CHOCOLAT BARON Onderzoeksraac Koophandelsrechtbank Wie een put maakt,.. Stadsnieuws. Het zal beteren. Meester Draaiers. Niet tevreden. De Denderbode. Verschillig Nieuws. Antwerpen, BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. BURGERWACHT. ja;ti iu betaald, wijl hij omtrent de 14jaar in «ene audrre kas stortte. Zoo is de wet, zoo zijn de reglementen dier sociëteiten. Bedelen maar, werklieden, en als uw buik leeg is, en gij de tanden laat zien, zal menu den pens toI kogels schieten. Dikwijls hoorden we spottenderwijze zeggen wanneer er er spraak is van den ellendigan toestand waarin alles ver keert het zal beteren als de socialisten meester zijn. Wij weten niet wat de toekomst ons vooibehoudt en wij denken daarenbo ven dat het een droombeeld is nu te wil len voorspellen wat binnen eene eeuw of eene halve eeuw het lot der arbeiders en der burgerij wezen zal maar toch is het een feit dat de nijverheid en den handel eene crisis doorworstelt waar van het einde niet te voorzien is. Ieder een zegt en ondervindt het dat de hui dige toestand onuithoudbaar is ieder een kl; agt dat er niets te winnen is en van dag tot dag ziet men kleine en zelfs groote handelaars welke verplicht zijn hunne schuldeischers bijeen te roepen en eene minnelijke schikking aan te gaan. Duizenden werklieden dwalen lantrs de straten en zoeken te vergeefs na in onze werkmanswijken, f armzalige woningen die eer dien gelijken, heerscht dik- otste ellende en verteren de door gebrek aan voedsel, en lucht. worden nieuwe machines waardoor telkens handen iaard,en de werkeloozen ver- r, kan die toestand blijven duren naar geene middelen uitge- om dien te verhelpen Ja, niet waar affing van machines valt niet de eenige redplank ligt in ïr, van den arbeid. niet zegge dat zulks onmo- ■1 Van wie ook het denkbeeld iga i socialisten of antisocialisten, /mi moet, er het voordeel uittrekken dat er in opgesloten is. Eene wet bestaat reeds in Belgie, het werk in mijnen en fabrieken regelende dat men ze uit breide, desnoods een algemeen kongres daartoe bijeenroepe waai ook de werk lieden zouden vertegenwoordigd zijn en er kan niets dan goeds uit voortspruiten. Laten wij ons niet afschrikken door het woord socialist, doch iaat ons rijpe lijk overwegen en nadenken over het- ge en nu kan gedaan worden en laat ons de hand aan 't werk slaan om de lotsver betering van allen te beproeven. Doe hei goede om het goede er zo» ie w a heid waar zij rich bevindt dan zal hel betereu en de zekerheid van elks oe- etaan ral iea schrik *ooi. socialisme van zelfs doen verdwijn^ i)<3 nveiiredige Vertegenwoordiging. Wij hebben zorgvuldig naar de namen ge zocht onzer Aalsfersche representa iten die zul ke hettige bestrijders der E. V. zijn en ze niet ontdekt tussciien de Kamerleden welke die her vorming zoo maar eenvoudig wilden wegmof felen. Het schijnt dat ze geen schrik hebben voor de bespreking der E. V. en dat ze met hunne gewone welsprekendheid ze zullen den grond in boren. Indien de E. V. onmogelijk en eene chinezcrij is, dat) ii het onnoodig ze voor de kamer te brengen en dezen tijd nutteloos to verspilleu en terzelvertijd dc centen der belasting schuldigen. Wij zijn nochtans benieuwd de argumenten van den groenen apostel en zijne 3 Aalstersche sleepdragers te hooren. Gelukkiglijk is er nog