Verschillig Nieuws. Uit het Fondsenblad. Dat de lib rale Vlamingen, partij gingers zijii van het alg meen stemrecht, met evenre dige vertegenwoordiging, dat kunnen wij niet afkeuren, aangezien wij zelve dit stelsel als het beste hebben vooruitgezet en nog aankle ven. n M i ar van zoo gauw die heeren zich bij de Erogressisten gaan aansluiten, om voor die ervorming propagand i temaken, kunnen zij er niet van tusschen ook het socialisme, de roode republiek enz., met één woord, de gan- sche om werping onzer nationale instellingen te helpen aanpreêaen. Daar loopen onze wegen uiteen en op dat terrein zullen wij de liberale Vlamingenal hoewel Vlamingen uit al ouze krachten bestrijden. Wij verwedden een heel vat misouwels, dat de liberale Vlamingen met het grootste genoe gen de kaunuuiklijke verklaringen zullen vernemen. De liberale Kamerleden. De liberale linkerzijde in de Kamer bestaat uit 414 li !en 24 zijn aanhangers van Al gemeen Siemrecht, 6 vijanden en 11 twijfe laars. Daar zij allen bet occupatiestelsel veroor- deeien en bet capicitarioat hoegenaamd geene kans heeft, zal de strijd feitelijk tusschen Al gemeen Stemrecht en occupatie geleverd wor den. Dan zal heel de linkerzij, wij hopen het, hare., plicht d»eu en zicu bij 't gros des legers aansluiten. Eene bemerking. Wanneer het openbaar ministerie in het proces der moedermoord van Gij- segem zijnen eisch uitsprak dan begon hi) met te zeggen In de oudheid, toen Griekenland voor het beschaafdste land doorging, kwam daar eens een man voor de rechters onder betichting van vader moord. Elk stond hierover hoogst ver wonderd men wist niet welke straf toe ie pussen de^ wet had zulke misdaad niet voorzien, daar men dacht dat nooit een kind zoo onmenschelijk zou kunnen wuroeti vau zuine gruweldaad te bedrij ven. Dat viel voor in de oudheid, met de Grieksclie beschaving,steunende op hei- densche godenleer. Sinds heeft Rome met zijnen gods dienst de zeden zoo beschaafd en verze- delijkt dat vader- of moedermoord geen wonder meer is, en dat die gruwel niet zelden in onze fanatieke klerikale stre ken gepleegd wordt. Nieuwe vervolgingen. De Etoile Beige deelt den tekst mede van de ministerie e i.es'aiten, krachtens welke anderma 1 een en veertig onderwijzers en onderwijzeressen van de provincie Brabant, hunne jaarwe ide aanzienlijk zien verminderen of tot «al afschaffen. De wachtgelden der ge troffen p Tv>nen, die nog 47,223 fr. bedroege", zi n nu vennind rd op 25,351, item 22,0)0 fr nk die goed zullen te pas k men om aan pa pen en u innen uit te deelen. Onder de getroffen onderwijzers zij er die 23 jaren dienst telden Op voor Algemeen Stemrecht, gij allen,die door de cleric,alen wordt vervolgd de triomf van 't Volksrecht zal de voorbode zijn der her stelling uwer grieven. Een boontje voor Denderbode. \J\t Het Land van Aalst van zondag Te Gent in 't Hof van Appel gaat de Onder- Voorzitter Tuncq of Turcq de jaren hebben. Voortaan zullen er in 't Hof van Beroep 1 i katholieken en 10 liberalen zijn. Die wint lacht EN DIE BOVEN LIGT GEEFT DE WET of de kaarten zijn valsch. Wat mag Slimmeken toch wel over zijnen katholieken koufrater van d'Achterstraat den ken, welke zoo maa zonder doekskens om zich voo;staander van la force prime k droitver- -laartiets waartegen onzen g.