droog Hout, BOOMEN, HUIZEN, WOONHUIZEN Huizen en Meersch, "burgelijken stand MEUBELS, HUISMEUBELS, CHOCOLAT BARON De Vrouw van Egmont, Indien gij hoest, Schoon Huis te koop. Vcrschillig Nieuws. MARKTPRIJZEN. MEERSOH, te Aalst. rJe?bw il im- Uit der hand te koop Voor de krieken Anglaise hative. Hative de Louvain. Mayduke. Archduke. Belle de chatenay. Griotte du nord en gr. impériale. De goede okkernoten mogen ook niet ver waarloosd worden. Bij den keus van een beperkt getal soorten kan men al de gewensclite eigenschappen ver eenigen. Daarenboven geeft het zeer groot gemak voor hetplukkeD, verzenden en bewa ren. Ook roep ik uwe bijzondere aandacht op den kweek van verdienstelijke, vroege variëtei ten met het oog op de Amenkaausche mede dinging. Aan gene zijde van den Atlantischen Oceaan heeft men overgroote boomgaarden aangelegd, en de dag is misschien niet verre meer verwij derd waarop de Amerikaan, even als met de andere landbouwprodukten, ons met fruit, eene groote mededinging zou doen. Voor de vroege fruitsooxten hebben wij van hem nooit geene mededinging te vreezen. Benevens deze reden zijn er nog vele andere die pleiten ten voor- deele van den kweek van vroege fru.tsoorten. Zij zijn over 't algemeen van eene zeer regel matige vruchtbaarheid. Inderdaad de boomen wier vruchten men in Augusti plukt, verbrui keu, gedurende de twee volgende maanden van hunnen groeitijd, de bereide sappen om de oogeu tot botten te vervormen, terwijl de boo men met vruchten vaD late rijpwording tot November toe de bereide sappen besteden tot aangroei hunner vruchten vandaar slechts eene afwisselende tweejarige vruchtbaaibeid voor sommige late soorten. Ook lijden de vroege soorten niet van de passaatwinden der maanden September en October die de vruchten soms met karrevrach- ten neervellen en erg beschadigen. De vroege en late soorten worden even als vele dingen die raar zijn, duur verkocht. De gemeene vruchten van September daax'entegen, vooral voor de peren, zijn overvloedig ver spreid en worden uit dien hoofde, dikwijls aan zeer lage prijzen verkocht. Daarom is het hoogst noodzakelijk, den overvloed dezer maand op voordeeliger wijze te benuttigen 't zij door het drogen, 't zij door het bereiden van fruitdranken. Het moet den fruitlief hebber ook zeer aangenaam zijn het genot van uitge- lezene vruchten te eten, te verlengen en daarom zullen wij vooraf een woord zeggen over A. Het lang bewaren van vruchten in hun nen natuurlijken staat. Late appels en peren. Men plukt ze bij droog, zonnig weder en legt ze vervolgens in eene wel verluchte kamer, waar zij, 3 tot 4 dagen, mogen verblijven om hun overtollig vocht te laten verdampen. Hier na legt men ze bij voorkeur in eenen aarden tobben tusschen afwisselende lagen droog zand en bewaart ze in eene van vorst bevrijde plaats. Kersen. Zuivert de rijpe kersen en behoudt slechts een klein deeltje van den steel. Vul daarmede uwe bokalen waarin gij ze bewaren wilt. Stelt die bokalen in eenen ketel en houdt ze recht standig bij middel van strooibundeltjes tus schen de bokalen en de wanden van den ketel geplaatst. Vul den ketel met water en verwarm het tot kokens. Stopt en lakt uwe bokalen dicht. Pruimen. Plukt de pruimen bij droog weder en laat ze nog éénen dag in eene wel verluchte plaats drog n. Brengt ze in vaten tusschen lagen boak- weitafval, sluit de vaten dicht en stelt ze in eene droge en van vorst bevrijde plaats. Wil men deze vruchten verbruiken dan wascht