droog Hout, B O O M E N, Huizen en Meersch, WOONHUIZEN vüsife^ssjï HUIZEN, MEUBELS, HUISMEUBELS, LANDEN EN MEERSCHEN. Schoon Huis te koop. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Aanbelangénd Bericht. MEERSOH, te Aalst. P. Van Styvendael-Deshommes Uit der hand te koop Vogelschieting met de Bolle nog niet was toegekomen, veranderde hij zoo danig van kleur, dat men op het gemeentehuis slechte veimoedens kreeg maar nog grooter was ieders verwondering toen er intusschentijd van zijne wettige vrouw een brief toekwam, waardoor deze hare familie berichtte dat haar man haar in Brazilië had verkocht voor eene som van 4000 fr., daarna was vertrokken en dat zij thans in de onmogelijkheid verkeerde naar haar vaderland terug tekeeren. Zoonaast de trouwe echtgenoot dit vernam, haastte hij zich de plaat te poetsen. Brussel. De Brusselsche damesHet politiebureel der 4e afdeeling bood deze week een aardig schouwspel aan. Er waren daar twaalf... dames, die allen om 't meest hulden en tierden, allen bewerende de eene van de an dere slagen en beleedigingen ontvangen te heb ben allen in eene groote opgewektheid. Ze waren alle twaalf op de Kongresplaals door 8 agenten opgeschept op het oogenblik dat zij een geregelden veldslag gingen leveren, nadat zij den tempel van moeder justitia verlaten had den. M. X... had op aanklacht van eene barer gebuurvrouwen madame Z... voor de rechtbank moeten verschijnen. Andere gebuurvrouwen hadden als getuigen voor of tegen eene van beide gedagvaard geweest. Mme X. werd ver oordeeld, 't geen natuurlijk niet in haren smaak viel. Toen zij huiswaarts keerde met hare getui gen, gevolgd van Mad, Z., ook vergezeld van hare vriendinnen, was een woordentwist ont staan. Een astepoester geven zijnde, werd dit het sein tot een algemeen gevecht met de re genschermen. De agenten kwamen nog in tijds om een vreeselijk bloedbad te voorkomen. In 't politiecommissariaat was het nu een gekijf en een geharrewar om hooren en zien te doen vergaan. De politiekommEsaris kalmeer de de twaalf poesjes met tegen allen een proces verbaal voor wederkeerige slagen en beleedi gingen op te maken. Een echte roman. Voor de tweede Ka mer der burgelijke rechtbank van Brussel, ontrolde zich dinsdag niorgeu een echt tooneel uit het menschelijk schouwspel. Ziehier de gansche geschiedenis, die wel een roman gelijkt Te Brugge geraakte een muziekant verliefd op een schoon Vlaamsch meisje. Een jaar na dien, in 1868, werd uit deze ontmoeting een zooutje geboren moeder en kind werden ver laten door den ontrouwe. De ongehuwde moeder zwoegde zwaar voor haar kindje zij brengt het groot vol zelfver loochening, in haar verscheurd hart den moed puttende die noodig was voor hare opoftering. Hij, die haar verliet, is gehuwd en gevestigd te Luik, waar hij een belangrijk ambt bekleedt. Eenige jaren later ziet hij degene teiug die hij snood verlaten had hij toont zich nederig, be rouwhebbend. Nu zijne vrouw dood is, wil hij boeten voor zijne fout eu degene huwen die hij verlaten had en bun kind erkennen voor de Deze laatste heeft zich gevestigd onder den naam van zijne moeder, dien Jaij altijd heeft gedragen. Den 28 August' beteekeude hem zijn oom per deurwaarder, dat hij hem ver biedt denzelfden naam als hij te dragen, nu hij door zijnen vader erkend 13. De natuurlijke zoon weigert den naam dien men hem wil opdringen nij behoudt degene van Georges Edward X..., al moest zijn oom hem beschuldigen van oneerlijke concurrentie. Opgevoed zijnde door zijne moeder, heeft hij nooit dien vader gekend, welke zich nimmer met