CHOCOLAT BARON van S N O E Boomvenditie. 6000 Hopstakei Stadsnieuws. 35 koopen allerbeste ME! HUIZEN, viZfiï; SI'SIS j Koophandelsrechtbank Een verbond. Comedie. Ter navolging. Een kaakslag. Twee vraagskens. Postbureel van Aalst. Uit Nieuwe Lente. v. Antwerpen, BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Een schoon Renteniershui te AALST, Albert-Liénartstraat, N° 58* Met de coöperatieve melkenjen wint de boer niét alleen tijd, maar bij verdient aan zijne bo ter meer dan vroeger. Zijne melk levert hem insgelijks meer winst op. Hij zendt zijne melk naar de coöperatief waar er boter van gemaakt wordt. Die boter wordt verkocht aan groothan delaars of met groote hoeveelheden naar de markt ger onden, zonder dat de boer er zich hoeft om te bekommeren. De coöperatieve melkerijen zijn echter maar een eerste stap. M. Bertrand merkt terecht op, dat de boer. n landbouwsyndicaten moesten stichten, welke zich zouden gelastende pro ducten der leden aan den man to brengen, en zich toeleggen zouden den landbouwer al de voordeelen te verzekeren, welke door de ver- eeniging to verkrijgen zijn zoowel van den ver koop hunner producten als op den aankoop van zaden, messtoffen, landbouwwerktuigen enz. enz. De taak is echter moeilijk, en juist daarom moesti'n de vrienden van den landbouwer naar den buiten gaan en de voordeelen doen uit schijnen welke aan de sydicaten verbonden zijn. Op voorstel van de redactie der Coopérateurs beiges kwamen onlangs talrijke afgevaardigden van samenwerkende maatschappijen bijeen om te beraadslagen over een ontwerp van Coöpe ratief Verbond. Men is overeengekomen eerst eene Raadgevende Kamer te stichten en ver volgens eene Handelskamer. De heer De Quéker is gelast de zaak te bestudeeren en zich to l ichten naar hetgene reeds op dit gebied in Holland en Frankrijk gedaan is. Op de eerstkomende vergadering zal gehan deld worden over 1° De qusestie der patente op de samenwerkende maatschappij 2° De burgerlijke rechtspersoon lij king van de fede ratie der samenwerkende maatschappijen. De onderhandelingen tusscben de li berale federatie en den algemeenen raad der vooruitstrevende partij zijn mislukt. Indien zulks opz kere wijze te betreuren is dat kan het ook zijne goede zijde hebben omdat er nu, van wege de voor- uitstrevers eenen oproep zal gedaan worden tot gansch het liberale land, ten einde gezamenlijk die maatregelen te beramen welke de omstandigheden zul len voorschrijven en die den moed in de harten zullen terug brengen. Lang heeft men beweerd, dat de voor uitstrevende partij de twiststookster was geweest, die den val het liberaal be wind bewerkt, en later door hare buiten- Sjjui'tge eisciieu de verzoening onmoge lijk gemaakt had. Ziet men evenwel koelbloedig en zonder vooringenomenheid den huidigen toe stand na dan zal men bekennen dat dit maal de vooruitstrevende partij niets kan worden ten laste gelegd. Overal, te Gent en te Luik, waar de strijd tusschen de twee tinten der partij hei sterkst is algeteekeryd, hebben de radikalen alles 'beproefd om het antieklerikaal verbond te stichten en me* vereende krachten den vijand storm te loopen. En wat zien we De gematigden wei geren zelfs de bijeenkomst bij te wonen, waar de heer Feron zoo meesterlijk en afdoende de noodzakelijkheid der een- dracht deed uitschijnen, en naar wij uit goede bron vernemen zou de Gentsche Werkers verdediging bond