CHOCÜUT BARON igeeft. Uit Denderbode. De kliek. Een goed werk. Opgepast Aan onze Werklieden. Chineezen op 't landhuis. Nog ééntje. University E Uit te Nieuwe Lente. Verschillig Nieuws. Antwerpen, petijten dat hebben de werklieden noodig. Ze zouden immers anders hun»e daghuur niet kunnen verteren. Ten derde zal men veel hervormingèn tot stand brengen voor de werkende klas. Zooveel dat men waarlijk zal schriic hebben er aan te beginnen. Ik elool' zelfs dat de werkman in de kerk niets m er zal moeien betalen voor het doopen, het tr u 'en en als men st- rft uen lijkdienst r i v.ior ui t •et i t vo >rtvertellen, hoort ge Want ■n i n net is mij slechts gezegd op die •or aaide. Kil el, wer lieden, wat ze^t ge ervan Gij le n lang gewroet en geslaafd hebt om i.t urooge korst brood voor n en uw huisge zin te winnen, zuit ge nu in den derden hemel niet zijn Zult gij de mannen niet zegenen, die u zoo het levfcii veraangenamen en die mettertijd u iie georadeu kiekens iu den mond zu'len doen vallen Helt allen een loflied aan, stemt de harp en .1 ast Is David zaliger Hosannah 1 Gij zult in het land van belofte zijn en om dot te bekomen moet ge niets doe 1 dan hij de eers e kiezing stemmen voor de mannen van den domphoorn En mochten eronder u zijn, werklieden, die daarmêe niet tevreden zijn, ehwel dat zijn slechten, dat zijn framassons Ik zeg het uen ge moogt het gelooven Wie zoo niet genoeg heeft zal altijd klagen. Ge hebt nu het stem recht gekregen van de katholieken, zorgt nu dat ge dankbaar zijt en braaf daarbij tracht den hemel, dien ze u beloven, te verdienen. Daarom moet ge voor uwe weldoeners kiezen, voortgaan met pataten en azijnsaus te eten en als ge niet genoeg hebt, uwen gesp wat meer D bt of hoorde niet geed Juiciit iezero Dendergalm die in uwe boosheid verstokt en ongevoelig bleeft aan de smeekingen van uwe her- dors. Het heeft aan den paus behaagd de collectie heiligen welke in den hemel voor uwe bekeering bidden en in den rijstpap pladderen met 6 nieuwe stalen te vermeerden. Zulks wordt ons door bijzondere strooibriefjes aangekondigd van wege de kerk oer jesuiten waar Zondag. Maan dag en Hijnsdag toekomende bijzondere plechtigheden zullen plaats grijpen. Die nieuwe figuranten voor den alma nak van Snoeck zijn Antonius Baldi- nucci, Rod, Aquaviva en zijne 4 gezellen, mnrtelaren van Sulzette. Wie bijzondere kennis wil maken met genoemde peisonages begove zieh dus op gestelde dagen naar de jé-suitenkerk, waar hun leven zal worden uitgelegd en hun af beeldsel ten toon gesteld. Wij bevelen dit bezoek bijzonder aan de damen van zekere liberale draaiers Belasting op het inkomen. Zck. kl rikaa pupn-r dat ouder verschei- Uic.8 verschijnt meent den vogel afge- cl ten te hebben met eenige l'raosche kamer leden, die de belas.mg op het inkomen zouden voorstellen, willen belachelijk te maken die belasting zou geheven worden als volgt Up een i' komen van 1000 fr. 1 ii i) li M 2000 fr. 2 °/0 ii 3000 fr. 3 t 4000 lr. 4 n 5000b fr. 50 °/0 n ii ii 100000 fr. 100 °/0 of alles H' t gcviilg zou zijn merkt het blad aan dat tli furtuiin-n zouden verdoken en het geld naar d ij vreemde gezonden worden en handelen nijverheid gestremd zijD Wij stellen ons niet voor te onderzoeken hoe zwaar de b. lasting op het inkomen zou dienen te wezen, maar vrauen enkel of het stelsel niet rt-chi vaardiger is dan h-t huidige, waarbij alles om zoo zeggen op den rug der armen drukt. w orden de fortuinen