hem heeft bezig gehouden hij wil hem niet kennen en vastberaden weigert hij die te late erkenning. M. Renkin pleit voor den oom M. Hub. Brunard voor Georges X. Er valt hier te weten of een kind tegen zij nen dank of zonder dat het zulks weet, kan erkend worden. Mr Brunard heeft met veel talent doen zien aan welke erge gevaren de burg ers zoude blootgesteld zijn, als men dit zou toelaten. De rechtbank zal over acht dagen uitspraak doen. wet. En zij leven weer samen, toen op eens Mej- X... verneemt dat de vrouw van haren minaar niet dood is, dat zij in echtscheiding pleiten en dat niets van alles wat hij gezworen heeft echt is. Alsdan vertrekt zij met haren zoon, die 15 jaar oud is, naar Brussel, waar zij hem plaatst bij haren broeder, gekend photograaf, Geoiges-Edward, zoo heet de jongeling, woont de leergangen der Akademie van schoone Kunsten bij hij wordt artist in het vak welk hij gekozen heeltzijn oom bezigt hem als re- toucheur en het kind begint zijn brood te win nen, toen het zekeren dag een meisje ontmoet te. Zij beminnen malkaar plotseling en spoedig is eeni huwelijk noodig. Geen oogenLlik aarzelt Georges-Edward, zooals vroeger degene aarzelde die zich nooit zijn vader heeft genoemd. Hij vraagt de hand dergene die geloof in hem heeft gesteld en gaat met haar te Rljsel in den echt treden, niettegenstaande zijne moeder zich tegen het een huwelijk verzet. Welnu, den 23 juli, bij acte voor den sche- pene van den burgerlijken stand van Luik, heeft de gewezen minnaar der schoone Brug- sche, na 23 jaren vergetelheid in zijn vader hart getroffen, Georges-Edward erkend als zijn natuurlijke zoon. Leuven. In Maart is het juist 10 jaar geleden dat Leon Peltzer alhier werd op gesloten. Men denkt dat hij eerlang voorwaar delijk zal in vrijheid gesteld worden. Mechelen.Eene vrouw, die maan dag namiddag uitgegaan was om blaren te rapen, heeft op het gehucht Nieuwendijk, in de Schransbeel-langs den kant van Ste-Cathe lijne-Waver, het lijk gevonden van M. Le- naerts, een welhebbende burger, weduwenaar zonder kinderen, en die op zijne leefde. M. Lenaerts had vroeger gewoond op den Dries, waar hij zeer bemind en geacht was. Uit hoofde der onteigeningen voor het vergroo- ten van het arsenaal, was hij moeten verhui zen, en hij was laatstleden woensdag gaan wonen Pennespoel-Nieuwendijk. Sedert eenige weken kloeg hij over hoofd pijn, en hij scheen niet meer al te wel bij zijn verstand. JJperen. Dramatische zelfmoord, De jom e vmuw van eenen bakker te IJperen heeft zich op schrikkelijke wijze gezelfmoord. Zij heeft de twee loopen van een jachtgeweer geladen, daarna de hanen met een koordje aan hare voeten gebonden en zich de loopen in den mond geplaatst, Dan trok zij af en heel haar hoofd werd vermorzeld. Bergen. Er begint gebrek aan werk te komen in het kooldistrict van Bergen. Se dert drij weken wordt er nog slechts vijf dagen per week gewerkt in de koolputten der Société des XXIV Actions, te Quaregnon. Toeko mende week zal dit voorbeeld in al de putten gevolgd worden. JtJuitenland. Frankrijk. Moord en zelfmoord. Zekere Marie Le- bceuf, hulponderwijzeres te Nogent-sur-Marne verkeerde sedert eenigen tijd met M. Valentin Déras, opsteller bij het ministerie van financies en alles voorspelde dat het paar zou trouwen en gelukkig zijn, als Déras door zijne familie verplicht werd van de echtverbintenis af te zien om een rijk huwelijk aan te gaan. De geliefden bleven elkander echter nog zien en zondag was Déras weer naar Nogent gekomen, 's Avonds drong Marie Lebceuf aan dat hij zou blijven en maandag