men ze af en houdt ze, gedurende eenige stonden, bo on kokend water waardaar zij hun irisch uitzicht terug krijgen. Druiven. Plukt de druiven bij droog weder en lakt de snevlakte van den steel. Legt de aldus ver zorgde trossen in doozen en strooi er zemelen tusschen. Sluit het opene vlak zorgvuldig met eene varkensblaas en bewaart ze in eene droge van vorst bevrijde plaats. Noten. De liefhebbers van versche noten kunnen op zeer eenvoudige wijze hunne geliefkoosde vrucht geheel het jaar eten. Daartoe graven zij de noten, voorzien van hunne snoester, in den grond ofwel zij leggen de gesnoesterde vruchten in vereiscirte potten of tobbens die luchtdicht sluiten en die men ook op eene droge plaats in den grond delft. (Vervolg nadien.) Werkbeurs van Gent. Wekelijksch bulletijn van 7 tot 13 November 1891. VRAGEN Metsers 2, ijzerbewerkers 2, verschillige stielen 11. Mannen Vrouwen en leerjongens 5 10 AANBIEDINGEN Voermannen 4, daglooners 4, magazijnier 13, verschillige stielen 57. Mannen Vrouwen en leerjongens 47. 30. Stadsnieuws. Verscheide artikels tot zondag ver schoven. Tusschen Donderdag en Vrijdag rond 3 ure 's nachts hebben dieven de spiegelruit verbrij zeld van dame W" Van Calenbergh, wonende alhier in de Leopoldstaat en hebben er twee do zijnen hemdens gestolen. De dieven zijn ver rast geweest en hebben de vlucht kunnen ne men. De politie zoekt ieverig de daders op. De Thee St. Gislain is het beste, het udste, afzettenden 1 bloedzuiverend genees- ïiddel De doos 1.25 fr.de pillen met den hee 1,50 fr. Als gij Zwitsersche Pillen koopt, ischt wel dat zij van Parijs komen, uit het labriek van A. Hertzog apotheker. Neemt er geene andere 111 Brussel Een officier der karabiniers van de bezetting van Brussel, kapitein C., heeft zich in den afgeloopen nacht gezelfmoord met zich eenen revolverkogel door de herssens te jagen. De kapitein was, zegt men, met ka- merari-est gestraft. Hij heeft zes brieven nage laten, waarin hij zijnen laatsten wil te kennen geeft. Een oorveeg die geld sal kosten. Een steenkolenkoopman van Brussel werd fel lastig gevallen door eenige jongens, welke gedurig de klompen opraapten, die onder het lossen en wegen, op de kaai vielen. Teneinde geduld gaf hij eenen der jongens eene oorveeg. Wacht maar, zegde deze ik zal u wel vinden En snel als de wind pakte hij een gewicht steen van 10 kilos op en liep er mee weg. Houd hem houdt den dief!... riep de koopman. Doch eer men hem bereikt had, lag het gewicht reeds in de vaart. Maar... o wonder... Het zakte niet naar onder maar bleef boven drijven. Ziet ge wel, dief, dat ik u vast heb riep de jongen... Gij weegt met houten gewich ten Wat gezicht de koopman trok laat zich raden, te meer daar hij nu voor vervalsching van gewicht zal vervolgd worden. overal gevraagd. Het onweder van woensdag. De kracht van den wind was hevig in de verschillise ge teisterde streken en bijzonderlijk in België, in Holland, in Frankrijk, op de Noordzee en de Manche. Te Ukkel heeft men rond 2 ure eene druk- kracht van 110 kilos per vierkanten meter waargenomen. Het minimum van drukking werd bestatïgd rond den middag. De sneltijdin 'en uit de zeesteden ontvangen stellen eene hevige beroering der zee vast. In de zeestraat van Kales, i-echtover Dover is het overzetten bijna onmogelijk. Men mag zich in 't kort nog aan nieuwe weerberoerten verwachten alhoewel minder hevig dan die van woensdag. Overvloedige re gens staan ook te vreezen. Op den Antwerpschensteenweg