EIGENDOM prachtig Mobilier WINKELHUIS Te huren. Koophandelsrëchtbank OUDHEDEN BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. met Hof, B. Scliouppe-Van dor Taelen Antwerpen. Verschrikkelijk onge valinde TentoonstellingMaandag is de brug ▼an dt-n bestuurbaren ballon ingestort. Een werkman, welke onder de brug ziju eetmaal nam, werd onder de instoiting berra en en ver pletterd. Het is de genaamde Andró Claus, 34 jaar, wonende Lepelstraat, 32. Onmiddellijk werden pogingen aangewend om den ongeluk kige van onder de ingestorte brug te balen. Men bracht h'-m vervolgens naar het Elis.ibethgast- huis alwaar hij des avonds overleed. Had de brug weinig tijds vroeger ingestort er waren voorzeker een 50tal slachtoffers ge weest. Men heeft een ieverig onderzoek ingesteld ten einde de oorzaak van het betreurenswaar dig voorval te kennen. Door deze instorting zullen de werken van den bestuurbare bal Ion voorzeker eeue maand vertraagd zijn-. André Claüs is gehuwd en heeft drij minder jarige kinderen. Een ongeval dat dinsdag morgen plaats had, heeft veel ontroering in de stad en vooral aan de dokken verwekt. Een loodsïeerling M. Michaux, wonende vreeschhouwerstraat, is O'ereeu schip geslagen en verdronken. M. Michaux is gehuwd en vader van familie. Het was een braaf er oppassend man. Zijn lijk is nog niet opgevischt. Ziehier hoe een bla 1 dit ongeluk verhaalt ■(Ongeluk op de Schelde) Een weinig stroomop waarts der zuiderdokkeu ligt gewoon lijk eene loodsschuit, die door. aans gebezigd wordt voor den dieust van het loodswezen op de Schelde, als het plaatsen van boeien? het overbrengen van materieel nam1 Vltssiugen. Deze morgend rond half 8 had de stoomboot der policie van de reede, bevel gekregen deze loodsboot Van hare ankerplaats te balen-, om lading voor Vlissingen in te nemen Bij het te verrichten wetk stapte do loods- leeiling Michaux in de sloep van "t v rnrtuig ®ver, doch door eene verkeerde beweging, viel hij in de Schelde, en kwam niet meer boven. Michaux was een wakkere 28 jarige jongen, die nooit sterken drink gebruikte en bij al zijne gezellen geerne gezien werd. Hij laat een vrouw met twee kinderen achter. Het personeel van het loodswezen is door dit ongeluk diep getroffen. Brand van het kasteel Ter Mottenie Anrtselaer. Woensdag morgead is het kas teel Ter Motten, te Aartselaer, toehoorende aan M. den baron Ullens-Modaff. glad afge brand. 'tlsjbaron Ulleus zelf, die rond 4 ure, de eerste den brand gewaar werd. Aanstonds gaf hij het alarm en wekte zijn huisgezin en het dienstbodenpersooneel. Jufvrouw Ullena sproig op haren velocie- peed en ging hulp halen naai do gendarmerie, ■op 10 minuten van het kasteel gelegen. De brand was ontstaan, volgens het schijnt, op het tweede verdiep, en nam zoo schrikkelijk toe, dat aan geen redden te denken viel. Uitge zonderd eenig zilverwerk en wat meubelen, is alles, meubelen, familiesouveniers, brandkof- fers, alles is de prooi der vlammen geworden Toen de pompiers van Boom ter plaats kwa men, was er niets meor te doen dan de bran den-Ie puiuen af roeien. De brandschade is ver zekerd voor 75.000 frank. Namen. Tusschen Monthenné en Fu may is de vrouw P..., wonende te Fumay, op den openharen weg vermoord gevonden ue- vsns het slachtoffer, iu den bloedplas, lag haar liarig kind te slapen. Een kerel wordt beschul digd van dien moord, welke sedert lang vrouw P... door zijne aanvragen niet meer gerust liet. Philippeville. Dynamiet fabriek ont ploft. De dynamic tfabriek gelegen op het grondgebied van Matagne-la-üiande, eene kleine gemeente van slechts 320 zielen, is dins dag avond, rond 6 ure, ontploft. Zekere werkman, Lafflneur genaamd, die aan de nitro-glyc.rine arbeidde, werd op den slag gedood. Gelukkiglijk was hi j gansch alleen in het lo kaal waar de ontploffing plaats had en dat af gezonderd en versterkt was. Van het slachtoffer is geen brokje overgeble ven Zoo hevig was de slag. Laffineur laat eene weduwe en twee kinderen achter. 