Onderzoeksraad Belangrijk Groot Avondfeest VISIETKAARTEN A löUEH gü a vsndre. aux s menagères Ü1T TEB HAND TE KOOP Op do merkt. Uit Het Kiesmoleken. Luisterrijke tooneelvertooning Zondagrust. Dood van Frère-Orban. Verschillij Nieuws. Ten bureele dezer ÜUKGKLIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Gesticht HOI3ERT BURGERWACHT. Een schoon llentemersliuis Uit rede van vergrooting met ajroot gemak van betaling. Marie tot Angelique. Zi g wat ge wilt, maar M. Hector is ne ferme kadee, de pompon van den heelen hoop. Angelique. Aan wien datge 't zegt Zij bekijken elkander met een koppel oogcn. Trees van op de Burght.. Zie na, wat ne sehoone Menheer met ne sibaro op en ne zilveren frak 't Ie precies de Suisse uit de groote Kerk ill... Het lied van de bokken. Al de bokken, al do bokken Komen uit huu geurge hokken En ze stoeten en ze slokken En ze zwieren en ze schokken Oh, ze zijn zoo fijn doortrokken Als een paar doorweekte zokken. Oh, ze kunnen vleien, lokkeu Zien niet op de dikke brokken Gaan desnoods met zware stokken Om hun kiezers op te fokken, Broeken, biooden, mutsen, rokken Paardeuvleesch met artisjokken, Tiippeu, kaas met heele blokken Geven zij aan mans en mokken.. Voor geen daad zijn ze geschokken I Ja ze kennen alle trokken, Bidden, dreigen, weeneu, nokken, Weten ruimschoots af te dokken Straks weer luiden al de klokken Vivan de bokken, die stouten en slokken. W erkmanskring VOORUITGANG DOOR 'T WERK. in CONCORDIA. lieden avond ten 5 1/2 uren stipt, voor de leden van den Werkmanskring en eene dame lid van hun huisgezin door de Vrijheidsliefde van Gent met de medewerking van Mev. Be Bouck, M^juf. VerctuysseMe juf. Vercauter, verscheidene kuustzangers en tooueeliefhebbeis. Het feest zal opgeluisterd worden door den Symphoniekring Boor Bendracht Groot. De piano zal gehouden worden door M. Buval. Zie het programma. Dinsdag 18 Februari, derden dag van Vastenavand, groot gemaskerd BAL in Concordia ten 9 uren 's avonds. Eerlang zal opgevoerd worden door de Too- neelafdeeling van den Werkmanskring en an dere tooneellief hebbers Het Kiesmoleken te Konkelfoezegem Groote revue in 4 bedrijven. Van 's middags tot 's middernachts, Heden Zondag 12 Januari 1896 dienst doende apotheker M. 1)E IlUYTER, Lange Zoutstraut. Ten bureele dezer kan men sehoone Visietkaarten bekomen aan goedkoope prijzen. Nadere bijzonderheden. Op het stadhuis. Zondag morgend was de versiering der gothieke zaal gedaan. De lijkbaar stond op het einde der zaal, op eeue trede van drij verhevenheden, onder eenen zwarten hemel van tien meters hoog, met zil veren tranen besprinkeld. Aan iederen hoek van den hemel had men eene zwarte pluim geplaatst. De zwarte be hangsels met franjen afgezet en met zilveren tranen besproeid hingen tot op de trappen der trede. Langs iederen kant van de lijkbaar twee koperen lampendragers. Het einde der zaal is versierd met boompjes en planten. Op den hemel bemerkt men de beginsletteren F. O. omkranst met zilveren palmen Een eerewacht samengesteld uit eoDe afdee- ling pompiers eu toezichters van deu begrafe nis dieust omringt de lijkbaar. Do familie en de overheden wien men eene bijzondere plaats afgestaan heeft, komen langs den eeretrup binuen het publiek komt binnen langs deu leeuwcntrap. Rechts der ingangsdeur vau de gothieke zaal staat eeue tafel met zwart laken omgeven waar op eene groote zilveren schaal, dienende om de visietkaarten der uitgeuoodigdeu in te le gen. Zondag morgend heeft men de barieelen Nadar op de Groote Markt geplaatst daar tot do zijkanten alleen het publiek zal toegang hebben. Be vensters. De eigenaars der cal'c-restaurants van do Anspachlaan hebben oen goed gedacht opge vat, Men bemerkte aan don govel eeus gebouws een aauplakbrief, waarop gemeld staat