nu niet verdoken Be talen de millioeurijke bezitters, van actiën, één centiem belasting. Volgens den vooruitgang zelve zou het stelsel alras in andere landen in voege zijn en zou er geen voordeel meer bestaan voor de rijken zich elders te vestigen en hun geld naar den vreem de te zenden. Zou handel en nijverheid meer gestremd zijn dan nu omdat alle fortuinen aan de belas- stine zouden onderhevig zijn. Zouden er dan geene behoeften meer te voldoen zijn of zouden de lijken dan niet meer streven om hun fortuin te vergrooten omdat ze eenige franken lasten zouden meer moeten betalen. Iets is zeker dat het beginsel der belasting op het iüKomen juist is en dat meteen weinig studie eene goede prachtische oplossing kan gevonden worden. De kwestie is gesteld en zal eer weinige jaren werder toegepast worden. Wij kunnen onze lezers en vrienden niet genoeg aanraden van het officieel orgaan van het Aalstersch stadhuis ofte Be Denderbode wekelijks tweemaal te lezen. Nog nooit hebben wij de Bassers van dit onfeilbaar blad in grooter verle genheid gezien dan heden gebeurt met de kwestie van de Evenredige Vertegen woordiging, die groote CHINEEZERIJ, zoo als de grroote Slimmerikken kwaken. Geen enkel regel of woord, niet de minste bewijsvoering wordt vooruit ge zet of het klinkt Doet al wat ge wilt, maar komt aan onze plaatsen, aan onze voorrechten, en ei den kaas, un wij gaan vau t vet me? af Ziedaar, wat Denderbode geheel naïef bekent, of wel hij liegt uit beters wil, een van beide. Wij gaan dat bewijzen en met het B assersorgaan zelf Het is op 't hoofd van Slimmeken als een luchtsteen gevallen dat Het Land van Aalst geschreven heeft Het is heel gemakkelijk te verstaan dat 11 M. de Burgemeester Van Wambeke en consoorten liever hebben dat er geen op- speurend oog op stadhuis kome. Er is uit deze woorden af te leiden, li schrijft Denderbode verder, dat er ten 11 stadhuize alhier beslissingen zijn ge- x nomen of zaken zijn gebeurd die men li liefst in de duisternis bewaart, uit x vrees der openbare denkwijze Maar zou Denderbode vooral niet weten, dat daar din en gebeurd zijn die Het Land van Aalst meermalen bestem peld heeft met konkelfoes Eerste vraag?... Is dat treffelijke handel of wat is dat Twee le vraag Zou Denderbode durven openbaar leg gen hoe zekere openbare besturen be- ridderd en of er op sommige intieme soupeetjes geene aardige rekeningen vereffend worden Denderbode viaagt aan hetLand Is er gefoefeld Heeft Het Land daar niet dikwijls ge noeg, zonder doekskens om, opgeant woord Daar is geheel de zaak leg uit. Volgens wij in Denderbode zien zullen het midden-komiteit en de kantonsafgevaardigden der katholieke Associatie van Aalst op 19 Fe bruari bijeenkomen om de kwestie der E. V. te bespreken.' Dat die H. H. waarvan de overgroote meer derheid oen poliliek mandaat of een politiek ambt bekleedt, van geene E. V. zullen willen, dat is zoo klaar als bronwater. Zij zijn meester van de kas, zij hebben de profijten, zij schotelen alles zonder kontrool, waarom dus andere» daar tusschen brengen, welke misschien zoo kurieus zouden zijn van alles te doorsnuffelen,en stout genoeg er bij om mogelijk diugen aan het licht te brengen, die beter in den donker zouden gebleven zijn. Wie weet wat er in zeker besturen zou kun nen uitlekken, en moest dat ter kennis van het publiek gebracht worden, zou dat zeilde pu bliek, met het stembriefje gewapend, wel tot die klickmannen kunnen zeggen: Luistert eens, wij willen kaarten op tafel, trek «r maar van onder, wij hebben genoeg van den konkelfoes I En het volk zou gelijk hebben. Die heeren van het midden-komiteit en van de Kantons zullen vast tegen hunnen eigen winkel niet werken, hun eigen ruiten niet uit slaan, maar of de burgerij en het werkvolk niet anders denken, dat is een tweede kwestie. De aangekondigde vergadering is niet an ders dan eene bijeenkomst van vriendjes soort van actionnairs die hunne interesten gevaarloo- pen en dat zij aan een klokzeel zullen trek ken, valt niet te betwijfelen. Wij vernemen dat het vrerk om de kinderen van sommige leden van Voor uitgang door H Werk, iu een nieuw eerste kommuniepak te steken, op de goede baan rolt en dat men hoopt het ten beste te zien lukken. Wij kunnen al onze vrienden en al de vrijzinnigen niet genoeg aanzetten om dit bij uitstek menschlievend en libe raal werk met hunne beste krachten tè ondersteunen. Wie zijnen penning wil bijbrengen gelieve zich tot het bestuur van den bovengemelden kring te wenden. Geene onthoudingen veel kleintjes maken een groot Wel doen is 't hoogste genot hier beneden en dubbel zoet zal het ons wezen wanneer wij overtuigd mogen zijn dat onze liberale centen aan een liberaal werk besteed zijn gewor den. Ten voordeele van het werk der eerste Kommuniekleeding (Vooruitgang door 't Werk) eenen monster-peperkoek te zien in het Matroosken. Ingang 12 centiemen, goed voor een boksken. Gij gaat door de nieuwe kieswet geroepen worden om ook uwe stem te doen gelden voor de verkiezingen van gemeente, provintie en staat 't Is waarschijnlijk de eerste maal dat gij van dit recht gebruik zult kunnen maken. Werklieden, overweegt nu wel Wint gij hier in de stad van Aalst te veel, genoeg, zul len wij maar zeggen Neen, gij wint te weinig Uw dagloon is ontoereikend om, gelijk het moet, vrouw enkinderste voeden. Gij moet u den buik toeriemen, omdat de maag niet voldaan en erniet meer eten te krij gen is. Welnu, leest Denderbode, het blad van dr itholieke partij alhier, leest de andere kleri kale apostel Het Land van Aalst en beide om eene belasting op het brood, op uwen boter ham, te verkrijgen Is dat niet wraakroepend, en zult ge aan die valsche volksvrienden uwe «tem geven? Zult ge, gij die niet genoeg hebt, nog dagelijks eene snede uit uwen mond missen Neen, dat kan niet Elkeen weet, dat de Bassers uit Den derbode het hunne keel uitschreeuwen, dat de voorstaanders van de Evenredige Vertegenwoordiging eene Chineezerij verdedigen. Het doet ons groot plezier van Den derbode zelf te yernemeu dat er nog Chineezen in onzen gemeenteraad zitten. Wie mag dat zijn Nard of Doe, of een andere sukke laar Wij bewijzen nogmaals met Dender bode van zondag u Waarom onze HH. Burgemeester Schepenen en Raadsledenin groote meerderheid tegenstrevers der E. V. In groote meerderheid Zoo, zoo dus zijn er tusschen onze gemeenteraadsleden voorstaanders der E. Vdus CHINEEZEN Zeg eens, Denderbode, zijn die soms tegen uwen bazaar Wij hebban in ons laatste nummer doen zien hoe Denderbode, tot met valsche berekeningen toe, zijne lezers zoekt te misleiden over de kwestie van de E. V. De grrroote Slimmerik van ons kliekorgaan ofte Moniteur van den giletsak x schreef dan zwart op wit dat de stamming van 83 ledan 43 voor 20 tegen en 20 onthoudingen slechts eene meerderheid van 3 stemmen beteekent. Wij hebben alsdan gevraagd of die cijferaar bij de Jesuieten ter schole was geweest