VISIETKAARTEN KANADABOOMEN MEUBELS, WOONHUIZEN HUIZEN» Terstond te huren De Balsempillen K A N A D A B 0 0 M E N MEUBELS, Indien gij hoest, BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Te bekomen ten bureele dezer Openbare verkooping van MEERSOH, te Aalst. 5: 120 KOOPEN BOOMEN, Uit der hand te koop De heer Hoste, afgevaardigd als rechter )mmissaris heeft zich gisteren naar Bottelare igeven om den toestand na te zien. Volgens de ■opende geruchten zou het actief 1,200,000 fr. i het passief 1,800,000 fr. en volgens andere ruchten zou het actief maar 40 p.c. van het issief beloopen. Er zijn ongeveer 600 schuldeischors. Ver- raete ontving hunne spaarpenningen tot be aring en kocht ea onroerende goederen mede. de laatste tijden zou |hij ongelukkige geld- 1 latsingen gedaan hebben, die hem zouden verplicht hebben nu met zijne schuldeischers overeen te komen. De zaakwaarnemer Verstraete was veelal in gezelschap van geestelijken 't is juist daarmee dat zoovele ongelukkige buitenlieden er zich hebben laten aan beet nemen, i Verstraete was daarbij een der hevigste kiesdravers van de clericale partij. Jurbise. Schrikkelijk ongeluk. Zondag morgen is de statie-oveiste aldaar door eenen tieiu omgeworpen en het hoofd afgere den. Het slachtoffer laat eene weduwe met zeven kinderen. Namen. Zonderlinge inbreuk. In het oogheelkundig gesticht van Namen bevindt zich op dit oogenblik een jongeling van 15 jaar, zekere Viktoor B., van Chatelet, blind geboren (hij is ter wereld gekomen met perels op de oogen), die tengevolge eener operatie ziende geworden is. Niets is zonderlinger dan de verbaasdheid, welke de jongeling te kennen geeft bij het aanschouwen der voorwerpen welke men hem vertoond heel de natuur was voor hem eene ware veropenbaring. Hij had natuurlijk niet het minste gedacht van kleuren ook verwek ten deze niet weinig zijne bewondering. Hij heeft nog geen begrip van den afstand noch van den vorm der voorwerpen. Hij ziet, maar hij moet nog leeren kijken en onderscheiden, gelijk een kind moet leeren gaan. Luik.— Vreeselijk ongeluk. Maandag avond, na afloop der vertooning van La Juive. had in den schouwburg /lezer stad een vreese lijk ongeluk plaats. De heer Lesvine die de vertooning had bijge woond en op het kiekenskot had gezeten, kwam langs den steenen trap naai beneden en deed eenen zeer ongelukkigen val. Wanneer men hem opnam zag men dat hij vreeselijke woLden aan het hoofd had bekomen en dat het bloed hem overvloedig uit de oogen gudste. Men verhaastte zich den man naar het hospitaal te dragen, doch de ongelukkige gaf onderwege den geest. Spa, 1 Dec. Zondag namiddag is een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Jacoby, bediende der statie van Bovigny, bevond zich in het midden der spoorbaan op het oogenblik dat een reizigerstrein kwam binnengestoomd. Jacoby had den tijd niet zich uit de voeten te maken; hij werd door de locomotief omvergeworpen en afzichtelijk verpletterd. De dood was oogen- blikkelijk. Jacoby moest binnen eenige dagen in den echt treden. Weduwe. Dicht bij de statie van Wo- luwe,woonde sedert j ren twee broeders gekend om hunne gierigheid. Zij leefden geheel afge zonderd, en men had hun den naam gegeven van de twee Kluizenaars over ongeveer drie maanden was een hunner gestorven, en de over levende was sedert dan nog schuwer geworden. In de laatste dagen had men den kluize naar niet meer gezien. Dinsdag werd de ge- meenteoverheid verwittigd, en daar men te vergeefs op de deur klopte, werd deze einde lijk opengebroken. Een onverdragelijke stank kwam uit de woning, Het lijk va i den kluizenaar lag op een strooi- bussel uitgestrekt,die hem tot slaapstee diende. Zijn hoofdleunde op een pattattenzak en an dere zakken dienden tot dekens. Het lijk ver keerde reeds in gevorderden staat van ontbin ding. Men denkt dat de ongelukkige bezweken is aan de ontbeeringen die hij leed, alhoewel hij fortuin genoeg bezat om op breeden voet te leven. Bergen, 2 Dec. In de gemeente Frameries is dijnsdag nacht vrouw Socquart in de keuken harer woning levend verbrand. Zij was hare gazet blijven lezen, gezeten bij de ta fel waarop eene petroollamp stond. Men ver onderstelt dat zij moet ingesluimerd zijn en de lamp aangestooten hebben. 