HOFSTEDE, Huizen en Meersch, HUISMEUBELS, Lauden en Meersch HUIZEN, WOONHUIZEN droog Hout, BOOMEN, Schoon Huis te koop. Verschillig Nieuws. Valentin Dbuart. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Aanbelangend Rericht. VERKOOPING. MEERSOH, te Aalst. Uit der hand te koop Vogelschieting met de Bolle, of geene goede lucht te verwachten is immers die lucht heeft al reeds gediend tot de adem haling der leden des huisgezins. I)e tweede opening is de buitendeur. Langs deze zou men te gepasten tijde frissche lucht kunnen binnen laten. Doch, hoe zelden draait zij op hare spoeren De onbezonnen landman vreest te veel de warmte in den zomer en de koude bij wintertijd. Middelerwijl blijft de deur onafge broken toe en kwijnt het vee bij gemis aan zuivere lucht. In het gure seizoen bezet men zelfs die deur van binnen met schoven stroo en van buiten met mesthet*toestoppen van reten en spleten is dikwijls zoo overdreven, dat de dieren soms met een overvloedig zweet beladen zijn. De verpeste lucht van dusdanige stallen benauwt zoodanig dat de bezoeker onwillekeu rig terugdeinst. Gebruikten de landbouwers het eenvoudig toestel, thermometer geheeten, en zorgden zij dat dit gemiddeld van 12 tot 15 centigraden teekende, zoude men zulke uitput tende warmte in de stallen niet aantreffen. Zien wij nu welke nadeelige gevolgen eene ontoereikende verluchting na zich sleept. Door luchtgebrek wordt het bloed minder gezuiverd; zijne herstellende werking verflauwt, waardoor al de lichaamsdeelen te lijden hebben. Wel haast verslappen eetlust en spijsvertering en ontstaan er aan maag, lever en darmen ver kwijnende ziekten, die naar gelang van de zwakheid der dieren moeielijker te overwinnen zijn. Vele aandoeningen der ademhalingsorga nen hebben hun bestaan aan bedorven lucht te wijten. Van twee hoornbeesten, die de zelfde voorbeschiktheid tot de pokken of longtering hebben, zal diegene eerst aangetast worden en bezwijken, welke men in slechte lucht ophoudt. Ook zetten de besmettelijke ziekten, zooals de long-of loosziekte, zich gemakkelijker voort in plaatsen waar de luchtvernieuwing te wenschen laat. Daarentegen zal de landman voor de moeite die hij zich getroost om zijn vee de noodige zorgen en lucht toe te dienen, rijkelijk vergoed worden. Melk-en boteropbrengst zullen in hoe veelheid toenemen, de dieren zullen zich in eenen goeden staat bevinden, en veel minder vatbaar zijn voor ziekten. En zijn zij ter slach ting bestemd, hun vleesch zal smakelijker en krachtiger wezen. Nu doet zich de vraag voor hoe moeten de stallen ingericht zijn Dat de ruimte in evenradigheid moet zijn met bet getal dieren, dat hooge zoldering aan te prijzen is, hebben wij reeds laten zien. Daar enboven dienen twee buitenzijden van openin gen voorzien te zijn. Dan heeft men meest altijd de gelegenheid lucht te geven langs dien kant, waar noch wind nocü hitte te duchten zijn. Hebben de stallen te weinig openingen, men kan zulks wijzigen, 'tzij met door den muur, best dicht aan de zoldering, een luchtgat te maken, 't zij bij middel eener buis door de schelft eene luchtschouw te plaatsen, die op het dak uitgeeft. Richt men de twee openingen in, de lucht vernieuwing zal des te beter gebeuren. De luchtschouw zal onophoudelijk de verbruikte lucht naar buiten zenden, terwijl het luchtgat er gestadig zuivere in de plaats brengen zal. Een rechtstaande pijp in den muur die langs buiten eene opening aanbiedt op ongeveer 40 centimeters van den grond en binnenwaarts op eene zekere hoogte boven de beesten uitgeeft, is eene inrichting die het luchtgat, waarvan daareven spraak was, met voordeel vervangen kan. Daarin verliest de lucht, indien zij al te koud ware, eenigszius