VISIETKAARTEN KANADABOOMEN WOONHUIZEN HUIZEN, Terstond te huren 650,000 Groote Prijskamp A KANADABOOMEN, MEUBELS, Indien gij hoest, SINGER NAAIMACHIENEN ECHTE SINGER NAAIMACHIENEN BURGELIJKEN STAXD MARKTPRIJZEN. Te bekomen ten bureele dezer naar 5 sclioone Regulateurs. Openbare verkooping van 120 KOOPEN ROOM EN, MEERSOH, te Aalst. Uit der hand te koop EOHTE veldtochten van Rusland en Spanje bijgewoond, alsook den slag van Waterloo. Hij had eene dochter die 75 jaren telt en in goede gezondheid verkeert. Arlon, 25 Nov. Dinsda.; morgen, ten 6 ure, begon het overvloedig te sneeuwen en woensdag morgen lag de sneeuw op de velden een halven voet dik. Te Paliseui en in de omstreken van Carls- bourg viel de sneeuw zoo dik dat men geen stap verre kon zien. Een reiziger per koffer.In den Entrepot, aan de kazerne van het kleiu- Kasreel, ontstond Donderdag morgen eene groote opschudding. De wërkliê za gen er de pakken na en ontdekten een- klaps eenen persoon, die in een koffer was opgesloten. Oordeelt hoe men ver baasd stond. Toen hij, zichtbaar uitgeput, zijn eng verblijf had verlaten, ondervroeg men hem, doch hij wist niets in te brengen, dan dat hij regelrecht van Amsterdam kwam, alwaar hij Woensdag in den vroegen morgen werd ingepakt. De man bibberde van kou. De bedienden lachten zich slap. Wel dra vernamen zij, dat het koffer in het bureel van koopwaren te Rotterdam werd besteld. Dinsdag laatst, rond den middag. Op den vrachtbrief werd eene... harmoninm... wegende 85 kilos opge geven. 't Was M. Yan Robays, overste in den entrepot, die, volgens gewooute, tot het onderzoek der pakken overging en den zonderlingen persoo zag te voorschijn komen. Deze gaf onmiddellijk aan M. Robays eene adreskaart, opgested als volgt Gedenkenis Beroemde koffen eizig er van Herman Zeitung Groote vitesse van Parijs naar Amsterdam in 96 uren Herman Zeitung deed inderdaad voor twee jaren de reis van Weenen naar Parijs, in een koffer opgesloten. Hij had slechts eeneflesch bij zich en één gulden. Om uit zijn koffer te komen, deed hij doodeenvoudig langs binnen eene be weegbare plank sbringen. Men heeft Herman Zeitung naar het politie-bureel op de Graanmarkt ge bracht en daar werd proces-verbaal te gen hem opgemaakt, wegens valsche aangifte. Eene wedding van 200 frank deed onzeu nieuwsoortigen reiziger bovenge meld uitstapje, in een koffer, onderne men. Nieuwe lij zonderheden. De reiziger, in de koffer, vertelt, dat zijne reis van Rotterdam naar Brussel goed afliep tot aan de grenzen, daar keerde men echter zijn koffer het onderste boven, hetgeen hem veel pijn veroorzaakte. 't Is de vierde reis welke hij op die wijze aflegt. Herman Zeitung kloeg van de hoofdpijn en at weinig. Hij deelde zijne visietkaart uit met zijn potret- in 't klein, en zijn naam, gegraveerd op eene doodkist. Op dezelve leest men Eomme Colis. Hij gaf ook affichen uit van dezen inhoud Attentie Geen Sequah. Bulletin Gearriveerd Herman Zeitung. De beroemde koffer-reiziger, die van Weenen naar Parijs en nu van Parijs naar Amsterdam in een koffer als ijlgoed aan zijn impressario te Amsterdam ge ëxpedieerd was. Het bestuur der openbare veiligheid verklaarde eergisteren, Herman Zeitung te zullen over de grenzen zetten, indien hij niet wijzen kon op voldoende mid delen van bestaan. Zeitung begaf zich dan spoedig naar den cirk-Wulff, alwaar dewolventemmer hem in dienst