Te huren. EIGENDOM prachtig Mobilier HOOIGRAS, WINKELHUIS OUDHEDEN Venditie van Hooigras Stedelijke Zwemkom. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. B. Sclroiippe-Van der Taelen, Brasseries et Malteries réunies Société Anonyme en Liquidation. Hooi- en Nagras verulitie mét Hof, door het brandende vocht. In eenen ocgenblik was zij door vlammen omringd. De ongelukkige heeft talrijke brandwonden aan den mond, de borst, de maag, den buik en de beenen. Haar toestand is zoo erg dat men geene hoop heeft haar te redden. Haar man, die haar hulp wilde brengen, werd vreeselijk verbrand aan de handen. Schrikkelijk ongeluk in eene koolmijn te La Louvière. Rampzalige gevolgen. Over eenige dagen vonden de twee gebroeders La- vaudhomme den dood in eene koolmijn te La Louvière, zoo als onze lezers weten. Hunne zuster Jeanne, dienstmeid alhier, verdween spoorloos na dit rampzalig nieuws te hebben vernomen. Zij was zinneloos. Al de opzoekingen der politie bleven vruchte loos. Dinsdag morgen ontving deze den volgenden akeligen telegram Alle verdere opzoekingen naar Jeanne La- vandhomme staken. Haar lijk werd uit de Sam- ber opgevischt. Buitenland, Frankrijk. Halsrechting van Emiel Henry. "Nadere bijzonderheden. Duinkerks. Drie visschers van de vfsschersboot Henri Daniel zijn zondag voor Duinkerke door eene zware golf weggeslagen, op 't oogenblik dat de boot zijne netten in haalde. Niettegenstaande de moedigste pogingen heeft men geen van de drie kunnen redden. Roubaix. Vreeselijke brand. 1 doode. Een vreeselijke brand heeft zondag nacht, rond 1 1/2 ure, de woning van M. Désiré Du- puis, kruidenier, rue Pierre de Roubaix, 75, ten gronde in asch gelegd. De bewoners hadden enkel den tijd in allerhaast te "luchten. Het lijk van den neef van den heer Dupuisisom 4 1/2 ure van onder de puinen gehaald. De oor zaak van den brand is onbekend. Het vuur heeft ook schade veroorzaakt aan de huizen, betrok ken door Mad.1 Lepoütre en L. Foelix. Oostenrijk. Ijselijkheden. Uit Gleiwitz (Oosten rijk) wordt bericht dat de moeder der twee broeders Koziollek, die verledene week door den beul R indel onthoofd zijn, de lijken beeft opgeëischt en deze aan hei publiek heeft ge toond. De gelaatstrekken van den jongsten zoon waren afgrijselijk om zien, ook was de moeder verplicht dit hoofd voor het publiek verborgen te houden 'Intusschcn haalde de vrouw in bijwezen van getuigen, meermalen het hoofd van haren oud sten zoon uit de kist, om dit hartstochtelijk te omhelzen. De begrafenis had plaats in bijwezen van de moederen eeneu broeder der gedoodstraften, benevens eenige vrouwen. iaar het Van den 18 tot den 25 Mei 1894. GEBOORTEN Manuelijk 7 Vrouwelijk 13 OVERLIJDENS. F. Matthys w' Mdrlier z. b. 72 j., Gentsche- steenw. M. Van dtn Abbeele, kloosterlinge 50 jPontstr. J De Sadeleer, w" Van Keer, z. b. 79 j., Zoutstraatp. H. Masure, kloos terlinge, 75jAchterstr. P. De Va'lck, m. Van Nuffel, olieslager, 40 j., Boterm. S. Cailebaut, z. b. 70 j., Achterstraat. 1 kinderen onder de 7 jaren. AALST 26 Mei. Per 1 heet. 23 lit 50 cent. fr 14-50 15-50 Masteluin 13 00 14-00 10-00 10-70 Haver. per 100 kil. 15-50 17-00 00-00 00-00 Geerst 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 6-00 6-50 Anrdap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter,de 3 kilogram. 