CHOCOLAT BARON Stadsnieuws. Goed nieuws. TE HUREN. Tooneelnieuws. Te beklagen. Anarchie. De bloedwet. Uit den omtrek. Overlijdens. Vooruitgang. Antwerpen, Verschillig Nieuws. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. En te huren of te koop gelukkig zijn, na tien jaren een ministe rie van landbouw te hebben Niet waar boeren Of durft gij wel licht niet zeggen hoe gelukkig gij u bevindt Neen de pasfoor zou het kun nen hoeren In de aanstaande kiezingen moet gij nog maar voor de bedriegers kiezen, en altijd maar zoo voortgaan, tot gij gee- nen stoel in uw huis, of liever in uw hut meer hebt. Maar ik dwaal van mijn onderwerp af. De lezer gelieve mij nog eeneu oogen- Lhk naar Sicilië te volgen. Het is nu reeds eeuwen dat de kerk de noodlijdenden beschermt, zoo leert men ons. Maar als dit waar is, hoe komt het dan, dat de kerk in Sicilië waar zij zoo veel macht heeft en de bevolking zoo fanatiek is, ook sedert eeuwen voor die witte slaven niets gedaan heeft Als le geestelijken tegen zulke schur kerij hadden gebulderd gelijk zij hier gedaan hebben tegen de schoolwet van x879, dan zouden die arme verkochte zoo ongelukkig niet meer zijn. Immers bij ons heeft de kerk getoond wat zij kan, als zij wil Zij heeft dus in Italië nooit iets ge daan om liet lot van de geringe klassen te verbeteren, en als zij dit in België nu wil doen, is zulks alleen uit intrest. Zoo niet had de kerk van over lang het lot onzer slaven trachten te verbeteren. Maar nu gaat men daarmede begin nen die slaven zijn nu kiezers gewor den Eigen belang Anders niet Eu ik zou eene i; sp durven verwed den tegen eene chic tabak, dat de kerk in de aanstaande revolutie van Italië partij zal kiezen tegen het arm volk en met de koning en de grooten des lands Anders heeft het nooit geweest. Onze moeder de H. Kerk doet altijd juist het tegenovergestelde van Christus, die het arm volk genegen was, die zijne aposte len tusschen de nederigste werklieden koos, en nooit met de rijken of grooten dezer aarde wilde omgaan. O heilige kerk Wanneer wordt gij weder Christelijk Dikwijls worden er, met reden, bittere klach ten g uit over den eliendigen toestand der werklieden. Doch nevens hen staat eene ande re klas dier zoogezegde loonslaven, welke voor 't oog der wereld meteenen zekeren graad van welstand vers'hijnen, maar wier lot soms zeer benard is. Wij bedoelen de bedienden. Perso nen ;wn een of ander bestuur gehecht, li. den werk/.a m op een bureel, verdieueu heel dik wij Is niet genoeg om een ordentlijk leven te leideu, maar evenwel moeten ze beter gekleed zijn dan een gewoon arbeider, moeten van maatschappijen deel maken en eenen zexeren rang bekleeden in de samenleving. Hoe wilt ge dat ze met hunne magere jaarwedde zulks aan hoori legizen Heel dikwijls weegt eene groote verantwoor delijk op heu en wordt huu gering loon nog vermiierd door al te strenge toepassing van boeten en straffen. Zeg, lezer, is hun lot niet b klagens «vaardig Ja, hadden ze nog hoop ooit hun toestand te zie i verbetere i zagen ze maar in 't verschiet eenige verhooging te gemoet, het zou hun zwoegen uiiu lastig maken. Doch neen Een geheel leger bnreeislaveii staat op wacht om bij de eerste openstaande plaats toe te sprin gen zelfs komen ze hunne diensten aanbieden aan minderen prijs om toch van de straat te zijn en een droge korst brood te winnen. Een arbeider zonder werk, kan nog