morgen, terwijl hij nog sliep, schoot zij hem door de hersens. Ziende dat hij dood was, loste zij zich een schot in de slapen en stortte stervend op het lijk van haren beminde. Japan. Verschrikkelijke aardbeving. Telegram" men uit Japan melden, dat de aldaar rondrei" zende bisschop van Exeter,alsmede diens zoon' de bisschop van Japan, ongedeerd zijn. Ur Hiogo verneemt de Times, dat er nog geen betrouwbare berichten omtrent de aardbeving te verkrijgen zijn, ofschoon het opgegeven cijfer der dooden overdreven schijnt. De meeste slachtoffers vielen te Ogaki, waar ten minste 1000 dooden waren. Te Gifoe werd de aardbe ving gevolgd door hevige branden, bij welke velen het leven verloren. De ergste aardschud- ding duurde een paar minuten en werd ge volgd door zwakkere schokken, die intusschen nog hevig genoeg waren om de aangevangen verwoesting te voltooien. Er ontstonden gewel dige aardspleten, zoodat de wegen gevaarlijk geworden zijn. Over groote oppervlakten had den er verzakkingen plaats. De vulkaan Na- koesan wierp ontzaglijke massa's steenen, zand en modder uit. De berg is geheel van gedaante veranderd. Van 30 October tot den 6 November 1891. GEBOORTEN Mannelijk 4 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. J. Ringoir, schoenm. met J. Donckers, kl. V. Van der Haegen, tw met C. Baeyenstw. J. Mergan, landbouwer met P. De Coninck, landbouwster. G. Derde, broodb. met M. Peeters, dienstm. V. Amant, dagl. met M. Nerinckx, dagl. OVERLIJDENS. 16 j 14 overleden te A. Mertens, schipper, Deudermom e. A. De Bock, vr. Gysbrecht, z. b. 49 j., Post weg. 3 kinderen onder de 7 jaren. AALST 7 Nov. Per 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. 25-00 27-00 Masteluin23-00 23-50 Geerst00-00 00-C0 Rogge21-00 21-00 Haver. per 100 kil. 16-00 17-00 Spelt18-50 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 24-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 lijnzaadolie 00-00 00-00 Toolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 8-50 10-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Bxer.de 3 kilogram. 8-10 8-73 E j rs de 25 2-97 3-24 Vlas per 3 kilos 2-90 4-20 Vig"enen per stuk, 1" soort 15-00 2° 20-00 69 zakken nieuwe hop fr. 67.00 tot 75.00 eenigheid Be bureelen van de beide Landbonwcommi- ces van Aalst (Noord en Zuid) brengen ter kennis van de landbouwers en jandere belang hebbenden, dat er up het Stadhuis een leergang over Landbouw, bestaande uit 15 lessen, zal gegeven worden, door den heer J.REYNIERS. De lessen zijn kosteloos en toegankelijk voor iedereen, mits men in persoon of bij brief, zijne inschrijving vrage aan het Gemeentebestuur. De inschrijving zal plaats hebben, op Zondag 8 November 1891, om 9 1/2 ure 's morgens, en in deze zitting zullen dagen en uren der vol gende lessen vastgesteld worden. In deze zitting zullen de prijzen uitgereikt worden verleend door het Staats-en Gemeente bestuur aan die personen, welke, in den leer gang van 1890, de lessen met de meeste vlijt hebben gevolgd, en bewijzen van bekwaamheid hebben gegeven. Namens de landbouwafdeeling van Aalst- Zuid. De Schrijver, De Voorzitter, H. VAN DE PUTTE. B°n Paul BETHUNE. Namens de landbouwafdeeling van Aalst- Noord. De Schrijver, De Voorzitter, V. DE MOOR. C. DE PAUW. Gezien en goedgekeurd door het Gemeente bestuur. Aalst, 16 October 1891. De Seeretaris, Edm. SCHEERLINCKX. De Burgemeester V. VAN WAMBEKE. Studie van den Notaris DE LANGE, Oudescheldestraat, 14 (bij de groote statie) te Gent. OPENBARE VERKOOPING van te Moorsel en Meldert. Bekend ten kadaster van Moorsel, sectie C, nummers 525, 526, 537bis, 538bis, 660, 663, 664, 665, 666a, 691, 692bis, 943, 944, 991, 1000, groot 16 heet. 76 cent. Verdeeld in 8 koopen. Jaarlijkschen opbrengst fr. 1846. En ten kadaster van Meldert, sectie D, num mers 228, 213a, 214a; groot 1 heet. 84 aren 30 cent. Verdeeld in 2 koopen. Jaarlijkschen opbrengst fr. 208. InstelMaandag 26 October VerblijfMaandag 9 November Om 2 ure namid'dag, in het HOTEL DES ARCADES», bij den heer Camiel Van den Broeck, te Aalst, Statieplein. 