Verschillig Nieuws. Kaatsspel Club XXX. Wat er gewordt van het zedelijk gevoel zien wij dagelijks onder onze oogen. Godsgeleerden, priesters, verwarren waar heid en leugen zooverre, dat zij de leugen goed keuren en het bedrog deugdelijk en rechtvaar dig vinden. En de mannen, die leugen en bedrog billij ken spreken in den stoel der waarheid, en heb ben u>or zending de gewetens inden biechtstoel te verlichten De ouders vertrouwen hun hunne kinderen toe nm ze in godsvrucht en deugd op te leiden. Mannen, vrouwen, waarvan het bestaan zelf een bestendig bedrog is zijn gelast met het ontwik elender zedelijke en godsdienstige be grippen Groote God Wat moet er van Belgie gewor den onder zulke meesters Eu de ministers des Konings spelen mede in dit schandelijk spel. En die mannen vormen de behoudende partij, als ze den grondslag aller maatschappij vernietigen en de begrippen van zedelijkheid bederven. In de kloosters moeten er nochtans eerlijke en heilige vrouwen en mannen zijn. Hoe kan heiligheid met bedrog ban 1 in hand gaan Wie lost dat raadsel op De afdwaling van het zedelijk gevoel der kloo-terlingen kan eenigzins verschoond wor- den, maar wat voor hen eene verschooning is, heet voor de bewarende partij eeue verplette rende veroordeeling. w'ant dat bedrog, die leugens vinden hunnen oorsprong in net vast gedacht der kerk dat zij de opperheerschappij beeft, en de Staat, verre van naar wetten voor te schrijven, gehouden is te gelmor/amen aan deze, die het baar gelieft uit te vaardigen. Niet alleen de pauzen der middeleeuwen, Gregoriuien Innoc ntius, verklaarden dat de zedelijke en tijdelijke macht hun toebehoorde, ook de negen le Pms verbrak en vernietigde in 1863 de wetten, die tegenstrijdig waren aan de eischen der Kerk. Met welk recht verbreekt en vernietigt de Kork de wetten en werken der burgerlijke macht V Omdat zij beweert buiten den Staat, boven den Staat te zijn; omdat zij beweert opper heerschappij over het tijdelijke te hebben 1 omdat zij eiscbt aan prinsen en volken te ge bieden, wanneer een geestelijk belang in 't spe' is, en dat zij, de kerk, .alieen gerechtigd is te beslissen waar bet geestelijk gebied begint en eindigt En dat gebied br idt zij uit naar de grillen van hare heözucht en naren hoogmoed. Is de Kerk boven den Staat, dan is de Staat haar dienaar, en waar blijft dan het nationaa' oppergezag, dat prijkt in de Grondwet Kan er nog spraak zijn van oppergezag, als er in den Si iat eene almachtige Kerk is, die b weert door geene burgerlijke wetten vei bon den te zijn, terwijl hare voorschriften den Staat verplichtingen opleggen In plaats van te zeggen dat alle macht uit het volk kom F, hoeft men dus te verkondigen dat alle opperheerschappij der Kerk toebehoort, in alle zaken die zij gelieft geestelijke te heeten. Dat is de dienstbaarheid, de onderwerping va.i den Sta 11 jegens de Kerk, of de woorden hetiben geene beleekenis meer. goed eipde te brengen M. De Smedt- )e Naeyer vooral heeft eene reuzentaak verricht, met na 8 maanden dag en nachtwerk, in staat te zijn het verslag neer te leggen. En nu gaat de meerderheid er de be spreking van beginnen misschien Mr Janaon en zijne vrienden, de vrij zinnige dagbladen, de Werklieden en de Vooruitstrevende partij met al hun wer ken en strijden hebben voor de herzie ning niets gedaan. 