's Gravenbrakel. Eene vrouw van het gehucht Mitant-des C imps, te La Louviére de genaamde Pauline Van Steenkiste, 47 jaar oud, moeder va vier kinderen, bevond zich iu de Hamoir-Waroquéstraat, alhier, op het oogenblik dat een trein iu volle vaart naar Beaumne stoomde. De ongelukkige werd gevat, doch had geluk kig den tijd om een der buffers vast te grijpen en er zich aan vast te klampen, tot i>p het oogenblik dat de trein kou stilgehouden wor den. Reeds waren hare beeneu onder de loko- motiet vast, en men heeft nog zekeren tijd moe ten werken om het slachtoffer los te makeu Vrouw Van Steenkiste heeft eukel eene wonde aan de boenen en eene verstui cing. Creheimziunige zaak JB iii te ii land. Frankrijk. Hei anarchistisch monster Emile Henry te Parijs is, naai men weet, van zijn doodvonnis niet in hooger beroep gekomen, Hij wil ook niet, dat gratie voor hem zal gevraagd worden, zooals zijne diepbedroefde moeder hem bij haar bezoek op jl. vrijdag in de gevangenis voorstelde, bij madame Carnot, de eebtgenoote van den president der republiek te beproeven - Beschouw mij als dood, zeide bij koel tot haar. Hij verzocht baar tevens, niet bij hem terug te komen. - Het leidt tot niets, zeide bij tot haar, dat gij etu ige zijt van mijn laatste uren. Do vrouw weende bitterlijk. En terwijl Henri van haar afging, keerde bij zich om en riep baar toe vaarwel 1 De afschuwelijke kerel verhoedt zich name lijk een held te zijn en als martelaar heldhaftig te moeten sterven En toch is hij gebleken niet eens de misda dige idealist te wezen, waar hij voor poseert, maar eenvoudig een gemeene inbreker van be roep. Men had er al lang aan getwijfeld, dat hij van clielstal moest geleefd hebbpn, maar sinds de aanhouding Van zijn vriend Ortiz en andere medeplichtigen is de rechter tot de zekerheid gekomen dat Henry tot eene dievenbende be hoorde. Men vond als zoodanig twee brieven van zijn hand, geteekeud Robert, Duitschland. De levendbegravenen gered. dinsdag heerscht'- er groote vreugde in Gratz kanongebulder van bet fort deed de bevolking aankondigen, dat de zeven opgesloteu in het Luegloch waren gered. Tegen aller verwachting in, werden ai de leden vaD bet gezelschap levend te voorschijn gebracht. Negen verschrikkelijke dagen had den zij in bunnen donkeren kerker doorge bracht, ten prooi aan honger en door het water in de grot genoodzaakt voortdurend te blijven staan. Voor de heldhaftige redders is deze geluk kige uitkoiHst eeue groote voldoening. Het red dingswerk gin a met bijna onoverkomelijke be zwaren gepaard alle pogingen, die men eerst iu het werk had gesteld om het water af te dammen, waren mislukt, en tevergeefs waag den eenige koene zwemmers hun leven om in de grot door te dringen, De bekwaamste inge nieurs waren'ten einde raa i, en toch moest er sn 1 gehandeld worden, want ieder uur vertra ging kon noodlottig worden, voor de ongeluk- kigen. Eindelijk beSldöttnen de rots met dyna- ■miet te doen Springen, maar ook dit werk vor derde slechts langzaam, daar de rotswanden zeven meter-, dikwaren. Al dien tijd slaat eene talrijke menigte met spanning het reddingswerk gade. Vrouwen, moeders en