1/2 °/0 instelpremie. VERKOOPING TE AALST, ter herberg DE GRAANMARKT. Lokaal Concordia Aalst. "Werkmanskring VOORUITGANG DOOR 'T WERK. Luisterrijk Avondfeest op Zondag 8 November 1891, om 5 1/2 ure 's avonds, door de leden der Toonedafdeeling, verscheidene lief hebbers en de medewerking der Fanfarenmaatschappij Onder Ons ouder het bestuur van den heer H. Rogghé. PROGRAMMA 1° Deel. 1° Openingstuk door de liefhebbers van de Maatschappij Onder Ons. 2° De werkman zonder werk, te zingen door M. Frans Schollaert. Miky. 3° Le cor, romance te zingen door M. Ernest Ladeuze. A. Flechier. 4° Een schrikbewind blijspel met zang in 1 bedrijf door L. Frechier. Tusschenpoos van 20 minuten. 2e Deel. 1° Openingstuk door de liefhebbers van de Maatschappij Onder Ons. 2° Voordracht, Onderwerp Wederzijd- sche bijstand, zijn zedelijk en stoffelijk nut voor burgers en werklieden. 3° Les Gueux, romance, woorden van Antoine Clesse, muziek van F. Marneffe te zingen door M. Ernest Ladeuze. 4° Reverie, romance te zingen door M. Ernest Ladeuze. Ie vicomte de Buuillie. Napoleon en Bismarck, blijspel met zang in een bedrijf door P. Kints. Lokaaldeur open om 5 u. Gordijn om 5 1/2 stipt. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mijlbeke. De Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst, zalop Maandag 23 November 1891, om 2 ure stipt namiddag, door bevoegd ambt ver koopen 1° Namens de Ileeren de la Ketliulle de Ryhove, te Gent 24 koopen Kanada Boomen aan 't Hof Somergem. 2° Voor rekening van den heer Theodoor De Bisschop, te Aalst 9 koopen Kanada Boomen en 1 Abeel, staan de aan eene partij land op den Roozenkauter, n gebruik bij Jean Van de Velde. Men zal beginnen met de Boomen aan 't Hof Somergem. Bij uitscheiding van bedrijf. VENDITIE van Landbouwer shalam, Koeibeesten en eene groote hoeveelheid Beetwortels, te Aalst, Zoutstraatpoort. OPENBARE VERKOOPING te Oordegem en Erondegem. Gemeente Oordegem. Eerste koop. Tweede koop. Derde en laatste koop. ZITDAGEN Verblijf 16 j November 1891 Telkens eenen Maandag, om 2 uren namid dag, ter te verkoopene herberg vorenbeschreven onder den eersten koop. VENDITIE VAN Her berg gerief, Landbouwersgerief, Strooi, Beeten, Aardappels en verdere Mobilaire voorwerpen te Oordegem, Dorp. Maandag 23 November 1891, om 9 uren 's morgens Ten zelve dage zal er nog verkocht worden aan de woon en ten verzoeke van jufurouw Leonie Van Landuyt, bijzondere te Oordegem Dorp Om uit de gemeenschap te treden. OPENBARE VERKOOPING Eerste koop. Tweede koop. Derde koop. Vierde koop. ZITDAGEN Licitatie. OPENBARE VERKOOPING te Aalst. Eerste koop. Tweede koop. ZITDAGEN ^jaandag 9 November 1891. Verblijf, Maandag 23 Gros Détail Commerce en poissons frais (salés et furnés) Moules de Philippinne, Huitres, Homards. Poissonnerie, RUE LONGUE DE SEL, N° 53, ALOST. Etabli aux pêcheries a Ostende. Prix très-modérés contre toute concurence. Bij sterfgeval. Alle soorten van gereedschap voor onderne mers en andere stielen, zooalsgroote kaap» stander cabestanaarde winde crie d vis alle soorten van