't Is al het werk van de papen- kliek Proficiat, Slimmerik. Ons vierde antwoord. Denderbode vraagt ons voor de vierde maal, zegt hij, hoe wij het zullen aan boord leggen om met het algemeen stemrecht meer kiezers in de stad dan op den buiten te brengen. Voor de vierde maal antwoorden wij hem dat de kwestie van meer kiezers in de stad of meer kiezers op den buiten ons volkomen onverschil lig laat. In de kwestie van rechtstreeksche belastingen en van militairen dienst b. v. vraagt men aan het volk niet of het de buiten of de stad is die de grootste verplichtingen heeft. Vermits dus de burgers voor die plichten gelijk zijn, mogen zij ook op gelijke rechten aan spraak maken. Het belangt hier geene kwestie van over wicht der steden op de dorpen of omgekeerd, maar wel van gelijkheid en rechtvaardigheid, zoo als ioorde Grondwet gewaarborgd wordt. Dat wordt door de werkende klasse ge vraagd, en niets anders. Zoolang aan die alge- meene vraag niet zal worden voldaan, zal er misnoegdheid en onrust in 't land zijn. ten, de opkomst der maatschappijen j klerk in het bestuur der Telegrafen te met standaarden en kartels, de geest- j ondergaan. Proficiat, drift der bevolking en de beide uittoch ten aangaat, er geene totale mislukking was Dit is het bilan van dien dag, waar van men zooveel verwachtte. Denderbode wist het op voorhand dat wij tot de slot som van ellendig fiasco zouden gekomen zijn. Die voorzegging was gemakkelijk te doen. Denderbode moest die al gevoe len van in den vroegen morgen, want het woord fiasco lag op ieders lippen. En nog eene.Mej. Laura Mer chandise komt als leerlinge van het le studiejaar aangenomen te worden in de normaalschool voor regentessen te Luik, Gelukwensching. Uitbreiding van 't Leger. Een fransch katholiek blad van Brussel kon digi aan, dal op de beslissing van den Minister van Oorlog, dezer dagen genomen, onze artil lerie weldra de forien der Maas zal gaan be zetten. Zes batterijen van het 8° artillerie, thans te Antwerpen in garnizoen, rullen de nieuwe geavanceerde forten aan den stroom bezetten. Elk fort of koepel zal bezet worden door een detachement van 10 man en een wachtmeester. Zij zullen het oorlogsmaterieel moeten ouder- huuden. Alle vijftien dagen zullen deze detachemen ten vervau.en worden door mannen van hunne batterij waarvan er vier in garnizoen zullen zijn te Luiken twee te Namen. De forten zijn te nieuw gebouwd om er reeds manscnappen voor goed in te huisvesten. De mannen van den postzullen fr. 1.07 per dag ontvangen en voor bun eigen voedsel moe ten zorgen. Daar hebben wij het Men is reeds verplicht Antwerpen een ge deelte der troepen van zijn garnizoen te ontne men, om er de voltooide forten en koepels meê te bezetten, die nog niet geheel ii gebruik kunnen genomen worden. Als ze wat ouder zullen zijn, zalmen dus meer mannen noodig hebben en nog meer soldaten uit de garnizoe- neu trekken. Dan zal men zien dat er geen soldaten ge- noe ziju en zal men, zonals de Pahiote heeft aangekondigd, het contigent van 13,500 tot 19,000 man verhoogeu ennieuwe regimenten maken. Dat is onvermijdelijk. Sterker dan sterk. Denderbode vraagt heel naïefZou u men niet zeggen dat de geuzen voorstaan- ders, cn de katholieken tegenstaanders van de herziening zijn. Wel neen, kameraad, 't is gansch het tegenovergestelde het papenministerie en niet M. Jansonheeft zelf het voorstel der herziening ter bespreking gebracht de pastoorspt rs en niet de vrijzinnigeheeft die kwestie met hand en tand verdedigd klerikale sprekers en geene liberale of socialistische hebben overal in meetingen en voor drachten aan het onrechtvaardig be staande cijnsstelsel den doodslag toege bracht al de klerikale kringen en geene andere hebben zich bij die be weging aangesloten ei hunne afgevaar digden last gegeven om de herziening te bespoedigen in de aftitelingen en bijzonderlijk in de midden-afdeeling Ebben wij de klerikale kamerleden hemel en aarde zien beroeren om toch maar de zaak zoo haast mogelijk tot Dan meent hij redding te vinden in wat anders, luistert maar In een ver slag over het feest van Concordia beslo ten wij aldus Wij trokken markt- waarts om den grrrooten stoet te zien, maar op de merkt onmogelijk door het volk ie dringen, er was geen. Wat daar nu van gelooven,roept Slim- meken uit; eerst schrijven dat het er van volk krioelt en dan dat er geen is Wel zeker, kameraad, als de