tijd om te draaien en dan draaiende drij an dere mee. Wat zou Denderbode denken van de houding onzer representanten De katholieke Vereenigingen van Antwer pen en Leuven zullen dezer dagen bijeengeroe pen worden om over E. V. te beslissen. De kotholieke Boerenbond van Waereghem heelt zich voor de E. V. verklaard. Reeds sedert maanden loutert er bij Woeste en zijne kliek een tandje om Beernaert en Cie uit den zadel te lichten, vooral 6inds zij verplicht geweest te zijn de herziening te stemmen. De wereld- li ke paus kan het onzen eersten Minis- ster niet vergeven dat hij op 18 April 1893 aan den dreigenden volkseisch heeft toegegeven en door de aanvaarding van het meervoudig kiesrecht, zoo niet het zuiver algemeen stemrecht dan toch het princiep ervan heeft in de wet ge schreven en daardoor 1200000 kiezers tot de stembus geroepen. Daarom ook heeft de galzieke Woeste van zijaen vriend Beernaert geschreven dat hij zich bij de laatste hervormingen van ons kiesstelsel door de radicalen fijn in de doeken heeft laten leggen. Er werd daarom in het kamp der Woesterikken naar eene gunstige gele genheid uitgezien om M. Beernaert zijn paspoort te geven en zijne groene Eminentie in de plaats te zetten. Die schoone occasie ging zich voor doen. Mr Beernaert, een aanhanger i 1 V wilde kost wat kost, dit kiess 4.v 1 onze wetgeving geschreven zien, zelfs ten prijze van zijn portefeuille. Eene beteekenisvolle strooming was door gansch het land ten voordele van de E. Y. ontstaan. Alleen Woeste en zijne aanhangers wilden er niet van hooren en zij beweerden de meerderheid ven de rechteizijde uit te maken. Van dag tot dag werd de toestand tusschen de Ministerieele voorstaanders en de Woeste tegenstrevers al meer en meer gespannen eene commissie werd be noemd om tot eene overeenkomst te ge raken, maar Beernaert hield voet bij stek en wilde de E. V. niet laten ver minken of verwurgen. De katholieke Senateurs en Volksver tegenwoordigers werden dan in alge- meene Vergadering bijeen geroepen om definitief over de kwestie te beslissen. In die vergadering dacht de kliek Woeste wel aan Beernaert den laatsten genade slag toe te brengen. Eene uren voor die bijeenkomst had M. Woeste in Le Courrier de Bruxelles eenen brief laten verschijnen, waardoor hij al zijne batterijen ontmaskerde en klaar liet zien wat zijn doel was en wie hij treffen wilde. Dit schrijven was eene echte beschuldigingsakte tegen het mi nisterie, van 't begin tot 't einde met gevoelens van afgunst, haat en wrok doordrongen. Men liet M. Beernaert duidelijk er in verstaan dat hij volstrekt niet onmisbaar was en er gerust mocht van onder trek ken, om plaats voor Woeste en zijne vrienden te maken. Dit zwartgallig en bijtend episte_ waarvan M. Woeste de totale verplette ring van M. Berrnaert verwachtte, bracht juist een gansch tegenovergestelc uitwerksel te weeg. Op de vergadering der rechterzijde zagen de Woesterikken na de openings rede van M. Lammens dat de wind in de zeilen van 't Ministerie blies en dat hun plan in duigen viel. M. Beernaert, dien zij meenden neer te vellen, staat krachtiger recht dan ooit, de E. V. welke zij dachten, stil in 't geheim, te versmoren, heeft een groote stap ge daan, zal voor de Kamers gebracht, door het ministerie verdedigd, en zoo M. Beernaert als een eerlijk man zijn