nam. JBuitenland. Frankrijk. Duitschland. Amerika. Japan. Van 20 tot den 27 November 1891. GEBOORTEN Mannelijk 7 Vrouwelijk 7 HUWELIJKEN. D. Piron, broodb. met B. Boel, landb. B. Tallier, vuurst. met E. Sueys, tw. J. Roelandt, steenk. met C. Mattbieu, br. Fl. Lievevrauw, meeberg, met R. Lenoir, z. b. OVERLIJDENS. M. Van Thienen, w° Van den Bossche, z. b. 82 j., Molenstraat. Fr. I'ombeeck, m. Droes- beke, z. b. 62 jPeperstraat. J. Van Geem, wr De Saedeleer, dagl. 77 j.. Sch. V. Van Damme, z. b. 22 j., Koolstraat. M. De Rouck, we Va'n Crombrugghe, gep. 68 j., Graanmarkt. H. Rottiers, z. b. 70 jVisch- markt. Fr. Meert, m. Van Cauwenbcrgh, kuiper, 46 jZoutstraatpoort. C. Meert, vr. De Saerleleer, z. b. 62j., Maanstraat. J. De Smet wr Baeyens, z. b. 52 jMoorsel- schebaan. 6 kinderen onder de 7 jaren. AALST 28 Nov. Per 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. 26-00 28-00 Masteluin25-00 26-00 Geerst00-00 00-C0 Rogge21-00 22-00 Haver. per 100 kil. 16-00 17-50 Spelt18-50 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 24-00 00-00 koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 00-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 9-50 10-50 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 00-00 Boter,de 3 kilogram. 6-30 7-65 E;jcrsde25 3-15 3-42 Vlas per 3 kilos 2-70 3-40 Vivenen per stuk, 1" soort 17-50 2" 20-00 42 zakken nieuwe hop fr. 75.00 tot 80.00 Aalstersche Hop van 1889 frs. 41.00 a frs. 48.00 1890 beschikbaar 55.00 a 68 00 Popsringhe Stad hop van 1891 aan fr. 75 tot 80,00 Poperinghe gemeenten hop 1891 aan fr. 75 tot 78,0q aan fr. 1,50 de honderd. op den Eng'elsche JBiilard VOORUIT: 2 schoone Regulateurs. Te beginnen van heden af is de inschrijvings- lijst voor den prijskamp op den Engelsche Bi Hard open, bij den beer August Van den BosscheAU BON COIN, Statieplaats, hoek der Albert Uienartstraat. Inschrijvingsprijs 50 centiemen. De prijskamp zal aanvang nemen den 1 De cember aanstaande. Men zal lotensgeval spelen. De prijzen zijn zichtbaar alle dagen ter voor melde herberg. AANZIENELIJKE VERKOOPING van 170 koopen schoone en zware en 1 grooten Esch, in de gemeenten Balegem (wijk Heijde) en St. Lievens- Hautem. AANZIENELIJKE VERKOOPING en 3 Eikjes, in de gemeenten Zonnegem, Vlierzele, Letterhautem en St. Lievens-Hautem. Bij uitscheiding van bedrijf. VENDITIE van Landbouivershalam Koeibeesten en eene groote hoeveelheid Beetwortels te Aalst, Zoutstraatpoort. BIJ BANKBREUK. Door bet ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, te Aalst. Mobilaire voorwerpen, Stoomtuig, Ketels, ijzeren Bakken, Kranen, Camions, Meubelsin acajou en andere, Sterkwaterkruiken, enz., alles breeder beschreven in de plakbrieven. Te Aalst aan den Tragel, op VRIJDAG 11 DECEMBER 1891, ten 9 ure 's morgens, ter gewezenc woonst van Weduwe Hebbélynck, ten aanzoeke van den heer aavokaatGHYSELiNCKX, curator barer bankbreuk. Gereed geld, 10 °/0 voor kosten. VERKOOPING van te Lede, Meire en Nieuwerkerken. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal op Maandag lé December 1891, openbaarlijk verkoopen 1° Om 8 ure 's morgens Te Lede Speckaert, 32 koopen Kanada BoomoD, aan land vau M. Charles Baeten. 