Denderbode houdt zich met die terechtwijzing niet tevreden en haalt in zijn nummer van don derdag weer nieuwe cijfers aan die nog al meer zijne rekenkundige waarde verhoogen. Luistert maar Te Leuven, zegt hij, met eane kiezing ouder de studentöD, heeft de E.V. eenen klop gehad, die al het ongerijmde, al het onrechtvaardige van die Chineezerij heeft doen uitkomen. Er moesten 7 verkozenen zijn en men kwam tot den volgende uitslag Rechten 838 stemmen 4 gekozenen Medicijnen 576 2 x Speciale scholen 416 1 Zoo dus, dat de 3° groep met de helft stem men van de eerste groep maar 1 gekozene heeft tegen 4 van deze. Is dat niet schrikkelijk En dat 992 stemmen voor de twee laatste groepen maar 3 kandidaten doen zegevieren tegen 834 stemmen van de 1° groep, welke 4 hunner als gekozenen doen uitroepen. Dus, roept Denderbode triomfantelijk uit, dat de meerderheid minder bekomt dan de minderheid. En voegt hij er bij, die proefne ming werd dan nog gedaan door geleerde man nen en er werd bevonden dat het eene ware chineezerij was. Welnu, wij zijn geen studenten van de Leu- vensche Alma Mater, dus zulke geleerde man nen niet, maar met de eenvoudige rekenkun dige kennissen, die we in de gemeenteschool hebben opgedaan, vinden wij met eene kleine verdeeling het volgende Rechten 838 stemmen. Medicijnen 576 Scholen 416 Gekozen 1' groep 2° groep 3' groep. 838-1 576-2 416-4 419-3 288-5 208-7 209-6 Dus heeft de groep der rechten 3 gekozenen de l6, de 3° en de 6° De groep der medicijnen 2 gekozenen de 2" en de 5° De groep der speciale scholen 2 gekozenen de 4e en de 7° De 2 laatste groepen met 992 stemmen heb ben 4 gekozenen de le groep met 838 stem men heeft 3 gekozenen de meerderheid heeft dus de meerderheid en de minderheid heeft haar rechtvaardig aandeel. Men moet daarom in de katholieke hooge- school niet zitten, noch op Chipka wonen, om de eenvoudige bewerking te doen. Wat belieft er u, Slimmeken Een woord over de Vischmijn. Nu dat we in den vasten zijn en er meer visch verbruikt woidt dan op an dere tijden is het te verwonderen dat er bijna geen visch in onze stadsmijn meer verkocht wordt. Zouden de heereu van 't stadhuis het zoover niet kunnen bren gen dat de visschers van Oostende, Blan kenberg en andere plaatsen hunne waren naar Aalst zenden om ze er in de mijn te laten verkoopen onder de bewaking van 't stadsbestuur Op die manier zouden we ons dan toch visch kunnen aanschaffen zonder dat we zouden moeten wachten dat het aan zekere personen believen zal eenige manden visch naar de mijn te zenden, die we dan ingezien zijne hoedanigheid, nog peperduur moeten betalen. Nu de kosten tot het opbouwen der vischmijn gemaakt zijn, is het de plicht van 't stadsbestuur te zorgen dat zer niet staat voor den koning van Pruisen. Vrijzinnige Werkmanskring. De maatschappij Vooruitgang door 't Werk heeft van wege den kring Zonder naam maar niet zonder hart de som van twintig franken ontvangen zijnde het overschot van "haar bal op 4 Februari gegeven in den Comte d'Egmont. Namens het Bestuur bedanken wij van harte do tr richters var feest, De Voorzitter, Emkxj MEERT. V«rleden jaar werd in or v ooi Vercoullie een leergang gege-0 'in geschreven toehoorders werd gevolgd. Dit jaar werd een leergang om een natuurwetenschap pelijk onderwerp gegeven de stad stond be reidwillig eerst de trouwzaal, en toen het bleek dat die te klein was, de zaal van den gemeente raad afhet programma van den cursus werd aan