RENTENIERSHUIS F STEDE, BOOMEN Landen en Meersch HUIZEN, WOONHUIZEN GROOTEN HOF, vSfiiöiïj»—tai»!. TE HUREN LANDEN EN MEERSCHEN, Vcrschillig Nieuws. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. POLITIE VERKOOPINGEN. MEERSOH, te Aalst. Vogelschieting met de Bolle De Thee St. Gislain is het beste, het oudste, afzett,endend bloedzuiverend genees middel. De doos 1.25 fr.; de pillen met den thee 1,50 fr. De Zwitsersche Pillen, bereid door A. Hertzog, apoteker, 28, rue de Grammont, te Parijs, zijn voorhanden in alle belgische apote- ken, 1 fr. 50 de doos. Maria-Audenhove. Een brand is dinsdag laatst, omtrent 12 ure 's middags, ontstaan in het werkhuis van Theophiel Roos, wagenmaker alhier. "Werkhuis, schuur, stalling, met gansch den inboedel werden door de vlammen vernield. Alles is verzekerd. Men voorspelt geen kouden doch wel een stormachtigen winter. Lokeren.De genaamde EmmaX..., eene jonge dochter van omtrent de 30jaren oud, die bij hare ouders woont, heeft zaterdag avond na een hevigen twist met haren vrijer, eene zekere hoeveelheid vitriool gedronken. De ongelukkige is volgens de verklaring van den doktor inwendig schrikkelijk verbrand, en men vreesde zondag en maandag haar niet te kun nen m het leven houden. Maandag avond is zij berecht geworden. F. S. Het slachtoffer is dinsdag avond omtrent 5 ure overleden. Brussel. De Béforme verzekert dat de koning daags voor de opening der Kamers al de leden der beide Kamers op een groot ban ket zal noodigen. De clercicalen zien deze groote vergadering niet zonder eenige achter docht te gemoet, Geheimzinnige misdaad. Woensdag rond 6 ure 's morgens, heeft een vigilantkoet- sier in de Droogbeekstraat te Laken, het lijk gevonden van een ongeveer öOjarig mensch de tong hing uit den mond 'en in den hals be merkte men roode vlekken. De koetsier zocht eenen agent van politie op en vond er na lang zoekens, eenen op den hoek van de Maria Christinastraat. Door de politie ondervraagd, verklaarden de werklieden van de statie Pannenhuis dat zij woensdag in den loop van den namiddag eenen man en eene vrouw badden zien omdolen in het veld. Het lijk erkenden zij voor dat van den man. Meer is men niet te weten gekomen. De vrouw wordt opgezocht en het lijk is naar 't doodenhuis gebracht. Nachtelijke worsteling tusschen inbre kers en politiedienaarsDe herberg van M. Antoon Muller, 6, Violettenstraat, alhier, heelt woensdagnacht het tooneel geweest van een woesten strijd tusschen politieagenten en dieven. Op hunne ronde zagen Lannoy en Deleek, rond twee ure 's nachts dat er nog licht in die herberg was, en daarbij deed een ongewoon ge rucht en het klinken van geldstukken hen be seffen dat er dieven in de herberg waren. Do deur was slechts op de klink. Lannoy trok de klink aan en hield aldus de deur gesloten, terwijl Deleek uit al zijne macht op de vensterluiken begon te slaan om den pa troon der herberg wakker te maken. Edoch, de dieven bliezen aanstonds het licht uit, en begonnen uit al hunne macht al binnen aan de deur te trekken, Lannoy kon het tegen de twee stevige kerels niet volhouden. Toen ving in ue duisternis eene vreeselijke worste ling aan. De dieven klopten op de agenten als de smid op het aambeeld. Gelukkig kwamen de baas en eenige voorbijgangers toegeschoten, en alzoo konden de dieven in bedwang gehouden en naar 't politiebureel gebracht worden, 't Zijn twee gevaarlijke oudveroordeelden Leo pold Jansstns, 23 jaaroud en Florentin Estour- gies, wonende op den steenweg van Elsene. Zij hadden zich 's avonds op de koer der herberg versteken, en waren aldus in den toog gebro ken. Al het geld lag nog daarop. De agenten