's Morgens vond men het verkoolde lijk der vrouw op den grond liggen. De man van die vrouw sedert jaren gebreke- lijd, blijft zonder hulpmiddelen over met zijnen vijftienjarigen doofstommen zoon. Buitenland. Frankrijk. Dood van vreugde. Een ouderling van 82 jaar, de heer Bernard Rosseau, geboortig van België wonende in de rue de l'Jlpargne, te Armentières, is in zonderlinge omstandigheden overleden. De heer Rosseau, die in 1831 aan de Bel gische omwenteling deelnam, had uit erkente nis van het Belgisch gouvernement het herin- neringskruis ontvangen. Dit jaar was zijn pensioen vermeerderd ge worden met 20U fr. Wanneer de grijsaard door den Belgischen konsuul dit nieuws ver- nam, gevoelde hij eene dusdanige blijdschap, dat hij getroffen werd door eene beroerte en op den slag dood bleef. Vreeselijke zelfmoord. Zekere Gour- doux, mijnwerker van Champagnac, die sedert drie dagen aanhoudend in dronkensehap ver keerde, heeft zich donderdag gezelfmoord door eenr dynamietkvrdoes in zijnen hals te doen ontploffen. Het hoofd van den rampzalige werd tegen den zolder zijner woning geslagen. De zelfmoordenaar is vader van drie kinde ren. Engeland. Londen, 3 December. Het ministerie van buitenlansche zaken heeft een telegram ontvan gen van den Engelscbcn gezant te Pekin, waarin de tijdingen omtrent den moord op christenen geplee-d, worden bevestigd. De ver moorden waren allen Chineezen geen enkele Europeaan is gedood. Het bericht van de Figaro betreffende eeu Engelsch-Chineesch verbond berust op geenen degeiijken grond. Italiè. Ontploffing. Nabij Bologna heeft eene vreeselijke ontploffing plaats gegrepen in eenen vuurmolen te Castelguelfo, toehoorende aan prins Ercolani. De molen werkte, terwijl de mecanicien aan eene vijs van den katel bezig was. Eensklaps ontplofte doze met een vreeselijk geweld. Heel het gebouw en de vuurmolen zelve zijn vernield, maar tot nog grootere ramp werden meerdere personen onder de puinen begraven. Het getal slachtoffers is nog niet gekend. De mecanicien is als door een wonder ontsnapt met eenige lichte brandwonden. De stoker en zijn helper bleven op den slag dood. Mexiko. Ramp in eenen cirk. Zondag laatst was er eene vertooning gegeven te Guanajuato, een stadje in Mexiko. De vertooning had plaats in het amphithea ter voor stierengevechten en de nieuwsgierigen werden vergast op een gevecht tusschen twee bokken. Eensklaps echter stortte een deel der zit plaatsen van het amphitheater in, met het ge volg dat 12 dezer toeschouwers dood bleven, terwijl 9 andere zware wonden bekwamen. Turkije. Konstan tinopel, 2 Dec. Heel de Jodenwijk gezegd Araon, is door brand verwoest. Er zijn 200 huizen en 2 synagogen in asch gelegd. In de vlammen zijn 8 personen omgekomen, terwijl het getal gekwetsten veel grooter is. Argentina. De lijkverbranding vindt in de Argentijnsche republiek voortdurend meer toepassing. In 1886 bedroeg het aantal vrijwillige verbrandin gen van lijken 6789, en in'1890 is het tot 8474 gestegen. Ook werd eene wet gereedgemaakt, welke beoogt, dat de lijken van personen die aan eene besmettelijke ziekie gestorven zijn en de over blijfselen van lijken alle verbrand moeten wor den. Oostenrij