der liberale werklieden alle akkoord van de hand wijzen met de socialisten. Deze, nochtans, door het orgaan des heeren Van Beveren, een hunner gezag hebbendste leden, verklaarden zich aan te sluiten met de partij, die het meest de belangen der arbeiders klasse behar tigt en wij begrijpen waarlijk niet hoe dergelijke verklaring aanleiding zou kunnen geven tot het stelselmatig afwij zen van alle verbond op kiezingsterrein. Het collectivisme dat nog weinig in gang bij het volk vindt en wier invoe ring dus nog zeer verwijderd is kan niet als voorwendsel aangehaald worden ver mits ieders meening op dit punt vrij blijft. Houden de gematigden on weder roepelij k aan hun besluit dan mag men zeggen dat zij eene hinderpaal zoeken en die vindt men altijd als men met slechten wil bezield is. Ware iedereen van dezelfde meening hoe bestonden er dan partijen, of zelfs tinten in de partij Zoeken wij niet wat ons verdeelt, maar liever hetgeen ons vereenigt.Wil len evenwel de stijfhoofdigen van Geut, Luik of der liberale federatie van geene eendracht dan blijft nog het beroep op het volk, op het vrijzinnig land en daarin hebben we volle vertrouwen. Sedert eenigen tijd beweegt zich in ons ar rondissement de zoogenaamde christene volks partij, welke de invoering vraagt van eenige democratische hervormingen die zich door A. S. toch onvermijdelijk zullen opdringen. De groote koppen der klirikale partij aan zien die beweging met een slecht oog en het is recht leerrijk ouze twee klerikale confraters elkander de' liefste benamingen en grofste aan tijgingen te zien naar 't hoofd slingeren. We bleven gansch onverschillig aan dien huishoudelijken twist, overtuigd als we waren dat het enkel eene goed bedachte comedie was om zand in de oogen van 't volk te werpen en de liberalen in slaap te wiegen. En inderdaad een der hoofdon dier christene volkspartij, moedig propagandist, maar wien het moeilijk vallen zal restitutie te doen aan aie hij in ie eer beschadigd heeft, lag in ruzie met zijnen herder, van Denderbode heel goed gekend. Sedert eenigen tijd evenwel heerscht er vrede en trachten ze samen, pastoor en volksfopjsor, de dorpelingen in eene maatschappij te lijven, waar zij de bazen zouden wezen om des te be ter de boerkens later aan hunnen sleep te heb ben. De eerste stap tot de toenadering is gedaan en wij wenschen er ons geluk mede omdat daar door onze vrienden zullen gewaarschuwd wezen en zicb niet zullen laten verleiden door de schijnbare twisten der tegenstrevers, die in de toekomst al» voorheen, op ordewoord van hoo- ger, steeds vereend zullen wezen. Liever strijden we tenen het klerikalisme dat met opene vizier afkomt dan ten minste zal de keuze duidelijk zijn en zullen na de kieziu- gen geene ontgoochelingen het lot der kiezers wezen. In eene correspondentie uit Wettereu aan Het Laatste Nieuws lazen we deze week betrekkelijk de inhuldiging van het vaandel Vrienden Schaar Het vaandel is een prachtstuk, blau we vlag met zilveren oprschrift, en fran- jen, door onze liberale juffers ge schonken. Het deed ons goed aan het harte te vernemen dat er in Vlaanderen, dit diep verkwezeld broeinest der paperij nog juffers aangetroffen worden, die met de daad de liberale werken steunen dat er in de nabijheid onzer moederstad en iu eene plaats, waar de geestelijkheid im mer den hoogen toon voerde en het volk zwichtte onder het loodzwaar