alhoewel leelijk toegetakeld, hebben gelükkiglijk geene ernstige wonden be komen en zullen er met eenige dagen rust van af zijn. Een ivonder. La Gazette verhaalt onder dien titel een geval waaraan weinigen geloof zullen hechten. Een koopman uit het binnenland was zaterdag naar Brussel gekomen om op den Antwerpscheu Steenweg levering te nemen van eenen aankoop schapën. Toen de man met de hand door de wol van een dier schapen ging, was hij niet weinig verwonderd er beweging in te gevoelen. Bij onderzoek stelde hij vast dat hij de hand gelegd had op eene groote rat, welke nest gemaakt had in de dikke wol van het dier. In de vacht van een ander schaap zou de koopman een nest jonge ratten aangetroffen hebben. Den 25 October zullen de velocipedisten die deel nemen aan den Brusselschen wedstrijd zich aan de Zuiderstatie vereenh en en aan de Groenlei (Allée Vertevertrekken. De afte rijden weg bedraagt 160 kilometers, en is als volgtBrussel, Boom, Antwerpen, Herenthals, Herseele, Aarschot, Leuven, Tervueren, Groe- nendaal, Boschvoorde en terug naar Brussel. Achter het kerkhof van Schaarbeek heeft woensdag morgen in de vroegte een tweege vecht met den revolver plaats gehad tusschen een onderofficier van het leger en een jongeling van Brussel. Verscheidene kogels werden ge wisseld, en de onderofficier licht aan het been gekwetst. Twist over een meisje zou aanleiding tot die ontmoeting gegeven hebben. Groote Irand. Een geweldige brand is woensdag rond den middag losgehrsten in de groote bougies-fabriek van Haeren nabij Vil voorden, De fabriek welke vernield werd is die van MM. Belhommes, Gilles ffh C° ook heel het beluik, bewooud door werklieden der fabriek, is in asch gelegd. Het vuur ontstond rond half een namiddag in de kelders spoedig werden per telefoon de pompiers van Brussel en Schaarbeek ontboden. Het vuur werd moedig aangetast, maar zon der baat. In het beluik trachten manen, vrou wen en kinderen eenige haver te redden men moest hen dit weldra verbieden om grootere rampen te voorkomen. Te 4 ure bleven van de fabriek nog slechts de verkoolde muren over. De schade beloopt tot 600,000 fr., totaal ver- j zekerd. 1 In 1889, als de fabriek andermaal door het vuur werd aangetast, werd te Mechelen door eenige personen voorgesteld een vrijwillig pom pierskorps in te richten op 12 eigenaars van fabrieken beantwoordden slechts 2 den oproep en van de stichting van het pompierskorps was geen sprake meer. Het is te hopen dat de les van gisteren leer zamer zal zijn Antwerpen, 12 October.Debeter schap die zich voorgedaan heeft in den gezond heidstoestand van onzen burgemeester M. De Wael duurt voort. Zooals wij reeds gezegd hebben, was het geen aanval van beroerte, waardoor hij overvallen werd maar wel een bloedopdrang ten gevolge van eene slechte spijsverteering. Onze achtbare eerste magis traat is reeds verscheidene uren lang op ge weest. Hij spreekt reeds van binnen weinige dagen zijne bestuurlijke werkzaamheden in hst stadhuis te hernemen. Drama op de Schelde. Vijf onzer stad- genooten waren maandag in een centerboot, toehoorende aan den heer Farazyn, bediende d r Water Works, een pleziertochtje op de Schelde gaan doen. Het weder was prachtig en de reis was dan ook zeer vermakelijk. Om streeks 8 ure 's avonds evenwel stak een nog al hevigen wind op, en bij het terugkeeren naar Antwerpen, was de Schelde zeer onstui mig. Beneden de rivier, nam de bemanning van de centerboot vijf personen op die met twee roeibootjes insgelijks naar Antwerpen terug keerden. De twee bootjes werden van achter aan de centerboot vastgemaakt. Op de hoogte van de Pijp Tabak kwam deze laatste