kreeg een jong meisje, Laken bewonende, een uithang bord op het hoofd. De ongelukkige had den schedel verbrijzeld en stierf twee uren later. Een dienstbode van den graaf van Vlaanderen heeft eene brok eener schouw op het hoofd ge kregen hij werd in eenen onrustbarender! toe stand naar hetp leis van den graaf van Vlaan deren overgebi-acht. In de Handelspassage viel eene schouw op het glazen dak. Eene dienst meid kreeg stukken glas op hare hand, die zij op haar hoofd had gelegd om zich te bevrijden. De hand werd zoo erg gekwetst, dat zij naar alle waarschijnlijkheid zal moeten afgezet wor den. Ook nog een man werd aan de hand ge kwetst, doch min ernstig. Eerlang zullen overal inspecteurs van het gouvernement, al de gemeenten en dorpen af- loopen, om te zien of er <og looden buizen door de hei-bergiex'S gebruikt worden. Ook de verkoopers van specerijen dienen op hunne hoede te zijn, want overal zullen de ver- valschers gestraft worden. Al de wetten op het vervalschen der levens middelen zullen niet weinig harrewar verwek ken bij vele winkeliers, die niet eens weten wat er door de Kamers gestemd werd. Waarom zou het gouvernement niet aan al de hfci-bergiers en winkeliers een tweetalig af schrift sturen der wetten tegen de vervalsching der levensmiddelen Men heeft het wel gedaan voor de wet op de dronkenschap. Koophandelsrechtbank van Aalst. Voorloopige overeenkomst der bankbreuk. Door vonnis in dato van 18 November 1891 uitgesproken, gelijkvormig met de wet van 29 Juni 1887, op de voorloopige overeenkomst der bankbreuk, heeft de rechtbank de bijeen- roeping der schuldeischers van d'heer Egi- ditts Van Beneden-De Cooman, fabrikant in cigaren te Ninove, vastgesteld op Donder dag 26 November 1891, om 10 ure voormiddag, in de gerechtszaal der Koophandelsrechtbank te Aalst, waar de schuldeischers te lijve of bij gevolmachtigden zullen verschijnen. De rechtbank heeft M. G. Bosteels, toege voegd rechter, afgevaardigd om de bijeen komst der schuldeischers voor te zitten en heeft de schuldenaar een uitstel voor alle ver dere uitvoeiingsacten toegestaan. Aalst, den 11 November 1891. Be Greffier, H. J. PAPPAERT. Van 6 tot den 13 November 1891. GEBOORTEN Mannelijk 7 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. 17 II. Clément, bez. met E. Mast, bez. J. Verhulst, dagl. met M. De Pauw, tw. C. De Saar, letterz. met Fr.Engels, dienstm A. Weymeis, tw. met J. Vander Straeten, tw Ed. Cooman, tw. met M. Van de Velde, dagl. OVERLIJDENS. M. De Smet, vr. Merteus, z. b. 38 jGent- schesti-aat. G. Cammaert, man DeClippel, muziekm. 55 j.,Pontstr. E. De Loose, wr Van den Abeele, z. b. 89 j., Leopoldstraat. E. Clinckaert, man De Meersmanvleeschh. 50 jMolenstraat. A. De Meyer, man La Plume, tw. 71 jMijlb. L. Van der Poorten, z. b. 64 j., St. Job. 7 kinderen ODder de 7 jaren. AALST Nov. 11 Per 1 heet. 23 lit bO cent Tarwe. Masteluin. Geerst. Rogge. Haver. Spelt Koolzaad Lijnzaad Koolzaadolie. fr. per 100 kil. 26-00 28-00 25-00 2'«-00 00-00 00-C0 21-00 22-50 16-50 18-00 18-50 00-00 00-00 00-00 24-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 8-50 9-00 7-20 3-15 3-00 00-00 00-00 00-00 10-00 10-00 8-10 3-53 4-00 Lijnzaadolie Koolzaadkoeken Lijnkoeken. Aardap. (roode de 100 kil. A rdap. (geele) nieuwe. Boter,de 3 kilogram. Ej.?rsde25 Vlas per 3 kilos Viggenen per stuk, 1* soort 7-50 2e 20-00 51 zakken nieuwe hop fr. 70.00 tot 82.00 Aalstersche Hop van 1890 frs. 55.00 a frs. 00.00 1891 beschikbaar 77.00 