Jat de vensters voor het publiek het welk deu lijk stoet wil beschouwen heschikba ir zijn. De op brengst daarvan zal in de kas dor armen van de stad gestort worden. In het Sterfhuis. Zondag nacht!' giug men daar over tot de versiering eener kamer van 't gelijkvloers. De familie was aanwezig wanneer de groote Staatsman gekist werd. Honderd dertien kroneu werden neergelegd rond de lijkbaar waarvan de schoonste van de Liberale Democratische Associatie van Char leroi kwam. Nooit zag men schooner bloemen en palmen dan rond het lijk van M. Fiére. Dé bijzondere Trein die de overblijfsels van M. F.ére naar Luik overvoerde, was samengi - gesteld uit een doodenwagon, twee wagens om de kroneu in te leggen, drij rijtuigen vaa eer ste eii v ijf rij tuigen van tweede klas. De meesten der oud-afgevaardigden in de Kamers vau Luik zijn Zondag avond te Brus- SlI aangekomen om aan de lijkplechtighedeu deel te nemen. Praalgraf. Het bureel der Lib rale Fe deratie van Luik heeft beslist eeue omnaliug te doen om een praalgraf ter herinnering van M. Frère-Orban op te richten. Be laatste Schikkingen te Luik. De rouwka mer was gausch gereed op het stadhuis. Aan de statie is geeue enkele versiering gedaan. De Burgerwacht was bijeengeroepen. Een afdee- ling artillerie omringde het lijk. Aankomst van het lijk te Luik. Om 1 uur 45, hield de bijzondere trein die het lijk van den beroemden staatsman naar zijn ge boortestad terug bracht, in het station der Guillemins stil. Waren aanwe/ig De Gemeen teraad, liberalen en clerikalen in volledig getal de gouverneur der provintie, de voor zitters en de leden der Gertchtshoven, talrijke afgevaardigden der liberale Associaties van Luik, Verviers, Tilff en Cbêuée. De heer burgemeester Gerard omhelsde den heer Georges Frère bij het uitstappen van den trein De verschillende overheden gingen vervol gens de hand drukken aan den zoon van den grooteu burger. Het lijk werd dadelijk uit den fouigon ge baald en in den lijkwagen geplaatst. Een .salvo werd gelost toen de lijkwagen buiten de statie kwam. Al de troepen van het garnizoen waren gerangschikt langsheen de rue des Guillemins. De stoet is volgender wijze samengesteld Eeu afdeeliug gendarmen te paard der burger wacht, het onderwijzend personeel, de kostgan gers der godshuizen, het bestuur der godshui zen, weldadigheidsbureel, berg van bormher- tigheid en begravingsdienst, de gemeenteraad, voorafgegaan oor de politiecommissarissen, da lijkwagen, de bloedverwanten van deu overle dene, de stads- en krijgsoverheden, de bijzon dere maatschappijen. De ruiterij sloot den stoet. De haag werd gevormd door de kanonniers der burgerwacht te begiuuen van de plaats door deu gemeenteraad iu deu stoet ingenomen. De stoet die zeer lang was, heeft vijf kwart uurs uoodig gehad om de brug van Avroy te bereiken. Op heel den doortocht krielde het van volk. De stoet kwam om kwart na 2 ure aan het stadhuis. Drie redevoeringen werden uitgesproken door de heeren Leo Gerad, namens de stad door Julien Warnant, namens de Liberale As sociatie e n door Neujeau, namens de Liberale Frederatie. Op het graf. De plechtigheid liep in het Stadhuis af tegen 3 ure. Het lijk werd opuieuw iu de lijkkoets geplaatst, waarna de stoet zich naar de hoogten van Robermont begaf, waar het kerkhot gelegen is. Na eene lijkrede van den protestaiitscheu priester Rey, werd het lijk van deu beroemden Staatsman in deu .familie kelder bijgezet. F FM HF Ff? biedt kosteloos aan, a-L.il iiLï-n aan allen die aange_ daan zijn van eeue huidziekte haarwormen, eczémans, puistjes, huiduitslag, chronische brouchieten, borst- eu maagziekten rhuma- tism eu breuken, een onfaalbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen, zoo als hij zelt volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aaubod