van hare killigheid en stroomt zij nooit onstuimig binnen. Is daarbij de stal nog, of van eene deur voor zien waarvan het bovendeel afzonderlijk kan geopend, of van vensters die onsloten kunnen worden of zoo niet waarin waaiers geplaatst zijn, dan biedt hij goede verluchtiug3middelen aan. Doen wij nochtans ten slotte den landbou wers het gevaar opmerken dat er kan bestaan, indien bij de verluchting een tocht rechtstreeks de dieren trof, he geen bijzonder door de lage openingen zal plaats hebben. De versche melk koeien vooral, wier uier zoo zeer is blootgesteld, zijn aan de luchtlochten zeer gevoelig. Dat de landman dus zorge voor eene aan houdende en volkomene luchtverversching dat hij, voorgelicht door den thermometer, maat regelen neme om geene schielijke warmtever- andering in den stal te doen ontstaan, en zorg vuldig de tochten vermijae, dan mag hij met zekerheid de voordeelen verwachten die wij hooger hebben opgesomd, en zal hij de waar heid beseffen van het gezegde Waar de lucht genoegzaam binnenkomtblijft de veearts veel tijds buiten. Van Wall. {De Landbode Werkbeurs van Gent. Wekélijksch bulletijn van 24 tot 50 October 1891. VRAGEN Werkmannen in het ijzer 6, klerken 3, schoenmakers 2, scballiedekkers 8, verschillig9 stielen 15. Mannen Vrouwen en leerjongens 15 11 AANBIEDINGEN Vuurmakers 5. fabriekwerkers 12, maga zijniers 7, verschillige stielen 66. Mannen Vrouwen en leerjongens 59. 31. De Thee St. Gislain is het beste, het oudste, afzettendend bloedzuiverend genees middel De doos 1.25 fr.de pillen met den thee 1,50 fr. Hornu. 13 Maart 18h0.— Sedert meer dan etn jaar leed ik aan eene algemeene ont steking drij doozen Zwitsersche Pillen Hert zog aan 1 fr. 50 de doos waren voldoende om mij eene volkomen genezing te bezorgen. (Handteeken gewettigd.) Wetteren. Een zonderling tooneel, half dramatisch, half boertig, werd biermaan- dag namid lag rond 5 ure op de Schelde ge speeld. Aan boord van een schip, dat hier op dit uur stroomopwaarts kwam gevaren, was tusschcn den patroon, zijn knechten den loods twist ontstaan over de betaling van het loon, zoodat deze laatsten weigeren door de brug te varen, hetgeen de patroon nochtans met geweld eischte. De twist werd zoo hevig dat knecht en loods zij waren broeders vreeselijke bedreigin gen tegen den patroon uitbrachten, terwijl de schippersvrouw gevolgd door hare kinderen, schreeuwend, biddend, als uitzinnig heen er weer over het dek liep. De toeschouwers zeggen nooit aandoenlijker schouwspel bijgewoond te hebben. Plotseling rukte de patroon een touw los, sprong beneden en vluchtte in de boot voor zijne aanvallers. Een dezer wierp bliksemsnel zijne kleeren uit en vervolgde al zwemmend de boot, terwijl de andere aau wal gezwommen zijnde vandaar den vluchteling op eene bui van zware steenen onthaalde. Ondertusschen was het den patroon gelukt, een ander schip te bereiken en zich daar te ver schuilen de politie vau het gebeurde verwit- tigd, verscheen en maakte zich van de woeste vervolgers meesters welke zij druipuat in ver zekerde bewaring kon brengen. Rywiders-wedstrijd. Zondag laatst heeft een wedstrijd voor rijwielers plaatsge had uit Brussel. De afteleggen weg was Brussel-Vilvoorde- Boom- Antwerpen- Herenthals-Leuven- Brussel (Terkamerenbosch.) Het vertrek had plaats om half acht ure van de Groendreef. De mededingers waren ten getalle van 109. De heer Van Dolen van Luik kwam de eerste toe te Vilvoorden de heer Van den Eynde was de eerste te Boom en te Antwerpen te Leuven was de heer Hautvast aan het hoofd eindelijn behaalde de heer Van den Eynde de palm der overwinning hij kwam toe in Ter kamerenbosch om 4 ure 42 minuten 's namid dags, 160 kilometers afgelegd hebbende