CHOCOLAT BARON iB Medegedeeld. Verschillig Nieuws. lukkige weeskinderen, en leveren hare waar derhalve 50 per cent goedkooper dan de vrou wen, welke van hun werk moeten leven. Schoone dienst, inderdaul, dien zij aan de onterfde klassen bewijzen Zij 3tellen dezelve in de gelegenh id om door een spoedigen hon gerdood, in d -n hemel rijstpap te gaan eten. Of dat dan precies een benijdenswaardig lot is, vero >rloven wij ons te betwijfelen. Ten slotte /egde M. Lammens dat men op 240 Heigen, slechts één kloosterling telt. Dat is nog één te veel, volgens ons Klerikaal logiek. Wanneer over weinige maanden de sprekers voor al gemeen stemrecht naar Zonnebeke gingen meeting geven om er voor hunnegedachten propaganda tema ken dan werden zij er den eersten keer zeerwel ontvangen; de volgende maal event wel werden zij door e< n<? dronken g unaakte en opgehitste menigte aange vallen en erg mishandeld. Die schanda len van Zonnebeke wenh nvan alle def tige lieden afgekeurd en door hetgerecht streng gestraft. Alleen fanatieke klerikale bladen, waaronder natuurlijk ook Denderbode, juichten de stokslagers van Zonnebeke toe. De mcetin gisten hadden daar maar niet te komen, de boeren hadden ze niet geroepen, en daar van herziening en al gemeen stemrecht komen spreken, dat was de hond in zijn kot tergen. Wat de socialistische en vooruitstre vende sprekers daar had en opgedaan was wel verdiend zoo redeneerden de gewij water de schrij velaars. Wat gebeurt er thans in China. De bewoners dier streken zijn uit godsdiensthaat tegen den vreemdeling in opstand gekomen en hebben er gees telijke gestichten vernield en de zende lingen vermoord. Hoe wordt er nu in de pastoorspers alarm geschreeuwd eu tegen die vvreede Chineezeu uitgevallen Gelijk toen met de schandalen van Zonnebeke zouden wij met die klerikale gazetschrijvers thans kunnen uitroepen: DeChineezen hebben dievreemdepaters en nonnen niet geroepen zij willen aan hunne zeden en godsdienstige gebrui ken getrouw blijven en verfoeien allen vreemden invloed. Wat de tnissionnarissen daar over komt hebben zij niet gestolen ze moes ten er maar weg blijven. Dat zou maar hetz lfde klerikaal lo giek ziju vau de kwestie van Zonnebeke. Wij zouden ook kunnen toejuichen voor die gepleegdeonmenschelijkheden. Maar neen, wij keuren die af, wij tee- keuen er krachtig protest tegen aan om lat wij de partij zijn der verdraag zaamheid, vijandig aan alle brutaal ge weid. Den lerbode zal daar misschien uitlee- reu het woord van Kristus doe niet aan een ander wat ge niet wilt dat aan u gedaan Worde. Ons goed ministerie Dat onze polichinellen-ministers voor het geluK en de welvaart van 't volk zijn, daar ma. niemaad meer aan twijfelen. Zie maar eens wat ze al doen voor 't goed vaif den vverkman en burger. 1. Gij houdt van een klontje suiker Men zal er uen prijs van vernoegen 2. Gij dnuKt gaarne oen druppeltje Men zal de belasting er van vermeer leren. 3. Gij eet geerno een broksken vleesch Welnu men zal het belasten. 4. Er komen te veel herbergen bij het gou- vernemen raagt u 60 fr. om er eene nieuwe te openen, hetge m niet belet dat het getal er meer van vermindert dan vroeger, dus zooveel duizend n voor den Staat gewonnen. 5. Drinkt ge te veel,men ste 'kt ude doos in, of ge betaalt weeral eei s voor M. den Minister hetgeen eventwel niet belet dat de openbare dronkenschap alle dagen toeneemt. En nu, het laatste is nog eens ten voordeele voor de berber iers 6. Men gaat die 30,40,50 franken ten minste uit hunne zakken trommelen, om nieuwe bier- ponlpeu te plaatsen. Tot wat nut Wij zullen zien, maar gelooven nogtans niet dat er met dit nieuw systeem veel minder gaan sterven. Nog van die soort. Wij hebben tegen Denderbode gezegd Gij geeft uittreksels van La Meuse» en Le Journal de Liège,twee doctrinaire bladen vau Luik, welke tegen het alge