2° Om 11 ure voormiddag, te Meire Mager- straat, Beek en Cauwbergh, 71 koopen Kanada Boomen, 2 schoone Olmen eu 1 Populier, op eigendommen van Madame Cumont-De Craec- ker. 3° Om 3 ure namiddag, te Nieuwerkerken Edixvelde en Maal, 14 koopen zware Kanada Boomen, op landen van M. Baeten voornoemd. De te verkoopen boomen hebben meesten deels van 1 m. 50 c. tot 2 nieters omtrek. Om uit de gemeenschap te treden. OPENBARE VERKOOPING Eerste koop. Gebracht op fr. 3,700.00 Tweede koop. Gebracht op fr. 2,250.00 Derde koop. Gebracht op fr. 2,100.00 Vierde koop. DERDE ZITDAG: Dijnsdag 8 December 1891 Licitatie. OPENBARE VERKOOPING te Aalst. Eerste koop. Ingesteld fr. 60,000. Tweede koop. Ingesteld fr. 10,000. DERDE ZITDAG Maandag 21 December 1891. 1° Een lluis in de Sint-Joorisstraat, wezende De Blauwpoort. 2° Groote Zolders in de Esplanadestraat, achter het huis bewoond door d'heer Louis Buyssinck. 3° Achterhuis in de Esplauadestraat. Voor de conditiën bevrage men zich bij den Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats N° 26. Indien gij bevangen zijt, Indien gij aan keelpijn lijdt, Indien gij aangedaan zijt van 't is gelijk welke borstziekte gebruikt zonder uitstel DE BALSEMPILLEN te verkrijgen bij F. Callebaut, apotheker Botermarkt, Aalst. Gij zult er welhaast verzachting en na eenige dagen volkomene genezing in vinden. Prijs der doos 1 fr. 25 centiemen. Men zendt ze ook franco door geheel het land tegen een postmandaai van 1 fr. 30 c. Er is te verkrijgen in dezelfde apotheek Tandpijustillende druppels 0,50. Remedie voor de eksteroogen 0,50. Bij sterfgeval. Alle soorten van gereedschap voor onderne mers en andere stielen, zooals groote kaap stander cabestanaarde winde crie d vis alle soorten van kabels, ladders, schraven, kruiwagens, stellin-planken, sparren, blokka- trolens mouflesbank voor schrijnwerker en verfmolen, alles wat den stiel betreft, als ook vele bouwmaterialen, deuren, ramen, trappen, enz.; werktuigen voor meetkundige allesaan zeer gezin ge prijzen. Zich te bevragen bij M* W" MICHIELS, Cumontstraat N° 9, te Aalst. »s<- Zij zijn de beste VOOR FAMILIEGEBRUIK VOOR NAAISTERS VOOR KLEERMAKERS VOOR SCHOENMAKERS voor alle soorten van werk. Jaarlijksche verkoop Nieuwe Singer Machien met Cylinder-Spoel HET UITSTEKENDSTE VOOR HUISHOUDELIJK GEBRUIK Om namaaksels te voorkomen, eischt den naam SINGER en ona fabriekmerk. Hoofdhuis te GENT 4, Zonnestraat Hulphuizen voor de Provincie Aalst, 6 Kerkstraat. Ninove, 29 Biezenstraat. Geeraadsbergen, 4 Penitentenstraat. St. Nikolaas, 61 Statiestraat. Audenarde, 52 Vederstraat. Sottegem, Groote Markt. Moordenaar gedood door zijnen medeplichtige. Broedermoord. Eeiiige dagen geleden meldde ïwm dat Pierre Esteve, vleesehhouwrr, 70 jaar oud, te Sorrêde, kanton Argelis-op-Zee, vermoord was ge vonden in de omstreken van Perpignan. Drij dagen geleden vond men in de asoh van eene verbrande ttrooimijt het lijk van eenen genaamde Louis Gaubert, 23 jaar oud, steenbreker. Op zijnen nek ontdekte men kwetsuren, gelijkende aan deze welke men gevonden had op het lijk van Estève. Na een onderzoek door het parket van Céret geleid, hield men den jongen Gaubert, 19 jaar oud, aan. Deze was de.broeder van Louis. In zijn huis vond men het uurwerk van Estève en eenen kiel welke met bloed was bevlekt. Men vernam weldra dat de twee broeders gezamen lijk den vleeschhouwer Estève vermoord en alles gestolen hadden, wat zich in huis bevond. Louis Gau bert, de oudste, had het grootste deel van den buit genomen, dit stond zijnen broeder weinig aan en gedurende den nacht doodde hij hem op eenen hooi zolder waar zij gezamenlijk slieppn. Om alle spoor