feesters van Concordia kwamen, was er geen volk op de merkt meer. Om half elf was het er zoo stil als op een Begijnhof, want zulke slechte indruk had het mis lukt Bokkenfeest op de bevolking gela ten dat toen. alles opgeschept was. Als men zich met zulke onnoozel bewijsredenen zoekt te redden, dat is wel teeken dat men eene verlorene zaak verdedigt. Nog de fiasco. Janvermillen, jongens, wat hebben wij verleden zondag met ons artikel over het mislukt Bokkenfeest nagels met koppen geslagen Ge moet Dender bode maar eens lezen om er u van te overtuigen, of liever de proza van het gekend heerschap, van wien een katho- liek kiesmanifest eens gezegd heeft dat hij geen polemiek kan schrijven zonder in lage persoonlijkheden te vallen.» Het mannetje is weer met de uitge- lezenste bewoordingen van zijn def tig woordenboek voor den dag ge komen. Maar, bet raakt ons niet en daarom steppen wij er over heen. Wij hadden geschreven dat er weinig vlaggen, beweging en geestdrif waren, kortom dat het een erbarmelijk feestje, een ellendig fiasco was. Waarom moer Denderbode daarover kwaad worden Is dat niet waar, kan iemand dat betwisten Hoeveel katholieken hebben er hun vaandel niet willen voor uitsteken? Meer dan de twee derden Hoeveel katholieke maatschappijen waren opgekomen om aan den stoet deel te nemen Eene enkele. Hoeveel opgeroepen vaandels, stan daarden en kartels waren er des mor- gends in den optocht naar de kerk Diep in de twee. Hoeveel manifestanten waren er ach ter Hoogstens dertig. En was de manifestatie van 's avonds niet de grootste misbakte die men ooit gezien heeft Ja, honderdmaal ja, en het Land van Aalst heett wel gedaan te laten verstaan dat het feest eene begrafenis van derde klas geleek. Waarom u daarvoor kwaad maken, Denderbode 't Is zeker spijtig als men voor al zijn schrijven en wrijven, loopen en rotsen, ro«pen en schreeuwen, smee- ken en gebieden zoo slecht beloond wordt. Want, vergeten wij het niet, 't ging er nog erger toe dan voor den berg die in 't kraambed moest komen en, och arme 't was maar een muisje dat ter wereld kwam. Maar 't is toch zoo, en al uwe logenstraffingen kunnen het niet gebeteren Een groot deel van de katholieke partij heeft voor de Bokken niet willen feesten. Wij kennen van uwe vrienden, Den derbode, en nog al van de invloedrijkste, welke openlijk die manifestatie hebben afgekeurd en verklaard dat zij met zulke soort niet meê deden. Dat is toch onze fout niet, gelooven wij Van vlaggen, optreden van maat schappijen met standaarden of kartels spreekt Denierbode geen woord. Dat zijn nochtans stellige feiten,maar hij wacht zich wel deze aan te raken, want hier kan de waarheid niet ver kracht worden. Denderbode dan, geen woordeken, geen letterken kunnende aanhalen om te bewijzen dat het feest gelukt mocht heeten, poogt zich uit den slag te trek ken met te verklaren dat wij geschreven hebben dat het vuurwerk uiet slecht was en de merkt van volk krioelde. Om der waarheid getrouw te blijven hebben wij medegedeeld dat het vuur werk schoon en er veel volk op de markt was maar zulks bewijst niet dat, voor wat de be vlagging der stra- liberalen daar geen zierken van Antwoordjes. Denderbode schrijft Nooit heeft Dender- galm of eenige liberale vod kunnen 1 ewijzen dat de katholieken partijgenoten verbergen om hen aan 't gerecht te onttrekken. Goed. Wie was dan die leerar.r, door M. Bara in de volle Kamers genoemd, welke in Frankrijk voor kiuderverprosserij was veroordeeld en die ineen geestelijk gesticht van Antwerpen on derwees En uw fameuze vrij gesprokene vuil- lap pastoor Bassemont, was die bij de geeste lijke zusters in 't gasthuis van Bergen niet met open armen opgenomen en veilig verborgen on heeft moeder Justicia hem bij die poeselige nonnen niet komen knippen Allons, manneken, antwoord eens. De kiezerslijsten. Wat is Denderbode toch