vrienden wachten in doodelijke onrust den uitslag af, en bezwoeren rle genie soldaten om toch haast te maken. Toen de levendbegravenen eindelijk te voorschijn wer den gebracht, was het een tooneel van onbe- schrijfelijken geestdrift. Spanje Broedermoord op een kerkhof. Een bloedig drama is gebeurd te Quintauar del Or den, kleine stad van 10,000 inwoners, gelsgeu in de provincie Toledo (Spanje.) De gebroeders Cofija waren handelaars, die reeds sedert lang aldaar gevestigd waren. Zij werden algemeen geacht. De oudste, Isidro, was 32 jaar de jongste, Eloy, 25. Sedert ee-nigen tijd waren zij door geldkwes ties diep verdeeld, en 't gebeurde dikwijls dat er hevige twisten ontstonden, 't Is ingevolge een dier twisten, dat het volgende plaats had. Beide broeders hadden besloten te vechten de ontmoeting zou plaats, hebben op eene af gelegen plaats, het stadskerkhof, zonder ge tuigen het wapen was do revolver of de dolk, naar verkiezen. Op het gestelde uur ontmoetten de twee broeders elkander op de aangeduide plaats, achter op het kerkhof. Rechts en links grafstee- nen, waarover du wilgen treurend hunne takken lieten hangen, of welke door sombere cypres- sen beschaduwd waren. De dichte hoornen ver borgen de vechters voor betoog der voorbij gangers, die overigens zeer zeldzaam waren, daar het slechts 7 uur in den morgend was. Toen de beide broeders tegenover elkander stonden, nam Isidro, de oudste, het woord. Zijn bleek gelaat, zijne koortsachtige blikken en bevi-nde lippen veriaadden der, hevigen iuwendigen strijd, die hem vreeselijk deed lij den. Eb wel, neen, ik zal niet vechten Zijt gij bang vroeg Eloy op kouden toon. Neen, ik heb er een afschuw van ons bloed te vergieten, een nog grooteren afschuw het uwe te zien vloeien. Gij zijt bang, zeg ik u 't Zij zoo Maar vechten zal ik niet. Öp die woorden wierp Isi iro zijnen revolver verre weg iu het gras, en zegde Stoot nu toe I dood üwen broeder indien gij durft. En zijne borstontblootende voegde hij er bij Ziehier mijn hart. Eloy wendde het gelaat af, maar zijn broeder had nog geene tien stappen gedaan om heen te gaan of hij sprong met. opgeheven dolk naar hein toe en bracht hem verscheidene steken in den rug toe. Isidro viel in zijn bloed badend. De moordenaar stak nog altijd voort toen hij reeds dood was. Eenige oogenblikken later zag de burge meester van Quintanar del Orden eeneu man zijn kabinet binnentreden, wiens gelaatstrekken verwrongen, wiens oogen verwilderd en wiens kleeren verscheurd waren.'t, Was Eloy dU den bloedigen dolk nog in de haud houdend zich kwam gevangen geven. Amerika. Eene aardbeving in Venezuela. Ï0.GO0 dooden. Te New-York is uit Caracas een telegram ontvangen meldende dat door eene aardbeving de steden Laguncillas, Ciguara en San;JuaD zouden iu puin zijn gelegd. Enkele dorpen in 't Westen vau Columbië zouden insgelijks verwoest zijn. Men schal het getal dooden reeds op 10.000. VAN AALST. Bij b' sluit der Koophandelsrechtbank vaA Aalst op 9 Mei 1894 genomen, wordt hét voorkomend concordaat bekrachtigd, dat aan den heer Pius De Vogelaer, kleermaker te Sottegem toegestaan was. Voor gelijkvormig afschrift: De Griffier, H. J. PAPPAERT. Aalst, 9 Mei 1894. OPENBARE VERKOOPINGr van eenen schoonen en welgelegen te AALST, Niauwstraat. De Notarissen DE PAUW en BRECKPOÏ, te Aalst, zullen op nbaarlijk verkoopen Eenen schoonen en welgelegen Eigendom-, te Aalst, in de Nieuwstraat, groot 13 aren, bestaande in Een Reutenieishuis met Hof, eu Koetspoort gevende op de Hopmarkt met Stallen, Remisieu en schoonen Lusthot met Paviljoen, zooals op de gedrukte plakbrieven en plan is aangeduid, verdeeld iu 3 doelen l6 Koop Het schóón Woonhuis, hebben de 8choone Salons, Eetzaal, Keuken, Wascb- buis eu verdere gerieflijkheden met Hof, groot 4 aren 80 centiaren. 