der misdaad te doen verdwijnen, droeg de jonge Gaubert het lijk zijns broeders op eene strooimijt die bij in brand stak. In tegenwoordigheid gesteld van het verkoolde lijk zijns broeders, heeft de jonge Gaubert geweigerd het te herkennen. Hij logde eene ongewone koelbloedigheid aan den dag. Hij bekende nochtans gezamenlijk met zijnen broeder den ouden Estève te hebben vermoord. Eene zonderlinge schaking. Te Villejuif, ge meente bij Parijs is een zinnéloozengestieht! Een 26 jarige juffer Dourehes werd zondag verleden, rond 9 ure 's morgens er met geweld uit opgelicht. De ziekenbewaaksters ten getalle van 14 geleidden eene afdeeling van 64 kostgangers ter kerke, toen uit eene zijstraat 4 reusachtige kerels toeschoten en zich van mejuffer Louisa Dourehes meester maakten. De bewaaksters kwamen toegeloopen en eene wor steling vi'-g aan, waarin de andere 63 krankzinnigen voor hunne bewaaksters partij kozen. Dus 77 vrouwen tegen 4 mannen, maar welke mannen. Het regende schoppen en slagen. Een der mannen riep in het hevigste van 't gevecht: Ik ben mejuffer Dourehes' broeder. Eindelijk, gelukten twee der mannen erin mejuffer Dourehes uit het gewoel te brengen naar eene op hen wachtende vigilante, die weldra uit het gezicht ver dwenen was. 't Is inderdaad de broeder die op bevel der familie dit stout stuk heeft uitgevoerd. M. Dourehes, vader wonende Boulevard Memlmon- tant te Parijs, ondervraagd, heeft hierover de uitleg gingen gegeven Over vier jaren werd zijne dochter smoorlijk ver liefd op eenen tooneel speler. Eene ongelukkige liefde had eenigszins haar verstand geBchokt. Thans echter was zij genezen. Maar het gesticht weigerde halstarig de juffer te ontslaan bewerende dat zij nog immer zin neloos was. Toen had de familie besloten het meisje met geweld te verlossen. Waar heeft ze nu het meisje verscholen M. Dour ehes weigert dit bekend te maken. Drie kinderen verstikt. Een vreeselijk drama is gebeurd in de rue St-Dominique, te Parij». In n. 112 dier straat woont een werkmanshuisgezin. De ouders waren uitgegaan, hunne drie kinderen al leen thuis latende. Die kinderen lagen te bed. Alvorens heen te gaan had de moeder de stoof vol kolen gesteken. Toen zij een uur later terug kwam vond zij drie lijken. De uitwasemingen der stoof had den de kleinen doen stikken. Hamburg, 22 November. Eene locomotief is gis teren ontploft aan de haven. Er zijn vier personen gedood elf zwaar gekwetst. Wilhelmshaven, 22 November. In de magazij nen der artillerie is eene bom gebarsten. Twee kanon niers zijn er door gedood, 3 werklieden zwaar gewond. Reclaam door het kuwHijk. Eene bruid en bruidegom boden zich dezer dagen op het stadhuis te Stuttgart aan om te trouwen. Het was het vijftiende paar dien morgend en er was veel volk in de trouw kamer. Toen de gebruikelijke vragen werden gedaan, zegde de bruid, dat zij nimmer een man tot echtgenoot ne men wilde, die niet. geheel gekleed was van top tot teen door de firma Mullieim en C0., kooplie in ge maakte kleeren, enz. Een oogenblik stond de ambtenaar van den burger lij ken stand verbluft, doch spoedig had hij zich her steld hij begreep dat hier een verregaand staaltje van brutalen reclaamgeest werd gegeven, en beval aan de politie het paar aan te houden. Zij bleken inderdaad gehuurde trouwers te zijn, die op last der firma aldus moesten handelen, om reclaam te maken. Men vond geen woorden om hen lang i:i