Belangrijk Bericht Onderzoeksraad UIT TER HAND TE KOOP A LOUER ou a vendre. Avis aux bonnes ménagères BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Uit rede van vergrooting BURGERWACHT. Een schoon Renteniershuis met groot gemak van betaling. gen op te schrijven dat het geregend heeften wij hebben in 1895, niet min dan 240 dagen regen gehad. Dus enkel 125 dagen Jioog weder. Als de menschen bij dezen paraplukoopman komen klagen dat hunnen regenscherm zoo spoedig versleten is, dan toont hij zijnen al manak, waarop bij de regen dagen heeft opge schreven, om te bewijzen hoeveel gebruik zij van hunnen paraplu hebben gemaakt. Meirelbeke. Boor een trein onthoofd. De brievendrager van Meirelbeke wierp zich Woensdag namiddag onder den trein die uit Gent vertrekt om 2 ure. Te vergeefs deed de machinist de freins werken het was te laat. De ongelukkige had zijn besluit uitgevoerd toen demachien zeer nabij was. Hij werd ont hoofd en gaasch verplet opgenomen. Men ver liest zich in gissingen over deze wanhopige daad, Brussel. E^n hind overreden. Op den 8lag gedood, Het 8jarig docliterken van Mev. Kayzer, Pijlstraat, werd donderdag op den Antwerpschensteenweg omvergeworpen door een camion. De wielen rolden overliet lichaam der arme kleine, welke op den slag werd gedood. Haar ruggegraat werd gebroken. Getal slijterijen in Brussel. Volgens ambtelijke optelling, waren er in de stad Brus sel (zonder de voorsteden), in 1894 niet min dan 4281 drankslijterijen. In 1894, werden er 276 nieuwe geopend en slechts 170 bestaande gesloten dat maakte eene vermeerdering van 106 op het getal cijfers van 1894, dat 4175 bedroeg. Dit cijfer van 4281 bevat 31 hotels, 28 hotels spijshuizen, 11 hotels-herbergen, 6 afspannin gen, 8 spijshuizen, 63 koffiuuizen, 45 koffie- en spijshuizen, 1815 koffiehuizen-herbergen, 53 berbergen-spijshuizen, 41 logementen, 190 herbergen en logeerhuizen, 1930 slijterijen fan wijnen en sterke dranken, 24 id. tevens logeerhuizen. Brussel (stad) bezit dus ééne slijterij op 41 inwoners, of 1 op 9 buisgezinnen In dat geval zijn niet begrepen de honder den, ja duizenden kruidenierderijen, pastij bakkerijen, groenselwinkels, enz., in welke men bier, wijn en sterke dranken kan bekomen. Zoudt gij gelooven dat men den gevloekten genever zeil bekomen kan bij verkensbeen- bouwers, en... in winkels van garen en lint Dit overgroot getal gaat samen met gewoon ten van drinken, waar de Brusselaars zich geene rekenschap van geven immers zij zijn gewoon zulke overdaad te zien. Doch de vreemdeling die voor de eerste maal hier af stapt, staat er verstomd over. De wet op de dronkenschap wordt toe gepast met eene outzeggelijke zwakheid gedurende de maand Mei 1895, werden des wege slechts 205 personen opgesloten gedu rende de maand September 229. De politie trekt zich nauwelijks een geval op de 20 aan. Verwonderlijk is 't, dat wij nooit hooren spreken van een geneverbaas die zou vervolgd geworden zijn om aan dronke personen ver kocht te hebben, of iemand te hebben laten drinken tot hij geheel bedronken is. Waarom treft de wet de vergiftigden alleen zonder ooit de ver giftiger s te straffen Mechelen. Kind gepleiterd. Benige kinderen vermaakten zich donderdag met le dige wagons voort te stooten in de statie van Neckerspoel. Het hoofd va.n het 8jarig jongen tje Van der Stappen werd tusschen twee buf fels letterlijk gepletterd. De dood van het kind was oogenblikkelijk. Luik Geheimzinnig drama. De badinrichting van la Boverie wordt 