kabels, ladders, schraven, kruiwagens, stellineplanken, sparren, blokka- trolens (moufles), bank voor schrijnwerker en verfmolen, alles wat den stiel betreft, als ook vele bouwmaterialen, deuren, ramen, trappen, enz.; werktuigen voor meetkundige alles aan zeer gezinge prijzen. Zich te bevragen bij M* W* MICHIELS, Cumontstraat N° 9, te Aalst. Te koop een schoon Huis met Koetspoort, in de Cumontstraat N° 9, bewoond door de eige nares dame W8 P. MICHIELS. Dit huis heeft beneden kelderkeuken, wasch plaats, voorraadkelder, wijnkelders en kolen kelder. Gelijkvloers grooten salon, eetplaats, kabi net, bureelplaats. Remisie, werkhuis, grooten hof. Verders groote zolders. Zichtbaar alle dagen vin iedere week. STAD AALST, Maatschappij De schutters zonder vrees, n gevestigd ter Estaminet Op H Bergsken, bij Theodoor Van Kerkhoven, Osbroek, Scherrestraat. in het droog, OP WOENSDAG 11 NOVEMBER 1891, (St. Martinus Jaarmarkt). VOORUIT 7 BUFSTEKEN. De inleg i3 bepaald op 60 centiemen de 2 bollen. Inschrijving van 3 tot 4 ure namiddag. Aalstersehe Hop van 1890 frs. 55.00 a frs. 00.00 1891 beschikbaar 70.00 a 00 00 van eene groote hoeveelheid LOUIS BUEKENS Zaakwaarnemer te Aalst, zal aldaar op MAANDAG 16 NOVEMBER 1891, om 2 ure namiddag, ter herberg De Graanmarkt, bij d'heer Karei Penneman, ten aanzoeke van den heer Fran- ciscds Muylaert, koopman te Haaltert, door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, openbaariijk verkoopen Eene groote hoeveelheid droog Bueken, Eiken, Ol men, Abeelen, Esschen. Kanada, Notelaren en Kerse laren Hout, van alle dikten en lengten, dienstig voor - "J i, Ki' kers, enz. Meubelmakers, Schrijnwerkers, Kuipers, Stoelma- Verdeeld in koopen 'telks gerief. Dit alles op gewone voorwaarden en tijd van beta- ing, mits stellende goede en gekende borg en beta lende het ongeld comptant. De Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst, zal ten verzoeke van den heer Franciscus Van Campen- hout, ten zijnen hove te Aalst, Zoutstraatpoort, op MAANDAG 14 DECEMBER 1891, om 9 uren stipt voormiddag, door bevoegd ambt, openbaarlijk ver koopen A. Meubels en Meubelaire voorwerpen bestaande in Kassen, Stoelen, Stoof met toebehoorten, Tafels, Spiegels, Horlogie, Kleerkas, Koffijpot en Molen, Moor,aarden Teflooren en Kommen, Tassen en Potten, Lepels, Vorken, Messen, ijzeren Potten en ijzeren-en aarden Kasserollen, Marmitten, Bollantaarn, Melk- kuip, Melkeemers en Teelen, Tobbens, Botervat, Vleescbkuip, Bedstoelen, enz., enz. B. Landbouwershalam alsSpaden, groote Loof- bruken, Haudbraken, Pikken, Pikbaken, Zeissen, Dorschvlegels, Reeken, Rieken, Gaffels, Mesthaken, Wanmolen met Ziften. Raapmolen, Korte wagens, Drankkuipen, Watereemers, Ilandkarre, Beerkuipen, enz. C. 2 schoone Melkkoeien, 3 Runders, en 6 Hoenders. D. Beetwortels, Hooi, Strooi, Mest en Aal. De beesten zullen om t 1/2 ure nanoen opgeroepen worden en dezelve zullen van in den voormiddag zichtbaar zijn. Alles op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge en betalende de koopen van en onder de 5 franks comptant. BIJ WOONSTVERANDERING. van De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal, ten verzoeke van den eigenaar met gewin van palmslagenen gela gen, openbaarlijk verkoopen Een goed en groot Huis, wezende de herberg St. Martinus, gestaan en gelegen te Oordegem, ten Dorpe, aan den steenweg van Gent op Brussel, groot in oppervlakte 2 aren 07 centiaren, komende ter eendere en van achter aan den eigendom van den Augustus Waegemans, ter andere zijde aan den heer volgenden koop en van voren aan gezegden steenweg. Bewoond ten