woorc getrouw blijft, zegepralend uit de be sprekingen komen. M. Woeste heeft in dezen slag vee van zijne pluimen verloren en ligt in den put te spartelen waarin hij het mi nisterie heeft willen begraven. Wij hebben meester Woeste reeds van alle karpersprongen zien maken, zijn zeiltje naar alle winden zetten Y:m !oc i3 hij ee st Protestan, later vol- bioed uitramoutaan geworden. Vroeger was hj voorstaander van 't alge- I meen stemrechten der Evenredige Vertegen- I woordiging,iater is hij er de hevigste bestrijder 1 va geworden. Over weinige dagen ging hij Beernaert met huid en haar oppeuzelen, zonder genade voor hem wezen, en wanneer hij maandag zag dat hij erbarmelijk ging geklopt worden, dan begon hij schoon pootjes te geven en het dag orde aan te bevelen dat M. Beernaert ds over winning gaf. Ook gelooven wij dat dit spet van meester Woeste slechts huichelarij was uit politiek taktiek gespeeld en dat hij vast den kaakslag niet zal vergeten welke den eersten minister hem zoo minachtend heeft toegediend, met te zeggen Geef uwe «tem aan het dagorde niet M. Woeste, ik heb ze niet noodig. De groene Eminentie, welke niet gemakke lijk vergeet en nog minder vergeeft, zal vroeg of laat dezen zweepslag aan M. Beernaert duur doen bekoopen, weest daar verzekerd van. Om aan onze lezers te doen zien hoe hard de stemming der rechterzijde op de holle her senpan van onzen konfrater *De Denderbode moet gevallen zijn kunnen wij niet beter doen dan uit zijn nummer van donderdag laatst het volgende te knippen M. Beernaert hseft zich niet willen verbin den op het voorstel der E. V. de cabinefs- kwestie niet te zullen stellen, en van dan af is de crisis niet opgelost,maar slechts verschoven Dus als de Volksvertegenwoordigers niet gedwee het hoofd bukken, of liever, niet naar de pijpen willen dansen van M. Beernaert in zake van E. V., zal hij er nogmaals van door trekken. Maar zullen de moeilijkheden om een mi nisterie te vormen alsdan niet grooter wezen dan heden Voorwaar ja, en dan zitten wij gewis met een zaken-ministerie onder wiens dubbelzinnig beheer de kiezingen zullen moeten plaats grij pen. Het beetaan van on3 kath. ministerie is thans in de macht van de liberalen. Ja, zij, de liberalen, kunnen het ministerie doen vallen of behouden volgens hunne poli tie ke belangen. En voorzekert is het hun belang dat de kiezingen onder een zaken-ministerie plaats grijpen en om dit te verzekeren, hoeven zij zich slechts bij de tegenstrevers van 't stelsel aan te sluiten. Ziedaar tot waar men gekomen is Zie daar hoe wij, katholieken, aan den vijand zul len overgeleverd zijn indien M. Beernaert de cabinetskwestie stelt Wat is er uit dit artikel weeral te leeren Dat Slimmeken zich geenszins bekommert om de rechtvaardigheid der zaak zelve, maar of dezelve geen gevaar oplevert voor het kleri kaal ministerie en de toekomende kiezingen. Dus, altijd dezelfde enge politieke berekenin gen, dezelfde persoonlijke belangen. Meester kunnen blijven om plaatsen uit te deelen en vrienden te bevoordeeligen. Ziedaar het eenige doel van Denderbede en zijne kliek. Wil men eens nagaan hoe het officieel blad van Aalst door allerlei zinspelingen, drogredenen en bedrog de massa zoekt te misleiden, wel dar? heeft men waar lijk medelijden met zulk kortzichtig politiek. Nog beter, als