de gevangenis te houden, en het doel der firma werd goed bereiktheel Stuttgart heeft het geval op de tong. O die reclaam I Ontzettende ramp. Berlijn, 25 November. Eene ontzettende ramp heeft plaats gegrepen in Thu- ringen, op den berg Kyfïhaustr. Het is daar dat gewerkt wordt aan het kolossaal standbeeld hetwelk zal worden opgericht aan keizer Wilhelm I. Een blok marmer die werd opgehaald uit de mijn is neergestort van 150 meters hoog met het gevolg dat 14 personen daaronder verpletterd zijn. Oldenburg, 25 Nov. In den groothertoglijken schouwburg is heden nacht ten 12 ure, zijnde 2 ure na het eindigen der voorstelling, brand uitgebroken. Het gebouw is totaal afgebrand. Er zijn geene men - schen bij omgekomen. Een nabij de jachtopziener te Weezs, een pruisisch dorp Limburgsche grenzen, betrapte twee wild- «troöpers en nam hen gevangen. Een dezer loste on verwachts een revolverschot op den jachtopziener, dse in den buik getroffen werd, Ter zelfverdediging werd de dader door den jacht opziener door middel van een geweerschot neergeveld. Etnige oogenblikken daarna stierf ook de man der wet tengevolge van het beko men schot. New-York, 23 Nov. Een vreeselijke orkaan woedt te Washington en Baltimore en volgt van daar noordelijk de Atlantische kust. Met de beide genoemde steden is de verbinding verbroken, nadat telegrafisch gemeld was dat er te Washington 7 personen gedood werden en te Baltimore de cycloon huizen deed in storten. Trouwbeloften. Eene weduwe van 70 jaar, Mrs Mathilde Partridge, heeft een oud rijk handelaar van New-York, M. A. Joyce, tot 800 dollars schade vergoeding doen veroordeelen, omdat hij zijne be loftemet haar te trouwen niet gehouden had. Zeveniig jaar en weduwe Wat zouden de rechters van New-York dan niet doen indien er kwestie, was van een jong meisje.. De zoon van Dillon, den voorzitter van den Union Pacific spoorweg, bood ter eere van zijn aanstaande huwelijk, aan 26 vrienden een afscheidmaal aan, dat 750 frank per tafelgast kostte. De tijdingen uit Japan bevestigen dc uitgebreidheid der ramp, door het stormweder veroorzaakt. In de enkele provinciën Hacty en Gifu zijn er vier duizend dooden en evenveel gekwetsten er zijn 12,000 huizen vernietigd en 200,000 personen bevinden zich zonder schuilplaats. De Notaris A. L. VERBRUGGHEN, te St. Lievens- Ilautem, zal, des uoods onder bevoegd ambt, namens de nagenoemde eigenaars, op MAANDAG 7 DECEM BER 1891, te beginuen om 9 ure 's morgeus, open- baarlijk verkoopen Geméente Balegem, wijk Heijde, nabij den steenwe^ van Gent naar Geeraardsbergeu. Namens het Armbestuur der stad Gent 31 koopen Ivanadas, ten meerderen deele van 2 me ters omtrek, staande rond eenen bosch, wijk Heyde, in gebruik bij de gebroeders Baele. Te St. Lievens-Hautem, wijken Bockstaele en Bruis - beke. Namens de heeren Prosper Yan Gysegem te Letter- hautem, Leo De Pessemier te St. Lievens-Hautem, en andere 139 koopen schoone en zuivere Bosch-Ivanadas, al geschikt voor stekjesfabrikatie, klompmakers en hout zagers, en ten meerderen deele van 2 meters en meer omtrek. Alsook 1 schoonen Esch van meer dan 2 meters dikte. De Boomen staan aan goede uitwegen. De verkooping zal op stipte uur beginnen te Balegem aan de Heijde, en van daar naar Bockstaele. Tijd van betaling mits borgstelling. van 208 koopen zware en gavige De Notaris A. L. VERBRUGGHEN, te St. Lievens- Hautem, zal, des rioods onder bevoegd