a 00.00 Popennghe gemeenten hop 1890 aan fr. 00 tot 77,50 Popsringhe Stad hop van 1891 aan fr. 00 tot 85,00 STAD AALST. VOOR TAAL EN VRIJHEID. S£>° VEBTOONINGr op Stadsschouwburg den Zondag 15 November 1891, met de welwillende medewerking van Mijnheer en Mevrouw BATTAILLE, Orkest onder het bestuur van Mijnheer TULKENS, van Brussel. PROGRAMMA DE GROLPOT, EÉN MAN TB TROUWEN, Opening des bureels om 5 u. Gordijn om 51/2 u. Prijzen der plaatsen: Beneden plaatsen 2,00 fr. Balcon 1-00 fr. Gaanderij 50 Centiemen. Studie van den Notaris DE LANGE, Oudescheldestraat, N° 14, bij de groote statie, te Gent. Derde en laatste zitdag voor definitief verblijf van de Goederen te Moorsel enMeldert. Koop 1 ,te Moorsel, gebracht op fr. 100- „2 n 2050- „3 n i) 10675- „4 1100- n „5 1250- n 8 a i) 7000- 9 te Meldert 3200- Koopen 6,7 en 10 zijn verkocht. MAANDAG 23 NOVEMBER 1891, om 2 ure stipt namiddag, in het Hotel des Arcades te Aalst, Statieplein. VERKOOPING TE AALST, ter herberg DE GRAANMARKT. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mijlbeke. De Zaakwaarnemer Lorris BUEKENS, te Aalst, zal op Maandag 23 November 1891, om 2 ure stipt namiddag, door bevoegd ambt ver koopen 1° Namens de Heeren de la Kethulle de Ryhove, te Gent 24 koopen Kanada Boomen aan 't Hof Somergem. 2° Voor rekening van den heer Theodoor De Bisschop, te Aalst 9 koopen Kanada Boomen en 1 Abeel, staan de aan eene partij land op den Roozenkauter, n gebruik bij Jean Van de Velde. Men zal beginnen mot de Boomen aan 't Hof Somergem. Bij uitscheiding van bedrijf. VENDÏTIE van Landbouw er shalam Koeibeesten en eene groote hoeveelheid Beetwortels te Aalst, Zoutstraatpoort. Llcitatie. OPENBARE VERKOOPING te Aalst. Eerste koop. Ingesteld- fr. 10,000. ZITDAGEN Om uit de gemeenschap te treden. OPENBARE VERKOOPING Eerste koop. Ingesteld fr. 3,220. Tweede koop. Ingesteld fr. 1,000. Derde koop. Ingesteld fr. 2,000. Vierde koop. Ingesteld fr. 7,000. 2° Deel een vierde daarnevenst Ingesteld fr. 7,000. Ingesteld fr. 7,000. 4° Deel een vierde daarnevenst of ten noorden Ingesteld fr. 7,000. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 10 M Verblijf, Dijnsdag 24 N°™mber 1891. OPENBARE VERKOOPING te Oordegem en Erondegem. Gemeente Oordegem. Eerste koop. Tweede koop. Derde en laatste koop. ZITDAGEN Telkens eenen Maandagom 2 uren namid dag, ter te verkoopene herberg vorenbeschreven onder den eersten koop. VENDITIE VAN BerberggeriefLandbouwersgerief, Strooi Beeten, Aardappels en verdere Mobilaire voorwerpen te Oordegem, Dorp. Maandag 23 November 1891, om 9 uren 's morgens. Ten zelve dage zal er nog verkocht worden aan de woon en ten verzoeko van jufurouw Leonie Van Landuyt, bijzondere te Oordegem Dorp Indien gij bevangen zijt, Indien gij aan keelpijn lijdt, Indien gij aangedaan zijt van 't is gelijk welke borstziekte gebruikt zonder uitstel DE BALSEMPILLEN te verkrijgen bij F. Callebaut, apotheker Botermarkt, Aalst. Gij zult er welhaast verzachting en na eeniga dagen volkomene genezing in vinden. Prijs der doos 1 fr. 25 centiemen. Men zendt ze ook franco door geheel bet land tegen een postmandaai van 1 fr. 30 c. Er is te verkrijgen in dezelfde apotheek Tandpijnstillende druppels 0,50. Remedie voor de eksteroogen 0,50. Bij sterfgeval. Alle soorten van gereedschap voor onderne mers en andere stielen, zooals groote kaap stander cabestanaarde winde (crie d vis) alle soorten van kabels, ladders, scbraven, kruiwagens, stellingplanken, sparren, blokka- trolens (moufles)bank voor schrijnwerker en verfmolen, alles wat den stiel betreft, als ook vele bouwmaterialen, deuren, ramen, trappen, enz.; werktuigen voor meetkundige alles aan zeer gezinge prijzen. Zich te bevragen bij M* W" MICHIELS, Cumontstraat N° 9, te Aalst. Te koop een schoon Huis met Koetspoort, in de Cumontstraat N° 9, bewoond door de eige nares dame W" P. MICHIELS. Dit huis heeft benedenkelderkeuken, wasch plaats, voorraadkelder, wijnkelders en kolen kelder. Gelijkvloers grooten salon, eetplaats, kabi net, bureelplaats. Remisie, werkbuis, grooten hof. Verders groote zolders. Zichtbaar alle dagen van iedere week. is n u Letter- en Tooneelkuniig Gezelschap Openingstuk Le Chevalier Breton. Herman. Comedie in één bedrijf door Nestor De Tière. Marche Indienne. Selleniek. OPENINGSTUK Le Ménétrier de St. Waast. Herman. Drama in drie bedrijven. NA HET EERSTE BEDRIJF. Romance sans Paroles. Baets. VOOR HET DERDE BEDRIJF. L'Hirondelle, Bluette voor Fluit. Gobbaerts. Marche Millitaire. Lauweryns. Thérèse, Mazurka. Meyer. Pot-pourri Populaire. Nazy. Blijspel met zang in één bedrijf door H. Van Peene. Ingangkaarten zijn ten Lokale "De Graaf van Egmont te bekomen den dag der vertooning tot 4 ure namiddag. van eene groote hoeveelheid LOUIS BUEKENS Zaakwaarnemer te Aalst, zal aldaar op MAANDAG 16 NOVEMBER 1891, om 2 ure namiddag, ter herberg De Graanmarkt, bij d'heer Karei Penneman, ten aanzoeke van den heer Fran- cisrus Muylaert, koopman te Haaltert, door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, openbaarlijk verkoopen Eene groote hoeveelheid droog Bueken, Eiken, Ol men, Abeelen, Esschen. Kanada, Notelaren en Kerse laren Hout, vau alle dikten en lengten, dienstig voor Meubelmakers, Schrijnwerkers, Kuipers, Stoelma kers, enz. Verdeeld in koopen 'telks gerief. Dit alles op gewone voorwaarden en tijd van beta- ing, mits stellende goede en gekende borg en beta lende het ongeld comptant. De Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst, zal ten verzoeke van den heer Franciscus Van Campen- hout, ten zijnen hove te Aalst, Zoutstraatpoort, op MAANDAG 14 DECEMBER 1891, om 9 uren stipt voormiddag, door bevoegd ambt, openbaarlijk ver koopen A. Meubels en Meubelaire voorwerpen bestaande in: Kassen, Stoelen, Stoof met toebehoorten, Tafels, Spiegels, Horlogie, Kleerkas, Koffijpot en Molen, Moor,aarden Tellooren en Kommen, Tassen en Potten Lepels, Vorken, Messen, ijzeren Potten en ijzeren-en aarden Kasserollen, Marmitten, Bollantaarn, Melk- kuip, Melkeemers en Teelen, Tobbens, Botervat, Vleesohkuip, Bedstoelen, enz., enz. B. Landbouwershalam alsSpaden, groote Loof- braken, Handbraken, Pikken, Pikhaken, Zeissen Dorschvlegels, Reeken, Rieken, Gaffels, Mesthalcen, Wanmolen met Ziften, Raapmolen, Kortewagens, Drankkuipen, Watereemers, Ilandkarre, Beerkuipen, enz. C. 2 schoone Melkkoeien, 3 Runders, en 6 Hoenders. D. Beetwortels, Hooi, Strooi, Mest en Aal. De beesten zullen om 11/2 ure nanoes opgeroepen worden en dezelve zullen van in den voormiddag zichtbaar zijn. Alles op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge en betalende de koopen van en onder de 5 franks comptant. van De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer Vrede rechter des kantons Aalst, en met gewin van palm slagen, opeubaarlijk verkoopen, de volgende goede ren, te weten Een schoon en groot Renteniershuis met groote Koetspoort, Stallingen, Remisie en Lusttuin, gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde in de Statiestraat en hebbende uitgang op het Esplanadeplein, gekend ten kadaster sectie C nummer 996r1 met eene grootte van 10 aren 90 centiaren, houdende van de eene zijde aan het huis van den heer JanssenB-De Schryver, yan de anderen zijde en van achter aan huizen van den heer Cumont-h aider. Bewoond door den eigenaar denheer Cumont-Faider. Dit huis heeft Beneden .'Kelderkeuken, waschplaats, grooten voor- raadkelder, achterkeuken, twee wijnkelders en kolen kelder. 