k-Hongarië Een vorstelijke roman. Uit Weenen schrijft men De duod van aartshertog Heinrich, een neef des Keizers, kort na het overlijden zijner echtgenoote, barones von Waldeck, voor onge veer een kwaarteeuw fraulein Hoffman van het Stadttheater te Graz, wekt hier sympathie en leedwezen en roept de geschiedenis van dit gelukkig echtpaar in veler herinnering terug. Beide echtgenooten werden tijdens hun tijde lijk verblijf alhier, zij hadden hunnen intrek genomen in het Hotel Sacher, door influenza aangetast, verergerd door eene longontsteking, waaraan de liefhebbende echtgenoote, die haren gemaal met voorbeeldige trouw had ver pleegd, het eerst bezweek. Voor 25 jaren was aartshertog Heinrich be velhebber van het garnizoen te Graz, waar hij verliefde op eene jonge kunstenares, Leopol- dine Hoffman geheeten, voor wie hij eene erns tige neiging koesterde, in weerwil d, t zij toen nauwelijks 20 jaren oud en hij reeds een veerti ger was. Door zijne bloedverwanten werd alles in het werk gesteld om een huwelijk te belet ten zelfs werd eene groote geldsom aan het jonge meisje aangeboden, als zij den prins vrij willig afstand deed. Maar aartshertog Heinrich, lie zijne liefde beantwoord zag, verzekerde haar van zijne trouw en noopte haar alle aan biedingen van de hand te wijzen. Op zijn kasteel te Bozen huwde hij het jonge meisje in alle stilte, tengevolge waarvan hij bij den Keizer in ongenade viel, al zijne ambten en waardigheden verloor en van het familie vermogen afstand moest doen. Zoo lang deze ongenade duurde, woonde hij in Zwitserland, tot dat op zijn herhaald verzoek de Keizoek de Keizer hem veroorloofde naar Oostenrijk terug te keeren en zich te Bozen metterwoon te ves tigen. In 1872 werd zijn huwelijk officieel erkend en zijne gemalin in den adelstand verheven met den titel van barones van Waldeck. Eene dochter is er uit dit zeer gelukkige huwelijk ge sproten, die thans 19 jaar oud is. De aartshertog was met zijne gemalin en zijne dochter naar Weenen gekomen ter bijwo ning van het huwelijk van aartshertogin Louise met den kroonprins van Saksen, bij welke ge legenheid de dochter voor de eerste maal ten hove voorgesteld werd. Een dag na dit huwe lijk werd de aartshertog ziek en in de afge- loopen dagen den laatsten aden uitgeblazen had. De dood onder zulke omstandigheden is tragisch na een huwelijk dat uit liefde gesloten, ondanks het verschil van maatschappelijken stand der echtelieden, ,tot het einde gelukkig is geweest. China. Verschrikkelijke moorderijen. Pekin, 29 nov. Aan de noordzijde van den Grooten Muur zijn twee opstanden uitgebroken, Eene kleine stad noordoostelijk van Kinchow is door de oproerlingen bezet, en het garnizoen van Shanghni Kwam is tegen hen uitgezonden. Een tweede opstand vond plaats in het district Takew, noordelijk van Kaipings. De manda rijnen hebben met de hoofden der oproerlingen een vergelijk getroffen, krachtens hetwelk de laatstgenoemden de inwoners in het algemeen zullen sparen, met volle vrijheid evenwel om de Christenen te plunderen. De zendingsge bouwen en de woningen der inlandsehe Chns- teneu werden hierop aan de oproerlingen over geleverd. Vreeselijke gruwelen hadden er plaats, en 300 menschen vielen bij de slachting, Lihungehang heeft eenige duizenden soldaten gezonden, die tot meerdere snelheid met den spoortrein vervoerd worden. Naar de Chronicle uit Tientsin verneemt, ga ven offlcieele tijdingen uitvoerige bijzonderhe den omtrent den christ.enmoord te Takow, welke ongehoord wreed was, zelf in de Clii- neesche jaarboeken. De Belgische zendelingen en bekeerlingen hadden geen kans tot ontsnap pen. De slachting begon met de inlandsehe christenen. Jonge kinderen werden klein gehakt