snaaksch met zijne terechtwijzing aan de redevoering van M. Eeman, op het banket der Bok kenrijders uitgesproken. M. Eeman, advokaat en lid der Be stendige Deputatie had daar gezegd Gedurende 26 jaren hebben de liberalen zorgvuldig de kiezerslijsten bewerkt. Hierop hebben wij geantwoord Maar als M. Eeman bevestigt dat sinds 26 jaren de kiezerslijsten zorgvuldig be werkt zijn, dan geeft hij eenen kaakslag aan Denderbode, die altijd beweerd heett dat de verstonden. - Halte-la, herneemt Slimmeken wij willen geen brevet van domheid voor die bewTering, en heeft M. Eeman zich aldus uitgedrukt, dan heeft hij zich slecht verklaard want om in de etren- ge waarheid te blijven zou M. Eeman er moeten bijvoegen hebben op hunne manier Wij gelooven dat M. Eeman man ge noeg is om klaar en onbewimpeld zijn hart uit te spreken en dat hij volstrekt Denderbode niet noodig heeft om zijn ge dacht op te klaren Weet Denderbode het beter, in Gods naam dan, maar nooit zal men kunnen wijs maken dat zorgvuldige bewerking van kiezerslijsten die beteekenis heeft, welke Denderbode er aan geeft. Wij hebben dit jaar de kiezerslijsten niet bewerkt, en Denderbode verwondert zich daarover Maar de herziening dan Is Slimmeken daar geen voorstaander van, of beter gelooft hij er niet aan Heeft hij zelf niet geschreven dat zijne meesters voor de herziening zijn en dat zij met een nieuw kiesstelsel voor den dag zullen komen eerst en vooral toepasselijk op de gemeente-en provin- ciekieziugen Is dat voorstel van het ministerie en vau de meerderheid niet Is Denderbode dat alles vergeten of schrijft hij maar bluts tegen buil Of wel speelt hij een valsche rol, of wel bestrijdt hij de valsche waarheid. Het ministerie heeft beloofd een nieuw kiesstelsel voor gemeente-en provincie- kiezingen voor te dragen, dus zal eeu geheel ander kiezerskorps tot de stembus geroepen worden Waarom dan de lijsten nazien, of zijn de ministers maar bedriegers Het woord is aan Slimmeken. Nog fil een De heer Frans DWilde, oud leerling onzer Staatsmidde bare school, komt met groote onderscheiding zijn exaam als Op Golgotha. Victorien Van de Weghe. bezwaren De beesten eener zelfde kudde kun nen allen het voeder met het zelfde gemak niet aangrijpen, noch met de zelfde snelheid op eten; van daar de onmogelijkheid van het rantsoen, zelfs niet op eene nabijkomende wijze, vast te stellen, hetgeen bij vele dieren de gevaarlijkste gevolgen kan hebben. Die beweegredenen alleen moet ons aanspo ren om de voorkeur te geven het beetkruid op den stal zelf toe te dienen. Vooraleer de uit- deeling gebeurt, zullen de rotten bladeren af geplukt en op den compostboop geworpen wor den de kroppen die te dik schijnen zal men doorsnijden en de vuiligheid verwijderen; het rantsoen van elk dier zal kunnen bepaald en beperkt worden, wie zoo handelt zal meer dan een ongeval voorkomen. Alhoewel in goede voorwaarden van kwali teit gegeven, kan het beetloof zekere ongesteld heden van het vee te weeg brengen verminde ring van eetlust, vermoeienis der maag, ver mindering van melk, afgang, enz. 't Is hetgeeu gebeurt wanneer het in overmaat gevoederd wordt. De landbouwers zulleü dus verstandig han delen met het rantsoen op eene redematige wijze samen te stellen en met vooruitzicht te werk gaan door het overvloedige in te kuilen in plaats van het te laten bederven. Ingekuild beetloof vormt inderdaad met pulp eene voe dingstof die gretig genomen wordt. Van A e Landbode Inkuiling van groenvoeder. Men herinnert zich hoe men in 1890 overrascht is geworden door eenen vroegen, guren en langdurigen winter. Dat hij tot les diene van allen! en zich berei de om geen te kort te moeten aanstippen in winter-en eerste lente-voeder, om er van goede hoedanigheid in overvloed te bekomen en men moet weten dat er geene betere, voordeeligere en zekerdere doenwijze is dan de inkuiling. Daarom