eene aalmoes vragen en zal nog bijgesprongen wor den door het bureel van weldaad maar een bure lklerk, hij die zijne jougelings jaren op school in stede van op straat of op het fabriek gesleten heeft, zal hij eene bedelende hand uit reiken en zal hij niet teru-schrikken voor het antwoord dat men hem zou toe snauwen Hadt ge liever gewerkt, in plaats van pennelekker te willen worden. Zjn er dan geleerden te veel Neen, integendeel. Zochten de besturen onzer beschaafde landen naar middelen om de nijver- heidct'isis te doen eindigen in stede van do mil- lioenen aan nuttelooze legers te verspillen, een overblijfsel der oudheid, dan zouden er handen en ontwikkelde geesten te weinig zijn om alle werk te verrichten. Wanneer de volkeren zullen begrijpen dat ze allen broeders zijn en dat twist en oorlog een vermijdelijk kwaad is zal de toestand veraude- ren. Dat dit oogenblik gauw aanbreke is onze vurigste wensch Het is waarlijk belachelijk hoe de kle rikale bladen bevreesd schijnen van het woord anarchie. In den grond zijn ze zoo gerust als de eenvoudigste boer, die nog nooit van anarchisten heeft hooren spreken. Maar ze moeten toch effekt maken, ze moeten een stokpaardje hebben om bij de eerste gelegenheid de beste gereed te zijn en een program te hebben tegen de kie zingen. Denk eens, zij zijn anti-anarchisten, de verdedigers der otde, van den eigen dom, van de familie, van den godsdienst, van de taal enz. enz., de redders van alle openbare en private gebouwen. Wat klinkt het schoon en er zijn tuch altij i sullen die er geloof aan hech ten. Ook is nunne bewijsvoering aller- vernuftigst. Ziet maar liever Een libe raal is verwant met een progressist deze is de vriend van den socialist de socialist is de bondgenoot van den dyna- mietard en den anarchist. Dus een li beraal is een anarchist en zij de zoet sappige lamraekens van klerikalen die nooit een krekel of een wormpje zouden vertrapt hebben zijn heiligen, brave menschen, de vrienden en beschermers van alles wat van de familie der rust is. Kiest dus voor hen, wilt ge geen gevaar loopen in de lucht te springen en de beenen te verbrijzelen. Gelukkig redeneei't de niet dweepzie ke burger anders. Hij laat zich weinig in met wat elders geschiedt en oordeelt over hetgeen rondom hem gebeurt, over hetgeen hij hoort, ziet en kent. Te vergeefs zoekt hij in Aalst naar de anarchisten tevergeefs heeft hij in de straatriolen naar dynamiet gezocht;gee ne ontploffingen door kwaadwilligheid heeft hij aangestipt en zelfs bij mani festaties waar.... luid gezongen werd is geene enkele ruit gebroken. Ziedaar de Aalstersche Anarchie. Zou men daarover beven en schrik ken Neen het volk ziet klaar en zal zich niet laten vangen door die holklin kende woorden waarmede men het wil beet nemen. Het ademt vrijheid en die zal het zich schenken door het wettig gebruik van zijn stembriefje. Iets zal dan springen, namelijk den band waaraan ons volk sedert 1884 gekluisterd ligt. Deze week zullen weer angstige oogenblikken worden beleefd. Zooals voorgaande jaren zal het lot belissen o:~ de negentienjarige jongeling aan zijn werk en aan de liefde der zijnen za worden ontrukt, ofwel, of hij het aan gename van den huiselijken haard za. mogen blijven genieten en zich verder toeleggen op het bedrijf dat hij heeft verkozen. Van de eene zijde uitbundige vreugde, van de andere vervloekingen en tandengeknars. Die