de dagbladen medegedeeld, en dag eti uur der eerste les aangekondigd. Na het eindigen der eerste les lieten zich meer dan 50 personen inschrijven. En wat een verheugend feit mag heeten zij komen regelmatig naar de lessen, hetgeen bewijst dat zij er zeer mee in genomen zijn. Die ingeschreven personen be- booren tot de meest verschillende standen der samenleving geneesheeren, schoolopzieners, leeraars en onderwijzers zoowel van officieele als van katholieke onderwijsgestichten, hove niers, landbouwers, verscheidene dames en juffers, enz. De leergang handelt over de voe ding der planten, over woekerplanten, en plan tenziekten en over betrekkingen tusschen in secten en planten, en wordt gegeven door de heeren Pr. Jul, Mac Leod, zijn praeparator Staes (beiden van Gent), en De Boonroy van Antwerpen, alle drie bestuurleden van het kruidkundig genootschap Dodonaea. Thans zijn reeds elf lessen gegeven gewor den, nl. drie door Pr. MacLeod, vijf door den heer Staes, en drie door den heer Boonroy. De 12° en laatste les zal Zondag a. s. door Pr. Mac Leod gegeven worden. ui. Vietorien Van de Weghe. Landbouw. Land-en Hovingbouwmaatschappij van Aalst. De heeren leden zullen vergaderen den 18 Februari 1894, om 3 ure nanoen, in de Vier Winden. DAGORDE 1° Terhandstelling van den landbouw alma nak voor 1894. 2° De beste aardappelsoorten geschikt tot de keuken volgens de laatste proefnemingen en de' meststoffen die zich de voordeeligste hebben getoond. 3° Voorstellen en mededeelingen. Medeg De goud gele aardappel van Norwegen. De Journal des villages haalt, in zijn num mer van 21 Januari 1894, onder het opschrift Buitengewone opbrengst, een feit aan van een pachter ran E.... (Namen) die meer dan 47,000 kil. aardappelen dar soort genaamd Gele gouden van Norwegen per hectaar op bracht, in eenen zwaren kleemigen grond, min wel geschikt als een anderen tot het welgeluk- ken van deze kostbare voederplant. Een kil. knollen zou een opbrengst van 40 kil. gageren hebben. Opbrengsten van 40 tot 43,000 kil. zijn ons opgegeven geweest in deze twee laatste jaran, maar gewoonlijk bereikt de opbrengst van de Norwegen aardappel dien zoo hoogen cijfer niet. Van al de vreemde sedert verscheide jaren in België ingevoerde, soorten, is de Norweg- sche goudgele aardappel zonder tegenzin de gene die het meeste bijval vond, niet alleenlijk om zijne regelmatige groote opbrengsten, maar ook om de schoonheid zij Der knollen van zeer schoonegoude kleuring zijns vleesch, die voor zeker zonder's gelijk is als smaak en keuken waarde. Niemand heeft de gele gouden aardappel van Norwegen met meer zorgvuldigheid en waarheid als Rohart, in zijnen Jaarboek der vetstoffen beschreven. In water gekookt en van zijne pel ontbloot, zet hij zich uiteen, opent zich en schijnt in aan raking met de lucht en het licht zich te ontlui ken onmiddelijk klieft hijzooals de mergel het doet onder den invloed van den vorst, maar zonder in poeder te vallen. In dezen staat, is hij van een prachtig goud geel en lavat op heel zijne uitgestrekt heid, zooals ook tot in het diepste der kloeven, een oneindig getal schoone zetmeel korrels zien, wier straaluitwerksels wel mogen verge leken worden met degene die het kristaalpoe der zouden verwekken. Niets is smakelijker, meer aanlokkend dan de gele goud aardappel van Norwegen. 't Is te goed om aardappel te heeten. Nievers in Europa, vindt men zijns gelijke voor den smaak, natuurlijk vervolg van eenen volkomen gezondheidsstaat. 