in 9 uren 12 minuten. De heer Hautvast was de tweede te Bosch- voorde was zijn rij wiel onbruikbaar geworden hij had dan het overblijvende gedeelte van den weg te voet moeten afleggen, zijn rijwiel mede voerende het is dan dat de heer Van den Eynde hem voorbijgestoken heeft. De heer Thirias kwam de derde hij heeft de drie laatste uren moeten afleggen met eene pédale. Dan volgen de heeren Mannoy, Eole, Leclerc en Duysbourg, onder-officier bij het 2" liniere giment. Biiiteuland. Frankrijk. Vreeselijke spoorwegramp, Maandag is de reizerstrein Lyon-Grenoble te Boiron ont- riggeld om 3,40 ure. De trein werd door twee lokomotieven ge sleept. Een dezer is uit het spoor geloopen en de wagons zijn er met een vreeselijken schok opgeloopen. Om 8 ure 's avonds bij fakellicht biedt het geheel een hartverscheurend schouwspel aan. De wagen zijn meest allen gemalen. Men weet nog het juist getal der slachtoffers niet. Een man en eene vrouw werden vermorzeld van tusschen de brokstukken getrokken Twee andere personen zijn de beenen afgesneden. Een 4jarig meisje heeft hare moeder verloren. Van alle kanten wordt hulp aangevoerd. Twee jaren geleden botsten terzelfder plaats twee treins op elkander. 11 ure 's avonds. Ziehier hoe het ongeluk gekomen is De voorste der twee machienen, die den trein voortsleepten, brak hare ketting os en liep voort. De tweedemachien ontspoorde hierop en stond schuims over de spoorbaan, de weg versperren de aan de volgende 8 wagens die op elkander te brijzei botsten. Men heeft een 20tal gekwetsten naar Moi- rans overgebracht. Onderweg stierven er drie, twee anderen zijn in den namiddag bezweken. Verscheidene liggen op hun uiterste. Men schrijft de ramp toe aan de sterke kromming die de baan ter plaatse beschrijft. De reizigers hebben verklaard dat de trein in razende vaart was. Op het laatste oogenblik bericht men dat er 15 dooden zijn en 50 gekwetsten. De verslagen heid is afgemeen. Van 23 tot den 30 October 1891. GEBOORTEN Mannelijk 11 00 Vrouwelijk 11 HUWELIJKEN. J. De Vleeschouwer, politieagent, met M. Van den Berge, z. b. J. Poriau, dagl. met C. Van Lierde, br. L. Ringoir, dagl. met S. Vinck, tw. A. Van den Bossche, kaaiw. met A. De Raedt, z. b. S. Schuddinck, schrijnw. met M. Podevyn, breister. Fr. Van den Berghe, wever, met R. De Mol, tw. J. De Ganzeman, bez. met M. Giets, z. b. B. Vernaeve, treinoverste, met J. Luycx, z. b. OVERLIJDENS. A. Robyn, priester, 54 jLangeridderstraat. M. Van de Meerssche, vr. Van deMeerssche, landb. 75 jGroenstraat. P. Van Assche, man Van den Bossche, z. b. 68 joverleden te Oostakker. 5 kinderen onder de 7 jaren. AALST 31 Oct. Der 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. Masteluin. Geerst. Rogge Haver. per 100 kil. Spelt Koolzaad Lijnzaad Koolzaadolie. Lijnzaadolie Koolzaadkoeken Lijnkoeken. Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geele) nieuwe. Boter,de 3 kilogram. Ej^rsde25 Vlas per 3 kilos Vi^enen per stuk, Is soort 24-50 25-50 23-00 23-50 00-00 00-C0 20-00 22-00 15-00 17-00 14-00 15-00 00-00 00-00 24-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 9-00 10-00 0-00 0-00 7-56 8-64 2-88 3-06 2-80 3-40 15-00 2' 20-00 Be bureelen van de beide Landbonwcommi- ces van Aalst (Noord en Zuid) brengen ter kennis van de landbouwers en andere belang hebbenden, dat er op het Stadhuis een leergang over Landbouw, bestaande uit 15 lessen, za gegeven worden, door den heer J. REYNIERS. De lessen zijn kosteloos en toegankelijk voor iedereen, mits men in persoon of bij brief, zijne inschrijving vrage aan het Gemeentebestuur. De inschrijving zal plaats hebben, op Zondag 8 November 1891, om 9 1/2 ure 's morgens, en in deze zitting zullen dagen en uren der vol