MEUBELS, HOFSTEDE VISIETKAARTEN VISCHMARKT ZAAILANDEN, HUIZEN, HOFSTEDE EN LANDEN, ZAAILANDEN, Terstond te huren De Balsempillen EN ZAAILANDEN, Indien gij hoest, BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Te bekomen ten bureele dezer Canada en Eiken BOOMEN Uit der hand te koop 33° kanton, donderdag 4, om 9 1/2 ure ten stadhuize van Geeraardsbergen. 34" kanton, vrijdag 5, om 1 uur, ten gemeen- tenhuize van Idegem. 32®kanton, zaterdag 6, om 1 uur, ten ge meentenhuize van Sottegem. 35° kanton, maandag 8, om 9 1/2 'ure, ten stadhuize van Ninove. 31® kanton dinsdag 9, om 10 ure, ten ge meentenhuize van Steenhuyse. 29® kanton, woensdag 10, om 2 ure, ten ge- meentenhuize van Haaltert, 36® kanton, donderdag 11, om 9 1/2 ure, ten gemeentenhuize van Meerbeke. '30® kanton, vrijdag 12, om 1 unr, ten ge meentenhuize van Herzele. 28® kanton, zaterdag 13, om 10 ure, ten ge meentenhuize van Oordegem. CHOCOLAT BARON, ANTWERPEN is overal gevraagd. Ternath. De barreelwachter der sta tie van j ernatn vond maandag morgen langs de spoorbaan ei n man bewusteloos liggen ia een bloedplas, met eene schrikkelijke wonde aan het hoofd. Dank aan de verstandige zorgen van den barreelwachter, kwam de gekwetste spoedig tot het bewustzijn terug. Het was een pachter van Esschen-Lombeek. Hij zegde zondag avond met den trein van 9 u, e en minuten uit Brussel vertrokken te zijn. Twee reizigers, die in zijn kompartiment zaten, zou den twist tegen hem gezocht hebben en hem uit den trein hebben geworpen. Het parket van Brussel is maandag naar Esschen-Lombeek ge weest om een onderzoek in te stellen. Brussel. Geheimzinnige. In een appartement van het n. 8 der Place St. Gery is het lijk gevonden van het meisje Anna Lee naerts, eene liciitekooi van 23 jaren, geboren te St-Truiden. Zij woonden daar slechts sedert een 20tal dagen zij was van Londen gekomen waar zij met haren miuaar was heen gegaan, zekeren Jozef S... een kerel die maar een slechte faam geniet. Het paar was van Londen gekomen me' prachtige juweelen welke Anna in het oog springend droeg. Haar minnaar bracht al zijne nachten niet bij haar door en sliep soms bij zijne ouders, St-Joost-tet-Noode. Buitenland. Italië. De Itaiiaansche minister van zeewezen, heeft een nieuwe type van oorlogschip ontworpen, dat werd goedgekeurd door het comiteit voor het teekenen van schepen 't doe! de rnieuwe uit vinding is, te voorzien in het bezwaar, dat de pantserscheptn in vlugheid onderdoen voor kruisers en torpedobooten. Het nieuwe schip zal al dadelijk veel sneller kunnen varen, door dat de machienen grooter kunnen zijn, daar er petrool gestookt wordt, welke brandstof veel minder plaats beslaat dan steenkolen, Het zal ook kleiner zijn en eenvoudiger van bouw, dan de thans gebruikte pantserschepen eerste klas se zijn, en daardoor verscheidene millioeren minder kosten. Van 11 tot den 18 December 1891. GEBOORTEN Mannelijk 11 Vrouwelijk 12 OVERLIJDENS. Fr. Verbestel, vr. Ringoir, z. b. 80 j., Kei- ze rstr. J. De Groot, w® Schollaert, i. b. 73 j., Lan- geridderstr. R. inck, z. b. 77 j. Leopoldstr. M. Gits, w® Van Dorpe z. b. 73 i.. poldstr. J. De Schaepdrijver, m. Ringoir, sch. 81 j., Gentschestr. G. Menez, vr. Rogghé z. b. 65 jZo: E. Peelman, dienstm. 