't Is de aardappel onzer voorvaders, dege ne van den goeden Parmentier, en wanneer men hem vergelijkt met de gene die heden ver bruikt worden, is het zeer moeilijk aan de be koring van een geweld te wederstaan, inde hoop nuttig aan iedereen te zijn. De Norweegsche aardappel is vooral aan de luchtgesteltenissen zeer weerstandig en het zou niet anders kunnen zijn onder een ruw- klimaat, waar hij blootgesteld is aan zeer groo te verandering van weergesteltenis, aan den invloed van de sneeuw, der windbuien, late regens op een ondergrond volstrekt ondo.p*'- dringbwr on oude? «sa braedte dia arusteat mei dogene r» n Sioerlë. Niettemin de gcudfeie aai ap >el van Norwegen zeer grillip is a« moeilijk ontrent da sa tuur van den grond, zija vruchtbaarheid, zijne rijkheid aan vruchtbaar. maKende grondstoffen, indien men zijne be bouwing met goed gevolg wil bewerken, zal men hem slechts planten in den grond van ge middelde vasth«id, wal gezond gemaakt, diep bewerkten rijk aan oudvet en bijzonderlijk aan phosphorzuur, dat gemakkelijk kan op geslorpt worden. Is er gebruik van phosphorzuur in den grond men moet er hem een st9rke dosis toedienen onder gedaante van basiek phosphaat, super- phosphaat, beenderenpoeder of vischguano. Het gebrek aan goeden wel ontbonden stal mest is hem des te gunstiger, dat het lang voor de planting, ja beter nog voor den winter is ingedolven geworden. Viehte. Dinsdag nacht [is alhier een smartelijk ongeluk gebeurd. De heer Fred. Verhaeghe, oud 70 jaar, burgermeester dezer gemeente is door den sneltrein van 11 ure, die van Brussel naar Kortrijk rijdt, nabij de statie Viehte verrast en letterlijk in stukken gereden. Herseeuwe. Op 20 kilometers van de statie van Herseeuwe bevindt zich de hoeve der echtgenooten Bayart, op het gehucht Mot- te-Brulee onder Evergnies (Frankrijk. Tij dens den laatste storm, is de stal ingestort, twee der zoons, dia daar sliepen, onder de pui- nen begravend. Een hunner werd er dood onder uitgehaald. Ingoygliem. Maandag namiddag, rond 5 ure, is alhier een vreeselijk ongeluk ge beurd. De genaamde Frederik Baert, wonende al hier, kwam dronken naar den molen van Tre- merie om bij zijnen kameraad te zijn. Daar hij hem niet vond, vertrok hij, maar nam «ene ver keerde deur. Juist voor de deur draaiden d» zeilen van den windmolen met geweld, en hij kreeg zulk eenen schnkkelijken slag dat hem het hoofd lettsrlijk gekloven werd. Het schouw spel was afgrijslijk. De ongelukkige is 50 jaar oud en ongehuwd. Verviers. Vier werklieden der ijzer- gierterij W ertz waren aan de fabriek Lam- baray, Limburgstraat, bezig met een ketel, wegende 9 000 kilo, op te laden. Tertijl zij het zwaar gevaarte bij middel van windassen op lichtten, schoof de ketel eensklaps op de steun- blokken vooruit en gleed tot tegen den muur dei fabriek. Al de werklieden konden zich niet bijtijds uit de voeten maker. Eee hunner, Jo zef Dixleise, 40 jaar oud, ongehuwd, werd met het hoofd tusschen den muur en den ketel ge prangd. De ongelukkige bleef in dien jammerlijken toestand, tot dat zijne makers, bij middel van windassen, den ketel konden verschuiven. Toen viel het het slachtoffer ten grond» hij was dood. is overal gerraag-d. Buitenland. Frankrijk. Nieuwe dynamietaanslaf te Parijs. Een jongeling, oud ongereer 18 jaar, heeft maandag avond, om 9 ure, in het Hotel Ter minus eenen dynamietbom geworpen. Een 12tal personen werden gekwetst. Een