meen stemrecht zijn, maar dat is ook al verder kunt gij weinig of niets aan halen van den kant der liberale pers dat dit kiesstelsel bestrijdt. Denderbode verklaart dat hij met eene reeks liberale bladen op onze beweering antwoorden gaat. De eerste steen, welke hij ons toe werpt, heet La Flandre libérale. Maar, beste jongen toch, gij iveet en gij schrijft zelfdat de Flandre van de oude Gentsche pruiken eene gazet is, welke het algemeen stemrecht aankleeft. Iu zijne onnoozelheid raast Dender bode ook al van l'Etoile. Zeg eens, Slimmekcn, botsen de verde digers van algemeen stemrecht, door hun wakker strijden, hunne bijwinst en hunnen toekomenden zegepraal, u zoo zeer tegen den bol dat gij er uw zinnen van verliest Ziet ge niet dat die ^stroom van dag tot dag wast, in liberale en klerikale rangen, en dat hij weldra tot over uwen jesuietenkop zal stroomen Ah gij hebt gesproken van eene reeks liberale bladen mede te deelen, welke tegen 't algemeen stemrecht zijn. Gij hebt La Flandre en EÉtoïle genoemd welnu, het staat vast dat die twee tegen u en met ons zijn op dit punt. Komen er nog van die soort Een beetje zedigheid. Verleden zondag heeft er in St. Baafskerk te Geut eene plechtigheid plaatsgehad, welke al de klerikale Denderbode's in 't breed en in lang opvijzelen, namelijk de toewijding van 10 kloosterzusters, welke naar den Congo vertrek ken. Er was daar eene solemneele mis, eene bis schoppelijke aanspraak, bloemen, kronen, zang en muziek volksvertegenwoordigers, sena- teurs, ministers en mijterdragers waren er te genwoordig. Zoo die kloosterzusters de Congoleezen wil len gaan verkwezelen, dat staat hun volkomen vrij, maar wij vragen eens, of wat meer zedig heid, bij zulke toewijding niet zou passen Wanneer er protestautsche missiën naar vreem de streken vertrekken, of ais onze landgenoten zich voor den Congo inschepen, dan maakt men daar zooveel beslag niet over. Dees gelijkt zoo wat san reklaam of komedie en nutteloos praal of prachtveitoon vloekt met de leering van Hem die in een stal geboren werd en op een Kruis stierf. Wij vragen hierover advies aan Denderbode. Hij zit sloot. Wij hebben waarlijk met onzen groo- ten Slimmerik van Denderbode kompas sie niet meer wetend; hoe op onze snuifjes te antwoorden, springt hij seffens van den os op den ezel. Ellendig middel om zijn ongelijk, of beter om zijne onmacht te verbloemen. Ons snuifje van zondag was nog tans heel klaar en duidelijk M. Manning, een katholieke kardi naal uit Engeland, is voorstaander van het achturenwerk voor zeker beroe pen. Denderbode heeft dat altijd genoemd acht uren werken acht uren gapenacht uren slapen. Nu durft hij aan dat punt niet komen, de voorzichtige jongen. Kardinaal Manning heeft in verschei dene omstandigheden werkstakers met woord en daad bijgestaan, wanneer ze voor noodige lotsverbetering opstonden. Wij weten genoeg hoe Denderbode met de laatste werkstakers de zot heeft ge dreven, hoe hij met postbedienden, die hunnen toestand wilden verbeteren, den aap lieeft gehouden. Kardinaal Manning heeft minmum van dagloon en maximum vau werkuren verdedigd. Denderbode heeft daar altijd van ge schreven als van dingen, welke geen be spreken waard waren. En nu voor 't laatste Kaïdinaal Man ning heeft gezegd (en Denderbode durft het niet loochenendat de Kerk voor hare eerediensten zich van den Staat niet mag doen betalen om in vrijheid en waardigheid te winnen. Wat antwoordt de sloor van Dender bode op al die punten Op de kwestiën van Socialisme durft zij geen woordje reppen. Op die van het budget van eeredien sten, verklaart Denderbode dat kardinaal Manning van gedacht is dat de Staat aan de Kerk die goederen moet teruggeven welke men haar in 1789 ontnomen heeeft. Wij doen Denderbode twee vraagsken Waar haalt hij die denkwijze van kardi naal Manning Op welke wijze