ambt, namens de nagenoemde eigenaren, op MAANDAG 14 DE CEMBER 1891, te beginnen om 9 ure 's morgens, openbaarlijk verkoopen Gemeenten ZoDnegem en Vlierzele. Namens mijnheer Perlau, Raadsheer bij het hof van beroep te Brussel 100 koopen schoone en zuivere Kanadas staande te Zonnegem in de Kattestaart, te Vderzele, aan eeDen meersch nabij den Grootenbroek en te Moorlegem aan den boomgaard en meerseh der hofstede gebruikt bij de kinderen De Mulder. Ten verzoeke van Jan-Baptiste Elaut, te Vlierzele Moorlegem 2 Eikjes, ieder van omtrent 11/2 meter omtrek, staande op zijne hofstede. Bi men Letterhautem en St. Lievens-Hautem. Namens het Armbestuur van St. Lievens-Hautem 50 koopen zware Kanadaboomen, in de bosschen genaamd Dermisdaal en Witting. Ten verzoeke van vrouw weduwe van den heer Romaan Buysse te Wetteren, en gezegden mijnheer Perlau. Aan de Meulebeek te Letterhautem 50 koopen zware Kanadas. Gemakkelijk vervoer. Men zal op stipte uur beginnen te Zonnegem in de Kattestaart, nabij den steenweg. Tijd van betaling mits borgstelling. De Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst, zal ten verzoeke van den heer Franciscus Van Campen- hout, ten zijnen hove te Aalst, Zoutstraatpoort, op MAANDAG'14 DECEMBER 1891, om 9 uren stipt voormiddag, door bevoegd ambt, openbaarlijk ver koopen A. Meubels en Meuhelaire voorwerpen bestaande in Kassen, Stoelen, Stoof met toebehoorten, Tafels, Spiegels, Horlogie, Kleerkas, Koffijpot en Molen, Moor,aarden Tellooren en Kommen, Tassen en Potten, Lepels, Vorken, Messen, ijzeren Potten en ijzeren-en aarden Kasserollen, Marmitten, Bollantaarn, Melk- kuip, Melkeemers en Teelen, Tobbens, Botervat, Vleeschkuip, Bedstoelen, enz., enz. B. Landbouwershalam als Spaden, groote Loof- braken, Haudbraken, Pikken, Pikhaken, Zeissen, Dorschvlegels, Reeken, Rieken, Gaffels, Mesthaken Wanmolen met Ziften, Raapmolen, Kortewagens, Drankkuipen, Watereemers, Ilandkarre, Beerkuipen, enz. C. 2 schoone Melkkoeien, 3 Runders, en 6 Hoenders. D. Beetwortels, Hooi, Strooi, Mest en Aal. De beesten zullen om 1 1/2 ure nanoen opgeroepen worden en dezelve zullen van in den voormiddag zichtbaar zijn. Alles op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge en betalende de koopen van en onder de 5 franks comptant. vau en eenen schoonen De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, op het gewoon gewin van palm slagen en gelagen, openbaarlijk te koop bieden, de volgende goederen, te weten Een Huis en Erve te Aalst, in de Geeraardsberg- schestraat, geteekend N° 42, gekadastreerd sektie A N° 2314, met eene grootte van 1 aar 10 centiaren, palende van den eenen kant aan den eigendom van den heer Constant De Wolf en van den anderen kant en van achter aan dengenen der jufvrouwen Podevyn. Bewoond door den heer Jan Verbeke, Een Huis en Poort te Aalst, in de Brahandstraat, geteekend N° 20, geoadastreerd sectie A N°'1553a en ex 1555c, groot 85 centiaren, komende van den eenen kant aan den volgenden koop en vau den anderen kant en van achter aau den eigendom der heeren Cumont. Bewoond door den heer Jan-Baptista Matthys. Een Huis en Erve te Aalst, in de Brahandstraat, geteekend N° 22, geoadastreerd seojie A N° 1554a met eene grootte van 60 centiaren, komende van den eenen kant aan den eigendom van den heer Felix-Judocus Boone, van den anderen kant aan voorgaanden koop en van achter aan den eigendom der heeren Cumont. Bewoond