59 j.Keiz.pl. 3 kinderen onder de 7 jaren. Leo- AALST 19 Dec. Per 1 heet. 23 lit 50 cent Anna Leenaerts leefde tamelijk breed hare kamer was prachtig gemeubeleerd. t Donderdag namiddag rond 4 ure kwam Jozef S.j bij Anna eenige oogenblikken later kwam hij om hulp roepend naar beneden gesneld en vertelde aan den poortier .dat zijne minnares vermoord was. De politiecommissaris snelde spoedig toe en stelde vast dat Anna, die nabij het bed in haar hemd op den grond lag uitgestrekt, v< rwurgd was. Aan het hoofd en de slapen sporen van slagen het bed was met bloed bevlekt. Een meubel, waarin het slachtoffer hare ju weelen sloot, was opengebroken en deze waren verdwenen. S... is aangehouden geworden. Hij beweert dat hij den nacht heeft doorgebracht bij zijne ouders, te -"5t Joost-ten-Noode hij heeft de be- schrij ving gegeven der juweelen welke Anna te Londen van een rijken heer gekregen had. Iemand heeft gezegd dat hij S. dinsdag avond gezien had met zekeren Eug. A,. gevaarrlijke oud-veroon eelde. S. heeft dit bekend en dan gezegd dat die kerel, aan wien hij van de ju weelen zijner minnares gesproken had, wel de plichtige zou kunnen zijn. Het si nalement van A. is onmiddelijk in alle richtingen gezonden. De bijzonderste huraar van het huis der Place St-Gèry heeft verklaard dat hij A. dins dag avond alleen bij Anna Leenaerts heeft zien gaan hij is eenige minuten later weer heenge gaan, maar de misdaad is dan niet gepleegd, daar de huraars 's nachts, rond 2 ure, hebben booren roepen. Zij hebben er zich echter niet over ongerust gemaakt. S. ;if(ft een blauw oog en schrammen in hej gelaat hij beweert dat hij meteen onbekende gevochten had. Wo> nsdag namiddag heeft hij zijne moeder eem-n knop am zijnen overjas doen naaien. Zijne ouders zeggen dat hij den nacht ten hunnent heeft overgebracht. S. was zeer bevriend met A.; zij gingen te zameu dikwijls naar Londen, waarvoor weet men niet. Een heer die Anna Leenaerts dinsdag avond bezocht had, is gekend. P. S. A., de vriend van S., en naar het schijnt ook de minnaar van Anna, is woensdag avond, rond 10 ure, aangehouden. Het lijk dat zondag uit de Wilébroeksche- vaart werd opgevischt is herkend voor dat van eeee weduwe,woneDde in de Koninginnenlaan, die verleden zomer haren echtgenoot ver ren heeft. Verdriet bracht haar tot de zelf moord. Dixmude. Woensdag avond, ten half acht ure is een schrikkelijke brand uitgebors- teu op de hofstede van Karei Averijen, te BeersL,op ongeveer 3 kilometers afstand noord waarts van Dixmude. Acht ossen, tweetanders, en het pluimge dierte kwamen in de vlammen om. De huismeu belen, 42 zakken gedorschte tarwe, veel vlas, eene gansche schuur ongedorschte tarwe, eene gansche schuur ongedorschen graan en eene aanzienlijke hoeveelheid aardappelen werden de prooi der vlammen. Rond half negen ure, stortten de muren met een vervaarlijk gedruisch in. Zoodanig gewel dig was het vuur, dat de boomen rond het hof in brand geraakten. Alleen het gebouw was verzekerd. De schade wordt op 50,000 fr. berekend en de ramp aan k waad wi I lig he id toegeschrij en Tarwefr. Masteluin Geerst Rogge Haver. per 100 kil. Spelt Koolzaad Lijnzaad Koolzaadolie. Lijnzaadolie Koolzaadkoeken Lijnkoeken. Aardap. (roode de 100 kil. Anrdap. (geele) nieuwe. Boter,de 3 kilogram. Ejersde25 Vlas per 3 kilos n Vi -mnen per stuk, 1® soort 55 zakken nieuwe hop fr. 110.00 tot 120.00 Aalstersche Hop van 1889 frs. 60.00 a frs. 00-00 25-60 23-50 00-00 19-00 14-00 18-50 00-00 24-00 00-00 00-00 00-00 00-00 9-50 0-00 7-02 3-42 2-70 26-50 25-00 00-C0 20-00 15-50 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 10-00 00-00 7-72 3-60 3-60 Bij uitscheiding van bedrijf. VENDITIE VAN landbouwershalam BeetwortelsStrooi en Loof te velde, te AALST, Postwegstraat. Om uit onverdeeldheid te geraken. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde Te Baardegem, Meldert en Herdersem, Eerste koop, bij jufvronw weduwe 15-00 2® 20-00 aan fr. 1,50 de honderd. STAD AALST. Openbare Aanbesteding der werken van stichting van eene aan de Saskaai. De Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst, brengen ter kennis van het publiek dat er op Maandag 28 December 1891, ten 11 ure voormiddag, ter Stadhui e, Zittingszaal van het Schepen-College, onder de nadere goed keuring vau wie het behoort, zal overgegaan worden tot de openbare aanbesieding der Werken van Stichting van eene Vischmijn aan de Saskaai. Het bestek der Werken beloopt tot Ti*. 20,000. Deze aanbesteding zal bestaan uit Een Lot en zal gebeuren met aanbiedingsschriften aan den heer Burgemeester, b!j bezwaarde brieven (lettres chargées) toegestuurd en ten minste drie volle dagen vóór den bepaalden dag der aanbesteding in de Post van Aalst besteld (het is te zeggen voor den 25 December 1891.) De aanbiedingsbiljetten zullen toegezonden worden onder dubbelen omslag, de eene (uit wendige) het adres van den heer Burgemeester, hierboven gemeld dragende, alsook de woor den Aanbieding voor de onderneming van openbare werken, de andere (binnenste) voor opschrift dragende Aanbieding voor de onderneming der werken tot het bouwen eener Vischmarkt te Aalst. Tweede koop. Derde koop. Vierde koop. Vijfde koop. Zesde en laatste koop. ZITDAGEN Instel 26 December 1891, Verblijf 9 Januari 1892. Groot gemak van betaling indien de kooper zulks verlangt. Ingesteld fr. 60,000. Tweede koop. Ingesteld fr. 10,000. DERDE ZITDAG Maandag 21 December 1891 OPENBARE VERKOOPING van TE AALST-MIJLBEKE. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoo pen Eerste koop. Eene partij Land ook geschikt vooi Bouw grond, gelegen te Aalst-Mijlbeke, op den Key- enberg, of Groenstraat, groot volgens meting 41 aren 82 centiaren, wezende de helft ter noordzijde van het peiceel Land gekend op het kadastraal plan sectie E nummer 391, met eene totale grootte van 82 aren 10 centiaren, en palende op zich zelve oost den heer Edward Muylaert en anderen, zuid den heer Joseph Van der Biest-De Groot, met gelijke grootte of met de wederhelft, west d'heer Be- noit Clinckaert, en noord de Groenstaaat en Mevrouw Dommer. Gebruikt door den heer Joseph Van der Biest- De Groot. Dit perceel zal, behoudens samenvoeging, opgeroepen worden in drij deelen, te weten Ist® deel 13 aren 94 centiaren ten westeu, 2d* deel 13 aren 94 centiaren, ten midden, 3d® deel 13 aren 94 centiaren, ten oosten, Boomprijs fr. 5.00. Tweede koop. Eene partij Land gelegen te Aalst-Mijlbeke, op de Benedenste Drij velden, groot volgens me ting 36 aren 13 centiaren, wezende de zuidhelft van het perceel Land gekadastreerd sectie E nummer 356 met eene totale groote van 70 aren 80 cent. en palende op zich zeiven oost de de heeren Joseph De Leeuw en J. B. De Gan- zeman en andereu, zuid den heer Gustaaf Van de Meerssche, west d'heer Michel Van de Meerssche den heer J.-B. De Ganzeman en an deren en noord den heer Joannes De Prez. Gebruikt door den heer Joseph Vau der Biest-De Groot voornoemd. Om er door de koopers in gebruik van te komen met de betaling der koopsommen. ZITDAGEN Instel, Zaturdag 19 December 1891 Verblijf, Zaturdag 2 Januari 1892 Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg In de llcozenbij den heer Alphonse De Smet-De Groot, te Aalst-Mijlbeke, aan den Moorselschensteenweg. Tot nadere inlichtingen vervoege men zich ter studie van genoemden Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats, N° 26, alwaar er gestadig kapitalen verkrijgbaar zijn mits goed bezet. VENDITIE VAN Meubels en Roerende voorwerpen, TE HOFSTADE. De familie Averyen werd van alles ontbloot, zelf van Lare kleêren. Brugge. Moord te Woumen. De 84 jarige Barbara Degrave, wed. Desmet is zondag avond tusschen 6 en 7 uren terwijl hare