's winters toevertronwd ter bewaking aan de echtgenoo- ten Tasteby. De man is mecanicien bij den ijzerenweg van het noorden. Woensdag morgen om 11 1/2 ure vond eene melkvrouw in hunne woning, afhangend van de hpdihrickting, eene stervende vrouw. De politje, verwittigd zijnde, zocht vruchteloos vrouw Tast by op om nadere inlichtingen te bekomen. Intusscheniijd overleed de onbekende. Het geneeskundig onderzoek bestatigde dat de dood; veroorzaakt werd door een bloedop- drang naar de hersenen tengevolge van kou de dronkenschap. Een glas, half met gene ver gevuld, bevond zich op de tafel der ka mer waar men het lijk vond. Op eene lei was /geschreven Ik sterf dronken ik ben niet schuldig. Rond 2 ure trok men uit de Maas het lijk op van vrouw Tasteby. Ieder verliest zich in gissingen over deze geheimzinnige zaak. Drama te Namen. In de afwezigheid van haren man, die te Brussel was, berispte Mevr. Van Gheluwe haren bediende, Denil oud 22 jaren. Deze loBtte op haar een revolverschot en doodde haar op den slag. M. Van Gheluwe, bouwmeester, blijft wedu wenaar met zeven kindereu. De dader werd in de gevangenis opgesloten. De jeugdige moordenaar is de zoon van M. Denil, onder-bouwmeester der provincie. Twee achtbare familiën werden dus door dezen verschrikkelijken moord in de uiterste wanhoop gedompeld. Mev. Van Gheluwe, het slachtoffer bevond zich in een belangwekkenden toestand. Zij werd getroffen aan den rechterslaap. Tot de meid, welke toeschoot op het gerucht der losbranding, zeide de moordenaar Blijf staan, want ik heb nog vijf andere kogels voor u Het meisje hield van deze bedreiging geene rekening, stootte den dader weg en liep naar de keuken waar zij hare meesteres stervend aan trof. Zoon Denil gaf zich zelf gevangen. Zijne op gewondenheid was zoo groot, dat hij weigerde to antwoorden op hetgeen hem werd gevraagd, zelfs door zijnen vader. Wanneer de plichtige plaats moest nemen in een rijtuig, tergde hij de menigte, ontstak eene sigaar en glimlachte op eene onbeschofte wijze. Nadere bijzonderheden. Algemeen is men tot akkoord, dat de dader in eenen aan val van krankzinnigheid heeft gehandeld. Overigens, sedert eenigen tijd gaf hij reeds teekens van zinneloosheid. Toen men hem on dervraagde, beweerde hij de boezemvriend van den Koni ig te zijn en eene plaats van majoor geweigerd te hebben in de burgerwacht van Brussel. Het parket heeft een koffertje in beslag ge nomen, brieven van den moordenaar bevattend. Mevr. Van Gheluwe, het slachtoffer, geboor tig van Elsene, was veertig jaren oud. Haar oudste kind heeft den ouderdom van vijftien j iren bereikt, haar jongste is slechts tien maan den oud. Vrede m geluk heerschten iu het thans zoo rampzalig huisgezin. Wanze. Voerman gepletterd. Hu- bert X..., van Lens-Saint-Servais, voerman in dienst van den lanbouwer Limage-G.utman, stapte gisteren nevens eene geladene kar met vier paarden bespannen. Hij struikelde eensklaps tegen den wortel eens booms, viel en werd onder de wielen van het zwaar voertuig gepletterd. De ongelukkige bezweek eenige stonden nadien. Hij was voornemens 's anderendaags naar zijne ouders terug te keeren en moest; dit jaar deelnemen aan de militieloting. Kortrijk. Verschrihhelijh ongeval in eene spinnerij. Arthur Baillieu, oud 14 ja ren, wonende Boudrystraat, kuischte de ma- cbien, terwijl zij in beu eging was, in de spin nerij van M. Gustaaf Denis, ondanks het her haald verbod welk men hem had gedaan. De onvoorzichtige werd eensklaps meege sleept