tooneelen zouden niet zoo wreec. zijn moest ieder Belg zijnen Vaderland schen plicht vervullen en zich aan de wet van het lot onderwerpen. Maar neen de armen alleen moeten thans oprukken ter verdediging van ons aller geboortegrond, van onze fortuin, van onzen eigendom, van onze vrijheden en rechten, terwijl de bemiddelde, mits eene voor hem ellendige soms gelds, van 1600 fr. zich van den eersten der burgerplichten vrijkoopt. Een klerikaal blad onzer stad bestrijdt den persoonlijken dienstplicht, de ge lijkheid voor de wet en wil niet dat de rijkmanskinderen naar de kazerne trek ken. Men wil dus het hatelijk voorrecht behouden en den last op de armen leg gen enkel en alleen omdat zij arm zijn en over geene 1600 fr. beschikken. Neen, geen onrecht, maar gelijkheid moet er heerschen Wil men wellicht dat de kloof die zich tusschen de stan den begint af te teekenen dieper en breeder worde en op eenen klassenstrijd uitloope, die niets goeds kan aaobren- gen? Of wil men liever dat er liefde en een dracht ontsta tusschen alle burgers en dat do verdediging van 't Vaderland een middel weze om elkander te leeren ken nen, beminnen en achten, dat dan elk plaats neme in de rangen en op gelijke wijze zijn vaderland diene. Iedereen gelijk voor de wet Geen voorrecht Persoolijke dienst eu ver mindering van diensttijd, ziedaar her vormingen, die door het nieuw kiesstel sel zullen ingevoerd worden en die wij van harte zullen toejuichen. Wat wonder uitwerksel het geneeskundig stelsel van M. Kneipp heelt blijkt uit het vol gende Eenige dagen geleden had een Burgemeester uit het omliggende, ter gelegenheid van zijn huwelijk, zijn gemeente en armbestuur, alsook de verdere openbare ambtenaars tot een avond maal uitgenoodigd. Zooals men denken kan, schitterde eenieder door zijne tegenwoordig heid, en onze dischgenoten aten en dronken dat het een plezier was om zien. De spijzen waren zoo likker en het nat van 't beste patersvatje. De buiken werden tot barsten gevuld en de hoofden verhitwant men heeft dat fijne alle dagen niet. Na de smulpartij waren de stampvolle magenwelke meer gewoon zijn aan patatten en botermelk- pap bij 't huiswaarts keeren zoodanig ontsteld dat zij, dan links dan rechts in slijk en modder ja zelfs in botervaten tuimelden. Zekeren Mijnheerrr M had het hoofd zoodanig ver keerd staan dat den aardbol hem toescheen als een draaienden windmolen hij slingerde zijne beentjes dan vóór dan achterwaarts en kwam eindelijk tot aan zijne ooren terecht in eenen grooten waterput gelukkiglijk kon hij zich aan een ijsschol vastklampen en zoo den kant bereiken. Mijnheer was gered, maar niet zonder veel moeitede dampen warenuit'thoofd en hij was zoo vlug als een vogel. Zoo trok hij druppend huiswaarts om zijne wederhelft te gaan groeten. Eens van Kneipp doen is soms geraadzaam. Mij dunkt dat zulke watermannen vooral bekwaam moeten zijn om tot 8asmeester of lid der wateringen van W benoemd te worden. W erkmanskring Vooruitgang door 't Werk.. De feesten volgen elkander op, maar gelij ken elkander niet. Verscheidenheid is eene hoofdzakelijke voor waarde der aantrekkelijk heid, onzer volksfeesten (behalve muziek en zang welke op alle avondstonde onmisbaar zijn, moeten de nummers zooveel mogelijk af wisselend zijn. Muziek en zang waren verleden Zondag op het feest van Concordia voldoende de Sym- phonie behoort immer door de