deele bij den eigenaar heer Henricus Raes en ten deele bij de wede Desmet-Smet ryns. Een zeer gerieflijk en onlangs nieuw gebouwd Huis, gestaan en gelegen als voren, groot in oppervlakte 73 centiaren, komende ter eendere aan voorgaande koop, ter andere zijde aan dan beer Romanus Dutil- leul, van achter aan den heer Augustus Waegemans en van voren aan den steenweg van Gent op Brussel. Thans onbewoond. Voorschrevene twee koopen zijn bij gedrukte plak brieven breeder beschreven. Een perceel Meersch, gelegen te Erondegem op de Kleinzijde, bekend bij kadaster sectie B N° 793, groot 8 aren 60 centiaren, palende oost de erven De Midde leer, zuid de erven Van de Steen, west sieur Yan den Eeckhout en noord d'heer Govaert. Onmiddelijke in gebruik-en genottreding. Voornoemden Notaris DE WINDT, zal op gestelden dag en uur, openbaarlijk verkoopen Alle de ten huize van den verzoeker heer Henri Raes, te bevinden meubelaire voorwerpen, als verscheidene Herbergtafels, ronde Tafels, Coulisse Tafel, Stoelen, Stoof met toebehoorten, Kas met Lessenaar, hangende Horlogién, Koffij molen eu Doozen, hangende en andere Quinquets, tinnen en glazen bier-en genever Maten, Wijnroomers, ledige Flesschen, vleescb- en andere Kuipen, Bierstellingen, eenige Winkelwaren, groote Balans met Gewichten, ijzeren en andere Kannen, Lieve-Vrouw en andere Beelden, Snijpaard, Bedkoet- sen met ressort en andere, wollen-en ander Bedgerief, Nachttafels, Spiegels, Koffers, Vazen, glazen Kas, Hammelakens, Servietteu, TrachtersSchraafkens, Vleeschblok, ijzeren- en andere Ketels, Testen en Teelen, Bollantern, Graafschuppen, Slijpsteen, Lad ders, Koolliter, Kortewagen. Uaseul, Pannelatten en meer andere voorwerpen te lang om te melden. Een zeer schoon en goede Eugelsche Paardenzadel, rerschillig l'aardengerief, 2 eiken Rasteelen, 2 eiken Kribben, zinken Verwarmbuis voor voituur, 2 Waseh- kuipen met stoel, nieuw bouten Waschmachien, schoone Lijnwaadpers met Kasken het al in eiken hout, koperen Ketel, 3 eiken Hofbanken, 2 zoo goed als nieuwe Bureaustoven, en eene groote boeveelheid Strooi. De koopen tot 10 francs benevens het ongeld comp tant te kwijten, voor de verdere koopen tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. Verders gewone conditiën. van en eenen schoonen De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoek» van wie het behoort, op het gewoon gewin van palm slagen en gelagen, openbaarlijk te koop bieden, d# volgende goederen, te weten Een Huis en Erve te Aalst, in de Geeraardsberg- schestraat, geteekend N° 42, gekadastreerd sektie A N° 2314, met eene grootte van 1 aar 10 centiaren, alende van den eenen kant aan den eigendom van en beer Constant De Wolf en van den anderen kant en van achter aan dengenen der jufvrouwen Poderyn. Bewoond door den heer Jan Verbekt. Een Ilnis en Poort te Aalst, in de Brabandstraat, geteekend N° 20, geoadastreerd sectie A N01 1553a en ex 1555c, groot 85 centiaren, komende van den eenen kant aan den volgenden koop en van den anderen kant en van achter aan den eigendom der heeren Cumont. Bewoond door den heer Jan-Baptista Matthys. Een IIui6 en Erve te Aalst, in de Brabandstraat, geteekend N° 22, gecadastreerd sectie A N° 1554a met eene grootte van 60 centiaren, komende van den eenen kant aan den eigendom van den heer Felix-Judoën» Boone, van den anderen kant aan voorgaanden koop en van achter aan den eigendom der heeren Cumont. Bewoond door jufvrouw weduwe De Kimpe. Eenen Meersch te Aalst-Schaarbeke, aan den weg van Aalst naar Erembodegem, genaamd Den Pont- meersch, door zij nc