heeft de Kerk voor 1789 hare goederen verkregen Het koniigne is zwijgen. Tot hiertoe heeft Denderbode zijnen lezers niet durven wijsmaken dat de klerikale Escaut en de volksvertegen woordigers van Antwerpen het be wo ningstelsel van M. De Smedt verwerpen, omdat het wagenwijd de poort voor kiesbedrog zou openzetten. Dat is een. Tot hiertoe heeft het niet durven be kennen of loochenen dat de katholieken te Ryssel voor gezel Lafargue, een monster van wreedheid en schraapzucht gestemd, en dank aan deze klerikale stemmen, hem doen zegepralen hebben. Er zijn nog andere puntjes, waarover wij hem een weinig uitleg gevraagd hebben, maar bij Denderbode is het kon- signe zwijgen, wanneer hij met te spre ken gevaar loopt zijn vleugels te ver branden. Brievenbus. Men schrijft ons uit eene naburige ge meente Over eenige dagen is hier een welhebbend persoon overleden, welke gedurende zijn leven, maar vooral in de laatste jaren, zeer aan den drank verslaafd is geweest. Tijdens zijne ziekte en tot aan zijnen dood dronk hij als een Tem pelier, zoodanig dat hij op het laatst rede en verstand in het glas gelaten had. Deze versteende dronkaard bezat een mooi fortuintje dat bij zijn overlijden aan de wees kinderen zijner zuster moest overgaan. Tot zijne familie behoorde ook een zeker geestelijke uit het kanton Geeraardsbergen, die den rijken bloedverwant op zijne laatste dagen bezoeken kwam. Als M. Pastoor ..ag dat de dood weldra komen ging verliet hij den stervende niet meer en werkte zoo wel voor den Hemel dat hij in het bezit van een testament geraakte hetwelk hem eenig erfge naam maakte en de weeskinders van alles be roofde. Deze ongelukkjgen, in hunne rechten ge krenkt, gingen na den dood van oom aan den hemeldragonder rekening over zijne snoode handelwijze vragen. De geestelijke, welke op het sterfbed der moeder gezworen had van voor de weezenkin- deren te zorgen, gaf hun voor alle antwoord Gij moet u tot den doode richten. Onnoodig te zeggen dat do gausche parochie verontwaardigd is over die schandelijke erfe- nispalming. Hoe vindt gij, Heer Opsteller, dien priester welke de heiligste eeden onder de voeten treedt en zich niet schaamt eene wraakroepende zonde te bedrijven verdrukking der weezen. A. V. D. R. Wij vinden dit zoo afschuwe lijk dat wij het met moeite gelooven kunnen en daarom het maar onder alle voorbehouding mededeelen. Cecilia. De Fanfaren-Maatschappij Les Amis Constants n heeft verleden zondag baar Ceciliafeest gevierd. De beide muziek stukken welke zij des morgends met eigen krachten heeft uitgevoerd, strekken den H. Bestuurder en de HH. Muzie kanten tot eer. 's Avonds had het gewoon jaarlijksch banket plaats, en dat het er zou leutig toegaan, dat was reeds van in den dag te zien, want allen waren in de beste stemming en spraken van eens smake lijk te eten, lekker te drinken en har telijk te lachen. Welnu, wij zijn verzekerd dat zij ten volle aan dit woord getrouw zijn geble ven, want of men dapper met lepel, vork, mes en glas op het avondmaal heeft gewerkt, behoef ik geenszins te bevestigen. Hoe kon het anders Het was er toch zoo goed, en daarbij in vroolijk gezel schap eet men met dubbelen lust. Debeste stemming heeft er dan ook ge durende den ganschen avond geheerscht. Vroolijke liedjes werden gezongen, en wanneer men den grijzen Kolonel herdacht, dan scheen er aan het handge klap en de toejuichingen geen einde te zullen komen. Met zulke oprechte uitboezemingen ziet men juist wie er waarlijk bemind wordt. Wat kon men beters doen dan eens wakker te drinken op al de heildronken, die er op den voorspoed der Maatschap pij, op de gezondheid der Bestuur-en Werkende Leden, op den bloei en de eendracht der vrijzinnige maatschappij en op den voornitgang der liberale Partij gedaan werden Waarlijk, wij mogen zeggen dat deze feest eene der schoonste