kinderen afwezig waren, vermoord. Diefstal was de drijfveer der misdaad. De die ven hebben 1200 fr. in goud en zilver uit eenen koffer gestolen. Hoei, 16 dec. Een werkman heeft zich te Lorcé op den rand eener gracht gezelf- moord, bij middel van eene dynamiet kardoes die hij in zijnen mond deed ontploffen. Geheel het bovengedeelte van zijn hoofd was weggesla gen en de hersenkas werd 12 meters verre ge vonden. Stukken van zijn schedel waren met kracht tot in de schors van eenen nabijstaandën «ikenboom gedrongen. De aanbiedingsschriftea waarvan de buiten omslag den stempel vau de Post van Aalst met eene latere dagteekening dan die van den laat- sten dag voor de nederlegging bepaald (24 De cember 1891) dragen zou, zullen niet in aan merking kunnen komeü. De aanhiedingsschriften moeten op zegel geschreven zijn. Zij moeten de n; men, voor namen, hoedanigheden en woonplaats van den aanbieder vermelden en door hemgeteekend zijn. De aanbiedingsschriften zullen bepalen dat de aanbieder zich verbindt op zijne roeren de en onroerende goederen de werken volgens de bepalingen en voorwaarden des kohiers van Jasten to voltrekken en uit te voeren, en de som in volle letters aanduiden. Het plan, het bestek en het kohier van lasten en voorwaarden der aanbesteding berusten op het Stads-Sekretariaat, alwaar men alle dagen er van kennis kan bekomen van 10 ure 's mor gens tot 's middags en van 3 tot 5 ure namid dag, de Zon-en Feestdagen uitgezonderd. Aalst, 11 December 1891. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. Edm. SCHEERL1NCKX. VENDITIE VAN IOO koopen zware en zuivere en 75 koopen zwaar Esschen-Eiken-en Elzen Schaarhout, binnen Smetlede, in de Kerselaars en Oudsmetlede en binnen Oordegem gehucht Kluize, Woensdag 7 Januari 189\, (Drij Koningen) te beginnen en te vergaderen om 8 uren voor middag, te Smetlede in de Kerselaars. Door het ambt van den Notaris DE WINDT, te Aalst. Door de nabijheid der steenwegen is het ver voer zeer gemakkelijk. Licitatie. OPENBARE VERKOOPING te Aalst. Eerste koop. Om uit gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde TE HOFSTADE. Koop I. Koop II. Koop III. OPENBARE VERKOOPING van te Schoonaarde en Wichelen. Gemeente Schoonaarde. Eerste koop Gemeente Wichelen. Tweede koop Derde eu laatste koop ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 5 T Verblijf, Dijnsdag 12 "anuart 1892. rJ°n?eu E11'8^11 d0 Sint-Joorisstraat,wezende De Blauwpoort. 2° Groote Zolders in de Esplanadestraat, achter het huis bewoond door d'heer Louis liuyssinck. 3° Achterhuis in de Esplauadestraat. Voor de conditiën bevrage men zich bij den Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats N° 26. Indien gij bevangen zijt, Indien gij aan keelpijn lijdt, Indien gij aangedaan zijt van 't is gelijk welke borstziekte gebruikt zonder uitstel te verkrijgen bij F. Callebaut, apotheker, Botermarkt, AALST. Gij zult er welhaast verzachting en na eenige dagen volkomene genezing in vin den. Prijs der doos 1 fr. 25 centiemen. Men zendt ze ook franco door geheel het land tegen een postmandaat van 1 fr. 30 c. Er is te verkrijgen in dezelfde apo- toGGk Tandpijnstillende druppels 0,50. Remedie voor de eksteroogen 0,50. Bij sterfgeval. Alle soorten van gereedschap voor onderne mers en andere stielen, zooalsgroote kaap stander cabestanaarde winde (crie a vis) alle soorten van kabels, ladders, schraven kruiwagens, stellümplanken, sparren, blokka- troleii8 (moufles), bank voor schrijnwerker en verfmolen, alles wat den stiel betreft, alsook* vele bouwmaterialen, deuren, ramen, trappen' enz.; werktuigen voor meetkundige alles aan' zeer geziuge prijzen. Zich te bevragen