Verschillig Nieuws. In 1884 hebben zij tut de onderwijzers geroepen gij hebt van ons niets te vreezen, gij zult onder ons bestuur gelukkiger zijn. Of zij hebben woord gehouden Het is waar, dan hebben zij eene wet gestemd die min of meor de toekomst der onder- wijz ï's verzekerde,en M. Thonissen riep in de Kamer uit, dat nooit een minis terie de laagheid zou durven begaan van die wachtgelden af te schaffen. Lezers, gij ziet wat er van dien nooit geworden is. Tot hiertoe werden de gebroodroofde onderwijzers in hunne rechten door de wet verdedigd, door het gerecht in ge lijk ges'el d. I)e klerikalen gaan hun dit laatste middel ontnemen om voor goed op die ongelu 'kigen hupnen haat te kunnen bot vieren. En dat gebeurt ten jare 1891 Arm België, hoe diep zijt gij geval len Denderbodiana. Volgens Denderbode zit de liberale partij erg iu nesten met de k vestie der herziening, eii om die beweering te staveD haalt hij uit treksels aan van Le Journal de Liége, eu La Meuse, twee doctrinaire bladen van Luik. In zijne wederlegging vergeet degrrroote Slimmerik dat hij nu eeus zwart heet wat hij weinige regelen verder wit noemt. Zon vinden wij in hetzelfde nummer over M. Frère gelegd De onbetwistbare leider der geuzenpartij, «-de man van invloed en verder de man die met Al. Bara en zijne 2 dagbladen alleen staat, n Waaruit volgt dat, volgeus Denderbode, M. F èr metzfnen kleinen aanhang tegeno ver het gi'ns van het liberale leger alleen staat. Daar nemen wij nota van, want het betee- kent dat de overgroote meerderheid der libe ralen voor het algemeen stemrecht is, vermits men van het bekwaamheidsstelsel niet wil we ten en nog veel minder van het knoeiwerk De Smedt. Wij danken Denderbode voor die bewijs voering wij hebben nooit iet anders willen houden staan. Denderbode noemt het stelsel Fiére eene chineezerij. De klerikale Escaut van Antwer- noeint bet stelsel De 8medt een overgroot be- driegelijk systeem. Zeg eens, kameraad Denderbode, zou het niet bvst zijn die twee versleten prullen in den veiuetelhoek te steken en het gemakkelijk en rechtvaardig algemeen stemrecht uit te roe pen 't Moet er toch eens van komen, waarom blijven uitstellen, vooral als dit uitstellen kan gevaarlijk worden? Het stelsel De Smedt zal 800,000 kiezers schenken en Dendergalm kan daarmee te vreden zijn, daar het algemeen stemrecht op 2è jarigen ouderdom al niet meer zou geven, ii Zoo sc i rij ft ons wij waterblad, maar het doet ons spijt d it wij voor antwoord moeten geven Neen, kameraad, we zijn daar uiet tevreden meê, want het occupatiestelsel sluit juist die genen uit die voor hun kiesrecht het meest gewerki hebben, de werklieden uit onze nij- verheidsstreken, de verstandigsten van allen en wat nog erger is, het stelsel De Smedt zou, gelijk de katholieke Escaut schrijft het hedeudaagsöh kiesbedrog, alreeds een kanker, nog vermeerderen. Daarom willen wij er niet van. Maar als bet algemeen stemrecht op 25 jaar al niet veel meer kiezers geeft dan uw troetel kind, 1 enderbodewaarom zoudt gij van bet e rste niet willen, dat toch zeker veel recht- veerdiger, gemakkelijker en minder bedriege- lijk is dan het uwe Het zou volgens u, om trent dezelfde uitkomsten geven., zonder Van al de gebreken van het occupatiestelsel aan getast to ziju. Dat ware toch veel logieker De garde komiek. Op de wapenschouwing van 8 Novem ber 1.1. hebben de wachten kunnen zien, waartoe overheden in staat zijn, die als onfnalbaro en almogende personen wil len passeeren, en wat nog erger is meer willen weten dan hunne kennis en ondervinding toelaten. 