men nagaat hoe hij de beste inzichten onder een valsch daglicht stelt of miskent, hoe hij alles verdraait of met doekskens omwindt, welnu dan mogen we gerust zeggen, dat zijne zon aan 't dalen, en de tijd ran de kliek en de plaalskenspartij vervlogen is. Wat al moeite om zijn waggelend kraam recht te houden Wat geweld om die onnoozele chineezerij zoo als hij de E. V. heet, te kieinoeren Oogenblikkelijk wordt men gewaar, dat al zijn bassen eu grollen tegen dit rechtvaardig kiesstelsel niet helpen zal, en dat hij daarvan bewust, ja nog meer, overtuigd is. Do oplossing der E. V. zal niet veel tijd meer vragen, zoo min als het bekomen van 't zuiver algemeen stemrecht De Denderbode mag wel overtuigd wezen dat het rijk van den konkelfoes en van de politieke ongelijkheid niet lang meer duren zal. M. De Baets heeft het in zijne merk waardige redevoering alhier zoo mees terlijk gezegd Het heeft jaren en jaren moeite gekost om tot een breeder kies recht te komen het zal weinig tijd ver gen om eiken meerderjarigen Belg gelijk voor de stembus te zien en zeker zal de E. V. zich eerst en vooral zeer spoedig opdringen. Denderbode beknibbelt al de bladen van Gent, welke zonder onderscheid van gezindheid, de E. V. voorstaan. Wat beteekent dat schijnt hij te vragen. Is Gent alles Neen, Gent is niet alles, maar duizen den partijgangers uit alle streken en gouwen van 't land, socialisten, libera len en katholieken die vragen luide het zelfde wat te Gent zoo eenstemming ge- ëischt wordt. Beteekent dat soms niets En nu vragen wij aan Denderbode Gij, die eenen grooten koek in de pap wilt te brokkelen hebben, wat zijt gij hier, in uwe stad, in uw kanton, iu uw arrondissement Wie of wat vertegenwoordigt gij De tolk der katholieke partij zijt ge niet, het blad van 't landhuis, de offi- cieele ja, of beter het orgaan van eene kliek vriendjes, die aan 't schotelken zit ten, en welke tegen alle kontrool of tus- schenkomst zijn, omdat zij niet willen dat anderen aan den boterkoek komen meesmuilen Als titel zou het mogen dragen Orgaan der Coterie of van den persoon lijken interest En 't is juist omdat dit klieksken be merkt dat er gevaar bestaat voor zijne plaats, voor zijne broodwinning, voor zijne profijtes, dat ze toch zulken afkeer hebben van 't kiesstelsel dat aan al dien konkelfoes een einde zou komen stellen. Die kliekmannen liggen aaneen ge bonden lijk de schakels eener ketting immers, zij weten zooveel van elkander en zouden zich onderling toch zooveel kunnen verwijten Bijgevolg, zwijgen is een deugd, bij die mannen, aan een koordje trekken en vooral geheel den vuilen boel stillekens ondereen afhas pelen. Dus geen kontroleurs er onder, niet waar, Denderbode Terechtwijzing. Ons nummer van zondag heeft gemeld dat een onzer politiebeambten nieuwjaarskaartjes onder gesloten omslag met «en zegel van 5 centiemen had verzonden en dat de beetemmers, waartusschen hooggeplaatsts magistraten en voorname personen, wslke ze aanvaard hadden,verplicht geweest waren 5 een tiemen op te leggen of ze te laten terugkearen. Dat was niet juist de kaartjes staken in een open omslag, maar slechts met een zegel van 1 centiem, zoodus dat de bestemmers insgelijks hebben moeten opleggen of wel ze terug sturen. Men verzekert ons dat dit aan twee onzer politiebeambten gebeurd is. Volgens