door den slagriem. Wanneer men de ma- chieu kon stil leggen, bemerkte men dat de jongeling bloed verloor uit den mond, den neus en de ooren. Het slachtoffer overleed in den loop van den nacht. Arthur Baillieu was de oudste van zes kinde reu. De wanhoop der ouders is onbeschrijfelijk. Mes vin. Vreeselijk ongeval in eene brouwerij. Een werkmeisje, Leonie Wau- quier, woonachtig te Ciply, werd vrijdag bij de kleederen gevat door het raderwerk eener machien in de brouwerij Duvivier en meege- rukt. De ongelukkige werd op eene ijselijke wijze verminkt en stierf eenige uren nadien. Buitenland. Frankrijk. Zelfmoord van een meisje. Te Candry (Noorden van Frankrijk) doodde zich een 22jarig meisje met revolverschoten in het bu reel baars patroons, lijnwaadfabrikant. De dood was oogenblikkelijk. De ongelukkige heeft een briefje nagelaten waarin ze schrijft Ik was mijn leven lang eene martelaresse. Pensylvaniè. Bijna levend begraven. De weduwe Re- menski, van Wilkesbarri (Pensylvanië) viel over eenige dagen ziek en eenige uren, na den aanvang d;r ziekte, bleak ze overleden. De toebez eidselen tot tie begravenis werden ge daan. De kist werd aangebracht en de begra fenisbestuurder begon in de aderen der vrouw een zeker vocht, dienend om de lichamen te balsemen, te spuiten, toen de schijndoode eensklaps de oogen opende en met verstom- mig vrienden en kennissen aanstaarde. Op dit oogenblik is de vrouw volop in genezing. De aannemer van begrafenissen integendeel is door den schrik zoo erg ziek gevallen dat men voor zijn leven vreest. Armenië. Be moorderijen in Armenië. Wat de schrikkelijke moorderijen betreft gedurende de laatste maanden in Armenië gepleegd, en welke wij telkens mededeelen, deze gebeurden in al de hoofdplaatsen van Trèbizonde, Diar- bekir, Erzeroen, Bitlitz enz., en in 2000 dorp jes. Het aantal dooden bedraagt 100,008. 80,000 lumillies verscholen zich in de bergen en bo8scheu 20,000 families gingen over tot den lurkschen godsdienst, het Islamisme om aan den dood te ontkomen 30,000 families verborgen zich in degroote steden. Men neme wel in aandacht dat al de slachtoffers Arme- nianen zij en werden vervolgt door de musul- mannen. Spanje. Een schrikkelijk drama. Jonggehuwden van Jerez-de-Fronteita (Spanje) hebben op eene ijselijke wijze een einde gesteld aan hun leven. Slechts twee maanden waren zij gehuwd en dagelijks brak er twist uit, zoodat dit be staan hun onuitstaanbaar werd. Beide, voor de eerste maal eensgezind, bssloten te sterven en namen een sterk afkooksel van kopersulfant in. \\elhaast gevoelden zij de hevigste pijuen Doch vindend dat de dood niet gauw genoeg kwam, tevens uitzinnig door het lijden, nam de vrouw een scheermes, sneed haar man de keel over en bracht zich daarna eenige steken toe in de borst. Dit schrikkelijk drama ver wekte overal de hevigste ontroering. Moravië. Spoorwegongeluk. 10 dooden. 30 ge kwetsten. Een reizigerstrein stortte door ontnggeling in eene ravijn bij Obseski (Mora- vie). De locomotief en 5 wagons vielen in een vijver, verscheidene meters diep. Twee perso nen werden op den slag gedood, 8 verdronken en oO zijn mm of moer erg gekwetst. Engeland. De Engelsche samenzweerders in Transvaal Het blijkt thans dat de Transvaalsche regeering met alle kracht tegen de oproerige elementen in de republiek optreedt. Tegen meer dan 200 Jobannesburgers is een bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd, maar men meent dat deze maatregel niet geheel ten uitvoer zal worden