juk van het klerikalisme het hart van al de vrou wen uit den begoeden stand nog niet aangetast is van het klerikaal vergif, dat langzaam maar zeker de edelste gevoe lens uitdooft. Doch terzelvertijd leert het ons dat onze stad verre ten achteren is in dit opzicht. Waar zijn hier de juffers of damen, die hunnen naam zouden willen hechten aan het schenken van een vaandel aan eene liberale maatschappij ja, hoeveel zijn er die de mannen steunen in den strijd voor volksontvoogding en gewetens vrijheid Integendeel, ze verlammen de pogin gen van hunnen echtgenoot, broeder of zoon, zij vullen zelfs de geldkoffers der Kerk en der katholieke gildekens, ter wijl ze nooit te huis zijn wanneer het een vrijziunig werk betreft. Er zijn uitzonderingen, ja maar ze zijn weinig talrijk. Dikwijls reeds hebben we zulks bestatigd en hoe grie vend hst ons ook zij het te moeten her halen, zouden wij aan onzsn plicht mee- nen te kort te komen, verwezen we niet naar het treffend voorbeeld dat de libe rale juffers van Wetteren geven. Werd hunne handelwijze overai na gevolgd, stond de vrouw overal nevens den man om hem aan te moedigen en te steunen zooals alleen eene vrouw dit kau, dan zou er noch gedeeltelijke noch volledige zegepraal noodig zijn om die heropbeuring in het liberaal leger te mogen vmren, die zoo zeer gevrenscht wordt en zoo noodig is. Aan de liberale juffers van Wetteren roepen we toe Dank voor uw werk, uw naam zal in eere gehouden worden bij alle ware vrijzinnigen. Wanneer mogen we dit een s zeggen van onze Aalstersche vrouwen De Patriote heeft eene inschrijving geopend om aan gevallene vrouwen de stoffelijke mid delen te kunnen verschaffen tot de deugd terug te keeren. Dit geeft aan Denderbode stof om de verlei ders dier burgers- en werkmeisjes allen onder de liberalen,vrijdenkers,socialisten en anarchis ten te rangschikken. Ziet maar eens eventjes rondom uDender bode en gij zult ootmoedig moeten ;bekennen dat de goede katholieke er ook zoo nauw niet op zien om de eer te rooven van christene bur gersdochters en ze dan alleen aan hun lot over te laten. Onkruid woekert overal, kameraad en gij zoudtdus beter doen geene zoo domme beschul digingen uit te brengen. N. B. Was het ook bij een liberaal dat er hier te Aalst deze week een verloren zoon bij zeker knstelijk mensch als wettig kind kwam aan kloppen maar de moeder van haar zoon niet wilde weten Leert men dat ook al in de kloos ters Goed gesproken, DENDERBODE- Wij hebben in den loop van Februari twee maal aan d6n offxcieele met cijfers zonneklaar doen zien dat hij met zijne berekeningen over de E. V. er minder van kent dan een school jongen van de Kat. Denderbode heeft zonder protestatie «nze terechtwijzingen moeten slikkenen verder zwijgen. Deze maal komt hij met een ander deuntje af' over do zoogezegde chineezerij. Volgens Denderbode zou met do E. V. de Kamer samengesteld zijn uit 75 Katholieken, 71 liberalen en 6 socialisten. Maar, groote Slimmerik, met het huidige stelsel bestaat de Kamer uit 98 katholieken 52 liberalen en geen enkel socialist. Welnu, dan is die toestand valsch, dan is de huidige samenstelling niet de ware vertegen woordiging van den wil der kiezers dan heeft men eene legenachtige en onrechtveerdige meerderheid 11! Maar met zulke Kamer is alle bestuur on mogelijk, beweert Denderbode. De 6 stemmen der socialisten, welke de meerderheid aan de