waarvan men het menschlievend doel zal inzien is het gevolg van eene belofte. Per brief of postkaart schrijven aan M. Vincent, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post zal ant woorden en de gevraagde inlichtingen zal zen den. Gent. Eeue moord en zelfmoord is'jge- pleegd verleden donderdag in het Cafó^Leopold aaD de Dampoort. Het zijn twee personen die daar verleden nacht zijn komen logeeren en zich hebben ge dood. Op de tafel heeft men den volgenden brief gevonden. Wij geven hem letterlijk Aan mijnheer den oppercojnmissaris dor stad Gent. «Wij ondergeteekenden verklaren dat wij ons den dood geven uit malkander goedduu- ken en indien er iemand van ons moest over- leven dat er geene respousahiliteit voor geene van ons beiden kan overkomen. Wij ondergeteekenden Francies De Geyter en Josephiua Vandeu Daele. Hunne identiteit is nog niet vastgesteld. De vrouw is ge locd met eeu revolvershcut iu den s'.aap en de man heeft zich met drie re volverkogels van 't leven gebracht. Het zijn de heer policiecommissaris Sprin- gael eu Af. Desmet, die de vaststelling gedaan hebben en met het onderzoek gelast zijn. De man zag er ongeveer 25 en de vrouw 30 jaar uit. De lijken zijn naar het gasthuis over gebracht. ZIJN ER TE BEKOMEfJ aan zeer lage prijzen. Van den 3 lot den 10 Januari 1896. GEBOORTEN Mannelijk 6 Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN 14 P. Boeykens landb. met M. Van den Abeele laudb. Th. Paeliuck met M. De Witte zb. A. De Boom tabakb. met C. De Smet tw. C. Van den Steen laudb. met Eva Düien tw. P. Roelandt vuurstoker met M. Vau den Abeele tw. C. D'Haese bed. met V. Chavé zb. J. Van Laueenhoven landb. met C. De Koker landb. F. Van Cauter landb. met C. van Neck landb. F. Flips wever met A. Snel br. F. Spaanhoven tabakb. met C. Van der Meersche tw. S. Podevyn landb. met J. Pi- late laudb. OVERLIJDENS. F. Ringoir wa DesBolle schrijnw. 75 j. St- Janstr. J. Vinck w" De Boeck zb. Zoum-str. O. Canard vr. Van de Meersche zb. 35 j. Moorselbaan. B. Schouppe vr. De Loos.: landbouwster 59 j. St-JobD. Vinck landb. 20 j. Mijlbeke. Fr. Singelyn zb. 62 j. Wal- straat. 7 kinderen ouder de 7 jareu. AALST 11 JanuarijlFer 1 heet. 23 lil Tarwrfr. 14-00 Masleluin12-00 Haver. per 100 kil. 15-00 Roggen-oo Spelt00-00 Geerst00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 5-00 Aardap (geele) nieuwe. 0-00 Boter de 3 kilogram. 6-36 E-jersde25 3-00 Vlas per 3 kilos n 2-90 Viggeneu per stuk. 1" soort 20-00 2 50 ctnl 15-50 OO-OU 15-50 11-50 00-00 00-00 5-50 0-00 7-90 3-45 3-09 0 27-50 41,* Ruysbroeckstraat, BRUSSEL. PENSIONNAAT-EXTERNAAT. Aanveerding aan den ouderdom van 7 jaren. Sedert zijne inrichting, over 2 jaar, heeft bet gesticht de schitterendste uitslagen bekomen: Dees jaar (October 1894) werden op 28 kandi daten 25 voor de bijzondere scholen aanveord. 4 in de militaire school (bijzondere wapens) 2e, 8e, 9e en 14e klas 21 in de hoogschool van Luik (school der mijnen), ia de Iluogscbool vau Gent (Bruggen eu wegen, wettelijke graad), iu de poly technique school vanBrussel, in de school der mijnen te Bergen, iu het Laudbouwgesticht te GembLux. Iu de afdeeliug der Ilumauiteiten werden de 4 diploma's, door het gesticht toegekend en ontslaande van een ingangsexamen iu de Hoogschool, door de officieele Commissie be krachtigd. Stedelijk Bestuur van Aalst. DEE Het Collegia van Burgemeester eu Schepe nen der Stad Aelst, verwittigt de belangheb benden dat de Onderzoeksraad der Burgerwacht dezer Stad, zich zal vereenigen, in de groote benedenzaal van het Stadhuis, Maandag 20 Januari aanslaande, om 2 1/2 ureu namiddag eu zal overgaan tot het onderzoek 1° Der reklamen voor do in- eu afschrijvin gen der Burgerwacht. 