gelegd, trouwens er zijn reeds vele verdachten gevlucht. Zooals wij hebben meegedeeld, bevinden zich vijftig beschuldigden wegens hoogverraad in de gevangenis. De lijst van deze gevange nen bevat de namen van alle voorname in gezetenen, die tot den mijnbouw in betrek king staan, zegt de correspondent van de Times, de directeuren der voornaamste mijn- maatschappijen en de aanzienlijkste beurs mannen. Het zijn niet uitsluitend Engel- schen, men treft er ook enkele Amerikanen en Duitschers en een Fraiiscbman onderaan. Aan de Ball. Mall. Gazette wordt uit Jo hannesburg gemeld, dat de regeering over tuigd is, dat nog het grootste aantal wape nen wordt achteigehouden. J imeson zal echter niet worden uitgeleverd, voor alle wapenen zijn afgegeven. Misschien zal de justicie tot een algemeene huiszoeking overgaan. Portugaal. Portugeesche soldaten vermoord. De op standelingen van Portuaeesch Iudië hebben een troep van honderd Portugeesche soldaten overvallen en vermoord. Baanstroopers. Bij Saint-Omer vielen drie baanstroopers den landbouwer E. Evrard dinsdag avond aan, braehten den ongelukkigen acht messteken toe en ontnamen hem al ziin geld. Indië. Indiaansehe menschenetersDrie Ameri- kaansche goudzoekers, die op 300 mijlen van Hermouéla (Mexico) werkten, werden in een valstrik gelokt door vijf Indianen welke uitge hongerd waren. De Roodhuiden braadden hunne slachtoffers, na ze eerst gedood te bebbeu en aten ze daarna op. Door Indiaansehe Yaputs verraden, werden de daders vervolgd en aangehouden, na eene jacht in do bergen die verscheidene dagen duurde. Ze werden naar Mexico geleid om er te worden gestraft. Hevige brand in Fransch- Vlaanderen. 3 huizen en eene scliuvr vernield. Een lie vige brand brak uit op Fransch-Comen. Drie huizen en eer.e schuur, met riet bedekt, wer den de prooi der vlammen. De 22jarige wever Detête werd gekwetst door de wielen van een wagen welke hem over het lichaam rol den, tijdens de verwarring. Zijn toestand is zeer erg. Van den 10 tot den 17 Januari 1896. GEBOORTEN Mannelijk 10 Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN. 18 M. Van Coningsloo, landb. met D. Cool, herb. C. Hoevelinck, schoenm. met L. Fen ce, kleerm. J. De Groodt, kaaiw. met N. Ledegen, z. b. J. De Neve, voerman, met E. Bibaut tw. J. Van Langen boven schoenm met C. Schollaert, z. b. F. De Schryver behanger met S. Boelaert br. C. Sonck', doozenmaker met J. Stokmans tw. P. Buyle' vuurst met C. Vermoesen, tw. C. Van der Kelen, tw. metL. Van der Poorten, br. OVERLIJDENS. M. Rimbaut we Parewyck, z. b. 72j.,As- scherendriesch. A. Van Geit, vr. Van Vae- renberg, landbr66 j., Moorselschebaan. R. Van den Broeck, student 19 j., Statieplein. I. Van den Eynde m. Speliers, koetsier 72 j Brussel8chesteenweg. V. Wuytens, we De Naeyer, winkel' 74 j., Leopoldstr. 'j. Van de Maele, W Arys, land'68 j., Breedestr. L. Franck, z. b. 83 jLangeridderstraat. 12 kinderen onder de 7 jaren. AALST 18 Januari Per 1 Tarwe Masteluin Haver. per 100 kil. Rogge Spelt Geerst Aardap. (roode de 100 kil. Aardap (geele) nieuwe. i Boter de 3 kilogram. Eijers de 25 Vlas per 3 kilos Viggenen per stuk. 1" soort heet. 23 lit fr. 14-50 14-00 15-00 11-00 00-00 00-00 5-00 0-00 6-36 3-00 2-90 20-00 2 50 cent 15-50 14-25 16-00 11-50 00-00 00-00 5-50 0-00 7-90 3-45 3-10 16 °-500 Valery DE VALKENEER Apotheker te Aalst, Hoek der Vrijheid en Leopoldstraat heeft de eer het publiek kenbaar te maken, dat met den 15 December aanstaande, zijne Apotheek en Fabriek