opgepast het loof of de rapen, enz. hebben overal al eene zekere ontwikkeling genomen, het oogenblik is gekomen om het te overtrekken, de grootste in te zamelen om ze in te kuilen, en de overige te vervoederen namate men ze benuttigen kan, opdat de suikei die van zoo groote aangelegenheid is niet verdwijne en de wortel tot geene dorre en voedzaamloos geweefsel overgu. De toemaat of nagras van derde of verdere snede die nog kan weggenomen worden zal insgelijks op dezelfde wijze bereid worden, om later een smakelijk en rijk voeder bijzonder geschikt voor de melkkoeien, uit te maken. De proefnemingen sedert jaren en jaren gedaan hebben dit feit buiten allen twijfel gesteld de ongeloovigsten hebben zich moeten overtuigd verklaren, en zijn sedert de aangekleefste voorstanders en verspreiders dier benuttigings- wijze geworden dat men zelfs niet verwaar- loozeerde jonge neels bij te voegen, want zij stellen een lekker en krachtig voeder daar. Wij bevelen uit al enzo macht deze zoo heil zame als winstgevende doenwijze aan de aan dacht van al wie de welvaart van den koestal lief heeft. Landbouw. Land-en Hovingbouwmaatschappij van Aalst. De toekomende vergadering zal plaats heb ben den Zondag 15 November 1891, om 3 ure na noen, tn het lokaal De Vier Winden. DAGORDE 1. Maatregelen te nemen voor den prijskamp van inkuiling van loof, rapen, beetafval, maïs, enz. 2. Inschrijving voor de zaden welke de leden begeeren te bekomen. 3. Kweek en voeding der rnnddieren om voordeelig, verbeterend en winstgevend te wezen. Med De beetbladeren als veevoeder. De bladeren (loof of kruid) der beeten wor den op velerlei wijzen ten nutte gebracht. Dit verbruik hangt af vau de voorwaarden en de omstandigheden waarin de landbouwers zich bevinden. Iu de plaatsen waar de landbouw om zoo te zeggen een meer industrieel karakter heeft, en waar het vee, klein in getal, slechts -eene nevenrol vervult, wordt het beetenkruid als vette ondcrgeploegd. In de andere plaatsen, waar de veestapel van grooter belang is. of waar het vee de eerste plaats inneemt, wordt, he lendaagsch, overal het beetloof als voeder gebezigd. In eene matige hoeveelheid en in goede voorwaarden ter beschikking van het vee gesteld is het een goed voeder, waaruit meu het beste nut kau trekken. Als voedsel der melkkoe moet het beetloof vooral aangeprezen wor len het bevoordeeligt de afscheiding der melk zonder er de hoedanigheid van te kren ken. Nochtans, hiertoe dienen zekere voorwaar den iu acht genomen te worden. Vrij veel hangt af van de wijze volgens de welke het beetkruid ter beschikking van het vee wordt gesteld iD talrijke groote pacht hoeven heeft men de gewoonte aangenomen het kruid door de kudde schapen en door bet hoornvee op het veld zelf te laten afvreten. Die handelwijze, alhoewel zij de kosten van vervoer naar de stallen spaart, is niet aan te prijzen zij is niet ontbloot van zekere nadeelen, en kan bij het vee soms ernstige ongevallen te weeg brengen. Inderdaad, wie heeft niet opgemerkt dat het vee, dat vrij en los over een beetenveld gedreven wordt, om zoo te zeggen al loopende, door elkander gestooten of aangejaagd, de beetkroppen (gedeelte der beeten met de bla deren meê afgekapt) of wel eens een stuk beet gulzig inzwelgt? En wie is nooit getuige ge weest van de mogelijke en gevaarlijke gevolgen van de gulzigheid En dat een stuk beet of een beetkrop met haast opgevreten, in zijnen om vang tegengehouden, iu de spijshuis blijft steken 1 Overigens zijn vele beetkroppen, soms met modder en slijk beladenalle bladeren zijn niet gezond sommige bieden er zelfs zooveel rotte als goede aan. Niettemin worden zij ge zamenlijk opgenomen eD zonder onderscheid iu de maag gebracht. Men begrijpt zonder moeite dat zulk voeder, in dergelijke voorwande l ge nomen, liet vee aan allerlei onpasselijkheden moet blootstellen: moeilijke spijsverteringen, oploopen, afgang, kolijken, maag- en darm ontstekingen kunnen er de noodlottige gevolgen van worden. Werkbeurs van Gent. Wekelijksch bulletijn van 1 tot 6 November 1891. VRAGEN IJzerbewerkers 4, schaliedekkers 5, verschil- lige stielen 10. Mannen Vrouwen en leerjongens 13 6 AANBIEDINGEN Fabriekwerkers 11, daglooners 6, magazij niers 11, verschillige stielen 67. Mannen Vrouwen en leerjongens 67. 