'elijkvloersEetplaats, office, twee salons en spreek plaats. 1ste verdiep Salon, drij slaapkamers, cabinet de toilette en badkamer. 2de verdiep Zes Slaapkamers. Verders drij mansardekamers, strijkkamer, twee zolders, achtergebouwen, als waschhuis, remisie, stal, kamer voor paardenknecht, hooizolder. En boven en beneden gerieflijke ingemaakte kassen. Zichtbaar den Maandag en Woensdag van elke week, van 2 tot 4 ure namiddag. Groot gemak van betaling indien de kooper zulks verlangt. Ingesteld fr. 60,000. Tweede koop. Een Huis met Magazijn te Aalst, op den Dam, ge kadastreerd sektie A nummers 715x en 715w met eene grootte vau 2 aren 80 centiaren, palende van voren aan de straat en de Vaart, van achter aan de huizen van jufvrouw Francisca Singelyn, van den eenen kant aan den eigendom van Madame Burny-Burny en van den anderen kant aan dengenen van den heer Constant VaD Kerkhove. Het huis bewoond door jufvrousr weduwe Judocus Verleysen en het magazijn gebruikt door de maat schappij Werklieden Vereenigingn of gemeenlijk gezegd Bazar, n Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, ten Stadhuize, Groote Markt. Voor nadere inlichtingen ver voege men zich ten kantoore van genoemden Notaris Del PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats 26, alwaar er gestadig kapi talen in leening te verkrijgen zijn, mits goed bezet. vau en eenen schoonen De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, op het gewoon gewin van palm slagen en gelagen, openbaarlijk te koop bieden, de volgende goederen, te weten Een Huis en Erve te Aalst, in de Geeraardsberg» schestraat, geteekend N° 42, gekadastreerd sektie A N° 2314, met eene grootte van 1 aar 10 centiaren, alende van den eenen kant aan den eigendom van en heer Constant De Wolf en van den anderen kant en van achter aan dengenen der jufvrouwen Podevyn. Bewoond door den heer Jan Verbeke, Een Huis en Poort te Aalst, in de Brabandstraat, geteekend N° 20, gecadastreerd sectie A N°» 1553a en ex 1555c, groot 85 centiaren, komende van den eenen kant aan den volgenden koop en van den anderen kant en van achter aan den eigendom der heeren Cumont. Bewoond door den heer Jan-Baptista Matthys. Een Huis en Erve te Aalst, in de Brabandstraat, geteekend N° 22, gecadastreerd sectie A N° 1554a met eene grootte van 60 centiaren, komende van den eenen kant aan den eigendom van den heer Felix-Judocus Boone, van den anderen kant aan voorgaanden koop en van achter aan den eigendom der heeren Cumont. Bewoond door jufvrouw weduwe De Kimpe. Eenen Meersch te Aalst-Schaarbeke, aan den weg van Aalst naar Erembodegem, genaamd Den Pont- meersch, n door zijne uitgestrektheid en ligging in de nabijheid der stad en aan ae Vaart bijzonder geschikt tot het oprichten van groote nijverheidsgestiehten of andere inrichtingen, gecadastreerd sectie B nummer 544a, met eene grootte van 3 hectaren 86 aren 50 cen tiaren, groot volgens meting 3 hectaren 81 aren 30 centiaren, palende oost de