en daarna op een vuur gebraden. Belgische nonnen werden gruwelijk mishandeld, daarna hare hersenen ingeslagen. De wreed gemartelde Belgische zendelingen verdroegen de folterin gen zeer gelaten. Aan eeneu werden tong en hart uitgerukt. Na het bloedblad werden de 1 moordenaars door den hoofdmandarijn -»an het distric' feestelijk onthaald. Uit Mongolië luiden tijdingen zeer ernstig. De opstandelingen groeien aan en rukken on- verlet voort. Zij nam-n eenig steden zonder verzet, waaronder de hoofdstad Leaoyaug. Vau 27 November tot den 4 December 1891. GEBOORTEN Mannelijk 8 ]s Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. OVERLIJDENS. AALST 5 Dec. Der 1 heet. 23 Ut 50 cent Tarwefr. 25-50 27-50 Masteluin23-50 24-50 Geerst00-G0 00-C0 Rogge20-50 21-00 Haver. per 100 kil. 15-00 16-00 Spelt18-50 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 24-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaad olie 00-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 9-00 10-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 00-00 Boter,de 3 kilogram. 6-96 7-94 Eijersde25 3-15 3-33 Vlas per 3 kilos 2-50 3-20 Viggenen per stuk, 1° soort 15-00 2° 20-00 39 zakken nieuwe hop fr. 85.00 tot 95.00 2e kwaliteit fr. 80 tot 00 aan fr. 1,50 de honderd. zmm3 BIJ BANKBREUK. Door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, te Aalst. Mobilaire voorwerpen, Stoomtuig, Ketels, ijzeren Bakken, Kranen, Camions, Meubels in acajou en andere, Sterkwaterkruiken, enz., alles breeder beschreven in de plakbrieven. Te Aalst aan den Tragel, op VRIJDAG 11 DECEMBER 1891, ten 9 ure 's morgens, ter gewezenc woonst van Weduwe Hcbbelynckten aanzoeke van den heer aavokaatGHTSELiNCKX, curator harer bankbreuk. Gereed geld, 10 °/0 voor kosten. AANZIENELIJKE VERKOOPING vau 170 koopen schoone en zware en 1 grooten Esch, in de gemeenten Balegem (wijk Heijde) en St. Lievens- Hautem. AANZIENELIJKE VERKOOPING en 3 Eikjes, in de gemeenten Zonnegem, Vlierzele, Letterhautem en St. Lievens-Hautem. Bij uitscheiding van bedrijf. VENDÏTIE van Landbouwershalam, Koeibeesten en eene groote hoeveelheid Beetwortels te Aalst, Zoutstraatpoort. Bij uitscheiding van bedrijf. VENDÏTIE VAN Landbouwershalam Beetwortels, Strooi en Loof te velde, te AALST, Postwegstraat. Om uit de gemeenschap te treden. OPENBARE VERKOOPING Eerste koop. Gebracht op fr. 3,700.00 Tweede koop. Gebracht op fr. 2,250.00 Derde koop. Gebracht op fr. 2,100.00 Vierde koop. Te zarnen gebiacht op fr. 30,009.00 DERDE ZITDAG: Dijnsdag 8 December f891. Licitatie. OPENBARE VERKOOPING te Aalst. Eerste koop. Ingesteld fr. 60,000. Tweede koop. Ingesteld fr. 10,000. DERDE ZITDAG Maandag 21 December 1891. VERKOOPING van te Lede, Meire en Nieuwerkerken. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal op Maandag 14 December 1891, open baarlijk verkoopen 1° Om 8 ure 's morgens Te Lede Speckaert, 32 koopen Kanada Boomen, aan land van M; Charles Baelen. 2° Om 11 ure voormiddag, te Meire Mager- straat, Beek en Cauwbergh, 71 koopen Kanada Boomen, 2 schoone Olmen en 1 Populier, op eigendommen van Madame Cumont-De Craec- ker. 3° Om 3 ure namiddag, te Nieuwerkerken I Edixvelde en Maal, 14 koopen zware Kanada Boomen, op landen van M. Baeten voornoemd. De te verkoopen boomen hebbeD meesten deels van 1 m. 50 c. tot 2 meters omtrek. 1° Een Huis in de Sint-Joorisstraat, wezende De Blauwpoort. 2° Groote Zolders in de Esplanadestraat, achter het huis bewoond door d'heer Louis Buyssinch. 