in aanvaring met de stoomboot Alex andre Key Ier. De centerboot bekwam in de zijde een groot gat. Eenige der opvarenden sprongen in de boot jes die van achter vasfgemaalct waren, anderen klampten zich aan de ankerketting vast, terwijl anderen in het water vielen. Acht der tien opvarenden konden zich red den of werden gered door de bemanning van de stoomboot. De twee anderen zijn niet meer terug gezien en zullen waarschijnlijk verdron ken zijn. De acht schipbreukelingen zijn in de twee roeibootjes naar Antwerpen gekomen, doch werden vergezeld van de stoomboot tot aan de vlotbrug waar zij ontscheept zijn. De twee verongelukten zijn de heeren K E., wonende Kerkstraat, en Jan Buytaert, schip per, wonende op het Viaamsch Hoofd. Tongeren. Schrikkelijk ongeluk. In de Sakramenlstraathad maandag namiddag een smartelijk voorval plaats. Het 6jarig zoontje van de weduwe Maerissen k*d zich vastgeklampt aan eene kar met kareelen dewijl men bezig was aan het ontladen. Op eens sloeg het voertuig achterover en verpletterde het hoofd van den onvoorziebtigen knaap. Eer men hulp had kunnen toebrengen was het ongeluk kige kind reeds een lijk. Men begrijpt licht de wanhoop zijner moeder. Luik. Roekeloose vrouw. In een wilde beestenspel te Luik had de bestuurder aangekondigd dat een liefhebber met hem in het ieeuwenhok zou gaan. Maar de liefhebber was niet \erschenen. Het publiek was ontevreden en de bestuur der, om zijn volk te vreden te stellen, beloofde 2,000 fr. aan dengene ond«r het publiek die hem in de kooi zou durven volgen. Eene volksvrouw bood zich aan. Zij kwam mede in het hok, wel een weinig bleek, maar zij hield zich kloek, bleef in de kooi tot het einde der oefening en verliet die onder de toe juichingen van het publiek. jöuitenland. Frankrijk. De Belgen te Rijsel. De volksoptelling, die onlangs te Rijsel gedaan werd, heeft den volgenden uitslag gegeven: Franschen 150,173; genaturaliseerde Franschen, 3,147, vreemde lingen, 47,751, Tusschen de vreemdelingen kelt men 46,708 Belgen, waarvan 20,789 mannen en 25,289 vrouwen. Parijs, 12 October. Zaterdag avond is in de menagerie Pezon, die te Havre op de foore staat, de dierentemster, Mme Peson, bij de oefeningen met eenen zwarten beer gevaar lijk gekwetst geworden. De dierentemmer Giacometti heeft haar uit de klauwen van den beer kunnen losrukken. Hare wonden, alhoe wel ernstig, stellen gelükkiglijk haar leven niet in gevaar. Rusland. Eene wonderbare geschiedenis. Siberie is tegenwoordig het land waar de romantische verhalen der middeleeuwen herleven. De Tele graph weet nu weer zulk eene geschiedenis mede te deelen. Een oude man was, wegens een gering ver grijp van staatkundigen aard, met dwangar beid in Siberie gestraft. Zijne straf was daar nog verzwaard, omdat hij eens, bij eene terreinopmeting, op de meet- ketting van den opzichter getrapt had. Deze misdaad werd als hevig verzet tegen de wette lijk erkende overheid gekenschetst. Eens op een dag was hij aan 't werk, toen hij getroffen werd door het uiterlijk van den schild wacht dat hem bekend voorkwam. Hij vroeg den soldaat van waar hij kwam, maar de mili tair hield zich aan zijne consignes en gaf geen antwoord. De oude man bleef den soldaat oplettender aanzien, totdat hij eensklaps eenen naam noemde en op zachten toon zegde: mijn lieve, lieve zoon De schildwacht beefde, verbleekte, omklem de zijn geweer vaster en trachtte zijne ontroe ring te verbergen, maar dit hield hij slechts een oogenblik vol toen ontviel zijn wapen aan zijne handen en hij zelf zeeg ter aarde zonder een woord te uiten. De vader snelde naar hem toe en bedekte het gelaat van zijnen zoon met