wij vernemen zou er deze week nog wat anders voorgevallen zijn. Eenige agenten moeten in een der herbergen rond de Kerk zoodanig aan 't pompen geweest zijn, dat ze zouden vergeten hebben van naar 't morgendrapport te gaan. Oordeel over hunne verbazing toen een hun ner oversten is komen vragen of zij in werksta king waren en tevens bestatigen dat zij beter klippen kunnen pakken dan.... dieven Wij lezen in Vooruit van dinsdag laatst over Aalst Wel pater, gij moet kin Een on derpastoor die nog al een «pee1 sje iet naar Geut, met een# jonge juffe iog eel in de Nieuwstraat wandel' >e Biertje van de kerk komt, en dan haar zulke'zalige glimlachjes werpt, dat zij haren moffel voor den mond moet houden, dat onderpastoorken moet nu veel lijden als hij aan zijne heilige belofte houdt. Een onzer lezers vraagt jons of dat hetzelfde koppel is, hetwelk over eenigen tijd eene bede vaart naar Oostakker ging doen, maar 's mor gens te Meirelbeke afstapte en 's avonds met den donker te Melle op den trein kwam Antwoord van de Redactie Wij weten het niet zulke zwarte vogels durven alles Zou Toffcieele ons niet willen zeggen in welke herberg aan de groote kerk er verleden zondag rond 1 uur van den nacht door zekeren gekende, vechter bij ons pompierkorps, aan een zijner wapenbroeders eene muilpeer werd gegeven dat dezes scheefstaande kinne bakken is recht gekomen Hst schijnt dat die twistzieke pomper niet anders zijne digestie kan maken wanneer hij te veel geëtsn hseft. Landbouw Land-en Hovingbouwmaatschappij van Aalst. De hee.ei leden zullen vergaderen den Zoud ig 21 J.muari om 3 ure nanoen in de Vier Winden. DAGORDE 1. Rekening van 1893. 2. Begrooting voor 1894. 3. Gedeeltelijke vernieuwing van het bestuur. 4. Verkiezing van een afgevaardigde enz. bij het middenbestuur. 5. Eene nieuwe voedurplant. 6. Mededeelingen. 7. Aanvraag van zaden en plantgoed. (Med). Geeraardsbargon. Da ploegbaks van den ijzereuweg, Pieter Jourquin, die in den tunnel van Overboelar* werkte met andere ar beiders, is maandag morgend door den reizi gerstrein die om 9 1/2 ure van Edingen komt, de twee beenen letterlijk afgereden. Hij was op den slag dood. Eenige oogenblikken vroeger was een goe derentrein daar voorbijgetrokken en de rook der locomotief bad den tunnel zoodanig verduis terd, dat meu niets meer kon zien. Jourquin telde 38 jarec trouwen dienst. Hij droeg de herinneringsmedalie der ijzerenwegen en de burgerlijke dekoratie. Het w is een zeer oppassend, sober en werkzaam man, die vau iedereen bemind was. Hopen wij dat de Staat de weduwe en hare negen kinderen op voldoende wijze zal ter hulp komen. Anders staat er hen niets dan ellende te wachten. Brussel. Dinsdag avond, rond 111/2 ure, is^in de Regentiestraat eene vrouw, 50 jaar oud schijnende door een heerenrijtuig over reden. De ougeiukki0e, na ter plaais de eerste zorgen ontvangen te hebben, werd naar S. Pietershospitaa'. overgebracht, doch stierf on derweg aan de gevolgen der bekomene wonden. 