eene of andere partij geven, zullen de ministe ries naar goeddunken kunnen doen vallen. Wij antwoorden ja, als die ministeries par tij wetten voorstellen wij beverstigen duizend maal neen, als men wetten wil doen stemmen ten voordeele van het algemeen. In eene kamer van 75 klerikalen, 71 libera len en 6 socialisten zou er beter werk verricht worden dan nu er zouden zooveel onrecht en partijdige benoemingen niet meer gebeuren, de staatsgelden zouden nuttiger besteed eu de kleinen tegen de grooten beter beschermd wor den. Is dat niet wenschelijk Mgr. de Harlez heeft aan de Klokke Roe land geschreven u Wij beklagen de priestirs die in de Stad Ninove schrijven Mgr. de Harlez moet dus weten dat de kleri kale Stad Ninove door priesters opgesteld is Welnu, vriend lezer, die Stad Ninove is al niet beter dan onze deftige Denderbode..., En dat komt van priesters 't Ziet er lief uit !!1 Aan de groote magazijnen van M. De Wolf, Gentschestraat, heeft eene maat schappij eene gansche rei lieve, gezonde en geriefelijke werkershuizen gezet, welke alle netjes bewoond zijn. Maar voor de deur loopt er een vuil, smal straatje, van nauwelijks een metei breed, en de lucht en het licht worden onderschept dooi'eenen hoogen muur of eenen aar den dam. Is daar geene breede straat aang'stoken die komt tot tegen den bouw van M. De Wolf-Cosijns Wij mee- nen van ja. Waarom wordt dan die muur niet af geworpen en die straat niet in orde ge bracht Hebben die werkers familiën misschien geen lucht of geene lucht noodig Wat mag er toch wel bij de Zotte broeders gebeuren Over weinge dagen stond rond middernacht het nieuw orgel n brand en in het begin dezer week hebben we een |paar van die vreemde priesters welke daar verblijven, achter een spelend accordeon al dansend op de lappen gezien. Wij hebben daar niets tegen dat die gewijde kruindragers op draai gaan, maar enfin 't maakt toch nog al aardig effekt. niet waar, vriend Men is bezig met op den hoek der Graanmarkt en Vaartstraat een bouw vallig huis af te breken, dat men den toren van Babel noemde omdat talrijke werkershuisgezinnen zich in deze onge zonde woonst gevestigd hadden. Wij zeggen ongezonde want wij heb ben vernomen dat al die arme menschen maar een enkel gemak hadden en de drinkwaterput zich nevens hetzelve be vond. Meermalen gebeurde het dat de beirput overliep, daar het ruimen van den put te lastig viel en de boeren er moeielijk van wilden (men moest met de kuipen te veel trappen op en af.) Ge ziet van hier hoe gevaarlijk deze toestand voor de gezondheid der bewoners en Yan de geburen zijn moesten 't verwondert ons zelfs dat daar geene erge ziekten zijn uit voortgesproken. Wij kunnen dus die onteigening niet anders dan goedkeuren maar moeten ook tevens aan stippen dat er op verschei dene punten van de stad zich nog talrijke ongezonde koten bevinden, die ons gemeentebestuur, zelfs ten prijze van groote geldopofferiugengeen oogen- blik langer zou mogen laten bestaan. De uitgaven, door dergelijke werken van gezondmaking gedaan, zullen door ons geenzins en kunnen door niemand be knibbeld worden, wel te verstaan als men er geene lieve kinders in maakt en geene nuttelooze verkwistingen doet. Al de maatregelen ten voordeele van dee openbare gezondheid, en voorname lijk der werkende klas genomen, zullen steeds door ons goedgekeurd worden. Landbouw. Wij ontleenen aan De Randbode het