kussen. De andere schildwachten dachten niet anders of de dwang arbeider had den soldaat omgebracht en zij maakten reeds aanstalten hem neer te schieten. Daar de oude man echter niet ophield den schildwacht te kussen, bracht men beiden naar het gasthuis en toen de ware toedracht dei- zaak bekend werd, waren de soldaten diep ge roerd door wat zij hadden bijgewoond. Den volgenden morgen verklaarde de dokter, dat de soldaat zijn verstand verloren had en naar een krankzinnigengesticht moest worden vervoerd. De oude arbeider moest weer aan zijn werk gaan, maar dit weigerde hij, en ten laat ste begon hij zoo te razen !en te tieren, dat men hem een dwangbuis moest aantrekken en hem eveneens in een krankzinnigengesticht moest opsluiten. Van 9 tot den 16 October 1891. GEBOORTEN Mannelijk 9 10 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. Fr. Van Goethem, landb. met M. De Lom- baert, z. b. C. Stevenye, tw. met V. Cornelis, dagl. C. Van de Maele, dagl. met. D. De Wolf, dagl. C. Van de Meersschc, t v. met M. Van Del- sen, tw. E. Sonck, tw. met Cl. Podevyn, tw. S. Buys, tw. met M. Monsieur, tw. J. Poriau, dagl. met J. Meert, br. OVERLIJDENS. J. Hereman, weduwenaar De Coninck, tw. 70 jGroenstraat. Klinkspoor, vr. Thomas, herb. 36 j Binnenstraat. 6 kinderen onder de 7 jaren. AALST 17 oct- Eer 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. 24-00 27-00 Masteluin00-00 00-00 Geerst00-00 00-C0 Rogge20-00 21-50 Haver. per 100 kil. 15-00 16-50 Spelt14-00 15-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 24-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 00-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 9-00 10-00 Aordap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 B^er.de 3 kilogram. 7-38 8-28 E jors de 25 2-34 2-52 Vlas per 3 kilos 2-80 3-40 Vi"genen per stuk, 1® soort 15-00 2® 20-00 45 zakken nieuwe hop fr. 60.00 tot 65.00 2e kwaliteit fr. 58 tot 60 Stedelijk Bestuur van Aalst. Verlichting- tier voertuigen. De Burgemeester herinnert aan het publiek, dat volgens art. 7 van het gemeente-reglement van 25 November 1882, alle voertuig rijdende op de openbare straten en wegen 's avonds of 's nachts, zal moeten, ingeval van duisternis, verlicht zijn met eene lantaarn. Deze schikking zal met strengheid toegepast worden. Te Aalst den 15 September 1891 De Burgemeester V. P. VAN WAMBEKE. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Derde en laatste zitdag 1° Op Donderdag 22 October 1891, om 4 ure namiddag, ter herberg De Velo cipede te Aalst, in de Peperstraat a) Eenen Eigendom, uitmakende 6 Wonin gen en Magazijn, te Aalst, in de Peperstraat, bekend lij cadaster sectie A Nos 341a, 341b, 341c, 342, 341d, 341e en 347a met eene ge- zamentlijke grootte van 3 aren 20 centiaren. Gebracht op fr. 4,260. Jaarlijksche opbrengst 507 fr. 48 cent. b) Een Gebouw met Erve, uitmakende 5 Woningen, gestaan en gelegen te Aalst, in de Peperstraat, bekend bij cadaster sectie A N08 360a, 360b, 361a, 361b en 361c te zamen groot een aar een-en-veertig centiaren. Gebracht op fr. 4,150. Jaarlijksche opbrengst 422 fr. 80 cent. 2° Op Dijnsdagen 13 en 27 October 1891, om 4 ure namiddag, bij Si. Francois De Cock, aan het Statieplein, te Aalst Een schoon en gerieflijk Huis met Hof, gestaan te Aalst, in de Veldstraat, geteekend N° 12, laatst bewoond geweest bij dame weduwe Trioen. Ingesteld fr. 6,350. Onmiddelijke ingebruiktreding. OPENBARE VERKOOPING met groot gemak van betaling van een groot en welgelegen en van eenen te Aalst, Brabantstraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1° Een groot en welgelegen RENTENIERS HUIS, te Aalst, Brabantstraat, sectie A num mers 1556a en 1557a, groot 9 aren 90 centiaren Gebracht op fr. 11,100. 