3. Gilles. Dinsdag morgend had al hier esn huwelijk plaats. De bruid, eene schoone juffer wisr frissche gelaatstint nog verhoogd was door de blankheid van haar sneeuwwit kleed, was ver van te den ken wat tooneel haar na de voltrekking van het huwelijk te wachten stond. In de Hoogstraat gekomen, sprong «ene vrouw, eene verlatene minnares van den brui degom en moeder van twee kinderen, schielijk vooruit en wierp de bruid een grooten zak blauwsel iu het gelaat. Ook de bruidegom werd niet gespaard. iet overal gevraagd. Leuven. Schrikkelijke moord. Het parket is zondag avond ter plaats geweest. De lijkschouwing van vrouw Piot, zoo heete hel slachtoffer, werd maandag gedaan. Vensters werd, na ondervraging, in hechtenis gehouden. Het schijnt dat hij zijne vrouw eenige ston den te voren reeds had willen vermoorden in de herberg in den Aanbeeld, Naamschestraat Men beweert, datvrovw Piot onlangs poog de haren man te vergiftigen. Zondag is in de gevangeais van Leuven overleden de genaamde Lode wijk Janssens, ge boortig van Boom, soldaat bij het 6" linie, die in 1890 tot levenslangen dwangarbeid veroor deeld geweest was voor moord, te Temsche ge pleegd op de weduwe Bal en haren zoon, aan brood van hun schip. Daar hij in de hersens geraakt scheen, werd hij in 1892 naar het krankzinnigengesticht van Doornijk gebracht. Hij ontsnapte daar, doch werd eenige dagen later aangehouden, en daar hij beschouwd werd als genezen, werd hij op gesloten in de gevangenis van Leuven, waar hij nu overleden is in den ouderdom van 24 jaar. Hemixem. Den man bestolon en in de Schelde geworpen. A. Aug. Vereycken, zadelmaker te Hemixem, is zondag avond ver moordt. Na met eenige vriendsn vroolijk gekaart ta hobbsn, verliet hij, rond 6 ure, zijns woning, ten einde eene wandeling in de gemeente te doen. 's Morgends was hij nog niet thuis Onmiddelijk ging men opzoek. Hij was in twee herbergen gezien, niet ver van de plaats waar de moord moet gepleegd zijn, zonder ge- zelfschap, in op geruimde stemmingMeer in lichtingen kan men niet krijgen. Eindelijk vond men aan den oever der Schel de den regenscherm, den halsdoek, de horlo- gieketting en den ledigen geldbeugd van den vermiste. Van nu af veronderstelde men reeds, Aug. Verecyken vermoord was, en dat diefstal #r de drijfveer was vau geweest. De veronderstelling werd dinsdag, rond 1 ure nammiddag, bevestigd. Eenige knappen ver maakten zich met schalen ijs, die op den boord der Schelde lagen, stuk te werpen en zagen van onder het verbrijzeld ijs het lijk van den jongeling ts voorschijn komen. Zijne beenen waren stevig bijeengebonden, alsook zijne armen overeen op den rug met sterke koorden op het hoofd droeg het groote won den. Zijn uurwerk, zijn geld was verdwene en al zijne zakken waren omgekeerd. H knopsgat zijner vest, waar zijne ketting doe ging, was door gescheurd, zoodat die met g weid moet afgerukt zijn. Men heeft vermoedens op vier kerels, die Hemixem in den dag rondgeslenterd hebbe Het parket is verwittigd. Vau den 12 tot den 19 Januari 1194. GEBOORTEN Mannelijk 12 0A Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN. OVERLIJDENS. 4 kinderen onder de 7 jaren. Leening van Brussel van 1886. Trekking van 15 Januari 1894. AALST 20januari. Fer 1 heet. 23 lit 50 c Tarwefr. 15.50 ]6 )0 Mastelum14.00 14 Geerst00-00 00 00 Kogge11-50 11 Spelteo-oo 00 )0 Lijnzaadolie00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00 Lijnzaad 24-00 00 Koolzaadolie. 00-00 00 Lijnkoeken. 00-00 00 Koolzaadkoeken 00-00 00 Haver. per 100 kil. 16-00 17 Aardap. (roode de 100 kil. 4-00 4 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 C Boter,de 3 kilogram. 