28. Esplanade. Zondag- 8 November Om 1 1/2 uren namiddag Groote kampstrijd ten voordeele van den Armen. Aalst (Spaens) tegen Thollembeek (Van Ou derlingen. De Thee St. Gislain is het beste, het oudste, afzettendend bloedzuiverend genees middel. De doos 1.25 fr.; de pillen met den thee 1,50 fr. De Zwitsersche Pillen, bereid door A. Hertzog, apotheker, 28, rue de Grammout, te Parijs, ziju voorhanden in alle belgische apo theken, 1 fr. 50 de doos. Lokeren. Op de wijk Hullaert is aan den landbouwer P. De Smet een wreed ongeluk overgekomen. De man kwam met zijne paarden, die in eenen beerwagen gespannen waren, huiswaaits. Zijne paarden verschrikten door het voorbijrijden vau een ander rijtuig en gingen op hol. De Smet werd eenige meters ver meege sleept, toeD de zware wagen hem over het hoofd en het lijf liep en hem schrikkelijk kwetste. Het hootd was opeugereden, het kakebeen ver brijzeld, de rechterarm op drie plaatsen gebro ken, met nog andere wonden en kneuzingen op liji en beenen. De geneesheeren Van Neste en Hollander in allerijl geroepen, hebben dan de gekwetste het hoofd toegenaaid, en de wonden verbonden, waarna hij op een bed door 8 mannen gedragen naar zijne woning in de Gentsehtslraat is ge bracht. Men vreest voor zijn leven. Het slachtoffer is gehuwd eu vader van 9 kinderen, waarvan het oudste maar vijftien jaren telt. St-Nikolaas. Te Sinay was verleden jaar een echtpaar komen wonen. Armoede was oorzaak dat het n ar Brazilië verhuisde. Toen zij zich nauwelijks eenige weken in Brazilië bevonden schreef de man naar zijne familie dat zijne vrouw overleden was. Korts daarna kwam hij terug in de gemeente en weende bit tere tranen over het overlijden zijner vrouw. Nu over eenige dagen begaf hij zich naar het gemeentehuis om eeu nieuw huwelijk aan te gaan maar toen de burgemeester hem deed Het beetengrazen heeft overigens^nog andere i opmerken dat de overlijdens-akte zijner vrouw Op des kerkhofs middenlane, Rijst het kruishout beeld der boete, En op 't wezen van den zoete Straalt de zilvren stroom der mane. Uitgestrekt met bei zijne armen Schijnt te omhelzen hij ze allen, Smeekend voor de duizendtallen Die daar liggen om erbarmen Eeuwen, eeuwen zijn verzonken, Sinds uit Bethlehem de sterre Over 't heelal heinde en verre Flikkerde in haar vredevonken. Eeuwen, eeuwen zijn verdwenen, Sinds hij wegjoeg uit den tempel' Hen die met den schaoherstempel Op het voorhoofd daar verschenen. Eeuwen, ja, sinds hij de menschheid Als een broedersohaar betrachtte, Waar geen geest van overmachte Tussohen volken haat en grens leit. Eeuwen, eeuwen zijn verloren: Sinds men eens den gallebeker Toestak hem, die, banebreker, Recht en liefde wou herboren. Eeuwen, eeuwen zijn verstreken, Sinds die star uit 's hemels verte Vreê beloofde aan 't mensohenherte... Maar is haat uit 't hart geweken Eeuwen, ja, zijn omgekomen.,. Maar nog, vol tot op den drempel, Zitten Woekeraars ten tempel, Hebbend nooit zijn woord vernomen. Eeuwen, eeuwen zijn gestorven, Sinds men hem met edik laafde... Maar wat heeft de schijnbeschaafde Wereld door zijn woord verworven En toch strekt hij bêi zijne armen Over 't hoofd terneêr gebogen Smeekend voor der wereld logen Om genade en om erbarmen. In des kerkhofs manneschijne Hangt, aan 't schandhout vastgeklonken, Hij wiens zoete woorden klonken Onverhoord in de woestijne. ,11 VY \Ji. V»Y_, AJ LU "IWLVi. IlUVM V—V-

De Dendergalm | 1891 | | pagina 2