2° En eenen grooten HOF, beplant met schoone Fruitboomen, gelegen achter voor schreven huis, komende met eenen bijzonderen uitgang in de Brabantstraat, sectie A N° 1558a en 1561a, groot 39 aren 70 centiaren. Gebracht op fr. 13,000. Derde en laatste zitdag Maandag 19 October 1891. Om 3 uren namiddagter Estaminet HET COMMEBCIE-HUIS, bij den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst, Groote Markt. Bij gedwongene onteigening. OPENBARE VERKOOPING te Schoonaarde wijk Hoeksken. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 27 October RQ Verblijf, Dijnsdag 3 November OPENBARE VERKOOPING TE HOFSTADE. OPENBARE VERKOOPING TE SCHOONAERDE. 1° koop. 2e koop. 4° koop. ZITDAGEN Instel, Woensdag 28 Oktober .g„j Verblijf, Woensdag 4 November Licitatie. OPENBARE VERKOOPING te Aalst. Eerste koop. Tweede koop. ZITDAGEN Instel, Maandag 9 XT 10„, Verblijf, Maandag 23 November 1891. Om uit de gemeenschap te treden. OPENBARE VERKOOPING Eerste koop. Tweede koop. Derde koop. Vierde koop. ZITDAGEN Studie van den Notaris DE LANGE, Oudescheldestraat, 14 (bij de groote statie) te Gent. OPENBARE VERKOOPING van te Moorsel en Meldert. Bekend ten kadaster van Moorsel, sectie C nummers 525, 526, 537bis, 538bis, 660, 663' 664, 665, 666a, 691, 692bis, 943, 944, 991. 1000, groot 16 heet. 76 cent. Verdeeld in 8 koopen. Jaarlijkschen opbrengst fr. 1846. En ten kadaster van Meldert, sectie D, num mers 228, 213a, 214a; groot 1 heet. 84 aren 30 cent. Verdeeld in 2 koopen. Jaarlijkschen opbrengst fr. 208. InstelMaandag 26 October VerblijfMaandag 9 November Om 2 ure namiddag, in het HOTEL DES ARCADES», bij den heer Camiel Van den Broeck, te Aalst, Statieplein. 1/2 instelpremie. voor Kersmis 1891 eene Hofstede met ontrent 900 roeden heste Hoveniers Land, gelegen te Aalst, St. Job. Zich te bevragen ter katoen- spinderij (voormaalsVANDERSMISSEN FRÉ- RES) Keizerlijke plaats, Aalst. STAD AALST, Maatschappij De schutters zonder vrees, a gevestigd ter Estaminet Opt Bergsken, bij Theodoor Van Kerkhoven, Osbroek, Scherrestraat. in het droog, OP WOENSDAG 11 NOVEMBER 1891, (St. Martinus Jaarmarkt). VOORUIT 7 BUFSTEKEN. De inleg is bepaald op 60 centiemen de 2 bollen. Inschrijving van 3 tot 4 ure namiddag. Aalstersche Hop van 1889 frs. 35.00 a frs. 36.00 1890 beschikbaar 46.00 48.00 Poperinghe, stad 1891 00.00 000 .00 gemid. gemeente id. 09.00 000.00 van eene behuisde en beplante De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal achtervolgens de toelating daartoe verleend door den heerVoorzitter der rechtbank van eersten aanleg zitting houdende te Dendermonde, den 26 September 1891, openbaarlijk verkoopen EENIGEN KOOP Eene behuisde en beplante Hofstede, gestaan en ge legen te Schoonaarde, wijk Hoeksken, groot ingronde 6 aren 76 centiaren, thans gekend bij kadaster eenige sectie nummers 548, 549 en 551, te zamen met eene grootte van 7 aren 50 centiaren, palende oost de kinderen van J.-B. Van Boven, zuid den hoer Dellen, west de straat en noord de kinderen van Jan-Frans Verbeeck. Bewoond en gebruikt bij Joannes Bosman. Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet De V ier Winden, bewoond bij denbeer Ladeuze, te Aalst, Keizerlijke Plaats. van De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, op Maandag 26 October 1891, Om 9 ure stipt voormiddag, openbaarlijk verkoopen 1° 15 koopen Kanada Boomen aan eenen meerscb te Hofstade, in bet Denderland, genaamd de Zwes, ter dikte van 1 meter 90 centimeters. 2° 1 Kanada Boom aan de hofstede van de kinderen van d'heer Antoon Van Hauwermeiren. 