voortreffelijke uitvoering van schoone «tukkeu. De heeren De Ghezelle, De Bievre en Bruyneel hebben puiken liederen, romancen en duo's gezongen en wer den telkenmale toegejuicht. De tooneelafdeeling ondanks deu ijver van sommige leden js er niet in gelukt, het blijspel Dichter en Soldaat op voldoende wijze te spelen. De heer Anne had denzelfden dag een rol moeten aanvaarden om een ziek medelid te vervangen, 't volledig gebrek van repetitiën had voor gevolg eene loome handeling, mangel aan samenhang en wat weet ik nog meer, de kostumen de soldaten bewezen, dat de Gentsche kostumier niets van het stuk kent, het spreek woord kon hfer op de figuranten toegepast worden De pluimen maken den vogel met. De puike vertolking echter vau de deftige tweespraak De Wees uit het gebergte heeft me den slechten indruk van 't eerste stuk totaal doen vergeten, De heer De Bracckeleer David, heeft zich op meesterlijken wijze uit den slag getrokken en de jonge liefhebber P. Nys heeft eene meesterlijken aanleg getoond voor het tooneel. Stem buiging en gebaren hebben bij hem eene gemoedelijkheid en zijn zoo natuurlijk, dat aller oogen vochtig werden. De twee tooueelmannen De Braeckeleer en Nys P hebben de eer van de tooneelafdeeling gehaad- haafd. Wij danken hen. De korte aanspraak der heeren Nichels Af fred en Aelbrecht Adolf bekwam veel bijval. De heer Aelbrecht toonde in kort# en gepaste woorden het nut en het doel aan van het zelf onderricht. De heer Nichels wees er vooral op dat men om lid te woorden dezer sprekers at- deeliug geen groot geleerde hoeft te zijn. Hij zelf zegt hij, maakt er deel van, hoewel hij slechts de stadsschool heeft bezocht. Al wie medohelpen wil aan de ontvoogding der arbei dende klasse en in de aanstaande strijd het goede woord wil voeren moet lid worden van het Zelfonderricht. Moge deze wensch vervuld worden J. D. B. Verleden donderdag heeft de plechtige begrafenis plaats gehad van den heer VANDEVOORDE, oud-kommissaris der stad Aalst, Voorzitter der maatschappij van Oud-Onderofficiers, vereerd met het burgerkruis van le klas. Eene tal rijke schaar van vrienden en ken nissen hebben deze plechtigheid bijgewoond. Gisteren morgend werd hier plechtig ter aarde besteld den heer C. DE PAUW, oud-notaris, oud gemeenteraadslid, Ridder der Leo poldsorde. Een dichte menigte verdrong zich aan het sterfhuis en in de kerk en heeft zijn stoffelijk overblijfsel tot aan zijne laatste rustplaats vergezeld. De afgestor vene bezat een goed en openhartig karakter, was gemeenzaam van om gang en telde niet dan vrienden. Beide overledenen behoorden tot de liberale denkwijze. Dc Den- dergalm voegt zijne oprechte rouw betuiging bij de talrijke die aan de twee beproefde familiën zijn toege komen. In de Dirk Martensstraat of beter gezegd in de nieuwe straat, welke geheel en al door den eigendom van M. Van der Haeghen loopt, staan er drij lantaarens met es soms zonder licht Er zijn daar nogthans geene modderpoelen en waterplassen te kort en onze arme werklieden die van de Nieuwstraatpoort en uit de Kool straat naar en van huu werk moeten gaan en komen bij donkeren avond en morgend, mogen tot aan de kniëen in het slijk plonsen of in het waler plassen, 't Is goed te zien dat het nog geen kiezing is of heeft M. Amand, de toeko mende kandidaat der gemeentekiezing,dank de krachtige medewerking van 't schoone geslacht besloten van eenen lantaren Kermis in te richten? 