3° Achterhuis in de Esplauadestraat. Voor de conditiën bevrage men zich bij den Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats N° 26. Indien gij bevangen zijt, Indien gij aan keelpijn lijdt, Indien gij aangedaan zijt van 't is gelijk welke borstziekte gebruikt aonder uitstel te verkrijgen bij F. Callebaut, apotheker, Botermarkt, AALST. Gij zult, er welhaast verzachting en na eenige dagen vol.komene genezing in vin den. Prijs der doos 1 fr. 25 centiemen. Men zendt ze ook franco door geheel het land tegen een postmandaat van 1 fr. 30 c. Er is te verkrijgen in dezelfde apo theek Tandpijnstillende druppels 0,50. Remedie voor de eksteroogen 0,50. Bij sterfgeval. Alle soorten van gereedschap voor onderne mers en andere stielen, zooals groote kaap stander (cabestan), aarde winde crie d vis) alle soorten van kabels, ladders, schraven, kruiwagens, stellingplanken, sparren, blokka- trolens mouflesbank voor schrijnwerker en verfmolen, alles wat den stiel betreft, als ook vele bouwmaterialen, deuren, ramen, trappen, enz.; werktuigen voor meetkundige alle«aan zeer gezinge prijzen. Zich te bevragen bij M" We MICHIELS, Cumontstraat N° 9, te Aalst. DDe Waen, tabakb. met El. Possé, tw. L. Van Overstraefpn, tw. met C. Wauters, tw. P. Kiekens, dagl, met I. Van Miegem, tw. A. Ducaju, bed. met V. Vernimmen, z. b. Ph. Van den Borre, bed. 39 j., Schoolstr. P. Van den Bremt, m. Berlengé, z. b. 32 j., Sch. M. De Vogelaer, vr. Eelix, z. b. 51 j., Sch. J. Van den Abeele, wed0 Adam, z. b. 83 j., Mijlb. S. Van Goethem, wed6 Janssens, z. b. 83 jMijlb. J. De Goed, wedr Maessehalck, z. b. 94 j., Sob. J.Van Wyenbergh, wed0 De Nil,z. b. 60 j., Zonnestr. V. Moortgat, wede Paelinck, z. b. 63 j., Mijlb. Fr. De Wolf, wed0 Meersman, herb. 83 j., Klapstr. M. De Neef, vr. Vermeulen, 46 j., Postweg. C. Bahles, vr. De Sehryver, z. b. 28 j., Kapellestr. Molenstr. Ed. De Smet, m. Vandesteene, bed. 6 kinderen onder de 7 jaren. 49 j. Aalstersche Hop van 1889 frs. 48.00 a frs. 50-00 1890 beschikbaar 60.00 a 65 00 Poperinghe Stad hop van 1891 aan fr. 00 tot 00,00 Poperinghe gemeenten hop 1891 aan fr. 00 tot 00,0q De Notaris A. L. VERBRUGGHEN, te St. Lievens- Hautem, zal, des noods onder bevoegd ambt, namens de jiagenoemde eigenaars, op MAANDAG 7 DECEM BER 1891, te beginnen om 9 ure's morgens, open- baarlijk verkoopen Gemeente Balegem, wijk Heijde, nabij den steenweg van Gent naar Geeraardsbergen. Namens het Armbestuur der stad Gent 31 koopen Kanadas, ten meerderen deele van 2 me ters omtrek, staande rond eenen bosch, wijk Heyde, in gebruik bij de gebroeders Baele. Te St. Lievens-Hautem, wijken Bockstaele en Bruis- beke. Namens de heeren Prosper Van Gysegem te Letter- hautem,, Leo De Pessemier te St. Lievens-Hautem, en andere 139 koopen schoone en zuivere Bosch-Kanadas, al geschikt voor stekjesfabrikatio, klompmakers en hout zagers, en ten meerderen deele vang2 meters en meer omtrek. Alsook 1 schoonen Esch van meer dan 2 meters dikte. De Boomen staan aan goede uitwegen. De verkooping zal op stipte uur beginnen te Balegem aan de Heijde, en van daar naar Bockstaele. Tijd van betaling mits borgstelling. van 208 koopen zware en gavige De Notaris A. L. ERBRUGGHEN, te St. Lievens- Hautem, zal, des noods onder bevoegd ambt, namens de nagenoemde eigenaren, op MAANDAG 14 DE CEMBER 1891, te beginnen om 9 ure 's morgens, openbaarlijk verkoopen Gemeenten Zonnegem en Vlierzele. Namens mijnheer Perlau, Raadsheer bij het bof van beroep te Brussel 100 koopen schoone en zuivere Kanadas staande te Zonnegem in de Kattestaart, te Vlierzele, aan eenen meerscb nabij den Grootenbroek en te Moorlegem aan den boomgaard en meerseh der hofstede gebruikt bij de kinderen De Mulder. Ten verzoeke van Jan-Baptiste Elaut, te Vlierzele Moorlegem 2 Eikjes, ieder van omtrent 11/2 meter omtrek, staande op zijne hofstede. Binnen Letterhautem en St. Lievens-Hautem. Namens het Armbestuur van St. Lievens-Hautem 50 koopen zware