't Was laat als Christiaan in zijne kamer te rugkeerde, want intussckentijd was hij nog naar Kenstiugton gewandeld voorbij het huis van sir John Ciialloner en daar had hij ge wacht tot dat er een rijtuig voor de poort stil hield waaruit hij sir John en zijne dochter had zi n stijgen. Als zij biunen huize waren, had bi, eene sigaar aangestoken eu was zijnen weg gegaan. Ais Christiaan de Jansens verlaten had, keerde SiLy.la niet onmiddehjk bij hare moeder terug. Na eemge oogenblikken kwam zij zwij gend binnen. Wat een lieftallige jongeling zegde ma dame Jansen ik zie hem oprecht geer- ne... 'k ben zeker dat bij een goedRart heeft. Sibylla zegde Diets. Hij bevalt u ook, niet waar Sibylla vroeg de moeder over Sibylla's stilzwijgen ver wonderd. «O, ja; doch ik geloof, ik had niet moeten spreken van jonkvrouw Challouer... Waarom niet, lieve Waarom? Om...dat hij haar bemint... Maar liefste, hoe weet gij dat Ik heL het gezien, toea ik haren.naam uitsprak. Sibylla ging zitten en uam eenig handwerk. De moeder wierp een bedrukten blik op de doe .ter en d .cht wellicht aan nieuwe wolken die aan Luimen bleeken hemel zouden opiij zen. Sibylla sloeg eensklaps de oogen op Zij is rijk zegde zij en wij zijn arm... (Wordt voortgezet). Wanneer men b. v. na een oppervlak kig onderzoek wapens afkeurt, die zoo wel onderhouden en zuiver zijn, dat zij als modellen zouden kunnen dienen, dan volgt daar uit, dat die afgekeurde wa pens 8 dagen later tot voorbeeld getoond worden, alhoewel zij in depzelfden on- veranderlijken staat van de vorige week gebleven zijn. Onaangename maatregelen nemen te genover wachten die misschien een halve minuut te laat op de naamafroeping ko men tegen ander welke in dit koude jaargetijde met overjassen zich ter wa penschouwing aanbieden, omdat hunne zwakke of zieke gesteltenis er anders zou kunnen door lijden dan verder ge paste en beleefde aanmerkingen ruw en barsch afwijzen, juist alsof een man alléén alle gelijk en kennis bezit en daardoor niet missen kan met zulke overdreven tucht en onbillijke streng hel i doet men meer kwaad dan goed en zal men vast de waarde van het korps niet verhoogen. Met zulke middelen stellen de overhe den zich in den haat hunner onderhoori- gen omdat deze zien dat men met opzet de vervulling hunner burgerplichten moeielijk maakt. In den tuchtraad gaat het er nog al erger toe, en waren die kwestiën zoo ernstig niet, men zou gerust mogen zeg gen dat daar eene schoone komedie ge speeld wordt. Wordt er daar niet gelogen en bedro gen dat men het tasten kan Zouden er daar ook niet eens zooveel moeten ver schijnen, indien al de plichtigen op den zelfden rang gesteld werden Worden daar al de eeden van gelijke waarde geschat Ziet men daar niet klaar als de zon bewijzen dat sommige personen zwak van geheu en zijn, en beloften of gegeven woord gemakkelijk vergeten Wij zouden nog verder kunnen gaan, maar ons dunkt dat het reeds voldoende is, om ons eenen afkeer voor zulk inkwi- sitiespel in te boezemen. Het tweede bedrijf van de vermaarde wapenschouwing is zondag laatst afge speeld geworden. Al de Comblain's waren opperbest. Hoevelen waren er niet, die aan ande ren toebehoorden, want vermits men het nummer met den persoon niet kontro- leerde, was er niets gemakkelijker dan het geweer van een ander aan te bieden, hetgeen wel zal gebeurd zijn. Zoo worden altijd degenen bedrogen, die te veel en te slim willen zijn. A la bonne heure De cirk Pinder heeft maandag laatst bijzon der goede klanten gehad aan cle Heeren gees telijken van het Statiekvvartier. Dat er op het Kongres van Mechelen fel ge bliksemd en gedonderd is tegen wereldsche vertooningen, gevaarlijke daas-en tooneelza- len, dat weten alle brave kristene menschen. Dat een minister De Burlet bijgenaamd Pantalon in zijne goede stad van Nijvel niet gedoogd heeft dat de rijderessen der cirken met spannende, vleeschkleurige broeken zich te paard vertoonden, dat is een punt van 't evangelie. Maar dat ne mensch geen