gende lessen vastgesteld worden. In deze zitting zullen de prijzen uitgereikt worden verleend door het Staats-en Gemeente bestuur aan die personen, welke, in den leer gang van 1890, de lessen met de moeste vlijt hebben gevolgd, en bewijzen van bekwaamheid hebben gegeven. Namens de landbouwafdeeling van Aalst- Zuid. De SchrijverDe Voorzitter H. VAN DE PUTTE. B°" Paul BETHUNE. Namens de landbouwafdeeling van Aalst- Noord. De SchrijverDe Voorzitter V. DE MOOR. C. DE PAUW. Gezien en goedgekeurd door het Gemeente bestuur. Aalst, 16 October 1891. De Burgemeester De Seeretaris, V. VAN WAMBEKE. Edm. SCHEERLINCKX Bij gedwongene onteigening. OPENBARE VERKOOPING te Schoonaarde wijk Hoeksken. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 27 October Verblijf, Dijnsdag 3 November De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Derde zitdag voor definitief verblijf Dijnsdag 3 November 1891, om 4 ure na middag, bij M. Francois De Cock, aan het Statieplein, te Aalst Een schoon en gerieflijk Huis met Hof, gestaan te Aalst, in de Veldstraat, geteekend N° 12, laatst bewoond geweest bij dame weduwe Trioen. Verhoogd op fr. 6700. Onmiddelijke ingebruiktreding. OPENBARE "VERKOOPING te Oordegem en Erondegem. Gemeente Oordegem. Eeiste koop. Tweede koop. Derde eu laatste koop. ZITDAGEN remjf ieN°°emte' Telkens eenen Maandag, om 2 uren namid dag, ter te verkoopene herberg vorenbeschreven onder den eersten koop. VENDITIE VAN Herberggerief, Landbouwersgerief, Strooi, Becten, Aardappels en verdere Mobilaire voorwerpen te Oordegem, Dorp. Maandag 23 November 1891, om 9 uren 's morgens Ten zelve dage zal er nog verkocht worden aan de woon en ten verzoeke van jufurouw Leonie Van Landuyt, bijzondere te Oordegem Dorp OPENBARE VERKOOPING TE SCHOONAERDE. 1" koop. 26 koop. 3' koop. 4° koop. ZITDAGEN Instel, Woensdag 28 Oktober Verblijf, Woensdag 4 November 1891. Licitatie. OPENBARE VERKOOPING te Aalst. Eerste koop. Tweede koop. ZITDAGEN VeiBIjji,' Maandag 23 November 189L Om uit de gemeenschap te treden. OPENBARE VERKOOPING Eerste koop. Tweede koop. Derde koop. Vierde koop. ZITDAGEN VERKOOPING TE AALST, ter herberg DE GRAANMARKT. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mijlbeke. De Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst, zal op Maandag 23 November lts91, om 2 ure stipt namiddag, door bevoegd ambt ver koopen 1° Namens de Heeren de la Kethulle de Ryhovete Gent 24 koopen Kanada Boomen aan 't Hof' Somergem. 2° Voor rekening van den heer Theodoor De Bisschop, te Aalst 9 koopen Kanada Boomen en 1 Abeel, staan de aan eene partij land op den Roozenkauter, n gebruik bij Jean Van de Velde. Men zal beginnen met de Boomen aan 't Hof Somergem. Bij sterfgeval. Alle soorten van gereedschap voor onderne mers en andere stielen, zooals groote kaap stander cabestanaarde winde (crie a vis alle soorten van kabels, ladders, schraven, kruiwagens, stelliugplanken, sparren, blokka- trolens (moufles), bank voor schrijnwerker en verfmolen, alles wat den stiel betreft, als ook vele bouwmaterialen, deuren, ramen, trappen, enz.; werktuigen voor meetkundige alles aan zeer gezinge prijzen. Zich te bevragen bij M* We MICHIELS, Cumontstraat N" 9, te Aalst. Te koop een schoon Huis met Koetspoort, in de Cumontstraat N° 9, bewoond door de eige nares dame We P. MICHIELS. Dit huis heeft beneden kelderkeuken, wasch plaats, voorraadkelder, wijnkelders en kolen kelder. Gelijkvloers grooten salon, eetplaats, kabi net, bureelplaats. Remisie, werkhuis, grooten hof. Verders groote zolders. Zichtbaar alle dagen van iedere week. STAD AALST, Maatschappij De schutters zonder vrees. gevestigd ter Estaminet Op 't Bergsken, bij Theodoor Van Kerkhoven, Osbroek, Scherrestraat. in het droog, OP WOENSDAG 11 NOVEMBER 1891, {St. Martinus Jaarmarkt). VOORUIT 7 BUFSTEKEN. De inleg is bepaald op 60 centiemen do 2 bollen. Inschrijving van 3 tot 4 ure namiddag. 