volgen de dat alle treffelijke landbouwers eu burgers met genoegen en wellicht niet zonder verwon dering zullen lezen. En met zulke uitvindingen en doeningen bewerkt men den ondergang van den landbouw. De magarine Oproep aan de landbouwcomices van België Het landbouwcomice Aalst-Noord beeft de hoop dat alle landbouwcomices van België on derstaande verzoekschrift naar de Kamer der volksvertegenwoordigers en den Senaat zullen gelieven te zenden. De Secretaris, De Onder-Voorzitter, V. Demoob. A. Van dek Schüeken. Het is u niet onbekend, Mijnheeren, tegen welke moeielijkbeden de landbouwer moet worstelen door de uiterst lage prijzen waarop zijne voortbrengselen gevallen zijn. Sedert eeni ge jaren dat de cricis zoo vreeselijk woedt, legt bij zich vooral toe op de veekweek en bet voort brengen van melk en boter. Men mag zeggen dat hij thans zijn eenig redmiddel vindt in den stal ontvalt hem hetzelve dan gaat hij eenen volkomen ondergang te gemoet. Het vervalscben der boter door de margarine geschiedt op eene verbazend groote schaal. De eerlijke landbouwer, die niet vervalscben wil, ondergaat daardoor eeneoneerlijke concurentie, die do prijzen zijner waren doen dalen en hun ne goede faam op de vreemde markten doet verloren gaan. Eene ministerieele omzendbrief van 29 Mei 1885 herinnert dat de Belgisshe landbouw jaarlijks meer dan 12 millioen fran ken boter uitvoerde en, in 1893, hebben wij nog in Engeland, vroeger onze voornaamste verzen dingplaats, 173,745 kilogrammen boter gezon den. Volgens den Moniteur van 26 Januari 1894, is er in België ingevoerd 11,887.555 kilogram men margarine men geeft ons de lijst op van een tiental fabrieken die in ons land bestaan. Het is zeker niet overdreven als men aanneemt dat zij zooveel margarine hebben in het land verkocht als er uit den vreemde is ingevoerd dit bedraagt te zamen 23 millioen kilogram man. Men zegtDe margarine is de boter van den werkman. Deze bewering is gansch ongegrond. De werkman koopt geene marga rine. In alle steden die wij kennen, heeft mon margarine in de groote magazijnen iu depot gesteld om ze in bet gebruik te brengen, doch men heeft ze moeten terugzenden omdat er geene vraag was. Waar zijn nu de magazijnen waarop, volgens de bestaande reglementen, in klare en onuitwisebbare letters en op eene dui delijk zichtbare plaats te lezen staat Verkoop van magarine? In Aalst zijn er geene, doch men vindt er wel waar men ze in het geheim verkoopt. In 1893, heef' men ook 23,000,000 kilogram men kotlij ingevoerd, juist zooveel als wij ver onderstellen dat e margarine is verbruikt. Om die groote massa k :fij aan den man te brengen wordt zij verkocht in groote steden en in de kleinste gehuchten, in de grootste magazijnen en in de kleinste winkeltjes van specerijen. Die zelfde ontzaggelijke massa margarine wordt ook in België geplaats, en men vindt uiterst zelden eenen winkel waar men ze publiek ver koopt. Al deze margarine dient tot bedrog en het vervalschen der boter. Ziehier hoe de zaken rond Aalst toegaan. De margarine komt per ijzeren weg des avonds toe in mandjes van 50 kilogrammen en wordt des nachts met karren en rijtuigen naar. de koop- mans in boter gevoerd. Op afgelegene jilaatsen, in herbergen of wilkels, worden ook eenige mandjes afgezet, en daar komen enkele boeren hunnen voorraad halen 1 Alles geschiedt des nachts Bestaan er middelen om bet bedrog te