'tls wel mogelijk dat hij met die loensche streken de werklieden-kiezers wi foppen, maar de vrije mannen van Koolatraat en Nieuwstraatpoort zullen klaar uit hun oogen zien alhoewel er geen lantarens branden. Zaten er geen dompers op 't landhuis er zou wel licht komen Over eenigen tijd moesten we de aandacht der politie roepen op een wielrijderken, dat van de bijgangen gebruikt maakt, alhoewe" deze voor voetgangers voorbehouden zijn. Eeni ge dagen geleden kwam hij in de Molenstraat op een der bijgangen in volle vaart afgereden op gevaar ongelukken te veroorzaken. Zijn wij goed ingelicht dan moeten er in onze stad reeds ongelukken door wielrijders veroorzaakt zijn het is dus eea plicht voor onze politie een oog in 't zeil te houden en de gemakkelijke velocipedisten wat meer voor zichtigheid aan te raden want het is te laat den put gevuld als het kalf verdronken is. Zou Denderbode ons niets kt over hetgeen Donderdag aan de gebeurd niets kannen zeggen vischmijn is Het is onmogelijk bij klaren dage door het straatje Van Geem te gaan zonder zich aan de me3thoopen en schildwachten te bevuilen, die daar ontelbaar worden aangetroffen. Het is niet alleen onaangenaam voor degenen welke verplicht ziin lanes daar te komen, maar iet levert tevens een bestendig gevaar op voor de openbare gezondheid. Zou het niet mogelijk zijn dit straatje begangbaar te houden Wij roepen daarop de aandacht onzer politie. Le Journal de Bruges spreekt met den grootsten lof over M. P. D'Hoir, eerste prijs van klarinet bij onze stedelijke muzieksschool, welke zich te Brugge op een Concert heeft laten hooren. Onze vijftienjarige muziekant, welke boven genoemd dagblad een wonder-kunstenaar heet, heeft de aanhoorders tot vervoering gebracht en zich geestdriftig doen toejuichen. Hij heeft vooreerst op meesterlijke wijze zijn partij in eene fantazy voor 2 klarinetten met M. Waelpot, zijn leeraar, gespeeld, en dau met echt kunstgevoel een Concertino voor klarinet uitgevoerd. Le Journal de Bruges wenscht den leerling en den meester geluk eu voorspelt aan den eersten de heerlijkste triomfen indien hij het geluk zal mogeu genieten zijne studiën te kun nen voortzetten. Sedert jaren en jaren wordt er bij elke eerste Kommunn; omhalingen gedaan of wel vrijwil lige giften in/ezonden ten einde de arme kin deren te kleeden. Dit werk is loffelijk. Maar hoe dik ijls hebben wij de opmerking niet hooren maken Is het wel zeker dat de centen der liefdadige liberalen zonder partijbe rekening aan alle kinderen worden uitgedeeld Mag men verder niet verzekerd zijn dat de katholieke winkeliers voor hot aankoopen der beuoodigdheden het meest bevoordeeligd wor den In alle geval wisten de vrijzinnige weldoeners niet wat er met hunne bijdragen gedaan werd. Thans vernemen wij dat de maatschappij Vooruitgang door 'tf Werk besloten heeft mid delen te vinden om de kinderen van hare onbe middelde leden in een nieuw Kommuniepak te steken. Bravo een heerlijk gedacht, dat wij met beide handen toejuichen en van ganscher har ten zullen steunen. Indien nu de rijke liberalen willen giften doen, zullen zij dezelve gerust aan de bovenge melde maatschappij mogen overhandigen. Al- dns zullen zij mogen verzekerd zijn dat hunne centen wel besteed worden, aldus zullen zij niet alleen een goed, maar ook een oprecht li- beiaal werk verrichten. Welaan, wie steekt de handen uit de mou wen om die edele onderneming tot een goed einde te brengen Voor Taal en Vrijhei.lzal heden avond om 6 1/2 ure ter Stadsschouw burgzaal, een vierde winter vertooning geven. Men zal opvoeren Bloemeken een aandoenlijk drama van Nestor De Tière, en tot slof Twee Hanen en eene Henne, kluchtig blijspel met zang door H. Van Peenc. Dus een puik spektakel, en wij dur ven hopen dat de zaal zal gevuld wezen even als bij de drij voorgaande vertoo ningen. 