*wij waterden Denderbode altijd zoo gedonderd heeft? Het woord is aan Slimmeken. Zij en wij. De klerikale bladen, en Denderbode niet het minst, maken veel gerucht over de aanhouding van eenen liberalen nij- veraar van Humme, beschuldigd van met minderjarige fabriekmeisjes feiten bedreven te ebben strijdig met de goede zeden. Wij zullen niet doen zoo als de pas toorspers zoo dikwijls doet, wanneer broederkeus of kerkpilaren voor zwij nerij aangehoudenen gevonnisd worden, van die schanddaad te verzwijgen, te verschoonen of te loochenen. Wij zullen niet doen zoo als Dender bode van te schrijven dat pastoor Rasse- mont werd vrijgesproken als hij tot een jaar gevang voor aanslag op de zeden veroordeeld werd. Geen erbarmen, geene bescherming voor schurftige schapen. Wij voegen er zelfs bij Zoo die feiten door het gerecht echt bevonden worden, dan hopen wij dat het zich zal stren toonen tegenover den schuldige, want vooral zij die door for tuin en geleerdheid bevoordeeligd zijn, zouden het voorbeeld van zedelijkheid moeten geven. Ziedaar waarin wij tolaal met Den- derbo le verschillen. Wanneer het de propere daden zijner vriendjes raakt, dan staat hij gemuil band tot achter zijn ooren. Zoo heeft hij laatst nog tot berstens voe moeten zwij gen over eenen vuillap van priester die maar met 27 jaren gevang opgestoken is. We zijn ook wel verzekerd dat hij ge n woordje reppen zal over de veroor deeling van den gewezen onderkoster van Hoboken, noch over de aanhouding van den koster schoolmeester van Hout- venne, noch over de vervolging tegen zekeren properen katholieken onder wijzer van 't schoolressort Aalst inge spannen Zoo doet ganscli de klerikale pers blind, dool en stom zijn voor de vuile daden der vrienden, ze des noods aan het gerecht onttrekken en bij hunne veroordeeling ze martelaars heeten. Vergulde pillen. Zwanzors ?oo als een Dumout en consoorten komen in de Kamer vertellen en de klerika le bladen herhalen hunne kwakzalverstaal dat het vleesch ten gevolge van de nieuwe wet niemendalle opgeslagen is. Vast zijn die prietpraters nooit ter vleesch- markt of bij den beenhouwer geweest om er aaukoopen te doen, want dan zouden zij dage lijks zulke onnoozelheden niet uitkramen. De "leeschwet brengt aan den Staat 2 mil- lioenen op het zijn de verbruikers welke die som moeten betalen. Hoe nadeelig deze wet daarboven voor de openbare vo -ding is bewijst de groote vermin dering der vleeschverbruiking in de nijverige c ntrums, waar de werkersbevolking talrijk is in Verviers, onder andere, zijner sinds de nieuwe wet jaarlijks 4000 minder ruuders ge slacht dau vroeger, in Gent 10,000. Waarom dat is niet moeielijk om raden. M. M. Dumout, C rtuyvelsen Ce hebben wel gelijk van die wet zoo schoon mogelijk al te schilderen al die groote vetleggers weten er genoeg uit te smou-en en daarbij ze zouden ons gaarne eene andere pil willen doen slikken, namelijk die van de belasting op de granen, welke nog meer hunne koekskens zou boteren. Wij gelooven niet dat het land daartoe ge noeg eetlust zal krijgen, want d'ondervinding leert dat de vleeschwet ingevoerd om de boer- kens te redden, deze integendeel nog meer ver armd beeft. Men kan het land wel eenmaal foppen, maar geen tweemaal. Nog voor Denderbode. De archi-klerikale Courrier de Bruxelles schrijft Bewoningstelsel en algemeen stemrecht mogen bijeen gezet worden. Het eerste zou juist dezelfde uitslagen le- veren als het tweede. Wat belieft er u Slimmeken Herinnert g' uw schrijven van 22 November nog Ziehier