kruiwagen is, (alhoewel rijden plaisant is) dat is toch ook waar. En zie, dit hebben die Heeren geestelijken van maandag willen bewijzen. Naar de cirk gaan, wel wat kwaad zit daar in ltijderessen, kort gerokt, met pantalons horreur Burlet, met gracieuse houding, uitge stoken been zeg eens gebuur, met uw vosse haren, wie zou er geen oog riskeeren A la bonne heure! zoo moet bet zijn, en honni soit qui mal y pense Gevaarlijk logiek. Ret Land van Aalst heeft reeds een paar malen met groot misbaar uitge roepen De twee moordenaars van Gijsegem zijn vruchten van de officieele middelbare school van Aalst. Men begrijpt gemakkelijk met welk inzicht dit schrijven werd opgesteld die school bij de ouders in verdenking bren gen. Als Eet Land geene betere wapens bezit om dit staatsonderwijs te bevech ten, dan vreezen wij dat het van eene kale reis zal terugkomen, ja dat het al zijn poeder voor de musschen zal ver schieten. Eet Land heeft nu al maanden en jaren tegen die scholen gezaagd en on danks dat, ziet het gedurig de bevolkin gen er van toenemen Eet Land heeft door het gemeente bestuur doen maatregelen stemmen om die scholen te benadeelen, en niettegen staande al die tegenkantingen en moeie- lijkheden komen de kinders talrijker dan ooit naar die gestichten gestroomd. Eet Land heelt al gedaan wat moge lijk is om die scholen van kant te krij gen en thans, zijne onmacht inziende, moet het met doodsangst uitroepen 200 leerlingen iu de Pontstraat, 357 op de Graanmerkt, en daar is niets aan te doen Zeker niet, kameraad, daar is niets aan te doen, dan te zwijgen, en uw lot met gelatenheid te dragen, zoo als het een goed kristen betaamt, want hoe meer ge schreeuwt, hoe erger het voor uw bisschoppelijk troetelkind worden zal de ouders willen daar niet van en al uw reklaam zal die goesting niet ver anderen. Vraagt hun eens waarom Met die kwestie van Gijsegem te be spreken heeft Eet Land weeral eens eene goede gelegenheid laten voorbij gaan van te zwijgen, want noch Lode- wijk, noch Alfons Vac. Hauwermeiren, de twee veroordeelden, hebben de lessen der middelbare school van Aalst ge volgd. Aldus hebt gij u, Land, aan zonde van leugentaal plichtig gemaakt ,en voor een godvreezen cl schrijver is dat niet heel fraai Weet ge wie van de gebroeders Van Hauwermeiren in de middelbare school geweest zijn De oudste broeder Benedictus, gedu rende 13 maanden en de allerjongste Emiel gedurende 0 maanden. Dus geen van beide moedermoor der s. Ge zijt bijgevolg mis, Landleelijk mis. Maar... wij willen voor eenen stond aannemen dat gij niet mis zijt welnu, wat beteekent dan uwe bedoeling Ge schijnt uit die veronderstelde schoolbijwoning te willen afleiden, dat men daar, in dit gesticht, moorde naars kweekt Maar, beste vriend, met uwe logiek zou men verre kunnen gaan, wilt ge dat wel gelooven, gij die zooveel blind geloof hebt Want er zijn laatst rampen voorge vallen, veroorzaakt door vruchten van het bisschoppelijk onderwijs, dat gij met al uwe krachten verdedigt. Welnu, uit achting voor de familie, willen wij die schandelijke leiten niet aanraken, maar toch mogen wij niet nalaten van vol gens de redeneering van Eet Land van Aalst daar uit te besluiten dat het gees telijk onderwijs tot de walgelijkste daden leidt. Zedeles voor Eet Land. Eer gij een steen werpt ziet voorop of hij op uwen eigen kop niet te recht gaat komen. Helpt elkander. Verleden maandag na het afloopen der ver tooning van den Cirk Pinder hoorden wij in een herberg het volgende Jan. Ja, vriend Tist, zooveel volk heb ik nog nooit in een paardenspel gezien. Al de plaatsen waren bezet. Sus. En was er zittens genoeg? Jan. Met moeite, aihoewel men stoelen uit de kerk gehaald heeft Sus. En waarom niet Moet d'een cirk d'ander niet helpen (Historiek.) Twee opmerkingen. Denderbode spreekt van de liberale steden waar alles door overdreven las ten zoo slecht gaat dat er buitengewone talrijke huizen niet verhuurd kunnen worden. Hierop stellen wij hem deze twee kleine vraagskens. 