2* Koop De Koetspoort met Stallen, Remisien en Hof, groot 2 aren 60 centiaren. 39 Koop Den schoonen Lusthof met Pa viljoen, groot 5 aren 60 centiaren beplant met Fruitboomen. Laatst bewoond geweest door Mm8 W' Vati Langenhove-B iebuyck Voor het bezichtigen van den Eigendom zich te begaven ter studie van den Notaris DE PAUW. Distel Donderdag 11 mi 16g4 Verblijf Donderdag 31 Om 4 ure namiddag ter estaminet Het CoMMERCiEHUts n bewoond door d'heer Joseph Van der Vorst, Groote Markt, te Aalst. Door sterfgeval te en om uit onver deelheid scheiden. Van den 4 tot den 11 Mei 1894. GEBOORTEN Mannelijk 6 Vrouwelijk 3 HUWELIJKEN. P. De Coninck, tw. met P. Van Vaerenbergh, hr. Fr. Hofman, wildverk. met M. Verbee- ren, br. P. Van der Haegen, w-ver, met J. VandeMaele, tw.J. Cornelis, tw. met T. Nieuwlaudt, br. F. Chavé, tw. met T. Van den Broeck, tw. P. Kuys, plafonn. met M. Van de Velde, tw. J. Herte, broodb. met P. De Smet, kleermaak. J. De Schaepdryver, Bchrijnw. met J. Barrez, br, OVERLIJD ENS. T. Segers,vr. T'Joncke, werkm. 66 j.. Bin- nestraat. L. Van Hemden, m. De Bruyn, werkm. 67 jSt. Job. S. De Wolf, z. b. 74 j., Klapstr. C. De Fraine, w* De Bruecker, dagl. 74j., Gentschensteenw. T. De Loose, m. Van der Meeren, bed. 64 jHopmarkt. 5 kinderen onder de 7 jaren. AALST 12 Mei. Per 1 heet. 23 lit 50 cent TarweH- Masteluin Rogge Haver. per 100 kil. Spelt Geerst Aardap. (roode de 100 kil. A-rdap. (geele) nieuwe. B^er.de 3 kilogram. Ejrsde25 Vla3 per 3 kilos Viggeaett per stuk, 1' soort 27-50 2* 35-C0 OPENBARE VERKOOPING van het en het Vermaard Kabinet van van wijlen Mr en Mme Van Langenhove-Biebuyck te AALST, in de Nieuwstraat. De Notarissen DE PAUW en BRECKP0T, te Aalst, zullen openbaurlijk verkoopen ten verzoeke van wie het behoor', ten sterf huize van wijlen M' en Mmo Canaille Van Langen- hove-Biebuyck, te Aalst, in de Nieuwstraat, te herinnen den Maandag 11 juni 1894 en volgende dagen, telkens om 8 ure 's mor gens en 2 ure namiddag hetgene volgt, t« weten Het prachtig, MoLilier, Zilver- Werk, verschillige soorten van Wijnen, alsmede de schoone en vermaarde verzameling van Oudheden van zelfde Mr en Mmé C. Van Langenhove-B iebuyck. N. B. Eerstdaags te verschijnen plakbrieven en catalogen zullen de stipte orde, dagen en uren bepalen der veiling van de verschilli e soorten van Meubelaire en andere roerende goederen alsmede van de Oudheden. "Verkoopingr een schoon van te AALST, Leopoldstraat. De Notaris DE WINDT, te Aalst zal open» baarlijk verkoopen Een schoon en gerieflijk WINKELHUIS met Erve en Hof, te Aalst Leopoldstraat N° 20, gecadastreerd ste A N° 404, groot 200 meters vierkant. Bewoond bij Jufvrouw Constance Van de Voorde. Ingebruiktreding met het betalen der koop som. ZITDAGEN: Juai 1894. Om 4 ure namiddag, ter Estaminet Ad Comte d'Egmontte Aalst, Groote Markt. 