6-00 7-18 Ejdrsde25 1-63 1-80 Vlas per 3 kilos 3-50 4-00 Viggenen per stuk, 1" soort 25-00 2" 30-Ou Lange Zoutstraat 3, Aalst. Besten Roltabak, Rooktabak en Snuif. Depot der Fabriek Evarisle De Bruyn, Aalst. Een HUIS met Magazijn, Poort en Stal, te Aalst, Cumoutstraat. Zich te bevragen bij den heer Dr DE WINDT Nieuwstraat. STAD AELST. De Stedelijke Zwemkom is geopend op Don derdag 24 Mei. Des Dijnsdags en Donderdags zal de Zwem kom van 3 1/2 ure tot 5 ure 's namiddags gesloten zijn. De overige dagen der week, uitgezonderd den Zondagzal ze gesloten blijven van 3 1/4 ure tot 4 1/2 ure. Op deze "Uren blijft de zwemplaats uitsluite- lijk ten dienste der leerlingen van de Pupil lenschool des legers. De kom zal uitsluiteiijk voor de vrouwsper sonen toegankelijk zijn alle Dijns-en Vrijdagen van 9 tot 12 ure 's voormiddags. openbare VerkoopING van eenen schoonen en welgelegen te AALST, Nieuwstraat. De Notarissen DE PAUW en BR' .CKPOT, te Aalst, zullen opmbaarlijk verkoopen Eenen schoonen en welgelegen Eigendom, te Aalst, in de Nieuwstraat, groot 1*3 aren, bestaande in Een Rentenieishuis met Hof, eu Koetspoort gevende op de Hopmarkt met Stallen, llemisien en schoonen Lust hot met Paviljoen, zooals op de gedrukte plakbrieven en plan is aangeduid, verdeèld in 3 doelen le Koop Hot schoon Woonhuis, hebben de schoone Salons, Eetz'aai, Kouken, Wascb- huis en verdere gerieflijkheden met Hol, groot 5 aren 22 centiaren. Ingesteld fr. 20.100. 28 Koop:-De Koetspoort met Stallen, Remisieu en Hof, groot 2 aren 18 centiaren. Ingesteld fr. 4000. 3° Koop Den schoon:n Lusthof met Pa- vilj oen, groot 5 aren 60 centiaren befplant met Fruitboomen. Ingesteld fr. 4000. Laatst bewöoud geweest door Mms We Van Langenh ove- B iebuyck Voor het bezichtigen van den Eigendom zich te begeven ter studie van den Notaris DE PAUW. Instel Donderdag 11 M 1cC], Verblijf Donderdag 31 Om 4 ure namiddag ter estaminet Het CoMMERCiEHUts bewoond door d'heer Joseph Van der Vorst, Groote Mirkt, te Aalst. De Liefhebbers zullen den Eigendom mogen samenvoegen naar hun goeddunken, zoo wel lot 1 met 2, als lot 1 met 3 en ook lot 2 en 3. N. B. Onder geen hoegenaamd voorwend sel zal er een derde zitdag bepaald worden Etude du Notaire ROBERTI aLouvain. Door sterfgeval te en om uit onver deelheid. scheiden Le 8 Juin 1894 a 5 heure de relevée, il sera procédé dans les magnsins de la Bras serie app Ié» La Pleur d'Or ancienne flrme Constant Beckx n°8 36 et 47, rue des Brasseurs a Louvain, a la vente publiquest par lots de 1° 2200 hectolitres environ de Lambic d'un, deux et trois aas d'age 2° 1250 hectolitres environ de Faro d'un et deux ans d'age 3° 1250 hectolitres environ de Bière de Mars. Ces Bières pourront êtra dégustées les 5, 6 et 7 Juin 6e 2 k 4 heures. Les acquéreurs devront dans les 30 jours de la vente faire soutirer a leurs frais et dans des futs leur appartenant les lots de bière leur adjugés. La vente definitive de la Brasserie ci-dessus, paumée a 109750 francs, aura lieu le 8 Juin 1894 a 1 heure de relevée eu la salie des ventos par Notaires .a Louyaüj, OPENBARE VERKOOPING van het en het 'Vermaard Kabinet van van wijlen MT en Mme Van Langenliove-Bicbuyck te AALST, in de Nieuwstraat. De Notarissen DE PAUW en BREUKPOT, te Aalst, zullen openba irlijk verkoopen ten verzoeke van wie het behoor', ten sterf huize van wijlen Mr en Mm'Camille Van Langen- hove-Éiebuyck, te A ilst, in de Nieuwstra<t,, te beuinnen den Maandag 11 Juni 1894 en volgende dagen, telkens om 8 ure's mor gens en 2 ure namiddag betgene volgt, te weten- 'Het prachtig, Miobilier, Zilver1- Verk, verschiilige soorten van Wijnen, alsmede de schoone en vermaarde vër/auieling van Oudheden van zeilde Mv en Mm' G. Van Langenhove-Bicbuyck N. B. ''Eerstdaagste' vèrScbijnèn plakbrieven,, én catalogen zullen de stipte orde, dagen en ■uren bepalen der veiling van de verschilli e- soorten van Meübelaire eh andere roerende goederen alsmede van de Oudheden. Dijnsdag 6 Juni 1894. a. Om 10 uren voormiddag, te A-ilst.