VOERMANSGERIJ De 3 Achten TE HUREN TERSTOND. 415 koopen BOOMEN, CANADA BOOMEN MEERSSCHEN en LAND, Oproep. Kaatsspel-Houtmarkt. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Men vraagt eenen koetsier. Wetsverkrachting te Aalst. De uitslag der wetgevende en provinciale kiezingen heeft het bewijs geleverd, dat de be volking der steden, zoo van Vlaanderen als van het Walenland eenen afkeer heeft der kleri kale en reactionnaire politiek. Ook de bevolking der stad Aalst heeft getoond moede te zijn nog langer het klerikale juk te dragen dat sinds een kwaart eeuwg op haar drukt. Dit dachten onze stadhuismannen, met Van Wambeke aan 't hoofd zeker niet, toen ze voor de eerste maal, volgens het algemeen stemrecht, de kiezers lijs- len opmaakten. Rekening houdende met de talrijke moeilijk heden, welke de eerste opmaking der lijsten met zich bracht en betrouwen hebbende in de beloften van zeker beambte van het stadhuis heeft de liberale partij geene reclamatien tegen de kiezerslijsten ingediend, zooals de wet er haar het recht toe gaf. Eene menigte onnauw keurigheden, meest ten onzer nadeele, waren in de kiezerslijsten ges open doch geene pro- testatien van onzentwege omdat wij dachten de rechten onzer partijgenooten te verdedigen ter gelegenheid van het opmaken der lijsten voor 1895. Deze lijsten moesten van 3 September ter in zage liggen. Toen de bediende der liberale kringen zich in het begin der maand October op het arrondissements commissariaat aanbood, vernam hij er, dat de lijsten nog niet waren neergelegd. Er bleven nog slechts eenige dagen om die lijsten na te zien en de reclamatien te doen gelden. Op 22 October werd aan den stadssecretaris Bchriitèlijk antwoord verzocht om te weten hoe lang wij zouden tijd gehad h bben de reclama tien in te dienen. Geen antwoord krijgende werd op 29 October naar minister De Burlet geschreven, insgelijks zonder gevolg. Het wettig tijdsbestek 31 October ver liep zonder wij de lijsten konden nazien, noch de pleegvormen vervullen door de wet bepaald om onze rechten te doen gelden, namelijk voor het beroepshof. De liberalen van Aalst vragen zich dus te recht af of het aan de klerikalen immer zal toe gelaten zijn de wet te overtreden en de rechten der liberale burgers over 't hoofd te zien. Der gelijke zorgloosheid, nalatigheid of plichtver zuim van wege het Aalstersch stadsbestuur moet gansch het land door bekend gemaakt worden. Ook hoopt de liberale partij van Aalst dat een kamerlid dien nieuwen klerikalen kies- truk zal ontmaskeren en Van Wamheke en zijn bestuur tot het besef zijner plichten terugroe pen. Seliaiidelijk UI Verscheidene onzer vrienden laten ons weten dat zij in de twee voorgaande kie zingen getuigen zijn geweest niet alleen van betreurlijke, maar zelfs van recht- schendende feiten. Aldus verzekeren zij ons, dat in aide bureelen der stad, de afgesloofde pêkens van het Oude-Man nenhuis en zelfs de ongelukkigen van het Ongeneesbare en 't Gasthuis met Haan tjes vooruit van de katholieke Wacht, ja tot zelfs met Heeren, die hunne kan didatuur in 't spel was, zijn gaan kie zen. Ze waren onbekwaam, ja, die suk kelaars, om hunne burgerplicht naar behooren uit te voeren, dat bekennen wij volgaarne maar dat daar d'eerste de beste brander zich van die stommen gaat meester maken, dat strijdt tegen de gezonde redeen dat zou volstrekt niet hogen zijn Die stemmen werden niet vrij uitge bracht.Wijhebben onderlingen, ongeluk- kigen zien tranen storten, omdat men hun het recht van vrije kiezer ontnomen had. f En welke partij zien wij Jaar alleen gebruik van maken Altijd de partij van de deitigheid, van de vrijheid en van de verdraagzaamheid Recht uit, als we zulke afschuwelijke dingen door eenen hoop lieden zien bedrijven (van de jongste snotbaarden af welke nog niet weten wat deftigheid is tot de ouden die willen doen zien dat zij in hunne loensche jesuietenstreken nog niet verslapt zijn) welke door blin fanatisme en bekrompen partijgeest