7-20 7 Etjers de 25 2-70 2 Vlas per 3 kilos 4-50 Viggenen per stuk, 1» soort 35-00 2* 3C Hop (1" kwaliteit) 00 fr. (26 kwaliteit) van 75 tot 87 fr. VAN AALST. Aangezien de vervolgingen ingespannen onze rechtbank tegen den heer Alfred Langenhove, plafonneerder en winkeliei Aalst, blijken dat hij zijne bstalingen gesti- heeft. Verklaart de rechtbank de bankbreuk gezegden heer Alfred Van Langenhove pend, zich voorbehoudende er later de opei van te bepalen. Noemt M. L. Van Vaerenbergh, rechter de rechtbank, als rechter-kommissaria bij bankbreuk. Noemt M. Reyntens, advokaat tot Aalst, curator bij de bankbreuk. Beveelt aan de schuldeischers van heden ter griffie, de verklaring hunner schuldvoi ringen te doen. Stelt vast op Donderdag 25 Febrv 1894, om 10 ur# 's morgens ter gehoor; der Handelsrechtbank van Aalst het pro verbaal van het onderzoek der schuldvoi ringen te sluiten op 7 Maart 1894 de debi der betwistingen. Beveelt. Voor gelijkluidend afschri De Griffier, H. J. PAPPAERT. Aalst 17 Januari 1894. Stedelijk Bestuur van Aalst. der Het kollege van Burgemeester en Sch nen der Stad Aalst verwittigd de belang bende dat de eerste Onderzoeksraad der gerwacht dezer stad, zich zal vereenigen ii groote Benedenzaal van het Stadhuis (Zaal Gemeenteraads) op Maandag 22 Jan aanstaande, ten 2 ure 's namiddags, en overgaan tot het onderzoek. 1° Der reklamen voor de in en afschrijvii der Burgerwacht. 2° En der personen die denken recht vrijstelling te hebben van den werke; dienst der Burgerwacht uit hoofde van lichi gebreken. De personen deelmakende van de werk Burgerwacht geboren in feet jaar 184 binnen deze stad niet geboren zijnde m( vooraleer hunne afschrijving der Burgerw te vragen van een extrakt van geboorte hu gemeente voorzien zijn. Gedaan te Aalst den 4 Januari 189 De Burgemeester en Sch De Sékrelaris, (get.) Van Wambek (get.) Edm. Scheerlinckx. J. Goeman, tw. met A. Van Sande, z. b. L. Phlips, verwer met C. Claesaens, tw. J. Ruyssinck, loodg, met A. De Schrijver, t. b. J. Wauters, tw. met C. De Lange, z. b. M. Vlaeminok, vr, Van Belliugen, t. b. 74 j., Zo straatpoort. E. De Wolf, wr Van Droogenbroe z. b. 78 j., Leopoldstr. M. Podevijn, wePots, z. 68 j., Kerkstr. C. Nachtergaele, W« Buijtaert, ke 54j., Botermarkt. A. De Bievre, bez. 84 j., Acht str. G. Schelck wr De Witte, dagl. 67 j., Bolle* M. De Bruijn, vr. Buijs, dagl. 72 j Gentschestr. R. Paelstermans, z. b. 26 j., Rrusselschesteenwtg. M. Van Bossche, vr. Daseleir, land b. 46 j., Bot melkstr. Série 32296, n° 26, nitkeerbaar met fr. 150, Série 13431, n° 20, id. 5,110 Série 93529, n° 11, id. 2 I Série 5628, n° 25 s. 61486, n» 25, id. 1,1 N0« der seriën, uitkeerbaar met 150 francs Série 5441 n° 8 Série 25296 n» 23 Série 77700 n' 5441 17 6295 25 10078 2 10460 24 21028 17 21028 19 42271 1 49345 14 62640 13 68304 18 64658 5 75177 18 85266 95495 22 105165 107981 2 113858 Buiten de N°» boven aangeduid, zijn de voire senen uitkeerbaar met 110 francs 3900 13431 32950 58704 69461 93529 10791 4787 20305 36887 59939 75177 95495 10811 5441 21028 39615 61486 77700 100244 11081 5^98 22367 44271 62640 78294 100846 1137t 5683 22974 45926 63304 79866 104467 11381 62Ö5 25296 49345 64558 83203 105165 10078 30935 55285 67125 85266 107346 10460 32296 66876 68504 88011 107611

De Dendergalm | 1894 | | pagina 2