1° Heeft het klerikale Brugge met de talrijkste kloosters, niet de meeste ar moede, het grootste aantal onwettige kinders en de meeste faillieten 2° Hoeveel huizen staan er te Aalst in de Liénartstraat, een der bijzonderste van de stad ledig?Is dat niet acht op dertig of 25 per honderd Antwoord, kameraad. Tooneelnieuws. Er was nog al volk naar de vertoo- nipg van Zondag gekomen, maar voor eene stad zoo als Aalst en bij zulke op voering zou de zaal moeten stampvol zijn. De nieuwe comedie van De Tière, De Grolpoteen echt kunststukje, al hoewel goed vertolkt zou er veel bijge- wonnen hebben rapper van stapel te loopen. Onze jonge spelers hebben er er zich flink in uit den slag getrokken. In het drama De vrouw van Egmont, zijn vele tooneelen knap gespeeld ge worden, maar de samenhang kon beter zijn omdat bij gebrek aan voldoende rolkennis er te veel leemten ontstonden, en bijgevolg aarzeling zich van de spe lers meester maakte. Zulke moeielijke historische drama's moeten puik geëpeeld worden er mag niets haperen in die roerende, ver hevene toestanden, anders mislukken zij teenemaal. Een misplaatst woord, een onnatuurlijk gebaar en in plaats van deftig wordt het koddig. Men verlieze verder niet uit het oog dat menschen zoo wel als zaken hunnen tijd hebben. Yan Een man te trouwen kunnen wij niet dan met overgrooten lof spreken. Hier was mev. Battaille in haar rol en onbetaalbaar. Het orkest liet te wenschen. Heimlfeer. Victorien Van de Weghe. I iandbouw. VOORDRACHT over den keus der fruitboomen met het oog op den uitvoer, het bewaren van het fruit en het be reiden van fruitdrank, gegeven op de maande- lijksche vergadering van het Landbouwcomice Aalst-Noord op Zondag, 18 October 1891 door Is. BEECKMAN, hoofdonderwijzer, landbouw- leeraar en boomteelt kundige te Herdersem 1" Vervolg. Het drogen van appelen, peren, bessen en kersen. Bessen. De zwarte aalbessen, veel gebruikt tot het bereiden vau drank, zullen voordeelig gedroogd worden. Wanneer men ze in hunnen natuurlijken toestand op drank brengt bevatten zij te veel water dat den drank min smakelijk maakt. Ook waaneer de bessen te lang in den drank ver blijven ontbinden de vaste deelen langzaam en makeu den drank troebel en onaangenaam. Gedroogd kan men ze zeer lang bewaren en in den drank brengen naar mate de behoefte zich voordoet. Iu eene wel verlicht en verluchte kamer spreidt men de bessen dun open op eene tafel ofwel op den planken vloer van eenen zolder of kamer van tweede ol derde verdiep. Men keert ze van tijd tot tijd goed om; na acht of tien dagen, is het drogen voltrokken en men zamelt ze bijeen. Zeer dikwijls gebeurt het dat er in de bessen insecteueiers gelegd zijn die weldra uitbroeien en wormpjes te voorschijn brenren. Daarom moet men ze na eenige dagen onder zoeken en desnoods de wormpjes verwijderen. Appelen en peren. Men kan deze vruchten op verschillige wijzen drogen, doch de vooraf gaande bewerking blijft steeds dezelfde, name lijk schillen, midden door snijden en bet klok huis verwijderen. De alzoo bereide vruchten worden op eene ijzeren plaat in den oven geplaatst op bet oogenblik dat men er bet brood uit trekt. Men laat ze er 24 uren in neemt ze er uit, keert ze om en plaatst ze er terug in na den oven lot den eersten warmtegraad te hebben gebracht. Twaalf uren nadien is de bewerking volledigd. Beschikt men over eene naar bet zuiden ge keerde muur dan kan men de zonnestralen be nuttigen door de vruchten op de tusschenschot- ten van eeneu met blik beslagen bak te brengen. Voor l et drogen van groote