is, welke de maalschappij ooit gevierd heeft, en drukken de hoop uit dat zij toekomend jaar nog een beter Cecilia zal mogen vieren. I Iet perelsnoer. Victorien Van de Weghe. Zaal Concordia Zondag 6 December, om 7 ure 's a- vonds, zal er door professor Albert, ee- ue buitengewone belangrijke voorstel ling over hypnotisme en gedachtenle- zing gegeven worden. De groote vermaardheid van M. Al- bert in dit wetenschappelijk vak verze kert eenen aantrekkelijken avondstond. (Zie de plakschriften.) Werkmanskring VOORUITGANG DOOR 'T WERK. Op Zondag 20 December aanstaande geven de leden der Tooneelafdeeling een Luisterrijk Avondfeest, in het lokaal De Vrijheidsliefde te Gent. De leden welke verlangen de reis mede te maken kunnen zich laten ia- schrijven bij de Boden of in het lokaal Concordia. Vetrek om 12,39 ure, terug uit Gent 9,54 's avonds. Wettelijke Besluiten. Bij koninklijk besluit van 27 November is de heer F. De Bruyn, ontvanger der rechts- streeksche belastingen en accijnsen te Aalst op zijn verzoek gemachtigd zijne rechten op pensioen te doen gelden. Sterfg-eval. Men meldt uit Brussel dat de heer Balisiux senator van Charleroi maandag morgen schie lijk overleden is. Tooneelnieuws. Heden avond om 6 ure, groote Too- NEELAVONDSTOND MET VOORDRACHT door de guustig gekende tooneelafdeeling De Marak skring van Ledeberg, in het lokaal, Au VoyageurHoogstraat. Men zal opvoeren Siska Van Boose- maal en De Parapluie van M. Kramers. Voordracht door II. Mortier. Ingang 20 Centiemen. De vertooning van zondag 6 De cember ,1891 gegeven door de zang en tooneelkundige maatschappij De Ware Vlamingenonder de ieverige leiding van den heer Gustaaf Teirlinckx, den alom geachten volksvriend, belooft buitengewoon luisterrijk te zijn. Het wel ingevulde programma, be staande uit kluchtliederenromancen ,een boertig tooneelspel, enz., verzekert den toehoorders een uiterst aangenamen avondstond. Overigens, de maatschappij der Ware Vlamingen alleenlijk voor doel hebbende het lot des werkmans in de mate harer krachten te lenigen zoo zal elke ware menschenvriend het zich ten plichte achten deze schoone vertooning met zijne tegenwoordigheid te vereeren. Landbouw. Land-en Hovingbouwmaatschappij van Aalst. De Heeren Leden zullen vergaderen Zondag 20 December 1891, om 3 ure nanoen, in de Vier Winden. DAGGRDE 1° Voortzetting van de bespreking over den kweek der runddieren. 2° Mededeelingen. De uitreiking der prijzen toegewezen ter gelegenheid der prijskampen in 1890-91 geopend, zal plaats grijpen in de Vier Winden den ZONDAG 13 DECEMBER 1891, om 4 ure nanoen. Een vriendenmaal aan welk al de leden en prijskampers verzocht zijn deel te nemen ten prilze van 3 tr., zal den 13 Decemberom 1 uur in de Vier Winden plaats grijpen. De inschrijvingen worden ontvangen bij MM. den Voorzit!"!- De Pauw, den Secretaris en ten lokale de Vier Winden tot 10 December. Een boekdeel over den keus der beste vrucht soorten, hare bewaring en benuttiging zal aan al de aanwezigen overhandigd worden. (Medg.) Invloed van het voeder op de eigenschappen van de boter. Men weet dat het vet der melk een zeer ge voelig lichaam is, welk gretig de geurige en smakelijke princiepen opslorpt zoowel degene die aan de boter uitmuntende eigenschap pen mededeelt als die welke een tegenover gesteld uitwerksel hebben. Eene algemeene voorwaarde aan welke alle voeder dientengevolge moet voldoen, is het slechts aan de melkkoeien toe te dienen wan neer het volstrekt onbeschadigd is. Alle voeder bevrozeii, beschimmeld of van verrotting aangedaan, iu walke graad ook, moet uit de voedering buiten gesloten worden, want naast de boter, onder den invloed van dusdanige voeders hekomen, kan van geene onberispelijke hoedanigheid zijn. M. Duroi, bestuurder van de melkschool van Prenzku, verhaalt verscheide door hem waar- genomene