't Proza moet het dieht vermoorden Waarom rijmen in deze eeuw; Luider wil men thans 't geschreeuw Muze, dan uw tooverwoorden. Hang de luit thans aan de hekken, Dichter, die in 't groene bosch Duizend vogsltongskens los Voor de liedjes wist te wekken. 't Is niet meer in 't licht der velden, Aan de maan of aan de zon, Of aan 't murmlen van ds bron, Dat ge uw minneleed moet melden. Zing nietimeer van vrouwenschoonheid In den bruidschat ligt de macht, Die bij feest- en huwlijkspraeht Van de vedel snaar en toon leidt. Zing niet, meer van lente en zomer, Of van 't vonklend stargewoel Lager, lager ligt nu 't doel, Arme diohter, dwaze droomer. Zing niet meer van roem 'der kunsten Denkers wroeten in de ellend' Andren, 't kruipen lang gewend, Koestren zich aan 't hof der gunsten. Droom niet meer van idealen, Van een toekomst die gij ziet 't Zaakrijk heden, verder niet, Zet de prozageest zijn palen. Staak uw zuchten van verwachting Op de heilige broedermin Slechts voor pracht- en goudgewin Heeft de wereld lust en achting. Staak uw zangen die bezielen De gedachte vrij sn sterk 't Proza volgt tot in de kerk, Waar én haat éu tweespalt knielen. Wie spreekt van vooruit te streven Biedt het heden niet genoeg En wie weet, wie morgen vroeg Nog zal juichen, lijden' levsn Droom niet meer van idealen Op- en onder gaat de zon Slechts bij 't nieuwer Helikon, In het ruim der beurslokalen. Staak, o dichter, lier- en luitzang 't Proza heeft uw vers vermoord Werklijkheid heeft 't hooge woord Lang Teroverd door Vooruitgang. (Uit NAGKAS) Yieterien Van de Wtghe. eene beurs bovonden 1000 fr., in stukken van 5 fr., en 19 fr., in klein zilveren geld. De poli- cie denkt op het spoor der daders te zijn. Woensdag, omtrent 11 3/4 ure des mid dags, kwam er in de Lange Zoutstraat. een knaap, de genaamde Beckx, oud ongeveer 12 jaren, van de school, toen er een kar voorbij reed. De knaap werd verrast en omgeworpen, en een der wielen is hem over de borst gerold. De kleine Beckx is erg gekwetst opgenomen, en in de Volksapotheek van M. Van Steenwin kel gedragen, waar hij de eerste zorgen ont ving. Drie jachtwachters en twee gendarmen, op ronde op het goed Tan den graaf Oswald de Kerckhove, zijn in het Alembeekbosch, te On- kerzeel, aangevallen geweest door drie wild- stroopers, welke op hen geweerschoten losten. Een der gendarmen kreeg eene lading lood in de zijde, doch werd niet gewond. De kwaad doeners namen de vlucht, terwijl de gendarmen en jachtwachters op hen schoten. Zondag is te Denderwinöeke de hofstede dor kinderen Backaert met scauur en stallin gen, huisgereif, landbouwalaam,hooi en strooi door brand vernield. Niets is verzekerd. Da bureelbedieude August V..., 24 jaar oud, is in den vijver van het park te Oostende verdronken gevonden. Men vermoedt een onge luk. Vrijdag 2 februari moest de genaamde Hendrik Castelain, van Kortrijk, in gezelschap ran Arthur Haesebrouck, voor het assisenhof