hoeveelheden gebruikt meu bet droogtoestel met verwarmde lucht. Amerika zeudt ons jaarlijks van die bereide vruchten met gansche scheepsladingen. Kersen. Laat de'kersen in eenen warmen oven of op bet vuur week wordeu drukt ze tusschen duim en wijsvinger om zoo den steen te verwijderen en droogt ze zij smaken even goed als rozijnen. Het bewaren van vruchten in alcohol. Van schoone, goede rijpe kersen of krieken snijdt men den steel weg tot ééu halve centi meter zijner inplanting inde vrucht en brengt ze iu eenen bokaal mei een stokje kaneel en een snuitje koriander alsmede, voor elke 500 gr. bessen, 125 grammen suiker, en vult ze ver volgens met alcohol. Na twee maanden is de drank vaardig. Eet vervaardigen van wijnen, azijn, cider en siroop. A. Bessenwijn. Men gebruikt roode of witte bessen of beide ondereen. Men zuivert ze van hunne stelen en perst ze, zorg dragende de pitten of kerns niet te pletten, liet uitgeperste sap wordt nu door eene zeefin een vat gegoten en vermengd met zijn gelijken voluum regenwater. Hierbij voegt men 200 gr. suiker per liter en, na dat bet suiker opgelost is, giet men het in een ander vat dat men, met open bomgat, in eenen kelder op den ligger brengt. Weldra gist bet vocht en men vult van tijd tot tijd met het bet overgehoude vocht. De gisting gaat zoo lang voort tot al bet vreemd soortige verwijderd iaën er eene hel dere vloeistof overblijft. Het bomgat wordt gesloten ^n, na eenige dagen, trekt men deze drank op flesscben die men in eenen drogen kelder bewaart. B. Kersenwijn. Zure krieken eu kersen worden ont3teeld en met de steenen geplet waarna men laat gisten. Heeft het verkregen vocht de wijn kleur aange nomen dan perst men en voegt 60 gr. suiker en 50 grammen alcohol per liter vocht. Hpt gist weldra en 4 uren nadientrekt men het op flesscben. Deze wijn kan men verschei dene jaren bewaren. G. Appel-en perenwijn. Het zij vooraf gezegd dat winterappels en late peren den besten vruchtenwijn geven. Laat de vruchten eenigen tijd in eene matig warme plaats liggen tot dat zij geurig worden; waarna men ze fijn verdeelt en perst. Het sap wordt in een vat gegoten en in eene matig verwarmde plaats gesteld waar het gist en al de onzuiverheden uitwerpt. Het bijvoegen van eene kleine hoeveelheid wijnsteen zal de gisting verhelpen Wil men zeer geestrijken drank bekomen dan voegt men er, vöör de gisting, eene zekere hoeveelheid suiker bij. Na de gisting laat men de drank nog 3 weken rusten, vult van tijd tot tijd aan en stopt eindelijk het vat. (Vervolg en einde nadien.) Rechterlijke kronijk. Assisenhof van Oost-Vlaanderen. De moedermoord van Gysegem. VEROORDEELING. Deze wreede zaak kennen onze lezers genoe zaarn. De twee broeders die hun ne moeder vermoord hebben, zijn door de jury plichtig bevonden en door bet hof verwe zen als volgt Lode wijk Van Hauwermeiren, oud 18 jaar, tot levensdureuden dwang rbeid en Adolf Van Hauwermeiren, oud 16 jaar, tot tien jaar dwangarbeid. Werkbeurs van Gent. Wekelijksch bulletijn van 14. tot 20 November 1891. VRAGEN Timmermannen 3, beeldbouwer 1, dienst knecht 1, verschillige stielen 20. Mannen Vrouwen en leerjongens 10 15 AANBIEDINGEN Fabriekwerkers 8, metsers 7, magazijniers 6 verschillige stielen 59. Mannen Vrouwen en leerjongens 43. 