wat gij toeu uitriept Dit zijn de uitslagen van het dom en ellen- dig algemeen stemrecht, eu dit stelsel, zulke monsterachtigheid, v illen de liberalen iu België mogelijk maken Welnu, dal dom, ellendig algemeen stem recht, dat monster, is niet slechter ol beter, zegt Le Courrier de Bruxelles, dan het occu patiestelsel. bet troetelkind van M. De Smedt, deu lieveling van Denderbode. Het ziet er nog al lief uit. Hij zit in nesten. De grroote Slimmerik van Denderbode, liot niet alleen sloot, maar wel aan den muur vastgeankerd. Vier kolommen zeevert hij vol tot wederleggen van ons klein, onbedui dend snuifjeen als men aan den staart van dien langen boterham komt, dan vraagt men zich af Welnu, waar blijft het antwoord? Denderbode heeft altijd gespot met achturen werk, met invoering van mini mum van dagloon en maximum van werkuren, met werkstaking voor lots verbetering, met scheiding van Kerk en Staat, enz., enz. Welnu, als wij daarover het gevoelen inroepen van bevoegde mannen uit zijne partij om doen te zien dat die kwestiën zoo niet dienen veracht te worden, dat zij een ernstig onderzoek waard zijn, dan komt die grrroote Slim merik ons toeroepen De arme jongen bezit niet een enkel eigen beweegreden voor die zaken dat hij altijd met het gedacht van anderen afkomt, 't Is slim van zijnentwege. Het is nog meer, Denderbode, het is loyaal maar nog slimmer is het voor u, dat ge nog niet enkel op de gedachten en gevoelens van uw eigen vrienden weet te antwoorden, erger nog, dat ge onnoozel genoeg zijt van er bij te voe gen dat onzt bewijsvoeringen op overheid steunen Ge verklaart dus zelf dat onze bewijs voeringen WAARDE HEBBEN. Eer gij die slimheid neerschreeft hadt gij wel eerst eens acht uren mogen gapen en acht uren slapen. Waar blijven d'ander Denderbode liet in zijn nummer van 3 laatst verstaan dat bij een aantal liberale bladen zou gaan onsommen, die tegen het algemeen stem recht zijn. De reeks begint schreef hijen hij noem le L'Etoile en La Flandrewelke beide voor het algemeen stemrecht zijn. Wij hebben naar do volgende gewacht, maar tot hiertoe gon niets zien komen. Wanneer, zuster Anna Schoolnieuws. Wij vernemen dat een der leerlingen van onze middelbare jongensschool iu 1 eenen officeëelen kampstrijd eenen aller- schitterendsten uitslag heeft bekomen. Wanneer wij nader inlichtingen des aangaande zullen ontvangen hebben, zal Dendergalm met veel genoegen dit aan zijne konfraters opdienen. Denderbode kan er wel eene indigestie van krijgen en Het Land ongetwijfeld eene geraaktheid, maar zooveel te be ter. Dat is het beste antwoord op al hunne aanvallen en leugens. Werkmanskring VOORUITGANG DOOR 'T WERK. Verleden zondag hebben wij in Concordia weer een geioeglijken avond gesleten. I)e leestjes van den Werkmanskring worden meer om meer bezochtzij zijn ook een bezoek over- wa irdig, want zonder grootscb te zijn of <e willen schijnen, bieden zij ons menigmaal de gelegenheid aao om tooneel- en toonkunst te bewonderen en te genieten in zoo fijne en stree- lende schakeeringen als men het elders nouit ot zelden ontmoeteen voorbeeld slechts was de koster Zebedt us wezenlijk niet de type van den schijuvromen, fGemenden pilaarbijter? was dat karakter niet in de minste bewegingen, in de kleinste wenken bestudeerd Het publiek heeft ook door de uitdrukking zijner gevoelens getoond dat M. B. De Schaepdryver meester lijk zijne rol speelde, hij