64 zakken nieuwe hop fr. 75.00 tot 82.00 2e kwaliteit fr. 65 tot 72 Aalsterecke Hop van 1889 frs. 4S.00 a frs. 48.00 1891 boschikbaar 65.00 a 58.00 van eene behuisde en beplante He Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal achtervolgens de toelating daartoe verleend door den heerVoorzittsr der rechtbank van eersten aanleg zitting houdende te Dendermonde, den 26 September 1891, openbaarlijk verkoopen EENIGEN KOOP Eene behuisde en beplante Hofstede, gestaan en ge legen te Schoonaarde, wijk Hoeksken, groot ingronde 6 aren 76 centiaren, thans gekend bij kadaster eenige sectie nummers 548, 549 en 551, te zamen met eene grootte van 7 aren 50 centiaren, palende oost de kinderen van J.-B. Van Boven, zuid den heer Dellen, west de straat en noord de kinderen van Jan-Frans Verbeeck. Bewoond en gebruikt bij Joannes Bosman. Tellens om 4 uren namiddag, ter Estaminet De Vier Winden, bewoond bij den heer Ladeuze, te Aalst, Keizerlijke Plaats. BIJ WOONSTVERANDERING. van De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal, ten verzoeke van den eigenaar met gewin'van palmslagenen gela gen, openbaarlijk verkoopen Een goed en groot Huis, wezende de herberg St. M artjnus, i, gestaan en gelegen te Oordegem, ten Dorpe, aan j,den steenweg van Gent op Brussel, groot in oppervlakte 2 aren 07 centiaren, komende ter eendere en van achter aan den eigendom van den Augustus Waegemans, ter andere zijde aan den heer volgenden koop en van voren aan gezegden steenweg. Bewoond ten deele bij den eigenaar heer Henricus Raes en ten deele bij de wed" Desmet-Smetryns. Een zeer gerieflijk en onlangs nieuw gebouwd Huis, gestaan en gelegen als voren, groot in oppervlakte 73 centiaren, komende ter eendere aan voorgaande koop, ter andere zijde aan den heer Romanus Dutil- leul, van achter aan den heer Augustus Waegemans en van voren aan den steenweg van Gent op Brussel. Thans onbewoond. Voorschrevene twee koopen zijn bij gedrukte plak brieven breeder beschreven. Een perceel Meersch, gelegen te Erondegem op de Kleinzijde, bekend bij kadaster sectie B N° 793, groot 8 aren 60 centiaren, palende oost de erven Dc Midde leer, zuid de erven Van do Steen, west sieur Van den Eeckhout eu noord d'heer Govaert. Onmiddelijke in gebruik-en genottreding. Voornoemden Notaris DE WINDT, zal op gestelden dag en uur, openbaarlijk verkoopen Alle de ten huize van den verzoeker heer Henri Raes, te bevindeD meubelaire voorwerpen, als verscheidene Herbergtafels, ronde Tafels, Coulisse Tafel, Stoelen, Stoof met toebehoorten, Kas met Lessenaar, hangende Horlogiën, Koffijmolen en Doozen, hangende en andere Quinquets, tinnen en glazen bier-en genever Maten, Wijnroomers, ledige Flesschen, vleesch- en andere Kuipen, Bierstellingen, eenige Winkelwaren, groote Balans met Gewichten, ijzeren en andere Kannen, Lieve-Vrouw en andere Beelden, Snijpaard, Bedkoet- sen met ressort en andere, wollen-en ander Bedgerief, Nachttafels, Spiegels, Koffers, Vazen, glazen Kas, Hammelakens, Servietten, TrachtersSchraafkens, AVleeschblok, ijzeren-en andere Ketels, Testen en Teelen, Bollantern, Graafaohuppcn, Slijpsteen, Lad ders, Koolliter, Kortewagen, Bascul, Pannelatten en meer andere voorwerpen te lang om te melden. Een zeer schoon en goede Engelsche Paardenzadel, rerschillig Paardengerief, 2 eiken Rasteelen, 2 eiken Kribben, zinken Verwarmbuis voor voitunr, 2 Wasch- kuipen met stoel, nieuw houten Waschmachien, schoone Lijnwaadpers met Kasken het al in eiken hout, koperen Ketel, 3 eiken Ilofbanken, 2„zoo