voorbeelden van nadeelige wer- l ingte wege gebracht zelfs door zeer kleine hoeveelheden i.edorveue spijzen. In den herfst van 1877, ontvingen de koeien van de proefondervindelijke melkstatie van Kiel per 500 kil. levend gewicht boven de vijf kil. hooi, 3 kil. stroo, 5 kil. voederbeetwor tels en 2 kil. tarwe zemelen, nog 0,25 kil. ge- morselde paardeboonen, die nog al in eenen hoogen hoop bijeengeschaard waren. De boter nam onmiddelijk een sterken bitteren smaak aan die slechts verdween wanneer de boonen uit de rantsoenen werden weggelatenDe boter bekomen onder den invloed der 0,25 kil. boo nen was volstrekt onverbruikbaar geworden en men kon ze maar bijna voor niet aan den man brengen. Een tweede voorbeeld heeft betrek tot eene melkerij die dagelijks 2000 liters melk tot boter verwerkte. Van het begin af der winter- voeding, had de boter eenen tegennatuurlijken smaak, slecht te bepalen maar genoegzaam onaangenaam om dat de verbruikers met reden tegen het geleverd produkt klachten deden oprijzen. Zoo alles onberispelijk was in de melkerij en in de bewerking zoo moest de oor- aak van het kwaad zich in de voederwijze bevinden. Om te wete te komen waarin bet gebrek bestond, deed men afzonderlijk de bo ter karnen van élkeen der leveraars en weldra werd den plicbtige ontdekt. De evenredigheid melk bedroeg niet meer dan 300 liters. Deze 300 liters melk waren vergenoegend om de boter voortkomende van 2000 liters te beder ven. Derzelver leveraar exploiteerde een amel- donkfabriek en bewerkte ter zelflertijd eene groote hoeveelheid gezonde als ook eene zeer kleine hoeveelheid bevrozeDO aardappels. De verbruikte pulp door de rnelkb esten deed het bovengemeld uitwerksel ontstaan. De slechte hoedanigheden der boter verdwenen van het oogenblik dat de fabrikant vaarwel zegde aan bet gebruik der bevrozene aardappels. Door deze twee feiten ziet men, boe klein ook Je evenredigheid van bedorven voeder zij, zij uog- taes vergenoegt om eene melk voorttebrengen die slechte boter oplevert,en met hoeveel reden er zoo vuriglijk wordt aanbevolen van slechts aan de melkkoeien aardappels te voederen die op geene manier aangeda tn zijn van natte of drooge verrotting en geene knollen of wortels die deze kenteekens aanbieden. Ter dezer gelegenheid zal het niet ongepast zijn nog te herinneren dat de koolsoorten van allen aard in de rantsoenen der melkkoeien niet aan te bevelen zijn, dat de voederbeetwor tels en de gezonde aardappels er slechts moeten te voorschijn komen met eeue genoegzame evenredigheid van ander voeder, voornament- lijk grove voeders, en van 15 kil. per hoofd eu per dag. Even is het gelegen met de beeten- bladers en derzelver pulp. Deze laatste onder het oogpunt der goede üoedanigheid van de boter zal bij voorkeur droog verbruikt worden. Wat de koeken betreft: DE RAAPKOEKEN zullen met veel voorzichtigheid aangewend worden, men zal er niet meer dan 1 kil. per heofd en per dag toedienen en droog weg. De reden waarom is al menigmaal aangeduid ge weest. DE ARACHIDEN of AARDNOTEN KOE KEN eu COfONKOEKEN, in goeden ver- schen staat, geven eene kloeke, goede boter bet zelfde geldt ook voor den LIJN .ter zuiveren hoeveelheid van eenen kilo ten he ca ste. DE PALM-EN COCOKOEKEN zijn voorna- mentlijk aan te raden, om dat zij eene zeer gunstige werking op den rijkdom der melk in vet uitoefenen. Men kan ook de GERSTKIEMEN en den BROUWERSDRAF en de GEMORSELDE HAVER met voordeel gebruiken. De VITSEN gemorseld of niet moeten ver- stooten worden de boter is zeer bard en wordt gemakkelijk bitter. Werkbeurs van Gent. Wekelijksch bulletijn van 28 November tot i Decemker 1891. VRAGEN Metser 1moyauteurs 2, dienstknecht 1 verschillige stielen 5. Mannen Vrouwen en leerjongens 4 5 AANBIEDINGEN Daglooners 5. magazijniers 8, ijzerdraaiers 5 verschillige stielen 49. Mannen Vrouwen en leerjongens 47. 