mag verzekerd zijn dat niemand hem in de schepping van dit pnr- sounage kan overtreffen. Verder heeft het stuk het publiek wel bevallen en de spelers hebben zich meesterlijk van hunne taak gekweten. Het zon mij een genoegen zijn over elk num mer mijne meening te kunnen zeggen, doch tijd en plaats ontbreken mij. Ik kan evenwel niet nalaten een woord te reppen over hetgeen mij bet meest heeft getroffen. feD anderen, al de liefhebbers oogstien veel bijval en die was verdiend. Bij de enkele herinnering aan Hei Annoncenblad, Bibi-Lolo, Faut être galants avec les dames,Laat de zon in 'twater schijnen. en Doctor Isembart, zullen onze h den die het feestje bijwoonden nogmaals hunnen lachlust den vrijen teugel geven, daar ben ik zeker van. De heer Schollaert werd ^toegejuicht met het schoone lied Liefdadigheid (La charité). De stukjes Onder Onskomen de tusschen- poozen aangenaam vtrkoiten eenvoudig en smaakvol zetten zij de feesten eene vroolijk- heid bij, die er de waarde merkelijk van ver hoogt. Het hoofdpunt van het programma was de Voordracht gehouden door M. P. Anne over het onderwerp Wat de grootheid van een volk uitmaakt. Ik zeg het hoofdpunt niet dat eene voordracht eene zeldzaamheid is op de feesten van den Werkmanskring maar het was de eerste maal dat de heer Anne als spre ker optrad en hij heeft op schitterende wijze zich van zijne taak gekweten. Het onderwerp was welgekozen en meermalen werd devoor- drachthouder met luilruchtige toejuichingen bejegend. De taal was zuiver, de bewegingen gepast en niet buitensporig. Deze eerste po ging is ten volle geluktvele onverschilligen, welke anders ter nauwarnood luisteren, lieten zich vau lieverle le medeslepen eu verleenden den spreker al hunne aandacht. De heer Anne is een lid, een kweekeling, zou ik zeggen, van de Afdeeiing Zelionder- richt, waarvan de achtbare heer De Windt Jozei het voorzitterschap en bestuur met veel b leid op zich neemt. De eerste proeve bewijst ons hoe zijne pogingen met goeden uitslag bekroond worden eu wij zij zijn zeker, dat er in 't kort nog andere moedige sprekers zullen optreden, om naar het voorbeeld van hunnen Voorzitter, overal waar het hun mogelijk is, de rechten van het volk te verdedigen. Een werkend lid. Kerstnacht. Geboren in een stal, Hij zoon van koning Sems geslachte O spiegel voor des hoogmoede machte Daar ligt hij bij de ellende en zorgen, Te krijten met den mond, die morgen De menschenliefde prêeken zal. Geboren is het wicht, Tot drager van Gods wootd verkoren Om 't licht der waarheid te doen gloren, Om allen scheidsmuur af te breken Dien tusschen volken, tusschen streken, De domme mensch heeft opgericht. Geboren is het kind 't Is of zijn blik reeds wil doorwaren, 't Is of een voorgevoel door de aaren Hem huivren doet. Zal wel zijn pogen De nevels vallen doen voor de oogen Des menschen door den haat verblind Geboren in een stal, Om voor het heil zijn bloed te geven Hij ziet 't rampzalig menschen streven, Hij ziet 't geweld ten troon gezeten Hij ziet verdrukking van 't geweten En zonder einde en overal Geboren is de spruit De tranen rollen van zijn wangen, Hij ziet aan 't folterhout zich hangen En hij de mensch vol liefde en vrede, Heeft voor zijn beulen slechts een bede En blaast den jongsten adem uit Victorien Van de Weghe. TjUiidboviw Land-en Hovingbouwmaafcscheppij van Aalst. De Pleeren Ledpn zullen vergaderen Zondag 20 December 1891, om 3 ure nanoen, in de Vier Winden. DAGORDE 1° Voortzetting van de bespreking over den kweek der runddieren. 