14-50 Een HUIS met Magazijn, Poort en Stal, te Aalst, Cumontstraat. Zich te bev ragen bij den heer Dr DE WEN D1 Nieuwstraat. Lange Zoutstraat 3, Aalst. Besten Roltabak, Rooktabak Depot der Fabriek Evariste Aalst. en Snuif. De Bruyn, ANTWERPEN-GENT-LEÜVEN. Er wordt beweerd dat naarmate het onderzoek vordert, de onderzoekende magistraten de zekerheid opdoen dat zij op goeden weg zijn. Mad. Jouiaux houdt voortdurend hare onschuld staande, Men verzekert dat er aan den onderzoeksrechter o«ii6 «onderlinge verklaring is gedaan, Mad. wed. Faber, schoonmoeder van mad. Joniaux, was ziek geworden in den loop van verleden jaar. De hec-r en mad. Mertens, geboren mejuffer Jeanne Faber, terwijl mad. Joniaux, die sedert langen tijd met laatstgemélde overhoop -lag, alle morgendeD nieuws over deu zieke kwam vragem Öp zekeren avond bevond zich madame Joniaux ten huize van mej. Emilie Ablay, in de Hamerstraat, met eeue andere harer zusters. Mad. Joniaux stelde voor de tafel te doen kloppen. Mad. Joniaux stelde de volgende vraag aan dén geest v Zal mad. Faber het geneesmiddel inne men dat meu haar aanbieden zal Hoelang zal zij nog leven D9 magistraten hebben zich dinsdag naar Boitsfort begeven, ten huize van mad. B..., eene der zusters van de beschuldigde. De huiszoekiug heeft meer dan een uur geduurd. Mad. B. is door den onderzoeksrechter ondervraagd geworden. Sc Mad. Balti, de gezellin en vHendii van mej. Emilie Ablay, heeft de woning van laatstgenoemde verlaten, om zich zooveel mogelijk aan èenen kïeschen en moei lijken toestand te onttrekken. Men weet dat mad. Balti verscheidene malen ondervraagd is geworden en hare vei klaringen niet altijd overeenkomen met die gene van mej. Ablay. Éen getuige heeft verklaard dat de laatste dagen voor zijne dood Alfred Ablay ten prooi was aan hevige onpasselijkheden, duizelingen, krevelingcn, enz., al kenteekens van vergiftiging. Toen, deu dag voor de dood, mad. Joniaux niet haar broeder de woning harer zuster, Hamerstraat, verliet, zou men op haren etoel een pakje morphine gevonden hebben, dat Uit haren zak was gevallen. De scheikundigen hebben in de lever van Alfred Ablay 10 oentigrammen chlorbydraat van morphine g, vonden. In zulke hoeveelheid werkt de morphine als vergiftde geneesheeren mogen aan een volwassen zieke niet meer dan 3 centigrammen morphine per 24 uren toedienen. Men berekent dat gansch het lijk van Alfred Ablay ongeveer een gram morphine moet bevatten. De magistraten met het onderzoek dezer beruchte zaak gelast hebben aau Mevrouw Joniaux gevraagd dat zij de schuldeischers zou doen kennen welke zij moet bevredigen bij middel der levensverzekering van 100.600 frank. Onveranderd antwoordt Mev. Joniaux, zich kwaad makendZoekt dit gaat mij niet aan ziet in de brieven en in de papieren van Alfred zij zullen u mis- spoor dier schuldeischers brengen. •sohien op het spoor i Set onderzoek dêr beruchte zaak Mev. Joniaux zal binnen een drietal weken worden gesloten. Ontelbaar zijn de ourechtetreeksche bewijzen van plichtigbeid wélke tegen Mev. Joniaux werden verkre gen iu zake der vergiftigingen gepleegd op M. Vauden Kerckhove en Mej. Leouie Ablay. Hêl sehiint nochtans dat experten-scheikund'igen geene sporen van vergif in deze tweeli|ken meer kun nen vinden, daar ze sedert te langen tijd werden be graven. Boven al deze onrechtstreeksche bewijzen, vertoont zich echter M. Alfred Ablay-, met al de bijzonderheden welke gepaard gingen met zijnen dood en welke ver schrikkelijk zijn voor de betichte daar het onmogelijk is den zelfmoord te pleiten-. ï)e veroordeeling van Mev. joniauk-, zoo zegt men in het jüsticiepaieïB te Antwerpen, is mogelijk en zelfs waarschij nlijk. De experten-scheikundigen hebben cenen briefopen- haar gemaakt Waarin zij verklaren, dat zij aau nie mand de machtiging hebben verleend of zullen ver- leenen de uitslagen hunner werkzaamheden mee deelen aan de dagbladen. 12-50 11-00 15-50 00-00 00-00 §-00 5-00 6-00 1-53 4-00 J5-50 14-00 11-25 17-00 00-00 00-00 5-50 5-5<) 7-36 1-71 5-00

De Dendergalm | 1894 | | pagina 3