bii M* W® MICHIELS, Cumontstraat N° 9, te Aalst 1891 frs. 115.00 a 120 00 Poparinghe Stad hop van 1891 aan fr. 105 tot 110. Poperiughe gemeenten hop 1891 aan fr. 100 tot 105. De Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst, zal, ten verzoeke van Jufvrouw Makia-Josepha Cobbaeet weduwe van den heer Feanciscus Tolleneer, ten haren hove te Aalst, Postwegstraat, op Maandag 21 December 1891, om 12 uren 's middags, door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, openbaarlijk verkoopen A. Meubels en Meubelaire voorwerpen bestaande in Talels, Stoelen, Stoof met toebehoorten, hangende Horlogie, koperen Moor en Koiïijpol, dito Kandelaars ijzeren Pot, Lieve-Vrouw en Christusbeeld, eiken Kommode, Quinquets, Bascuel met gewichten, Koflij- molen, tinnen- en geleire Tellooren, Melktobbens, Botervat met staf, ijzeren Marmitte, Vleeschkuip, Vleeschblok, aarden Kommen, Tassen en Potten, Le pels, Vorken,Bollantaarn, Bakmouillie, Laurierboom, enz., enz. B. Landbouwershalam als Handkarre, Beirstuk, Spaden, Loofbraken, Pikken, Zeissen, Dorsohvlegels, Rieken, Reeken, Gaffels, Mesthaken, Raapmolen, Kortewagen, Drankkuipen, Beirkuipen, Slijpsteen, Smjpaard, Ladder, Landdraad, Egdeken, enz. U. Beetwortels, Strooi, Aardappels, Loof te velde, Mest en Aal, Brandhout en eene hoeveelheid Steen en Pannen. Alles op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits st 1 lende goede en gekende borge en betalende de koopen van en onder de 5 franks comptant. De Notaris DE WINDT te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter der kantons Aalst, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Eene behuisde HOFSTEDE, gestaan en gelegen te Baardegem, op Helderberg, bekend bij kadaster sectie D nummers 30, 31, 32, 33, 34b en 35b met eene grootte van 24 aren 40 centiaren, palendeten oosten aan goederen van het Hospitaal van Aalst, ten zuiden aan de erven Michel De Bruyn te Aalst, ten westen aan Petrus-Joanues Fas te Baardegem en ten noorden aan de Cammestraat. Verders drij mansardekamers, strijkkamer, twee zolders, achtergebouwen, als wasohhuis, remisie, stal, kamer voor paardenknecht, hooizolder. En boven en beneden gerieflijke ingemaakte kassen. Zichtbaar den Maandag en Woensdag van elke week, van 2 tot 4 ure i een te Ifofstade, Hoogstraat, Gérard De Valck en kinderen. Eene partij LAND, gelegen te Baardegem, op den Winning, gekend bij kadaster sectie A N° 191 bis, groot aldaar 21 aren 40 centiaren en volgens titel 25 aren, palende oost Joannes Scheerlings te Moorsel, ten zuiden over den los en ten westen aan Egidius Hooft te Baardegem en ten noorden aan de erven Michel De Bruyn en d'heer Hamelmck te Gent. Eene partij LAND, gelegen te Baai'degem, op het Bosehveld, gekend bij kadaster sectie E nummer 104 aldaar groot 23 aren 90 centiaren en volgens titel 25 aren, palende oost aan Petrus Joostens te Baardegem, zuid aan d'heer Pidele Dc Ridder koster te Baarde gem, west aan d'heer Victor De Meersman te Baarde gem en noord P.-J. De Gols te Baardegem. Een perceel BOSCH, te Baardegem, op het Linne- veld, sectie A N° 395a, groot 2 aren 40 centiaren, pa lende oost van d'heer Scheerlings Michel te Baarde gem, zuid aan Joannes De GoIb te Meldert, west aan d heer Fidele De Ridder, en jufvrouw weduwe Ch. De Clercq te Antwerpen. Een perceel LAND, gelegen te Meldert in de Be- venhauten, bekend bij kadaster sectie A N° 36a, groot 5 aren 50 centiaren, palende oost Van Ilauwermeiren Joseph te Moorsel, ten zuiden den heer Frans Verton- gen te Meldert en d'heer Carolus Sacré te Brussel, ten westen en ten noorden Benedikta Van Langenhove te Lebbeke. Een perceel LAND, te Herdersem op den Hoogen- varing, bekend bij kadaster sectie B nummer 119b, groot 17 aren 20 centiaren. Telkens eenen ZATURDAG, om 2 ure nanoen, te Aalst, ten Stadhuize, ter gewone Zittingzaal van den heer Vrederechter. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ten kan tore van den Notaris DE WINDT, te Aalst, Cumont- straat N° 11nabij de Reizigersstatie. Een Huis met Magazijn te Aalst, op den Dam, ge kadastreerd sektie A nummers 715x en 715w met een grootte van 2 aren 80 centiaren, palende van voren aan de straat en de Vaart, van achter aan de huizen van jufvrouw Francisca Singelyn, van den eenen kant aan den eigendom van Madame Burny-Burny en van den anderen kant aan dengenen van den heer Constant Van Kerkhove. Het huis bewoond door jufvrouw weduwe Judocus Verleysen en het magazijn gebruikt door de maat schappij Werklieden Vereeniging of gemeenlijk gezegd Bazar. Om 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van het Vrede gerecht te Aalöt, ten Stadhuize, Groote Markt. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van genoemden Notaris DE PAÜW, te Aalst, Keizerlijke Plaats 26, alwaar er gestadig kapi talen in leening te verkrijgen zijn, mits goed bezet. Genoemde Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ter woonst van jufvrouw weduwe Gérard De Valck en kinderen te Hofstade aan de Hoogstraat, ter beschre- vene herberg DE VALK, op DIJNSDAG 19 JA NUARI 1892, om 9 ure voormiddag, openbaarlijk verkoopen Meubels en Meubelaire voorwerpen als Stoelen, TaJ leis, Kassen,Vazen, Bloempotten, Koffer, Korven Hor- logien, Quinquets, Drapeau koperen Moor en Koffiipot. Karaflen, ijzeren Potten, Kuipen, Waschstoel. Ilerberggerief als 2 Stoven, Buffet, Bierpomp. Gla zen. Maten, koperen Spoelbak, Tafels, Banken, Spie- gels, 1 rmten, VloerbollcjQ en andere, Quinquets, enz., Eenige landbouwgereedschappen, Kortewagen, eeni ge Aardappels, Dakpannen. Schelfhouten, Brandhout en den Beir in den pnt. De koopen tot 3 franks komptant te betalen, voor degene daarboven op tijd van betaling mits borgstel ling. van De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer Vrede rechter des kantons Aalst, en met gewin van palm slagen, opeubaarlijk verkoopen, de volgende goede ren, te weten e Een schoon en groot Renteniershuis met groote Koetspoort, Stallingen, Remisie en Lusttuin, gestaan en gelegen te Aalst, ten voorhoofde in de Statiestraat en hebbende uitgang op het Esplanadeplein, gekend ten kadaster sectie C nummer 996r1 met eene grootte van 10 aren 90 centiaren, houdende van de eene zijde aan het huis van den heer Janssens-De Schryver, van de anderen zijde en van achter aan huizen van den heer Cumont-I1 aider. Bewoond door den eigenaar den heer Cumont-Faider. Dit huis heeft Beneden Kelderkeuken, waschplaats, grooten voor- raadkelder, achterkeuken, twee wijnkelders en kolen kelder. Gelijkvloers: Eetplaats, office, twee salons en spreek- plclciaS. verdiep Salon, drij slaapkamers, cabinet de toilette en badkamer. 2de verdiep Zes Slaapkamers. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene behuisde en bestalde Hofstede, wezende de van ouds gekende herberg De Valk, gestaan te Hofstade, aan de Hoogstraat, gekend bij kadaster sec tie B nummers 413 en 414 met eene grootte vau 4 aren 67 centiaren, groot volgens meting 4 aren 98 centiaren palende oost de pastorij van Hofstade, zuid de katho lieke school, west de hofstede van Frans D'Hooghe en noord dan steenweg van Aalst op Dendermonde. Bewoond deor de verkoopers jufvrouw weduwe en kinderen Gérard De Valck. Deze hofstede zal, behoudens samenvoeging, opge roepen worden in twee deelen, te weten le deel