van merg tot been doordrongen zijn, welke niet willen dat elke burger een vri mensch, een vrije kiezer zij, welnu dan houden wij duizendmaal ons liever langs den kant van de verdrukten dan langs de zijde der verdrukkers Ja, wij zeggen het zonder omwegen en elk eerlijk en deftig mensch zal het met ons zeggen Eerbied voor de ouder lingen van het Mannenhuis Eerbied voor de ongelukkigen van 'f Ongeneesbare en van 't Gasthuis. Df t zijn treffelijke burgers daar ont steelt hun het eenige recht niet, dat de wet hun gewaarborgd heeft. En gij allen, kiesdravers en voor vechters van den Katholieken Kring, laat die menschen in vrijheid, laat die menschen in rust Gij gaat uwe zending te buitengij bedrijft een onrechtveerdig, een vuil werk Zoo de politieke wind eens moest kee- ren, zoudt gij dan ook met ons niet roepen Vrijheid en eebbied voor allen Wij zijn er zeker van. X. "V raagsken. Hoe komt het dat de chrisfene Volkspartij m Niuove op 4 November met hetzelfde kiezers korps 900 stemmen meer bekomt dan op 14 October, alhoewel de kansen voor de partij Daens er toen voordeéliger stonden En de ouden behalen op 4 Novemher 555 stemmen minder dan op 14 October Mijs- terie Mijsterie Wie onzer herinnert zich met voldoening het schoon werk van de eerste kommunicklee- ding niet, verleden jaar door Vooruitging door H Werk met zulk goed gevolg en zooveel bijval verricht V Twintig jongens en meisjes van leden van den Kring werden van kop tot teen in 'l nieuw gestoken en kwamen er defti ger uit dan al de ander gekleeden. Weinige maanden scheiden ons nog van do eerste kommuuie dat schoone werk moet ver- ueuwd worden, zoo mogelijk met een grooter getal kinderen. Daarom is er geld, eene schoone som noodig. Zij zalzij moetor komen. Wij doen vooreerst ecu beroep <>p de vrijzinnige rijken ,opde D.» men, Jufvrouwen vooral, en wij durven hopen dat de giften welke zij gewoon zijn van jaarlijks aan dit werk te besteden, niet in de handen hunner politieke tegenstrevers, maar wel aan den Werkmanskring van Con cordia zullen geven. Eu terwijl we nu toch tot de liberale Damen en Ju.Viouwen spreken, vragen wij eens of het niet mogelijk zou zijn onder haar een komiteit in te richten, met het doel gelden voor dit werk in te zamelen Welke schoone, edele menschlievende taak Het oogenblik de toestand, dien wij beleven eischt dat we op den goeden wil.de medewerking en den steun van alle vrijzinnigen moeten kunnen rekenen. Hoogst waarschijnlijk zullen wij binnen kort met het meervoudig stemrecht en de E. V. voor de gemeentekiezing staan. Wie dat eens rijpelijk wil overwegen zal zijn plicht, gansch zijn plicht, krachtdadig, «tipt en liefdevol vervullen. De handen in een dus, want wij beleven ge wichtige dagen. Er dient gehandeld te worden, zonder uitstel, met eendracht en iever. Aan al onze vrienden roepen wij daarom ook toe van zich met hart en ziel aau 't welgeluk- ken van die schoone onderneming te wijden. Aan 't werk dus N. V. R. Wij houden ter beschikking van M. Emiel Meert, de som van 4 franken ronJgehaald zondag avond in Café des Arca des door eenige menschlievende vreemdelin gen, bij het zingen van een paar prachtige romancen 1 FEKST. Heden namiddag om 3 ure wordt er in het lokaal De Vier Winden den heere STEPPE zijn portret aangeboden ter gelegenheid van de 25é verjaring zijner benoeming als leeraar van muziek bij de Staatsmiddelbare Jongensschool van Aalst. Al zijne vrienden en ze zijn legioen hebben hem dit nederig geschenk als bewijs hunner oprechte genegenheid en hoogachting willen aanbieden. Hij is dit huldebetoon overwaardig. Ik zou gaarne hier breedvoerig al de welverdiende titels willen aanhalen die hem volle recht op deze eerbewijzing geven. Ik zou met eeu meesterlijk penseel al de heerlijke gaven van hart en geest willen schilderen die den aantrekkelij- ken vriend, den gezelligen kameraad, den gedienstigen mensch, den nederi- gen kunstenaar bezielen. Ik zou willen opsommen al de onbaatzuchtige dienst