arme werkman is gedood. De dader nam de vlucht. Achtervolgd, loste hij zes rerolvers-w-" Twee voorbijgangers werden getroffen. Een agenf bracht hem een sabelhou het aangezicht, men gelukte er in he- aai. houden. Ziehier nog eenige latere berichten Maandag avond, om 9 ure, is i» het koffie huis van 't hotel Terminus, bij da statie St-La- zare, te Parijs, een dynamietaanslag gepleegd door eenen zeer jonger gast, die eene verver- sching nam aan eene tafel rechts der denr. Bij het buitengaan, wierp hij iets in de lucht, iu de richting van den elekirischen lusters tal rijke bezoekers bemerkten de beweging en rie pen eene bom I Nauwelijks waren deze woorden uitgespro ken of eene schrikkelijke ontploffing volgde de spiegelruit der straatvenster vloog in stuk ken de marberen tafels werden omvergewor pen, de tassen gebroken en de stukken in all» richtingen geworpen, verscheidene personen erg kwetsende. De dader van den aanslag ver haastte zich langs de rue Saint Lazare te vluch ten een agent en eenige wandelaars achter- velgden hem, maar op het oogenblik dat men hem ging aanhouden, loste hij verscheidene revolverschoten twee voorbijgangers werden getroffen. Een agent gaf hem een sabelslag in het aan gezicht en andere agenten gelukten erin hem aan te houden zij moesten hem tegea de woede der menigte beschermen. 25 personen werden gekwetst eene werk vrouw die voorbij ging werd door een stuk der bom op den slag gedood. De sekretaris der prefektuur van policie heeft zich onmiddelijk naar het tooneel der misdaad begeven. Verscheidene geruchten loopen ov»r den da der van den aanslag de esnen zeggen dat het 't werk van eenen anarchist is anderen dat het enkelijk een weggezonden koffiehuis bediende is, die uit wraak handelt. 't Is een kleine, teedere, baardlooze jonge ling, die 16 tot 18 jaar oud schijnt een orde dienst is onmiddellijk ingericht geworden het gaanpad, waar het koffiehuis zich bevindt, is aan het publiek ontzegd eene groote pani»k heeft in de naburige huizen geheerscht. Te 9 ure 45 was de policieprefekt ter plaats- Nadere bijzonderheden. Het hotel Terminus is nevens de stati» La zare gelegen. Langs beid» kanten, rue de Rome en rue du Havre, zijn er koffiehuizen, die de eetzaal van het hotel omringen. Langs den voorkant van het hotel, rue St. Lazare, bevindt zich insgelijks een koffiehuis, 't Is op deze plaats dat de ontploffing zich heeft voorgedaan. Men is nog mat ueker over de wijza op welke ditf lilt - is fe'3pl«eftd gev/Oïde». Msn .«gtdat tan 0117a nroBIfon iiiat want wp 7.1I- o v, onl-, /-.x-i h^t^qornri R «tv» a I an nnrfja p—p— Lieve, blonde lentezonne die met gouden voorjaanstralen Met uw kussen heel de Schepping in een luister komt herhalen, Die aan de aarde kracht en leven lach en liefde en hope schenkt, 't Is naarbuiten in uw weelde dat uw vonkengloed mij wenkt. O, naarbuiten 'k wil der stede aan haar dom gewoel me ontrukken 'k Wil in 't groenend gras der weide de eerste boterbloemen plukken 'k Wil vergeten zucht en klachte, 'k wil mijn zielekluisters los, Droomen van een beetre wereld ganseb alleen in 't eenzaam bosch. Gansoh een wereld, nieuw geboren, wendelt in uw straalgetoover, Stoeit en speelt en zingt en neuriet in het zoele, door het loover, Onbewust dat in de verte en in een wild, verward geruisch 't Kroost der Menschen strijdt om 't leven wel of wee in ieder huis. „„j..... ,1?„ on m'.l Tolrlpp) pnnrlulnpoL

De Dendergalm | 1894 | | pagina 2