-Schaar- beke, aan den Tragel der vaarten St. Apolonia. b.'0m2uren namiddag, te Aalst-Mijlheke, in de BfergetneerSschen, aan den Brusselsehen- steenweg Kasteel van Ronsevaal en Lambrecht- meersschen. c. En om 5 uren namiddag, te Moorse!, aan 't Hof Texel door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. te Wanzele. Circa 40 koopen Hooigras, OPENBARE VERKOOPING te Audegcm, Sclioonaarde, Berlaere, "Wichelen, Cherscamp en Srheïïebelle. A.Oml uur nanoen, ter herberg genaamd De Stee n bij sieur Auguste Boemans, tn Schoonaarde Dorp Gemeente Audëgcm, Gemeente Schopnaarde. Gemeente Wichelen. Geiiieente Berlaère. B. En om 2 ure namiddag, ter herberg in Den Casino bij jufvrouw weduwe Leus, te Wichelen, aan de Dorpplaats Gemeente Wichelen. Gtméenien Cherscamp en Scheïlebclle. Vej-kooping een schoon van t© AALST, Leopoldstraat. De Notaris DE WINDT, te Aalst zal open- baarlijk verkoopen Een schoon en gerieflijk WINKELHUIS met Erve en Hof, te Aalst Leopoldstraat N° 20, gecadastreerd s'8 A N° 404, groot 200 meters vierkant. Bewoond bij Jufvrouw Constance Van de Voorde. Ingèbruiktreding met het betalen der koop som. ZITDAGEN Juni 1894. 'Instel 16 Verb lij t 30 Om 4 ure namiddag, t r Estaminet u Aii Comte d'Egmont te Aalst, Groote Markt. Parijs, 21 Mei. Dezen morgend, om 4 ure. is Emiel Heury op de Place de la Roquette, te Parijs gehalsrecht. Hij heeft de hulp van den aalmoezenier geweigerd. Bij zijn bezoek aan president Carnot had de advo- kaat Hornbostel de droefheid der moeder van Henry ingeroepen en gezegd dat men niet moest wanhopen over de beterschap vaneen 20 jarig kind. De heer Carnotantwoordde dat hij de gevoelens van Mr Horn bostel begre.ep en dat hij in zijn besluit zich enkel door den geest van rechtvaardigheid zou laten gelei den. Na het vertrek van Mr Hornbostel verwittigde het bakinet van den president den zegelbewaarder dat de heer Carnot niet te beslissen had over het dossier eencr genadevraag welke de veroordeelde niet gedaan had en dat het gerecht zijnen loop moes. hebben. Zoodra de prokureur der republiek do mim'sterieele mededeeling ontving, gaf hij den heer Deibier bevel tot de halsrechting van Henry over te gaan. 's Avonds, rond 10 nre, werden de dagbladen ver wittigd dat Henry heden morgend zou worden gehals- recht. Deze mededeeling was gedaan opdat het bericht zich onder het publiek zou verspreiden. Rond midder nacht was het gerucbt op de boulevards verspreid en het onderwerp" van alle gesprekken, Daar het echter zeer koud was, begaf de menigte zich eerst na één uur naar de Roquetteplants, waar de policie weldra de toeschouwers tot in de-''aanpalende straten achteruit- dreef. Rond 1 1/2 ure werd de de plaats met de gewone barreelen afgesloten. Slechts dagbladschrijvers en eenige dragers van kaarten mochten het gevang na deren. In de stratan welke op de plaats uitloopen hadden sommige personen hunne vensters verhuurd men be- aalde zelfs 20 tot 30 franken. Hene plaats op het dak werd tot drie frank betaald 1 Kwaart voor twee ure bracht men het schavot en begonnen de knechten van den heer Deibier het op to richten. De Roquetteplaats was afgezet door ongeveer vijfhonderd agenten. Om 2 u. 50 traden de pollciecommisBaris en de onder zoeksrechter ter gevang binnen. De halsrechting had plaats juist om 4 u. 12 va. Bij het verlaten van het gevang riep de veroordeelde r Makkers, moed Leve de anarchie 1 Dan op stilleren toen Men kan dan niet gaan. Op eenen meter van de wipplank nep hij nogmaals Leve de anarchie Een oogenblik later was de menschelijke gerechtig heid voldaan. Op het oogenblik dat de wagen met het lijk van den gehalsreehto naar het kerkhof van Ivry vertrok heeft men twee personen aangehouden die'riepen Leve Emiel Henry Het was half vier uro als de bestuurders der gevan: genis in de cel van den anarchist zijn gekomen. Hij sliep vast. Men moest hem tweemaal schudden om hem