door jufvrouw weduwe Be Kimpe. Eenen Meersch te Aalst-Scbaarbeke, aan den weg van Aalst naar Erembodegem, genaamd Den Pont- meersch, v door zijne uitgestrektheid en ligging in de nabijheid der stad en aan de Vaart bijzonder geschikt tot het oprichten van groote nijverheidsgestichten of andere inrichtingen, geoadastreerd sectie B nummer 544a, met eene grootte van 3 hectaren 86 aren 50 cen tiaren, groot volgens meting 3 hectaren 81 aren 30 centiaren, palende oost de Vaart, zuid d'heer Jan- Frans De Vidts-Pins, west den weg naar Erembode gem en noord Madame weduwe en kinderen Petrus- Josephus De Gheest-Van Temsche. In regie. Deze meersch zal opgeroepen worden in vier deelen, te weten 1" Deel een vierde ten zuiden 2" Deel een vierde daarnevenst 3® Deel een vierde daarnevenst 4C Deel een vierde daarnevenst of ten noorden Te zamen gebiacht op fr. 30,009.00 Om 2 ure namiddagter Estammet A l'Es- planade, bewoond bij d'heer Guillaume Van Can- wenbergh, te Aalst, Esplanadeplein. Tot nadere inlichtingen vervoege men zich ten kan- toore van hovengenoemden Notaris DE PAUW, Kei zerlijke Plaats N° 26, te Aalst, alwaar er gestadig kapitalen ter leening te bekomen zijn aan gematigen intrest mits bezet op grondgoederen. van De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer Vrede rechter des kantons Aalst, en met gewin van palm slagen, opeubaarlijk verkoopen, de volgende goede ren, te weten Een schoon en groot Renteniershuis met groote Koetspoort, Stallingen, Remisie en Lusttuin, gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde in de Statiestraat en hebbende uitgang op het Esplanadeplein, gekend ten kadaster sectie C nummer 996r1 met eene grootte van 10 aren 90 centiaren, houdende van de eene zijde aan het huis van den heer Janssens-De Schryver, van de anderen zijde en van achter aan huizen van den heer Cumout-Faider. Bewoond door den eigenaar den heer Cumont-Faider. Dit huis heeft Beneden Kelderkeuken, waschplaats, grooten voor* raadkelder, achterkeuken, twee wijnkelders en kolen kelder. Gelijkvloers: Eetplaats, office, twee salons en spreek plaats. jste verdiep Salon, drij slaapkamers, cabinet de toilette en badkamer. 2d® verdiep Zes Slaapkamers. Verders drij mansardekamers, strijkkamer, twee zolders, achtergebouwen, als waschhuis, remisie, stal, kamer voor paardenknecht, hooizolder. En boven en beneden gerieflijke ingemaakte kassen. Zichtbaar den Maandag en Woensdag van elke week, van 3 tot 4 ure. namiddag. Groot gemak van betaling indien de kooper zulks verlangt. Een Huis met Magazijn te Aalst, op den Dam, ge kadastreerd sektie A nummers 7l5x en 715w met een grootte van 2 aren 80 centiaren, palende van voren aan de straat en de Vaart, van achter aan de huizen van jufvrouw Fraueisca Singelyn, van den eenen kant aan den eigendom van Madame Burny-Burny en van den anderen kant aan dengeuenvan den heer Constant Van Kerkhove. Het huis bewoond door jufvrou k weduwe Judocus Verleysen en het magazijn gebruikt door de maat schappij Werklieden Vereenigingof gemeenlijk gezegd Bazar. Om 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van het Vrede gerecht te Aalst, ten Stadhuize, Groote Markt. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van genoemden Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats 26, alwaar er gestadig kapi talen in leening te verkrijgen zijn, mits goed bezet.

De Dendergalm | 1891 | | pagina 3