20. De Thee St. Gislain is het beste, het oudste, afzettend bloedzuiverend genees middel De doos 1.25 fr.; de pillen met den thee 1,50 fr. Als gij Zwitsersche Pillen koopt, eischt wel dat zij van Parijs komen, uit bet fabriek van A. Hertzog apotheker. Neemt er geene andere Gent. De persoon die verpletterd is door den tram van Gent naar Zele is de ge naamde Leo Van Lunter, oud 55 jaar, wonende te Zele. In bedronken toestand zijnde, had hij zich op de riggels des trams neergezet, toen de trein kwam afgereden. De machinist bemerkende dat een persoon op den weg zat, deed alle moge- lijke pogingen om nog in rijds te kunnen stop pen, doch dit was te laat en geheel de trein reed over den ongelukkige. Zijn vermorzeld lijk werd in stukken in eenen zak naar het hos pitaal gedragen. Hij laat eene weduwe met negen kinderen achter. Lichter velde. Dinsdag morgen was een werkman in de statie van Lichtervelde bezig boomen te laden op wagens. Hij gebruikte daar toe eene kleine kraan, die bij zelf in werking bracht. Eensklaps, men weet niet door welke reden, sloeg de kraan om, en trof Jen werkman achter in den nek. De ongelukkige bleef op den smg uood. -- Brussel. Dinsdag avond is uit de Willebroeksche vaart opgevischt, het lijk van zekeren Bedocret geboren te Thy-le-Chateau in 1868, bediende in le Groote Magazijnen der Beurs, en die sedert het begin van November verdwenen was. Men denxt dat bij vermoord geweest is, en bestolen, want op bet lijk beeft men geen roode duit meer gevonden. Een werkman, Fiévez genaamd, ging met eenen kameraad een bifsteak paardenvleesch eten, of gelijk men zegt, van den ju, in eene herberg op den Barthelemylaan. Plotseling hield bij op met eten en men bad schoon op zijne schouders te kloppen, bij antwoordde niet meer. Mend vond geen dokter. T mis gebracht, gaf de ongelukkige den laatsten snik. Uit het geneeskundig onderzoek blijkt dat Fiévez verstikt werd door bet binnenslikken van een al te groot stuk vleesch. overal gevraagd. Braine-l'Alleud.— Vrouw H. Lagnaux die bout verkocht, welke zij raapte in de bos- scben en die altijd bare spaarpenningen op zich droeg, is dinsdag morgend vermoord ge vonden. De moord gepleegd zijnde, beeft de misda diger zijn ongelukkig slachtoffer 600 meters ver over den weg gesleept om haar dan ver volgens in eeuen put te werpen. Men ziet zeer goed het spoor van den weg dien de schurk beeft gevolgd, daar de baan zeer vochtig was door den regen. Uit de lijkschouwing blijkt, dat bet slacht offer ëene messteek heeft bekomen in de borst en op bet hoofd en verscheidene slagen is toe gebracht met een kneuzend voorwerp. Haar neusdoek was als eene prop in haren mond gestoken. Het slacbtoifer is vreeselijk om te aanschouwen. Nieuwe klerikale krach. Men spreekt veel te Gent van eenen belangrijken krach, die waarschijnlijk den ondergang van een groot getal pachters van Oosterzele zal te weeg brengen. De zaakwaarnemer Verstrae- te, van Bottelare, heeft woensdag voor de han delsrechtbank eene vraag tot concordaat neer gelegd. (Sounet). 'tWasGrietjes naamdag en het hoofd vol vreugdezangen Droomdeik reeds lang van'tgene ik haarwel schenken [zou: Een perelsnoer dat ze om den blanken hals zou hangen Een snoer rood als heur mond, of als heur kijkers blauw. Maarik ben een arme bloedom zoo iets aan tevangen Is meer van doen dan goeden wil en liefdetrouw Droef bleef dit hoofdbezwaar mijn warmen boezem [prangen, Daar arm zijn en verliefd voorgoed mij zette in't nauw 'kGing in de wei,zag aan elk grasje een perel klampen: Miljoenen dauwtjes die als diamanten vonken, Ik opving in mijnpet. Daar zouheur hals meê pronken Toen ik die perelvracht mijn Grietje heb geschonken Heeft nooit zoo'n schaterlach uit vrouwenlip geklon- [ken Een warms lach die al die perels deed verdampen

De Dendergalm | 1891 | | pagina 2