tot 2 aren 16 centiaren ten westen met de keuken of herbergplaats, achterkeuken en o-ang helft steenput, stal, koeren tuin. 2e deel tot 2 aren 82 centiaren ten oosten, met de kamer, slaapkamer, kelder, helft steenput, poort en ("'n- Boomprijs 30 franks. Eene partij allerbeste Zaailand, gelegen te Hof stade op het Weiveld, gekadastreerd sectie A N° 1090 met eene grootte van 14 aren 15 centiaren, palende oost de Sint-Aunastraat, zuid d'heer Joseüb Vermoe- sen en de kerk van Hofstade, west jufvrouw weduwe Jan-Baptiste Pannekoek en noord d'erven van d'heer Petrus-Franciscus Matthys. Gebruikt door de verkoopers. De oosthelft eener partij Land, gelegen te Hofstade op het Lindeveld, gekadastreerd sectie C nummer 354 groot voor deze helft 9 aren 50 centiaren, palende west den notaris De Pauw, met de wederhelft, zuid jufvrouw weduwe Jan-Baptiste Pannekoek en andere oost d'erven Matthys en noord de rede. Gebruikt door de verkoopers. ZITDAGEN InstelMaandag 28 December 1891 Verblijf, Maandag 11 Januari 1892 Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg «De Valk» wezende het te verkoopen goed besohreren onder koop De Notaris DE PAUW ten Aalst, zal, te verzoeke van wie het be ;oort, met gewin van palmslagen én gela gen, openbaarlijk verkoopen Eene partij LAND, gelegen te Schoonaarde, op Brakelenveld of Sehoonaardekauter, doorsneden met den ijzerenweg, groot volgens titel zeven-en-vijftig aren acht-en-vijftig eentiaren, voortijds bekend bij kadaster van Wichelen sectie 0 nummers 245a, 245b, 246a en 246b, nu bekend op het kadaster van Schoon aarde, eenige sectie, nummers 243a, 243b. 244a en 244b, met eene grootte van 58 aren; palende of gepaald heb bende oost d'heer Blancquaert, zuid d'erven van d heer J.-B. Van den Broecke, jufvrouw weduwe Joannes Van der Griiyssen en madame Janssens- Beeckman te Sint-Niklaas, west d'erven Van den Broecke voornoemd en den Armen van Wichelen en noord den steenweg naar Dendermonde. Dit perceel zal, onder voorbehoud van samenvoe- ging, in twee deelen opgeroepen worden, te weten Het eerste deel ten noorden tegen den steenweg, be grijpende de nummers 245b en 246b met eene grootte van 25 aren 60 centiaren. Gebruikt door d'heer Henri D'Hooghe-Lauwaert. Het tweede deel ten zuiden, begrijpende de num mers 245a en 246 a met eene grootte van 32 aren 40 centiaren. Gebruikt door d'heer D'Hooghe-Lauwaert voor noemd. Eene partij LAND, gelegen te Wichelen, op Beke- hngveld, tegen den ijzerenweg, groot volgens titel 15 aren 70 centiaren, bekend bij kadaster sectie B num mer 595a met eene grootte van 18 aren 80 centiaren, P/I T gepaald hebbende oost den Armen van ichelen, d'heer Amand De Backer en Caroline De Bock, zuid en west zelfde Caroline De Bock en noord den Armen van Wichelen. In pacht bij d'erven van d'heer D'Hooghe-Lale- mant. Eene partij LAND, gelogen te Wichelen, genaamd den Lhefhoek, ter plaats genaamd Smalis, tegen Sma- lisbeekje, groot volgens titel 14 aren 10 centiaren, be kend ten kadaster sectie B nummer 692a met eene grootte van 14 aren 40 centiaren, palende of gepaald hebbende oost over de beek den heer Constantinus Baeyens, zuid d'erven van d'heer Celestinus Tuytscha- ver, west over de baan J.-B. Goen en noord mevrouw Douairière De Limon-De Loose 1e Gent. In pacht bij d'erven van d'heer D'Hooghe-Lale- mant. 1 elkens om 2 uamiddag, ter Estaminet De Sterre, bewoond bij sieur Auguste Boemans, te Schoonaarde. Voor nadere inlichtingen vervoege men zieh ter studie van genoemden Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats N° 26, alwaar er gestadig kapitalen te verkrijgen zijn mits bezet.

De Dendergalm | 1891 | | pagina 3