willigheid, die hij ons gedurende 25 jaren van harte heeft geschonken tot verheffing der kunst, tot opluistering vaa feestelijkheden, tot het welgeluk- ken van liefdadigheidsfeesten, om aldus zijne welwillende en kundige medewer king aan het schoone, het nuttige en het goede te verleenen. Ik zuu nog al meer kunnen en moe ten vertellen, doch ik ga maar zwijgen, uit vrees "van de zedigheid van ons aller vriend te kwetsen. Kortaf wij feesten Steppe, omdat hij Steppe is, 't is te zeggen de meest ge liefde burger, de hoogst symphatieke figuur vau Aalst Wij koesteren maar eenen wensck binnen een vierde eeuw hem nog zoo levensblij, zoo geestig, zoo aantrekke lijk, zoo kunstminnend te zien als he denom dan met niet minder oprechte hartelijkheid plechtig zijne 50* verja ring te vieren I V. Stadsnieuws. Eenigu klerikale haantjes vooruit van Aalst moesten zondag naar Ninove eens gaan maui- festeeren, waar ze in 't geheel niet geroepen waren. Maar die politiekers van de eerste broek willen zich onderscheiden om lat hunne farni- liën zich aan den klerikalen schotel vet smul len. Het schijnt eveniwe! dat ze deze maal van eene kale reis zijn thuis gekomen aangezien men hun eene welverdiende klopping heeft toe gediend, Ook bevestigt men ons dat een dier helden met een revolver beeft geschoten, waarover hij aan moeder Jusdcia zal moeten rekening ge ven. Zijn vriend Woeste kan hem maar komen wit wasschen, zoo niet zou men hem wel eens in de doos kunnen draaien, waar hij de spreuk zou kunnen gaan overwegen Wie wat zoektvindt wat Mededeeling. Velen onzer lezers hebben waarschijnlijk den Sergeant Verhorst van Breda, beter gekend onder den naam van Koo, nog niet vergeten. Die joviale kerel verzocht 0113 aan zijne ta'rijke vrienden en kennissen van A 1st te la>en weten dat hij op 15 dezer in het huwelijk treedt met Mej. Hueck. Welaan, zooveel te b?ter en wij allen wea- 8chen hem hartelijk veel geluk I!! De 3 achten zullen slechts eene hervor ming zijn wanneer iedereen zal gebruikmaken van di* pil Walthery want tot wat dienen 8 uren rust en 8 uren vrijen tijd als men geene ge zondheid bezit en men lijdt aan verstopping en slechte spijsverteering. Zondag 11 November 1894. Om 10 uren. Fr. Beygaert Nieu werkerken tegen Vermei- ren Appels. Om 2 uren. Groote Beslissing l"'» prijs. Ch. Tallier tegen Th. V. d. Meerssche Aalst. Maan t Napn I Het is niet meer I1GGII l'GGII noodig kostelijke en oi aangename remedie te koopen om zich van den hoest, benauwdheid en keelpijnen te gene zen het is genoeg nu eenige dezer lekkere Waltheiypastillen te zuigen waarvan de doos maar een frank kost. Van den 2 tot den 9 November 1894. GEBOORTEN Mannelijk 6 Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN. F. Van Vaerenbergh, schoenm. metM. Van Cauter, dienstm. B. De Doncker, tw. met L. Wuyteus, br. E. De Neef, poortier, met E. De Strooper, z. b. B. Matthys, dagl. met M. De Wageueer, dienstmeid. OVERL1JDENS. L. Hofman, m. De Schrijver, koopm. 69 j., L ingendderstr. J. Bocqué, m. Cobbaut, schoenm. 57 j., Vischm. M. Van Mulders, br. 20 j., Scherrestr. A. De Smet, landb. 45j., Brusseischesteenw. A. Van Mieghem, m. Sierok, werkm. 41 j., Postweg. 3 kinderen onder de 7 jaren. AALST 10 Nov. Per 1 heet. 23 lit 50 cent. Tarwe. fr. 15-00 00-00 Masteluin00-00 00-00 Rogge10-00 11-70 Spelt 00-00 00-00 Geerst12-50 13-00 Haver. per 100 kil. 13-00 14-55 A ardap. (roode de 100 kil. 7-00 7-50 Anrdap (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter de 3 kilogram. 