om 4 ure namiddag, ter herberg De Velo cipede te Aalst, in de Peperstraat a) Eenen Eigendom, uitmakende 6 Wonin gen en Magazijn, te Aalst, in de Peperstraat, bekend bij cadaster sectie A N°" 341a, 341b, 341c, 342, 341d, 341e en 347a met eene ge- zamentlijke grootte van 3 aren 20 centiaren. Ingesteld fr. 3840. Jaarlijksche opbrengst 507 fr. 48 cent. b) Een Gebouw met Erve, uitmakende 5 Woningen, gestaan en gelegen te Aalst, in de Peperstraat, bekend bij cadaster sectie A N°" 360a, 360b, 361a, 361b en 36lc te zamën groot een aar een-en-veertig centiaren. Ingesteld fr. 3270. Jaarlijksche opbrengst 422 fr. 80 cent. 2° Op Dijnsdagen 13 en 27 October 1891 om 4 ure namiddag, bij M. Frangois De Cock, aan het Statieplein, te Aalst Een schoon en gerieflijk Huis met Hof, gestaan te Aalst, in de Veldstraat, geteekend N° 12, laatst bewoond geweest bij dame weduwe Trioen. Onmiddeiijke ingebruiktreding. OPENBARE VERKOOPING met groot gemak van betaling van een groot en welgelegen en van eenen te Aalst, Brabantstraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1° Een groot en welgelegen RENTENIERS HUIS, te Aalst, Brabantstraat, sectie A num mers 1556a en 1557a,groot 9 aren 90 centiaren Gebracht op fr. 11,100. 2° En eenen grooten HOF, beplant met schoone Fruitboomen, gelegen achter voor schreven huis, komende met eenen bijzonderen uitgang in de Brabantstraat, sectie A N° 1558a en 1561a, groot 39 aren 70 centiaren. Gebracht op fr. 13,000. Derde en laatste zitdag Maandag 19 October 1891. Om 3 uren namiddagter Estaminet HET COMMERCIE-HÜIS, bij den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst, Groote Markt. Bij gedwongene onteigening. OPENBARE VERKOOPING te Schoonaarde wijk Hoeksken. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 27 October Verblijf, Dijnsdag 3 November OPENBARE VERKOOPING TE HOFSTADE. Studie van den Notaris DE LANGE, Oudescheldestraat, 14 (bij de groote statie) te Gent. OPENBARE VERKOOPING van te Moorsel en Meldert. Bekend ten kadaster van Moorsel, sectie C, nummers 525, 526, 537bis, 538bis, 660, 663, 664, 665, 666a, 691, 692bis, 943, 944, 991, 1000, groot 16 heet. 76 cent. Verdeeld in 8 koopen. Jaarlijkschen opbrengst fr. 1846. En ten kadaster van Meldert, sectie D, num mers 228, 213a, 214a: groot 1 heet. 84 aren 30 cent. Verdeeld in 2 koopen. Jaarlijkschen opbrengst fr. 208. InstelMaandag 26 October VerblijfMaandag 9 November Om 2 ure namiddag, in het HOTEL DES ARCADES», bij den heer Camiel Van den Broeck, te Aalst, Statieplein. 1/2 °/0 instelpremie. gevestigd ter Estaminet Op 't Bergsken, bij Theodoor Van Kerkhoven, Osbroek, Scherrestraat. GROOTE VOGELSCHIETING in het droog, OP WOENSDAG 11 NOVEMBER 1891, (St. Martinus Jaarmarkt). VOORUIT 7 BUFSTEKEN. De inleg is bepaald bollen. op 60 centiemen de Inschrijving van 3 tot 4 ure namiddag. voor Kersmis 1891 eene Hofstede met ontrent 900 roeden beste Hoveniers Land, gelegen te Aalst, St. Job. Zich te bevragen ter katoen- spinderij (voormaalsVANDERSMISSEN FRÈ- RES) Keizerlijke plaats, Aalst. Kantoor van den Notaris DE WINDT te Aalst, Cumontstraat N° 11. A. Een schoon Renteniershuis met Koets poort en Hof te Aalst in de Statiestraat N° 13, bij cadaster sectie C N° 997 b i, met eene op pervlakte van 2 aren. Dit huis voorzien van gazgestel, pomp-en regenwater, bevat Salon, Eetplaats, Keuken, Schotel-en Waschhuis, Remisie en Paardenstal, 6 Bovenkamers, groote Zolders, ruime Menage-en Wijnkelders, is ook door zijne voordeelige gelegenheid ge schikt voor het uitoefenen van alle bedrijven. Onmiddeiijke ingebruiktreding. B. Schoone Bouwg-onden te Aalst aan de Leopoldstr.iatpoort en in de Koolstraat. Voor de conditiën ver voege men zich bij genoemden Notaris. Een schoon Huis te Aalst nevenst de Zee- bergschertrug, rechtover de brouwerij van den heer Van der Schueren hebbende schoone Salons, Keuken, Stal, Remisie of Magazijn, 2 Kelders met Bakoven, Pomp-en Regenwater Moes-en Lusttuin, bezondere ingang voor rij tuigen. Door zijne voordeelige ligging nabij de koop- warenstatie en benevenst de Vaart, allerbest geschikt voor koopman in kolen, bouwmate rialen of voor al ander bedrijf. Voor den