2° En der personen die denken recht tot vrij-telling te hebben van den werkenden dienst dür Burgerwacht uit hoofde van liohaamsge- gebieken. De personen deelmakende van de wer kende Burgerwacht, geboren in het jaar 1845 en binnen deze stad niet geboren zijnde, moeten vooraleer hunne afschrijving der Burgerwacht te vragen vau een extract van geboorte hunner uemeente voorzien zijn. Gedaan te Aalst deu 8atuu Januari 1896. Be Burgemeester en Schepenen, L. GHEERAEEDTS. Be Secretaris E. SCHEERLINCKX, De Notaris DE PAUW, ta Aalst, zal open baarlijk verkoopeu Koop I. Eene Ilofsteda to Aalst-Mijlbeke, aan de Botermalkstraat, groot 58 a. 46 c. sieD, N1'8 449. 447 eu 445a. Bewoond door Jan- Baptist Van den Steen-Be Munter. Gebracht op lr. 3100. Koop IL. Een perceel Meersch, te lierder- sem Gutatraut. sio B, N° 357. Gebracht op fr. 670. Derden zitdag- DIJNSDAG 14 JANUARI 1896, om 2 uren namiddag, ter herberg iu de Vieb Winden, n bij d'heer Ernest Ladtuze-Per- reman, te Aalst, Keizerlijke plaats. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal open- baarlijk verkoopeu Een LIU1S te Hofflade, Hoogstraat, groot 80 centiaren, bewoond bij de eigenaars kinde- Victor Hertsens. ingesteld fr. 1300.00. Verblijf 23 Januarij 1896. Om 3 ure namiddag ter herberg Be Lanteern nevenst het te verkoopeu Luis te Hofstade. De Notaris BPiECKI'OT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopeu TE AALST, Albert-Liénartstraat N°21, groot 1 aar 80 centiaren. La itst bewoond geweest bij M. Trenlels, aan fr. 700-00 'sjaars. Instel 16 Januari, Verblijf 30 Januari 1866 om 3 ureu namiddag ter Estaminet Au don Coin te Aalst, Statiephiats. Valery DE VALKENEER Apotheker te Aalst, llnek der Vrijheid en Leopoldstiaat heeft de eer liet pubii k kenbaar te maken, dat met den 15 December aanstaande, zijne Apotheek en Fabriek vau Siphons en Limonades Gazeuses, van den Hoek der Vrij heid eu Leopoldstiaat naar het Esplanadeplein N° 15, (nevens het Caeé JLoübgeois,) zal overgebracht zijn. 1° Een p'-achtig Renteniershuis met Koetspoort eu Lusthof, gelegen te Aalst, Lié- nartstraat, N° 12, laatst bewoond geweest door Madame Van Puyvelde-Levionnois. 2° Eeu schoon Renteniershuis met alle gerief, bewoond door den Heer Statie-Overste eu gestaan Liéuartstraat, Nr8. 3° Drij sehoone en gerieflijke Burgershui zen, gestaan Esplauadestraat, Nr 28, enz. ven uurd aan 375 franks 's jaais. 4° Een schoon Winkelhuis met alle gerief, goed voor alie commercie, staande in 't midden der Lange Zoutstraat, bewoond door Manheer Felix Van Landuyt. 5° Een goed YJmkelhuis met alle gerief, ook wel gestaan in 't midden der Lange Zout straat, met dubbelen uitgang in 't Sluierslraat- je, nu bewoond door Mijnheer Piené Be Win ter. 6° Iu een of twee doelen cl'oude gekalan- deerde Herberg genaamd Het Muziek staande in 't Sluierstraatje, bewoond doorsieur Van den Borre. Voor alle inlichtingen zich te bevragen, Lienartstraat, Nr 12, 's Zondags, 's Maandags eu 's Dijnsdags van ieder «eek. Une MAISON occupée par Monsieur da Cocqueau. S'adresser chez Mme Noöl, Esplanade. 20 meilleur marché quantité et qualité que tout autre fouruisseur. Abonnement de poissons de mer frais. 2 espèces 3.75 fr. par envoi, 1 n 2.25 fr. par envoi. Transport, emballage et glace y compris, Cbaque envoi variation de poissons trés frais et de 1° choix. Tous les jours sur demande Saumon trais, Huitres, Homards, Poisson frais, Muuies. Van Styvendael-Des Hommea, Poissonuerie a Alost, établio aux pècheries ü'Oslende Abonnement pour la ville. 1 eu 2 espèces selon dèsir 2.50 a 3.00 1 en 2 1.50 a 2.00 Tnus les Jeudis et Vendredis grand choix e] assortiment complet de poissons frais a la Peis- sonerie, Eue Longue du Sel N° 53, a Alost. Voire dóvoué serviteur. Van Styvendael-Des Hommes, O z-iüSAa

De Dendergalm | 1896 | | pagina 3