2° Mededelingen. Medg De Hoenderteelt en hare voordeelen. Wenden wij nu den blik naar een ander land, waarvan ons de cijfers door het ministe rie zelf geleverd worden, naar Hougarië. Dit land leverde zonder Croatië en Scla- vonië in 1887 aan het buitenland voor bijna 34 millioeu voortbrengselen van de hoender- tee.t, namelijk aan levenden dood gevogelte fr. 10,128,000 eieren 11,267,000 pluimen 12,080,000 g; nzeulevers 305,000 gauzeuvet 50,000 In Hungarië wordt de vogelteelt uitsluite- lijk beoefend door de armste klassen der bevolking. De voornaamste markten hu mer produkten zijn Weeuen eu eenige steden van Duitschland voor bet gevogelte en de eieren de laatsten komen echter te Weenen meer ten titel van entrepot. Zij worden vau daar naar Duitsch land en Zwitserland alsook over Antwerpen naar Engeland verzouden. De pluimen worden te Praag gezuiverd en van daar verder verzonden. Ook in Rusland bekomt de hoenderteelt eene groote uitbreiding. Van de 28,000,000 fr. die dit land in 1888 uitvoerde, was 711,200 kilos eierdojers ia blikkeu doozen. Zien wij nu daarentegen wat J. M. Zegt in hooger genoemden Mentor agricole. De hoenderteelt beantwoordt op den thans bestaanden voet aan de (locale?) behoeften. Enkel dienen de rassen vau goede legkiekens verbeterd te worden voor den uitvoer. Degenen nu, die zich op de hoenderteelt toeleggen met het oog op de eieropbrengst, zegt schrijver, zullen wel doen de volgende punten in aanmerking te nemen De noordelijke landen leveren zuiverdere, grootern en beter ingepakte eieren, naarmate het landbouwonderwijs dieper bij de landbouw- klassen is ingedrongen. Thans komt echter een nieuwe concurrent eene plaats op de markten innemen. Dit is Canada, dat vroeger al zijne eieren naar de Vereenigde-S'aten zond, doch ten gevolge van de Mac-Kinleywet verplicht was, uitwegen in Europa te zoeken. Engeland ontving uit Canada 'tverleden jaar reeds 5 millioen dozijnen eie-en en dan moet men in aanmerking nemen dat verscheidene kweekers hunne hoenders hadden gedood, wan hopende de eieren aan de markt te kunnen brengen. Thans tot betere gedachten gekomen zijnde, zullen de Canadeezen het toekomend jaar hunne productie vergrooten. De canadeesche eieren golden in Juli van dit jaar fr. 8.50 toi 8.75 het emrelsch honderd (dit is 120 eierenj tegeu fr. 6,55 tot 7.22 de russische. En nu ten onzent Ia België is de productie zelfs voor eigeu verbruik totaal ouvoldoende. Daarom worden bier met gansche scheepsladingen eiereu uit Italië ingevoerd. Wij behoeven er dus vooreerst nog niet aan te deuken, voor den uitvoer te werken. Onze eerste poging moet zijn in de behoefte onzer landgeuooten te voorzien Maar daarna 1 De grootste verbruiksmarkt voor alle land bouwproducten zal altijd Engeland zijn. Waar om zoudeu ouze landbouwers, die nu toch co- micen, syndicaten en bonden stichten, zich ook niet vere nigen om de hoenderteelt aan tc moe digen, derwijze dat men haar met de moesteelt en de zuivelproductie vereenigen kan om later de verzendingen naar Londen op groote schaal te doen. De beide laatsten kosten u schatten aan tijd en zweet, terwijl de eerste toch niets vergt dan eenige oplettendheid. Moedige mannen, en op de eerste plaats moeten wij hierin M. Henri Ëiten noemen, stel len het zich ten taak. dit