6-00 6-.0O E jers de 25 3-00 3-27 Vlas per 3 kilos 2-80 3-63 Vi-™enen per stuk. 1* soort 30-00 2* 25-0u HOP 22 balen bel voor bel fr. 40,00 tot 42,50 lc kwaliteit zakken 00,00 tot 00,00 De oudergeteekende Livinus Necke- broeck wonende te Sint-Lievens-Essche, verklaart dat hij van heden geene schul den zal er kermen, die door zijne vrouw Leonie Van Bockstael zouden gemaakt zijn, of nog zullen gemaakt worden. Livinus Neckebroeck. Een schoon en gerieflijk Burgershuis op de Keizerlijke Plaats. Eeu sc loon en gerieflijk Huis dienstig voor Herberg of Winkel gelegen ia de Com- merciestraat nabij de Statie. Voor de conditiën zich te bevragen bij Mr Hip. LECLERCQ. Zich aan te bieden bij de Notaris VERBRUGGHEN te St. Lievens-Hau- tem. Studie 7an den Notaris VERBRUGGHEN te St. Lievens-Hautem. VERKOOPINGEN van binnen de gemeenten Oombergen, Hillegem, St. Lievens-Hautem en Oombergen. De Notaris VERBRUGGHEN, te St. Lie vens-Hautem, zal, desnoods onder bevoegd ambt, openbaarlijk verkoopen A. Binnen OombergenHilligem en St. Lievens-Hautem. Op Maandag 19 November 1894, te beginnen om 10 ure stipt 's moigens. Ten verzoeke van d'ei fgenamen De Witte- Van Durme te Gent, de heeren De Moor te Aalst en het Armbestuur der stad Gent. 224 koopen schoone en zuivere Kanadas, waaronder verscheidene van 2 a 2 1/2 meters omtrek. 6 groote en gavige Wilgen, waaronder van 2 meters omtrek. 12 Eikjes van lm. al 1/2 meterB dikte. 1 zwaren Abeel van 2 m. 12 centm. dikte. 1 Olm en 21 koopen Beuken van 1 1/2 m. h 1 m. 80 centim. omtrek. Te beginnen te Oombergen, aan de Bergen en Klokmesrschen, afgelegen een kwaart uurs van de statie Balegem-zuid.» En B. Binnen Bavegcm. Op Donderdag 22 November 1894, te be gin neu om 10 ure stipt 's morgens. Ten verzoeke van vrouwen weduwen Karei De Porre en Augustien Maes en d'heer Victor Van den Meerschaut, allen te Bavegem. 140 koopen zware Kanadaboomen, ten meer deren dt-ele van 1 m 50 a 2 1/2 meteis omtrek. 4 schoone Esscheu waaronder 2 van omtrent 2 meters omtrek. 1 grooten en zuiveren Abeel van 2 1/2 me ters dikte. En 5 Wilgen. Allen staande wijken besloten bunder, aau den steenweg naar Oordegem, aan de beek Bousselgem en Maalbroek. Te beginnen aan he. besloten bunder. De koopers mouten zich van gekende borgen voorzien. Bij sterfgeval. MERWAARDIGE VENDITIE van 3 Paarden enz* te AALST, St. Jobstraat. De Notaris DE WINDT te Aalst zal ten sterf huize van d'heer Sebastiaan Verhulst in leven voerman aldaar op Maandag 26 November 1894 te beginnen om 8 uren voormiddag en des noods den volgenden dag openbaar'ijk vurkoopen Voermansgerij als goede en sterke Steen- karre, een Wagen (3mal geloop) een idem (vier- duimer) 5 Bakkarren, een Rollevvagen kunnen de dragen ongeveer de 15000 kilos, een Camion, een Camionbache en al bet gerief be halve ressort en uiecaniek van eenen nieuwen in maak zijnde Camion. Beestialen als 3 goede en sterke Paarden waaronder twee vol Veulen en een ander Werkpaird, een Varken. Verders veel Paardengerief, Boerenhalam, Steenbakkersgerief, nieuwe en oude Bouwma terialen Het Gerij en de Paarden zullen den Maandag 26 November 1894 om 1 uur verkocht worden» De venditie gebeurd op gewone voorwaarden en tijd van betaling voorde koopen boven de 10 hanks mits goede en solvabele borg te stellen. OPENBARE VERKOOPING van TE BOFSTADE. 40 koopen OPENBARE VERKOOPING van te Meire. De Notaris DE WINDT, ta Aalst, zal open baarlijk verkoopen Gemeente Meire.'' o) De noordhelft van een perceel Meersch in de Visscher, groot voor deze helft 10 aren 75 centiaren. b) Meersch in den Hooi, groot 15 aren 50 c. Op te leggen Boomprijs fr. 90. cMeersch op den Bavokauter, groot 4 area 70 centiaren. Op te leggen Boomprijs fr. 45. d) Land op het Westensveld groot 11 aren 40 centiaren. Alle in gebruik bij Regina Van Sande. ZITDAGEN InsS' l 21 November .qq. Verblijf 5 December Telkens om 2 uren nanoen ter herberg van Joannes Do Ti oyer te Meire in de Eoschstraat* De Notari» DE WINDT te Aal et zal ten verzoeke van het Bestuur der Burgerlijke Godehuizen der etad Gent op D1JNSDAG 27 NOVEMBER 1894 om 2 Uren nanoen openbaarlijk verkoopen Savige en hoogetammige CANADA BOOMEN weieen- e te Hofetade nabij de Statie aan een perceel Land gebruikt door Jan en David Daelman» De te verkoopen BOOMEN meten in den omtrek van 1 m. 70 cm tot 2 m. 10 cm. De yerkoopiug gebeurd ouder gewone conditiën en tijd van betaling mits borgstelling.

De Dendergalm | 1894 | | pagina 2