ont dekken De beer Depaire, Bruylant, Herlaut en Joris- sen, professors van scheikunde in Belgische universiteiten, houden zich sedert lange jaren bezig met het bestudeeren der boterverval scbing. Zij hebben drie der meest bevoegde scheikundigen gelast met hun een verslag te doen. Ziehier wat een hunner M. Bulteiyst verklaart in eene interview van bet Journal de Bruxelles, nr van 3 Februari 1894. Un chimiste spécialisteenm itièred'analyse i du beurre peut conclure a la falsification de ce produit si la quantité de margarine em- ployée pour l'adultérer estaumoins égale a 25 p. c. du poids total do l'échautillon ana lysé. n Wij zijn overtuigd, door hetgene wij ronc ons zien gebeuren, dat men niet met zekerheic kan zeggen dat de boter vervalscbt |is als zij min dan 40 t. h. margarine bevat. Wordt het bedrog ernstig opgespoord Het reglement betrekkelijk bet vervalschen der boter is in voege sedert 15 Januari 1891 en eenmaal heeft het Staatsbestuur een groot getal stalen doen nemen op de botermarkt te Aalst, en allen waren zuivere natuurlijke bo ter 1 1 Ziehier wat wij lezen in hetzelfde num mer van het Journaal de Bruxelles II y a quelquos mois on saisit a Bruxelles tous les beurres des marebés et l'on constate que le puart de ces beurres est falsifié. Poui quoi attendre des mois pour opérer una rafle da ce genre (Vervolg nadien.) De eigenaars van spaarboekjes uitgeg voorden lsten Januari 1894 worden verz zich.met dezelve iu het postkantoor aan te- den voor het inschrijven der intresten van 1 "!3 VAN AALST. Volgens besluit van 28 Februari 1894 he» de Rechtbank de rechtsvordering toegeLi om bet voorloopig concordaat te bekom in de bankbreuk van den heer Leon Pauv koopman in Ellegoederen te Geeraardsbei en heeft de bijeenroeping der schuldeisc vastgesteld op Donderdag 22 Meert 1894 9 ure 's morgen» ter gehoorzale van de Re bank. Aalst 28 Februari 1894. Voor gelijkvormig afschri, De Griffier, H. J. PAPPAERT. Zijt gij uit het rozig Ooaten tot de hemelsfeer geklommen Om vandaar een ♦lik te werpen op de ontelbre legerdrommen Morgen wis de strijd neemt aanvang, morgen vloeit weer menschenbloed Voor de vrijheid I zeggen vorsten voor de heerschzucht spreekt 't gemoed Wis dan zijt ge uw glans gaan bergen achter bosch en boomenkruinen, Om den doodenschouw te ontvluchten en des slagvelds ramp en puinen Dan hebt gij bij 't nederdalen wis een bloedgen traan gestort Op het graf dat vriend en vijand ondereen gegeven wordt En daar rijst gij, zonne, weder lachend door het Meigewemel Lachend als een stroom v^n luister in den helderblauwen hemel... 'k Wil vergeten zucht en klachten, 'k wil der twijfelsmarte los, Droomen van een nieuwer leven, gansch alleen in 't droomrig bosch. Vietorien Van de Weghe. is overal gevraagd. Van d«n 23 Februari tot dsn 2 Meert 1894. GEBOORTEN Mannelijk 8 1Q Vrouwelijk 11 OVERLIJDENS. M. Nacbtergaele, w"Soscie, z. b. 60 j., Korte Nieuwstraat. P. Schellaert, w' Van den Bergh, winkel. 62jZoutstraat. J. Calle- baut, m. DeGendt, kuipsr, 41 j., Zoutstraatp. A. Van dan Steen, wr Lintbout, z. b. 65 j., Windmolenstraat. A. Beeckman, wr Leveau, z. b. 73 j., Lange Ridderstraat. A. Van den Broucke, bez. 73 j., Esplanade. 15 kinderen onder de 7 jaren. AALST 3 Maart. Per 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. 15-00 16-U0 Haver. per 100 kil. 16-00 17-00 Aardap. (roode de 100 kil. 4-00 5-50 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter,de 3 kilogram. 