groote werk tot stand te brengen. Eens toch al het er van komen. Men late zich noch door de concurrencie van Canada, noch door die van Oostenrijk, Rusland of Denemarken afschrikken. Die landen hebben dagen noodig om hunne producten naar Enge land te verzenden, terwijl wij dat in eenige uren kunnen. Stoombooten, spoor-en tramlijnen zijn in overvloed daar, om al wat wij leveren willen, zoo versch op de markt van Londen als op uie van Antwerpen ot Brussel gebracht te hebben. Meu vreeze niet dat er producten voor onze binneulanilsclie behoeften zullen te kort komen. Met de nieuwe stelsels, de samenwerking en een weinig goeden wil zal onze grond genoeg opbrengen, um zelfs tot eene overproductie te komen. En willen is kunneD. N.... Venezuela. Werkingen der Engelschen te Venezuela. Ouder den titel Engelsche werkingen in Maroko, lezen wij, in darteekening van 14 No vember 11. in het blad La France de Bordeaux de volgende mededeeling Marseille, 13 November. Volgens een bericht vernomen aan boord van den Franschen steamer Les Vosges, gericht aan de compagnie Paquet, en dezen morgend toegekomen, zou de Britsche minister te Tan- gar, de afwezigheid van de vertegenwoordigers van Frankrijk en Duitschland te baat nemende, getracht hebben van den sultan de toelating te bekomen om bij de Kap Spartel eenen vuur toren te bouwen. Daar de sultan over deze vraag zijne verwon dering liet blijken, zou de Engelsche vertegen woordiger beweerd hebben dat deze toelating nooit was geweigerd geworden, en dat Enge land, onder andere, op de kusten van Frank rijk, verscheidene vuurtorens had opgericht. De sultan was op het punt toe te geven, wan neer de Frausche zaakgelastigde, vernomen hebbende dat men voor deze zaak voetstappen aanwendde, tusschenkwam, den sultan het gevaar voorhield van dezen afstand, en hem deed inzien dat met die gedurige inpalmingen, Engeland eindigen zou met op de kusten van Maroko een nieuw Gibraltar te bezitten. Aan de raadgevingen van den Franschen zaakgelastigde toegevende, weigerde Nouly Hassan aan den Britschen minister de gevraag de toelating. Het dunkt ons dat de Frausche agent zeer wijs gehandeld heeft door zich tegen het op richten van bedoelden vuurtoren te verklaren, want dit zou het vertrekpunt geworden zijn van verscheidene andere eischen ten voordeele van de Britsche overmacht. Deze werkingen herinneren ons, ook de ge dragslijn der Engelschen, op zekere punten van den aardbodem, zooals te Gibraltar, Tri nidad en Belice (Yucatan), waar zij zich be paald hebben gevestigd, en in Venezueliaansch Guyana, dat aan hunne volksplanting van Bri- tisch Guyana paalt, waar zij van dag tot dag het Venezueliaansch grondgebied inpalmen, niettegenstaande de voetstappen en het verzet van dit laatste land. Zeihier een kort overzicht van deze trapsge wijze gepleegde inpalming ln 1836 vroeg de zaakgelastigde van Hare Britsche Majesteit van Venezuela aan het Ve nezueliaansch gouvernement de toelating om op het Funta Barinadat zich aan de groote monding van deu Orénoque bevindt, vuurtorens of andere signalen te mogen plaatsen, welke als richtsnoer zouden dienen aan de vreemde schepen. In dit zelfde jaar verklaarde het staatsbestuur van Britsch Guyana dat de rivier Pomarou aan het Westen van Esoquibo vloei end, zou kunnen aanzien worden als de grens der volksplanting. In 1837 begonnen de Engelschen hun inpal- mings- en propagandewerk op