Vaart, zuid d'heer Jan- Frans De Vidts-Pins, west den weg naar Erembode gem en noord Madame weduwe en kinderen Petrus- Josephus De Gheest-Van Temsc ie. In regie. Deze meersch zal opgeroepen worden in vier deelen, te weten le Deel een vierde ten zuiden 3e Deel een vierde daarnevenst Telkens om 2 ure namiddag, ter Estammet Al'Esplanade, bewoond bij d'heer GuillaumeVan Caumenbergh, te Aalst, Esplanadeplein. Tot nadere inlichtingen vei voege men zich ten kan toore van bovengenoemden Notaris DE PAUW, Kei zerlijke Plaats N° 26, te Aalst, alwaar er gestadig kapitalen ter leening te bekomen zijn aan gematigen intrest mits bezet op grondgoederen. BIJ WOONSTVERANDERING. van De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal, ten verzoeke van den eigenaar met gewin van palmslagenen gela gen, opeubaarlijk verkoopen Een goed en groot Huis, wezende de herberg St. Martinus, gestaan en gelegen te Oordegem, ten Dorpe, aan den steenweg van Gent op Brussel, groot in oppervlakte 2 aren 97 centiaren, komende ter eendere en van achter aan den eigendom van den Augustus Waegemans, ter andere zijde aan den heer volgenden koop en van voren aan gezegden steenweg. Bewoond ten deele bij den eigenaar heer Henricus Raes en ten deele bij de wede Desmet-Smetryns. Een zeer gerieflijk en onlangs nieuw gebouwd Huis, gestaan eu gelegen als voren, groot in oppervlakte 73 centiaren, komende ter eendere aan voorgaande koop, ter andere zijde aan den heer Romanus Dutil- leul, van achter aan den heer Augustus Waegemans en van voren aan den steenweg van Gent op Brussel. Thans onbewoond. Voorschrevene twee koopen zijn bij gedrukte plak brieven breeder beschreven. Een perceel Meersch, gelegen te Erondegem op de Kleinzijde, bekend bij kadaster sectie B N"> 793, groot 8 aren 60 centiaren, palende oost de erven De Midde leer, zuid de erven Van de Steen, west sieur Van den Eeckhout en noord d'heer Govaert. Onmiddelijke in gebruik-en genottreding. Voornoemden Notaris DE WINDT, zal op gestelden dag en uur, openbaarlijk verkoopen Alle de ten huize van den verzoeker heer Henri Raes te bevinden meubelaire voorwerpen, als verscheidene Herbergtafels, ronde Tafels, Coulisse Tafel, Stoelen, Stoof met toebehoorten, Kas met Lessenaar, hangende Horlogièn, Koffijmolen en Doozen, hangende en andere Quinquets, tinnen en glazen bier-en genever Maten, Wijnroomers, ledige Flesschen, vleesch- en andere Kuipen, Bierttellingen, eenige Winkelwaren, groote Balans met Gewichten, ijzeren en andere Kannen, Lieve-Vrouw en andere Beelden, Snijpaard, Bedkoet- sen met ressort en andere, wollen-en ander Bedgerief, Nachttafels, Spiegels, Koffers, Vazen, glazen Ka», Hammelakens, Servietteu, TrachtersSchraafkens, Vleeschblok, ijzeren- en andere Ketels, Testen en Teelen, Bollantern, Graafsehuppen, Slijpsteen, Lad ders, Koolliter, Iiortewagen, Bascul, Pannelatten en meer andere voorwerpen te lang om te melden. Een zeer schoon en goede Engelsche Paardenzadel, versohillig Paarde.ngerief, 2 eiken Rasteelen, 2 eiken Kribben, zinken Verwarmbuis voor voituur, 2 Wasch- kuipen met stoel, nieuw houten Waschmachien, schoone Lijnwaadpers met Kasken het al in eiken hout, koperen Ketel, 3 eiken Hofbanken, 2 zoo goed als nieuwe Bureaustoven, en eene groote hoeveelheid Strooi. De koopen tot 10 francs benevens het ongeld comp tant te kwijten, voor de verdere koopen tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. Verders gewone conditiën.

De Dendergalm | 1891 | | pagina 3