wakker te krijgen. De bestuurder zegde hem dat de dag gekomen was en hij moed moest hebben. Henrv Bprak geen enkel woord, maar hij werd doods bleek* Hij sprong recht, nam zijne broek en kleedde zich haastig. Men vroeg hem of hij wilde rooken of iets drinken. Hij antwoordde ontkennend. Als men zijn toilet maakte, vroeg hij aan den persoon die hem den halsband afsneed Zijt gij mijn- neer Deibier Dit waren de laatste woorden die hij in de gevange nis uitsprak. Om 4 u. 10 mwerd de poort der gevangenis geopend De gendarmen te paard stonden rond het schavot ge schaard. Zij trokken den sabel als Henry verscheen. Al de hoofden ontblootten zich. Vooraf ging dé heer Deibier, dan de priester Vala- dier, die zeer bleek was, en achteruit gaat om Henry te laten voorbijstappen, welke zijn» vertroostingen heeft geweigerd. Geleid en ondersteund door de beulsknechten, komt Henry aan het schavot. Hij gelijkt een kind. Zijne schouderen zijn bedekt met eenen overjas, waarvan de mouwen rond den hals toegebonden zijn. Nauwelijks is hij buiten de poort gekomen, of men hoort hem kwaad zeggen Men kan iner niet gaan De boeien die hij aan heeft schijnen hem te hinderen. De beulsknechten leggen hem op da wipplank. Het mensehelijk gerecht is voldaan. Er was min volk op de Roquetteplaats dam naar ge woonte. Schier gelijktijdig met de terechtstelling van Henry te Parijs, had te Barcelone, in Spanje, die van zes andere anarohisten plaats Zaterdag avond was door den ministerraad te Madrid het verzoek om verandering van de doodstraf in le venslangen dwangarbeid verworpen en de terechtstel ling op maandag morgend bepaald. Zondag werden de misdadigers naar de kapel der gevangenis gebracht, maar de aalmoezeniers en de Broeders der Congregatie van Vrede en liefde, die hen in hun laatste oogenblikken moesten bijstaan, ver- - mochten op hun versteende harten niets. Cerezuelo, Sogas en Barnat waren diep terneerge slagen Arohe, Sabats en Godina, daarentegen wild opgewonden. Ook het afscheid van hun familiebetrekkingen, hoe aangrijpend, Btemde hen tot geen zachtere gevoelens en bij geen der misdadigers openbaarde zich eenig be zon* legs'- den morgend van maandag wer» den de veroordeelden na.-r buitc- gevoerd oy. hetgla- ab»*?er citadel van Monjuich, waartv aiie toegangen .•-} op netten afoiaid door milita werden gebhndfcekt en den mg-naar. het uitvr rend pel van den in... oerendft! welke aan hot leven dei maakte. Hon lijken werden onder «te keekbof gebracht. waren afgezet, nielep met O; een teeken .«branding uligers een einde 20 II 9 9 9 9 n n 9 9 n De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van den heer Charles Cumont, grondeigenaar te Brussel, op DONDERDAG 21 Juni 1894, cm 9 ure voormiddag, openbaarlijk verkoopen Wassende op eenen meersch genaamd Klooster- meerseh, gelegen te Wanzele, aan dén Watermolen van den heer Hippolyte Matthys. De aanwijs zal gedaan worden door sieur Wynant, Jachtwachter, te Sinetlede. De verkooping gescheidt op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits goede borgstelling en komp- tante betaling van het ongeld. De personen die hunne voorgaande aankoopen nog niet gekweten hebben zullen noch als koopers noch als borgen aanveerd worden van allerbeste De Notaris DE PAUW te Aalit, zal, ten verzoeke der eigenaars, opeubaartijk verkoopen, op ZATUR- DAG16 JUNI 1894, bet allerbeste HOOIGRAS was sende op de bierua gemelde meersschen, te weten. 2 koopen op eenen meersch, omtrent de herberg van Xavier Abbeloos, ieder groot 13 aren. 4 koopen op eeDen meersch, nevehst de hofstede van Adriaan Van Gent, ieder groot 15 aren. 3 koopen op eenen meersch, in de Sohóonaardaohe- meerschen. ieder groot 10 aren. 1 koop op zelfden meersch uitmakende den Bek, groot'9 areu. 1 koop op eenen meersch, op Braekelenveld, ge bruikt geweest bij Alexander Van Gysegem, groot'3 areu 50 centiaren. 