goed als nieuwe Bureaustoven, en eene groote hoeveelheid Strooi. De koopen tot 10 francs benevens het ongeld comp- tant te kwijten, voor de verdere koopen tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. Verders gewone conditiën. van D# Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, en op het gewoon gewin van palmslagen eu gelagen, openbaarlijk verkoopen Een perceel Land te Schoonaerde op het Hoogmi- groveld, gecadastreerd eenige sektie N° 1295 met eene grootte van 17 aren 90 centiaren, groot volgens meting 16 aren 15 centiaren, palende oost den steenweg naar Gysegem, zuid de kinderen Van der Cruyssen, weBt de kinderen J.-B. Moens en noord Aloïse De Smet. Gebruikt door Aloïse De Smet en Louis Veldeman. Een perceel Land te Schoonaerde op het Hoogmi- groveld, genaamd den Heylendriesch, gecadastreerd eenige sektie N° 1298 met eene grootte van 29 aren 50 centiaren, palende oost August Geerts, zuid Ignati a Bogaert, west de kinderen Van der Cruyssen en noord de kinderen J.-B. Moens. Gebruikt door Louis Veldeman. Een perceel Land te Schoonaerde op Schoonaerde- kauter, genaamd Vermeuleputten, gecadastreerd eeni ge sektie cummer 2198 met eene grootte van 66 aren O centiaren, palende: oost mijnheer de Notaris De Pauw, zuid en noord de heeren De Loose en west Aloïse Uyttendaele. Gebruikt door Aloïse De Smet en de kinderen J.-B. MoenB. Dit perceel zal operoepen worden in 2 deelen, te weten le Deel De helft ten oosten. Gebruikt door Aloïse De Smet. 2e Deel De helft ten westen. Gebruikt door de kfnderen Moens. Een perceel Meersch te Schoonaerde op Braekelen- veld, gecadastreerd eenige sektie N° 29 met eene grootte van 3 aren 50 centiaren, palende oost de we duwe Frederik Luyckx, zuid Frans Van Accolyen, west Frans D'Haeseen noord de Schelde. Gebruikt door Alexander Van Gysegem. Om er door de koopers in het gebruik van te komen deu 24 December 1891. Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg De Sterre, bewoond door d'heer August Boemans, te Schoonaerde Dorp. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van genoemden Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats N° 26, alwaar er gestadig kapitalen in leening te verkrijgen zijn mits goea bezet. van De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer Vrede rechter des kantons Aalst, en met gewin van palm slagen, opeubaarlijk verkoopen, de volgende goede ren, te weten Een schoon en groot Renteniershuis met groote Koetspoort, Stallingen, Remisie en Lusttuin, gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde in de Statiestraat eu hebbende uitgang op het Esplanadeplein, gekend ten kadaster sectie O nummer 996r1 met eene grootte van 10 aren 90 centiaren, houdende van de eene zijde aan het huis van den heer Janssens-De Sehryver, van de anderen zijde en van achter aan huizen van den heer Cumont-b aider. Bewoond door den eigenaar den heer Cumont-Faider. Dit hui» heeft Beneden Kelderkeuken, waschplaats, grooten voor- raadkelder, achterkeuken, twee wijnkelders en kolen kelder. GelijkvloersEetplaats, office, twee salons en spreek plaats. l,t0 verdiep Salon, drij slaapkamers, cabinet de toilette en badkamer. 2de verdiep Zes Slaapkamers. Verders drij mansardekamers, strijkkamer, twee zolders, achtergebouwen, als waschhuis, remisie, stal, kamer voor paardenknecht, hooizolder. En boven en beneden gerieflijke ingemaakte kassen. Zichtbaar den Maandag en Woensdag van elke meek, van 2 tot i ure namiddag. Groot gemak van betaling indien de kooper zulka verlangt. Een Huis met Magazijn te Aalst, op den Dam, ge kadastreerd sektie A nummers 715x en 715w met eene grootte van 2 aren 80 centiaren, palende van voren aan de straat en de Vaart, van achter aau de huizen van jufvrouw Francisca Singelyn, van den eenen kant aan den eigendom van Madame Burny-Burny en van den anderen kant aan dengenen van den heer Constant Vau Kerkhove. Het huis bewoond door jufvrouw weduwe Judocus Verleysen en het magazijn gebruikt door de maat schappij Werklieden Vereeniging n of gemeenlijk gezegd Bazar. Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, ten Stadhuize, Groote Markt. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van genoemden Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats 26, alwaar er gestadig kapi talen in leening te verkrijgen zijn, mits goed bezet. van en eenen schoonen De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, op het gewoon gewin van palm slagen en gelagen, openbaarlijk te koop bieden, de volgende goederen, te weten Een Huis en Erve te Aalst, in de Geeraardsberg- schestraat, geteekend N° 42, gekadastreerd sektie A N° 2314, met eene grootte van 1 aar 10 centiaren, Salende van den eenen kant aan den eigendom van en heer Constant De Wolf en van den anderen kant en van achter aan dengenen der jufvrouwen Podevyn. Bewoond door den heer Jan Verbeke. Een Huis en Poort te Aalst, in de Brabandstraat, geteekend N° 20, gecadastreerd Bectie A N01 1553a en ex 1555c, groot 85 centiaren, komende van den eenen kant aan den volgenden koop en van den anderen kant en van achter aan den eigendom der heeren Gumont. Bewoond door den heer Jan-Baptista Matthys. Een Huis en Erve te Aalst, in de Brabandstraat, geteekend N° 22, gecadastreerd sectie A N° 1554a met eene grootte van 60 centiaren, komende van den eenen kant aan den eigendom van den heer Felix-Judocas Boone, van den anderen kant aan voorgaanden koop en van achter aan den eigendom der heeren Gumont. Bewoond door jufvrouw weduwe De Kimpe. Eenen Meersch te Aalst-Schaarbeke, aan den weg van Aalst naar Erembodegem, genaamd 1)en Pont- meersch, n door zijno uitgestrektheid en ligging in de nabijheid der stad en aan de Vaart bijzonder geschikt tot het oprichten van groote nijverhéidsgestiehten of andere inrichtingen, gecadastreerd sectie B nummer 544a, met eene grootte van 3 hectaren 86 aren 50 cen tiaren, groot volgens meting 3 hectaren 81 aren 30 centiaren, palende oost de Vaart, zuid d'heer Jan- Frans De Vidts-Pins, west den weg naar Erembode- fem en noord Madame weduwe en kinderen Petrus- osephus DeGheest-VanTemsche. In regie. Deze meersch zal opgeroepen worden in vier deelen, te weten 1' Deel een vierde ten zuiden 2" Deel een vierde daarnevenst 3" Deel een vierde daarnevenBt 4C Deel een vierde daarnevenst of ten noorden Telkens om 2 ure namiddag, ter Estaminet A l'Esplanade, bewoond bij d'heer GuillaumeVan Caumenbergh, te Aalst, Esplanadeplein. Tot nadere inlichtingen vervoege men zich ten kan toore van bovengenoemden Notaris DE PAUW, Kei zerlijke Plaats N"26, te Aalst, alwaar er gestadig kapitalen ter leening te bekomen zijn aan gematigen intreBt mits bezet op grondgoederen. van eene groote hoeveelheid LOUIS BUEKENS Zaakwaarnemer te Aalst, zal aldaar op MAANDAG 16 NOVEMBER 1891, om 2 ure namiddag, ter herberg De Graanmarkt, bij d'heer Karei Penneman, ten aanzoeke van den heer Fran- ciscüs Mutlaert, koopman te Haaltert, door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, openbaarlijk verkoopen Eene groote hoeveelheid droog Bueken, Eiken, Ol men, Abeelen, Esschen. Kanada, Notelaren en Kerse laren Hout, van alle dikten en lengten, dienstig voor Meubelmakers, Schrijnwerkers, Kuipers, Stoelma kers, enz. Verdeeld in koopen 'telks gerief. Dit alles op gewone voorwaarden en tijd van beta ling, mits stellende goede en gekende borg en beta- ende het ongeld comptant. I

De Dendergalm | 1891 | | pagina 3