van Siphons en Limonades Gazeuses, van den Hoek der Vrij heid en Leopoldstraat naar het Esplanadeplein N° 15, (nevens het Café Boubgeois,) zal overgebracht zijn. Stedelijk Bestuur van Aalst. DER Het Collegie van Burgemeester en Schepe nen der Stad Aelst, verwittigt de belangheb benden dat de Onderzoeksraad der Burgerwacht dezer Stad, zich zal vereenigen, in de groote benedenzaal van het Stadhuis, Maandag 20 Januari aanstaande, om 2 1/2 uren namiddag en zal overgaan tot het onderzoek 1° Der reklamen voor de in- en afschrijvin gen der Burgerwacht. 2° En der personen die denken recht tot vrij telling te hebber van den werkenden dienst d«r Burgerwacht uit hoofde van lichaamsge- gebreken. De personen deelmakende van de wer kende Burgerwacht, geboren in het jaar 1845 en binnen deze stad niet geboren zijnde, moeten vooraleer hunne afschrijving der Burgerwacht te vragen van een extract van geboorte hunner gemeente voorzien zijn. Gedaan te Aalst den 8sten Januari 1896. De Burgemeester en Schepenen L. GHEERAERDTS. De Secretaris E. SCHEERLINCKX. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een HUIS te Hofstade, Hoogstraat, groot 80 centiaren, bewoond bij de eigenaars kinde- Victor Hertsens. Ingesteld fr. 1300.00. Verblijf 23 Januarij 1896. Om 3 ure namiddag ter herberg De Lanteern nevenst het te verkoopen huis te Hofstade. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen TE AALST, Albert-Liénartstraat N° 21, groot 1 aar 80 centiaren. Laatst bewoond geweest bij M. Trentels, aan fr. 700-00 's jaars. Slechts ingesteld fr. 10700. Instel 16 Januari, Verblijf 30 Januari 1896 om 3 uren namiddag ter Estammet Au bon Coin n te Aalst, Statieplaats. 1° Een prachtig Renteniershuis met Koetspoort en Lusthof, gelegen te Aalst, Lié- nartstraat, N° 12, laatst bewoond geweest door Madame Van Puyvelde-Levionnois. 2° Een schoon Renteniershuis met alle gerief, bewoond door den Heer Statie-Overste en gestaan Liénartstraat, N'8. 3° Drij schoon? en gerieflijke Burgershui zen, gestaan Esplanadestraat, N' 28, enz. ver uurd aan 375 franks 's jaars. 4° Een schoon Winkelhuis met alle gerief, goed voor alle commercie, staando in 't midden der Lange Zoutstraat, bewoond door Mijnheer Felix Van Landuyt. 5° Een goed Winkelhuis met alle gerief, ook wel gestaan in 't midden der Lange Zout straat, met dubbelen uitgang in 't Sluierstraat je, nu bewoond door Mijnheer Bené De Win ter. 6° In een of twee deelen d'oude gekalan- deerde Herberg genaamd Het Muziek, B staande in 't Sluierstraatje, bewoond doorsieur Van den Borre. Voor alle inlichtingen zich te bevragen, Liénartstraat, N' 12, 's Zondags, 's Maandags en 's Dijnsdags van ieder week. Une MAISON occupée par Monsieur da Cocqueau. S'adresser chez Mme Noël, Esplanade. 20 "l„ meilleur marché quantité et qualité que tout autre fournisseur. Abonnement de poissons de merfrais. 2 espèces 3.75 fr. par envoi. 1 n 2.25 fr. par envoi. Transport, emballage et glace y comprig, Chaque envoi variation de poissons tres fraia et de le choix. Tous les jours sur demande Saumon frais, Huitres, Ilomards, Poisson frais, Moules. Van Styvendael-Des Hommes, Poissonnerie a Alost, établie aux pêcheries d'Ostende Abonnement pour la ville. 1 en 2 espèces selon désir 2.50 a S.00 1 en 2 >i 1.50 a 2.00 Tous les Jeudiset Vendredis grand choix et assortiment complet de poissons frais a la Pois- sonerie, Rue Longue du Sel N° 53, a Alost, Voire dévoué serviteur. Van Styvendael-Des Hommes O

De Dendergalm | 1896 | | pagina 3