3° 13 Kanada Boomen aan eene partij land gelegen te Hofstade, genaamd de Reyken, ter dikte van 2m 70°, alsook 3 Wilgen en 1 Abeel ter dikte van 2 meters. 4° 4 koopen Kanada Boomen en 2 Wilgen aan eene partij land genaamd bet Bundel. 5° 2 Kauadas aan eene partij land genaamd De Vangt j, ter dikten van lm 90c en 2m 14°. 6° En 1 Kanada, 1 Wilg en 1 Eik aan eene partij land genaamd Den Iloogenbosch. Te vergaderen bij d'heer Frans De Swabf, herber gier te Hofstade. aan den Steenweg. Al die Boomen zijn van zuiveren opwas en buitenge wone lengten cn ter dikten van 1 meter 50 centimeters tot 2 meters 70 centimers. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits borgstelling. Het gewoon ongeld te betalen bij het verborgen ter herberg van sieur Adolf Boeykens, te Hofstade, Bab belaar. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, en op bet gewoon gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Een perceel Land te Schoonaerde op het Hoogmi- groveld, gecadastreerd eenige soktie N° 1295 met eene grootte van 17 aren 90 centiaren, groot volgens meting 16 aren 15 centiaren, palende oost den steenweg naar Gysegem, zuid de kinaeren Van der Cruyssen, west de kinderen J.-B. Moens en noord Aloïse De Smet. Gebruikt door Aloïse De Smet en Louis Veldeman. Een perceel Land te Schoonaerde op het Hoogmi- groveld, genaamd den Heylendriesch, gecadastreerd eenige sektio N° 1298 met eene grootte van 29 aren 50 centiaren, palende oost August Geerts, zuid Ignatius Bogaert, west de kinderen Van der Cruyssen en noord de kinderen J.-B. Moens. Gebruikt door Louis Veldeman. 3® koop. Een perceel Land te Schoonaerde op Schoonaerde- kauter, genaamd Vermeuleputten, gecadastreerd eeni ge sektie nummer 2198 met eene grootte van 66 aren 30 centiaren, palende: oost mijnbeer de Notaris De Pauw, zuid en noord de heeren De Loose en west Aloïse Uyttendaele. Gebruikt door Aloïse De Smet en de kinderen J.-B. Moens. Dit perceel zal operoepen worden in 2 deelen, te weten le Deel De helft ten oosten. Gebruikt door Aloïse De Smet. 2" Deel De helft ten westen. Gebruikt door de kfnderen Moens. Een perceel Meersch te Schoonaerde op Braekelen- veld, gecadastreerd eenige sektie N° 29 met eene frootte van 3 aren 50 centiaren, palende oost de we- uwe Frederik Luyckx, zuid Frans Van Accolyen, west Frans D'Haeseen noord de Schelde. Gebruikt door Alexander Van Gysegem. Om er door de koopers in bet gebruik van te komen den 24 December 1891. Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg De Sterbe, bewoond door d'heer August Boemans, te Schoonaerde Dorp. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van genoemden Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats N° 26, alwaar er gestadig kapitalen in leening te verkrijgen zijn mits goed bezet. van De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, ten overstaan van den beer Vrede rechter des kantons Aalst, en met gewin van palm slagen, opeubaarlijlc verkoopen, de volgende goede ren, te weten Een schoon en groot Renteniersbuis met groote Koetspoort, Stallingen, Remisie on Lusttuin, geBt.aan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde in de Statiestraat en hebbende uitgang op het Esplauadeplein, gekend ten kadaster sectie C nummer 99Gk1 met eene grootte van 10 aren 90 centiaren, houdende van de eene zijde aan bet buis van den heer Janssens-De Schryver, van de anderen zijde en van achter aan huizen van den heer Cumont-Faider. Bewoond door den eigenaar denbeer Cumont-Faider. Dit huis heeft Beneden Kelderkeuken, waschplaats, grooten voor- raadkelder, achterkeuken, twee wijnkelders en kolen kelder. Gelijkvloers: Eetplaats, office, twee salons en spreek plaats. 