1 koop op eenen meersch, in de Schoonaardsche- meersscnen, groot 14 aren, la'atst gebruikt geweest door de kinderen lliano. 1 koop op eenen meersch, iu het Meulebroeck, in ge bruik geweest bij Alois De Smet te Schoonaarde, groot 12 aren 50 centiaren. 2 koopen op eenen meersch, in het Meulebroeck, ieder groot 9 aren 30 centiaren, gebruikt geweest door d'heer Ivo'Veldman te Calcken eu anderen. 3 koopen op eenen meersch in het Meulebroeck,, eigendom van dep heer Adolf De Gheest, ieder groot 17 areu. 8 koopen op eeneu meersch nabij het Saros, in het Miulebroeck, ieder groot 11 aren. 10 koopen op eenen meeTsch. Achterste Maal, in het Meulebroeck, ieder groot 13 aren 25 centiaren, eigenbouv der erven Levionnois. 1 koop op eenen meeroh, wijk Bohemen, groot 5 aren 40 ceptiaren, gebruikt geweest door d'heer Cooy- man-De Wilde. 2 koopen op eenen meersch, den Beeokaart, in Wei- meersch, ieder groot 10 aren 15 centiaren, eigendom van denzelren. 1 koop groot 10 aren 50 ceuti ren, op eenen meersch in Weinieersch, gebruikt geweest door de kinderen Felix De Gre'ef. 1 koop groot 10 aren op eenen meersch in Wei- hieersch, gebruikt geWe'est doof Constant De Lannoy, voortskomeude van Couetautia Schuddinck. 2 koopen ieder groot 9 aren 50 centiaren op eenen meersch in de Herreweghemeersoheu eigendom der We J. B. Bettens, te Cherscamp 4 Wegen. 2 koopen, ieder groot 10 aren 40 centiaren, in da Heri-eweghemeersschen, eigendom van den heer De Sinct-Bauwens. 2 koopen, ieder groot 14 aren 50 centiaren in de Herreweghumeersscheii. recht over de Margote, ge bruikt geweést döör d'heer D'Hooge-Lauwaert- 2 V.dopen, ieder groot 9 aren 80 centiaren in de Her- rewpghemeersscheo, eigendom van den heer Van Ke- lecom. 1 koop, groot 15 aren 70 centiaren in de Herreweg- meerssthen, gebruikt geweest door Regina De Winue, wezende Wiaselmeersch, en wisselende met den ïheersoh toebehoóreude aan jufvrouw weduwe J. B. Temmerman, het deel komende aaD de Schelde. 2 koopen, ieder 10aren 35 centiaren, inde Herrt- wpghemeersschen, kleinen Dekeusbooht, eigendom van de erven Leviounois. 1 koop, groot 12 aren 10 centiaren, in de Herre- weghemeersschen, recht over de Margote, gebruikt ge weest door Joseph Van den Abeele-Van Hauwermei- ren. 9 koopen, ieder groot 14 aren 90 centiaren, in den grooteu Dekeustiochc, eigendom van d'erven Levion» uois. 3 koopen, ieder groot 11 aren 53 centiaren, in d'Elsbochten, eigendom van den heer De Smet-Bau- weiiB. i 2 koopen,, ieder groot 11 areu 50 centiaren, in d'Elsbochten, eigendom van denzelven. 1 koop, groot 15 aren 5t> centiaren, in d'Elsbochtsn, eigendom vau denzelven. 3 koopen, ieder groot 10 ai-en 90 centiaren, in de Malroos. 3 koopen, deu 1,tcn groot 17 aren 50' centiaren, en den 2d,n eu den 3d,n ieder groot Haren 50 centiaren iu de Malroos, gebruikt geweest door de weduwe Siau, eigendom van Dame weduwe Van puyvelde-Levion- nois. 3 koopen, ieder groot 13 aren 33 centiaren, inde Btrgenuerssehen genaamd Bruyckersweide, eigeudoin van~dea heer advokiiat Alired Buysse. 2 koopen, ieder-groot 13 arén 85 centiaren, Steenó- 7 koopen HOOIGRAS, op eenen meersc h, te Ch-r"s- camp en Scliellebelle genaamd den Beekmeersch, groot 78 aren 60 centiaren, eigendom van Madame Matthys. Het N AGRAS van dezen laatsten meersch zal on- middelijk na het HOOIGRAS verkocht worden. De verkooping zal gebeuren op gewone voorwaar den en tijd van betaling, mits goede borgstelling en komptaute betaling' van het oug. ld. Personen die voorgaande venditien nog verschul digd zijn zullen noch als koopers noch als bofgets aanveerd worden.

De Dendergalm | 1894 | | pagina 3