37. Stadsnieuws. Verleden woensdag heeft men alhier uit den Dender aan de Damlaan het lijk van Petrus De Decker bijgenaamd boer- ken opgevischt, oud omtrent 50 jaren en wonende te Hofstade. De Decker was op 9 November 1.1. naar Aalst gekomen langs heen den Dender om een geit af te halen welke hij te Opbrakel had gekocht; ter herberg het schuitje en bij d' heer C. Hoevelinck had hij nog een verver- sching genomen alvorens naar de statie te gaan. De ongelukkige moet door de duisternis misleid in hetwatar gesukkeld zijn, want sinds dan is hij spoorloos ver dwenen. Hij laat eene weduwe met een kind achter. De Thee St. Gislain is het beste, het oudste, afzettendend bloedzuiverend genees middel. De doos 1.25 fr.de pillen met den thee 1,50 fr. Ottre, 11 Maart 1890. Uwe Zwit- sersche Pillen Hertzog hebben mij bet meeste goed gedaan ik was ondernevig aan boofd-en maagzeer, ik bad eenen eetlust na bet nemen eener enkele doos der Zwitsersche Pillen Hertzog aan 1 fr. 50 de doos was ik ten volle genezen. Ik beveel ze een ieder aan. (Handt,eeken gewettigd.) Jules Herman. Herzele. De hoeve van M. Albert Van Liedekerke is zondag avond, omtrent 10 1/2 ure afgebrand. Er is voor 15,000 frank schade. Niets was verzekerd. St-Lievens-Essche. Zondag nacht is hier eene hoeve afgebrand. Al de meubelen, 55 konijnen en 48 kiekens zijn de prooi der vlammen geworden. Gent. Een ongehoord feit van bru taliteit beeft dijnsdag namiddag plaats ge- bad op 't paleis van justicie in de zaal van 't Assisenhof. Na afloop der zaak Van Hauwer meiren, rond 2 1/4 ure, deden de gendarmen de zaal dooi' het talrijk publiek ontruimen. Te recht of ten onrechte grepen zij, met vier of vijt, een werkjongen van ongeveer 25 jaar, die waarschijnlijk niet spoedig genoeg wegging, vast en dreven hem met geweld buiten. Hij kreeg daarbij sti.mpeu in de lenden eu in den rug eu werd aldus op den koer gedreven, recht over bet postbureel, waar nog een paar gendar men bijsprongen die den jongen met den kolf hunner geweren gingen in 't gelaat treffen, toen beambten van 't paleis van justitie, er tusschen- kwamen en de baldadigheden deden ophouden. De woede van bet volk vreezende zijn de gendarmen met bunnen gevangene terug in het paleis van justicie gegaan, terwijl zij hem nog altijd kolfstampen toebrachten. Eindelijk werd de jongeling losgelaten nadat men zijne namen, woonst en bedrijf aangeteekeud bad. Ooggetuigen zeggen dat men zelden iemand zoo brutaal beeft zien mishandelen. Het zou zelfs niet te verwonderen zijn dat bet slacht offer inwendige breuken zou bekomen hebben. Voor de dreigende houding van 't volk hebben de gendarmen 't paleis van justitie verlaten met de bajonnet op 't geweer. Wij hopen dat er een streng onderzoek zal geopend worden. Brussel. Een schrikkelijk ongeluk is maandag namiddag omtrent kwart voor 4 ure gebeurd iu een iu opbouw zijnde buis, Louiza- dreef, 150. Twee metsers waren bezig,op het ee-ste ver diep van dat gebouw, groote arduiosteenen te plaatsen. Een hunner, Jan-Baptist Jollz, oud 30 jaar, vader eener talrijke familie, wonende te Poylaert, stond op den gelijkvloers om de steenen naar boven te trekken. Een dier stee nen, 5,000 kilos zwaar, was reeds gebracht op de plaats,waar hij moest iDgometst worden. Terwijl de twee mannen bezig waren eenen tweeden steen op te trekken, viel de eerste neer en kwam terecht op Jolly, wiens bovenlijf let terlijk vermorzeld werd. De slag was zoo hevig geweest, dat het arm slachtoffer nog slechts op een vormlooze bloedige vleescbmassa geleek. Slechts het ander deel van het lij kon naar bet policiebureel der De Facqzstraat gedragen worden. Op muziek genet. I. Midden in Vlaanderlands. Zoenende lucht, Badend in loovergeur, Zwemmend in bloemenkleur, Ligt in den zonneglans Stil mijn gehucht. II. Hein als een liefdewoord Klimt uit het dal 's zomers der zeisen klank, 's winters der dorsckers zang Galmend in vrede voort, Blij der geschal. III. Kweekt men de druif er niet 't Bier is er goed 't Jaagt uit't gemoed de smart, 't Brengt immer vreugd in 't hart, Zeggend vooruit, geniet, 't Leven is zoet 1 IV. Verre van Vlaandrens grond Wijk ik niet af Immer bij vreugd of grief Droomde ik hem groot en lief Waar eens mijn wiege stond, Vraag ik mijn graf

De Dendergalm | 1891 | | pagina 2