7-20 7-92 Eijersde251-63 1-81 Vlas per 3 kilos 4-25 5-27 Viggenenper stuk, 1* soort 30-00 2* 35-00 STAD AALST. VERKOOPiNG VAN liggende in het Slachthuis te Aalst. Het Kollege van Burgemeester en Schep dezer Stad, maakt bekend dat er op Zate 10 Maart 1894 om elf ure voormiddag, bet ambt van Deurwaarder Jozef DE VÓ. Aalst, zal overgegaan worden tot de open verkooping van 35 koopen allerbeste Mesl omtrent de 2 karen ieder, liggende ii Slachthuis te Aalst. Op gewone voorwaarden en tijd van 1 ling mits goede borgstelling. Gedaan te Aalst, den 2 Maart 18? De Burgemeesti De Secretaris, VAN WAMBEE Edm. scheerlinckx. Bestuur der Registratie en Domeiner OPENBARE VERKOOPING en verdroogde BOOMEN. Op MAANDAG, 5 MAART 1894, om 2 ure namiddag, zal de ondergeteekende Ontrangei Domeinen te Aalst, openbaarlijk verkoopen a) 17 koopen SNOEI, komende van de Knotw ge» wassende langs den steenweg van St. Niklaas Geeraardsbergen, tusschen de palen 7 en 8, o; grondgebied van Gysegem en tusich«n den pi en het gescheid met Ilofstade en Aalst, o grondgebied van Hofstade. b) 5 verdroogde BOOMEN staande tusiche palen 9 en 11, langs bovengemelde kassei. Men vereenige zich ter herberg Het Roe te Hofstade. Met comptant geld en volgens gewone cond De Ontvanger, PILLAER1 De Notaris BRECKPOT te Aal%t, zal bevoegd ambt op Woensdag 7 Meert 1894 12 uren stipt te middag, openbaarlijk vei pen ÏOO koopen Kanaboomen, staande te Denderhautem, in de Wildebee Welle aan de Wildebeek, Kranmeerscb Erembodegem op Terjoden, Ninoovschen st weg, den Avaan, Stekskesmeersch en bet deken. Studie van den Notaris BRECKPOT, te i Venditie van TE AALST, aan de 2 Kaaien der Vaart. Op DONDERDAG 8 MAART 1894, o uren namiddag. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal c baarlijk verkoopen groot 1 aar 80 centiaren. Bewoond dooi heer Trentels, aan fr. 700.00 'sjaars. Instel, Maandag 26 Februari 1QQ Verblijf, Maandag 12 Meert Ingesteld fr. 10,0C Om 3 uren namiddag ter Eataminet bon Coin to Aalst, Statie Plaats. Bij dadelijke uitwinning OPENBARE VERKOOPING van te Aalst. De Notaris DE PAUW te Aalst, daartoe beno zal krachtens bevelschrift van den heer Voor: der Rechtbank van eersten aanleg te Dendermoi date 1 Maart 1894 en achtervolgens artikels 90 en gende der wet van den 15 Oogst 1854, openbai verkoopen EERSTEN KOOP Drij WOONHUIZEN met h Erven en Tuin, zeer wel geschikt tot hst oprichtei nieuwe Huizen, gestaan en gelegen te Aalst, ten i hoofde in de Soherrestraat, gekadastreerd sec nummers 430l en 430m, met eene grootte van 4 ar centiaren, grootte volgens titel circa 4 aren 61 c aren, palende oost de heeren Mahieu en Jei Désire Eranck, zuid de .Soherrestraat, west de hi August Van Waeyenberghe en Petrus Van Kerck en noord M. Edmond Steleman, Bewoond door Thédore Van Kerckhoven en P De Nil TWEEDE KOOP Een Huis met zijne Erve. in grond volgens titel 98 centiaren, te Aalst, Post straat, hekend ten kadaster sectie B nummer 4 met eene grootte van 1 aar 10 centiaren, palende en zuid August Van Wayenberghe, west den Edmond Steleman en noord dan voorgaanden koe Bewoond door Leo Van der Eist. ZITDAGEN Om 3 ure namiddag ter herberg IN DE WINDEN bewoond door den heer Ernest ladi Perrjema.Ni te Aalst, Keizerlijke Plaats. Mt Ie iu vol ume oor- at eu oreu JOve itrup root LM,

De Dendergalm | 1894 | | pagina 2