1ste verdiep Salon, drij slaapkamers, cabinet de toilette en badkamer. 2d8 verdiep Zes Slaapkamers. Verders drij mansardekamers, strijkkamer, twee zolders, achtergebouwen, als waschhuis, remisie, stal, kamer voor paardenknecht, hooizolder. En boven en beneden gerieflijke ingemaakte kassen. Zichtbaar den Maandag en Woensdag van elke meek, van 2 tot i ure namiddag. Groot gemak van betaling indien de kooper zulks verlangt. Een Huis met Magazijn te Aalst, op den Dam, ge kadastreerd sektie A nummers 7l5x en 715w met eene grootte van 2 aren 80 centiaren, palende van voren aan de straat en de Vaart, van achter aan dé huizen van jufvrouw Francisca Singelyn, van den eenen kant aan den eigendom van Madame Burny-Burny en van den anderen kant aan dengenenvan den beer Constant Van Kerkhove. Het huis bewoond door jufvrouw weduwe Judocus Verleysen en bet magazijn gebruikt door de maat schappij Werklieden Vereeniging of gemeenlijk gezegd Bazar. Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, ten Stadhuize, Groote Markt. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van genoemden Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats 26, alwaar er gestadig kapi talen in leening te verkrijgen zijn, mits goed bezet. vau en eenen scboonen De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, op het gewoon gewin van palm slagen en gelagen, openbaarlijk te koop bieden, de volgende goederen, te weten Een Huis en Erve te Aalst, in de Geeraardsberg- Bchestraat, geteekend N° 42, gekadastreerd sektie A N° -314, met eene grootte van 1 aar 10 centiaren, palende van den eenen kant aan den eigendom van den heer Constant De Wolf en van den anderen kant en van achter aan dengenen der jufvrouwen Podevyn. Bewoond door den heer Jan Verbeke. Een Huis en Poort te Aalst, in de Brabandstraat, geteekend N° 20, gecadastreerd sectie A Noi 1553a en ex 1555c, groot 85 centiaren, komende van den eenen kant aan den volgenden koop en van den anderen kant en van achter aan den eigendom der heeren Cumont. Bewoond door den beer Jan-Baptista Matthys. Een Huis en Erve te Aalst, in de Brabandstraat, geteekend N° 22, gecadastreerd sectie A N° 1554a met eene grootte van 60 centiaren, komende van den eenen kant aan den eigendom van den heer Felix-Judocas Boone, van den anderen kant aan voorgaanden koop en van achter aan den eigendom der heeren Cumont. Bewoond door jufvrouw weduwe Be Kimpe. Eenen Meersch te Aalst-Schaarbeke, aan dea weg van Aalst naar Erembodegem, genaamd Den Pont- meeesch, door zijuo uitgestrektheid en ligging in de nabijheid der stad en aan de Vaart bijzonder geschikt tot het oprichten van groote nijverheidsgestiehten of andere inrichtingen, gecadastreerd sectie B nummer 544a, met eer,e grootte van 3 hectaren 86 aren 50 cen tiaren, groot voigeus meting 3 hectaren 81 aren 30 centiaren, palende oost de Vaart, zuid d'heer Jau- Frans De Vidts-Pins, west den weg naar Erembode gem en noord Madame weduwe en kinderen Petrus- Josephus De Gheest-Van Temsche. In regie. Deze meersch zal opgeroepen worden in vier deelen, te weten 1° Deel een vierde ten zuiden 2e Deel een vierde daarneveust 3e Deel een vierde daarnevenst 4e Deel een vierde daarnevenst of ten noorden. Telkens om 2 ure namiddag, ter Estaminet A l'Esplanade, bewoond bij d'heer GuillaumeVan Caumenbergh, te Aalst, Esplanadeplein. Tot nadere inlichtingen vervoege men zich ten kan toore van bovengenoemden Notaris DE PAUW, Kei zerlijke Plaats N° 26, té Aalst, alwaar er gestadig kapitalen ter leening te bekomen zijn aan gematigen intrest mits bezet opgrondgoederen.

De Dendergalm | 1891 | | pagina 3