uitgestrektheid en ligging in de nabijheid der stad en aan de Vaart bijzonder geschikt tot het oprichten van groote nijverheidsgestichten of andere inrichtingen, gecadastreerd sectie B nummer 544a, met eece grootte van 3 hectaren 86 aren 50 cen tiaren, groot voigenB meting 3 hectaren 81 aren 30 centiaren, palende oost de Vaart, zuid d'heer Jan- Erans De Vidts-Pins, west den weg naar Erembode gem en noord Madame weduwe en kinderen Petrus- Josephus De Gbeest-Van Temso'.e. In regie. Deze meersch zal opgeroepen worden in vier deelen, te weten 1' Deei, een vierde ten zuiden 1' Deel een vierde daarnevenst 3" Deel een vierde daarnevenst 4" Deel een vierde daarnevenst of ten noorden TelkenB om 2 ure namiddagter Estaminet A l'Esplanade, bewoond bij d'heer GuülaumeVan Caumenbergh, te Aalst, Esplanadeplein. Tot nadere inlichtingen ver voege men zich ten kan- toore van bovengenoemden Notaris DE PAUW. Kei zerlijke Plaats N° 26, te Aalst, alwaar er gestadig kapitalen ter leening te bekomen zijn aan gematigen intrest mits bezet op grondgoederen. van De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer Vrede rechter des kantons Aalst, en met gewin van palm slagen, openbaariijk verkoopen, de volgende goede ren, te weten Een schoon en groot Renteniershuis met groote Koetspoort, Stallingen, Remisie en Lusttuin, gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde in de Statiestraat en hebbende uitgang op het Esplanadeplein, gekend ten kadaster sectie 0 nummer 996r1 met eene grootte van 10 aren 90 centiaren, houdende van de eene zijde aan het huis van den heer Janssens-De Sehryver, van de anderen zijde en van achter aan huizen van den heer Cumont-1 aider. Bewoond door den eigenaar den heer Cumont-Faider. Dit huis heeft Beneden Kelderkeuken, waschplaats, grooten voor- raadkelder, achterkeuken, twee wijnkelders en kolen kelder. Gelijkvloers: Eetplaats, office, twee salons en spreek plaats. 1ste ver(Hep Salon, drij slaapkamers, cabinet de toilette en badkamer. 2de verdiep Zes Slaapkamers. Verders drij mansardekamers, strijkkamer, twee zolders, achtergebouwen, als waschhuis, remisie, stal, kamer voor paardenknecht, hooizolder. En boven en beneden gerieflijke ingemaakte kassen. Zichtbaar den Maandag en Woensdag van elke meek, van 2 tot i ure namiddag. Groot gemak van betaling indien de kooper zulks verlangt. Een Huis met Magazijn te Aalst, op den Dam, ge kadastreerd sektie A nummers 715x en 715w met eene grootte van 2 aren 80 centiaren, palende van voren aan de straat en de Vaart, van achter aan de huizen van jufvrouw Fraucisca Siugelyn, van den eenen kant aan den eigendom van Madame Buruy-Burny en van den andereu kant aan dengenen van den heer Constant Van Kerkhove. Het huis bewoond door jufvrouw weduwe Judoeus Verleysen en het magazijn gebruikt door de maat schappij Werklieden Vereenigingof gemeenlijk gezegd Bazar. Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, ten Stadhuize, Groote Markt. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van genoemden Notaris D.i PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats 26, alwaar er gestadig kapi talen in leening te verkrijgen zijn, mits goed bezet. Abonnement de poissons frais pour families, pen» sionnats, éeoles. Commissions, soupers, banquets. Bur demande envoi franco du prix-courant et con» ditions. Lettres et télégrauimes VAN STYVENDAEL Poissonnerie, Alost. Tous les Jeudis soirs, grand choix de poissons frais a la Poissonnerie, Rue Longue de Sel, N° 53, ALOST, a des prix défiant toute concurence.

De Dendergalm | 1891 | | pagina 3