van West-Vlaanderen verschijnen als beschul digd van beraamden moord. Haesebrouck zal maar alleen verschijnen, daar Castelain zich woensdag in het gevang van Brugge heeft op gehangen. De verslagenheid welke in de stad St- Truyden heerscht door de geheimzinnige over lijden», welke wij vermeld hebben, is nog ver van gestild. Nog andere zieken zijn bezweken, en verschillige zieken liggen in de gasthuizen. Sommige doktoren zeggen dat de ziekte ver oorzaakt werd door het eten vanpeerdenvleesch; anderen beweeren dat het de clerera is. De inwoners heeten die ziekte de peerdencho- lera is overal gevraagd. Aalst. Een dezer nachten zijn stoutmoe dige dieven bij M. Daniel Vidts, koopman alhier, Korte St. Jansstraat, binnengedrongen en hebben er uit eenen koffer, die op eene ka mer stond. 1019 fr.. cestolen. welke zich in W«rkb«ava van Gaat. Wekelijksch bulletijn van den 19 tot den 28 Januari 1894. VRAGEN Smid 1, Ajusteur 1, Timmermannen 2, Verschillige stielen 46. Mannen Vrouwen en leerjongens 7 43 AANBIEDINGEN Inpakkers 2, Hovenier 1, Magazijniers 2, Verschillige stielen 42, Mannen Vrouwen en leerjoigen 24 23. Van den 19 tot den 26 Januari 1S94. GEBOORTEN Mannelijk 12 0„ Vrouwelijk 14 HUWELIJKEN. G. De Winter, griffier, met L. Hermans z. h. H. Coésseue, werkm. met M. Barrez, z. b. A. Van. Schuylenbergh, politieagent met C. Van Vaerenbergh z. b. J.Yan der Heyden, hand. met J.Vaerenbergh, z. b. A. Franck, tw. met M. Coppens, tw. J. Schellinck, tw. met L. Branteghem, br. C. De Troyer, tw. met M. Van den steen, z. b. J. Arijs, landb. met C. Verhulit, r. b. P. Van den Bruele, wever, met AI. Matthijs, tw. F. Waerschouwer, klaerm. met 'vl. VerLeysen, dagl. C. Bogaerts, z. b. met M. Van Hoorde, z. b. OVERLIJDENS. S. Silon, wr Yan den Bossche kaaiw. 72 j., Hooge- vesten. V. Delkord, m. Meert, landb, 67 j., Mijlbeke. J. Van den haute, i. b. 82 j., Vrijheidstr. M. Van Mieghem, w" Welleman, z. b. 74 j. Leopold- •traat. I. Van de Voorde, wr De Meersman, gepensioenn. Kommissaris van Politie 74 j., Leopoldstr. C. De Pauw, m. De Blieck oud-notaris 77 j., Keizerl. Plaat». F. Geerom», vr. De Meersman z. b. 57 j., Bolleweg. C. Mertens, dagl, 38 j., Zoutstraatpoort. 7 kinderen onder de 7 jaren. AALST 27 januar i. Per 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. 15-50 16-50 Masteluin13-50 14-00 Geerst00-00 00-00 Rogge11-50 11-75 Spelta 00-00 00-00 Lijnzaadolie00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 24-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Haver. per 100 kil. 16-00 17-00 Aardap. (roode de 100 kil. 4-00 4-50 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-80 Boter,de 3 kilogram. 7-00 7-61 Eijersde25 2-50 2-77 Vlas per 3 kilos 4-50 5-25 Viggenen per stuk, 1' soort 35-00 2* 30-00 Hop (1* kwaliteit) 00 fr. (2® kwaliteit) van 75 tot 00 fr. 1° Eene behuisde HOFSTEDE te Aalst-Mijl- beke, bewoond door sieur Fransicns Van de Meerssche-Van Caeckenberghe, te zamen groot 1 hectaar 10 aren 08 centiaren. 2° Een HUIS te Aalst, Pontstraat, uitma kende den hoek der Stoofstraat, rechtover de kerk der heeren paters Jesuiten. Een groot en prachtig HEEREN HUIS met Koetspoort te Aalst, Statiestraat, met beplan ten Hof met uitgang op het Esplanadeplein, lest bewoond door Mr Ch. Cumont-Faider. Zich te bevragen ten kantoore van den No taris DE PAUW te Aalst, Keizerliike Plaats.

De Dendergalm | 1894 | | pagina 2