Kanadaboomen, in de bossohen genaamd Dermisdaal en Witting. Ten verzoeke van vrouw weduwe van den beer Romaan Buysse te Wetteren, en gezegden mijnheer Perlau. Aan de Meulebeek te Letterhautem 50 koopen zware Kanadas. Gemakkelijk vervoer. Men zal op stipte uur beginnen te Zonnegem in de Kattestaart, nabij den steenweg. Tijd van betaling mits borgstelling. De Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst, zal ten verzoeke van den heer Francisous Van Campen- hout, ten zijnen hove te Aalst, Zoutstraatpoort, op MAANDAG 14 DECEMBER 1891, om 9 uren stipt voormiddag, door bevoegd ambt, openbaarlijk ver koopen A. Meubels en Meubelaire voorwerpen bestaande in: Kassen, Stoelen, Stoof met toebehoorten, Tafels, Spiegels, Horlogie, Kleerkas, Koffijpot en Molen, Moor, aarden Tellooren en Kommen, Tassen en Potten, Lepels, Vorken, Messen, ijzeren Potten en ijzeren-en aarden KasBerollen, Marmitten, Bollantaarn, Melk- kuip, Melkeemers en Teelen, Tobbens, Botervat, Vleeschkuip, Bedstoelen, enz., enz. B. Landbouwershalam alsSpaden, groote Loof- braken, Handbraken, Pikken, Pikhaken, Zeissen, Dorschvlegels, Reeken, Rieken, Gaflele, Mesthaken Wanmolen met Ziften, Raapmolen, Kortewagens, Drankkuipen, Watereemers, Ifandkarre, Beerkuipen, enz. C. 2 schoone Melkkoeien, 3 Runders, en 6 Hoenders. D. Beetwortels, Hooi, Strooi, Mest en Aal. De beesten zullen om l 1/2 ure nanoen opgeroepen worden en dezelve zullen van in den voormiddag zichtbaar zijn. Alles op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge en betalende de koopen van en onder de 5 franks comptant. De Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst, zal» ten verzoeke van Jufvrouw Maria-Josepha Cobbaert weduwe van den heer Franciscus Tolleneer, ten haren hove te Aalst, Postwegstraat, op Maandag 21 December 1891, om 12 uren 's middags, door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, openbaarlijk verkoopen A. Meubels en Meubelaire voorwerpen bestaande in Tafels, Stoelen, Stoof met toebehoorten, hangende Horlogie, koperen Moor en Koffijpot, dito Kandelaars ijzeren Pot, Lieve-Vrouw en Christusbeeld, eiken Kommode, Quinquets, Bascuel met gewichten, Koffij- molen, tinnen- en geleire Tellooren, Melktobbens, Botervat met staf, ijzeren Marmitte, Vleeschkuip, Vleeschblok, aarden Kommen, Tassen en Potten, Le pels, Vorken,Bollantaarn, Bakmouillie, Laurierboom, enz., enz. B. Landbouwershalam als Handkarre, Beirstuk, Spaden, Loofbraken, Pikken, Zeissen, Dorschvlegels, Rieken, Reeken, Gaffels, Mesthaken, Raapmolen, Kortewagen, Drankkuipen, Beirkuipen, Slijpsteen, Snijpaard, Ladder, Landdraad, Egdeken, enz. C. Beetwortels, Strooi, Aardappels, Loof te velde, Mest en Aal, Brandhout en eene hoeveelheid Steen en Pannen. Alles op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge en betalende de koopen van en onder de 5 franks comptant. van en eenen schoonen De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, op bet gewoon gewin van palm slagen en gelagen, openbaarlijk te koop bieden, de volgende goederen, te weten Een Huis en Erve te Aalst, in de Geeraardsberg- schestraat, geteekend N° 42, gekadastreerd sektie A N° 2314, met eene grootte van 1 aar 10 centiaren, palende van den eenen kant aan den eigendom van den heer Constant De Wolf en van den anderen kant en van achter aan dengenen der jufvrouwen Podevyn. Bewoond door den heer Jan Verbeke, Een Huis en Poort te Aalst, in de Brabandstraat, geteekend N° 20, gecadastreerd sectie A N°" 1553a en ex 1555c, groot 85 centiaren, komende van den eenen kant aan den volgenden koop en van den anderen kant en van achter aan den eigendom der heeren Cumont. Bewoond door den heer Jan-Baptista Matthys. Een Huis en Erve te Aalst, in de