het voornoemde grondgebied en in 1850 verbonden zij zich plechtig om geen giond meer in te nemen. Zij begonnen nochtans hunne overweldiging door in 1885 in Venezueliaansch Guyana een kommis-saris en eenige pulicieagenten te zen den, onder voorwendsel de streek uit te baten, in 1886 stichtten zij er zelfs dorpen, welke uitsluitend door Engelschen bewoond wor den. De grondinneming duurde voort en, in 1888, bracht de gouverneur van Britsch Guyana door eene eenvoudige proklamatie, bet Noord-Oost- Distrikt tot stand, op 't Venezueliaansch grond gebied van Barima. Hij steunde zich hiertoe enkel op een dekreet der kolonie van 1873, waarbij de gouverneur gemachtigd werd van tijd tot tijd de grenzen der volksplanting uit te breiden. Van dien dag af is de vreedzame en trage inpalming van den grond door Diets tegenge houden, en vruchteloos heeft de gouverneur van Venezuela herhaaldelijk voorgesteld, het verschil te ouderwerpen aan het scheidsge recht, doch de Engelschen blijven weigeren, want zij hebben geen het minste recht tot eenige wettige bekleeding van den grond in kwestie. Wij zullen hieronder in weinige woorden het belang uiteenzetten dat dit vraagstuk voorde Europeesche landen aanbiedt, die iu Venezuela handelsbelangen te vrijwaren hebben. Ziehier waarvan er spraak is Engeland eigent zich langzamerhand een grondgebied aan dat zeer uitgestrekt is, waar de goudmijnen worden uitgebaat en waar nog vele onuitgebate natuurrijkdommen voorhan den zijn. Engeland tracht zich meester te ma ken van de groote monding van den OrÓDoque om er zijn Amerikaansch Gibraltar te stichten. Dit alles zou hem ten nadeele van de andere landen van Europa het overwicht van zijnen handel verzekeren op de gansche Noord- en Noord- Westersche uitgestrektheid van het groote vasteland van Zuid-Amerika, en later zou deze over macht zich nog oneindig verder kunnen uitbreiden. Wij roepen dus de aandacht in van dezen die er handelsbelangen of andere belangen te waarborgen hebben. Uit liet bovenstaande blijkt, dat zelfs inde hoogste kringen, sluiksche middelen worden gebruikt tot uitbreiding van heerschappij. Tooneel-Avondstond. Zondag 20 December, om 5 ure 's avonds, Groote Tooneel-Avondstcnd met Voordracht te geven door den Tooneelkring De Vonde- ling's-Vrienden van Gent, met medewerking van Mevrouw X. van Ledeberg, in het lokaal AU VOYAGEUR, Hoogstraat. Ingangpnjs 20 centiemen. Werkbeurs van Gent. Wekelijksch bulletijn van 12 tot 18 December 1891. VRAGEN Schoenmakers 4, stovenmaker 1, portiers 2, verschillige stielen 22. Mannen Vrouwen en leerjongens 8 21 AANBIEDINGEN Dienstknechten 5, fabriekwerkers 8, drgloo- ners 9, versckillige stielen 88. Mannen Vrouwen, en leerjongens 65. 45. De Thee St. Gis'ain is het beste, het oudste, afzettend bloedzuiverend genees middel. De doos 1.25 fr.; de pillen met den thee 1,50 fr. De Zwitsersche Pillen, bereid door A Hertzog, apotheker, 28, rue de Grammont, tö Parijs, zijn voorhanden in alle belgische apo theken, 1 fr. 50 de doos. Militielichting van 1892. De lotin gen voor de militielichting van 1892, zullen in het arrondissement Aalst plaats hebben op de volgende dagen. 27" kanton, maandag 1 februari 1892, om 10 ure, ten gemeeutehuize van Lede. 26e kanton, dinsdag 2, om 10 ure, ten ge meentenhuize van Moorsel, 25e kanton, woensdag 3, om 9 ure, ten stnd- huize van Aalst. VERVOLG EN SLOT.

De Dendergalm | 1891 | | pagina 2