sleutel en de conditiën betrage men zich bij den Notaris DE PAUW, te Aalet Keizerlijke plaats N° 26. Te koop een schoon Huis, in de St. Janstraat N° 5, bewoond door den eigenaar F. Callk- baut-Govaebt, gansch nieuw opgebouwd hebbende salon, eetplaats, verandak, keuken' schotelhuis en waschhuis vier schoone slaap kamers, groote en schoone zolder, schoon» kelders, pomp-en regenwater schoonen en grooten conreenen hof van 50 roeden grootte beplant met fruit en ornementplanten, gras plein uitgang gevende in de Scherrestraat door eene groote koetspoortboven de koets poort, magazijn en zolder. Zichtbaar den Dijnsdag, Woensdag en Vry» dag van 10 tot 12 en van 3 tot 5 uren. i Letter- en Tooneelkundig Gezelschap Voor Taal en Vrijlieicl- op Stadsschouwburg, met de welwillende medewerking Orkest onder het bestuur van M. Tulkens van Brussel. 1° OPENINGSTUK aux enfers Offenbach. Blijspel met zang in één bedrijf. 3° Loin du Bal, Gillet. 4° Marche Turcgue, Mozart. 5° OPENINGSTUK Le Pré aux Clercs, fantazij Herold. Blijspel met zang in twee bedrijven door H.VanPeene Het stuk speelt in de Kempen. 7° Heimweh, Solo voor Vilonceel, Jungmann. 8° Danse napolitaine, Desornes. 9° La Parade de garde, Eilenberg. Ingangkaarten zijn ten lokale De Graaf van Egmont te bekomen, den dag der vertooning tot 4 ure namiddag. Aalstersche Hop van 1889 frs. 35.00 a frs. 00.00 1890 beschikbaar 45.00 48 00 Poperingbe, stad 1891 00.00 000 .00 gemid.gemeente id. 09.00 000.00 van eene groote hoeveelheid TTï1 A A T QT Louis BUEKENS, Zaakwaarnemer, te Aalst, zal aldaar op MAANDAG 12 OCTOBER 1891, om 2 ure namiddasr, ter herberg De Graanmarkt, bij d'heer Karel Penneman, ten aanzoeke van den heer Fran- ciscus Muylaert, koopman te Haaltert, door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, openbaarlijk ver- koopen Eene groote hoeveelheid droog Bueken, Eiken- Olmen, Abeelen, Esschen, Kanada, Notelaren en Ker selaren Hout, van alle dikten en lengten dienstig voor Meubelmakers, Schrijnwerkers, Kuipers, Stoelmakers enz., verdeeld in koopen 't elks gerief. Dit op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. van eene behuisde en beplante De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal achtervolgens de toelating daartoe verleend door den heerVoorzittar der rechtbank van eersten aanleg zitting houdende te Dendermonde, den 26 September 1891, openbaarlijk verkoopen EENIGEN KOOP Eene behuisde en beplante Hofstede, gestaan en ge legen te Schoon aarde, wijk Hoeksken, groot ingronde 6 aren 76 centiaren, thans gekend bij kadaster eenige sectie nummers 548, 549 en 551, te zamen met eene grootte van 7 aren 50 centiaren, palende oost de kinderen van J.-B. Van Boven, zuid den heer Dellen, west de straét en noord de kinderen van Jan-Frans Verbeeck. Bewoond en gebruikt bij Joannes Bosman. Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet De Vier Winden, bewoond bij den heer Ladeuze, te Aalst, Keizerlijke Plaats. van De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie bet behoort, op Maandag 26 October 1891, om 9 ure stipt voormiddag, openbaarlijk verkoopen 1° 15 koopen Kanada Boomen aan eenen meerscb te Hofstade, in bet Denderland, genaamd deZwes, ter dikte van 1 meter 9(1 centimeters. 2° 1 Kanada Boom aan de hofstede van de kinderen van d'heer Antoon Van Hauwermeiren. 3° 13 Kanada Boomen aan eene partij land gelegen te Hofstade, genaamd de Reyken, ter dikte van 2m 70°, alsook 3 Wilgen en 1 Abeel ter dikte van 2 meters. 4° 4 koopen Kanada Boomen en 2 Wilgen aan eene partij land genaamd bet Bundel. 5° 2 Kanadas aan eene partij land genaamd De Vangt ter dikten van lm 90= en 2m 14=. 6° En 1 Kanada, 1 Wilg en 1 Eik aan eene partij land genaamd Den Hoogenbosch. Te vergaderen bij d'heer Frans De Swaef, herber gier te Hofstade. aan den Steenweg. Al die Boomen zijD van zuiveren opwas en buitenge wone lengten cn ter dikten van 1 meter 50 centimeters tot 2 meters 70 centimers. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits borgstelling. 6 Het gewoon ongeld te betalen bij het verborgen ter herberg van sieur Adolf Boeghens, tc Hofstade, Bab belaar.

De Dendergalm | 1891 | | pagina 3