Brabandstraat, geteekend N° 22, gecadastreerd sectie AN" 1554a met eene grootte van 60 centiaren, komende van den eenen kant aan den eigendom van den heer Felix-Judocus Boone, van den anderen kant aan voorgaanden koop en van achter aan den eigendom der heeren Cumont. Bewoond door jufvrouw weduwe De Kimpe. Eenen Meerseh te Aalst-Schaarbeke, aan den weg van Aalst naar Erembodegem, genaamd Den Pont- meersch, door zijne uitgestrektheid en bgging in de nabijheid der stad en aan de Vaart bijzonder geschikt tot bet oprichten van groote nijverheidsgestiGhten of andere inrichtingen, gecadastreerd sectie B nummer 544a, met eece grootte van 3 hectaren 86 aren 50 cen tiaren, groot volgens meting 3 hectaren 81 aren 30 centiaren, palende oost de Vaart, zuid d'beer Jan- Frans De Vidts-Pins, west den weg naar Erembode- em en noord Madame weduwe en kinderen Petrus- osephus DeGbeest-VanTemsche. In regie. Deze meerscb zal opgeroepen worden in vier deelen, te weten le Deel een vierde ten zuiden 2e Deel een vierde daarnevenst 3e Deel een vierde daarnevenst 4C Deel een vierde daarnevenst of ten noorden Om 2 ure namiddagter Estammet A l'Ea planade, bewoond bij d'heer Guillaume Van Cau- wenbergh, te Aalst, Esplanadeplein. Tot nadere inlichtingen vervoege men zichten kan- toore van bovengenoemden Notaris DE PAUW. Kei zerlijke Plaats N°26, te Aalst, alwaar er gestadig kapitalen ter leening te bekomen zijn aan gematigen intrest mits bezet op grondgoederen. van De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoekd van wie het behoort met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer Vrede rechter des kantons Aalst, en met gewin van palm slagen, opeubaarlijk verkoopen, de volgende goede ren, te weten Een schoon en groot Renteniersbuis met groote Koetspoort, Stallingen, Remisie en Lusttuin, gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde in de Statiestraat en hebbende uitgang op het Esplanadeplein, gekend ten kadaster sectie C nummer 996b1 met eene grootte van 10 aren 90 centiaren, houdende van de eene zijde aan bet buis van den heer Janssens-De Sehryver, ran de anderen zijde en van achter aan huizen van den beer Cumont-I» aider. Bewoond door den eigenaar den heer Cumont-Faider Dit buis beeft Beneden Kelderkeuken, waschplaats, grooten voor- raaakelder, achterkeuken, twee wijnkelders en kolen kelder. GelijkvloersEetplaats, office, twee salons en spreek- pi£l3itS. I*1'verdiep Salon, drij slaapkamers, cabinet de toilette en badkamer. 2d0 verdiep Zes Slaapkamers. Verders drij mansardekamers, strijkkamer, twee zolders, achtergebouwen, als waschhuis, remisie, stal, kamer voor paardenknecht, hooizolder. En boven en beneden gerieflijke ingemaakte kassen. Zichtbaar den Maandag en Woensdag van elke week van 2 tot 4 ure namiddag. Groot gemak van betaling indien de kooper zulks verlangt. Een Huis met Magazijn te Aalst, op den Dam, ge kadastreerd sektie A nummers 715x en 715w met een grootte van 2 aren 80 oentiaren, palende van voren aan de straat en de Vaart, van achter aan de huizen van jufvrouw Franeisea Singelyn, van den eenen kant aan den eigendom van Madame Burny-Burny en van den anderen kant aan dengenen van den heer Constant Van Kerkhove. Het huiB bewoond door jufvrouw weduwe Judocus Verleysen en het magazijn gebruikt door de maat- lappij Werklieden Ver eenig ing of gemeenlijk gezegd Bazar. Om 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van het Vrede gerecht te Aalst, ten Stadhuize, Groote Markt. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van genoemden Notaris DE PAUW, ta Aalst, Keizerlijke Plaats 26, alwaar er gestadig kapi talen in leening te verkrijgen zijn, mits goed bezet. 4»

De Dendergalm | 1891 | | pagina 3